GORINCHEM. - DORDRECHT. Beddengoederen Complete Meubileeringen Tapijtgoederen zw^ir?, DE KROON Grooiste en GoetJkoopsie Speciaal-Magazijnen G-ordij nstoffen. A11 overnets. V itraiges. Iva.n.d.3n.u.isstofferu GORINCHEM, PINKSTER-MAANDAG Kapok Bedstelleo f26 50, 136.50, f42 50. Yeeren Bedstcllen f58f68,*178.volslagen 2 persoons met peluw en 2 kussens Houten Ledikanten 2 persoons f8 25, f9.75, £10 80 IJzeren Wit Lak Ledikanten met Staaldraad Matrassen f14 50, 118.50, f24 50 Enorme sorteering KARPETTEN. Alle soorten. Alle maten. Alle prijzen. ZEILEN en LINOLEUMS, rijke keuze, de laagste prijzen. Bezoekt onze Magazijnen Steeds het Nieuwste. Steeds de Grootste Yoorraad. Steeds de Laagste Prijzen. er 2 thans 8. Het ledental bedroeg 17 thans 32. De rentevvet is 41/* v°or spaargelden en inlagen dadelijk opvorderbaar, voor termijndeposito's voor minstens een half jaar vast 4Vs Voor voorschotten en crediet in loopende rekening is de rente 5Vé Als bestuurslid tevens onder-voorzitter werd herkozen de heer M. Smits tot lid en secretaris van den raad van toezicht de heer Corst. Herrewijn, tot plaatsver vangende bestuursleden de heeren Joost den Dekker en C. G. Timmermans. Tot afgevaardigde naar de algemeene ledenvergadering der Centrale Bank te Utrecht werd gekozen J. v. d. Pol, plaats vervanger, J. C. Blankers. Na rondvraag, werd door den voorzitter onder een woord van dank aan de leden, voor hun goede opkomst en belangstelling, de vergadering gesloten. Het is gebleken dat deze instelling voor de gemeente in eene behoefte voorziet, welke zich reeds jaren deed gevoelen. De geschikte wijze waarop, onder goede waar borgen, geld wordt verstrekt is voor menig landbouwer en zakenmensch een niet onbe langrijk voordeel. Niet als by de specula tieve banken, worden in de eerste plaats groote winsten beoogd. Door de Centrale Bank wordt steeds op de meest nauwgezette wijze de orders van het bestuur uitgevoerd, terwijl het geheel onder scherpe contróle dier bank staat, hetgeen niet anders dan de soliditeit kan verhoogen, en voor leden en niet-leden inleggers het volste vertrouwen wekken. Moge de vereeriiging zich steeds in toe nemende mate blijven verheugen in de belangstelling van velen Het le boekjaar 13 Juni (datum der oprichting) tot 31 Dec. 1922 geeft alleszins reden tot ievredenheid. Een ieder die geld inlegt bevoordeelt zich zeiven en helpt zijn medemenschen. Jac. v. d Pol, Kassier. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Gisterenavond tegen half acht verspreidde zich door deze gemeente de heugelijke tijding, dat de «Heusdensche Harmonie* op het concours te Arkel in de 3de afdeeling den eersten prijs had behaald. Deze tijding bleek later waar t« zijn, de vereeniging behaalde met 141 punten den eersten prijs, dus 21 punten boven het vereischte getal. Om acht uur arriveerde het gezelschap aan de Wijksche poort en werd door een groote menigte opgewacht. Thans ging het met een lustigen rnarsch de stad in en werd een serenade gebracht bij den beschermheer den heer de Jong Verhagen die den penningmeester met een flinke fooi verblydde. Wij wenschen de vereeniging van harte geluk met het behaalde succes, moge zij op den ingeslagen weg blijven voortgaan, dan twijfelen wij niet of zij zal onder de bekwame leiding van haar kranigen directeur, de heer v. Berkel uit Ammerzoden, steeds meer lauweren aan haar vaandel hechten. De heer v. Berkel werd op het feest terrein door de welkende leden der Harmonie gehuldigd met een lauwerkrans. Dezelfde directeur behaalde met het fanfarecorps «Oefening baart KunsU te Brakel in de 3de afdeeling een eersten prijs met 135 punten. De Zang vereeniging «Crescendo® alhier, behaalde op het concours te Ginneken een 2e prijs met 136 punten, in de 2de afdeeling gemengde Zangvereenigingen. Naar we vernemen, is tot directeur van de fanfare der H. Familie alhier, be noemd de heer W, v. Heivoort te Nieuwkuijk, directeur der Harmonie «Concordia® te Vlijmen. Almkerk. De gehouden verkooping van Emmabloempjes, ter bestrijding der Tuberculose, heeft in deze gemeente opge- gebracht ruim f90. J.l. Zaterdag hield de Herv. School- vereeniging alhier, een openbare en alge meene vergadering, in de zaal van den heer J. Pruissen. Statuten en Huishoudelijk Reglement werden vastgesteld, de vereeni ging telt thans 65 leden. Door den heer Bax te Nieuwendijk (gem. Almkerk), is thans een auto-omni- busdienst ingesteld van Raamsdonksveer vv. Nieuwendijk Gorinchem vv. Ds. W. Bosch Emm.pred. der Geref. Kerk alhier, thans wonende te Amersfoort, zal worden uitgenoodigd de particuliere Synode van Noord-Brabant en Limburg van advies te dienen, met het oog dat Z.Eerw. jarenlang de Geref. Kerk als pred. heeft gediend. Als een hijzonder geval kan worden gemeld, dat j.l. Maandag aan de Coöp. Sioomzuivelfabriek «Altena® te Nieuwendijk (Gern. Almkerk), werd aangevoerd 25000 liter melk. De lijsten voor candidaten voor de gem.Raad zijn alsvolgt genummerd: no. 1. v. d. Wal; r.o. 2. Ottevanger no. 3. J Snoek no. 4. v. d. Meijden no. 5. de Jong no. 6. Noorloos. Andel. De Werklieden-vereen. «Helpt Elkander® alhier hield op 7 Mei j.l. hare gewone jaarvergadering. Na opening door den Voorzitter werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den Penningmeester bleek dat in het afgeloopen jaar uitgekeerd is aan ziekte f 107.45. De aftredende bestuursleden werden weder allen gekozen. Na afloop der vergadering lieten zich 2 nieuwe leden inschrijven. 's Gravenmoer. A.s. Woensdag hopen de heer A. J. Venis en mej. C. Verhagen hunne gelukkige 50 jarige echtvereeniging te herdenken. Het zal deze oudjes voor zeker dien dag niet aan blijken van be langstelling ontbreken. Moge hun feest nog tot een diamanten aangroeien Op het met Hemelvaartsdag te Dinteloord gehouden muziekconcours behaalde het fanfarecorps «Euterpe® een tweeden en de zangvereeniging «Excelsior® een der den prys. Toerr deze vereenigingen des avonds thuis kwamen, werden allen over laden met gelukwenscherr. De burgemeester sprak de menigte toe van uit de muziek tent. Een woord van lof aan den direc teur dezer beide vereenigingen, den heer A. Christ uit Capelle, is hier wel op zijne plaats. Land van Altena. Door de firma v. d. Bergh werd de leveranciers ran melk, een contract voorgelegd, waarbij zij zich verbonden, hun melk voor loopende markt prijs te leveren, met een opzeggingster mijn van 4 weken. Het kringbestuur van de melkveehoudersvereeniging heeft echter geadviseerd dit contract niet te teekenen. Nieuwendijk. Alhier werd aanbe steed het bouwen van een rijwielzaak met auto-garage voor den heer W. Lagrouw. Het timmer- en metselwerk werden af zonderlijk aanbesteed Voor het timmerwerk werd ingeschreven door de heeren J. C. Ottevanger, Nieuwendijk f 3274 Th. Hanegraaf, Dussen - 3200 Gebr. Wendel de Joode, Sieeuwijk - 3000 G. v. Aridel, Nieuwendijk - 2890 Mestelwerk v. Loon, Werkendam - 3850 G. Duizer, - 3660 A. Duizer, Sleeuwyk - 3367 D. Coter, Werkendam - 3277 A, v. Pelt, Dussen - 3275 W. Duizer, Sleeuwyk - 2396 Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Nederhemert. Bij het op Hemel vaartsdag gehouden concours van muziek- en zangvereenigingen te Arkel, behaalde het fanfarecorps »Concordia« den le prijs in de 4de afdeeling en de zangvereeniging »Zanglust« den 2e prijs in de 4de afdeeling. Degenen, die met de jl. verkiezing van de Prov. Staten zonder wettige reden hun stemrecht niet hebben uitgeoefend, is een boete opgelegd van f 1. Raamsdonksveer. Het echtpaar M. de Rooij-van Nieuwenhuijzen hoopt Zater dag zijn vijf-en-twintig-jarige echtverbinte nis te herdenker». Wijk. Bij de op Zaterdag j.l. gehouden zitting van het centraal stembureau tot nummering der candidatenlijsten voor den gemeenteraad is door het lot de volgorde aldus vastgesteld No. 1. lijst B. v. Wijk No. 2. lijst G. P. L. Buurnan No. 3. lijst A. Bournan Czn. No. 4. lijst K. v. d. Velden. Waspik. De pas opgerichte postdui venvereniging «Nog Sneller® hield eene wedvlucht van uit Bergen op Zoom. Precies half twaaif op voornoemde plaats losgelaten, kwamen de eerste 2 juist half een hier aan. De 3de arriveerde 12.35. le prijs H Vleuter, 2e prijs Hub. Langerwerf en 3e prijs P. Roovers. Er waren nog 2 overduiven van A. Vloeimans en Hub. Lan gerwerf, welke te '12.45 aankwamen. Naar wij vernemen, bestaan er by de Waspiksche Harmonie plannen op het dezen zomer te Raamsdonksveer te houden concours een gratis concert te geven. Bij het overklimmen van het ijzeren schoolhek bleef het zoontje van den heer P. v. D. aan een ijzeren pen haken, met het ongelukkig gevolg, dat hij viel en een been brak. Gisteren gaf de Harmonie haar eerste zomerconcert op de kiosk. Trots het minder aangename weer, was er veel publiek. Onze geachte dorpsgenoot, de Eerw. heer G. van Aalst, zal op Zaterdag 26 Mei tot priester gewijd worden. Hij is student van het groot seminarie te Haaren. Op Zondag 13 Mei a.s. zal D.V.O. hier een liefdadigheidswedstrijd spelen te gen «Brabantia®, Waspik. Werkendam. Vorige week werd aan den heer L. J. W. Struik Daim alhier ten geschenke aangeboden een gouden medaille met inscriptie door de Mij. van Brandverz. voor het Koninkrijk der Nederlanden te 's Bosch, daar de heer Struik-Dalm 40 jaar gevolmachtigd agent van genoemde Mij. is geweest. Heden Zaterdagavond 8 uur zal in de Bestuurkamer van de Nutszaal een ver gadering worden gehouden om te geraken tot het oprichten van een ziekenfonds. Dezer dagen had T. Schaddelee het ongeluk om bij het pootje baden glas in één voet te trappen waardoor hij zoo ernstig gewond werd, dat geneeskundige hulp mo^st worden ingeroepen. BINNENLAND. PREDIKBEURTEN 13 Mei Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Akkerhuis van Maassluis. Geref. Kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 7 u. ds. Jansen, L. en VI. pred. Herpt, geen dienst. tleesbeen, geen dienst. Geref. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. de Bruin. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Beumee. Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. Kalkman. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds. André. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. A van Dijke van N.-Beierland. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Barth. Jonkers. Beitek ran den Koniag van Noorwegen. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt De Koningin ziet tegen 5 Juni a.s. het officieele bezoek tegemoet van den Koning van Noorwegen. De Koning die voornemens is, de reis per oorlogsschip te doen, zal dien dag te Amsterdam aankomen en op 7 Juni vertrekken. Jubileiimzegels. Ter herinnering aan het Regeerirgs- juhileum van IJ. M. <le Koningin zullen jubileumzegels var» verschillende waarden uitgegeven worden. o Een nieuwe leening van f400 millioen. Ingediend is een wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening ten laste van Ned.-Indië van ten hoogste f 400 millioen. ADVERTENTIEN. Voor Uwe deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze tante, Mej. Wed. Ph. Drop-Kappèll, betuigen wij U onzen harte- lijken dank. J. M. S. KRAMER. M. DE HAAN. J. Ph. H. KRAMER. M. A. J. KRAMER- wljnands. Heusden, Mei 1923. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij het 50-jarig huwelijksfeest van onze geliefde Ouders, JAN SCHREUDERS en MARIA SCHREUDERS- Branderhorst, betuigen wij onzen hartel\jken dank. Genderen, 11 Mei 1923. Het atelier voor fotografie Kortendijk 98, Telefoon 156, is met den geheelen dag geopend. MT Dit is thans het meest bezochte adres op fotogebied Zwi X 4 Slapeloosheid (heem een koken PIlJttHARDT'S Xenu w- tabletten 7^5* ct Heusdenym. 10 en nm. 5 u. ds. Huijgens. (Coll. Diac.huis, vm. Doopsbed.) Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leesdienst. Aalburg, geen dienst. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aa,lst, vm. 9.30 u. ds. Stipriaan Luisius. Almkerkvm. 9.30 u. ds. Röth. Dussennm. 2 u. ds. Röth. Drongelen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Doeverennm. 2 u. dr. Tjalma. Eethengeen dienst. Qendersn, geen opgaaf. s-Gravenmoervm. 9.30 u. ds. Anker. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. de Jonge. NederhemertNz. nm. 2 u. ds. Kluin. Nieuwendijk, geen opgaaf. Raamsdonk(V.), nm. 2.30 u. ds. Anker van 's Gravenmoer. (D.), vm. 9 uur. Sieeuwijkvm. 9.30 u. ds. Feijkes. Spranggeen opgaaf. Uitwijkvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Wijk, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Heusden Den Haag, Pijnboomstr. 64, Hunne dankbare Kinderen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2