ijïheesei Hfcuwsblad Bommelerwaard. io. 4295, Vrijdag 18 Mei Maagpijn MOEDERS Abdijsiroop Het Adres TE KOÖPT DE KROON Zodialc cigaretten E A i k toof het Land van Sausden en illena, de Langstraat en de MIJNHARDT's IS Putterstraat 50B. HEUSDEN. EIKENPLANKEN, GORINCHEM, PINKSTER-MAANDAG A. BENJAMINS, den geheelen dag geopend. BEHOORENDE BIJ HET DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. Mannen zoowel als vrouwen hebben onder zenuwachtige, beproevende omstandigheden gewerkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van gevatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen als hoofdpijn, duizeligheid, zenuwover spanning, urinekwalen, graveel, waterzuch tige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieren ot blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwalen kunnen door verwaarloozing ont staan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken fl.75 per doos. Marktberichten. GORINCHEM, 14 Mei. Op de vee- markt waren aangevoerd 419 runderen, 22 nuchtere kalveren, 239 overloopers, 684 biggen, 11 schapen, 460 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kallkoeien f350f450 melkkoeien f 250f 350 kalfvaarzen f 250f 350 guiste vaarzen f 200f 270; pinken f100 f170; graskalveren f f nuchtere kalveren f 24f 36, overloopers f 30f 50, biggen f 20f 30 schapen f 25f 35 lammeren f 15f 24. ROTTERDAM, 15 Mei. Aanvoer 181 paarden, 14 veulens, 1171 magereen863 vette runderen, 213 vette kalveren, - graskalveren, 1264 nuchtere kalveren, 79 schapen of lammeren, 354 biggen, 6 bokken of geiten, 34 varkens. Koeien f 0.65 a f0.422? Ossen f0 672 a f 0.52j stieren f 0.60 a f 0 40 kalveren f 0.90 a f 0.572, a"es Per I kilo. Melkkoeien f 300 a f 500, kalfkoeien f310 a f475, stieren f180 a f525, pinken f150 a f200, graskalveren f a f vaarzen f 200 a f 250, werkpaar den f300 a f500, slachtpaarden f 100 a f 225, hitten f 200 a f 300, veulens f 90 a f 200, biggen f 20 a f 33, varkens f 40 a f53, slachtkalveren f 18 a f 24, fokkal veren f 20 a f 40. De Kotterdamsche eirrreiiiug. Op de in ons Veiiingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.60f 6.90 Eendeieren f 5.20 f 6.05 Aanvoer 325000 stuks. ZALTBOMMEL, 15 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 172 biggen, prijs f 18 a f30; 46000 eieren, prijs 5 a 5, ct. p. st. 740 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.boerenboter f 0.90 a f 0.95. 's BOSCH, 16 Mei. Op de markt van heden werden aangevoerd 2182 stuks. 1010 stuks hoornvee, 870 biggen, 92 zeugen, 210 schapen en lammeren en 91 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 360 a f 440, kalfvaarzen f 275 a, f 420, magere ossen en koeien f 200 a f 300, vette ossen en koeien le kw. 65, 2e kw. 57j ct. p. p., pinken f 130 f 185, zeugen f135 af 200, biggen f3.75 k f 4.25 p. w. schapen f20 a f40, lammeren f9 af 18. Handel vetvee vlug kalfvee traag. BUITENLAND. Ken bende ran anonieme brierenschryrers. De District Attorney van New-York heeft een man, welbekend in muzikale en de uitgaande wereld, in staat van beschuldi ging gesteld wegens het schrijven van anonieme brieven en daarbij tevens het bestaan onthuld van een bende welgestelde lieden die er al jaren hun specialiteit van gemaakt hebben laaghartige brieven te schrijven aan riike en bekende menschen, wier familieleden en vrienden zij aanvallen. Ten minste 140 peisonen te New-York, Philadelphia, Pitssburg, Boston en andere groote steden hebben brieven van dezen aard ontvangen. Een vrouw, die een dergelijken brief ontving, moet krankzinnig zijn geworden, terwijl een man, die zulk een brief kreeg, zelfmoord heeft gepleegd. Tal van gezinnen moeten uit elkaar gegaan zijn door de beschuldigingen van ontrouw, in die brieven geuit. Afpersing werd niet beoogd de autoriteiten zijn van meening, dat de reden voor deze campagne moet worden gezocht bij een abnormale psycholo gische gesteldheid. De beschuldigde man bevindt zich thans te Londen. o De staking. Op het hoofdpostkantoor te Antwerpen, wordt, volgens de *Tei.«, weer gewerkt. Slechts een tiental bedienden zijn terug gekeerd, maar de dienst wordt thans ver richt door zoowat 150 klerken van han delskantoren, onder bewaking van politie en soldaten. De bussen op straat konden reeds ge licht worden en een eerste uitdeeling van brieven worden gedaan. Tweehonderd- vijftig vrijwilligers hadden zich hiervoor beschikbaar gesteld. De automobiel club belast zich met het vervoer der postzakken. De hoofdbrievenbestellers zijn op hun post gebleven en wijden de vrijwilligers in de de uitreiking van de brieven in. De heer Castelein, voorzitter van de kamer van Koophandel, zetelt op 't oogenbiik in het hoofdpostkantoor en bestuurt mede den dienst. De tachtigjarige oud-wethouder Straus heeft de plaats van een postkleik ingenomen. Op het oogenbiik wei ken de gemobili seerde spoorwegsoldaten aan het rangeeren der wagons. o Spoorwegongeluk op Cuba. Op het traject Havana Matanzas zijn twee electrische treinen op elkaar geloopen in een bocht. De schok was zoo hevig, dat dertig personen onmiddellijk werden gedood eri vijftig gewond. De twee eerste wagons van eiken trein ontspoorden, vielen om en vlogen door kortsluiting in brand. Vele lijken werden onherkenbaar verkoold teruggevonden. Het ongeluk wordt toegeschreven aan het onvoorzichtige, te sneile ryden van een der wagenbestuurders. o Tocht orer het drfjftys Na een vermoeiende vlucht van 13 K.M. over drijvende ijsschotsen zyn vier vrouwen en 23 mannen, die op de New-Found- landsche paketboot »Kyle« tien dagen door het ijs waren opgesloten geweest, erin ge slaagd, om den vuurtoren van Flat Point, MAAGTABLETTEN in de Golf van St. Laurens, te bereiken. De »Kyle« had getracht zich een weg te banen door het drijfijs, dat de Golf van St. Laurens versperde, maar raakte bekneld. De voedselvoorraad was weldra uitgeput en de opvarenden hadden te kiezen tus- schen den hongerdood en den tocht over het ij? naar de kust. Zij kozen het laatste. De tocht ging met groote bezwaren ge paard, op sommige plekken vormde het ijs barrières van 5 meter hoogte. Toen zij bijna North Sydney hadden bereikt, dreef het ijsveld naar de zee af. Het gezelschap, dat in geheel uitgeputteri toestand ver keerde, werd door visschers gezien, die booten uitzonden, om de ongelukkigen te redden. Een stad verwoest Reuter verneemt uit New-York, dat de bekende badplaats Hotsprins (Arkanas) door brand en overstrooming verwoest is. Een razende stroom van 4 tot 9 voet diep stortte zich uit over de hoofdstraat, sloeg de win kels stuk en deed de koopwaar wegvloeien. De eerste berichten omtrent het aantal verdronkenen wisselen tusschen 17 en 50. De bliksem sloeg in het Grand Rapids Hotel. Vandaar breidde de brand zich uit naar de zakenwijk. Vele personen zijn verbrand. Men zegt, dat de brand de geheele stad bedreigt. Een nader bericht meldt, dat de ver bindingen met de stad zijn hersteld. Hot-Springs ligt ingesloten door bergen, langs welker hellingen geweldige water massa's naar beneden in de stad stroomden. Na verkenning per vliegmachine vanuit St. Louis werden door het Roode Kruis artsen en hospitaalsoldaten tot het verleenen van de eerste hulp gezonden. De materieele schade wordt geraamd op minstens 1y2 millioen dollar. o Auto-ongeluk. Maandagmorgen hcefi zich een ernstig ongeluk voorgedaan op den weg van Arlon naar Messancy, nabij het dorp Differs (België). De industrieele Cahen uit Arlon begaf zich met zijn auto naar Au bange. De heeren Schmidt, vader en zoon, hadden in den wagen plaats genomen. In volle vaart reed de auto tegen een kabel, die dwars over den weg was gespannen in verband met het herstel van de palen van het electrisch net. Den jongen, twintigjarigen Schmidt werd het hoofd letterlijk van den romp gescheiden door den dunnen kabel. De vader van den ongelukkige en de in dustrieele Cahen werden ernstig gewond, doch verkeeren niet in levensgevaar. o Door leeroorers aangevallen. Het Chineesche stoomschip »Taisoen,t op weg van Hongkong naar Shanghai met vele passagiers en een kostbare lading aan boord, werd Zaterdag door zeeroovers aangevallen. De 50 bandieten overweldigden alle passa giers, die geen tyd werd gelaten tegen- 'stand te bieden. De Europeesche scheepsofficieren werden in hun hutten opgesloten. De eerste stuur man, die tegenstand wilde bieden, werd neergeschoten. Honderd Chineesche passagiers werden in het ruim gedreven. Een visschersschip, dat passeerde, werd daarna door de roovers gerequireerd, die met de buit van 60.000 dollar bestaande uit de bezittingen van de passagiers en de bemanning vluchtten. De lading bleef onaangeroerd. Het schip is Zaterdagmid dag te Hongkon aangekomen. o Meuwe Putsch-plannen. De ïVorwartsc bericht met betrekking tot de putschplannen te Hamburg, dat men een groot aantal plannen en kaarten, benevens een uitgebreide correspondentie gevonden, waaruit blijkt, dat men hier te doen heeft met een complot tegen de republiek, dat zich uitstrekt over Hamburg, Mecklenburg en Sieeswijk-Holstein. Er was een groot aantal wapendepóts gevestigd ook officieren van de rijksweer hebben daarin, naar verluidt, de hand gehad. Volgens de in beslag genomen bescheiden, bestaan er groote wapendepóts in talrijke steden van Noord- West-Duitsch- land. Gedeeltelijk zoekt de politie nog daarnaar zij heeft echter reeds belangrijke hoeveelheden wapens in beslag genomen. Iri het byzonder werd, volgens de »Tel.«, aan deze beweging deelgenomen door den uit het Rathenau-proces bekenden Nieder- Hessischan Bund en den Heirnatbund für Nord-Deutschland. Deze organisatie moet de beschikking hebben gehad over vier millioen mark, welke uit kringen van het Hamburgsche grootkapiiaal afkomstig waren. Ernstig ongeluk bty petroleumhron. Uit Texas wordt bericht, dat tenminste 12 mannen door verbranding den dood hebben gevonden door een explosie in een nieuwe petroleumbron, toen een vonk uit een hamer bij het veranderen van een veiligheids klep de olie deed uitstroomen. Het bran dende vocht verspreidde zich over de nabij zijnde werklieden, die niet konden ont snappen. BINNENLAND. Dtyk doorgestoken. De «Meier. Crt.« meldt, dat de dijken om de groote ontginning der gemeente Eindhoven, genaamd »'t Gestelsch Broek®, op vijf plaatsen zyn doorgestoken, in ver band waarmede twee personen zijn ge arresteerd. Voordat 't Gestelsch Broek was ingedijkt, slorpte dit gewoonlijk het overtollige water op. De zuivering van de beneden-Dommel moet niet te best zijn geschied, waardoor een dam van 2 M. gevormd werd, wat den waterafvoer buitengewoon belemmerde. Alle aan de Dommel grenzende perceelen grasland onder Waalre eri Veldhoven stonden nu onder water, wat aan de eigenaars honderden guldens schade berokkende. Nu werd, zooals vroeger ook al, de schuld geworpen op de Eindhovensche ontginning en men liet kwajongens de dijken doorsteken. De kleine dijken langs de grenslijn werd op 3 plaatsen, de groote dijk, parellel loopend met de Dommel op 2 plaatsen doorgestoken, waardoor de prachtige Eind hovensche ontginning geheel onder water werd gezet. En wat constateerde men nu Dat het onder water loopen van het Gestelsch Broek geen invloed had op den watertoevoer in de Veldhovensche eigen dommen. Het doorsteken van dijken is een ernstig feit, dat met 6 jaar kan gestraft worden. De Kon. Marechaussée heeft de zaak in handen. De gearresteerden zijn beiden uit Meerveldhoven. beschermt Uw lieve kleinen. Laat Uw lievelingen niet on- noodig lijden aan kinkhoest, benauwdheid, keelpijn, hoest of heeschheid. Verzorgt dadelijk elke be ginnende verkoudheid, hebt steeds daarvoor een fleseh Abdijsiroop in huis. Vannacht kunt ge ze nog noodig hebben. De slijmoplossend, hoest- stillend, verzachtend, zuiverend en genezend is de toevlucht voor duizenden moeders. Overal verkrijgbaar per flacon 230 gram fl.90, 550 gram f3.60, 1000 grom f6. Eischt handteekening L- I. AKKER, Rotterdam. voor het maken van Uw Costuum Dames- en Heerenkleermaker Met en zonder bijlevering van stof. Beleefd aanbevelend voorhekkedammen, brug dekken, varkensbodems enz. Eiken bek- en beiningpalen, brugleggers. IJzeren heining- en hek- palen, buizen- en ander ijzer werk. Ramen met kozijnen, deuren en verder huisafbraak. IJzeren reservoirs, stoom, machine 6 P K. met ketel. Te bevragenScheep- en huisslooperij. WOUDRICHEM. Tel. No. 16. j* w - - Het atelier voor^fötOgrafie IKortendijk 98, Telefoon 156, is met SÖfT Dit is thans het meest bezochte adres °p fotogebied. u blikken doos van 20 stuks voor 20 cent. Brieven onder nummer 225 aan het Bureau van dit Blad. armoede es zenuwzwakte. Sanguinose grypt met vaste hand de oorzaak aan van een groot aantal kwalen, die in schijn ver schillen, maar inderdaad een zelfden oorsprong hebben. Doordien de Sangui- 'nose het bloed vernieuwt, vernieuwt zij ook het leven en geeft u dat heerlijk gevoel terug van jeugd en kracht waardoor het u een lust is te leven Prys per flesch f 2.. 6 fl. f 11.—. 12 fl. f21.—. Te verkrijgen bij Apo thekers en Drogisten. Wacht u voor namaak. VAN DAM Co.,| De Riemerstraat 2c/4, maagzuur, oprisping gebrek aan eetlust Gebruik Per koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. ii- j£' "- y

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5