^OWfC/y Uitslag stemming voor den Gemeenteraad. Het lid v. d. Rijken vraagt, of die kosten door een deskundigen zijn opgemaakt en of het werk wordt aanbesteed. Spr. vraagt, of het kerkbestuur tevens de schoolvereen. is omdat de Voorzitter telkens van schoolbestuur spreekt. De eerste en laatste vraag worden door den Voorzitter bevestigend beantwoord, terwijl over de 2e het schoolbestuur de vrije beschikking heeft. De heer Teunen vraagt naar het totaal bedrag der kosten. De Voorzitter zegt, f 2800. Het verzoekschrift in stemming gebracht, zijn alle voor inwilliging. Wijl bij de rondvraag niemand het woord verlangt, stelt de Voorzitter voor in ge heime vergadering over te gaan, ter be spreking steunregeling. buitenland. Spelersdrama. In de zomerverblijfplaats van het corps diplomatique te Constantinopel, Therapia, heeft zich een droevig drama afgespeeld. Een man van Joego-Slavische afkomst, die bij het spelen veel geld verloren zou hebben, trad een café binnen, waar ver scheidene spelers in hun spel verdiept waren. Zonder eenige waarschuwing haalde hij een revolver voor den dag, doodde twee personen, verwondde zes anderen en schoot zichzelf daarna een kogel door het hoofd. Paniek bij een stierengevecht. Tijdens een stierengevecht, dat te Lunel Herault in Zuid-Frankrijk gehouden werd, heeft zich een ernstige paniek voorgedaan. Het stierengevecht werd volgens Fransch systeem gehouden, d.w.z. de stier wordt daarbij niet gedood, maar slechts opgehitst, terwijl de toreador met behulp van een soort polsstok van tyd tot tijd op den rug van het dier springt. De punten der hoorns van den stier zijn met hoedepen- dopjes in groot formaat beschermd. Bij het bespringen van den stier, miste de toreador Massen zijn doel en kwam te vallen. Een tweede toreador, Dussaud geheeten, was nog onfortuinlijker. Hij kwam bij het springen terecht op den kop van het dier, werd op den grond geworpen en door het beest met de hoeven bewerkt. Eén der doppen van de hoorns raakte los en de stier stak den man in het onderlijf. Een derde en vierde stier, die in het strijdperk kwamen, behandelden hun tegen standers evenmin zachtzinnig. Ook dezen werden neergeworpen en getrapt. Toen de slachtoffers werden weggedragen, maakte zich een paniek van de toeschouwers meester, doordat iemand geroepen had, dat er een stier was losgebroken. Het werd een geschreeuw en gedrang, waarbij een ballustrade instortte. Verscheidene personen werden gewond. Relletjes te Dresden. Te Dresden zijn, naar de N. R Ct.- correspondent te Leipzig meldt, de be toogingen van werkloozen voortgezet. Dezen hebben weer de sluiting van hótels en café's afgedwongen. Tal van vreemdelingen zijn wegens den orzekeren toestand ver trokken. De werkloozen trokken naar de dorpen in den omtrek en dwongen de boeren hun levensmiddelen af te staan. Ook Maandag bleven vele winkels ge sloten. Plunderingen worden tot dusver niet gemeld. o Pestrerschynselen. Te Parijs heeft volgens de «Msb.a het verontrustende gerucht de ronde gedaan, dat te Saint Ouen, een der voorsteden, van Parijs, een pestepidemie zou zijn uit gebroken. Nadere informaties hebben gelukkig een zoo slechte tijding niet bevestigd. Wel hebben zich in een huisgezin pestverschijn- selen voorgedaan. In dat gezin zijn twee gevallen met doodelijken afloop, n.l. de moeder en een van de kinderen, terwijl de beide andere zieken, die onmiddellijk geisoleerd werden, buiten gevaar zijn. Niettemin zijn uitgebreide maatregelen genomen, om het besmettingsgeevaar te voorkomen. Een schietpartij te Bareelena Een groep individuen drong door de afzetting van een voetbalterrein heen, waar juist een voetbalwedstrijd gehouden- werd. Zij losten schoten op arbeiders, die aan den match deelnamen en die tegen de bevelen van het stakingscomité der trans portarbeiders in de haven gewerkt hadden. Twee personen werden gedood en vijf gewond, waaronder twee vrouwen. Revelatie Volgens een te New«York uit Londen ontvangen telegram, zou in Bulgarije een revolutie zijn uitgebroken. Volgens een bericht uit Boekarest is de premier Alexander Stamboelinski gevlucht. o Vlieger in vlammen. Naar uit Tunis wordt gemeld, hebben de Fransche vliegers kapitein Madon en luitenant Picard, twee deelnemers aan de wereldvlucht, een noodlottig avontuur be leefd. Te Palermo opgestegen om naar Tunis te vlieger), moest kapitein Madon met zijn machine op het vulcanisch eilandje Pan- telloria landen. Luitenant Picard wilde hem te hulp komen en landde insgelijks, maar zijn vlieg tuig botste tweemaal tegen den vulcaan en vloog in brand. De luitenant, die zelf spoedig in vl mmen was gehuld, werkte zich uit 't wrak der machine los, liep naar zee en dompelde zich onder in het water. De bewoners van het eilandje kwamen te hulp snellen en haalden hem bewuste loos uit het water. Hij werd in hopeloozen toestand naar Tunis vervoerd. In Frankrijk zelf had insgelijks een vlieg ongeluk plaats. Zes Farmanvliegtuigen vlo gen boven Chartres, toen één der machines plotseling van een hoogte van 200 voet neerstortte. Sergeant Rockel werd op slag gedood en een mecaniciën en nog een militair werden ernstig gewond. De laatste stierf later in het hospitaal. "binnenland™ Invaliditeitswet. Op 1 Mei waren toegekend 2196 Invaliditeitsrenten, 27586 Ouderdomsrenten, 2153 Weduwenrenten, 4114 Weezenrenten. Aan 14 gezinnen werd een uitkeering verleend krachtens artikel 101 der Wet, tijdens het verblijf van den Vader in een ziekeninrichting. Aan 6435 verzekerden werd genees kundige behandeling of verpleging verleend, terwijl in 1039 gevallen observatie niet of nog niet door behandeling of verpleging werd gevolgd. o Duodelijk ongeluk. Een landbouwerszoon te Arnemuiden, die bij ongeluk een geweerschot in het been kreeg, werd naar het gasthuis te Middel burg vervoerd, waar het been geamputeerd moest worden. De ongelukkige is thans aan de gevolgen overleden. 700.000 inwoners. Het bureau van statistiek bericht, dat de bevolking van Amsterdam Zaterdag de 700.000 is gepasseerd. Het hotel op den Dam te Amsterdam. Er is thans overeenstemming verkregen tu^schen B. en W. en de combinatie, die op het Midden-Damterrein een hotel wil zetten. Binnenkort komt het concept voor stel in de commissie van bijstand. Men verwacht de behandeling van het definitieve voorstel van B. en W. in de raadsverga dering van 13 Juni. Doodgetrapt door een paard. Zaterdagmorgen heeft te Olst een tra gisch ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad bij den landbouwer A. Boerkamp. Diens jongste knecht, daar sedert 1 Mei in betrekking, was bezig een paard voor een wagen te spannen, toen het paard plotseling vooruitliep. Het treurig gevolg was, dat de knecht struikelde, en meteen zulk een hevigen klap van het paard kreeg, dat hij bewusteloos bleef liggen. De ylings ontboden geneesheer consta teerde schedelbreuk. Zonder nog bij kennis te zijn gekomen is de man zeer kort na het ongeval overleden. Al te luinig 1 De gemeente Zegwaard moest een nieuwen gemeente-ontvanger hebben, och wenschte hem zoo weinig mogelijk salaris te betalen. Er werd een man gevonden, genegen om voor f 550 het ambt van gemeente-ont vanger waar te nemen. De gemeenteraad was wat in haar nopjes met dit «koopje®, doch lang plezier zou ze er niet van hebben. De Kroon oordeelde n.l. dat de benoemde niet bekend was met de zaken, die een gemeente-ontvanger noodzakelijkerwijze moet weten en dat hem zoodoende het beheer der gemeentegelden niet kon worden toe vertrouwd. Aalst. Tot leden van den Raad zijn gekozen A. J. H. Maas, aftr., W. v. d Sluis, aftr., M. v. Ooijen, G. C. Haasakker te Aalst en P. W. Bot, aftr., G. A. J. Bot en M. te Hage te Poederooijen. Rijswijk. Tot leden van den Raad zijn gekozen G. Nieuwenhuizen, T. van Gameren en J. van Someren, Chr.-Hist., J. Verschoor, A. Smits, J. Westerlaken en G. K. van Herpen A.-R. Kerkwijk. Tot leden van den Raad der Gemeente zijn gekozen de heeren C. A. Heystek, aftr., G. H. Rutgers, Mevr. Van LatesteijnVan Voorthuizer, A. L. Struyk, aftr., C. W. de Geus, aftr., H, T. den Otter, aftr., en A. de Bijl. Znilichetn. Uitslag raadsverkiezing. Uitgebracht 428, van onwaarde 11 stem men, kiesdeeler 59*. Hiervan verkregen lijst Verhoeks, aftr. 30 (0), lijst G- W. Klop. aftr. 40 (0), lijst Hooijkaas, aftr. 52 (1), lijst W. L. v. Brakel 24 (0), lijst Van Dalen, aftr. 123 (3), waarvan ook gekozen A. v. Vugt en M. v. Brakel, lyst van Veen, aftr. 56 (2), ook gekozen C. v. d. Water, lijst P. J. v. Brakel 49 (1), lijst Kuijntjes 43 (0). De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven aan hoeveel zetels elke lijst heeft. Uit dezen uitslag blykt, dat van de 8 lijsten, welke aan de verkiezing deelnamen, niet minder dan vier geen zetel haalden en dat aan een lijst, welke zelfs den kiesdeeler niet haalde, 2 zetels werden toegekend en een lijst met een overschot van 3 stemmen nog een zetel toegewezen werd. De lijst Kuijntjes bleef 2 stemmen onder 't van den kiesdeeler. De vorige verkiezing kwam die lyst een stem te kort om een der can- didaten gekozen te zien. Gameren. Uitslag van de verkiezing van den Gemeenteraad Bezuinigingsparty Game ren. Nieu- waal. 4e Lijst. P. M. v. Trigt 39 34 A. P. Kalis 4 6 Ned. Herv. Partij «Vorst en Volk® 2e Lijst. J. A. de Jongh 205 79 J. W. v. Haaften 43 4 A. Hedel 52 2 P. G. v. d. Werken i 56 45 G. v. d. Oever 49 A. v. Leeuwen 4 P. C. de Geus 5 Cath. v. Hemert 9 M. Bajense 45 Geref. Partij «Nederland en Oranje® 3e Lijst. A. v. Eek 443 34 C. v. Leeuwen 3 8 Cath. v. Tuyl 24 C. E. Timmer L.Gz, 43 4 W. v. Steenbergen 3 H. v. Tuyl Cz. 4 S. D. A. P. 4e Lijst. A. Westerhof 33 40 H. v. Eek 5 7 A. Blommers 2 S. de Ridder 4 628 207 Van onwaarde Gameren 7 en Nieuwaal 3. In de nieuwe raad zal zitting nemen J. A. de Jongh, P. G. v. d. Werken Hz., A. Hedel, J. W. v. Haaften, G. v. d. Oever, A. v. Eek en C. v. Leeuwen. plaatselijk nieuws. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente, op Woensdag 30 Mei 1923, des namiddags 7J uur. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming van een hoofd der school M U.L.Onderwys. 4. Verzoek van de Directie der Hollandsche Buurtspoorwegen om subsidie in het exploitatietekort der tramlijn Drunen Heusden over 1921. 5. Voorstel van B. en W. tot wyziging van de instructie van den gem.ontvan ger. 6. Wijziging der gemeentebegrooting over 1922. 7. Reclames hoofdelijken omslag en riool belasting. s De eerste dienst in de Luthersche kerk, die was bepaald op Zondag 3 Juni, zal naar men ons mededeelt eerst op Zon dag 17 Juni worden gehouden. a 4 Van de werf der Fa. de Haan Oerlemans alhier, liep met goed gevolg van stapel een stalen stoomsleepboot, lang 21 M., breed 5 M. en hol 3 M. Gebouwd voor buitenlandsche rekening. In deze sleep boot wordt geplaatst een stoommachine van de volgende afmetingen 241X990X67*2 m.m. 400 met een ketel geschikt voor een stoom druk van 12 atm. Bovendien wordt deze boot voorzien van een stoomstuurmachine en electrisch installatie. De sleepboot is geheel naar de eischen des tijds ingericht. Maandag 28 Mei jl. werd hier een keuring gehouden tot inschrijving van merriën in het landbouwtuigpaardenstamboek. Van de 6 aangeboden webden ingeschrevende vijfjarige bruine van Wed. J. van Gorkum te Genderen, een driejarige zwarte van C. A. van der Ven Buys te Helvoirt, de vier jarige zwarte »Ganusa« van Gebrs van Oudheusden te Hedikhuizen en de vier jarige vos «Gasma® van J. van Bergeijk Azn. te Wijk. Onze vroegere stadgenoot A. M. Vos, thans rijksklerk te Gorinchem, slaagde voor het examen van adjunct-commies bij 's Rijks Directe Belastingen. Het dochtertje van den stoker van B. aan de gasfabriek viel in den Demert, De tuinier H. K. zag het ongeluk, sprong er by en wist de kleine die reeds zin kende was, nog bijtijds van een wissen dood te redden. De heer Boonman, marechaussée dezer brigade, slaagde voor het toelatings examen van den cursus voor wachtmeester te Apeldoorn. De Zomertijd gaat in, in den nacht van 31 Mei op 1 Juni. In verband daar mede zullen de openbare uurwerken te 2 uur middernacht worden gesteld op 3 uur. De nieuwe dienstregeling der spoor wegen is verschenen. Die op Lage-Zwaluwe en 's Bosch ondergaat, voor zoover het station DrunenHeusden betreft, weinig verandering. Er is een trein uit de Zwa- luwe meer ingelegd. Deze zal om 12.10 te Drunen stoppen. De laatste trein ver trekt in plaats van 7.48 om 8 40 uit Zwaluwe en stopt om 9.44 te Drunen. De overige treinen loopen met slechts eenige minuten verschil. Almkerk. Bij Kon. besluit is tot Notaris alhier benoemd de heer G. Wil ligen, Candidaat-Notaris te Ammerzoden. Capelle. Ds. W. J. Kolkert, vroeger Predikant bij de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk, thans te Eemnes, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Arnemuiden. Bij genoegzame deelname zal de afd. «SprangCapelle e. o. van Volks onderwijs alhier, een plaatselijke naai- en knipcursus oprichten. Het groot aantal meisjes, dat uit onze gemeente dagelijks naar andere plaatsen moet tot het volgen van een soortgelijken cursus, in aanmerking nemende, gelooven we wel, dat deze pogingen zullen slagen. Leerlingen, die deze lessen wenschen te volgen, kunnen zich aanmelden bij den heer E. Colet, Voorzitter van de afdeelirig Sprang— Capelle e. o. Genoemde afdeeling heeft op hare sta tuten de koninklijke goedkeuring ontvangen. J.l. Maandag had H. S. in de Nieuwstraat alhier het ongeluk zich met een spijker dermate te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. 's Gravenmoer. De heer G. Hoef nagel, gekozen tot lid van den Gemeente raad, heeft als zoodanig bedankt, teneinde zijn zetel beschikbaar te stellen voor den heer G. Verhagen, die zich heeft laten overreden de belangen dezer gemeente als raadslid te blijven behartigen. De heer Verhagen is eenige jaren wethouder. Terwijl de schipper P. Faro Zater dag naar huis was gaan eten, heeft men aan boord van zijn vaartuig, liggende in de haven een bedrag van f 35.in geld gestolen. De dief bleef onbekend. Met de boonen is het tot heden een en al mislukking. Door het natte, gure weder komen zij niet tot ontkieming. Het staat er in de tuinen nog niet mooi bij. Nieuwendijk. Vrijdagnacht werd bij den arbeider C. H. alhier twee fieisen ont vreemd, van de daders tot op heden geen spoor. Ds. H. de Bruijn heeft voor het beroep naar de Geref. kerk te Dedems- vaart bedankt. Vrijdagmorgen ontdekte voorbijgan gers dat bij den arbeider J. D. een massa met rook door ramen en deuren naar buiten snelden, daar de bewoners afwezig waren trachtte men de deur open te doen, doch dit kon niet anders dan met geweld, wat dan ook gebeurde. Men bemerkte al spoedig dat van binnen heel de zaak uit brandde, doch door hulpvaardige handen wist men de brand te blusschen, dat zeer gelukkig was anders hadden zeker enkele huizen iD prooi der vlammen opgegaan. De heer O. Walraven werd alhier gekozen voor lid der gemeenteraadde Werken en Sleeuwijk. Meeuwen. Op de jl. Maandag alhier gehouden keuring van merriën tot het op nemen in de stamboeken der Nationale Vereeniging tot bevordering der Paarden fokkerij in Nederland werden van de acht aangeboden paarden zes goedgekeurd, waar van vier konden worden ingeschreven in het stamboek. De ingeschrevenen zijn de vierjarige zwarte witvoet »Gaaike« van Wed. J. Branderhorst te Eethen, de driejarige bruin- schimmel van dezelfde, de driejarige bruine «Hagar® van G. J. W. Branderhorst te Eethen, de driejarige bruine «Herwa® van Wed. C. van Beek te Sprang, de vierjarige bruine »Gea« van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen en de twaalfjarige bruine «Polly® van A. de Haan te Dron gelen. Raamsdonksyeer- Tot Voorzitter van den C. N. Werkl. Bond werd gekozen, in de plaats van dhr. A. P. Calliber, die we gens a.s. vertrek bedankt, dhr. C. Sneep. De Echtelieden M. J. de Rooij en A. v. Suijlekom vierden Maandag hun zil veren huwelijksfeest. Talrijk waren de blijken van belangstelling, die dit zoo met alle recht hooggeachte «zilveren Echtpaar mochten ontvangen. Ds. den Oudsten, Ned. Herv. Pred. te Dinteloord heeft voor de beroeping naar Raamsdonk bedankt.. Op vele akkers en in grasvelden heerscht hier een ware muizenplaag. Maat regelen worden genomen ter best) iing van deze plaag. Sprang. De heer P. de Kort te Waal wijk heeft met het oog op zijn ve. trek naar Breda bedankt als directeur van het Chr. Mannenkoor «De Volharding«. J.l. Zaterdag herdachten de echte lieden H. Chabot en A. Klootwijk, onder vele blijken van belangstelling hun zilveren huwelijksfeest. Waalwijk. Woensdag 23 Mei j.l. werd hier keuring gehouden van merriën van het landbouwtuigpaardtype n.l. een keuring vanwege de Prov. Regelings-Com- missie voor de Paardenfokkerij en een voor toekenning van het M.C. (militair certificaat) 4924. De uitslag was als volgt Voor het M.C. waren aangeboden 59 merriën, waarvan 34 werden goedgekeurd, terwijl één moet worden herzien wegens kreupelheid. Deze 34 zijn de 3-jarige bruine «Hagar®, v. Caladjjn, Twee-jarige merriën. Aangeboden 6. Ie prijs f 40.de Vos witvoet «Ikkie®, v. Caladijn van G. J. W. Branderhorst te Eethen 2e prijs, f 30.de donkerbruine «Innamenta® van Van Casteren te Schaik 3e prijs, f 20.de bruine »Iwonia«, v. Caldadijn, van Jan Blankers te Almkerk. Driejarige merriën. Aangeboden 2. 4e prijs, f 50.de bruine «Hagar®, v. Ca ladijn, van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Vier- tot achtjarige merriën. Aange boden 46. 4e prijs, f 50.de vijfjarige bruinschimmel «Felfrodie I®, v. Belfried, van D. van Buuren te Meeuwen 2e prijs, f 40.de zevenjarige zwarte witvoet «Dorena,® v. Ehrenberg, van G. J. W. Branderhorst, voornoemd 3e prijs, f 50, de driejarige zwarte witvoet »Dannate«, v. Cicero, van D. van Buuren te Meeuwen 4e prijs, f 30.de zevenjarige zwarte witvoet «Dot®, v. Utz, van Gebrs. Oerle mans van der Schans te Drongelen 5e prijs, f 20.de donkerbruine witvoet «Giwan- ka«, v. Iman, van G. J. W. Branderhorst te Eethen 6e prijs, f 20.de zesiarige koffievos bles, «Efia, v. Rinaldo, van G. van Everdingen te Heusden 7e prijs f 20, de bruine «Galadine, v. Caladijn, van D. van Buuren te Meeuwen le reserve de achtjarige donkerbruine «Carita«, v. Ehren- knabe, van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Negenjarige en andere merriën. Aan geboden 42. 4e prijs, f 40.de tien jarige zwarte witvoet «Agrita®, v. Ehren berg, van G. J. W. Brauderhorst te Eethen 2e prijs, f 30.de tienjarige «Aranka®, v. Cicero, van H. Smits te Waspik 3e prijs, f 20.de tienjarige vos Hecney «Erica®,v. Hedon Marquis, van P. van Rooij te Tilburg 4e prijs, f 20.de tienjarige bruine «Aakje® v. Ehrenberg, van D. van Buuren te Meeuwen 4 e re serve de negenjarige zwarte witvoet «Bal- binecv. Cicero, van Kinderen C. J. Boll te Doeveren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2