yoor het Land van Beusden eo Altena, ie Langstraat ea ie Bommelerwaari. M. 4301. Ifrijiag 8 Juni op 10 JULI a. s. te Babyloniënbroek. KAPITAAL BESCHIKBAAR Afbraak.' M. Klerks Kinkhoest „Pertolan" B. STAP ZOON, Koperslagerij Lood- en Zinkwerken Pompenmaker!]. HEUSDEN. Bevrijdt Uw Borst Spoed! Spoed! IS SLEEPT GIJ U BLOED ARMOEDE ABDIJSIROOP Dagelijks uit de hand te koop Pelzerstr. o 65 Heusden. Stap's griespuddingen. Putterstraat 50 B. BEHOORENDE BIJ HET iederen dag naar uw werk, afgemat en uitgeput door pijn in den rug Bij dui zenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meestentijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls ver waarloosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wanneer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust riemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongere gelde urineloozing eri abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdpijn, vermoeid heid, zenuwachtigheid en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en te genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Juist het feit dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.75 per doos. Burgerlijke Stand. WASPIK, over de maand Mei. Geboren: Richardus z. v. M. C; Berkelmans-vari Dongen Wilhelmina d. v. P. Okkers-Schouten Hermina Arnolda d. v. J. de Hond-RuiterLucia Christina d. v. J. Hamers-Meijs Johannes Gerardus Waltherus z. v. Th. J. v. d. Wassenberg- R ij ken Adrians d. v. M Boezer-van Over steeg Carlos Camiei Stephanie Marie z. v. G. A. Wijfleis-Kerckhaert Roelof z. v. J. Blom-Dalmaijer Cornelis Laurentius z. v. L. J. Pols-van Hooren. Gehuwd: Johannes A. C. Jansens en Johanna Th. Schenkels Johan T. van Vugt en Josina Quiiijns; Petrus A. Tim mermans en W. C. Sep Cornel is J. Sep en Delphina J. P. Timmermans Johannes C. A. M Crebolder en Barbara C. A. M. Brokx. Overleden: Anna C. v. Daal wed. v. D. Zwaans 73 j. Huberta M. Hamers 1 j- WERKENDAM. 4 Geboren: Cornells z. v. J. Boome en G. M. de Meester Wouter Lamherlus z. v. J. v. d. Heuvel en A. Vink Marius z. v. C. H. Biesheuvel en C. Schoon Alida d. v. G. Mantel en J. H. Cleijsen Maaike d. v. C. Visser en M. v. Veen Maria d. v. H. Korsman en C. v. d. Schuit Jacobus Antonie z. v. W. A. Kant en A. C. de WaalAdrianus z. v. J. v. Oord en N. de Keizer Claiina Adrians Judina d. v. F. Wieringa en C. A. Schaddelee Adriaan z. v. G. Pruissen en J. A. Rit meester Jan z. v. L P. Verheij en C. J. v. d. Heuvel Geertruida d. v. G. Versluis en L. H. v. OordCornelia Lijdia d. v. D. Roodzant en L J. Vroegindewij Diena Jacobs d. v. A. Honcoop en D. Nieuwenhuizen. Ondertrouwd: M. Schilperoord 24 j. en A. Visser 22 j P J. van der Stelt 27 j. en C. van der Linden 25 j. A. Zwets 52 j. en N. Groeneveld 50 j. Overleden: Cornelia Damen 73j. wed. v. J. H. v. Herwaarden Margaretha Ritmeester 80 j. wed. v. B. Maris Arie Sigmond 45 j. echtg. van H. M. E. v. Rossum Cornelis Kodde 2 j.B. v. Veen 4 m. VEEN, over de maand Mei. Geboren: Adrianus z. v. W. Tim mermans en J. A. Verbeek. Gehuwd: D. den Hartigh met W. Verbeek T. van Tilburg met J. van Bal- legooijen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Ondertrouwd: A. Verhoeven 25 j. en Mecheiina Hoeke 21 j. Getrouwd: G. Visser 26 j. met A-. van Beek 22 j. Overleden: A. H. Verschoor 77 j.f wed. van J. Polhuis. NEDERHEMERT. Over de- maand Mei. Geboren: Marinus z. van M. Bracht en L. van Wijk Aria d. van A. Spiering en J. van der Mooren Grjsbertus Willem z. van G. Bouman en F. S. van Wijgerden. Gehuwd: H. Sch'-ffers 26 j. eft J. Groeneveld 25 j. Overleden: A. A. Ruijnschoot 77 j wed. van P. de Jongh. 's GRAVEMOER. Geboren: Adriana Maria d. van Ph. Treiters en J. M. Nieuwenhuizen Adriaan Pieter z. van M. Christ en H. Raams Maririus Willem z. van A. van Suijlekom en A. Rosenbrand Adriana d. van J. Ver steeg en F. C. Verhagen. Getrouwd: M. A. Kuijsters 23 j. en J. W. Suos 24 j.J. de Geus 27 j. en A. van Dongen 24 j. Overleden: D. C. Prins 62 j., echg. van C. Rosenbrand. DUSSEN. Over de maand Mei. Geboren: Dirkje Geertrui Elisabeth d. van T. H. Ottevanger en G. E. van Breemen Marianne Louisa d. van L. van Erp en G. SchoppertDirkje d. van J. van Rijswijk en P. Biesheuvel Huigje d. van A. van der Stelt en M. Bakker Jacobus Wilhelmus z. van J. M. van den Oort en P. J. van Olst; Cornelis Adrianus z. van P. van Bavel en C. F. van Dinteren Sijke d. van M. van Daalen en J. van Daalen. Ondertrouwd: W. J. van Boxel en C. M. van Bommel. Overleden: J. Versteeg 89 jwed. van W. C. Tholenaars Z. Rijken 58 j., wed. van W. van Vark. V hiertegen MÜNHARDT'J STAAL-TABLETTEN Marktberichten. GORINCHEM, 4 Juni. Op de vee markt waren aangevoerd 181 runderen, 19 nuchtere kalveren, 224 overloopers, 840 biggen, 3 schapen, 267 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kallkoeien f300f500 melkkoeien f250f400; kalfvaarzen f200f270; guiste vaarzen f f pinken f 100 f170; graskalveren f f nuchtere kalveren f 24f 40, overloopers f 30f 50, qiggen f20 f84; schapen f20-f 30 lammeren f 15—f24. ROTTERDAM, 5 Juni. Aanvoer 216 paarden, 41 veulens, 844 magere en 803 vette runderen, 264 vette kalveren, graskalveren, 787 nuchtere kalveren, 231 schapen of lammeren, 296 biggen, 7 bokken of geiten, 48 varkens. Koeien f 0.85 a fl.30; Ossen t 1.10 a fl.30; stieren fl.00 a f 1 20kalveren fl.10 a fl.60, alles per kilo. Melkkoeien f 350 a f 500, kalfkoeien f325 a f475, stieren f200 a f450, pinken 1175 a f225, graskalveren f a f vaarzen f200 a f 275, werkpaar den f 300 a f 400, slachtpaarden f 100 a f 200, hitten f 200 a f 300, veulens t 80 a f120, biggen f 20 a f34, varkens f 34 a f52, slachtkalveren f20 a f 26, fokkal- veren f 25 a f 45. De Rotterdansche eierreiliag. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.50—f 7.60 Eendeieren f 5.30 f 5.90 Aanvoer 275000 stuks. ZALTBOMMEL, 5 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 196 biggen, prijs f24 a f34; 36000 eieren, prijs 5 a 5J ct. p. st. 780 K.G. boter, prijs per K.G. room boter f 0.90, boerenboter f 0.75 a f 0.85. 's BOSCH, 6 Juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 2117 stuks. 842 stuks hoornvee, 1025 biggen, 91 zeugen, 90 schapen en lammeren en 69 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f325 a f415, kalfvaarzen f250 a f390, magere ossen en koeien f 200 f 315, vette ossen en koeien le kw. 62|, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f135 f185, zeugen (135 a f200, biggen f3 25 kt 3.75 p. w. schapen f20 a f30, lammeren f9 af 18. Aanvoer redelijk, handel flauw. BINNENLAND. Koning Haakon ran Noorwegen in ons land. Het Noorsche stoomschip »Eidsvold«, onder commando van kapitein ter zee Petersen, met Koning Haakon aan boord, is Dinsdagmorgen te 6.15 te IJmuiden aangekomen en te 7 uur in de groote schut sluis gevaren. Van het pantserfort IJmuiden werden de gebruikelijke saluutschoten ge lost, welke door de »Eidsvold« beantwoord werden. De »Eidsvold« bleef tot 9 uur in de sluis liggen, alwaar te 8.15 uur de Neder), autoriteiten aan boord kwamen. Om 9 uur werd naar Amsterdam gevaren. Tegen half twaalf verlieten H. M. de Koningin en Prins Hendrik het Paleis te Amsterdam, om zich te begeven naar De Ruyterkade ter begroeting van Z. M. Koning Haakon van Noorwegen. In 't door de gemeente ingerichte paviljoen hadden zich reeds een groot aantal autoriteiten ver zameld. Toen het Noorsche oorlogschip over 't IJ naderde, donderde het geschut van het pantserschip Jacob van Heemskerk over het water. Er werden 35 saluutschoten gelost. De »Eidsvold« beantwoordde deze saluutschoten. Het Noorsche schip het het anker vallen midden op het IJ. Op dat oogenblik stak een eeresloep van de Kon. Marine van het Kon. paviljoen van wal. In die sloep bevond zich Prins Hendrik, die zich aan boord begaf van het Noorsche schip om Koning Haakon te begroeten. Eenige oogenblikken later daalde de Noorsche Koning van de statietrap af om plaats te nemen in het kleine vaartuig, waarmee hij naar het Kon. paviljoen werd gebracht. Hier heette onze Koningin haar hoogen gast welkom en stelde vervolgens de aan wezige autoriteiten voor. Vervolgens had een inspectie plaats van de eerewacht, bestaande uit 50 mariniers en 50 matrozen benevens de marine staf- muziek. Rij deze inspectie door Koning Haakon en Koningin Wilhelmina wer 'en de sou ver einen gevold door Pi ins Hendrik en enkele leden van het gevolg. In een seremonieele stoet, die geopend werd, door een eere-escorte huzaren, werd naar den Dam gereden. In het met zes paarden bespannen Kon. rijtuig ha iden de beide souvereinen en Prins Hendrik plaats genomen. Onmid dellijk achter dit rijtuig volgde het tweede gedeelte van het eere-escorte. Van alle zijden werd gedurende den rit de stoet door de bevolking begroet. Bij de aankomst op den Dam klonk het Noorsche Volkslied. Ook hier werd de eerewacht geïnspecteerd. Het duurde niet lang of het Koninklijke gezelschap verscheen op het balcon, toegejuicht door 't verza melde volk. Daarna trok het Koninklijke Gezelschap zich in het Paleis terug. Te kwart voor drie werd uitgereden naar het Rijksmuseum, waar speciaal een bezoek werd gebracht aan df Rembrandt- zaal. Daar werd de »Nachtwachtc in oogenschouw genomen, en ver volgens wer den eenige andere Rembrandt's bewonderd als De Staalmeesters en het Joodsche Bruidje. Verder werd stilgestaan bij Het Straatje, van Vermeer. Nadat men Koning Haakon nog gewezen had op enkele andere beroemde doeken, zette de vorst zijn handteekening in het daarvoor bestemde boek. Hiermede was het korte bezoek ten einde en werd af scheid genomen, waarop de Koning zijn groote ingenomenheid betuigde over hetgeen men hem getoond had. Na dit bezoek werden wederom de rij tuigen bestegen naar het IJ paviljoen, waar het gemeentebestuur recipieerde. In het paviljoen sprak de burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, den Koning toe. Na deze ontvangst werd een rondvaart door de haven gemaakt, aangeboden door het gemeentebestuur. Aan boord werd een thé aangeboden. Te kwart voor zes meer de de boot weer aan het Kon. palviljoen waarop langs den koristen weg het Kon. Paleis werd bereikt. Te half acht verleende Koning Haakon ten Paleize audiëntie aan de hoofden der vreemde missiën, geaccrediteerd bij ons Hof, en te 8 uur begon in de groote Bur gerzaal de gala-maaltijd. Aan tafel heeft Koningin Wilhelmina den Koning van Noor wegen in hartelijke woorden toegesproken en de hoop uitgesproken, dat zijn bezoek de vriendschap tusschen Nederland en Noorwegen zou versterken, waarop Koning Haakon in even hartelijke bewoordingen antwoordde. Woensdagmorgen zijn de vorstelijke personen uit Amsterdam weer vertrokken. Zij brachten een kort bezoek aan H.M. de Konirigin-Moeder te Soestdijk en zetten 's middags hun reis naar den Haag voort waar zij hartel.jk door de bevolking wer den toegejuicht. Donderdag werd een bezoek gebracht aan Rotterdam, daar zette Koning Haakon zijn reis voort om een bezoek te brengen aan België. de uitkomst voor lijders aan Asthma, Bronchitis, Chroni- schen hoest, Catarrh, Griep, Influenza en Kinkhoest. Overal per flacon 230 gr. f 1.90, 550 gr. f3.60, 1000 gr. f 6 Eischt hand teekening L I. AKKER, Rot terdam. PLAATSELIJK NIEUWS. f Veen. Naar we vernemen is met ingang van 4 Juni j.l. de oude tijd op de O. L. School alhier weder ingevoerd. Maandag a. s., des avonds half zeven, hoopt Ds Hofman uit Rijssen voor de Ger. Gem. alhier op te treden. De vorige week werd de polder alhier door een abnormaal hoogen water stand bedreigd. Daar er niet voldoende wind was om den watermolen in werking te stellen, was men genoodzaakt een kade genaamd »De Achterdijk« door te steken om van het overtollige water bevrijd te worden. De prijs der zoete melk is verlaagd en gebracht op 10 cent per liter. Waalwijk. In de meubelfabriek van de firma van Wijck alhier, had dezer dagen W. K. het ongeluk zijn pink af te zagen. Waspik. Doordat er meer vraag komt naar oude aardappelen, zijn de prijzen ge stegen tot f 3.per H L. Ook in de nieuwe komt reeds handel. Men besteedt 24 cent per K.G. Bij de gehouden publieke aanbe steding van een woonhuis, voor rekening van den heer A. Kamp Lzn., (architect de heer A. de Bruin) werd ingeschreven als volgt J. v. d. Broek, Waspik f 5996 Adrs. A. Koenen, Dongen 5947 G. v. Dongen, Raamsdonksveer 5840 W. H. Schot, Raamsdonksveer 5470 P. d. Graauw, Waspik 5210 A. Roovers 5120 H. A. v. Dongen, Raamsdonksveer 5170 J. Bax, 5090 C. Roovers, Waspik 4785 C. Savelkouls, 4750 Gebr. Boom, j> 4700 Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. Ter gelegenheid van het op 11 JULI te houden Festival met Kermisse d'Eté, uitgeschreven op last van den Bond van Zang en Muziekgezelschappen in 't Land van Heusden en Altena. AANGIFTEN kunnen geschieden bij den Heer G. H. STRAVER te Babyloniënbroek tot 25 JUNI 1923, waar tevens inlichtingen zijn te verkrijgen. Voor harddraven komen alleen in aanmerking LAND- BOUWPAARDEN. Prijzen f75.—150.-, f25—, flO.—15.—. Inleggeld 1 2.50. Bij genoegzame deelname zullen voor ringfrijcLeii met paren belangrijke prijzen en voorwerpen worden uitgeloofd. Inleggeld f 2.onder inleggeld is tevens Bewijs van Toegang voor den rechtmatigen eigenaar inbegrepen op 10 JULI. Inlichtingen verstrekken verder de Commissieleden C. M. DONKER te Drongelen A. STRAVER Jz., Biesheuvel en G. v. D. KOPPEL te Dussen (polder). HET BESTUUR. voor Hypotheken en credieten met en zonder borg. B. P. VAN WI.I- LAND, Administrateur, Buiten walevest 30, Veerplein, Dordrecht, Telefoon 1281. Postzegel voor antwoord. 100.000 Waalsteenen, Balken 20X30 en 40X40 in alle lengten en maten, 1000 Meter Badding, 1200 2X3; 1000 Meter 3X4, 1000 12X6 50, 1000 Meter Tuin- latjes, Binnen- en Buitendeuren en hooge deuren, een partij I Balken en Ankers, Muurtegels en Wit- j zand, enz. enz te veel om op te j noemen. Te bevragen bij Slooper DEUNEN. zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, asthma en andere hoest-, keel- en lucht pijpaandoeningen geneest men met van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude Pekela. Te bekomen a f 2.per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen, VAIVAtft A hK MAIIO/IAn BELEEFD AANBEVELEND. Vraagt Uwen winkelier Iets fijns Iets aparts. Overal Verkrijgbaar Eenig adres voor den handel. Heusden. voor het maken van Uw Costuum Dames- en Heerenkleermaker Met en zonder bijlevering van stof. Beleefd aanbevelend* BIJVOEGSEL jtietiwsblaii Pep flacon 9Oct bij Apoth. en drogisten. rp.Wk&AT'M van de vastzittende slijm, maak Uw ademhaling weer diep en vrij. Gebruik de beproefdeslijmoplossende roote raverij Ringrijden .Richters t Het Adres

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5