voor het Land van Heusden en Altena, k Langstraat en k Bommelerwaard. lo. 4305. ïrijflag 22 Juni door M. C. Paarden op 10 JULI a.s. te BABILONiËNBRGEK. A. Farla wascti- en Strinrichting, Kinkhoest „Pertolan" TE KOOP. Afbraak. M. Klerks op 10 JULI a. s. te Babyloniënbroek. Vulpenhouders L.J. VEERMAN Die hardnekkige morgenhoest Spoed! Spoed! te HEUSDEN. Aangespannen af te leggen afstand 20 K.M. binnen 1 uur 50 minuten. le prijs f 50.-. 2e prijs f 40.-. 5e prijs f30.-. 4e prijs f50.-. Verder zullen 10 prijzen worden toegekend groot elk f25.-. EIKENPLANKEN, BEHOORENDE BIJ HET ZELFONDERZOEK. Ontwaakt gij 's morgens met pijn in den rug Hebt gij donkere zwellingen on der de oogen Zijn de enkels en handen gezwollen Is de urine bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loozing te vaak of te weinig Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer Doet uw rug zeer als gij bukt of opstaat 1 Hoedt u bijtijds laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een nierziekte voorkomen spoedige behandeling is het eenige betrouw bare voorbehoedmiddel. Verwaarloozing kweekt al te dikwijls blaasontsteking, waterzucht, rheumatiek, steenvorming en urinezuur-vergiftiging. Hoewel Foster's Pillen zelfs ij deze latere verwikkelingen baten, is het verstandiger om dit speciaal niergeneesmidde! tot voor koming van nierziekte te gebruiken. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a fl.75 per doos. BUITENLAND. Ken treingchcim. Magiot, de minister van oorlog, za Zondag te St. Michel de Maurienne nabi Modena, op de Italiaansche grens, een monument onthullen ter gedachtenis aan de 350 soldaten, die bij een spoorweg ongeluk op 12 December 1917 zijn om gekomen. Het nieuws van dit ongeluk werd nooit in Frankrijk bekend gemaaktde censuur van dien tijd heeft het onderdrukt. De ramp speelde zich als volgt af 500 Fransche soldalen voor Italië be stemd, zouden in Modena den trein verlaten De machinist wees er den legeroversten op, dat de trein te zwaar was voor den scherpe bocht, welke de trein nabij St. Michel maakt. Hem werd beduid als een soldaat te gehoorzamen. Hij deed het. Spoedig kwam de trein door den bergpas naar beneden. De machinist zette de remmen aan, maar de trein, in plaats van te stoppen, vatte vlam door de enorme wrijving. De machinist reed door, bereikte de scherpe bocht en derailleerde. De wagons reden op elkaar in, schoven in en over elkaar en stapelden zich als een schrikwekkend gevaarte omhoog. Ver scheiden soldaten waren uit den trein gesprongen, maar de meesten werden op de kantige rotsen verpletterd. De berichten zwijgen verder over de ontzettende tooneelen, welke zich moeten hebben afgespeeld, maar vermelden nog alleen, dat er van de 500 soldaten slechts 150 den dood ontkwamen. o Een zonderling testament. Dezer dagen stierf te Liverpool een rijk man, John Ellis de erfenis werd op on geveer zeven millioen francs becijferd. Op zichzelf niets bijzonders in het land van het pond sterling. Eigenaaidiger was de clausule in het testament van den over ledene, waarin hij den erfgenamen verzocht, zich er allereerst van te vergewissen of hij wel dood is. De gedachte, dat men hem mogelijk wel levend zou begraven, had hem tijdens zijn leven als een nachtmerrie achtervolgd. Hij bepaalde, dat een medicus langs chirurgischen weg den dood moest constateeren. En zoo geschiedde het, dat een chirurgijn een operatie verrichtte om het overlijden vast te stellen. Als hono rarium ontving de medicus twee guinjcs, zooals bij testamentaire beschikking was vastgesteld. o Drama. Nabij San Sebastian (Spanje) heeft zich een droevig drama afgespeeld. Te Capdessaso woonden een zekere Pablo en Sebastien Adeniza, die twist kregen over een door hun vader nagelaten bezitting. De broeders besloten, door een revolverduel het geschil te beslissen®. Hun moeder, die het schieten hoorde, kwam in allerijl toeloopen. De arme vrouw kreeg een kogel recht in het hart en was onmiddellijk dood. Een buurman, die kwam toeijlen, om de duelleerende te scheiden, werd in de dij gewond. Intusschen bleven de broeders over en weer doorschieten, totdat Sebastien ten laatste ook door een kogel in het hart getroffen, dood nederstorte. Een zinkende kerk. Te Tranent in Schotland zinkt de katholieke Sf. Martinus-kerk langzaam maar zeker weg en gevreesd wordt, dat het gebouw binnenkort geheel zal instorten. Reeds kan men het daglicht door de scheuren in de muien duidelijk zien, terwijl de bogen nog alleen door tijdelijke steun- muren geschraagd worden. Het is voor gekomen, dat bij regenachtig weer het water op de misgewaden van den priester droop. Experten hebben het kerkgebouw nu afgekeurd. De oorzaak van de verzakking is het feit, dat onder de plaats, waar de kerk gebouwd is, een oude kolenmijn ligt, welke echter voor zoover men kan nagaan, de laatste honderd jaar geheel verlaten is. o Een gerecht met zeemens ers. Een Reutertelegram aan de Engelsche bladen maakt melding van een gevecht met een drietal reusachtige zeemonsters, eenige mijlen buiten de haven van Vera Cruz (Mexico). Het kabelschip All America«, was bezig kabelboeien te demonteeren. Fen viertal matrozen werkten in een kleine boot aan een boei, toen een groote haai hen aanviel. Ofschoon de mannen in de boot met een riem op de rugvin van den haai los beukten, konden zij het ondier niet op de vlucht drijven. Een der matrozen werd door de geweldige beweging, die het monster maakte, in het water geslingerd, maar kon gelukkig nog juist bijtijds in de boot worden getrokken. Het duurde twee uur vóór men het kabelschip had bereikt. BINNENLAND. Aanvaring op de- Schelde. Dinsdagochtend kwam, tengevolge van een plotseling invallenden mist de Engel sche vrachtboot «Sulima® op de Schelde in aanvaring met het Nederlandsche Aak schip «Ambulante®, uit Leeuwarden, dat van Haren kwam en den stroom afvoer, met een lading cement. D,e «Ambulante® kreeg een zwaar lek, maar kon nog op het droge gesleept worden. Daarmee was de serie ongelukken nog niet uit. Terwijl de «Sulima® voor anker lag, voer de Zweedsche stoomboot »Mercia« er tegen aan. Deze werd erg beschadigd, doch kon nochtans haar vaart naar de stad voortzetten. Nu werd zij op haar beurt weer aangevaren door het baggerschip «Watergeus®, dat juist de sluis verliet. De «Watergeus« werd de voorsteven in drukt. De «Sulima®. bekwam lichte averij. Er kwamen geen peroonlijke ongelukken voor. o Moord. Dinsdagavond om 9 uur heeft na een korte woordenwisseling de 19-jarige S. te Woerden den 18-jarigen v. d. M. doodge stoken. De dader is in hechtenis genomen. o Ongelukken. Een 16-jarige mijnwerkersjongen is bij een bedrijfsongeval op de Oranje Nassau- mijn te Heerlen gedood. Een andere jeug dige mijnwerker is bij het zelfde ongeval zwaar gewond. De 46 -jarige Verheusden, in dienst van den beurtschipper Simons, te Edam, is op het IJ overboord gevallen en verdronken. Het 3-jarig kind ven A. te Eindhoven is Dinsdagmiddag door een vrachtauto over reden en gedood. o CENTRALE COMMISSIE V00K BEZUINIGING. Waar ic blijven. Het kwam voor bij een jubilé van den directeur eener opleidingsinrichting, dat er een collectieve gelukwensch ingebracht werd, afkomstig van een aantal zijner oud-kwee- kelingen, allen aan dezelfde Asche Bank werkzaam, schrijft E. in »De School met den Bijbel. Deze voedsterlingen des Rijks waren dus niet in de school, doch in de financieele administratie te land gekomen. Het is toch wel uitermate dwaas, dat er geen waarborgen zijn, dat zij, wier op leiding per hoofd het Rijk op 5 a 6000 gulden te staan gekomen is, nu ook wer kelijk het onderwijs gaan dienen. Het is zelfs ergerlijk, dat de bezuiniging daarop haar scherpste zoeklicht niet richt. Er hebben op dat terrein enormiteiten plaats. En deswege herhalen we de vraag waar blijven ze We hebben die meer malen gedaan. Mondeling hebben wy de hoogstbevoegde autoriteit er ook op gewe zen, dat de bedoelde waarborgen ontbreken. Er is toen zelfs eene enquête over eenige voorafgaande jaren ingesteld. Van de uit komst hebben we nooit iets vernomen, voor ons bewijs genoeg, dat ze niet geruststel lend is geweest. De vraag waar blijven ze blijft aan de orde. Er zijn ook inrichtingen, die alles moeten in het werk stellen, om haar bestaansrecht te bewijzen door de inlevering van een vastgesteld aantal gediplomeerden. Maar de heele opleidingswereld weet opperbest, dat er van die gediplomeerden velen tevergeefs in de sshool verwacht worden. (De Avondpost van 25-4-'23). PLAATSELIJK NIEUWS. Bern. In de vacature van voorzitter van het waterschap »de Binnenpolder van Bern®, ontstaan door het overlijden van den heer Th. Timmermans, werd door stemgerechtigde ingelanden gekozen Jac, Buijs Johzn., te Bern, lid van het dage- ijksch bestuur. Hierdoor zal wederom een verkiezing plaats moeten hebben voor een lid van het dagelijksch bestuur. Dmnen. De veilingvereeniging «De Langstraat® heeft in haar laatst gehouden vergadering besloten, in het begin van September een tentoonstelling te organi- seeren in fruit en groenten. De goede naam die deze veilingvereeniging heeft, geeft een zekere waarborg, dat deze ten toonstelling interressant zal zijn en er veel moois zal te zien zijn op tuinbouwgebied. Alle kweekers worden verzocht deel te nemen aan deze zeer nuttige zaak en van nu af hun bijzondere zorg te besteden aan de een of andere fruit- of groentesoort om zoodoende in September iets goeds op deze tentoonstelling te kunnen toonen. Ze zal gehouden worden in het veilinggebouw te Drunen, vlak bij trein en tram gelegen. Herpt. Bij het Zondag gehouden koningschieten vanwege de handboogschut terij «Ons Genoegen® gevestigd bij L. v. d. Griendt, werd koning Gijs Piron uit Oud- heusden. Hedikhuizen. Door stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap «de Binnen polder van Hedikhuizen« werd in de op 8 Juni gehouden vergadering herkozen tot lid van het Dagelijksch bestuur de heer Joh. van Geflen met 98 van de 138 uitge brachte stemmen waarvan nog 37 op P. Werther, 2 op H. Vugts en 1 op Jan van Engelen. In de vacature E. v. d. Aa, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werden bij eerste stemming uitgebracht 124 stemmen, waarvan 26 op Ir. Buijs, 47 op Jan van van Engelen, 44 op H. Vugts en 6 op P. Werther. Bij tweede stemming werden uitgebracht 124 stemmen waarvan 55 op H. Vugts, 54 op Jan van Engelen, 11 op Ir. Buys en op 4 op P. Werther. Bij de herstemming tusschen II. Vugts en Jan van Engelen, verkregen H. Vugts 66 stem men en Jan van Engelen werd gekozen H. Vugts. Land van Altena. Het aanhoudend natte weer der laatste weken werkt niet alleen nadeelig op de groei der producten, maar maakt de verschillende landbouw werkzaamheden bijna onmogelijk. Aardappelen en bieten zijn zeer ten 8chter bij andere jaren, er zijn zelfs per- ceelen, waarvan niet veel meer te ver wachten is. Het koren daarentegen staat er veel beter voor, de Meimaand die koud en nat was, doet ons dan ook weer denken aan de al oude spreuk «Mei koud en nat, Vult schuur en vat®. Vroege en late peren treft men hier zeer weinig aan. Beter staat het met de appelen van de vroege kunnen we hier noemen de kerswick, en van de late de bellefleur, die ons op een redelijke opbrengst doen hopen. Sleeuwijk, Op de Woensdag gehou den verpachting van hooilanden op Gors en Groesplaat, was de totale opbrengst ongeveer 40 pCt. minder dan het vorige jaar. Veen. De tot leden van den gemeen teraad gekozen personen, hebben alien hunne benoeming aangenomen. De op Maandag jl. alhier gehouden collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden bracht f 7.59 op. Zij, die zich vanaf lieden op dit blad abon- neeren, ontvangen de tot 1 Juli verschijnende num mers GRATIS. 54, zoodat verdwijnt als gij geregeld de Abdijsiroop inneemt, want de is een wereldberoemd mid del by verouderde hoest, verwaarloosde ver koudheid, influenza, kinkhoest, bronchitis, asthma. Overal verkrijgbaar per flacon 230 gram f 1.90, 550 gram f3.60, ±1000 gram f 6,Eischt hand- teekening L. I. AKKER. Rotterdam. Vereischt is M. C. Merrie's, goedgekeurd voor 1923, met overleg van dekbewijs van M. C. Hengst. Prijzen als volgt Beoordeeling in de ring op het terrein na aflegging van genoemden afstandsrit. Aangifte kan geschieden bij den Heer II. STBAVER Jz. te Babiloniënbroek tot 25 Juni a.s. Het beste en goedkoopste adres voor POMPEN, KOPER- LOOD- en ZINKWERK is Wijksche straat 3 HEUSDEN. Aan het zelfde adres van fijne goederen, als BOORDEN, MANCHETTEN, OVERHEMDEN, BLOUSE, GORDIJNEN, enz, enz. zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, asthma en andere hoest-, keel- en lucht pijpaandoeningen geneest men met van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude Pekela. Te bekomen a f 2.per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. voorhekkedammen, brug dekken, varkensbodems enz. Eiken hek- en heiningpalen, brugleggers. IJzeren heining- en hek- palen, buizen- en ander ijzer werk. Ramen met kozijnen, deuren en verder huisafbraak. IJzeren reservoirs, stoom, machine 6 P K. met ketel. Te bevragenScheep- en huisslooperij. A. BENJAMINS, WOUDRICHEM. Tel. No. 16. Dagelijks uit de hand te koop 100.000 Waalsteenen, Balken 20X30 en 40X40 in alle lengten en maten, 1000 Meter Badding, 1200 2X3; 1000 Meter 3X4, 1000 12X6.50, 1000 Meter Tuin- latjes, Binnen- en Buitendeuren en hooge deuren, een partij I Balken en Ankers, Muurtegels en Wit- zand, enz. enz., te veel om op te noemen. Te bevragen bij Slooper DRUNEN. Ter gelegenheid van het op 11 JULI te houden Festival met Kermisse d'Eté, uitgeschreven op last van den Bond van Zang en Muziekgezelschappen in 't Land van Heusden en Altena. AANGIFTEN kunnen geschieden bij den Heer G. H. STRAVFR te Babyloniënbroek tot 25 Jf inlichtingen zijn te verkrijgen. Voor harddraven komen alleen in aa.:rr. King BOUWPAARDEN. Prijzen f75.f50.—, f25.flO.15, Inleggeld f 2 50 Bij genoegzame deelname zullen voor ringrijdeii met paren belangrijke prijzen en voorwerpen worden uitgeloofd. Inleggeld f 2.onder inleggeld is tevens Bewijs van Toegang voor den rechtmatigen eigenaar inbegrepen op 10 JULI. Inlichtingen verstrekken verder de Commissieleden C. M. DONKER te Drongelen A. STRAVER Jz., Biesheuvel en G. v. d. KOPPEL te Dussen (polder). HET BESTUUR. in ruime keuze voorradig, in den Boekhandel van de firma BUUESSEL Kienwsbtad Abdijsiroop Verrichtingsproef Groote raverij en Ringrijden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 4