voor bet Land van flensden go Altena. de Langstraat en de Bommelerwaard. la. 4307 Vrijdag 29 Juni Jan Geortzen, J. ELEKAN, Afbraak. M. Klerks Klaverruiters B. STAP ZOON, V ersche AARDBEIEN C. Bouman R W. J. Jüncker C2. BEZOEKT HET uitgeschreven floor het Mannenkoor „VOLHAROINS" te BABILONIËNBROEK op Woensdag 11 Juli as. Om II uur SCHITTEREND VUURWERK. MEDAILLES, KRAM, ENZ. Spoed! Spoed! Stap's griespuddingen. Filiaal GORINCHEM. levert U tegen zeer concurreerende prijzen Molenstr. (bij de Markt) GORINCHEM. Zelfs vrouwen klagen. Restaurant en Uitspanning TE KOOP en TE BI ER, waaraan verbonden een KERMESSEd'ETÉ. 16 deelnemende vereen, met ruim 500 leden 's-avonds van 8 11 GROOT CONCERT BEHOORENDE BIJ HET Wij leven in een drukkenden tijd. Zelfs vrouwen klagen somwijlen. Het is een feit, dat velen op een crisispunt zijn aanbeland, waarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven. Duizeligheid en pijn in den rug zijn waar. schuwingen van opkomende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rusten gij hebt gebiedend rust, ontspanning en frissche lucht meer levenszonneschgn noodig. Overwerking strijdt met onze levens- eischen al te vaak is zij de oorzaak van nieraandoeningen bij vrouwen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voldoen aan alle eischen. Zij herstellen de onge makken en onrust, veroorzaakt door riier- verschijnselen als urinaire kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen en zenuwoverspanning. Zelfs gevorderde niêrstoornissen als nier- zand, nier- en blaasontsteking, spit, ïheu- matiek, nierwaterzucht en ischias worden met succes bestreden door Foster's Pillen Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k f 1.75 per doos. BINNENLAND. Een onbewaakte overweg. Een ooggetuige meldt aan de »Rotterd.« Een vreeselijk ongeluk heeft Maandag middag plaats gehad op de spoorlijn LeeuwardenSneek. Nauwelijks was de trein die te 4.26 nam. uit Leeuwarden vertrekt, wachtpost no. 1 gepasseerd, of de reizigers werden opgeschrikt door hevig remmen, waarna de trein al heel spoedig tot stilstand kwam. Een conducteur, die bij ons in de coupé zat, sprong onmiddellijk naar buiten en riep»een paard aarige- reden«. Op hetzelfde moment klonk echter hulpgeroep aan de andere zijde van den trein. Het bleek nu, dat een rnet hooi geladen wagen was aangereden, die om geslagen en in de sloot terzijde van den spoorweg terecht gekomen was. Van den bestuurder was niets te zien en derhalve vermoedde men dat de man in de sloot onder het hooi lag. Met man en macht werd nu door de passagiers met de op ruiming van het hooi begonnen een oogen- blik later werd er echter geroepen, dat de man onder den trein lag. Helaas bleek dit maar al te waar. De ongelukkige, een oude man van naar schatting bij de 70 jaar en Jansma genaamd, was geheel ver morzeld. De aanblik was ontzettend. Het paard stierf ook na enkele oogenblikken. De wagen was te pietter gereden, de ijzeren wielbanden daarvan zaten onder de loco motief vastgekronkeld. En wat is nu de oorzaak van het treu rige ongeval zal men vragen. Hieromtrent kan nog geen nadere mededeeliog worden gedaan, doch ongetwijfeld heeft de bezui niging bij de spoorwegen hier een ro! ge speeld. Immers, met ingang van 1 Juni jl. waren de afsluitboomen bij den over weg, waar het ongeval p'aats vond weg genomen. De verongelukte oude man heeft mogelijk gerekend dat de spoorweg nog wel werd afgesloten en is met een flinke vaart tegen den spoorweg, die hooger ligt dan de gewone weg opgereden. Bovendien, en dat is het gevaarlijke op dit kruispunt staat terzijde van den spoorweg een wacht huisje dat 't gezicht op den spoorweg al thans van de zijde waarvan de hooiwagen kwam, voor een groot deel belemmert. De man heeft dus daar loor den trein vermoe delijk niet zien aankomen evenals de ma chinist den wagen niet. Van schuld kan o.i. dan ook geen sprake zijn. Het ware te wenschen, dat de directie der Nederl. Spoorwegen alsnog ten spoedigste overging tot afsluiting van alle overwegen, die voor heen werden afgesloten. Wanneer een bezuiniging met menschenlevens moet wor den gekocht is het toch al te verschrikkelijk. Volgens het »Centr,« kan de benoeming van den burgemeester van Rotterdam thans zeer binnenkort worden tegemoet gezien, en heeft de regeering haar keus bepaald op een niet rechtstreekschen candidaat. o Aan de Pruisische Geldersche grenzen worden in de laatste dagen weer heel wat paarden naar Pruizen gesmokkeld. De Pruisische komuiiezen hebben in de grens dorpen Burlo en Bardingholt de laatste nachten 23 paarden, uit Nederland ge smokkeld, in beslag genomen. Brand. Te Ouddorp zijn drie groote klampen vlas van den heer A. Padmis afgebrand. Men vermoedt, dat spelende kinderen het vlas hebben aangestoken. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Aangereden. Te Adorp is Maandag een dochtertje van den heer Boeisema te Leens, dat op een fiets zat, aangereden door een auto, met het gevolg, dat het meisje ernstig gewond werd opgenomen. (Berichten van den Plantenziekten- kuudigen Dienst.) De slechte stand der platanen. Het ziekelijke voorkomen der platanen trekt algemeen de aandacht. Ter voorlich ting van hen, die gaarne de oorzaak van dezen slechten stand zouden kennen, deelt de Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen mede, dat dit verschijnsel veroor zaakt wordt door een zwam, ïGlocosporium nervisoquumt genaamd. Deze zwam tast elk jaar de boomen aan, maar meestal alleen het blad. Meermalen ziet men in het voorjaar aan de platanen bladeren hangen, die eerst een bruine plek vertoonen meestal op de blad- echyf dicht bij de steel, Als deze plek de steel ook aantast, verschrompelt het geheele blad. In de meeste voorjaren vindt men dan ook zoowel aan als onder de boomen vele bladeren met bruine vlekken, die, doordat de bladsteel ook aangetast is ge worden, gedood en afgevallen zijn. Dit jaar nu heeft bovengenoemde ziekte een buitengewone omvang verkregen, door dal de ontwikkeling der platanen door het koude, weinig zonrijke weer zoo uiterst langzaam is verloopen. De zwam heeft daardoor gelegenheid gehad reeds het zeer jonge blad aan te tasten en te dooden en zij is zelfs in de jonge takken gedrongen en heeft deze over eenigen afstand doen afsterven. Daardoor wordt het zeer zieke uiterlijk der boomen veroorzaakt. Bestrijdingsmaatregelen kunnen niet ge nomen worden. Zeer waarschijnlijk zullen de boomen zich bij het intreden van meer groeizaam weer, wel voldoende herstellen. Hoewel het niet geheel onmogelijk is, dat boomen (althans jonge) gedood zullen wor den, zal dit toch wel tot de hooge uitzon deringen behooren. fcderlaad en België. De betaling van de Belgische schuld aan Nederland tot een bedrag van 63 millioen gulden voor de kosten gemaakt wegens interneering van Belgische militairen tijdens den oorlog zal, naar de »N. R. Ct.t meldt, geschiehen in 15 jaar en wel in 30 half- jaariijksche termijnen. De correspondent der »N. R. Ct.« te Brussel meldt nader Ter betaling van de Belgische schuld aan Nederland tot een bedrag van 63£ mil lioen gulden voor de kosten gemaakt we gens interneering van Belgische militairen tijdens den oorlog zal België 15 jaar lang jaarlijks 4.400.000 gulden storten (in twee halfjaariijksche termijnen). De rente is bepaald op 4£ pet. Ter betaling van de achterstallige rente van 1 Januari 1919 tot 1 Januri 1923 is een som van 10 mil lioen gulden gestort. o Zilverbons. De minister van Financiën brengt ter algemeene kennis, dat, ingevolge het Kon. besluit van 13 Maart 1923, de ingetrok ken zilverbons van f 2.50 (model 1915), alsmede van f 1 (model 1916), alsnog tot en met 31 December 1923 ter inwisseling kunnen worden aangeboden ten kantore van het agentschap vrn het ministerie van financiën te Amsterdam. Uit het bovenstaande blijkt dat de ge legenheid tot inwisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de ingetrok ken zilverbons van f 1, f 2.50 en f 5 van den ouden vorm (model 1914) en dat op het oogenblik nog alleen in omloop zijn de zilverbons van f 1 en f 2 50 van het nieuwste type. Van de laatstbedoelde zil verbons, welke dus niet behoeven te wor den ingewisseld, dragen de bons van f 1 de dagteekenirig van Februari 1920, ter wijl de boris van f 2.50 zijn gedagteekend 1 Juli 1918 of later. PLAATSELIJK NIEUWS. Almkerk. Naar wij vernemen zal met het oog op de Bezuiniging het hulppost kantoor binnenkort gecombineerd worden met het Rijkstelefoonkantoor alhier. De heer M. Geudeke, kantoorhouder, zal den dienst dan verlaten. Gezien de wijze, waarop de heer Geudeke voor ieder behulp zaam was, met inachtneming der voor schriften, gepaard gaande met een accuraat beheer kan het niet anders of de ingeze tenen van Almkerk zieri hem noode heen gaan. Wij hopen dan ook van harte dat hij nog veel jaren van zijn welverdiende rust (met een fink pensioen) na ongeveer 40 jaren trouwe dienst, mag genieten. Met ingang van 1 Juli a.s. zal de middagpostbestelling voor den Ippelschen- dijk (ook al uit een oogpunt van bezuini ging) worden opgeheven, alleen zal de avondbesteiling zich uitstrekken tot den heer Jac. Vink. Thans is besloten tot publieke ver koop bij inschrijving der twee motoren van het voormalige Elec. licht in deze gemeente. Terwijl de vrouw van v. d. W. leerde fietsrijder) kwam zij te vallen en bezeerde zich danig aan het hoofd. Dassen. De collecte j.l. Zondag ge houden in de Ned. Herv. kerk alhier ter bestryding van reparatiekosten der Pastorie bracht op f 128. Waspik. Dinsdag overleed op onge veer 20-jarigen leeftijd in het R. K. Liefde gesticht te Raamsdonksveer, de doel ver dediger van iBrabantiac J. D. Men kan zich de radelcnze smart der brave ouders en familie voorstellen, die in hem een op passend en veelbelovend jongeling, hun steun en troost verliezen. Ook zijn medespelers, onder wie hij zeer geacht was, zijn zeer onder den indruk. Hij ruste in vrede. De prijzen der biggen is sterk ge daald. Besteedde men voor eenigen tyd rog f 25 A f 30, thans betaalt men voor dezelfde kwaliteit f 15 a f 18, zoodat de prijs tot ongeveer de helft is teruggebracht. Sleeuwijk. Zang- en Muziekconcours te Sleeuwijk, uitgeschreven door de Fanfare Wilhelmina«. Voor dit gedurende 2 of 3 dagen in Augustus te houden concours bestaat enorme belangstelling. Ingeschreven zijn Eere-afdeeiing, gem. koren. Euphonia, Hendrik-Ido-AmbachtHarmo nie, Papendrecht Soli Deo Gloria, Dubbel dam Het Lied, Leerdam. Afd. Uitmuntendheid, idem. Excelsior, Nieuwland T.O.G., Leerdam; Kunst kweekt Genoegen, Asperen. Ie Afd., idem. Excelsior, Heukelom Excelsior, Groote LintExcelsior, Buurmalsen Eendracht maakt macht, Arkel. 2e Afd., idem. Hallelujah, 's-Grevelduin-Capelle Kunst naar Kracht, Oosterwijk Hosanna, Haaften; Zanglust, Dalem Zang en Vriendschap, Hekendorp Sursum Corda, Aridel. 3e Afd., idem. Crescendo, Alblasserdam Oefening kweekt Kunst, Nieuweridijk Uitspanning door Inspanning, Werkendam Zingt den Heere, Haaften; Polyhymnia, Gendereri; Zanglust, Acquoy Hallelujah, Buren Aurora, Gameren Zang en Vriendschap, Beesd Stille Verwachting, OphemertGiessenkoor, Giessen-Nieuwkerk Kunst na Arbeid, Oudendijk De Lofstem, Poederoijen Uitspanning door Inspanning, Ke lichem. 4e Afd idem Nieuw leven, Rhenoy Concordia, Zijder- veld; Ido's Zanglust, H.-I-Ambacbt; Internos, Oudendijk Nieuw Leven, Asperen Juliana, Sleeuwijk Excelsiór, Brakel. 4e Afd. Vrouwenkoren. Uitspann. d. Inspann., W'dam. Eere-Afdeeling Mannenkoren. Inter Nos, H.-I.-Ambacht. Afd. Uitmuntendheid, idem. Zang en Vriendschap, Bolnes. Ie Afd., idem. Zang en Vriendschap, Gorcum. 2e Afd., idem. Klein Koor, GorinchemDoor en voor het Volk, Alblasserdam. 3e Afd., idem. Excelsior, AlmkerkSt. Caecilia, Leerdam Kunst na Arbeid, Pernis. 4e Afd., idem. Dalemsch Mannenkoor, DalemVolharding, Babiloniënbroek. Afd. Uitmuntendheid, Fanfare. Crescendo, Nieuwendijk O.B.K., Pernis, le Afd., idem. Volharding, Noordeloos; Andel's Fanfare; Fanfare, Herwijnen Ido's Fanfare, H.-L- Ambacht. 2e Afd., idem. Woudrichem's Fanfare; Crescendo, Boven-Hardirixveld Soli Deo Gloria, Alblasserdam Excelsior, Genderen Een dracht maakt Macht, Heerjansdam Harp en Luit, Vuren. 3e Afd., idem. Barendrechtsch Fanfare Door Eensge zindheid, Zulichem Fanf. Vries Robbé Co., Gorinchem Soli Deo Gloria, Dordrecht. 4e Afd., idem. Kunst na Arbeid, BiesboschS.E.V.B, O.N.O.D., Zijderveld Nooit Gedacht, Nieuwaal. le Afd., Harmonie. Geldermalsen's Harmonie. 3e Afd., idem. Concordia, Workendam Excelsior, Papendrecht. nmmmmwM&M* Hotel St. Jansstraat 10—12, nabij het station, KANTOOR VAN Rechtskundig Adviseur, Havenstr. 5 (nab\j 'tstation) 's-BOSCH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeilng van alle voor komende Rechtszaken, zoo wel bij Rechtbank als bij Kanton gerecht, innen van Schuldvor deringen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldei- schers, maken van Contracten. Requesten, enz. enz. Billijke Conditiën. Zondags na 1 uur [kantoor gesloten, Dagelijks uit de hand te koop 100.000 Waalsteenen, Balken 20X30 en 40X40 in alle lengten en maten, 1000 Meter Badding, 1200 2X3; 1000 Meter 3X4, 100012X6.50, 1000 Meter Tuin- latjës, Binnen- en Buitendeuren en hooge deuren, een partij I Balken en Ankers, Muurtegels en Wit- zand, enz. enz., te veel om op te noemen. Te bevragen bij Slooper DRUNEN. bij A. J. DE BOK, Sleeuw ij l<. Vraagt Uwen winkelier Iets fijns Iets 3parts. Overal Verkrijgbaar Eenig adres voor den handel. Heusden. Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat - HEUSDEN - Weg met de Regenjassen en Parapluis. Nu gekocht een Koning- Albert Rjjwiel. En hard gaat ie, naar bosch en wei gesneld I P r ij z e n HEEREN MODEL A. en B per stuk 1 110.— DAMES A. en B. i s 115.— HEEREN C. 105.— DAMES C. 110.— Verkrijgbaar bij de volgende agenten Jac H. Van Hoften te Heusden, A. A. Lommers te Elshout. W. C Klerkx te Waalwijk. A. Christ te Capelie. T. van Tilborg Lzn te Veen. Jac. van Leeuwen te Hedikhuizen. R. Bonman te Eethen. Voor het agentschap wende men zich tot de Op aanvraag komt een onzer U persoonlijk bezoeken. van den Bond van Muziek- en Zanggezelschappen in het Land van Heusden en Altena en de Bommelerwaard. door de gunstig bekende Fanfare „Oefening en Uitspanning" te Wijk. Dag- en Avondkaart f 0.75, Avondkaart 0.40. Geschikt voor alle doeleinden, !b Is-MMUBD GOUDSMID HORLOGER BIJVOEGSEL JViettw^lad PEST

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5