is Zaterdag 11 en 18 Augustus afwezig. TE HUUR Te huur gevraagd, Notaris Van Gendt, NOTARIS VAN GENDT Hooi- en Weitoemaat De Hooi- en Weitoemaat V erpachting MAG Gemeente ANDEL Kunsttanden C. Bouman pe Weitoemaat, en te verKoopeo: a 2.21.60 H.A. Haver B. STAP ZOON, H. M. VERHULST Gelegenheid lot Repareeren m Motoren en Rijwielen. Firina DOEDE1JNS-VISSER, Tand-Arts, HET HUISJE AARDBEIEN MEIKERSEN BANANEN DRUIVEN TOMATEN KEUKENGEREEDSCHAP. Vragen op rechtskundig gebied. Vrijdag 24 Aug. 1923, r It Stap's griespuddingen. Telephoon No. 12 HEUSDEN. ZAKLANTAARNS en BATTERIJEN Iv. "V. RIJSWIJK Een flink en solide dubbel Woon- en Winkelhuis De jaarlijksche nagras verpachting Openbare Verpachting Openbare om te hooien, van het Behandeling geheel pijnloos Spreekuren 9-4, bericht hiermede dat hij op Üfaflfiidag 20 Augustus a.S. van 's avonds 8-10 uur te spreken is in Hótel CONCORDIA" Vischmarkt, Heusden. Heden ontvangen een reuzen voorraad tegen uiterst concurreerende prijzen. Tevens Rijwielen en Onderdeelen. Capelle. Voor de vacante betrekking n onderwijzeres aan de O. L. School aan n Loonschendijk hebben zich 10 sollicitanten •ngemeld. Aan den heer L. Schroot, vaste ilpbesteller te dezer plaatse, is met ingang n 16 Aug. a.s. ontslag verleend. Het rital bestellers wordt hierdoor gebracht 2, zoodat natuurlijk wijziging in de post- istelling hiervan een gevolg zal zijn. Het muziekgezelschap »Kunst na rbeid* alhier, heeft een uitnoodiging ont- Ïtngen om tijdens de jubileumfeesten op 9 en 30 Aug. a.s. te 's Gravenmoer een Jncert te geven, welke uitnoodiging met tier instemming is aangenomen. Genderen. Ds. Rijnenberg, pred. bij e Ned. Herv. Gem. alhier, heeft een eroep ontvangen naar Wilnis. Naar fruit is hier veel vraag, vooral aar peren. De voorraad is echter niet .root, doch de prijzen zijn zeer hoog. oodat de financieele opbrengst niet tegenvalt, Herpt. Uitslag van het op Zondag 12 Augustus gehouden bondsconcours van den mderlingen bond van handboogschutterijen •Gezellig Samenzyn* op het terrein van Ie handboogschutter^ »Ons Genoegen* te lerpt gevestigd in het café L. v. d. Griendt. Eere kruis M. Fitters te Herpt met 22 unten Eere-prys Ons Genoegen te Herpt 39 p. le pr. Buiten Verwachting te lymen 130 p.2e pr. Victoria te Elshout 05 p. 3e pr. Ons gezellig thuis te Baard wijk 103 p. 4e pr. Constantia te Drunen 7 p.5e pr. Oefening en Volharding te mmerzoden 52 p. 2e zestallenEereprysBuiten Ver achting te Vlijmen 104 punten le pr. ns Gezellig Tehuis te Baardwijk 99 p. e pr. Ons Genoegen te Herpt 89 p.3e pr. Constantia te Drunen 81 p,4e pr. Victoria te Elshout 62 p.5e pr. Een dracht maakt Macht te Baardwyk 62 p. 6e pr. Oefening en Volharding te Ammer- zoden 50 p. Bestuursprys Giel van Falier, Vlijmen. Personeele wedstryd le prys Swinkels te Vlymen 24 punten 2e pr. v. Gorkum te Drunen 5 vieren 3e pr. J. Klerks te Elshout 4 drieën 4e pr. G. Pulles te Waalwijk 3 tweeën 5e pr. Bergmans te Elshout 3 eenen. Fonderoijen. De Officier van Justitie bij de arrond.-rechtbank te Tiel heeft appèl aangeteekend tegen het vonnis dier recht bank, waarby G. A. J. B. alhier werd vrijgesproken inzake beleediging van Burg. en Weth. dezer gemeente. Sprang. Het 2,-jarig zoontje van M. R, alhier, had het ongeluk van een stoel te vallen. In bewusteloozen toestand werd het opgenomen. Vreesde men eerst het ergste, later bleek, dat alles nog tamelijk goed was afgeloopen. In den tuin by A. M. de J. staal een appelboom dit jaar voor de tweede maal in vollen bloei. De vruchten van den eersten bloei zijn reeds flink ontwik keld en zullen spoedig geplukt kunnen worden. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, werd door enkele leden van de Coöp. Broodbakkerij »Broederhulp« in het café van J. Klis, een bijeenkomst georganiseeod, ter bespreking vau het proces tusschen den Voorzitter en den voormaligen Secretaris der Coöp., naar aanleiding van de beschuldiging door den Secretaris als zou de Voorzitter f 200 van de vereen, hebben gestolen. Verschillende der aanwezigen wenschte dat deze zaak nader zal worden onderzocht. Zijn wij goed ingelicht dan wil men nu deze zaak in handen van de politie geven. Bij de j.l. Zat. gehouden wedvlucht der Postduivenvereen. *De Zwaluw* vanuit Oharleroi (afstand 150 K.M.) werd door A. Spuibroek de le en 2e prijs, de 2e en 3e door A. van Zeist behaald. Waspik. Het R.-K. Zangkoor hield ^Woensdag een z.g. teerdag. In een drietal rijtuigen werd een uitstapje gemaakt naar Breda en omstreken. Bij de door den architect, den heer A. de Bruijn, alhier gehouden aanbesteding van een stalling-schuur, voor rekening van den heer J. van Schijndel te Waalwijk Baardwijk, werd ingeschreven als volgt L. van Oers te Drunen voor f2720.— J. Kooien te Baardwijk f1900. N. Vermeeren f1679. Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. De wintei aardappelen beloven een goede oogst. In de zandstreken laten de opbrengst en de kwaliteit wel wat te wenschen over, doch op de kleigronden zjjn beiden uitstekend. In den kleinhandel bedraagt de prys 28 ct. per 5 L. Dank het gunstige weer is het graan overal ryp. De roggeoogst is uitstekend geweest en tarwe en haver, die reeds op den maaier wachten, beloven eene ruime opbrengst. Bij het afstappen van de fiets, viel het dochtertje van A. K. zoodanig, dat het haar voet ernstig bezeerde. Een ontboden geneesheer constateerde, dat het been slechts verstuikt en gelukkig niet gebroken was, zooals men aanvankelyk meende. Wondrichem. Aan het einde der Maandag 1.1. gehouden gemeenteraadsver gadering werd den afgetreden Gemeente- Secretaris, den heer J. L. G. Kingmans, namens het gemeentebestuur en de burgeiij als huldeblijk aangeboden een schilderij, voorstellende de aloude gevangenpoort alhier, vervaardigd door den bekenden schilder Dingemans te Gorinchem, benevens een wandelstok met inscriptie, een en ander vergezeld van een album, bevattende, be halve de opdracht, de namen der gevers en geefsters. De heer Kingmans was door deze hulde zeer getroffen en nam dankbaar dit alles in ontvangst. Zaterdagavond l.l. kwam de feest- commissie in vergadering byeen ter be spreking van het Raadsbesluit, dat bij de a.s. jubileumfeesten van H. M. de Koningin 50 cent per kind beschikbaar zoii worden gesteld, voor aankoop van een souvernir. De Commissie achtte het wenschelijk dat zij de vrije beschikking kreeg over deze gelden en een gedeelte mocht gebruiken voor den aankoop van versnaperingen. Na langdurige bespreking besloot men de Commissie te ontbinden en van dit besluit kennis te geven aan het Gemeentebestuur. Fruitveiling van 10 Aug. Kruideniersperen 3035 ct. Janbazen 1921 Dirkjesperen 1016 Yellowtransporant 2426J Kesuret Codlin 14—16 j> Engelsche Krozen 19—21 Alles per K.G. Aardappelveiling van 13 Aug. Blauwputten f 3.604.50 Schoolmeesters 3.50—3.60 Voeraardappelen 2,002.30 Alles per H.L. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte voor onderstaand, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Dinsdag 31 Juli verscheen de nieuwe Raad der nieuwe gemeente voor het eerst bijeen, om, getrouw aan hun eed van de belangen der gemeente met al hun ver mogen te zullen voorstaan en bevorderen en van niemand beloften of geschenken, directelijk of indirectelijk aan te nemen of iets te doen of te laten, te beslissen over gewichtige zaken. In de natuur was de lucht dreigend en donker, stormachtig met nu en dan een wijle regendruppels, die vielen als tranen reeds over wat gebeuren ging in het bondschap der nieuwe vroede vaderen. Donker ook bleek het te zijn inzake de belangen der gemeente. Dreigend het uitzicht voor belastingbetalers. Duistere machten hadden van den vroegen morgen tot den laten avond rondgewaard, gehuld in dekmantels van beginsel en christenheid. Met vaage onderscheiding des doels begonnen, doch weldra gelouterd door blijken van instemming van de broe ders der hoogere orde en ten slotte als aanbid voor de buitengewoon hoogstaande inzichten en voorstellen, die naast eer aan vroede vaderen bovendien nog het bovenal verheerlijkte gelukbrengende geld zou aan brengen. Zie daar, de knie gebogen voor den Mammon, den offergod van eer en geld. En mocht er misschien in eerste op welling gewaagd zijn van slechts handelen in het belang der nieuwe gemeente, slechts bezuiniging tot richtsnoer, helaas," die over tuiging bleek te zijn op zand gebouwd. Het vleiend kruipende zuider koeltje, allegs voorzichtig uitgebreid tot een storm van smeeking, beloften, bedreiging wellicht, omhuld door een warnet van politieke listen en laagen, deed die ondergrond ver- vaagen en de persoonlijkeden neerknielen in het slyk van hun egoisme. Als verloren zoon, doch in ontferming weer aangenomen, tegen duuren prijs van zelfrespect zich en de belangen der gemeente verkocht om de plaats der eere. Gevolg, geen billyke verdeeling der Wethouders zetels naar partij en afdeeling. Neen, dat kon immers niet. Die moesten toebedeeld worden naar prijs en voorwaarden, niet moei lijk te raden. Een onderling vertrouwen en eensgezindheid als nieuwen raad betrachten en weglating, zooals de Voorzitter gevraagd had by het openen der vergadering, van alle persoonlijke belangen, door welke middelen waren die verhinderd of zoekge raakt Revolutionnair was hier gekuipt, monsterverbonden gesloten, in nederigen hoogmoed, alles ter wille van zelfbelang. Daarom niet langer het belang der ge meente, doch slechts eigen belang tot doel van het streven gesteld. Geen voordeel van meer dan f1100.voor de gemeente, geen meerdere algemeen erkende bekwaam heid, geen vrees voor machts uitbreiding in onbevoegde handen, vermocht hier nog gewicht in de schaal te leggen. Hals starrig en blind voor eventueele gevolgen daarvan en voor de gemeente en voor de inwoners werd de heilige strijd van bezuiniging en belang der gemeente ge streden. Is het wonder dat zelfs de natuur zich niet onbetuigd kon laten en haar tranen den vrijen loop liet over een dergelijk be gin als nieuwe gemeenteraad reeds in de eerste bijeenkomst van de mannen aan wie wij kiezers het behartigen der gemeente belangen toevertrouwden 't Gewogen en te licht bevonden moge hier als slotwoord gelden. OPMERKER. E e t h e n, Aug. 1923. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Willem Frederik z. v. J. M. van Wijk en S. G. Furster Getrouwd: Johannes Cornelis Smits 28 j. en Anna Alegonda van der Pol 21 j. DE OVERMATIGE ZOMERHITTE veroorzaakt dikwijls hevige hoofdpijn een paar Mynhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. Prijs per koker 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Zoo nu en dan hal ik een varken uit, om, wegens werkeloosheid, een stukje brood te verdienen. De keurmeester, die de slachtdieren steeds keurt, heeft mij gewaarschuwd om er niet mee door te gaan, omdat ik eigenlijk geen slagerij heb. Ik dacht dat men 5 jaren mocht slachten als vroeger, Is dat zoo, of vergis ik mij Wanneer een vader een groote jacht- acte heeft, mogen hierop zijn zoons en knecht jagen. A. B. Eene acte dient alleen voor hem, op wiens naam zij is afgegeven. De meester kan echter ook eene acte bekomen ten behoeve zyner knechts. Inwonende zonen, beneden den ouder dom van achttien jaren, mogen, zonder acte op eigen naam, hunnen vader of diens knecht jagende vergezellen. Zoons en knechts mogen dus nimmer jagen op de acte, ook al is dat eene groote jachtacte, hunner vaders of meesters. Evenwel wordt geene jachtacte noch buitengewone machtiging vereischt voor het jagen door den eigenaar of rechtheb bende in lust-of bouwhoven of buitenplaatsen, door muren, schuttingen, rasters of grachten geheel afgesloten. Een vreeselijk ongeluk is te Frankrijk Saint-Sauveur gebeurd. Een groote toeristen auto, welke voor een vrouw uitweek, viel in een afgrond van zeventig meter diepte. Er werden van de ongeveer dertig toeristen, die in den auto zaten, 24 passagiers, als mede de chauffeur gedood. Onder de passa giers bevonden zich een aantal vreemdelingen. Een later bericht meldt, dat de auto mobiel twintig Nederlandsche pelgrims ver voerde, die allen zijn gedood. Hotel „CONGORDIA" Heusden van de Godshuizen, naast de Barak, is voor een klein gezin. 2 kamers, 2 slaapplaatsen, zolder en 2 schuren. Te bevragen bij den Voorzitter, H. RECKLEBEN. nette Burgerwoning te Heus den, voor klein gezin, huur f5.f6per week. Brieven aan J Meinders, Ambtenaar Raad van Arbeid p/a, Hötel „Central" Heusden. zal op Donderdagen 23 Ang. en 6 September e k. telkens nam. 7 uur, in Hótel »Concordia« te Heusden, bij inzet en toeslag VEILEN: aan de Breestraat te Heusden, groot 1 A. 77 c.A., toebehoorende aan den heer W. van Helden. Het perceel is eenerzijds in eigen gebruik, anderzijds verhuurd, deels aan den heer Franco voor f3.deels aan den heer van Drunen voor f 4.— per week. van de waarden onder Gieösen en Andel van de dames van der Blom en Mevr. Verhagen-de Jong zal plaats hebben Donderdag 16 Aug. e.k. vm. 11 u. (Z.T.) bij Wed. BOUMAN, aan de Rib te Andel. NOTARIS VAN GENDT. zal op Vrijdag 17 Ang 1923, vm. 10 u. precies, (Z.T.) ten ver zoeke en ten woonhuize van den heer A NT. HASPELS te Genderen, wegens vertrek, pnbliek ver- koopen, om contant geld, Diverse goed onderhouden meubilaire goederen, als: linnenkast, 12 stoelen, 4 tafels, theetafel, fornuis, 3 droogrekken, 4 schilderijen, inmaakpotten, 2 tuinbanken, kuikenren, tuingereed schap, gaas, vlaggestok met vlag, lampen, spekkuip, petroleumstel en hetgeen verder zal worden aange boden. Te bezichtigen op den ver koop dag vanaf vm. 9 u. (Z.T). VAN ONDER Hedikhuizen, Engelen, Vlij men, Baardwijk en Eethen. Het College van Regenten over de Godshuizen te Heusden, zal op DONDERDAG 16 AUGUS TUS 1923, v.m. 9 uur N.T., ten herberge »Het Wapen van Amster dam* te Heusden, in het Openbaar Verpachten van ongeveer 40 Hectaren, op Kudelsoord de Hooge Dulsche Waard, Lage en Hooge Rib, Kool hof, Hooge en Lage Middelwaard, De Rietgors, de Steenbeemden, het Luisbroek, de Blaasbalk en Beem den. Alles in perceelen zooals af gebakend zal zijn en breeder by biljetten omschreven. Nadere inlichtingen geven de opzichters A. P. BUIJS te Herpt en N. Kuijpers te Heusden. Betaaldag Kerstmis 1923. De verpachting zal precies om 9 uur aanvangen. Een half uur vóór de verpachting zal de RENTMEESTER zitting houden tot het ontvangen der nog achterstallige pachten. in het Zuiderwinterbed der Berg- sche Maas, door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waalwijk op v.m. half tien, Zomertijd, bij Weduwe GERRIS te Waalwijk. Boekjes 20 cents. Eind 114, b/d Waterpoort, Billjjke prijzen. behalve ZONDAGS. Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat - HEUSDEN BURGEMEESTER en WET HOUDERS van ANDEL, zijn voor nemens op Vrijdag 17 Augustus 1923, des namiddags te 6 uren, in het R a a d h u i s te A n d e I, voor die gemeente in het in Andelerbroek, in elf perceelen in Andelerbroek en op de Hoogt onder Andel, in vier per ceelen. b. Het Fruitgewas bij de voormalige Openbare School te Andel. Aanwijzing geschiedt door den Gemeente-Opzichter. Vraagt Uwen winkelier Iets fijns Iets aparts. Overal Verkrijgbaar Eenig adres voor den handel. Heusden. ACCOUNTANT Adviseur in Belastingzaken Vanaf heden is het tarief DRUNEN-HEUSDEN f 2.en 25 cent per K.M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs. Aanbevelend: Minzaam aanbevelend, Rijwielhandel Veen. Luxe Aoto-Verliuurinricliti De winter komt!!!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3