Kunsttanden J. ELEKAN TE KOOP a.Vos-v.Mersbergen STERILISE EREN Bierlaagh-van der Heiden n tieren en hij1 'S-HERTOGEMEOSCH. C. BOUMAN, B. STAP ZOON, Origitfcete Wcckglazctt aan ds laagste prijzen. Firma doedeijns-vïsser, Notaris VAN GENOT KINDERWAGEN Stap's griespuddingen. Telephoon No. 12 -:- HEUSDEN. Behandeling geheel pijnloos Spreekuren 9-4, Havenstraat 5 bij de Markt WAALWIJK, is uw adres. Guiumiriiigeii voor elk soort glazen. Hi Holl. Crediet- en Obligatiebank, Amsterdam - P. C. Hoottstraat 165. Koningin zou worden opgezonden, voor welke gelukwenschen H. M. den volgenden morgen eene dankbetuiging deed toekomen, waarna de heer W. Begeer, secretaris der feest commissie de voorzitter was door droeve familie-omstandigheden verhinderd de festi viteiten mede te maken een woord van dank bracht aan den Burgemeester, in de eerste plaats voor de welwillendheid deze zoo schoone feestrede te houden en boven dien voor de medewerking, die de feest commissie in alles van Z.E.A. mocht ont vangen. Thans verplaatste de saamgestroomde menigte zich naar de Vaart om onderweg de allerwege aangebrachte versieringen in oogenschouw te nemen en om aan het ver sierde feestterrein op de Vaart nog aan te hooren de zang der schoolkinderen met de muziek der fanfare. De middaguren waren bestemd voor de volksspelen op het versierde terrein aan de Straat, bestaande uitringsteken voor paren in tilbury's, gevolgd door ringsteken op de fiets, tobbesteken en zakloopen voor jongens, tonnetjes kruien, met eieren loopen en turfrapen voor meisjes. Met onverdeelde aandacht werd vooral het ringsteken ge volgd en lang duurde het alvorens er was beslist, wie de uitgeloofde pryzen had verdiend. Ook het tobbesteken gaf eene groote belangstelling, welke behendigheid niet werd gestaakt, voor alle deelnemers een lekker waterbad hadden opgeloopen. Op het schoolplein wachtte vervolgens eene zanguitvoering, door de beide .zang verenigingen te geven, die daarvoor ge legenheidsliederen hadden ingestudeerd. Des avonds nog gaf het fanfarecorps een welgeslaagd concert, wat onze jongens en meisjes aan het dansen en hossen bracht, waaraan geen einde kwam, vóórdat allen met moede beenen huiswaarts moesten, om in den slaap nieuwe krachten te zoeken voor den volgenden dag. Jammer genoeg kwam tegen den avond een zachten regen de feestvreugde eenigs- zins storen, waardoor de kwistige door het geheele dorp aangebrachte illuminatie niet tot haar volle rechten kwam. Bij het ontwaken sloeg een ieder den schrik om het hart. De stormen loeiden en hadden de zoo mooie versieringen grootendeels aan flarden gescheurd. Wat een ontsteltenis Doch desondanks zouden ie feestelijkheden worden voortgezet. Tegen 9 uur vulden de schoolkinderen f<e straten en trokken die, versierd met oranjelinten en vlaggen met hunne onderwijzers in optocht naar het feestterrein in de Dorpstraat, alwaar de kinderspelen zouden worden gehouden. Stormen trot- seerend werden daar de morgenuren door gebracht en vermaakten zich de ouderen met de aanschouwing der toertjes van de kleinen. De middaguren waren bestemd voor den •optocht. De storm bleef wel loeien, maar de liefelijke zon kwam meer en meer door de wolken en jawel, daar kwam de belle man verkondigen, dat de optocht door zou gaan en om half drie zou worden opgesteld. Dat was het sein om zich naar de haven <te begeven. Honderden stroomden daar te zamen, om de opstelling gade te slaan. En het was heusch de moeite waard, "t Ging zelfs alle "verwachting te boven. Vreemdelingen stonden verbaasd te kijken, 't Was een lange, lange stoet met herauten en «erewachten te paard rijtuigen met de feestcommissie versierde fietsen, waar onder eene zelfs een geheele sloep te aan schouwen gaf; een groote triomfwagen, waarop de Hollandsche maagd werd voor gesteld. Alles keurig schoon, waarmede de vereen. ïOefent U Zeiven* op eene onverbeterlijke wijze voor den dag was gekomenvoorts een landbouwwagen, waarop men lustig aan bet dorschen was en een waarop hog op oude wijze de boter werd gekarnd en bereid een tuinbouw- wagen waarop de schoonste producten waren uitgesteld de fanfare »Euterpe«, die wederom de zaak zou opluisteren een triomfwagen, voorstellende de Koningin omringd door de elf provinciën in oor spronkelijke kleederdrachten, hier rrooit gezien, maar eenig mooieen Brabantsch karretje, waarop een ouden boer met zijn wijf, die een ieders lachlust opwekten een wagen, voorstellende de touwslagery in volle actieeen wagen met 's Graven- moersche kantwerksters in oude kleeder dracht, echt plaatselijk een wagen met schoenmakers voor maat- en reparatiev. erk een wagen met de kaartclub »de Vrede* en een wagen, voorstellende eene oude Brabantsche trouwpartij in ouderwetsch dorpscostuum. De samenstelling van dien stoet geheel te beschrijven, is haast ondoenlijk, maar een ieder stond er paf van, dat eene kleine gemeente in deze zoo groot kon zijn. IDe prachtige optocht volgde eerst den weg over den Molendijk, verder de Dorps- 5, straat, Koppelsteeg en zoo terug tot Klein-Dongen, vandaar terug door de straat naar het andere gedeelte van het dorp en toen de geheele vaart was afgereden terug naar het raadhuis, alwaar de stoet werd ontbonden, nadat de Burgemeester alle deelnemers, namens de feestcommissie, had bedankt en verschillende kiekjes waren genomen. Van geen vermoeienis wetend spoedden allen zich daarna naar het feestterrein aan de Vaart, alwaar wederom eene zanguit voering te wachten stond, gevolgd door een concert, te geven door het fanfarecorps uit Capelle, een en ander aangehoord door eene steeds aangroeiende menschenmassa. Toen de avond gevallen was werd nog een lichtstoet georganiseerd, die onder de vroolijke tonen der Capelsche .fanfare en met eene dansende en stoeiende menigte de geheele gemeente doortrok bij welken rondgang nog aan Ds. H. G. de Jonge eene serenade werd gebracht, in verband nog met diens benoeming als ridder in de orde van Oranje-Nassau. Teruggekeerd aan de haven, werd ook deze stoet ontbonden, om te worden gevolgd door eenig vuurwerk, dat in het eerst niet erg vlotte, maar op het laatst nog schit terend genoemd kon worden en in den laten avond door meer dan duizend men schen werd gadegeslagen. Doordien het des avonds stiller was ge worden maakte de illuminatie aan het ge meentehuis en vele particuliere woningen een prachtig effect. En zoo vierde 's Gravenmoer in groote opgewektheid en goede orde zijn Oranje feest, waarop ouden en jongen met dank bare herinnering zullen mogen blijven terug zien. Een woord van dank inzonderheid aan de Feestcommissie en haren Eere- Voorzitter, de onderwijzers, de fanfarecorpsen de zangvereenigingen en allen, die hebben medegewerkt mag hierbij niet achterwege blijven. Het blijve tot in lengte van dagen Oranje boven PLAATSELIJK NIEUWS. Mersbergen 14, J. J. van den Berg 15, j Hedenavond nam. 6.30 uur zal in J. M. C. van Bladel 16, Th. J. van der de Ned. Herv. Kerk alhier een bid- en Pol 17. dankstond worden gehouden ter gelegenheid Aan het postkantoor alhier en de van JJet 25-jarig regeeringsjubileum van daaronder ressorteerende hulppostkantoren de Koningin, terwijl Hensden. Uitslag van de op 3 Sep tember alhier gehouden loting voor de militie P. C. Boelen 1, H. A. N. van der Steen hoven 2, A. van Overbeek 3, A. F. J. Verhoeven 4, A. v. d. Bosch 5, A. Kie- boom 6, H. J. Bruijstens 7, C. J. M. Sens 8, J. J. van Baardwyk 9, A. Pod- dewijn 10, W. Hoogendoorn 11, C. J. M. Merkx 12, B. J. van Ommeren 13, J. van werd gedurende de maand Augustus inge legd f29216.90, terugbetaald f 17116.19. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9359. Heusden. Zaterdag herdacht de heer J. H. Verhoeven, onder vele blijken van belangstelling, den dag dat hij voor 25 jaren in functie trad als hoofd der openbare lagere school alhier. Hoewel het den wensch van den jubilaris was, dit feit in hoofdzaak in huiselijken kring te herdenken, kwamen toch velen hem dien dag gelukwenschen, waarofruèf- nSL Da^Bestuur der gemeente, dat hem bij monde iTTTT^-Hr-frm?!Aohtb. Heer Burgemeester, een rijk geschenk aan bood. Zeer zeker zal deze dag nog lang bij hem in aangename herinnering blijven. In de gisteren gehouden raadsver gadering waarin, behalve de heer Cox, alle leden tegenwoordig waren, werden tot Wethouders gekozen de heeren G. van Everdingen en H. Vérhoeven. De heer Chr. de Jongh verklaarde een herbenoeming niet te zullen aannemen. (Verslag in 't volgerid nummer). Begunstigd door mooi weder zyn hier de Jubileumfeesten ingezet. De ver schillende winkels die aan den étalage wedstrijd mededingen, hadden hunne étalages 's Maandagavonds reeds geopend. Onder de ruim 20 étalages zijn zeer fraaie, zoodat de jury geen gemakkelijke taak heeft. In ons volgerid nummer hopen we een meer breedvoerig verslag te geven. Vrydagavond maakte de fanfare en daarna de Heusdensche;Harmonie een muzi kale wandeling door de stad ter gelegen heid van de verjaardag) van H. M. de Konin gin. De Heusdensche Harmonie bracht tegelijk een serenade bij den heer J. Verheij, kapitein der Stoomboot »Metta« die door H. M. de Koningin was begiftigd met een eere medaille. j. Almkerk. Dezer dagen geraakte de vrouw van den heer D. alhier te water. Gelukkig wist men haar nog bijtyds door de hulp van den hear de V. op het droge te brengen. Naar wy vernemen zal de najaars- stierenkeuring voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 14(Sept. a.s. nam. 4 30 uur. i M. de Koningin, terwijl tevens een collecte gehouden zal worden, voor de nood- lydende Saksische predikanten. J.l. Vrijdagavond gaf het fanfare corps vNooit Gedacht* alhier, in verband met de verjaardag van H. M. de Koningin een buitengewoon concert, voorafgegaan door een muzikaie wandeling door de ge meente. Er was voor dit uitnemend ge zelschap een enorme belangstelling opge komen, het programma werd dan ook als naar gewoonte meesterlijk uitgevoerd. Bethen. Op' Woensdag 5 September des avonds 7 uur, hoopt Ds. van den Berg alhier op te treden, ter herdenking van Jubileum van onze geëerbiedigde Koningin Hedikhuizen. Wegens der typhus, moeten de scholen voor onbë- paalden tijd gesloten blijven. Meeuwen. Donderdag a.s. zullen ook hier ter eere van het jubileum van H. M. de Koningin eenige feestelijkheden plaats hebben. 's Middags zal o. a. de jeugd, na trac- tatie in de school, begeleid door de muziek- vereeniging vKunst en Vriendschap* een rondwandeling door de gemeente maken, om met hare aloude oranjeliederen kond te doen van de vereening, verknochtheid en toewijding aan H. M. onze geërbiedigde Landsvrouwe. 'sAvonvs zal door de fanfare een groot concert worden gegeven waarna een fakkel optocht of lichtstoet de avond zal besluiten. Nederhemert. In de heden gehouden Raadsvergadering werden de aftredende Wethouders, de heeren v. d. Vliet en Smits, herkozen. Sprang. Het 9-jarig zoontje|van A. de had het ongeluk toen hij bezig was met het snyden van heibloemen zoodanig in zijn been te snyden, dat men degeneesknndige hulp van Dr. v. d. M. moest inroepen welke de wonde toenaaide. Veen. Op Woensdag 5 Sept. des n.m. half zeven (O.T.) hoopt Dr. Tjalma alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden ter herdenking van het 25-jarig regeerings jubileum van H. M. de Koningin. Wijk. In de gisteren gehouden raads vergadering werden tot Wethouders ge kozen de heeren K. v. d. Velden en B. Roza. Besloten werd op Donderdag 6 September, de jubileumsdag van H. M. de Koningin, van 8 uur tot 8.30 en 12.30 tot 1 uur en van 4 uur tot 4.30 de klok te doen luiden, terwijl de ingezetenen zal worden verzocht te vlaggen. Mej. v. d. Haar, tijdelijk onder wijzeres aan de openbare lagere school, is benoemd tot onderwijzeres te Capelle. Uitslag loting nat. militie 1 A. van Bergeijk Mz. 2 A. v. d. Pol 3 J. Bouman4 W. A. Wijgers5. W. H. van Helden6 P. Blyenberg7 J. van Rijswijk8 J. J. Kerkwijk 9 W. van Kuijk 10 W. M. van Kuijk 11 W. W. v. d. Pol; 12 P. Honing»13 P. Kolff14 J. J. Garstman 15 J. Mil- lenaar16 L. C. van Drunen17 D. Bleyeoberg 18 J. J. v. d. Maaden 19 N. Bouman; 20 J. Wijgers; 21 J. Kerk wijk 22 W. Bouman 23 G. van Wijk 24 H. Bouman 25 W. J. Sodderland 26 A. Kerkwijk; 27 J. van Rijswijk; 28 C. van Wijk 29 C. H. van Giessen 30 >^an Dergeijk 31 A. van Bergeijk Nz. WasDifN-0p a,S" DinsdaS 4 SeVL zal de Raad der gemeente des n.m. 4 uur, houden, eene openbare vergader Aan de orde is 1. Beëediging Raadsleden. 2. Benoeming Wethouders. 3. Mededeelingen. 4. Aanbieding gemeenterekening dienst jaar 1922 en begrooting dienstjaar 1923. 5. Verordening vloekverbod. Onzen dorpsgenoot den heer J. Hooijmaijers, die 50 jaren in dienst is bij de firma Ruijtenberg, scheepsbouwmeester alhier, werd de eere-medaille van Oranje- Nassau in zilver toegekend. Moge deze koninklijke onderscheiding nog vele jaren de borst van den trouwen werkman sieren. Burgerlijke Stand. BEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Jannigje Wilhelmina d. v. G. Schoenmakers en Chr. de Rooij. Ondertrouwd: P. v. Elzelingeri 25 j. met P. G. Versluis 21 j. J. Ver doorn 44 j. met A, Brienen 29 j. Getrouwd: J. Daim 25 j. met A. v. Vuuren 23 j. Overleden: Maaike van Veen 6 w. Adriaan de Ruijter 2 j. WOUDRICHEM. Geboren: Johanna, d. v. H. Ver doom en J. S. P. WilhelmGijsbertus Peter, z. v. A. C. de Kriek en G. Viveen. ADVERTENTIEN. zal op VRIJDAGEN 14 en 28 SEPT. e.k., telkens nm. 3 u. precies Z. T., in café de Gouden Leeuw* te Heusder, bij inzet en toeslag VEILDEN, t/v. erven van mej. T. Blom-v. d. Horst 1°. Een flink woonhuis met tuin aan de Ridderstraat te Heusden, groot 3 a. 16 c. Het perceel is gedeeltelijk in eigen gebruik, gedeeltelijk verhuurd aan A. Nieuwkoop voor f2 p. w. 2°. Een woning met erf aan de Peltserstraat aldaar, groot 48 c. Verhuurd voor f 1 p. w. aan A. Verbeek. Eind 114, b/d Waterpoort, Billijke pry zen- behalve ZONDAGS. Rechtskundig Adviseur, Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT, ERFENIS- en HUURaange- legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. JEJillyke Conditiën. een goed onderhouden Te bevragen aan het Bureau van dit blad. In de van ouds bekende Zaak yan W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk K AREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Drie Trom potterstraat HEUSDEN, heeft voorhanden Zalm, Kreeft, Sardines, An- sjovisch, blikjes Garnalen, Kippered Herrings, Herrings in Tomate-saus, gesneden Os- setong in blik, Lunchtong, blikjes Ham en Kip, Tong en Kip, Lever-pastei, Soepen, Sausen, Sofa, Vruchten op Sap, Kersen, Abrikozen, Per ziken, Pruimen, Groenten in blik, versche Bakbokkem en gerookte Spekbokkem. Verder alle soorten Kruide nierswaren en aanverwante artikelen. Vraagt Uwen winkelier Iets fijns Iets aparts. Overal Verkrijgbaar Eenig adres voor den handel. Heusden. Prima inmaakglazen, mooi helder wit glas. 2 Liter 30 35 40 55 65 Compleet gummiring en beugel. Steriliseerketels cotnpl. houder en Thermom. f 6.00. Stoombad Steriliseer-apparaten (dubb. ketel.) BADE DUPLEX. Geëmailleerd f 12.00. Gegalvaniseerd f 10.00. Compleet met houder. TREKKING 15 SEPTEMBER a,s. in geheel Nederland wettig geoorloofd. Premieloten „HET ORANJE KRUIS" Jaarlijks 6 Trekkingen met volgende prijzen in contanten: 5 Hoofdprijs Vanaf heden is het tarief DRUNEN-HEUSDEN f 2.— en 25 cent per K.M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs. Aanbevelend 120.000,— i 72.000 i 60.000.— 48.000.— 36.000 t 30.000.i- l 28.800.— i 7.200 i 14 400.— 14.400.— 28.800.— 23.616.— 43.200.— 57.600.— 113.400.— 18006 Prijzen met totaalƒ607.416.— In het geheel geen nietenI - Elk lot een prijs! EEN GEHEEL LOT SLECHTS 3.- waarvan betaling kan geschieden per postwissel of in postz. PROSPECTUS GRATIS! Trekkingslijsten franco gratis, na iedere trekking. C. 7 Aanbevelend, ALS BOVEN. Minzaam aanbevelend. Luie Mo-Yerliuurinricliting 120.000 72.000 60.000 48.000 86.000 80.000 4.800 1.200 480 240 120 48 36 24 16 Maandelijksche «torting voor 3J0T Als deelneming aan de a.s. trekking gewensch wordt, ia omgaande bestelling aan te bevelen! Abonneert u op dit M.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3