Fotografisch Atelier A. A. COERTSE, Vergrootingen naar ieder portret. Ook aart huis te ontbieden. GORINCHEM. Lijsten in alle maten. Jan Geertzen. A.Vos-v.Mersbergen Kunsttanden EIND B. 119, 's-BQSCH mmwmwmwwm voorheen J. O. GOETHALS. Restaurant en Uitspanning Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, zijn stem aan kunnen geven. Hij acht een tap ver bod voor onze streek niet noodig, waar zelden ongeregeldheden ten gevolge van drankmisbruik voorkomen, tevens zou hy een voorbeeld willen geven om geen papier meer vuil te maken eri de amb tenaren niet meer werk te veroorzaken dan noodig is. De Voorzitter kan wat het laatste be treft den heer v. Buuren gerust stellen, de conceptverordening is gereed, daarvoor zijn de kosten zeer gering. De heer v. d. Heuvel zou een verbod zeer goed vinden, de verkeerde uitwerking van het gebruik van sterken drank is de laatste dagen hier nog gebleken. De herbergiers kunnen toch wat verdienen door den verkoop van niet alcoholhoudende dranken en de menschen kunnen voor een dag best sterken drank missen. v. Buuren. Dan steken zij de fïesch in den zak, den drank zullen zij niet missen. v. d. Heuvel. Dan zijn wij van de ver antwoordelijkheid af, daar kunnen wij niets aan doen. Smits. Dan nemen wij geen goede maatregelen. v. d. Schans. Als wij een tapverbod uitvaardigen zijn wij er van af, wat ieder verder doet moet hij zelf weten. Voorzitter. Ik zou. hierover nog heel wat kunnen zegge», doch acht het niet noodig er breed over te redeneeren. Het schrijven van den minister bevat een ver ■ivzoek, waaraan wij niet behoeven te vol doen, doch als wij een' oogenblik in onze gedachten terug gaan en nagaan wat aan leiding is geweest om ebn tapverbod in te voeren, dan blijkt, dat de praktijk heeft geleerd, dat wanneer er feest wordt ge vierd in de onmiddellijke nabijheid of verre af, er dan misbruik wordt gemaakt van sterken drank. Iemand die misbruik maakt van sterken drank gaat dingen doen die niet passelijk zyn, nu wij dat weten is 't voor ons een zekeren plicht een verordening vast te stellen. Daarmede is het niet mijne bedotJfcng, iets te doen waardoor enkele lui t gedupeerd zouden worden, doch alleen dat door zekere personen dingen zouden gebeuren die niet passelyk zijn. Nu kunt u wel zeggen de menschen steken een flesch in den zak, doch dat kunnen wij niet voor komen. Het is echter de vraag of wij ons ook kunnen verantwoorden als wij geen maatregelen nemen. Ik voor mij kan ook niet inzien dat er iemand door benadeeld en of iemand er slechter van wordt als hij op één dag geen borrel kan Jioopen. Wij leven wel in een vrij Nederland, doch de wet is er niet voor de gooden, doch slechts voor de kwaden. Het Voorstel tot invoering van een tap verbod hierop in stemming gebracht wordt jiangenomen met 4 tegen 2 stemmen, 'legen stemden de heeren Smits en v. "tBuuren. (Slot volgend nummer.) BINNENLAND. Zaterdagavoud 10 nur is een autobus van den dienst tusschen Giessendam en Dordrecht, even voorbij de Herv. kerk te Papendrecht van den rivierdijk gereden. De twmtig inzittenden kwaman er met den schrik vrij, o Bekroning. Bartels' Oliefabrieken te Amsterdam werd op de groote Landbonw-Tentoonstelling te Gouda bekroond met Gouden Medaille voor hare inzending der bekende Bartels' Lijn- zaadkoekjes met suiker, Cleveland's Eggs- meel, een ochtendvoeder met een zeer hoog gehalte aan eivormende stoffen, en een verbeterde droogvoederbak voor kippen, waarvan ter gelegenheid van het Regee- ringsjubileurn van H. M. Koningin Wilhel- mina 100.000 stuks gratis worden gele verd, n.l. bij iedere 50 Kilo Cleveland's Eggsmeel een gratis droogvoederbak. floerd op de kermis. Een Zaandammer doodgestoken. Te Zaandam ontstond Zaterdagavond tegen het sluiten van de kermis om een kleinigheid ruzie tusschen een clubje Noord- brabanters waurvan er velen om dezen tijd in den polder als landarbeider werkzaam zijn en een groepje Zaandammers. Toen een der laatslen een opmerking maakte omtrent *rothari»gen« die de polder jongens aan een zuurkraampje gebruikten, ontstond de ruzie, waarbij een der polderjon gens zijn mes trok, waarmede hij een steek in de hartstreek toebracht. De getroffene, de 20-jarige M. zakte terstond in elkaar en werd naar de kliniek overgebracht, waar hij eenige uren later aan de gevolgen is overleden. De politie, die dadelijk ter plaatste was, arresteerde de polderjongens. Ze waren met hun zessen. Aanvankelijk ontkenden allen de dader te zijn. De politie slaagde er echter spoedig in den vermoedelijken dader aan te wijzen, die later bekende den steek te hebben toegebracht. Het is de 20- jarige H. v d. W. uit Almkerk in Noord brabant. Gedood door electriciteit. Toen Maandagavond te Goor de 40- jarige gasfitter Schinkel de gasilluminatie aan een huis wilde aanbrengen voor de jubileumfeesten, kwam hij in aanraking met de electrische draden. De man leefde nog enkele oogenblikken. Toen de geneesheer arriveerde, kon deze slechts den dood constateeren. De man was vader van vier kinderen. Een tragisch ongeluk. Maandagmorgen stak een reeds bejaarde vrouw den Maliesingel te Utrecht over. Zij kwam gewandeld van de Maliebrug en ging in de richting van het trottoir aan de overzijde. Op dat moment reed een auto aan van de zijde van de Tolsteeg. Volgens ooggetuigen reed de wagen slechts in een vaart van pl.m, 10 kilometer. Bovendien gaf de chauffeur, naar omstanders hebben verklaard, voldoende signaal. De vrouw schijnt het echter niet gehoord te hebben men veronderstelt dat zij doof was en bleef plotseling midden op den weg staan. De chauffeur deed alle mogdlijke moeite om onmiddellijk te stoppen, wat hem echter niet gelukte. De vrouw werd overgereden. Toen men haar opuam, waren de levensgeesten reeds geweken. De voor- loopige vaststelling van de identiteit heeft uitgewezen, dat de overredene is een weduwe mej. Blankenstein. Burgerlijke Stand. ANDEL, over Aug. Geboren: Willem z. v. P. van Rijs wijk en W. Pellikaan Johanna Hendrika d. v. G. Sterrenburg en A. M. van der Wiel. Overleden: J. A. Kentie 92 j,D. Oerlemans 88 jwed. v. A. Verhagen. 's GRAVENMOER. Geboren: Theodorus z. v. A. van Dalen en A. van der Dussen Cornelis Christiaan z. v. J. van de Ruit en M. Kie- boom Dirk z. v. H. Dekkers en M. Ne- derveen. Ondertrouwd: B. Zoeteman 37 j. en A. J. Versteeg 28 j. Getrouwd: A. Wane 47 j. en D. van Dongen 41 j. M. van Dongen 30 j. en C. van Andel 26 j. VEEN, over Augustus. Geboren: Johannes z. v. G. van Vu ren en G. Vos Antoon z. v. A. Timmer mans en A. van Rijswijk. Gehuwd: J. Schouwenburg met G. Verbeek H. van der Burgt met C. de Raden, DE WERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Cornelis Heridricus z. v. L. A. Boeve en A. van der Pijl Maria d. v. G. de Heus en S. van Breugel. Overleden: S. van den Berg 79 j., wed, v. C. Hoeflaak M. Zwets 2 m. WASPIK, over Augustus. Geboren: Cornelis Nicolaas z. v. H. M. J. IJpelaar en G. de Rooij Laurentius en Hendrikus zn. v. L. Ramakijn en E, LangermansTheodora d. v. W. van 't Geloof en A. LigthartAntonie z. v. G. Verschuren en H. Timmers Johanna Eli sabeth Maria d. v. L. J. J. van Irsel en A. M. Coesmans Adriana Cornelia Maria d. van J. van Turnhout en C. Smits An- tonius Johannes z. van J. Donker en M Kools. Getrouwd: J. C. van den Berg 32 j. en Eva Zijlmans 31 j. Overleden: A. C. Hooymaijers, Echtgen. van G. Rolsnoer 42 j. WIJK, over Augustus. Geboren: Marius z. v. M. Nieuw koop en J. v. d. WeteringFranciscus Willem z. v. P. v. d. Velden en J. P. ColetHui bert Wouter z. v. M. de Waal en G. H. Bouman Janske d. v. J. Bou- raan en N. Oldenburg Pieternella Johanna d. v. W. J. Mans en A. de WeertAn tonie z. v. P. de Waal en A. Bouman Pieternella d. v. J. Colijn en A. Kolff Eimert z. v. J. Colijn en A. KolffJakob z. v. A. B. Nieuwkoop en E. Mans Hu- bertha d. v. J. v. d. Maaden en A. J. Bouman Adrianus Antonie z. v. K. v. Ber- geijk en M. Bouman Jan z. v. P. de Waal en G. Colijn Johanna Adriana d. v. D. L. Duijster en J. Bouman. Ondertrouwd: A. Snoek 66 j. en T. v. Wijk 33 j.J. v. d. Pol 32 j. en K. v. Wijk 29. Getrouwd: F. L. Kouveld 22 j. en J. Vos 22 j. J. Bouman 31 j. en G. Roeland 28 j. Overleden: G. Millenaar 22 j.A. Suiderveld 82 j. wed. v. J. Mans. Marktberichten. GORINCHEM, 3 Sept. Op de vee markt waren aangevoerd 336 runderen, 28 nuchtere kalveren, 306 overloopers, 767 biggen, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f300f450 melkkoeien f240—f350; kalfvaarzen f220—f340; guiste vaarzen f 180f 220; pinken f 160 f200; graskalveren f60f20, nuchtere kalveren f 24 —f 40, overloopers f 25f 45, biggen f 14 f20; schapen f f lammeren f f ROTTERDAM, 4 Sept. Aanvoer 207 paarden, 54 veulens, 1020 magere en 508 vette runderen, 230 vette kalveren, 821 graskalveren, 192 nuchtere kalveren, 306 schapen of "lammeren, 469 biggen, 6 bokken of geiten, 65 varkens. Koeien f 0.80 a fl.25; Ossen f 0.90 a f 1.15 stieren f 0.80 a f 1 05kalveren fl.20 a fl.45, alles per kilo. Melkkoeien f 300 a f 460, kalfkoeien f300 a f450, stieren f250 a f510, pinken f150 a f210, graskalveren f 100 a f 140, vaarzen f 200 a f 320, werkpaar den f250 a f300, slachtpaarden f100 a f 200, hitten f 200 a f 300, veulens f 50 a f80, biggen f 14 a f23, varkens f24 a f 36, slachtkalveren f 20 a f 25, fokkal veren f 25 a f 55. De llotterdamsche eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.80f 8.70 Aanvoer 225000 stuks. 's BOSCH, 5 Sept. Op de markt van heden werden aangevoerd 1918 stnks. 882 stuks hoornvee, 851 biggen, 50 zeugen, 38 schapen en lammeren en 97 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 300 a f 445, kalfvaarzen f 250 a f 420, magere ossen en koeien f 180 a f 290, vette ossen en koeien le kw. 622, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f125 f180, zeugen f 80 f 130, biggen f 2 25 a f 2.75 p. w. schapen f25 a f 40, lammeren f 20 a f 32. Vet«ee vlug, overigens redelijk. Hótel St. Jansstraat 10-12, nabij het station, Tel. Interc. 436. PLAATSELIJK NIEUWS. Dassen. Dezer dagen kwam het kind van den heerJH. tegen haar moeder zeggen, dat haar zusje te water was geraakt, men kon de kleine (die al drijvende was) nog van een gewissen dood redden. 's Gravemoer. Door het hulptelegraaf kantoor zijn in de vorige maand behandeld 73 telegrammen, waarvan 39 verzonden en 34 ontvangen. Het aantal telefonische ge sprekken bedroeg 238. Op de Rijkspostspaarbank werden 13 inlagen gedaan tot een bedrag van f 1333. terwijl 24 terugbetalingen plaats badden ten bedrage van f 3374.45. Gameren. In de laatst gehouden Raads vergadering zijn tot wethouders benoemd de heeren J. A. de Jongh en P. A. v. d. Werken. Herpt. Tot Wethouders voor onze gemeenten zijn gekozen A. W. Verhoeven (aftr.) en J. v. Bokhoven in de plaats van Adr. Buijs Jz. Door den heer Adr Buijs Jz alhier is aan den raad dezer gemeente een schrij ven gericht waarin hij zijn ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. Den heer Buijs was sinds 1914 lid van den raad en sinds 1919 eerste wethouder dezer gemeente. Nederhemert. Uitslag der loting van de Nationale Militie: 1 Lam, 2 P. v. Wijk, 3 B. Smits, 4 J. v. Genderen, 5 M. Ver- heij, 6 H. v. Heemskerk, 7 F. Remmerde, 8 J. v. d. Zalm en 9 A. v. Aalst. Raamsdonksveer. Tot hoofd van de Chr. School der Ned. Herv. Gemeente werd behoudens nadere goedkeuring benoemd de heer Tichelaar te Nijmegen. Van de werf der N. V. Scheeps- bouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg, werd met gunstig gevolg te water gelaten de motorboot Wilhelminae, groot 100 ton, voor rekening van den heer A. van Gils te Hooge Zwaluwe. De kiel wordt gelegd voor een motorboot groot 70 ton voor reke ning van den heer Joh. van Dalen te 's Gra vemoer. Onze oud-dorpsgenoot de heer G. Rietveld slaagde te Nymegen voor het examen hoofdacte. Woensdag a.s. zal hier het jubilem- feest gevierd worden. Naar wij vernamen zijn de bijdragen nogal goed, terwijl ver schillende buurtcommissie's voor versiering van de straten zullen zorgen. Gedurende Augustus passeerden 1497 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen met een inhoud totaal van 131818 ton de Rol brug. Sleeuwijk. Tot wethouders zijn her benoemd de heeren C. Verhagen en D. Koman. Sprang. Gedurende de maand Aug. werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 1715.52 en terugbetaald f 2667.66 Veen. De heer J. C. Blankers heeft als lid der schattingscommissie bedankt. In diens piaats is de heer Arit. 't Lam benoemd, die deze benoeming heeft aan genomen. Ds. Hofman te Rijssen hoopt Maandag 10 Sept. des av. half zeven (O. T.) voor de Geref. Gem. alhier op te treden. By de gehouden controle op de bevolking is gebleken, dat deze gemeente op 31 Aug. 1006 inwoners telde. Zaterdagavond is alhier ten nadeele van den heer M. te Wijk een rijwiel ont vreemd. Naar we nader vernemen moet een 13 jarige jongen de dader zijn. De uitslag van de op 3 dezer te Heusden gehouden loting voor de Militie (lichting 1924) is als volgt: No, 1 G. Duister, 2, A. Sonneveld, 3 G. Verbeek, 4 G. de Fyter, 5 K. Vos, 6 C. Verbeek en 7 M. Timmermans. Bij de op Dinsdag j I. gehouden raadsvergadering had de gewone verkiezing der wethouders plaats wegens de periodieke aftreding van de heeren M. Smits en C. Schreuders. Bij de eerste stemming verkreeg de heer M. Smits 3 en de heer J. van de Pol 3 stemmen en werd 1 stem in blanco uit gebracht. Bij de tweede stemming ver kreeg de heer J. v. d. Pol 4 stemmen en de heer M. Smits 3, zoodat de eerste was gekozen. Bij de stemming voor den 2en zetel werden bij de eerste {stemming uitgebracht 3 stemmen op den heer C. Schreuders, 2 op den heer J. van Ballegooijen en 2 blanco. Bij de tweede vrije stemming werd hetzelfde resultaat verkregen. Bij de 3e stemming verkreeg de heer C. Schreuders 3 en de heer J. v. Ballegooijen 2 stemmen, zoodat de eerste is gekozen. Waspik. Op 15 Sept. a.s. zal bij mej, de Wed. Th. Gijsman alhier, door de ver- eeniging K.O.T. een biljart-concours ge opend worden, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. Na een korte muzikale wandeling door de gemeente gaf de Waspiksche Har monie Woensdagvond een goed bezocht concert in de versierde zaal der vereeniging bij den Heer H. van Iersel-Moutens. Wijk. Ook alhier heeft zich deze week een commissie gevormd om op den 13en September ter gelegenheid van het jubileum van H. M. de Koningin een kinderfeest te organiseeren. Enkele dames hebben bij de burgerij lijsten ter inteekening aange boden. Werkendam. Op de op Donderdag 30 Aug. j.l. gehouden ledenvergadering van het Dep. Werkendam der Mij. tot Nut van 't Algemeen werd met 18 van 19 uitgebrachte stemmen tot Commissaris van de Spaarbank benoemd, in de plaats van wijlen de heer A. Sigmond, de heer P. H. Oldemans te de Werken. Tot secretaris en penningmeestereese werden resp. herkozen de heer W. G, de Waard en Mevr. M. Massius-Ridderhof. Tot bestuurslid van de Spaarbank, tevens bestuurslid van het Departement werd bij acclamatie gekozen de heer Dr. A. Mijnlieff. Als commissieleden van »Floralia« en »Huisvlijt« werden resp. herkozen de heeren Oldemans en de Waard, Oldemans en P. H. Duyne. Bij de besprekingen welke werden ge houden over te houden Nutsavonden deelde de Voorzitter mede, dat zoo mogelijk het seizoen zal worden geopend met »Trope- nadek door de Tooneelvereen. »Doe Stil VoorU te Gorcum. Voorts bestaat 't plan dezen winter een avond te organiseeren met behulp der leden terwijl zoo mogelijk de bibliotheek zal wor den aangevuld. Een 7-tal nieuwe leden werden toege laten. Wondrichem. Veiling van 5 Sept. Blauwpitten 3.803.90 gld. Eigenheimers (blauw) 4.104.40 (geel) 3.904.30 Witte kralen 3.60 s> Alles per H.L. In de Dinsdag 1.1. gehouden Gem. Raadsvergadering zijn gekozen tot Wethou der de heeren M. D. van Wendel de Joode en A. B. Holster. Zaltbommel. Bij Koninklijk Besluit is tijdelijk benoemd tot leerares aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier mej. N. Coolhaas te 's Bosch. W. P. L. uit Hurwenen, verdacht van J. v. d. H. Zaterdag j.l. met een mes een ernstige steekwonde te hebben toege bracht, heeft thans een volledige bekentenis afgelegd. Het mes is in beslag genomen. Dr. de Wit heeft de noodige hulp verleend. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een praeht-collectie HOUTEN PIJPEN. Bind 114, b/d Waterpoort, jBiiLyize pry zen- behalve ZONDAGS. Aanbevelend, ALS BOVEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 7