Burgerlijke Stand. Zuilichem. Alhier werden tot wet houders gekozen de heeren E. van Dalen en C. A. van Veen. PLAATSELIJK NIEUWS. Ammerzoden. Alhier zijn tot wet houders benoemd de heeren L. van Run en I, J. Ivens. Genderen, 6 Sept. Op ons dorp werd heden op waardige wijze feest gevierd ter gelegenheid van het jubileum. De school jeugd had een prettigen namiddag. Ze werden onthaald in de scholen, die door het onderwijzend personeel op fraaie wijze waren versierd en de kinderen kregen allen een cadeautje en ten overvloede nog ver snaperingen mede naar huis. Waspik. Ter herdenking van het zil veren Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin werden de kinderen der Christe lijke school flink onthaald op chocolade, krentenbrood en verdere versnaperingen. Dat de jeugd zich een en ander wel liet BINNENLAND. qestuur van Woudrichem. die onder toezicht van H. H. Ged Staten daarvoor mo^t zorg dragen. De heer van Leeuwen zegt, dat er wel op gewerkt is, doch niet verbeterd. Langdurig wordt nog over deze zaak ge sproken, doch men is van oordeel dat het -em.bestuur in deze niet kan in- grij pen IV heer v. d. Meijden klaagt over het te hard rijden van auto's aan den Nieuwendijk en acht het noodig voor de politie een Chronometer aan te koopen, spr. zegt, men moet den put niet dempen als het kalf verdronken is. De Voorzitter zegt, ze vliegen langs den weg. De heer v. d. Meiiden meent, dat er nog wel eens ongelukken zullen gebeuren. De Voorzitter is ook voor het aan schaffen van een chronometer, dat volgens een uitspraak van den heer Kantonrechter te Heusden, noodzakelijk is, wil het te hard rijden juist kunnen worden geconstateerd. De heer de Jong is ook voor 't aan schaffen van een chronometer. De Voorzitter heeft naar den prijs ge- informeerd, maar ze zijn nogal duur. Wanneer er een dood gereden wordt, zegt de heer v. d. Meijden, dan zal het nog duurder zijn. De heer Snoek zegt, dat het goed is een maximum-snelheid te bepalen, maar men moet ook zorgen, dat met motor rijtuigen die snelheid kan worden aan gehouden 20 K M. per uur vindt spr. te weinig en zou graag de snelheid bepaald willen zien op 30 of 40 K.M. De Voorzitter zegt dat in de kommen der gemeenten 40 K M. veel te veel is, men kan het motorrijtuig niet tijdig genoeg tot staan brengen, wat met een snelheid van 20 K.M. zelfs op 1 Meter afstand mogelijk is. De heer Snoek vraagt ten slotte, hoewel spr. niet bijzonder met politiezaken op de hoogte is, of het juist is dat in eene gemeente slechts ééne kom is, dat had spr. wel eens gehoord. De Voorzitter antwoordt, dat, voor zoover spr. bekend is, méér bebouwde kommen in eene gemeente kunnen zijn. Spr. zal het eens onderzoeken. Niets meer aan de orde, sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. SPRANG—CAPELLE, over Juli. Geboren: Martyna Adriana, d. v. J. Broeks en J. Bomers Jacomyna, <i. v. C. A. Sprangers en C. v. Mastrigt Biei.ije, d. v. P. C. v. Suylekom en 11. Brand Hendrika, d, v, J. Paans en C. A Ryken Wouter Cornelis, z. v. C. J. de Rooij en H. F. Kwarten Arie Tennis, z v. J. G. de Bie en A. T. Bambacht Cornelia, d. v. J. C. Woiibeis en C. M Treurniet; Jenneke, d. v. A. H. Willemsz en A. v. Zeist Hendrik, z. v. J. Timmermans en F. v. d. Schans Steven Jari Gerhard, z. v. J. G Addink en H. M. Pennekamp Nicolaas Hendrikus, z. v. J. A. Verschure en J. Kamp Cornells, z. v. A. v. Zeist en W. KruijfAdriaan, z. v. W. v. Zeist en M. Gouda Anna, d. v. D. Spuijbroek en J. Blok Peternella, d. v. M. C. Wervers en P. de Haan Hendrik, z. v. M. Tim mermans en F. Zwijgers Jacobus Pieter, z> v. A. J. v. Dongen en M. P. Vos; Wouterke Johanna, d. v. A. Oerlemans en M. J. de Roon Johannes Gerrit, z. v. R. Treffers en C. M. Wagemakers. Getrouwd: J. Treffers, 24 j. en P. C. Chabot, 17 j. R. Treffers, 21 j. en C. M. Wagemakers, 19 j.C. H. de Groot, 29 j. en H. A. Wagemakers 20 j J. M. Verhoef, 25 j. en C. v. Vuuren 24 j J. v. Drongelen, 21 j. en C. v. Drongelen, 22 j. Overleden: Johan Pol, 3 mnd. Pieternella Kruijf, 6 mnd. Maria Tim mermans, 70 j., echtg. van M. Vos Maria Boezer, 62 j., echtg. van B. van Campen Denis van der Schans, 68 j echtg. M. E. Genuï't. SPRANG CAPELLE, over Augustus. Geboren: Martinns Waltherus, z. v. J. de Jong en A. A. Spoor Marinus Adrianus, z. v. A. Kemmeren en A. de Jong Willem Theodoor, z. v. W. Molen- brugge en A. Thur Pieternella Wilhelmina, d. v. P. C. de Rooij en L. A. v. d. Schans Teunis, z. v. P. Haverhals en A. Versteeg Maria, d. v. P. de Rooij en C. de Bie Jan Hendrik, z. v. C. L. de Rooij en E. Timmermans Hendrik, z. v. W. de Bie en M. de Bie. Getrouwd: W. Vos, 27 j. en J. A. Vos, 26 j, J. Bultsma, 28 j. en P. Wagemakers, 23 j C. Ophorst 30 j. en J. C. Hulst, 27 j. Overleden: H Th. Bos, 8 mnd.; E. Wagemakers, 89 j.M. 1. Rijken, 61 j echtg. van J. N. de Roon. EETHEN. Geboren: Willem Adriaan, z, v, F. M. Kamerman en C. Puilen Geertje, d. v. M. v. d. Pul en T. Kwetters Marinus Franciscus z. v. H. v. d. Siaak en J. P. v. d. Staak Jaoobus Govert, z. v. F. v. d. Nieuwegiessen en A. Lankhaar Marinus, z. v. T. v. Rijsbergen en P. C. v. d. Vlies Arie Filippus, z. v. M. J. de Bruijn en E. Nieuwkoop Jenneke Cornelia, d. v. A. Schilders en J. de Graaff Ondertrouwd: Nic. de Graaff, 28 j. en J. A. Treffers, 23 j Getrouwd: J. A. Pluim, 29 j. en C. de Raad, 31 j. Overleden: W. v. Gorcum, 66 j. E. de Bruin, 80 j. Joh. v. Wijk, 42 j., echtg. van J. W. Versteeg H. Colijn, 60 j„ echtg. van J. in 't Veld P. v. d. Schans. 73 j,, echtg. van P. W. Millenaar. BRAKEL, over Augustus. Geboren: Belia, d. v. D. A. Duyzer en H. Ermstrang Jacob Jan, z. v. J. v. d. Wetering en M. v. d, Linden Dingena, d. v. W. J. Klop en C. G. Kuijntjes Johan, z. v. Th. van Dalen en A Sleeuwenhoek Martinus z. v. H. Duijzer en A. v. Balen. Levenloos aangegeven kind van S. Ermsirang en J. v. Willigen. Getrouwd: K. G. van Varik, 23 en P^terke van Zanten, 24 j. H. St. van Wijgerden, 31 j. en J. C. Vervoorn, 29 j. Overleden: Sophia v. Bijster veld, 88 j- POEDEROIJEN, over Augustus. Geboren: Gijsbertje d. v. H. v. d. Mans en G. den Hollander Dirkje, d. v. J, Keinemans en M. LoefDirk, z. v. B. v. Driel en G. v. d. LaarHendrika Elisabeth, d. v. A. H. van de Werken en J. van Giessen Overleden: Artje van Ballegooijen, 69 j., wed. van C. GijbenJ. A. E. ten Hagen, 64 j., wedn. van Joh. Bok J. W. M. van Wijk, 32 j., echtg. van Adr. M. Vingerhoets W. v. Driel, 4 mnd. NEDERHEMERT, over Augustus. Geboren: Leenije Antonie, d. van P. Smits en W. Sprong Neelijf», d. van C. Oomen en N. v. d. Steld Ernst Marius, z. v. J. Smits en G M. van Loon Getrouwd: Jan Vos, 36 j., en Gerritje van der Vliet, 29 j H. van Dongen, Raamsdonksveer f 2680. Het wei k werd aan den laagsten in- schrijvar gegund. Jammer genoeg ontbrak 's avonds de noodige samenwerking tusschen de leden van ons dorp en werd het feest voortgezet op tweeërlei wijze. De muziekvereeniging maakte eene muzikale wandeling door het dorp, vergezeld van vele feestvierenden, voorzien van fakkels en lampions; de overige leden der gemeenschap hadden zich ver zameld in hun kerkgebouw, waar vooral voor den inwendigen mensch werd gezorgd en geacht moet worden dat ook daar, evenals op straat, de stemming steeds opgewekter werd. smaken, is te begrijpen. Bij de gehouden publieke aanbe steding voor het bouwen van een huis door den architect, de heer A. de Bruijn alhier, voor rekening van zijn principaal, werd ingeschreven als volgt J. Bax, Raamsdonksveer f3144. A. Roovers Waspik f3124. Gebrs. Boom, f 2990. G. van Dongen, Raamsdonk f 2940. C. Roovers, Waspik f2800.— C. Savelhouk f2780. P. de Graauw, f 2690. Hel spoorwegongeluk te Hannover. Uit Hamm wordt gemeld, dit één der zwaar gewonde Nederlandscbe dames, mevrovw Libot uit Leiden, aan de bij het spoorwegongeluk bij Hannover bekomen kwetsuren is overleden. De toestand van haar echtgenoot is, de omstandigheden in aanmerking genomen, tamelijk wel. Door een auto overreden en gedood. Op den grooten weg tusschen Heeze en Geldrop is de ongehuwde heer Van Weert uit Leende door den aannemer W. van den Broek uit Strijp met een auto aange reden en gedood. Den chauffeur treft geen schuld, daar de ongelukkige, blijkens de verklaring van een ooggetuige, verkeerd is uitgeweken. Verdronken. Vrijdagmorgen werd te Oosterhout de gemeente-pohlie gewaarschuwd, dat in het Wilheltninakanaal ter hoogte der betonnen brug aan de Bouwlingstraat een fiets be nevens een pet gevonden was. Aanstonds toog de inspecteur met nog een agent daarheen en het moch hun ge lukken, na eenige oogenblikken te hebben gedregd, den drenkeling boven te brengen. Zijn horloge was kwart voor elven blijven stilstaan. Dit wijst op het feit dat hij reeds Donderdagavond om dien tijd door een noodlottig toeval te water is geraakt. Bij identificatie bleek het de ongehuwde boerenknecht H. v. G. te zijn, woonachtig te Teraalst. Te Stadskanaal is een dochtertje van schipper Vermeulen te water gevallen en verdronken. Doodeiyk ongeval. In het hospitaal te Heerlen is overleden zekere van D. uit Heerlen, die met zijn motorrijwiel tegen een wagen was gereden en daarbij vreeselijke wonden had opgeloopen. •t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 6