DE WUZE* WEEGT MET SCHERP GEZICHT ZUN UITGAAF MET EEN GOUD GEWICHT Blak DE FIJNSTE PLANTENBOTER VOEDZAAM HEERLUK VOORDEELIG •THANS' CTSPERPDND de hand van bovenvermelde wetsvoorschriften, worden geïnterpreteerd. Hiervan is het gevolg, dat de bepaling van genoemd art. 13 al. 2 geacht moet worden niet geschreven te zijn voor een kohier van den Kerkelijken hoofdelijken omslag gegrond op gegevens door den heer Inspecteur der Directe be lastingen verstrekt, zoodat in dat geval het kohier niet ter inzage mag worden gelegd. Wij dringen er daarop bij u op aan om in bovengenoemde gevallen de kohieren niet ter inzage te leggen. Wordt de hoof delijken omslag zooals voorheen, niet ge grond op gegevens van den heer Inspecteur der directe belasting, dan blijft artikel 13 al. 2 van kracht, en moet dus het kohier ter inzage worden gelegd. Wij merken hierbij op, dat de ter inzage legging van de kohieren, opgemaakt op grond van gegevens afkomstig van den Inspecteur der directe belastingen voor de daarop voorkomende aangeslagenen, hare reden van bestaan geheel heeft verloren, omdat zij daarop voorkomen met een aan slag gegrond op hunne eigen aangifte. Bovendien heeft die ter inzagelegging geen belang meer voor den tijd van reclame, vermits de aangeslagene zijne reclame eerst behoort in te dienen binnen een maand nadat het aanslagbiljet hem is uitgereikt. Wij hebben gemeend, waar vele Kerk voogdijen hunne gegevens voor den hoofde lijken omslag van de H.H. Inspecteurs der directe belastingen ontvangen, dat wij de Kerkvoogdijen der aangesloten Nederduitsch sitoir, dat bijna een uur duurde, vernieti- ging van het vrijsprekend vonnis van de rechtbank en vorderde wegens poging tot moord met vergif en subs, wegens poging tot mishandeling met voorbedachten rade en wegens medeplichtigheid aan poging tot moord tien jaar gevangenis straf met onmiddellijke inhechtenisne ming uit vrees voor ontvluchting. De verdediger mr. E. van Zinnicq Berg- mann verzette zich tegen de gevangenne ming ter zitting, waarna het Hof om kwart voor vijf in raadkamer ging om over de gevangenneming te beslissen. Na korte raadkamer werd de geschorste zitting heropend en deelde de president mede, dat over het verzoek tot onmidde lijke gevangenneming door het Hof over veertien dagen uitspraak zal worden gedaan. Ook over de hoofdzaak zal het Hof over 14 dagen uitspraak doen. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. In de gehouden vergadering van het Nut werden in de vacatures van het bestuur, ontstaan door bedanken en vertrek van de heeren Otto, Stassen en De Moor, gekozen Mej. J. Kramer en de 1 Vveeveu K. de Haan en M. Uh\, die on- het weder daarvoor niet zoo gunstig heeten. De uitkomst is middelmatig, evenals de kwaliteit. De prijs varieert van f3.50 tot f 4.50 naar soort en kwaliteit, doch de handel is nog gering. Capelle. De afdeeling Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs hield j.l. Donderdag avond, in de zaal van den heer L. S. van Dongen alhier, onder Voorzitterschap van den heer E. Colet, eene gewone leden vergadering, die, tengevolge van het minder gunstige weer, niet druk bezocht was. De Voorzitter heette de aanwezigen welkom, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en vast gesteld. Hierna werden enkele ingekomen stukken behandeld, waaronder een schrijven van den heer J. Mengerink, waarin hij, wegens zijn overplaatsing naar Roosendaal, bedankte als secretaris der afdeeling. Na een drietal stemmingen werd in de hierdoor ontstane vacature tot bestuurslid gekozen de heer J. Oerlemans Mz. te VrijhoeveCapelle. Naar de op 6 en 7 dezer te Amsterdam gehouden Algemeene Vergadering van Volksonderwijs werd als afgevaardigde gekozen de heer J. Benjaminse, die wegens verhindering bedankte, waarna de heer E. Colet benoemd werd en tot plaatsver vangend afgevaardigde de heer J. Michaël, die hun benoeming aannamen. Vervolgens gaf de Voorzitter nog een uiteenzetting over den toestand van de beestje den betrokkene zeker heel wat kosten. Herpt. 14 Oct. a.s. zal cm 10 uur de Weleerw. pater Mart. Jos. van Greven- broek zijn eerste Jplechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk alhier. De landbouwcursus, die dezen winter alhier gegeven zal worden, zal vermoedelijk Maandag 15 October geopend worden. Hij zal gevolgd worden door pl.m. 18 leerlingen. De heer J. G. Ceelen, hoofd der R. K. bijzondere school zal als leider optreden. Pouderoijen. Te dezer plaatse bestaat een fonds ter verzorging *an oude mannen. Burgemeester en wethouders dezer gemeen te zijn beheerders van dat fonds. Nu schijnt er onder het publiek te wor den gefluisterd, dat het geld van dat fonds geheel of gedeeltelijk zou zijn verdwenen en daarover moet ook al een3 een klacht zijn ingediend bij Gedeputeerde Staten van Gelderland. Zekere G. A. J. B., landbou wer alhier, heeft zich daarover nog 9l druk gemaakt en hy zou in het publiek gezegd hebben, dat het bestuur niet minder dan f 20.000 van dat fonds zou hebben ver duisterd. Dit gaf aanleiding tot een klacht wegens beleediging, met als gevolg een proces, voor de rechtbank te Tiel eindigend met een vrijspraak van beklaagde. De officier van justitie kwam evenwel tegen deze vrijspraak in appèl en het Ge rechtshof te Arnhem heeft thans voornoem den B. wegens beleediging veroordeeld tot een kleine vergoeding door het bestuur boeken ter lezing worden uitgegeven. Naar wij vernemen is reeds het terrein, voor den bouw van het nieuwe raadhuis in het centrum der gemeente Sprang-Capelle, afgezet. Zou hiermede spoedig een begin gemaakt worden Dezer dagen plukte de heer v. S. nog prachtige rijpe aardbeiën in zijn tuin. Zeker een gevolg van het schoone najaars- weder. Werkendam. Maar wij vernemeR is alhier een gymnastiekvereniging opgericht, waarbij zich aanvankelijk een 50-tal jon gelingen als lid hebben aangesloten. Het ligt in de bedoeling iedere week in de Nutszaal te oefenen. Onze dorpsgenoot, de heer D. Geerlof thans kommies 2e klasse der invoerrechten en accijnzen te Well, is in gelijke betrek king verplaatst naar Siebengewaid (Limburg). Onze vroegere dorpsgenoot, den Wel Eerw. Heer Ds. A. Buurman, thans predi kant by de Ned. Herv. Kerk te Garijp, heeft bedankt voor het beroep naar den Hoek van Holland. Ds. A. Verhagen, predikant bij de Geref. Gemeente te Middelburg, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Vrijdagavond 7 uur hoopt in de Geref. Gemeente op te treden Ds. v. Dijke uit Oud-Beierlmd. -"-UW III millill niirrirnni tmmiBBimtam&maiBam 1 'j 1 I *--$k *10$*'"' m. ■;pv'vr, ■L L" m. 234 schrijven van den Minister van Financiën in kennis moesten stellen, om te voorkomen, dat door het onbewust niet opvolgen van het voorschrift vervat in art, 102 van de wet op de Inkomstenbelasting, der minister voor het vervolg bezwaar zal maken tegen het ingevolge art. 107 dier wet verschaffen van meerbedoelde gegevens. o Het drama te Valkenswaard. Uitspraak Kersemakers. Alvorens tot behandeling der zaak van mevr. Desmet over te gaan, deed het Hof eerst uitspraak in de zaak van J. J. H. Kersemakers, voor hetzelfde misdrijf door de rechtbank veroordeeld tot 15 jaar ge vangenisstraf, doch tegen wien de vorige week door den procureur-generaal van het Hof een gevangenisstraf werd geëischt van twaalf jaar met aftrek van preventief. Het vonnis van het Hof luidde ACHT JAAR GEVANGENISSTRAF met aftrek van preventief. Hierna kwam onder groote belangstelling de zaak tegen mevrouw Desmet, geboren De Wert, in hooger beroep, hetwelk door het Openbaar Ministerie is ingesteld tegen het vonnis der rechtbank te 's Bosch van 31 Juli 1923, waarbij in eersten aanleg is recht gedaan op de dagvaarding wegens medeplichtigheid aan poging tot moord en waarbij beklaagde werd vrijgesproken met last tot onmiddellijke invrijheidsstelling, in behandeling, waarbij Kersemakers als ge tuige werd gehoord. Na het getuigenverhoor dat tot circa 3 uur duurde, eischte de advokaat-generaal mr. Visscher, aan het slot van zijn requi- derling de functies zullen verdeelen. Bo vendien werd besloten drie Nutsavonden te geven, waarvoor sprekers zullen worden uitgenoodigd. Naar wij vernemen, heeft de heer Joh. de Mol, vice-president van de Fanfare der H. Familie, als zoodanig bedankt, we gens te drukke werkzaamheden en is in diens plaats gekozen de heer J. B. Sens. De heer J. B. Sens alhier, is niet zooals wij berichtten tot Secretaris, doch tot waarnemend Secretaris van de gemeente Drunen benoemd. Aalburg. Heden, Woensdagavond, om half zeven, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden de heer Van Leeuwen, godsdienstonderwijzer te Dordrecht. Almkerk. Op de j.l. Vrijdag alhier gehouden najaarspaardenmarkt werden 450 stuks aangevoerd. J.l. Zaterdag herdacht de heer A. v. d. Stelt den dag, waarop hij voor 25 jaar als koetsier in dienst trad bij dr. A. J. Overbosch alhier. Des 's avonds bracht het fanfarecorps «Nooit Gedacht* den ju bilaris een serenade. Bij het aan de Universiteit te Gro ningen gehouden examen is geslaagd tot arts de heer J. C. v. d. Kaaden alhier. Beroepen tot predikant der Geref. Kerk alhier ds. P. de Jong van Schooner- beek. Bruchem. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Bleiswijk ds. J. de Bres alhier. Beneden-Langstraat. Het rooien der aardappelen is in vollen gang, al kan dezen zomer onder leiding van Mevrouw LinderVisser, door de afdeeling opgerichte naai- en knipcursus, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze door den Voorz. gesloten werd. Het rooien der aardappelen is te dezer plaatse in vollen gang. De kwaliteit is goed, doch de opbrengst kon beter zijn, zoodat ze nogal prijzig zijn. Ze gelden f 4 a f 4.50 per mud. Werd een paar weken de prijs der boter door de Coöp. Stoomzuivelfabriek «De Toekomst« alhier verhoogd tot f2.50 ger K G,, thans is de prijs verlaagd en gebracht op f 2.40 per K.G. Drongelen. Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld, dat de Coöp. Beetwortel suikerfabriek te Zevenbergen heeft besloten de leveringstermijnen met een week te verlengen. Met genoegen zal dit door alle bietenverbouwers voor genoemde coöperatie worden vernomen. 's Gravemoer. Door het hulptelegraaf kantoor alhier zyn over de vorige maand behandeld 53 telegrammen, waarvan 21 verzonden en 32 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 265. Op de rijkspostspaarbank werden 22 inlagen gedaan tot een bedrag van f3860.20, terwijl 23 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 2579.59. Heesbeen. Tan huize van den land bouwer P. C. alhier, werd gepasseerde week door politie en commiezen een pas geslacht nuchteren kalf ontdekt. Daar P. C. noch bij den ontvanger der accijnzen, noch bij den keurmeester aangifte der slachting had gedaan, zal het nuchtere f 100 boete subsidair 1 week hechtenis. Rossnm. Onze gemengde zangvereeni- ging O.Z.O.D. is thans, na een bestaan van eenige jaren, haar einde genaderd. In een bijeenkomst van bestuur en leden is zij ontbonden verklaard. In plaats van den heer Dingemans, die als zoodanig bedankt had, is tot wet houder verkozen de heer G. v. d. Kolk. Raamsdonksveer. Door den Zeer Eerw. Heer Ds. Leenroans van Bodegraven werd voor de beroeping naar Raamsdonk bedankt. Naar ons medegedeeld werd varieert het suikergehalte der bieten alhier van 12 tot 16 pCt. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd in de pastorie der Ned. Herv. Ge meente ingebroken. Waar deze echter onbewoond is, werd er niets medegenomen. Tot lid van den Gemeenteraad werd in de vacature van wijlen den heer A. J. Lankhuijzen verkozen verklaard den heer H. Netten Nz. Sprang. J.l. Vrijdagmorgen kreeg de 3toomtram, komende van de richting Til burg, in de Biersteeg alhier een defect aan de machine. Nadat door den machi nist de machine was opgevijzeld en een nieuwe veer was ingezet kon de tram, met een vertraging van circa 2J uur, zijn route voortzetten. Maandag 15 October zal de lees- en ontspanningszaal van den Chr, Volksbond alhier voor 't publiek geopend worden. Voorts zullen eiken Zaterdagmiddag tegen Wijk. In de op Zaterdagmorgen om 12 uur gehouden spoedeischende raadsver gadering waren met den Voorzitter en Secretaris 5 leden tegenwoordig. De heeren G. P. L. Bouman en B. van Wijk waren afwezig. Na opening op de gebruikelijke wijze, worden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd vastge steld. Thans is aan de orde het punt, waarvoor deze vergadering is belegd, p.I. benoeming onderwijzer met verplichte hoofd- acte aan de school te Wijk. Op de voordracht komt alleen voor de heer Ph. M. van Kranenburg te Dijl, de tweede sollicitant, die uit Benschop kwam, is inmiddels in Oudendijk, gem. Woudri- chem, benoemd. De inlichtingen van den heer Kranenburg zijn gunstig, het hoofd der school alhier was over zijn proefles goed tevreden en de Inspecteur op het lager onderwijs heeft kennis gegeven geen bezwaar tegen zijne benoeming te hebben. Met eenparige stemmen wordt de heer Kranenburg be noemd, indiensttreding zoo spoedig mogelijk. Hierop wordt de vergadering gesloten. Tengevolge van het ongunstige weer kon het concert van de fanfare «Oefening en Uitspanning* Zaterdagavond niet door gaan. Naar we vernemen is het thans bepaald op Zaterdag 13 October. Waalwijk. In voormalig Baardwijk is een druk bezochte vergadering gehouden van personen die een navorderingsaanslag- biljet voor de plaatselijke inkomstenbelasting hadden ontvangen. Na ampele bespreking der kwestie werd besloten, een commissie te benoemen, die zich in verbinding zal stellen met betrok- JURGENS f 1 r, PRIJSVERLAGING

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2