dap Ml) Oct. Openbare Verhuring WEILAND. VERLOREN Een koperen smeerdop Wyberf FORD AUTO 0LÏE. J. MONSTER, firma H. J. Mennens, zet-kAstelein Notaris VAN GENDT. niet door. Notaris van Willigen C. BOUMAN, AKK] Tandarts publiek te Verhuren Vragen op rechtskundig gebied is vanaf VRIJDAG 12 OCT. te consnlteeren. WAALWIJK Mr. van Coothstraat 49. Wed. J. Bloiji-v. d. Horst Eind Langendijk, GOtSINCIlEM. kenen uit voormalig Besoijen, om te onder zoeken of voor den gemeeenteraad van "Waalwyk rechtsgrond aanwezig was, voor deze navordering en om te overwegen een gezamenlijke actie tegen dezen aanslag te beginnen. Zuilichem. Beroep bij de Geref, kerk alhier ds. Brouwer te Borssele. In de openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Vrijdag 5 October v m. 10 uur waren met den "Voorzitter alle leden tegenwoordig. Na opening en lezing der notulen van de twee vorige vergaderingen wordt mede- deeling gedaan van eenige ingekomen stuk ken, waaronder proces-verbaal van de op- reming van boeken en kas van den ge meente-ontvanger, aanwyzende een voor- deelig saldo van f 2837.26. Van Gedeputeerde Staten een schrijven, d.d. 41 September 1923, no. 17. waarbij het Raadsbesluit van 9 Augustus tevoren tot uitgifte in erfpacht van een stuk grond aan de Zeilsteeg aan H. E. v. d. Maas, wordt goedgekeurd. Voormelde stukken worden voor kennis geving aangenomen. Een Koninklijk Besluit van 15 Sept. 1923, no. 17, waarbij aan den secretaris R. Tjalma vergunning wordt verleend om tot 1 Aug. 1924 te Veen te mogen wonen. Wordt besloten Gedeputeerde Staten voor te stellen, dat de secretaris zal te spreken zijn voor de ingezetenen om de dagen en uren waarop de secretarie voor het publiek toegankelijk is. Op het verzoek van de Oudercomraissie op het vervolgonderwijs te handhaven, wordt geen beschikking genomen aangezien dit stuk niet op zegel is gesteld. Het verzoek van A. van Veen en 4 anderen om grond in erfpacht te verkrij gen, wordt om bericht en raad gezonden aan de na te noemen Commissie voor de landerijen. Tot leden der Commissie van Bijstand van B. en W. in het beheer der Lande rijen worden benoemd de heeren P. J. van Brakel, E. van Dalen en C. A. van Veen. Op het verzoek van den gem.-veldwach ter C. Koch om zijn woning te verbouwen of hem de huur van de bestaande ambts woning af te staan, waartegenover reques- trant zich dan verbindt zich zelf een wo ning te verschaffen, wordt afwijzend be schikt. Hierna heeft de aanbieding der begroo ting voor 4924 plaats, welke in ontvangst en uitgaaf sluit, wat den gewonen dienst betreft, met een bedrag van f 30514.62 en wat den kapitaal dienst betreft f6614.22. Tot leden der Commissie belast met het nazien der begrooting worden benoemd de heeren M. van Brakel, P. J. van Brakel en C. Hooijkaas. Voorts wordt besloten den heer Post- huma een onderzoek te doen instellen naar de te verrichten reparaties aan de torenspits. Daarna wordt de vergadering gesloten. Kantongerecht te Hensden. Strafzitting van het Kantongerecht te Heusden, op Vrijdag 5 October 1923. Kantonrechter Mr. C. W. van Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. J. S Loke. v Griffier Mr. W. Ruitinga. Het is eene zitting met tamelijk veel belangstelling van de zijde van het publiek, waartoe vooral de werkeloozen het hunne bijdragen, terwijl de beklaagden van wie er 10 zijn verschenen, derhalve weinig belangstelling toonen. Dit laatste stellig een gevolg van het ongunstige weer en den najaarstoestand der wegen, want de meeste beklaagden hadden het Kantongerecht niet in de nabijheid hunner woningen staan. Op de rol prijken 65 zaken, waarvan er 7 kinderen betreffen. De eerste, die verschynt is J. W. te Giessen, wiens paard 's nachts los loopend op den weg was aangetroffen. Beklaagde ontkent dat het zijn paard was, daar in het proces-verbaal vermeld staat dat het een donkere vos is geweest, terwijl beklaagde slechts een lichte vos bezit. De donkere vos is wellicht het paard van zijn broer geweest. De Kantonrechter gelastte dag vaarding over 14 dagen van den gemeente veldwachter Vos als getuige, om dan te vertellen wie van de broers nu een lichten en wie een donkeren vos in eigendom heeft. L. C. te Luttelherpt, gemeente Hedik- huizen, had een kwaden hond niet vast gehouden, niettegenstaande hij zelf verklaarde dat de veldwachter van Mierlo bij hem aan huis namens Burgemeester en Wet houders was komen zeggen dat de hond gevaarlijk was en dus vastgelegd moest worden. Beklaagde zei, dat hij den hond wel had vastgelegd maar dat hij mogelijk was losgebroken en daarbij kwam dat de hond, wanneer hij vast lag, niet aan eeoe natuurlijke behoefte kon voldoen, De Kan tonrechter merkte hierbij op dat het wel merkwaardig was dat juist Herptsche en Luttelherptsche honden in hun spijsver teringsorganen worden gestoord, indien Burgemeester en Wethouders vastlegging gelasten, want dat dit excuus van beklaagde bij vroegere beklaagden uit Herpt ook al opgeld heeft moeten doen. Beklaagde zeide verder dat by den hond had weggedaan. Veroordeeling f3.00 boete of 2 dagen hechtenis. W. S. te Haarsteeg, had op 20 Juli jl. in den zoogenaamden »Nieuwen Wielc met een aalschaar gevischt. Beklaagde wist in het geheel niet dat een aalschaar een ver boden vischtuig was en Dog nooit eerder had hij een aalschaar gebruikt. Het was juist de eerste maal dat hij van een dergelijk instrument gebruik maakte, en nu was hij zelf al dadelijk in de fuik geloopen, terwijl nog geen enkel aaltje tusschen de tanden der schaar had willen zijn. Beklaagde is wel een ongeluksvogel, want behalve dat de aalschaar werd verbeurd verklaard kreeg hij f 5.00 boete of 3 dagen hechtenis. A. B. te Woudrichem had in de beun van zijn vaartuig eene hoeveelheid aal. De rijksveldwachters namen een monster van 2| kilogram er uit en daarin waren niet minder dan 35 stuks onder de maat. Beklaagde bekent, maar voegt aan zijne bekentenis als verontschuldiging toe dat het hem niet mogelijk was het ondermaat- sche goed er uit te houden. De Kanton rechter antwoordt hierop dat hij zeer goed begrijpt dat er wel eens een ondermaatsch aaltje doorloopt, maar 35 ondermaatsche op 2j kilogram is toch al te kras. Hij wil beklaagde voor deze keer nog een schappelijke straf geven, zulks met het oog op den ongunstigen toestand, waarin tegen woordig de Woudrichemsche visschers ver- keeren en veroordeelt hem daarom tot f 5.00 boete of 3 dagen hechtenis. De Kantonrechter geeft beklaagde de boodschap aan zijne collega visschers mede, dat het in voorraad hebben van ondermaatsche aal in den vervolge veel zwaarder zal worden gestraft, want dat lichte straffen zal blyk- baar niet helpen en wie niet hooren wil moet dan maar voelen ook. D. d. R. te Veen had op zijn te Wijk voortrijdende met 2 honden bespannen kar, met zyn oogen gesloten achterover op die kar gele§en, zoodat hij de honden niet in bedwang kon houden. Beklaagde bekende met toevoeging dat hij niet geslapen had. De Kantonrechter zeide beklaagde's wijze van rijden zeer af te keuren, want als ek zich wat opdeed kon hy niet onmiddellijr handelend optreden en bovendien kon hy geen ongelukken voorkomen. Met eene straf van f 3.00 boete of 2 dagen achter een ijzeren deur kon Daan naar het Vlaas terugkeeren, Aan A. v. B. te Nieuwkuik was ten laste gelegd dat hij op 20 Juli j.l.'s avonds te half elf had gereden met een rijwiel zonder licht. Beklaagde bekende, doch zeide dat hij het gedaan had, omdat hy gauw den dokter moest gaan halen voor zijn ziek broertje. De verbalisant, de opper wachtmeester der marechaussée te Heusden, als getuige gehoord, bevestigde de waarheid van beklaagde's verontschuldiging en daarom verklaarde de Kantonrechter den beklaagde wel schuldig, maar wilde hem geen straf opleggen, omdat hij het strafbaar feit in de gegeven omstandigheden van te gering belang achtte. In mijn tuin wd ik een inrichting ma ken voor draadlooze telegrafie. Welke formaliteiten moeten daarbij in acht wor den genomen B. D. Hiervoor zyn bijzondere formaliteiten voorgeschreven. Welke dit zijn kunt U aan elk post- en telegraafkantoor te weten komen. Ik raad U dus, zich te wenden tot den Heer Directeur van het post- en telegraafkantoor te Heusden. wij nog een ook dat jaar Het jaar 1921 waren zelfstandige gemeente, dus in de oude gemeente belasting betaald volgens aanslagbiljet (H.O.). Nu komt de Ontvanger van de groote nieuwe gemeente met nog eens een aanslagbiljet voor 1921, waar boven staat »Navorderingskohier«. Heeft men daar recht op en zoo neen, wat daar tegen te doen H. B. Sedert 30 December 1920 komt in de Gemeentewet eene bepaling voor, die zegt dat op de navordering van de door het rijk geheven plaatselyke Inkomstenbelasting, de bepalingen van Hoofstuk XI der wet op de Inkomstenbelasting 1914 van overeen komstige toepassing zijn. Vast staat dus dat in 1921 te weinig betaalde plaatselijke Inkomstenbelasting kan worden nagevorderd. Maar nu hebben we te djpén met eene gemeente die nüt 1921 /by eene andere gemeente is gevoegde De Gemeentewet ADVERTENTIEN. De Firma KEÜNEN-MALIN- GRE te Heuscfén vraagt een voor hare Slijterij, Wilhel- minapark te Heusden. Aaiybieding-en kantoor Molenstraat 117. zegt dat by vereeniging eener gemeente met een of meer andere de bezittingen (zooveel publiek- als privaatrechtelijke) en lasten van die gemeente ten voor- of ten nadeele van de nieuwe veieenigde gemeente komen, tenzij bijzondere omstandigheden eene andere schikking eischen. Deze schik king zal stellig wat uw geval betreft, niet getroffen zijn. En waar we nu onder bezittingen ook vorderingen hebben te ver staan heeft de nieuwe gemeente stellig ook recht op navordering van belastingen, de vroegere zelfstandige gemeente ook zou gehad hebben. Ik heb eene vergunning voor den ver koop van borreltjes in myn café. Nu ben ik weduwnaar met drie kinderen. Kunnen nu mijne kinderen na myn dood de ver gunning krijgen als zij er om vragen N. A. Na uw dood gaat de vergunning niet op uwe kinderen over. Is evenwel het aantal vergunningen in uwe gemeente beneden het maximum dat er zijn mag, dan kunnen ze elk voor zich eene vergunning vragen. Is het aantal vergunningen boven het maximum dan kan ieder twee vergunningen opkoopen en kunnen Burgemeester en Wethouders voor elke twee opgekochte vergunningen eene nieuwe ver- leen«n. Ook kan eene vergunning boven het maximum worden verleend, indien zij ge vraagd wordt voor eene localiteit, welke deel uitmaakt voor eene inrichting voor maatschappelijk verkeer, zoo b.v. voor eene herberg aan een druk bezocht marktterrein gelegen enz. enz. Indien U in den loop van een vergunnings jaar d.i. van 1 Mei—30 April sterft, mogen uwe kinderen de vergunning voortzetten tot en met 30 April. Iemand, die een huisje van my huurde, heeft dit jl. Woensdag heimelijk verlaten. Hij betaalde eiken Zaterdagavond huishuur, maar heeft nu al in vier weken niet be taald. Hoeveel weken huur kan ik vor deren en hoe kan ik het best aan mijn geld komen K. W. U kunt de huur vorderen over de weken, gedurende welke uw huurder in het huisje heeft gewoond. De week, waarin hy het huisje heeft verlaten telt in haar geheel mede en ook de daarop volgende week, wijl een huur by de week aangegaan, ten minste eene week te voren moet worden opgezegd. Uw eerste taak 's morgens ^lj zorg te dragen voor goede ontlastin^^ Als dit niet geregeld geschiedt, krgij hinder vari hoofdpijn, gedrukthejpff maagpijn, onzuiver bloed enz. Foster's Maagpillen genezen verstopping, realen de lever, maag en in gewanden, an versterken zoodoende uw geheele g^el. Prijs per flacon van vijftig versuijfr«fde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. Boekaankondiging. Wij ontvingen een nummer van het twee tal per maand verschijnende tijdschrift ïElectro-Radioi. Dit tydschrift lijkt ons voor de steeds toenemende schare van radio amateurs een goede uitgave. Tal van leerzame artikelen over de draadlooze telefonie zijn er in op genomen en de rubriek »Vragenbus« beslaat vele pagina's. Wel een bewijs dat er bij de draadlooze veel voorlichting noodig is. De abonnementsprijs bedraagt f2.per half jaar. Proefnummers kosteloos. Ad ministratie-adres Hof wyckstraal 9, Den Haag, FAILLISSEMENTEN. W. Noorloos en C. Noorloos, handelende onder den naam Gebr. Noorloos, Almkerk. Rechter-commissarismr. Ummelscurator mr. J. J. A. H. M. van Besouw. W. Timmermans, Kaatsheuvel. Rechter commissaris mr. Vliegenthartcurator mr. J. J. A. H. M. van Besouw. Burgerlijke Stand. e WIJK, over September. Geboren: Arie Willemse, z. van A. v. Wijk en J. van Rijswijk Cornelia Antonia, d. van T. A. Smokers en J. F. den HoetKornelis, z. van H. Kerkwijk en A. Millenaar Nicolaas, z. van A. Vos en A. Bouman Gerrit, z. van B. Wester- lakeri en W. BoumanAntonie, z. van M. T. v. Wijnen en A. de Waal. Getrouwd: J. v. d. Pol, 32 j., en K. van Wijk, 29 j.A. Snoek, 66 j. en T. van Wyk, 33 j. Overleden: T. Nieuwkoop, 9 j. A. W. van Wijk, 3 dagen. NEDERHEMERT, over September. Overleden: Corn. Smits, 5 mnd^ SPREEKUREN: MAANDAG l1/*—21/* uur. DINSDAG WOENSDAG f 9V8—11 DONDERDAG l1/,— 21/, VRIJDAG' J ZATERDAG 91/,11 en volgens afspraak. Telefoon 157. an/ De reeds geannpé- ceerde, doch uitgestelde VEILING van dprfiuizen te Heusden, vaj/de erven zal thans plaats hebben op telkejjfë nam. 2 uur pre cies1 in Café „de Gouden Leeuw" te Heusden. De Veiling vafi het perceel van ;Mej. Wed. A. COLIfN'te Heesbeen Notaris van Gendt. y VAN te ALMKEj&K, is voornemens op Dinsdag 16 October 1923, d|s avonds 6 uur ten huize van A. v. d. Beek te Babiloniënbroek voor de Algemfene Armen van Babilorfënbroek de Morgen, groot 0.80.00 H.A. het Oud-land van Broek, groot 2.12.13 H.A.I het perceef onder Eethen aan de Steeg, gr^ot 1.13.45 H.A. het percee|in den Hillschen Polder achter het uH van A. J. Zijlmans. voor de Diaconie Armen van Babiloniënbroek de peréeelen in den Duil te Almkerk, groot 2.74.80 H.A. in den Broekschen Hoek te Meeuwen/ groot 0.78.10 H.A. de Draagt op de Geer onder Eethen, fgroot 1.55.00 H.A. en ia den Hillschen Polder a/d Midgraif, groot 1.59,50 H.A., af komstig van wed. J. Sterkenburg. de genoemde Algemeene en Diaconie Armen hdt perceel a/d Midgraaf onder Meeuwen, groot 1.94.60 H.A., alles 3 jaren, voor van van een kar, op/ den weg EETHEN naaf VEEN. Tegen belening terug te be zorgen bij/r C. G. TIMMERMANS, Veen. Drie Trompetterstraat HEÜSÜKN, heeft voorhanden Zalm, Kreeft, Sardines, An- sjovisch, blikjes Garnalen, Kippered Herrings, Herrings in Tomate-saus, gesneden Os- setong in blik, Lunchtong, blikjes Ham en Kip, Tong en Kip, Lever-pastéi, Soepen, Sausen, Soya, Vruchten op Sap, Kersen, Abrikozen, Per ziken, Pruimen, Groenten in blik, versche Bakbokking en gerookte Spekbokking. Verdér alle soorten Kruide nierswaren en aanverwante artikelen. Minzaam aanbevelend. Hoest, \eeschheid en keel pijn geneègt of voorkomt U het best de verzachtend en oplossèjid werkende TaMeiietn Vraagt alléén „Wybert" en fet vooral op fabripksmèrk Gaba. Bij alle Apothekers en Drogisten 45 en 8t> Cts. bedreigt U met aSf Een wryfmiddel, dat dringt, Uwe spieren doet verdwijnen, vindt le huid door bakt, de pijn de veelbeproefde een huisapotheek: op zichzelf M Onovertroffen bij brand- en snijwondenopen of ruwe hand&Kjicht, spit, ischias en alle huid-^en spieraandoeningen. De prijzen zijn verlaagd! thans pot D van i 20 50 100 gram Vraagt uitsluitend de NIÉUWE VERPAKKING in witte CARTONS f ALOM VERKRIJGRAAR TELEF. 151. Zet Kastelein. H. Tb. J. MÉ .fj Dat natte Weder RHEUMAT/EK Kloosterbalsem

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3