Fotografisch Atelier A. A. COERTSE, Lijsten in alle maten. Zenuwen FUNSTE PLANTENBOTER EN DAN N06 VOOR DEN 6ROOTSTEN VERBRUIKER IDE: J EIND B. 119, EM. IMHARDT3 ry Uw/ voorheen J. O. GOETH Vergrootingen naar TecTeTporTrëf- Ook aan huis te ontbieden. fiducie in. Het schijnt het biad toe dat, voor zoover Groot-Brittannië betreft, er weinig substantieels uit zal vooitvloeien en dat het bij technische »opmerkingen« zal blijven. Dank zij Poincaré merkt het blad bitter op heeft Engeland nog geen penny van de Duitsche schulden ontvangen, doch het geeft wel millioenen uit om het bezettinesleger in Keulen te onderhouden, terwijl tengevolge van de volslagen econo mische ontwrichting van Centraal-Europa het leger werkloozen in Groot Brittannië week na week toeneemt. Het blad zegt, dat er ,veel waarheid is in de caricatuur van een Duitsch blad, die den »protestee- rendena Britschen leeuw doet zien met de staart tusschen de beenen, ond^wyl de Pranschen hyena Duitschland gulzig opvreet. yL komen rust door/'gebruik van Jenuw-lablellen Koker 75 ch vooral de echhe voorzten *an de naam MlJPIhARDT gedagvaard W. H. Broekhuijs, 40 jaar, lotterij-ondernemer, wonende te Heerlen. De dagvaarding legt hem ten laste, dat hij in Rotterdam in of omstreeks de maand Januari 1923 een loterij tot het aanleggen waarvan de bij de loterijwet 1905 vereischte toestemming niet was verleend, heeft aan gelegd door toen aldaar te zijnen name uit te geven eene zoogenaamde premieleening, »de 31e Rotterdamsche premieleeningc ten bedrage van negen millioen gulden. Beklaagde was niet verschenen. Er wa ren 9 getuigen gedagvaard. Als gemach tigde van beklaagde trad op mr. E, G. Bourlier. Op een traag van den kantonrechter of beklaagde toegaf een premieleening als be doeld in de dagvaarding te hebben aange legd, zei mr. Bourlier gebruik te maken van het recht, den beklaagde toekomende, geen enkele vraag te beantwoorden. Na verhoor der verschillende getuigen 'eischte het O. M. wegens overtreding der loterijwet 6 maanden gevangenisstraf. Het Petitionnement tegen de Vlootwet. Dinsdagmiddag kort voor den aanvang der vergadering van de Tweede Kamer is het petitionnement van de S. D. A. P. en het Ned. Verbond van vakvereenigingen tegen de Vlootwet aan den voorzitter der Tweede Kamer aangeboden. Daartoe trok een stoet van een paar duizend personen, waaronder onderscheidene soc.-dem. Kamerleden en vooraanstaande per lichaam is geschroeid, terwijl hij tevens eenige vleeschwonden bekwam. Zijn toestand is zeer ernstig. Logger vergaan. Te Scheveningen is bericht ontvangen, dat de logger Scheveningen 38 van de reederij van Jac. den Duik en Zn„ in de Noordzee is overvaren en vergaan. De be manning bestaande uit den schipper Karei Klein en 11 man is gered en in Bremer haven aan wal gebracht. De logger was den 12den September van Scheveningen uitgevaren ter haringvisscherij. 0 Tijdens de rede van den heer Marchant in de Tweede Kamer over de Vlootwet, had een klein incident plaats, doordat een tweetal mannen vanaf de tribune op Colijn doelend riepen: »Hij heeft inderdaad reden om Indië dankbaar te zijn, Maar wat is er voor ons gedaan? Wij hebben 32jaar de vloot gediend, we hebben eereteekenen en zóó wordt er voor ons gezorgd. Zij werden van de tribune verwijderd. Beroofd. Een Nederlander, de heer Meyep/^de Komme, uit Amsterdam, die tijdelijk zijn intrek had genomen in een hotel aan de Keiserlei te Antwerpen, is van zijn porte feuille beroofd. Deze bevatte 5000 frar.es aan juweelerr, 1700 francs in Belgische geld en verscheidene goudstukken. had. Verschillende afgevaardigden van andere Universiteiten hielden toespraken. Vele hulde adressen waren ingekomen, o.a. van de Universiteit uit Leuven, Angers en Rijssel. 0 tieeu cholera. De geruchten dat in de gemeente Obdam choleragevallen zouden zijn voorgekomen, zijn absoluut onjuist. Dezer dagen is daar een kind overleden tengevolge van acute darmontsteking. De oorzaak hiervan schijnt te liggen in het drinken van slecht drink water, n.l. regenwater uit regenbakken. Bij een 10-tal andere kinderen is catarrh geconstateerd doch niet van ernstigen aard. In de nabij gelegen gemeente Hensbroek is eveneens een kind aan dezelfde kwaal overleden. Keelpij" Ken nieuw model bankbiljet ran f 40. Komt na 20 dezer in omloop. De directie van de Ned. Bank maakt bekend, dat zij na 20 dezer, een nieuw model bankbiljet van f 40 in omloop zal brengen. vinden zal zijn. Spreker zou zoo eenigzins mogelijk aan laten sluiten. De Voorzitter zegt dat er groote moei lijkheden aan verbonden zijn, indien alle ingezetenen, die ver af wonen aan zouden sluiten. De heer Verschoor zegt dat de Graaf (wonende nabij Dibbits) ook zal aansluiten. De heer Snoek acht 10 pCt. wel wat hoog. De palen moeten wel heel slecht zijn, anders zou zoo'n aanleg, wel 25 jaren in stand kunnen blijven. De heer van der Wal zegt dat de Laagtweg ook is aangesloten. De Voorzitter zegt, dat de aanleg op de Laagt onder een werk is verricht gelijk met den Ippeischenhoek, en daar zijn meer aansluitingen te verwachten, terwijl de kosten beneden de Begrooting f 800, zijn gebleven. Spreker is er toch voor, dat de eigenaar van de woning van Dibbits wordt gevraagd, om de gemeente stroom- afname te garandeeren. Wethouder de Jong had met mijnheer van Tienhoven den eigenaar van Jt huis over deze zaak wel eens willen spreken, doch heeft deze nog niet ontmoet. Spreker zegt ook dat er leiding moet zijn in de gemeente-financieën. De heer v. d. Meijden stelt voor om met Dibbits een contract te sluiten, waar door hij verplicht wordt 10 jaar lang de aangeboden garantie te betalen. De Voorzitter kan zich heel goed met 't voorstel vereenigen, in 't midden wordt BINNENLAND. Een nieuwe postcheque en girodienst. Naar de Telegraaf uit betrouwbaren bron verneemt, hebben de plannen van de reorganisatoren van den ontredderden post- chèque en girodienst vasteren vorm aange nomen. In groote trekken moeten deze plannen neerkomen op het in het leven roepen van een geheel nieuwe postchèque en girodienst. Deze instelling zou dan vol gens het centralisatiesysteem ingericht moe ten worden. De zaken van den ouden dienst zullen zoo spoedig mogelijk afgewikkeld worden zoodat alle belanghebbenden verder zoo min mogelijk schade zullen behoeven te lijden. Zoodra een rekeninghouder het bedrag van zijn tegoed ontvangen heeft, wordt zijn rekening bij den ouden dienst geannuleerd. Indien de betrokkene dit wenscht kan hij daarna een rekening op den nieuwen dienst laten loopen. In verband hiermede wordt er uitdruk kelijk op gewezen dat de nieuwe postchè que en girodienst niets uitstaande heeft met den nu stopgezette dienst, die door de centralisatie zoo jammerlik fiasco heeft geleden. Verder moet het in de bedoeling liggen verschillende ambtenaren wier ondeskundig heid zich den laatsten tijd zoo treffend heeft gedemonstreerd, niet in hun positie te continueeren. Broekhujjs voer het gerecht. Voor den kantonrechter, mr. C. W. F. Wentholt te Rotterdam was Dinsdagmorgen sonen van het Verbond naar het Binnenhof. In den stoet reed een groote wagen, omhangen met doeken, waarop vermeld stond het aantal handteekeningen op het petitionnement verkregen. Op den bok van den wagen had plaats genomen een per soon met een roode vlag, dragende het opschriftOp voor ontwapening. Op een sommatie van de politie werd de vlag ingetrokken, maar later op het Buitenhof weder ontplooid, waarop de politie de vlag in beslag nam. Het Binnenhof was door bereden politie afgezet, zoodat de manifestanten op het Buitenhof bleven. Alleen een deputatie waarbij de heeren Troelstra en Schaper werd tot het Kamergebouw toegelaten. De heer Schaper bood aan den Kamervoorzit ter, de heer Kooien, het adres aan met een toespraak, waarin hij er op wees dat de 1.132,228 handteekeningen in 20 dagen zijn verzameld, en een overweldigende uiting van den volkswil zijn eenig in geschiedenis van ons land. Spreker uitte de hoop, dat de Staten-Generaal en in het bijzonder de Tweede Kamer met den inhoud van het adres ernstig rekening zullen willen houden. Op het Buitenhof teruggekeerd sprak de heer Schaper de volksmenigte nog toe. De betooging had een kalm verloop. Onweer. Tijdens een onweer is een 13-jarige jon gen te Zoeterwoude, terwijl hij in den tuin aan het werk was, door den bliksem ge troffen. Zijn kleeren werden totaal aan flarden gescheurd. De eene helft van zijn De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in September, wat de gewone ontvangsten betreff, ruirn f28 millioen minder opgebracht dan ver leden jaar, niettegenstaande een zeer aan merkelijk acres (f 3.4 millioen) bij de di vidend- en tantièmebelasting. Aan buiten gewone baten (incl. die Voor het »leenings- fondsfli) kwam f 3.6 millioen minder binnen. Het nadeelige verschil sedert 1 Jan. is voor de gewone baten, ondanks de tabak, tot nagenoeg f 14 millioen voor de buitenge wone tot ruim f 311 millioen aangegroeid. 0 Najaarskeuring van dekhengsten. Bij de te 's Bosch gehouden verplichte najaarskeuring van dekhengsten werden o.m. goedgekeurdde hengst »Burres« van G. Maas te Aalst en de hengst jJarnac de Thinesc van M. A. de Geus te Gameren. Op de verplichte najaarskeuring van dek hengsten te Waalwijk zijh goedgekeurd aRinaldot van A, Verschoor te Almkerk, »Dublint van wed. A. Kolf! te Almkerk, »Holand« van Coöp. Vereen, ter Verbet, van het paardenras te Meeuwen en »Cor- daatc van A. van Honsewijk te Dussen. 0 K. k. Inirersiteit te Nymegen. Te Nijmegen is onder zeer veel belang stelling door den Aartsbisschop de R. K. Universiteit geopend. Bij deze gelegenheid is de groote St. Catharinaklok van den St. Stevenstoren geluid, die sinds den dood van Koning Willem III en voor Katholieke plechtig heden sinds 3 eeuwen niet meer geluid Openbare Vergadering van den Gemeente raad der gemeente ALMKERK, op Dinsdag 16 October namiddag 2 uur. Voorzitter E.Achtb. Heer J. W. Egberts. Secretaris den Heer J. v. d. Wiel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde zijn Ingekomen stukken. Een schrijven van den Heer J. P. Dib bits alhier, waarin den Raad wordt ver zocht zijne woning bij het Elec. net aan te sluiten. Adressant is genegen een jaar- lijksche garantie van f 100,stroom- afname te stellen alsmede gratis vervoer van 't matriaal. De Voorzitter zegt dat B. en W. Dibbits in overweging gegeven hadden met den eigenaar van zijn huis te overleggen om 't daar heen te leiden, dat de gemeente eenige garantie zou hebben dat de eventueele opvolgende huurder gebruik zou maken van het electr. lichtin dit adres wordt daar over niet gesproken, de kosten van aanleg zullen ongeveer f 1300.bedragen. De heer Koekoek zou ook zekerheid van stroomafname willen hebben. Den heer Ottevanger zegt dat Dibbits aanvankelijk was voorgesteld 10 pCt. te laten betalen onder rente en afschrijving. Den heer van Leeuwen, vindt de ver plichting nogal zwaar en meent ook, dat de eigenaar van 't huis, voor een over eenkomst, om een volgenden huurder te noodzaken stroom te betrekken, niet te 210 gebracht dat zulks voor Dibbits bezwaarlijk is als hij b.v. maar slechts 4 jaar huur meer aan het bedrijf heeft. De heer van der Meijden zou het heel goed vinden, als Dibbits eens ter vergade ring van B. en W. werd uitgenoodigd. Besloten wordt op voorstel van den Voor zitter Dibbits in overweging te geven, zich met den eigenaar in verbinding te stel len en adressant overeenkomstig het voor stel v. d. Meijden te berichten. Een schrijven van H.H. Ged. Staten dezer provincie, waarin de Raad wordt verzocht, alsnog een besluit te nemen, tot opheffing van het levensmiddelenbedrijf in deze gemeente. Aldus wordt besloten. Hierna is aan de orde het adres van de Herv. School-vereeniging alhier, tot be schikbaarstelling van een schoolgebouw, voor 't geven van Herv. Chr. onderwijs, welk adres in de vorige vergadering is besproken, doch waarvan tot verdaging van de verdere behandeling, op 't voorstel van den heer Verschoor gesteund door den heer Snoek, werd besloten. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hun voorstel, tot inwilliging van 't verzoek handhaven en vraagt of een der heeren hierover 't woord verlangt. De heer Verschoor vraagt, of door B. en W. onderzocht is of de kinderen, waarvoor dit onderwijs wordt gevraagd, allen leerplichtig zijn, of ze alreeds een Bijzondere school bezoeken en of de hand- j teekeningen op de aanvrage juist zijn. Het is spr. opgevallen, dat 6ene handtee- «j - ÜURGENS ANTA WAT 'N BEZUINIGING lOOOeu

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2