INGEZONDEN. BUITENLAND. M, de R. Vergun ons een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Naar aanleiding van het schrijven van den heer T. Jonker, in Uw blad van 13 October, over het niet uitwijken van on- dergeteekenden, voerlieden van M, Schouten, berichten wij, dat een en ander niet over eenkomstig de waarheid is, Genoemde heer J. zegt dat hij ons heelt gevraagd, waarom wij niet wilden uitwijken en dat wij geantwoord hebben, dat wij met zulke vrachten niet uitrijden. Wij zijn echter wel uitgereden en bovendien, Jonker heeft ons niets gevraagd, dus dit is gehéél onjuist. Alleen heeft Jonker tegen ons gezegd: ilk ben te ver uitgereden», waar- vergadering, op wij hebben geantwoord»U hadt dit kunnen voorkomen, als U even bij den molen van Vos gswacht had,» Dit was een kleinigheid geweest, vooral daar U, volgens Uw schrijven, ons reeds van verre hadt zien aankomen, U hadt zich dan niet in gevaar behoeven te geven om van den dijk te rijden. Wij zijn dagelijks op den weg, doch bezorgen niemand overlast, Wij rijden altijd zoover uit, dat liemand die chauf feuren kan», ons goed kan passeeren, Ook doet spreker in zijn bericht precies alsof wij zoo maar zijn doorgereden, wat toch ook niet het geval is. Wij hebben hem direct meegeholpen, om zijn wagen met appelen uit te laden, en zegt, dat in de toegezonden notulen een klein abuis is geslopener staat, dat het voorstel, over de secretarie-uren, met 6 tegen 1 stem is aangenomen, dit moet zijn 5 tegen 1. Hij vraagt of iemand op- of aanmer kingen heeft op de notulen, v, Buuren, Zijn Ged. Staten al eens wezen kijken? Voorzitter. Ged. Staten sturen een ambtenaar, als dat allemaal genotuleerd moest worden, dan mag men wel iemand aanstellen die een stenografisch verslag maakt. U zult me toestemmen, dat dit niet zoo belangrijk is. Hebt U nog iets v. Buuren. Er is een heele boel in de notulen, waarover ik zou willen praten, ik zou deze echter nog eens willen na zien, ik heb van morgen weinig tijd gehad, ik zou daarom willen voorstellen, de notulen aan te houden tot een volgende Voorzitter. Is er iemand die dit voorstel ondersteunt? De heer Branderhorst antwoordt hierop toestemmend. Met algemeene stemmen wordt be sloten, de notulen aan te houden tot een volgende vergadering, Ingekomen is a, Proces-verbaal van kasopneming bij den Gem.-ontvanger op 20 Sept, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevonden en op dien datum f 1923.07' in kas was. b. Schrijven van Jac. v. d. Mooren, waarin hij verzoekt een stukje grond van de gemeente te koopen, groot 4 Are, om er een schuurtje op te bouwen, De Voorzitter zegt, als het verzoek van v, d. Mooren wordt ingewilligd en hij deren, Deze wijst aan in ontvangst f 38302,08 en in uitgaaf f 43999.03s slui tende alzoo met een nadeelig slot van Als de heer Jonker weer eens wat j we- daar een schuurtje wil gaan bouwen, deze reldkundig» wil maken, laat hem dan vooral dan in conflict zal komen met zijn buur de waarheid schrijven. Nogmaals dankend teekenen wij, C. BOUMAN. I M. VAN WIJNEN. Vergadering van den Raad der gemeente EETHEN, op Dinsdag 16 October nm. 2 uur, man, Abr. de Jong. B en W. stellen voor, om in beginsel te besluiten tot verkoop, onder voorwaarde, dat v. d, Mooren schriftelijk bewijst, dat hij met A. de Jong geen ongenoegen zal krijgen. De Raad gaat met algemeene stemmen met dit voorstel accoord. c. Goedkeuringsbesluit van Ged. Sta ten van het Raadsbesluit tot het in erf- Voorzitter: EdelAchtb. Heer Brune, pacht geven van een stukje bouwterrein Secretaris: WelEd. Heer D. A, v, d, «n de Steeg onder Heesbeen. Schans. d. Idem van het Raadsbesluit tot aan- Tegenwoordig de heeren: Branderhorst, N van een stukje grond van M. Lank- v, d, Heuvel, Straver. v, Buuren, v, d, daar voor verbetering van den weg. Beek, e, Idem verkoop stukje grond in de Afwezig: de heeren v. d. Schans en voormalige gemeente Meeuwen, aan de Smits, N, V. „A.LA.D." De Voorzitter opent de vergadering Aanbieding Gemeenterekening Gen- Deze rekening wordt ter secretarie voor de leden ter inzage gelegd, terwijl een commissie bestaande uit de heeren Smits en v. Buuren deze rekening zal onder zoeken. De heer v. Buuren had liever gezien, dat deze rekening werd onderzocht door hen die beter met den toestand van Genderen op de hoogte zijn, waartegen de Voorzitter inbrengt, dat de heer v. Buuren zoo lang belang heeft gesteld in de zaken der gemeente Meewen en hij hem daarom nu verzoekt, ook belang te willen stellen in de oude gemeente Gehderen. Voorloopige vaststelling gemeente rekening Drongelen. De heer Straver zegt nameo6 de com missie van onderzoek dat deze geen op of aanmerkingen heeft en dus adviseert tot voorloopige vaststelling. OntvangstenI f 26471.67s uitgaven f26054 81, sluitende alzoo met een voordeelig saldo van f 416,86s. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. De beide Wethouders onthouden zich ingevolge de Wet van stemming. De Voorzitter brengt dank aan de commissie voor haar onderzoek. Vaststelling rekeningen Burg. Arm besturen Drongelen, Eethen en Babilo- niënbroek. De heer v, d. Schans komt ter ver gadering. De rekening van het Armbestuur Drongelen vermeldt in ontvangt f 4888,02 in uitgaaf 3207,65, goed slot f1680,37, die van het Armbestuur Eethen ont vangsten f4115235, uitgaaf f3241,76s, goed slot f873,47, die van Babiloniën- broek f3350.08 in ontvangstenenf1479,29 in uitgaaf, goed slot alzoo f197079. De Voorzitter verzoekt de commissie die belast is geweest met het onderzoek rapport te willen uitbrengen. De heer v. Buuren zegt te gelooven, dat de commissie zich slecht van haar taak heeft gekweten, hij althans is niet op het vastgestelde tijdstip ter secretarie geweest om de rekening te onderzoeken, of de heer v. d. Heuvel er is geweest weet hij niet, Ook deze verklaart de rekeningen niet te hebben onderzocht. Op voorstel van den Voorzitter wordt, aangezien de rekeningen niet zijn onder zocht, dit punt van de agenda afgevoerd, om het in de volgende vergadering nog maals ter tafel te brengen. Dezelfde commissie verzoekt hij de rekeningen te onderzoeken en zich dan beter van haar taak te kwijten. De beer Smits komt ter vergadering. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur Drongelen, (vacature P. v. d, Schans), Voorgedragen worden door B en W. de heeren H. Vos, J. v. d, Stelt en J. A. v. d, Schans. De heer v. d. Schans, die zelf ver plicht is buiten stemming te blijven, wordt met 6 6temmen als zoodanig ge kozen Vaststelling begroot'ng 1923. Deze begrooting loopt over het tijdvak dat de verschillende gemeenten vereenigd zijn, zij wijst aan in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f56786.59'. De heer v. d. Heuvel zegt, dat de commissie geen op- of aanmerkingen heeft op de begrooting, alleen de post van f 400.- voor bijdrage aan de Hoogere Burgere School te 's Bosch is haar niet duidelijk, over dezen post mag wel eens gesproken worden. De Voorzitter zegt, dat dit bedrag op de begrooting is gezet, omdat twee kin deren uit deze gemeente de H. B. S. te 's Bosch bezoeken en de gemeente door het rijk verplicht wordt, in de kosten van deze rijksinstelling in verhouding van het getal leerlingen, dat uit de ge meente de school bezoekt, bij te dragen, hieraan is niets te doen. De heer v d. Heuvel vindt het niet in den haak. De Voorzitter zegt, dat men hier lang en breed over kan praten en men er over van meening kan verschillen, doch er is niets tegen te doen. Ged. Staten zouden de begrooting niet goedkeuren als men dezen post er niet op plaatste De heer v. d, Heuvel kan het niet goedkeuren, dat voor een gegoed inge zetene, die zijn kinderen een H. B. S. laat bezoeken, de gemeente de kosten mede moet dragen, dit klopt niet. Met algemeene stemmen wordt de be grooting hierop goedgekeurd. Aanbieding begrooting 1924. Deze begrooting, die in ontvangst en uitgaaf aangeeft een bedrag van f96060.72, wordt in handen gesteld van dezelfde commissie die de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur zal onderzoeken, ter wijl ze voor de overige leden ter inzage wordt gelegd. Vervolg Raadsverslag in het volgend nummer. lie ramp te Falkirk in Engeland. Uit de Reddingmijn bij Falkirk zijn nog vijf lijken van slachtoffers boven gebracht. Een der lijken werd herkend als dat van den 18-jarigen Thomas Tnomson, den jongen mijnwerker, die, gelijk vroeger gemeld, nog eenigen tijd na het binnenstroomen van het water in de mijn op 25 September, met zijn vader telefoneerde, totdat het water den jongen bereikte en de telefoonverbin ding verbroken werd. Hij had zijn vader meegedeeld, dat hij en 21 anderen zich naar de Gutterhole- schacht begaven, teneinde zich in veiligheid te stellen, De anderen werden gered, doch Thomson werd waarschijnlijk door den stroom mee gesleurd en kwam om, Van een half dozijn andere lijken is de ligplaats vastgesteld kunnen worden, doch het zou nog een dag duren vóór men ze boven zou kunnen brengen. Onder de verschillende fantastische plan nen om hulp te brengen aan de mijnwer kers, die nog in de Reddingmijn zijn op gesloten, vermeldt de vManchester Guar dian», dat Smith, uit Leith, die onlangs over de Firth of Forth zwom, zich bereid heeft verklaard een duikpoging te onder nemen om zoo in schacht 2 te komen, waar de overleveden zich bevinden, -o- Sluitiig van mijnen en fabrieken. Volgens een bericht aan de Times uit Keulen hebben de indasti ieelen uit het Roergebied besloten de Fransche bezettings autoriteiten te kennen te geven, dat zij de mijnen of fabrieken zullen sluiten, daar zij geen kans zien het geld, hetwelk zij noodig hebben om de enorme loonen uit te keeren, bijeen te krijgen. -o- Krmtig lule-ingelnk In Iirekke. 11 dooden en 30 gewonden, Bij Oeëdemellah is een autobus omge slagen, Elf inboorlingen werden gedood en 30 gewond. -o-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 6