verloren te koop: een sterke Stortkar lel College van Regenten ODEOH i JUMBO GRAMAPHONES PLATEN. CADEAUX Kapstokken f 0.75 tot f30.00 Fa. TH. van Wijck Automobiel. TE KOOP Staats-Panama-Kanaalioien uwieien. Firma DOEDEIJNS-VISSER, Telephoon No. 12 HEUSDEN. voor zes jaren verhuren, T. JONKER. Veen. Wyberf Meubelfabriek en Stoffeerderij. 1°. in het openbaar ver- koopen, bij afslag 2°. bjj opbod verkoopen Eerstvolgende Trekking 15 Nov. a s- INSCHRIJVING Vragen op rechtskundig gebied Speciale St. Nicolaas en Kerstaanbieding. paraplnibakken, zuiver Oud-Hollandsch niet te verwarren met de Duitsche massa-artikelen, Spiegels, Schilderijen, Medaillons enz. enz. A. 2.49.60 H.A. een geheel lot slechts f3.— N.V. Hollandsche Crediet- en Obligatiebank Wees liever verstandig dan spijtig waarom niet heden een flacon Foster's Maa'gpilien gekocht Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit be duidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65 in apothe ken en drogistzaken. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Mej. S. Zonneveld alhier is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openb. school te Herpt en tevens in de gisterenmiddag te Eethen gehouden Raadsvergadering aan de openb. lagere school te Heesbeen. Op Donderdag 8 November a.s. zal voor het Nuts-departement Heusden optreden de heer G. Brettani, declamator te 's Gravenhage. De heer Brettani, die zooals uit de recensie's der groote Hollandsche bladen blijkt, met zijne voordrachten overal groot succes had, zal o.a. voordragen, fragmenten uitVondelsGijsbregt van AmstelOscar Wilde'sde gelukkige PrinsMultatuli's»Wijs mij de plaats waar ik gezaaid heb«, verder werken van Adama van Scheltema, en een Vlaamsche vertelling, »Van een jongen die goed van aannemen wasc. De vergadering zal plaats hebben 's avonds om 8 uur op Concordia, en is ook voor niet-leden toegankelijk tegen betaling van fl.zonder twijfel zullen velen van de aangeboden gelegenheid gebruik maken. Van de werf. der Fa. De Haan Oerlemans alhier werd met goed gevolg te water gelaten een stalen motorboot ge naamd »Niagara«, gebouwd voor den Heer H. Teekman te Zwolle. Hoofdafmetingen zijn 31.50 M. X 5.40 X 1.85 M. De boot wordt voorzien van een Berkel motor van 40/48 P.K. en is speciaal geschikt voor de Zeeuwsche stroomen, Zuiderzee etc. Laadvermogen c.a. 180 tons. Terstond werd de kiel gelegd voor twee Rijnschepen resp. 750 en 540 tons groot beide voor Holl. rekening. Almkerk. De collecte j.l. Woensdag gehouden in de Ned. Herv. kerk alhier, ten bate voor de verbouwing der Consistorie kamer, bracht op ruim f41. Naar wij vernemen heeft de heer C. de Boer alhier bedankt als notabel der Herv. gemeente. Beneden-Langstraat. De fruitoogst is dit jaar wel een tegenvaller. Eenigszins mooi fruit is er haast niet peren zijn zelfs zeer schaarsch. Storm en wind hebben bovendien ook nog veel bedorven. Het is dan ook te verklaren, dat de prijzen hoog zijn. Voor gave appels besteedt men 25 30 cent per K.G. en voor peren tot 60 cent. Capelle. Bij de vorige week, door den bouwkundige J. Michaël alhier, geh< uden aanbesteding van het bouwen eener boer derij voor den heer A. Schalken te voor malig Besoijen werd als volgt ingeschreven A. Kleingeld, Kaatsheuvel f 9800 G. J. van Dongen te Raamsdonk - 9650 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang - 9540 C. Michaël, Vryhoeve-Capelle - 9449 J. Trompen, Waalwijk - 9000 G. J. v. Oostrum, Waalwijk - 8995 R. H. Willemse, Vrijhoeve-Capelle - 8966 J. Beekmans, Besoijen - 8887 C. Timmermans, Sprang - 8848 C.Roovers, Waspik - 8500 J. van der Meijs, Besoijen - 8499 J. H. Spierings, Capelle - 8475 J. Kooien, Waalwijk - 8440 J. Quirijns, Capelle - 8387 A. Bonis, Besoijen - 8150 A. J. de Tearling, Besoijen - 8050 C. P. Treffers, Capelle - 7975 W. van Heesch, Waalwijk - 7894 De begrooting bedroeg f 7890. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. 's Gravenmoer. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behan deld 35 telegrammen, waarvan 14 ver zonden en 21 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 260, Op de Rijkspostspaarbank werden 25 inlagen gedaan tot een bedrag van f 3321.89 terwijl 18 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f 2527.02. Woensdagavond zal in de Geref. kerk alhier eene dankure voor het gewas worden gehouden. Land van Altena. De levering van bieten te Rijswijk en Oudendijk kan thans weder plaats hebben. De prys voor den tweeden termijn, omdat de stopzetting vier dagen heeft geduurd, wordt dus ook vier dagen langer gehandhaafd. Nederhemert. Bij den koopman A. de Waal alhier, zijn in twee nachten 15 jonge kippen ontvreemd. Een door de politie ingesteld onderzoek in eenigen alhier verblijfhoudende woonwagens, leverde geen resultaat op. Oudendijk. Donderdagavond hield het bestuur der muziekver. vKunst na Strijde, dir. de heer C. v. Dijk, met eenige inge zetenen eene vergadering, ter bespreking van de mogelijkheid om in 1924 een festi val te houden, uitgaande van den Bond van Muziek en Zang in 't Land van Heus den en Altena. De heer P. Verhagen, burgem. vereerde deze vergadering, met zijn tegenwoordigheid. Besloten werd het festival te houden, waarna den heer Verhagen, het Voorzitter schap daarvan werd aangeboden, hetwelk onder applaus, door hem werd aanvaard. Tot leden van het uitv. comité werden gekozen de heeren T. C. Ottevanger (voorz.), H. de Lorm (secr.-penningm.), A. v. d. Wiel, O v. Vugt, H. v. Andel, J. Spiering en B. C. van Andel. Na nog een en ander besproken te heb ben, sloot de voorz. de vergadering, in de hoop dat het uitv. comité er in zal mogen slagen, een gezellig Bondsfeest te organi- seeren. Raamsdonksveer. Tot predikant der Ned. Herv. Gem. alhier werd beroepen de Zeer Eer w. Heer Ds. Ewold te Zuid-Beierland. Gedurende de maand October werd aan het Rijkspostkantoor Raamsdonksveer c. s. ingelegd f 13755.82 en terugbetaald f 11153.04. Gedurende de maand October pas seerden 2145 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen met een totaal inhoud van 170121 ton de Rolbrug, De heer Broens uit Enschedé, vrij gestelde van den C.N.W.Bond, zal Vrydag voor de Afd. Raamsdonk optreden. Sprang;. Tot leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn her kozen de aftredende leden de heeren D. Craajjo, J. de Jong Pzn., W. Kuijsten, Jac. v. d. Schans, M. in 't Veld en W. de Bie. Onder den veestapel van den land bouwer N. V. de P. alhier is mond- en klauwzeer uitgebroken. Mej. A. de Bie kreeg een vallende ladder op haar hoofd. In bewusteloozen toestand werd zij opgenomen. Vreesde men eerst het ergste, later bleek dat het nogal goed was afgeloopen. In weerwil van de minder gunstige weersgesteldheid was de Ned. Herv. Gem. alhier j.l. Maandagavond in flinke getale opgekomen om te beluisteren de rede van Ds. Pfarrer Bochman uit München (Duitsch- land). Nadat Ds. Wolthers den spreker had ingeleid, beklom zjjn Eerw. den kansel, om in het Duitsch zijn rede uit te spreken, welke hierna door Ds. Wolthers in het Hollands werd vertaald. Na een woord van inleiding schetste spr. de heerschende toestanden in München het vele leeds- en gebreks dat er geleden wordt. Gaf ver volgens een overzicht over den arbeid onder de in nood verkeerende jeugd. Hoe dat door oorlog en revolutie de banden van recht en zedelijkheid waren losgemaakt, wees vervolgens op den moeiten vollen arbeid om de jeugd weer te brengen op den rechten weg, want aldus spr. het is beter te voorkomen dan te genezen. Daarna wees spr. op het gevaar dat voor de Protestantsche jeugd dreigde van de zijde van het Socialisme en van Roomschen kant om in het land van den grooten hervormer »Luther« de overwin ning te behalen. Ten slotte wekt spr. op tot liefde en weldadigheid voor dezen arbeid, welke geschied onder het licht van het woord Gods en alzoo ook zjjn vruchten zal af werpen. Aan het einde werd voor dezen arbeid een collecte gehouden. Wondrfchem. Op haar verzoek werd aan de Oudercommissie aan de 2de Openb. School, door den Raad een subsidie ver leend van f120.voor het doen geven van een avondschoolcursus. Veiling. Kafappelen I, 18—20 ct. II, 1214 Zure Bellefleur I, 1516 II, 10—12 Goudreinetten II, 1012 j> Stoofperen 2022 j Handperen 38—40 j> Alles per K.G. De aanvoer begint al reeds te verminderen. Waspik. Ofschoon er nog voldoende gras is, is er reeds veel vee gestald. De nog gelegen weide zjjn dan ook totaal on bruikbaar door het overtollige water. Voor de veehouders een schadepost. Aan veevoer is dezen winter geen gebrek. Groenvoer en knollen zijn er in overvloed. De mangels zijn uitstekend ge groeid. Hooi is er eveneens veel. Boven dien wordt ook thans nog veel bietenloof gevoerd, wat een uitstekend voedsel schijnt te zijn. Bij de tamelijke hooge prijzen is er weinig kooplust voor aardappelen. De verzending naar gemeenten, welke anders groote afnemers waren, is op 't oogenblik gering. De prijzen blijven vast en bedragen ongeveer f 4.per H.L. Zaltbommel. Bij de Woensdag ge houden verkiezing van één hoofdgeërfde voor het Polderdistrict Bommelerwaard boven den Meidijk (vacature Dingemans) werden uitgebracht 1036 stemmen, waar van 6 blanco aantal geldige stemmen 1030. Volstrekte meerderheid 516. De stemmen waren als volgt verdeeld J. A. de Jongh te Gameren 581, G. v. d. Kolk, te Rossum 437, J. Akkermans Johz. 5, A. Haasakker 3, A. G. de Jongh, C. v. Leeuwen Jzn. en J. van Eek elk 1 stem. Gekozen is dus de heer J. A. de Jongh. Mijne dochter van 15 jaar is genoemd naar de moeder mijner vrouw. Zij heeft één voornaam en gaarne zouden wij haar nu ook nog den voornaam van mijne moeder er by geven. Kan dit alsnog gebeuren en zoo ja, hoe moet dan gehandeld worden R. v. W. Voor voornaamsverandering of voornaams- bij voeging moet een verzoek bij de Arrondissements-Rechtbank, waaronder uwe woonplaats ligt, worden ingediend. Voor- naamsbijvoeging kan ten allen tijde plaats vinden. Iemand moet mij voor aan hem in 1921 geleverde winkelwaren nog ongeveer f175 betalen. Hoe kan ik dit bedrag het best binnen krijgen Werkendam. B. 't Best is dat U den schuldenaar laat dagvaarden voor den Kantonrechter. U moet daarvoor bij den deurwaarder zijn. Eenigen tijd geleden kocht ik een huis van den eigenaar tevens bewoner. De koopsom is in September j.l. reeds betaald en is ook het huis getransporteerd. Nu wil de bewoner het huis niet verlaten, omdat hij, naar zijn zeggen, geen ander huis kan krijgen. Wat staat mij na te doen, als ik er hem persé uit wil hebben d. W. D, K. Indien U den gewezen eigenaar uit het huis wilt hebben, hebt U een vonnis noodig van de Rechtbank en in dit geval niet van den Kantonrechter. Immers kan de Kan tonrechter slechts een vonnis tot ontruiming geven wanneer het een huur betreft en van huur is in uw geval geen sprake. Om in civiele zaken voor een rechtbank te procedeeren is U verplicht een procureur te hebben en daarom zult U het best doen door U te wenden tot een advocaat bij de rechtbank, waaronder de gemeente ligt, in welke het huis staat dat U ontruimd wenscht te zien. ADVERTENTIEN. Zaterdagavond tusschen 's Bosch en Hensden, een nikkelen Terug te bezorgen aan het bureau dezer courant. BIJ W VAN DIJK Wondrichem. zal op ZATERDAG 10 NO VEMBER 1923, ten 11 vra, ten Raadhuize van Heusden, bij inschrijving (1 Januari 192431 Decem ber 1929 het terrein aan den Demert, perceel 381, 382, 383 en 943, te zamen groot 225 Centiaren, thans in huur bij den Heer van Dal. Ingaande 1 Januari 1924. Inlichtingen verstrekt de Heer N. Kuipers te Heusden. Zoo pas ontvangen de nieuwste Hofman opnamen, uit de operette »KATJA DE DANSERES<r. Verder: Dajos Bela Sandor Joszi Orkest. Het beroemde Carl Nebe Kwartet. Liederen van Dirk Bos en Annie Foort. Psalmen Gezangen enz. enz. Agent voor Heusden en Omstreken, Uw stem blijft steeds onver moeid, helder en krachtig door regelmatig gebruik van de aangenaam verfrisschende Tabletten Verkrijgbaar bij alle Apothe kers en Drogisten in blauwe doozen 45 en 80 Cts. Let op het fabrieksmerk Gaba. voor elke gelegenheid, voor elk feest en blijvend aandenken bij jubileum, verjaardag enz. Aanbevelend, Tel. 131, WAALWIJK, splinternieuw, nog niet be reden HUBMOBIEL, 5 per- soons, met electrisch licht en starter, schitterend mooie wagen, van f3750.—nu door omstandigheden voor slechts f 3000.Spoed gewenscht. Brieven letter A 66 Bureau dezer Courant Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op DONDERDAG 8 NOVEM BER 1923, n.m. 2 uur, in Hótel »Het Wapen van Amsterdam»:, Het 4-jarig hout (per ceel 52) in het Mannen- land, Zuid-West onder Oud-Heusden. B. 0.85.90 H.A. Het 3-jarig hout van de Klokreep in de Rukens onder Elshout. De koopers worden in de ge legenheid gesteld, de benoodigde stekken te leveren. Met het hakken kan dadelijk na de gunning worden begonnen. Vóór 4 Febr. 1924 moet alles gehakt en vóór 1 Maart 1924 alles geruimd zijn. De DRIE IEPEN B O O M E N, staande aan de Groote straat te Drunen, tegenover de Prot. Pastorie en vóór de Bioscoop. Vóór 1 Jan. 1924 moeten de boomen gerooid en de kuilen ge dicht zijn. Nadere inlichtingen geeft de Op zichter N. KUIPERS te Heusden. ZIE BILJETTEN. Verschijnt slechts één keerUitknippen Het geluk staat voor de deurl Aarzel niet! op de in geheel Nederl. wettig geoorloofde jaarlijks vier trekkingen met volgende prijzen 2 Hoofdprijzen A 500.000 Fis. 1000 000. - 2 250 000 500 000,— 4 100000 400 000 4 10000 40 000 4 5000 D 20.000 20 2000 40.000 200 1.000 200.000 1600 i 400 640.000 1836 prijzen met totaalFrs. 2 840.000. uitbetaalbaar direct ria iedere trekking in Hollandsch Gr e 1(1 In 't geheel geen nieten Elk lot een prijs Minste prijs Fr. 400-Maandel. storting voor Vraag beslist Prospectus gratis-franco! Trekkingslijsten franco-gratis na iedere trekking. Zend omgaand onderstaanden inschryvingsbrief aan de Maatschappelijk Kapitaal f500.000.Kon. goedgek. 1911 Amsterdam - Telefoon 24410 - P. C. Hooftstr. 165 Inschrijvingsbrief. - Afknippen en opzenden aan de Hollandsche Crediet- en Obligatiebank, A'dam, Postbox 577. Ondergeteekende bestelt hiermede op Land v. Heusden EEN GEHEEL STAATS-PANAMA-KANAALLOT tegen maandel. storting van f 3.welke hierbij in postzegels*), zilverbons*), per postwissel*) worden voldaan en verzoekt omgaande toezending v. b. origineele Num mer, daar hij reeds aan de a.s. trekking van 15 Nov. wenscht deel te nemen. Verzoeke toezending van prospectus gratis-tranco Het niet gew. doorhalen. Adres duidelijk schrijven. Naam WoonplaatsStraat Vanaf heden is het tarief DRUNEN--HEUSDEN f 2.en 25 cent per K.M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs. Aanbevelend Vraagt proefnummers, gratis te hooren. Lnt Mtitrlurliritlt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3