6611 nüt Costuum Mantel Ol Overjas aan Uil lij Kg prijzen, Breeslraat Ik Heusden. ODEQN IÉT GRAMAPHONES PLATEK. Voor de a.s. St Nicolaas J. A. TUKKER. ■m Voor Borst en Keel ABDIJSIROOP WEGENS OPHEFFING DER ZAAK GROOTE OPRUIMING van alle voorhanden zijnde WINTERGOEDEREN. A. SENS ZN. HEUSDEN. Als St. Nicolaas-Reclame Tevens GROOTE PRIJSVERLAGING van HOEOEN, PETTEN en DAMES- en HELREN-MGDEARTIKELEN. Profiteert van de gelegenheid met het oog op het a.s. winterseizoen. Speciale St. IMcolaas en Kerstaanbieding T. JONKER. Veen. Sroote Sorteering 6 stuks fijne briefkaart foto's met passend lijstje voor i 1.00 tot en met 6 December geldig. Langendijk B 149, Gorinchem. AKKER's Vergadering van den Raad der gemeente EETHEN, op Dinsdag 6 November n.m. Is/* uur. Voorzitter EdelAchtb. heer D. F. Brune. Secretaris WelEd. heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. Precies op tijd opent de Voorzitter de vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of een der heeren op- of aanmerkingen heeft op de notulen der twee vorige vergaderingen, zegt de heer v. Buuren dat hij een heele boel aanmerkingen heeft. Spr. vindt het zeer prettig de notulen geregeld thuis te krijgen, na afloop van de zittingsperiode heeft men dan een aardig overzicht, dochdan is het ook een eersten eisch dat de notulen goed zijn en spr. kan het van deze notulen niet zeggen. De heer v. Buuren spreekt nu over verschillende punten n.l.punt 5, 12, 17 van de notulen der vergadering van 1 September, die niet juist en volledig zouden zijn weergegeven. Spr. laat voornamelijk uitkomen, dat juist de scherpe kantjes waarin het er. op aan komt zijn weggelaten. Er zijn nu een maal 2 partijen, een linksche en rechtsche en juist daarom zou hij de notulen, vooral in die gevallen waarin deze partijen tegeüover elkaar staan, de notulen zoo nauwkeurig mogelijk willen zien. De notulen wekken bij spr. den indruk, dat het gesprokene door de rechtsche leden beter is weergegeven, dan dat der linksche. De Voorzitter brengt hiertegen in, dat het onmogelijk is het gesprokene woor delijk op te nemen, de hoofdbedoeling wordt alleen weergegeven en dat is ge schied. De heer v. Buuren is van oordeel dat de notulen wel op een andere manier kunnen worden beknopt, hij leest b.v. in de no tulen breedvoerig dat deze of gene niet heeft medegestemd en acht dit overbodig. De Voorzitter merkt op, dat het zijn rede kan hebben, dat duidelijk wordt opgenomen waarom iemand buiten stem ming blijft. Dit geschied soms om misverstand bij Ged. Staten, die een afschrift krijgen van een genomen besluit, weg te nen en. Als het straks gaat over de subsidie van de Alad zal de heer v. Buuren als belanghebbende niet mogen meestemmen en dan is het goed, dat Ged. Staten weten waarom de heer v. Buuren buiten stemming bleef. De heer v. d. Beek komt tegen het gesprokene van den heer v. Buuren op, als zou n.l. het gesprokene door de rechtsche leden beter in de notulen zijn weergegeven dan dat der linksche. Spr. heeft ook gemerkt, dat al hetgeen hij heeft gezegd niet geheel is weergegeven, doch hij maakt daarvan geen aanmerkin gen, dit zijn kleinigheden. De heer v. Buuren merkt verder op, dat hij in de kwestie der wegverbetering niet heeft tegengestemd, als spr. zich niet vergist, heeft hij zelfs hetzelve voor gesteld. De heer Smits stemt toe dat de heer v. Buuren heeft voorgestemd. De heer Straver ontkent dit, de heer v. Buuren heeft volgens dezen spr. wel degelijk tegengestemd. Het voorstel van den Voorzitter om deze notulen goed te keuren, behoudens de laatste opmerking van den heer v. Buuren, waarover de meeningen uiteen- loopen en waarnaar een nader onderzoek zal worden ingesteld, wordt met alge- meene stemmen goedgekeurd. Spr. meent, dat wel geen der heeren op- of aanmer kingen zullen hebben op de notulen der laatst gehouden vergadering. De heer v. Buuren zegt hierop ook verschillende aanmerkingen te hebben. De Voorzitter zou deze notulen dan tot een volgende vergadering willen aan houden, anders komt men niet klaar. De heer Branderhorst keurt dit niet goed, want dan kan men zich de zaken weer niet goed meer herinneren. De heer v. Buuren zegt, dat de heer Branderhorst niet heeft bedoeld de lagere belasting op honden te willen schrappen, dit is in de notulen niet goed weer ge geven. De heer Branderhorst bestrijdt deze opmerking, de notulen geven zijn ge sprokene juist weer. De heer v. Buuren maakt nog eenige opmerkingen, welke door andere heeren worden bestreden. De Voorzitter zegt, dat de heeren de notulen der vergaderingen, die zij krijgen komt dan bij Ani. Remie Dames- en Heerenkleerm«kerij TAFEL, donker eiken in de was en met Axminster gedekt. Keurig hoor f 8.60 bij »DE POTTEMAN«, Langend ijk 132, Gorinchem. Zoo pas ontvangen de nieuwste Hofman opnamen, uit de operette »KATJA DE DANSERES«. Verder: Dajos Bela Sandor Joszi Orkest. Bet beroemde Garl Nebe Kwartet. Liederen van Dirk Bos en Annie Foort. Psalmen Gezangen enz. enz. Agent voor Heusden en Omstreken, MODEL-STOOMMACHIENTJES vanaf f2.40 met garantie. BEWEGINGSMODELLEN vanaf 25 ets. KINO'S- en TOOVERLANTAARNS met 3 lensglazen vanaf f2.25. SPOORDOOZEN MET UURWERK vanaf f2.40 Onderdeelen hiervoor, als STATIONS, SEINHUISJES, ELECTR. SEIN PALEN, BRUGGEN, enz. Verder ELECTRISCHE- en MECHANISCHE SPEELGOEDEREN. Komt met Uw kinderen onze ETALAGE'S zien, waar alle soorten bewegingsmodellen in volle werking te bezichtigen zijn. Zeer leerzaam. Zondags geopend van 12 tot 4 uur. Het meest bekende adres Opticien, Electricien, Mechanicien. Welk ander middel is zoo krachtdadig als Akker's Abdijsiroop voor verouderden hoest, hijging, heeschheid, bronchitis asthma en andere aandoeningen van borst en keel? Akker's Abdijsiroop geneest en versterkt de teergevoelige luchtpijpen, ver nietigt de ziektekiemen. Bevat geen ver- doovende bestanddeelen, is onschadelijk, zoowel voor kinderen als voor volwassenen. thuisgestuurd, met de meeste welwillend heid moeten nalezen. Spr. waardeert op- of aanmerkingen zeer, doch met deze op- of aanmerkingen moet men een beetje voorzichtig zijn. Alles woordelijk op nemen gaat niet, de notulen worden door den Secretaris naar zijn beste weten op gemaakt en het is goed mogelijk, dat het een of ander raadslid het gespro kene minder goed vindt weergegeven. Er wordt een massa tijd aan de notulen besteed, om deze de leden thuis te zen den, zooals bij den voormalige raad van Genderen de gewoonte was en welke ge woonte door de nieuwe gemeeente is overgenomen. Als nu de notulen echter op deze manier bekritiseerd worden, zou spr. spijt gaan gevoelen, deze gewoohte te hebben overgenomen en was net mis schien beter daarvan in het vervolg te gaan afwijken. De heer v. Buuren zegt, dat het niet zijne bedoeliug is, spijkers op laag water te zoeken, doch er bestaat hier eenmaal wrijving en daarom acht spr. het noodig dat het gesprokene zoo juist mogelijk wordt weergegeven. Door wrijving ont staat nuttige warmte. Met algemeene stemmen worden hier op de notulen goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken a. Een schrijven van den heer C. Straver, waarin hij den gem.raad dank zegt voor zijne gelukwenschen en voor het stoffelijk blijk van waardeering, dat hij van het gem.bestuur mocht ontvangen, bij de herdenking van zijn 40-jarig ambtsjubileum als gem.ontvanger der voormalige gemeente Meeuwen. Wordt aangenomen voor kennisgeving. b Een verzoek van de kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen, om een subsidie van f25 voor de instandhouding dezer school. c. Verzoek van de R. K. Leergangen te Tilburg, van dezelfde strekking. Op voorstel van den Voorzitter wordt afwijzend op deze verzoeken beschikt. d. Goedkeuringsbesluit van Gedep. Staten van het Raadsbesluit, waarin het presentiegeld voor de Raadsleden is ge steld op f 1.50 per lid per vergadering. Wordt aangenomen voor kennisgeving. e. De Voorzitter deelt mede, dat in de gemeente een collecte is gehouden voor het nationaal huldeblijk voor H. M. de Koningin. Dat de gemiddelde opbrengst in de provincie 4 a 5 ct. per inwoner heeft bedragen. In Drongelen was de opbrengst ook 4 a 5 ct. in Meeuwen 10 a 11 en Genderen spande de kroon met 13 a 14 ct. per inwoner. Dit bedrag is slechts door 3 gemeenten overtroffen, het hoogste bedrag dat is opgehaald was 18 a 19 cent. f. Van Mej C. den Besten, onderwij zeres aan de Openbare school te B Broek, een verzoek om in Andel te mogen blijven wonen. In haar adres laat adressante uitkomen, dat zij reeds 25 jaar als onderwijzeres aan een der scholen is werkzaam geweest en al die jaren buiten de gemeente heeft gewoond. Zij vraagt, met het oog op de onder steuning harer bejaarde ouders, ontheffing van het raadsbesluit, waarbij het on derwijzend personeel verplichtend wordt gesteld in de gemeente woonachtig te zijn. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit adres in handen gesteld van B. en W. ter fine van adviesin de volgende ver gadering kan dan een beslissing worden genomen. g. Een schrijven van den heer A. G. van Bruchem, waarin hij mededeelt, aan de vroegeren Raad van Meeuwen reeds eenige malen om aansluiting aan het electrisch net te hebben gevraagd, doch telkens werd hem gezegd, dat hij dit niet kreeg omdat hij buiten het net viel. Bij den bouw van het net heeft adres sant, op de verzekering dat hij licht zou krijgen, direct zijn huisinstallatie laten aanleggen. Door oud-wethouder v. Buuren is hem herhaaldelijk de ver zekering gegeven, dat hij licht zou krij gen en er is niemand die hem bij den aanleg heeft gewaarschuwd en hem heeft gezegd, dat hij geen licht zou krijgen Adressant verzoekt, alsnog zoo spoedig mogelijk aansluiting aan het net of ver goeding voor de door hem gemaakte onkosten, omdat de Raad van Meeuwen hem indertijd willens en wetens de huis installatie heeft doen aanleggen. De Voorzitter zegt, dat dit schrijven ook een punt van bespreking heeft uit gemaakt bij het Dag. Bestuur. Met v Bruchem en de P.N.E.M. is hierover ook meermalen gesproken. Er is ook over gesproken, dat de heer v. Bruchem een zekere stroomafname zou garandeeren, doch dat heeft geen resultaat opgeleverd. Spr. zou, aangezien geen der bescheiden deze zaak betreffende, hier aanwezig zijn, dit adres in handen van B. en W. willen stellen, omdat eerst de noodige stukken te Meeuwen kunnen worden geraadpleegd. Over dit adres kan dan ook in de vol gende vergadering een beslissing worden genomen. De Raad gaat met dit voorstel accoord. h. Nog is ingekomen een ontwerp besluit tot wijziging der verordening op de heffing van keurloonen Deze wijzi ging is van weinig beteekenis en betreft alleen de noodslachtingen. Voor deze keuringen zal in het vervolg niet meer betaald behoeven te worden, indien het vleesch wordt afgekeurd. Bij goedkeu ring zal hetzelfde tarief gelden als voor een gewone slachting. De Raad keurt deze wijziging met al gemeene stemmen goed. Aan de orde is Voorstel B. en W. om f200.subsidie te verleenen aan de Naaml. Venn. ALAD. te Meeuwen. De Voorzitter zegt, dat het vorig jaar door de gemeente Meeuwen en Genderen ook subsidie is verleend en spr. weet dat de onderneming door de ingezetenen zeer wordt gewaardeerd. Alleen zou men de tarieven nog gaarne iets lager zien, doch hij twijfelt er niet aan, dat zoodra de inkomsten het toelaten de directie wel tot verlag:ng zal overgaan, zooals dat aan den bovendijk reeds door de ondernemingen is geschied. De heer v. Buuren heeft de vorige week nog den Directeur van den paarden tram 's Bosch—Vught gesproken, die ook autobussen heeft loopen en deze ver klaarde dat het tarief dat door de grootste autobusondernemers wordt berekend 3 ets. per K M. bedraagt en dat dit bedrag ook gerekend moet worden wil de zaak rendeeren. Genoemde directeur die met de Alad 25 K.M. had afgelegd en daar voor 85 ets. betaalde zei, wat is het tarief hier netjes geregeld, over een af stand van 25 K.M. is het maar 10 cent cent boven het gewone tarief. De heer v. d. Beek is zeer verblijd over de uitlating van den Directeur van den paardentram 's-BoschVught; iemand die bekwaam is om te oordeelen, zooals de heer v. Buuren verklaart, om dat hij ook zelf in dergelijke onder nemingen zit. Deze verklaart, dat de „A.L.A.D." juist het tarief berekendt, dat gemiddeld gerekend wordt, om de onder neming te doen bestaan. Is het nu dus wel noodig, dat de gemeente subsidie verleent, als de N. V. toch kan bestaan Het is nu toch geen tijd om met geld te smijten. De heer v. Buuren zegt, dat het nog niet is uitgemaakt, of de N. V. kan be staan. De Voorzitter stemt hiermede in. Men vraagt zich wel eens af, hoe houdt men het vol; vaak ziet men de bussen rijden met slechts een of twee passagiers. Er is wel een gedeelte van het traject dat meer passagiers vervoerdt, toch om goed te rendeeren, zou dit over het geheele traject het geval moeten zijn. Spr. is zelf meermalen meegereden dat er slechts een paar passagiers inzaten. De auto moet toch rijden, heeft zijn benzine en olie noodig en de chauffeur rijdt ook niet voor niets. Spr. gelooft, dat de onderneming de subsidie wel noodig heeft. Het is te hopen, dat ten slotte, dank zij drukker vervoer en subsidie van de verschillende gemeenten en de provincie, het mogelijk zal zijn dat de tarieven worden verlaagd. De „A.L.A.D." staat pas aan het begin en het is tot heden niets anders geweest als uitgaven, waaronder belangrijke bedragen. Het is best mogelijk, dat de exploitatie wel wat meevalt en spr. weet wel, dat men tegen woordig op de kleintjes moet passen, doch hij gelooft ook, dat de menschen niet gaarne zouden hooren, dat de „A.L.A D," niet meer rijdt, of dat de diensten zouden worden ingekort en men b'v. maar één keer, in plaats van 3 maal zopals thans, naar Den Bosch zou kunnen. B. en W. hebben om deze reden voorgesteld, voor 1924 aan de „A.L.A.D." een subsidie te ver leenen van f200. Willen de heeren er de voorwaarde aan verbinden, dat de dienst niet wordt ingekort, dan heeft spr. daar niets tegen. De heer Smits heeft er niets tegen, subidie te verleenen, hij vindt het alleen treurig dat de gemeente 's Bosch, die het meeste van de onderneming profi teert, geen subsidie wil verleenen. De Voorzitter zou het ook goed vinden, als de N. V. het volgend jaar nogeens aanklopte bij de gemeente Dussen en Almkerk en ook bij de provincie. De gemeente 's Bosch gaat van het stand punt uit, dat de menschen toch graag naar haar toekomen om inkoopentedoen. De heer Smits zou er nog de voor waarde aan willen verbinden, dat de subsidie niet zal worden verleend, als meer dan 10 pCt. dividend wordt gemaakt. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar en gelooft ook niet, dat de N.V. hiertegen bezwaar zal hebben. (Vervolg volgend nummer.) Vraagt proefnummersgratis te hooren. Alom verkrijgbaar in flacons van 230 gram h f 1,50, van 350 gram a 2,73 en in Literflesschen 4,50 Vraagt uitsluitend kokerverpakking,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 6