SOP€i: Rheumatiek Akker's Kloosterbalsem I «J U R.Q E N<S* VOOR ALLE STAMDEN PAN OP HET BROOD VOOR BAKKEN - EN BRADEN «SCHUIMT IN DE dê smartelijkste aanvallen worden gemakkelijk verlicht door 't gebruik van Akker's Kloosterbalsem wereldberoemd wrijfmiddel, dat diep in de huid doordringt. Algemeen geprezen om zijn verzachtende en genezende werking bij alle wonden, winterhanden en -voeten, lendepijn en verstui kingen. Koopt heden nog Eischt nieuwe verpakking in cartons20 gr. f 0,50 50 gr. fl.100 gr. fl.75. Alom verkrijgbaar. ■wn~r=aMtp:='T-n~mB ming gebracht wordt aangenomen met vier tegen twee stemmen. Voor stemden de heeren v. d. Heuvel, Straver, v. Buuren en v. d. Beek. Tegen de heeren Branderhorst, v. d. Schans en Smits. Voorzitter. Dan zeg ik u, dat wij hier geen ruimte genoeg hebben, wij kunnen hier alles niet bergen. van maken., is hij niet voornemens. Hij zou graag een beslissing zien wat er moet gebeuren. De heer v. Buuren blijft er bij, om hier alles netjes op te bergen, zonder dat er gebouwd wordter zijn zooveel menschen die zich moeten behelpen, dus de gemeente moet dit ook maar doen. Er is een massa bezuiniging noodig, wil de economische toestand weer in orde komen. De heer Branderhorst zegt, dat het net is zooals hij had verwacht. Men was tegen kosten making te Eetben en nu zal men hier kosten gaan maken. De Voorzitter meent, dat er iets ge daan zal moeten worden, hij wil een beslissing wel aanhouden tot een volgende vergadering, dan kunnen B. en W. eerst nog eens in nader overleg treden met Kleinloog. Gaarne zal hij ook de wen- schen ter harte nemen, om te Drongelen en te Meeuwen alles eens goed na te laten zien en er op te ruimen wat er opgeruimd kan worden. Hierop wordt besloten, een beslissing tot een volgende vergadering te verdagen. Voorstel B. en W., tot verhaal van 372 pCt. pensioenbijdrage op de Amb tenaren. De Voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten 3 brieven zijn ingekomen, waarin deze kennisgeven, de raadsbe sluiten van de voormalige gemeenten Genderen, Drongelen en Meeuwen, tot verhaal van 87a pCt pensioenbijdrage niet goed te keuren. Alleen een besluit van 3Vs pCt. zal worden goedgekeurd. B. en W. stellen daarom voor te be sluiten tot het verhalen van 372 pCt. De heer v. Buuren heeft hooren zeggen, S Zonneveld benoemd, op een jaarwedde van f200. Er wordt met algemeene stemmen besloten een nieuw besluit te nemen tot het aangaan van geldleeningen, om dat de vroegere besluiten niet aan de voorschriften voldoen. Er staat bij deze niet bij waar zal worden geleend, en Gedep. Staten verlangen, dat dit bij het besluit vermeld w.ordt Het bestuur van de Boerenleenbank waarbij geleend is, verlangt ook een afschrift van het goedgekeurde raads besluit. Nog wordt het percentage voor de plaatselijke inkomstenbelasting vastge steld op 4°/o van het belastbaar inkomen. Het is noodzakelijk gebleken het per centage met l°/0 te verhoogen, omdat in alle drie de gemeenten de ontvang sten ver beneden de raming gebleven zijn. Het vorig jaar was het percentage op 3 gesteld en daarmede dacht men in Genderen aan f 12000,te komen en men is slechts tot f7000,gekomen. Ook in Meeuwen en Drongelen is men ver beneden de raming gebleven, waar om het noodzakelijk is het percent in plaats van op 3 op 4 vast te stellen. Bij de rondvraag komt de heer v. d. Beek terug op zijn voorstel, dat de raad een adres tot den heer Branderhorst zou richten, om hem te verzoeken het bedrag, dat de gemeente heeft te betalen voor het bezoeken van de H. B. S. te 's Bosch door zijn kinderen, in de gemeentekas teug te storten. De Voorzitter merkt op dat het in dezen vorm niet gaat. Wel kan de Raad een commissie benoemen, die deze zaak met den heer Branderhorst bespreekt. kennend. Verder deelt hij mede, dat B. en W. op het bureau bij de P.N.E.M. zijn geweest en zou aan deze mededeeling willen toevoegen, dat het hem spijt, dat de heer v. Buuren daarbij niet is tegen woordig geweest. Men heeft een geani meerde conferentie gehad met de Directie. Men heeft alle mogelijke inlichtingen verstrekt en alle beminnelijkheid onder vonden. De Directeur zeide, praat niet buiten de deur of achter mijnen rug, doch hebt U iets, komt dan bij me en gaat U ontevreden heen, dan iB het nog tijd om te praten. Op onze opmerking dat de maximale belasting nog al hoog was en op onze vraag of deze niet wat verlaagd kon worden, beloofde de Directeur dat ons de verschillende opgaven zouden worden thuis gestuurd, waarom de maximale belasting zoo hoog wordt opgevoerd. Voor Genderen is het resultaat reeds bekend, gedurende 12 maanden werden de opnamen verricht. Het is gebleken, dat het in Genderen niet gewenscht is, vandaag den eenen te vragen om te werken en stroom af te nen en en mor gen een ander, ook is reeds gebleken dat Herman v. d. Heuvel de maximale belasting alleen hooger opvoert dan de huis en straatlantaarns bij elkaar. Terwijl bij v. d. Heuvel de machine aan het draaien was, vroeg Uijthoven bij Haspels die er vlak bijwoont, ook alle machine's in werking te zetten en het bleek dat dit absoluut geen invloed had. Ook te Meeuwen, B.-Broek, Eethen en Drongelen bleek het stroomverlies zeer groot te zijn. Hier bedraagt dit 40°/o en in Drongelen 23. De directeur ver klaarde dat wij daarover niet behoefden kilowaturen komt mGn slechts tot 7s* Voor het bedrijf is er slechts een weg, n.l. meer aansluitingen te krijgen, komen die niet, dan blijft men steeds met een tekort zitten. Bovendien zijn later de netten nog uitgebreid en zijn zij grooter geworden, dan waarop bij de raming is gerekend. Op onze opmerking, dat het admini stratief beheer rijkelijk duur is, ant woordde de Directeur, dat als de 5 jaren om zijn en U dan zelf de administratie gaat doen, dan komt U met hangende pootjes bij ons weer terug. Er zijn een paar gemeentebesturen die wij hebben losgelaten, doch de boel zat in korten tijd zoo in de war, dat ze weer bij ons terug zijn moeten komen. De Voorzitter heeft ook nog een brief van de P.N.E M ontvangen waarin wordt voorgesteld om de tarieven om te zetten in vaste bedragen, zoodat men betaalt of men stroom afneemt of niet en dan den stroom te leveren tegen b.v. 20 cent. 1 De Voorzitter vestigt ook nog speciaal de aandacht op de toonzaal die de P.N.E.M. heeft en waar ieder die daarin belang stelt, gratis kan gaan kijken. Het is geen winkel, men kan er niet koopen, alleen worden er de beste artikelen tegen de laagste prijzen vertoond en wordt medegedeeld waar deze zijn te krijgen De heer v. d. Heuvel zegt dat het nabij de boterfabriek soms erg donker is en vraagt of daar niet een lichtpunt bij geplaatst kan worden. De Voorzitter belooft een onderzoek te zullen laten instellen en zal zoo noo dig een lichtpunt er bij doen plaatsen. Hierop wordt de vergadering gesloten. De heer Smits meent dat er nog wel een kast bij geplaatst kan worden. Ook de heer v. Buuren is van hetzelfde ge voelen. De Voorzitter zegt, dat het niet aan- aangaat van de raadzaal een pakhuis te maken. De heer Straver vraagt of een gedeelte van het archief niet in een schoollokaal kan worden opgeborgen. De Voorzitter zegt dat dit niet gaat, wie zal de zaak in orde houden? De heer v. Buuren vraagt of er niet een massa goed is voor den bakker. De Voorzitter geeft toe, dat er wel een gedeelte is, dat opgeruimd kan worden, van alles wat er in 3voud is kunnen twee stuks worden opgeruimd. Zonder dat er een vertrekje wordt aan gebouwd, gaat het echter niet. Het be drag dat Kleinloog zal vragen voor af lossing wordt toch jaarlijks ook minder. De heer v. Buuren zou willen beginnen om het archief te Drongelen en te Meeuwen netjes te doen uitzoeken, wat dan weg kan zou hij willen opruimen. Wat er dan overschiet, kan door een deskundige hier best in kasten worden opgeborgen. Spr. kan zich niet voor stellen, dat voor een 1000 inwoners meer, hier op de secretarie alles niet te bergen zou zijn, men moet zich dan maar een tijdje behelpen. De Voorzitter acht dit onmogelijk. Het is steeds zijn trots geweest, dat de secretarie van Genderen er altijd zoo netjes heeft uitgezien en er nu pakhuis dat het verhalen van Sl/2 pCt. is toe gelaten voor nieuwbenoemde ambtenaren. Door de vereeniging is een nieuwe toe stand ontstaan, alle ambtenaren zijn pas benoemd, dus van hen mag meer ver haald worden dan Sl/2 pCt. Voorzitter. Mij goed, besluit maar, zooveel te langer duurt het eer wij be hoeven te betalen. v. d. Beek. De heer v. Buuren spreekt zoo stellig, als zijn bewering waar is, moe ten wij niet te overhaastig een besluit ne men. U is wel zoo handig het er maar gauw door te gooien, doch wij zouden ons daarmee wel eens in den vinger kunnen snijden, daarom zou ik willen voorstellen, een besluit uit te stellen tot de volgende vergadering. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat van Mej v. d. Berg onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de school te Heesbeen, een verzoek is ingekomen om eervol ontslag als zoodanig, wegens ongesteld heid. Met algemeene stemmen wordt het gevraagde ontslag eervol verleend met ingang van 1 November. Namens B. en W. stelt de Voorzitter voor met ingang van 10 November in hare plaats te benoemen Mej. S. Zonne veld uit Heusden. Het Hoofd der School en de Inspecteur op het lager onderwijs verklaren geen bezwaar tegen hare be noeming te hebben. Met algemeene stemmen wordt Mej. De aangewezen weg is echter, ze het Dag. Bestuur op te dragen, dan kan dit college in de volgende vergadering rap port uitbrengen. Spr. verwacht evenwel werkelijk niet veel van deze besprekingen. De heer Branderhorst heeft het recht aan zijn zijde, wenscht hij niets terug te betalen, dan is daarin niets onbillijks of liever onwettigs. Dit jaar is het Branderhorst, het volgend jaar een ander, waarvoor de gemeente betalen moet. Hij verwacht er absoluut niets van. De heer Branderhorst heeft al gehoord, wat men wil. Wenscht hij een gedeelte in de gem.kas te restitueeren, dan is dit een goedheid van hem, hij is nergens toe verplicht. Als de raad dit op den voorgrond wil stellen, dan wil spr. met den heer Branderhorst wel eens van gedachten wisselen, de gemeente doet evenwel niets als haar plicht. De heeren v. d. Schans en v. Buuren stemden tegen, de heeren v. d. Heuvel, Straver, Smits en v. d. Beek voor dit voorstel. De heer Branderhorst deelt nog mede, dat hij in Den Bosch het schoolgeld betaalt wat er voor staat en dit is niet weinig. De heer v. Buuren vraagt inlichtingen omtrent het onderhoud met de P.N.E.M., het lichtpunt bij de wed. v. Oosterwijk en of bij Scherff niet een lichtpunt kan worden bijgeplaatst. De heer v. d. Schans vraagt, of de brandslangen nog niet weg zijn. Hierop antwoordt de Voorzitter ont- te klagen, omdat dit normaal is. Het stroomverlies heeft hoofdzakelijk plaats in de meters en den transformator en daaraan is niets te doen, het gemiddelde stroomverlies is 20 en 22°/0, aangezien men hier twee transformatoren heeft, krijgt men het dubbele stroomverlies, hiertegen is niets te doen. Stroomver lies zou minder kunnen worden als men de geleiding in plaats van koper van goud of zilver ging maken. De directeur voegde er aan toe dat hoe grooter het bedrijf wordt het stroomverlies niet grooter wordt, zoodat het raadzaam is, het stroomverbruik te trachten op te voeren. Op de vraag of niet eenige reductie of vermindering zou kunnen worden toegestaan, op de maximale belasting, antwoordde de directeur dat men daar mede niets zou bereiken, want dat dan de stroom weer omhoog zou gaan. Op onze opmerking dat dan elk jaar bij het bedrijf geld zou bij moeten, zei de directeur dat dan eerst eens onderzocht moest worden of de P.N.E.M. iets onwaars heeft verteld, en hij toonde ons toen aan, dat alles waar is zooals het den gemeen teraad is voorgesteld. De P.N E M. heeft gezegd als wij rekenen op zooveel afnemers, die zooveel stroom gebruiken, dan kan het bedrijf zich bedruipen, en er is toen niemand geweest die heeft gezegd er komen niet zooveel afnemers of er wordt niet zooveel stroom afgenomen. In plaats van het aantal afnemers waarop gerekend is, komt men slechts tot de helft en met PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Donderdagavond werd in het Patronaatsgebouw de jaarvergadering gehouden van de R. K. Debatingclub »St. Catharina*. Vele leden waren ter verga dering opgekomen. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat een 9-tal vergaderingen waren gehouden en het ledental met een tiental werd vermeerderd. Door den pen ningmeester werd rekening en verantwoor ding gedaan over het afgeloopen boekjaar. Tot leden der commissie van verificatie werden benoemd de heeren P. Schmiehau- sen en Jac. v. d. Staak. Door den heer Schmiehausen werd verslag uitgebracht en medegedeeld dat alles in orde was bevon den. Er bleek dat er een nadeelig saldo was en bezuiniging dus geboden is. Na gehouden stemming werd tot presi dent herkozen de heer N. Brouwers en tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. G. Carpay, M. Kerkhofs, F. S. M. Schreu- der en Joh. v. Laarhoven welke hunne benoeming weder aannamen. Daarna werd door den heer M. Kerk- M PLAMTA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2