Flinke Hulp Automobiel. TE KOOP Notaris Van Gendt, Notaris Van Gendt, Notaris Van Gendt, Het College van Regenten Huis, Schuren en Land Verkooping GRASKALVEREN en KOEIEN. 20 Beste Graskalveren en en Koeien. TE KOOP: HitteKar en 2 vierwielige wagens, Wyberf Onderlinge Tentoonstelling Kunsttanden Gelegenheid lot Repareeren van Motoren en Rijwielen. Firma DOEDE1JNS-VISSER, den geheelen inboedel, Notaris RIETRA publiek verkoopen Telephoon No. 12 HEUSDEN. Restaurant en Uitspanning J 9enc^e lippen. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, hofs eene keurige lezing gehouden over Vondel®, wiens levensbeschrijving hij weer gaf in een schitterend betoog De ingekomen vragen werden vervolgens behandeld en beantwoord. Besloten werd dat op de volgende ver gadering de heer G. G. Carpay eene lezing zal houden over »Bombast«® Hierna sloot de president deze zeer ge animeerde vergadering. (Huisgezin) De Tentoonstelling, welke door de vereeniging »Het Groene Kruis® georga niseerd is, geeft een duidelijk overzicht van de vooruitgang, welke op het gebied van ziekenverpleging, hoofdzakelijk de kraam- verpleging en zuigelingenverzorging, heeft plaats gehad. De ouderwetsche kraam kamer, waarin men nog alle ondeugden van de vroegere verzorging kan zien, (de brandewijnflesch op tafel, de vrouw in de bedstede, het kind in de kribbe) maakt een aardig contrast met de moderne kamer, waar alles in de puntjes is een vooruit gang waar een ieder van kan profiteeren, sinds de oprichting van de Groene-Kruis- vereenigingen, die de leden in de gelegen heid stelt, alle aanwezige artikelen uit het magazijn te betrekken. Ook de andere in zendingen zijn zeer duidelijk uitgevoerd, voor een ieder begrijpelijk. Een bezoek kan dan ook ten zeerste aanbevolen worden Ter navolging. Op de Zaterdag avond gehouden vergadering van het R.K. zangkoor »St. Cecilia® alhier werd op voor stel van een der leden besloten een bedrag van circa f 40 af te dragen voor de col lecte Zondagmorgen in de kerk te houden voor de noodlijdenden in het Roergebied. Tevens werd besloten het jaarlyksch St. Ceciliafeest te houden op 22 Nov. a.s. Zondagavond werd in het Patro naatsgebouw eene schitterend geslaagde uitvoering gegeven door de R.K. Tooneel- vereeniging »Utile Dulci« uit Vlijmen. Ammerzoden. Met den dag nemen de gevallen van mazelen toe, die niet van ernstigen aard schijnen te zijn. Bijna hoofd zakelijk heerscht de ziekte onder de jongens, Almkerk. Naar wij vernemen hoopt op 9 Dec. a.s. Ds. P. de Jong van Schoone- beek die 't beroep naar de Geref. Kerk alhier aannam, zijn intrede te doen. J.l. Vrijdag ontstond ten huize van C. v. M. te Nieuwendijk een begin var^ brand. v. M. die reeds te bed lag, moest zich zoo spoedig naar buiten begeven. De brand greep zoo snel om zich dat hij niets van zijn inboedel kon redden. De oorzaak onbekend. Beneden-Langstraat- Naar vette varkens bestaat goede vraag, maar nu het aanbod grooter wordt, loopen de prijzen terug. Men besteedt thans slechts meer f 0.70 per K.G. levend gewogen. Ook de jonge biggen worden minder en gelden f 12 a f 15 per stuk. Drnnen. Notaris Canters alhier, hoopt den 19den dezer, zijn 25-jarig jubileum als Notaris te herdenken. Eethen. De heeren Adriaan Timmer mans en Jacob van Oudheusden zijn met algemeene stemmen herbenoemd tot notabel. 's Gravenmoer. Volgende week Donderdag zal alhier, vanwege de Tuin en Landbouwvereeniging een cursus worden geopend in de bemestingsleer. De cursus zal gegeven worden in een lokaal der openbare lagere school, door den heer J. Benjaminse, hoofd eener school te Sprang Capelle, A.s. Donderdagavond 7 uur zal de weleerw. heer Ds. F. Anker bij de Ned. Herv. Gem. alhier voorgaan in eene dank- ure voor het gewas. Herpt. Op 26 Nov. hopen de heer Jac. Buijs en zijn echtgenoote, den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Haarsteeg. Toen de landbouwer J. v. d. Pool uit de Hoeve alhier, zijn paard uit de weide wilde gaan halen, kreeg hij hiervan een trap tegen de borst, zoodat hij in een sloot terecht kwam. In bewusteloozen toestand is hij hieruit opgehaald en per auto naar zijn huis vervoerd. Liet zich de toestand zeer ernstig aanzien, thans kan deze bevredigend genoemd worden. Nederhemert. Ds. H. Kluin alhier, heeft het beroep naar Angeren (Geld.) aangenomen. Zeer velen zullen dit bericht met spijt vernemen. Sprang. G. v. d. S. had op het stoom- schoenfabriek van den heer v. G., het ongeluk met zijn rechter middenvinger tusschen de schriftmachine te komen, waar door hij een stuk van zijn vinger afsneed. Door Dr. J. v. d. M. werd de vinger verbonden. Naar men ons mededeelde zijn ten nadeele van zekere v. d. M. 5 kippen ge stolen en bij P. T. een kip en een haan. Bij laatstgenoemde vermoedt men dat een hond de dader is. Den laatsten tijd komen alhier nogal groentendiefstallen voor. In verschillende tuinen werden bieten, savoye kooien, peën en knolrapen gemist. Tydens de afwezigheid van den bewoner (de schoenmaker J. Mosselveld, wonende in de Sprangsche straat te Kaatsheuvel) is in diens woning Zondagavond ingebroken. Een bedrag van f140.werd vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wijk. Maandagmorgen had het elf jarig zoontje van P. v. H. alhier op de veerboot te Woudrichem het ongeluk met zijn rechterhand bekneld te geraken, waar door hem 3 vingers gedeeltelijk werden afgeknepen. Vergadering van den Gemeenteraad, op Vrijdag 16 Nov., des voormiddags ten 9£ ure. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Overlegging gemeenterekening dienst jaar 1922. 3. Aanbieding der gemeentebegrooting dienstjaar 1924. 4. Wijziging der verordening op de heffing en invordering van schoolgeld. 5. Wijziging der verordening op de heffing en invordering van de gemeentelijke inkomstenbelasting. 6. Wijziging der verordening op de heffing van keurloon van vee. 7. Intrekking verordening op het distri butie- en levensmiddelenbedrijf. 8. Aanbieding der begrooting G.E.B. met voorstel van B. en W. om den prijs van het electrisch licht te brengen van f 0,60 op f 0,50 per K.W. 9. Benoeming van een lid van de com missie van toezicht op het lager onderwijs. 10. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. 11. Benoeming van 4 leden der schat tingscommissie inzake Rijksinkomstenbe lasting. 12. Kennisgeving procesverbaal van kas- opneming van den gemeente-ontvanger. Den lsten November herdacht mej.% D. den Dekker, beter bekend als »Dien van den doktert, den dag dat zij voor 40 jaar als dienstbode in betrekking trad bij de familie Prillevitz. Dit zeldzame feit was voor de buitenwereld geheim gehouden, doch de familie Prillevitz liet dezen dag niet onopgemerkt voorbijgaan. Verscheidene geschenken mocht »Dien« ontvangen o.a, een album waarin de portretten van de geheele familie Prillevitz met onderschrif ten. Bij den ouden heer Prillevitz, genees heer te dezer plaatse, is zij als gewoon dienstmeisje in dienst getreden, heeft alle lief en leed gedurende deze 40 jaren met de familie gedeeld en is er als het ware een deel van geworden. De familie Prille vitz beschouwt haar thans ook niet meer als dienstbode doch heeft haar als een lid der familie aangenomen, Moge het »Dien« gegeven zijn by genoemde familie nog eens haar gouden feest te vieren. Vrijdagavond voor hare begunstigers en Zaterdagavond voor het gewone publiek gaf onze muziekvereeniging «Oefening en Uitspanning» hare aangekondigde uitvoe ringen. Zaterdagavond was de zaal meer dan stampvol, naar schatting waren een 300 tal personen opgekomen om ons gunstig bekend staand gezelschap te hooren. De muzieknummers werden goed ten gehoore gebracht zooals wij dat trouwens van «Oefening en Uitspanning® gewoon zijn. Vooral Les roses du Mudi, concertwals van Johan Straus en Le Röcher Fantome Ouver ture van H. Staz zijn nummers die gehoord mogen worden. Het comisch gedeelte was als altijd aan goede handen toevertrouwd. De heeren Kamerman en Van Hofwegen lieten de zaal met hunne duetten gieren van het lachen. Ook het bijspel »De Verstrooide Notaris« voor 5 heeren, viel zeer in den smaak ook hierin vervulden de spelers hunne rollen uitstekend. Het pianospel van mej. Heinrich was zeer verdienstelijk. De Voorzitter der vereen, dankte aan het slot der uitvoering de talryke aan wezigen, voor hunne flinke opkomst en sprak de hoop uit, dat allen bij een vol gende uitvoering de vereen, weder met een bezoek zullen vereeren. Hoogst voldaan verliet het publiek te circa half twaalf de zaal. Een tribune ingestort. Charlestown, 12 Nov. Bij een voetbal wedstrijd is Zaterdag een tribune in elkaar gestort. Er zijn 200 gewonden onder welke 25 ernstig. Bitier in hechtenis genomen. München, 12 Nov. Hitler, de Jeider der nationaal socialisten is aan de Staffelsee zonder tagenstand te bieden, in hechtenis genomen. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand. Uitspraken Arrondissements-rechtbank te 's BoschF. V., Drunen, Overt. 15bis Jachtwet, appel Kgt. Heusden, vonn. vern. f 30 boete subs. 15 d.F. V., idem alsvoor, vryspraak; C. R., 's Grevelduin-Capelle, heling, vrijspraak. Voor de Tielsche Rechtbank werd ge- eischt tegen H. de B. te Brakel, wegens bedreiging met den dood van den dienst doende rijksveldwachter A. C. den D. aldaar, 6 weken gevangenisstraf; tegen M. V. te Nederhemert, wegens mishandeling, f 50 of 50 dagen hechtenistegen A. S. te Andel, 1 m. gev. G. S. te idem, f 50 of 50 d. hechtenis W. P. te idem, 6 w. gev., allen wegens een vechtparty tegen eenige Rijswijksche jongens. De Bosche Rechtbank veroordeelde A. v. R. te Eethen. wegens verzet tegen de politie tot f30 boete of 14 d. hechtenis. P. v. T. te Dussen, wegens mish. tot f 30 boete subs. 14 d. h. De dagvaarding van O. v. O., gedagv. wegens vernieling, werd nietig verklaard en de civiele vordering op hem was niet ontvankelijk. Dezelfde Rechtbank eischte tegen A. K. te Ammerzoden, wegens verdunning met water van melk die aan de fabriek werd afgeleverd, f 40 boete. POEDEROIJEN, over October. Geboren: Johanna d. van G. van Ooijen en J. van WijkEgbert z. van J. van Ballegooijen en E. van der Zalm. Overleden: Adrianus Schaap 76 j. echtgen. van Artje Schouwenburg. BRAKEL, over October. Geboren: Hendrik z. v. T. van Dalen en M. v. d. BogerdMaria d. v. L. v. d. Stelt en G. Smits Gijsbertje d. v. J. W. Duijzer en C. de Vries. Overleden: S. A. v. Baaien 37 j. Levenloos aangegeven kind van W. Ver steeg en A. v. d. Wetering. 's GRAVENMOER. Geboren: Cornelia Pietronella d. v. P. Rutters en P. A. Pruijs3ersJohannes z. v. M. Rozenbrand en A. de Jong Johan z. v. J. Melsen en A. J. Borstlap Adrianus z. v. J. Verduin en J. Dekkers. Gehuwd: J. Beekman 36 j. met H. Heyblom 27 j.C. van der Schans 24 j. met J. Blom 24 j. St. Jansstraat 1012, nabij het station, ADVERTENTIEN. in de huishouding gevraagd. R. K. Flink loon. Aanmel ding liefst in persoon Drogis terij „DE TOKO" Markt, W a a i w ij k. Inlichtingen bij NOUWENS, Breestraat, Heusden. splinternieuw, nog niet be reden HUBMOBIEL, 5 per- soons, met electrisch licht en starter, schitterend mooie wagen, van f3750.nu door omstandigheden voor slechts f 3000.Spoed gewenscht. Brieven letter A 66 Bureau dezer Courant. zal op Dinsdagen 20 Nov. en 4 Dec. 1923, telkens nm. 7 uur precies in Hótel «Concordia® te Heusden, bij inzet en toeslag VEILEN, t/v. erven wijlen Mej. Wed. P. NEEF, a/h. Wilhelminaplein te Heusden, groot 85 cA. Te bezichtigen 's Dinsdags van 2—4 uur nm.terwijl pnbliek zal verkocht worden, op DINSDAG 20 NOV. a. s., vm. 10 uur precies in gemeld perceel, om contant geld: waarbij diverse tafels en stoelen, 4 kastjes, leuningstoel, latafel, ledi kant met toebehooren, kachel, spie gels, schilderijen, matten, kleeden, trap, scheepsklok, gaslamp, boeken, kapstokken, vlaggestok, vogelkooi met standaard, kinderwagen en -stoel, slede, aanrecht, droogrekken, regenton, kuipen, schaafbank, waschtafel, inmaakpotten, goot steen, schotten, planken, keuken- gerief, glas-, blik-, koper- en aarde werk, enz. enz. Te bezichtigen op den verkoop dag vanaf 9 uur vm. zal op Donderdag 15 Novem ber e. k., vm. 10 u. precies, ten verzoeke en ten huize van Mej. Wed. A. DE BONT, aan de Pelser straat te Heusden, wegens vertrek, PUBLIEK VERKOOPEN, a contant: Diverse goed onderhouden meubilaire goederen, en Slagerij- en Winkelinventaris, als: buffet, ladetafel, 2 linnen kasten, 2 regulateurs, div. mahonie- eiken- en andere tafels, mohanie-, bekleede- en andere stoelen, 2 nieuwe gascomforen, spiegels, schil derijen, kleeden, matten, nieuwe vlag, brandkast, tuinbank, hand naaimachine, trap dito, pendule, eikenhouten kapstok, stampton, kuipen, waschketel, aanrecht, keul- sche potten, glas-, blik-, koper- en aardewerk, 2 bijna nieuwe heeren rijwielen, 1 dito damesrijwiel. Voorts: winkelopstand, toon bank en étalage met granieten bladen, ijskast, hakblok, worst machine, bascule, fornuispot met 2 ketels, 45 kippen met 7 hanen, 3 eenden met 1 waard, een her dershond, 15 bandklemmen, band- haken en -hakken, touwen, manden, kruiwagens, ladders, steenen, pan nen, brandhout, enz. enz. Te bezichtigen Woensdag 14 Nov. e. k., vm. 1012 en 2 4 u. zal op Dinsdagen 20 Nov. en 4 Dec. 1923, telkens n.m. 7| u. precies in Hótel »Central« te Heusden, bij inzet en toeslag VEILEN, t/v. den heer B. STAP 1°. Een bijzonder gunstig gelegen en solide WOON- en WIN KELHUIS, aan de Breestraat hoek Engstraat te Heusden, groot 98 cA. Het huis bevat beneden groote winkel, woonkamer en keuken, boven 5 kamers en 2 zolders. In dit perceel mag geen kruideniersaftaire uitgeoefend worden. Te bezichtigen 's Dinsdags en 's Donderdags 2—4 u. nm. 2°. Een bijna nieuw PAKHUIS met STAL en ERP, aan de Ridderstraat groot 95 cA. zal op DINSDAG 20 NOVEMBER 1923, ten 10 ure voorm., by H. van Strien te Heusden, voor den tijd van zes jaren, ingaande 1 Januari 1924 en ein digende 31 December 1929 achter de Ned. Herv. Kerk, Sectie A. 876 en 877, groot 08.77 Heet., thans in gebruik bij den Heer C. van Sinttruijen te Heusden. De huurder is verplicht het ge huurde zelf te bewonen. De huurder moet zorgen voor een of twee solide borgen. Inlichtingen verstrekt de heer N. Kuipers te Heusden. Ruwe. /schrale huic barsten, doven, sprinN winterhanden en voeten. Gebruikt iDoozen v. 30-60-90 ct. Bij apoth. en drogisten. I PHARM/ABRIEK A. MIJNHARDT.ZEI5T te DUSSEN, zal aldaar bij LENSVELT, Dins dag 20 November 1923 om 10 u. precies Betaaldag 1 Mei 1924, mits 2 soliede borgenj Den Notaris onbekende koopers en borgen moeten voorzien zijn van een bewijs van gegoedheid afgegeven door hunnen Notaris. Kontant 10 °/o bij G. GARSTMAN te Aalburg. lllilliiiililMIBir Op straat en in het gure weer zijn Uwe ademhalingsorga nen aan vele gevaren bloot gesteld. Door gebruik van tiiMrttwn voorkomt U hoest, heesch- beid en keelpijn- Ze zijn bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar 45 et) 80 Cts. van .de Pluimvee-vereeniging »GORINCHEM EN OM STREKEN® op 16 en 17 JANUARI 1924, in de zalen van Gambrinus te Gorinchem. Nieuwe leden kunnen zich met recht van inzen ding op deze tentoonstelling opgeven tot 15 December 1923 bijJ. KOUDIJS, Verl. Pompstraat C 125, Gorinchem H. NIEUWEN HUIZEN, Giessendam en H. G. J. VAN ZANTE, Voren. Het lidmaatschap bedraagt f 1.per jaar zonder inleggeld. Prijzen, alsmedailles, kunstvoorwerpen enz worden nog gaarne ingewacht bij bovenstaanden. Eind 114, b/d Waterpoort, J3ill4jl*e pry zen. behalve ZONDAGS. Vanaf heden is het tarief DRUNEN-HEUSDEN f 2.en 25 cent per K.M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs. Aanbevelend P ar o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3