Firma ALPH. HUPSCH 's-Hertogenbosch. Dauw-, SOUVENIRS met eigen foto A. A. COERTSE, Fotograaf Stereliseer het Wild in WECK's INMAAKGLAZEN. Eind B 119 QORKUM. VucMer straat 19 Handleiding wordt op aanvrage gaarne toegezonden. ^ERA7q' Se^en Hoest, Hgeschheid Keelpijn en Verkoudheid fn docnerttAStrnê0<J. der personeele belasting (v.h. 30 opc.). terwijl over het belastingjaar 15)24-25 6 opcenten op de hoofdsom der Rijks- inkomstenbelasting worden geheven, (v.h, 8 opc.). o Loos alarm. Er liepen gisteren in de Residentie, na aankomst van den gewonen Staatsspoortrein te 10 uur 59, waarmede ook de Koningin naar den Haag kwam, geruchten, dat er onderweg op den trein schoten waren ge lost. Wat er gebeurd is, is het volgende Bij het elkaar passeeren van genoemden trein en een anderen bij ZoetermeerZegwaard is een dusgenaamd koersbord, een dier ijzeren of geëmailleerde platen met den naam van het station van bestemming, losgeraakt, juist op het moment, waarop het passeeren der treinen plaats had. De stukken van dat bord recochetteer- den, waarschijnlijk door den luchtdruk, veroorzaakt door het in volle vaart elkan der voorbij snorren der treinen. Die stuk ken van het in drie deelen uiteengerukte bord vernielden een glasruit van een coupé tweede klasse van een wagen, welke op een afstand van twee rijtuigen van het Koninklijk rijtuig geplaatst was. Ook werd een spiegelruit van de W. C. in een an deren tweede klasse waggon vernield. Voor alle zekerheid werd door de Haag- sche politie en jusitie een onderzoek inge steld, onder leiding van den commissaris van politie, den heer Kramer, die als des kundige deed beëedigen den kapitein der genie Scherpenburg Rom. Dit onderzoek heeft voldoende uitgemaakt, dat de hevige knal, welke door het stuk springen van het bord werd veroorzaakt, niet het gevolg is geweest van het lossen van schoten. De drie stukken, waarin het bord uiteen sprong, zijn gevonden. Tusscken boomstammen doodgedrukt. Tusschen een opgestapelden hoop boom stammen trachtte de vrouw van den klom penmaker J. B. te Hengelo (Geld.) eenige spaanders voor 't aanmaken van de kachel te zoeken. Door het trekken begonnen de stammen te rollen. De vrouw zat toen waarschijnlijk met haar hand reeds bekneld en kon niet wegkomen. Daar zij zich wilde bevrijden, kwam er steeds meer beweging in het hout met het gevolg, dat ze er ge heel onder geraakte. Toen B. thuis kwam en zijn vrouw niet vond bij haar zes kinderen, ging hij met een lantaarn rondom het huis zoeken en zag uit de omlaaggerolde stammen een arm en een l een steken. Met behulp van domme krachten werd toen haar lijk te voorschijn gebracht. De ongelukkige was vermoedelijk dadelijk doodgedrukt, alhans haar hoofd was na genoeg plat. baard- en ringworm, aangezichtpuisten, bloedvinnen, negenoogen, open beenen, oude en verwaarloosde wonden, winterhanden en voeten, enz. geneest men met de wereld beroemde Oprechte Winsumer Zalf. Verkr. bij Apot. en Drog. Te Heusden J. N. W. Brugman, coif feur, Aalburg Antonia Bouman, Veen Wed. J. Vos Bzn., Andel J. G. Schouten, Gorinchem Firma Schoon Co. Apothe kers Hoogstr. Gen.-Agent J. G. DE VRIES, Winsum (Gron.) Postcheque- en girodienst. Directeursbet.oeming. Verwacht wordt volgens de Tel. de benoeming van den heer A. P. T. Duyn- stee, inspecteur der posteryen, tot directeur van den Postchèque- en Girodienst. Het korps Rtyksveldwaeht. Een reorganisatie in voorbereiding. Naar het «Hbld.t verneemt, is een be langrijke reorganisatie van den dienst der Rijksveldwacht in voorbereiding. Het korps rijksveldwacht dat enkele jaren geleden 1600 man telde, is thans gedaald tot 1150 man. Aanstelling tot rijksveldwachter geschiedt slechts sporadisch. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Ged. Staten stellen voor, om in het exploitatie-tekort 1921, van de N.V. Holl. Buurtspoorwegen, voor hare lijn DrunenHeusden, een subsidie te verleenen van ten hoogste f 2200. Gemiddeld droeg ieder inwoner der provincie, voor het Nat. Huldeblijk bij ruim 5 cent. Voor deze gemeente bedraagt dit 78/4 cent. Dinsdag herdacht de Eerw. Zuster Jacoba in het R.-K. Liefdegesticht, onder vele blijken van belangstelling, den dag dat zij voor 25 jaar de kloosterkleeding aantrok. Aanstaande Woensdagavond, uitslui tend toegankelijk voor hare donateurs en Donderdagavond voor het publiek, hoopt de Heusdensche Harmonie in de zaal Concordia alhier haar eerste winteruitvoering ta geven. Het programma bevat een zestal muziek nummers, waarna zal worden opgevoerd «Jocrisse de Vondeling*, kluchtspel in een bedrijf, en daarna «Schuiven gaan ze«, blyspel met zang in een bedrijf. Het programma belooft een paar gezel lige avonden. Gisteravond had de sluiting plaats van de Tentoonstelling voor Zuigelingen verzorging. Ofschoon het bezoek grooter had kunnen zijn, bleek toch, vooral onder de vrouwelijke bezoekers, de belangstelling vry groot te zyn en menigeen maakte van deze gelegenheid gelegenheid gebruik tot het vragen van inlichtingen. Jammer, dat nog zoo vele vrouwen niet de noodzakelijk heid van de verbetering der zuigelingen- verzorging inzien en nog zoo weinig willen medewerken om wat vooruitgang hierin te brengen. Wanneer men hoort hoe dok ters en vroedvrouwen nog steeds klagen over de gebrekkige verzorging der zuige lingen en de onwetendheid der moeders, die eigenlijk maar op goed geluk af hare kinderen groot brengen, dan zou men toch meenen, dat voor tal van vrouwen, zelfs nog voor moeders van groote gezinnen, op dit gebied nog heel veel te leeren viel. Al was het bezoek niet zoo talrijk, het financiëele gedeelte is zeer bevredigend te noemen. Een bedrag van f 256.45 werd opgebracht, zoodat, na aftrek der onkosten nog een batig saldo voor de vereeniging overblijft. Dit succes is in de eerste plaats wel te danken aan de dames, die voor de ver schillende attracties zorgden en waarvan de «Grabbelton* zeker wel speciaal ge noemd mag worden. Ook het «strijkje* viel zeer in den smaak en droeg er het zijne toe bij om het den bezoekers gezellig te maken. Na de sluiting hadden de verschillende verlotingen plaats, 't Bleek, dat de luier mand gevallen was op No, 106, de kleine pop (troostprijs) op No. 284 de pop droeg de naam van »Elizabeth«, terwijl de aap geboren was te «Goirle.* Waar dit laatste niet geraden was, werd hij toegekend aan degene, die Hilvarenbeek geraden had, als zijnde de dichtstbijgelegen plaats. Almkerk. Dinsdagmiddag j.l. had de heer D. v. A. te Nieuwendijk het ongeluk, terwijl hij zich naar zijn werk begaf op de buitenkade (nabij het weeghuis) door 't passeeren van een voertuig, in het water te geraken. Gelukkig wist de heer van A. zich spoedig op 't droge te werken. Met den schrik en een nat pak moest hij zich weer naar zijne woning begeven. Dezer dagen maakte het personeel van den heer J. C. B. alhier, een pleizier- reisje met een onderstel van de Ford-auto, In het begin ging alles vrij goed, en men reed genoeglijk langs Nieuwendijk. Vanaf Nieuwendijk naar huis veranderde men echter van chauffeur maar deze kon wel licht het stuur niet heel goed recht houden want het personeel zat al heel spoedig in den slootmet vereende krachten wist men het voertuig op den weg te krijgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. b. v. Broches, Horloge- of Collieraanhangers, Dasspelden, Sigarettenkokers, Manehetknoopen, enz. enz. is een aardig ST.-NICOLAAS-CADEAU. v/h. J. C. G0ETHALS Kerk alhier, is gekozen de heer A. Brand. B.-Broek. Men verwachtte in het laatst van Augustus, toen het koren maaien was afgeloopen, dat de werkzaamheden voor het landbouwbedrijf waren afgeloopen en er groote werkeloosheid onder de arbeiders zou komen omdat er weinig bieten waren verbouwd. Thans ziet men dat zelfs arbeiders uit omliggende gemeenten in het werk zijn gesteld aan het bieten rooien, omdat deze werkzaamheden door het slechte weer zijn vertraagd. Capelle. De bazar, die de volgende week alhier ten bate van het Groene Kruis gehouden zal worden, zal a.s. Dinsdag avond geopend worden, doch is dien avond alleen toegankelijk voor genoodigden. Woensdagmiddag volgt de openstelling voor het publiek. Behave verschillende attracties, zooals spoelbak, grabbelton, enz is aan dezen bazar een groote verloting verbonden met tal van prachtige prijzen, waarvan de trekking zal plaats hebben a.s. Donderdag avond. Een en ander zal 's avonds opge luisterd worden door muziek. Doeveren. Bij den landbouwer J. H. B. alhier bracht een zijner koeien twee doode kalveren ter wereld en bezweek zelf even daarna. Een tegenvaller voor den betrokkene dus. Gelukkiger was de landbouwer J Z met de fokkerij van zyn katten. In het afgeloopen seisoen brachten 3 zijner poesjes 33 gezonde jongen ter wereld. De laatste worp van een dezer dieren was 9. Voor zeker een record. Genderen. Dezer dagen slaagde voor het examen Vrije- en Ordeoefeningen te Breda M. C. Boll. Hedel. Het vee in de gemeenten, Ammerzoden, Kerkwijk en Bruchem mag met vergunning van Burgemeesters naar de Bossche veemarkt worden geleid. Nieuwendijk. Zondag 1.1. hield de Zendingscommissie haar 12e jaarvergadering. Er was een flinke opkomst. Het kerkge bouw was meer dan half gevuld. De secretaris-penningmeester opende deze ver gadering op de gebruikelijke wijze, bracht daarna verslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten ruim f 700 bedroegen. Hij las ook een brief voor van een Javaansch meisje, dat om haar christelijk geloof door haar ouders vroeslijk geslagen werd. In aansluiting aan dezen brief sprak Ds. Ne telenbos van Poerweredjo over den Zendings- arbeid te Magelang en Poerweredjo. Met stille aandacht luisterde men naar de be langwekkende verhalen. Ds. Netelenbos eindigde de samenkomst met dankzegging. Het zoontje van A. M. viel al zit tende van een stoel en brak een arm. Dr. Overbosch verleende hulp. Daar de gelden der zangvereeniging «O. K. K.c zyn verbrand, besloot de ver eeniging een rondgang te doen bij de in gezetenen, om eenige giften te verzamelen of begustigers te werven. Daar deze ver eeniging in behoeftige omstandigheden ver keert, hopen wij dat velen een milde bij drage mogen geven. Terwijl de schippersknecht van H. v. d. H. zich Zaterdag j.l. huiswaarts begaf en van het schip wilde gaan, viel hij van de plank en kwam in het water terecht nabij de Coöp. Aankoop Vereeniging. Daar het stoomgemaal in werking en er daar door veel stroom was, was het onmogelijk zich zonder hulp te redden. Gelukkig was in de nabijheid werkzaam A. D., die ter stond hulp verleende en hem op het droge wist te krijgen. Sleeuwijk. Bij de Woensdag j.l. ge houden aanbesteding voor het bouwen van een ambtswoning voor den Burgemeester werd ingeschreven door J. H. de Swart te Heukelum f 18600. A. G. Hol te Werkendam f 17400. J en C. F. van Wendel de Joode te Sleeuwijk f 16570. J. Straver te Almkerk f16322, L. Pellikaan te Sleeuwijk f16252. D. Bakker te Werkendam f 15300. C. Honcoop te Veen f14344. Buiten mededingen door F. W. Verwijsse te Genderen f14120. Gunning aangehouden. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren C. H. de Haas en G. Middelkoop en tot kerkvoogd de heer C. van Poederoijen. Door het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. is besloten om aan de verkiezing van het kerkbestuur alleen de mannelijke leden te doen deelnemen. Veen. Het afleveren der suikerbieten nadert binnen enkele dagen zijn einde. Circa 100 last bieten liggen nog gereed om naar de fabriek (Breda) te worden verzonden. De opbrengst valt over 't algemeen niet mee voor de landbouwers en het is dan ook te voorzien dat de verbouwers van dit product het volgende seisoen wel zal ver minderen. Voor een paar dagen werd de Familie T. alhier, in den vroegen morgen wakker gemaakt door een persoon welke zich bezig hield den tuin om te spitten. Bij onderzoek bleek het later dat deze per soon was de tuinman B. uit Poederooijen, welke in 't geheim zijne woning had ver laten. Den volgenden morgen is de man, naar we vernamen, reeds naar het krank zinnigengesticht vervoerd. Vuren. Bij de Dinsdag gehouden aan besteding voor het woonhuis van den heer C. Ekelmans is ingeschreven als volgt Av. Wijk Sleeuwijk f 4065 A. Kramer Genderen f3930; H. Pellikaan, Gorinchem f 3950 G. v. Dijk, Arkel f 3885 C. A. Baars. Rumpt f 3771 A. van Broek hoven, Rossum f 3550 A. van Reekum, Haaften, f 3498; T. Vermeulen, Rumpt f 3370; G. Pellikaan. Gorinchem f3286; E. Bakker, Vuren f 3220. Wijk. In de heden Vrijdagmorgen gehouden raadsvergadering besloot de raad met algemeene stemmen de stroomprijs voor het G.E.B. met ingang van 1 Januari te verlagen van 60 op 50 ets., en ge durende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus op 40 ets. per K. W. (Verslag in een volgend nummer). Werkendam. Dezer dagen slaagde de heer G. C. v. Apeldoorn alhier te 's Hage met lof voor het examen kantoor stenograaf en Steno-Typist. De WelEerw. Heer Ds. J. D. Barth predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier, komt voor op het tweetal te Oud-Beierland, Tot gemachtigde van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heeren A. C. Adriaan P. de Roon, P. Cornet en Joh. Schaddelee. Zaltbommel. J.l. Maandagavond had in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk een vergadering plaats waarin tot oprichting van een Protestantsch Gemengd Koor werd besloten. Ruim 60 leden zijn toe getreden. De vergadering gaf in groote meerderheid den wensch te kennen, dat de vereeniging een zelfstandig karakter zal dragen ze wordt dus geen kerk-koor, doch is eventueel wei geneigd medewerking te verleenen. Tot bestuursleden werden ge kozen de dames Vroom en van der Mheen en de heeren Borrias, van Eldik en de Klerk. PREDIKBEURTEN 18 NOVEMBER Heusdenvm. 10 u. ds Huijgens (H. Avondmaal.) Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leesdienst. (Doopsbed.) Paddenburgh te Elspeet. Geref. Kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Doeveren, nm. 2 u. ds Huijgens. Oenderen, geen opgaaf. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds de Jonge. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. nm. 2 u. ds Rijnenburg. Zz geen opgaaf. Geref. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds de Bruyn. (H. Avondmaal.) Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds Beumee. Ger. Kerk, geen opgaaf. Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. ds Jonkers. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds Kalkman. Ger. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds André. Ger. Gem. vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leesdients. W oensdag nm. 6.30 u. ds Barth. Burgerlijke Stand, HEUSDEN. Ondertrouwd: J. de Ridder 67 jaar en O. Boeve 59 jaar. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Cornelia d. v. D. Schaar en G. A. HanegraafF; Wilhelmina Adriana d. v. C. Koppelaar en M. de Haas Huibert z. v. G. de Vries en J. van der Stelt Gerrit z. v. L. Mulder en P. J. Ippel Pieter Cornells z. v. C. P. Boxman en D. Verhoeven. Getrouwd: Pieter Jacobus v. Andel 34 j. met Gijsberta van der Nat 29 j. Gerardus Verschoor 34 j. met Fijke Stout 24 j.Hugo van Pelt 29 j. met Geer- truida Stout 21 j. Overleden: Maria Kolijn 60 j., echtgen. van J. B. Ritmeester. BUITENLAND. Dorp in zee verdwenen. Het Japansche dorp Soetaki, in de nabij heid van Kajos jima, dat door de aard beving gedeeltelijk verwoest werd, is nu geheel door de zee verzwolgen. Talrijke bewoners zijn omgekomen. Die negers boksen toch ook Te Butte (Montana) ontstond dezer dagen bij een bokswedstrijd oneenigheid tusschen een negerbokser en den scheidsrechter, welke laatste zoo'n hevigen schop in de maag ontving, dat hij aan de gevolgen overleed. Verscheidene personen, die zich met het geval bemoeiden, liepen verwondingen op. OPENING JACHT-SEIZOEN l TABLETTEN bij Apoth. en Drogisten Aalburg, nm. 2 u. ds Gobius du Sart. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds v. d. Put. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2. u. ds van Almkerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds Roth. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Kapel van Andel. B'broek, nm. 2 u. ds Luttervelt. Capelle, geen. opgaaf. Dussen, vm. 9 30 u. ds Luttervelt. a-Gravenmoervm. 9.30 en nm. 2 u ds F. Anker. Herpt, geen dienst. Heesbeen, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Verheul, Godsdienst-onderwijzer te Giessendam. Nederhemert, Nz. Nieuwendijk, geen opgaaf. Raamsdonk(Vvm. 9.30 u. leesdienst. ID.), nm. 2 u. ds Schlempkens van Besoijen. Sleeuwijk, vm. 9 en nm. 6 u. ds Feijkes Sprang, geen opgaaf. Uitwijkvm. 9.30 u. ds de Wit. Veen, vm. 9.30 u. dr Tjalma. Wijk, vm. 9.30 u. ds Goljius du Sart. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2