Weggeloopen Notaris VAN GENDT finna E. èJ. Veerinan, Woonhuis mei erf en tuin WOONHUIS met TUIN Notaris A. SCHAAP Schandelijke behandeling. Een arbeidersvrouw te Zeist ontzag zich niet, om haar 4-jarig kind, dat 's nachts onzindelijk was geweest met een enkel hemdje aan naar buiten te jagen in de sneeuw, waarna de ontaarde moeder nog een emmer water over het bibberende knaapje uitgooide en het met schoppen weer in de woning deed terugkeeren. Door de politie werd van deze ergerlijke hande lingen procesverbaal opgemaakt. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Heusden brengen ter kennis der ingezetenen, dat op DONDERDAG 3 JANUARI 1924 door het College van Brandmeesters eene schouw zal worden gevoerd, zullende als dan alle rookgeleidingen behoorlijk moeten zijn geveegd of gereinigd, terwijl voorts op de naleving van de andere bepalingen der algemeene politieverordening ter voor koming van brand vastgesteld streng zal worden toegezien. Heusden, 29 December 1923. Burgemeester en Wethouders van Heusden. H. J. VAN EGGELEN. De Wethouder, VAN EVERDINGEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Bij een jacht, gehouden door de heeren Verhoeven in het jachtveld onder Oudheusden, had de drijver H. Schaap het ongeluk te vallen, waardoor hij zijn schouder ontwrichtte. Drongelen. Op den lsten Kerstdag 's avonds 5.30 uur werd in de Herv. Kerk alhier met de kinderen der Zondagschool het Kerstfeest gevierd, waarbij Ds. v. d. Berg voorging. De kerk was tot in den nok gevuld. De kinderen zongen aardige kerstliederen, ieder stond verbaasd, dat men het in dien korten tijd dat de Zondagschool bestaat, zoover heeft kunnen brengen. De heer van Campen bracht aan het slot een woord van dank aan de leiders der Zon dagschool de heer A. Vos, mej. den Dunnen en mej. Bouman. Genderen. Hier wordt reeds druk geprofiteerd van het ijsvermaak. Op den uiterwaard tegenover de Wed. Splinters is een prachtige ijsbaan, waarop druk wordt gereder. Meeuwen. Donderdagavond had alhier in de Ned. Herv. kerk weer voor het eerst na verschillende jaren de Kerstfeestviering plaats met de kinderen van de Zondags school. Als leider was, inplaats van den consulent te Dussen, die zich daarvoor niet beschikbaar stelde, uitgenoodigd Ds. van den Berg te Eethen, die gedachtig aan hei woord «laat de kinderkens tot Mij komen.» onmiddellijk bereid was gevonden en dn ook met een zeer toepasselijke rede h Kerstfeest opende. Dan werd aan de ie ders van de Zondagsschool overgelai» door de kinderen te doen blijken van n door hen aangebrachte kennis, waarov*. zeer zeker niet te klagen viel. Jnmiddel- werden de kinderen onder het zingen van Kerstliederen rijkelijk onthaald. Na een slotwoord van Ds. van den Berg werd de avond besloten. Niettegenstaande het gemis van de symbolische, lichtende kerstboom, die immers meer dan vele woorden, tot het jeugdig gemoed der kinderen spreekt van «de Kerstnacht schooner dan de dagen», met daarnevens de zoo traditioneele Kerstvertel ling, was het toch zoowel voor de ouders als voor de kinderen een dankbare avond en mag een woord van dank gebracht wor den aan Ds. van den Berg en de leiders der Zondagsschool en alle anderen die in eenig opzicht medewerkten. Nederhemert. Tot diaken der Ned. Herv. kerk is herbenoemd de heer A. Vos Zz. Oudheusdeu. Tot Notabel is gekozen de heer T. v. d. Steenhoven. Werkendam. Vorige week Donderdag herdacht de Jongel. Vereen, op G G.»Timo- theusc haar 25-jarig bestaan in de Chr. school aan de Keizerstraat. Het eerelid de heer M. J. van Oord opende deze vergadering met het lezen van Mattheus 25:14-30. Vervolgens werd door den voorzitter der Jongel. Vereen, het jaarverslag voorgelezen Door den heer Jac. van Oord, afgevaardigde van den bond der Geref. Jongel, Vereen, van Noordbrabant en Limburg werd de jubileerende vereeniging van harte geluk gewenscht. Verschillende voordrachten werden er gehouden. Door de zangvereen. «Hallelujahc werden eenige zangnummers ten gehoore gebracht. Door afgevaardigden van Zustervereen. werden toespraken ge houden. Nadat door Ds. Andree nog eenige woorden gesproken waren, sloot deze de gezellige vergadering. Een en aeder werd afgewisseld door orgel en viool. Te 2 uur keerden allen vergenoegd huiswaarts. Zaltbommel. Het Rijksveer, dat 38 jaar lang door den heer P. van Hattum en diens zoon W. van Hattum als pachters is bediend, zal met 1 Januari overgaan aan den heer J. van Haatten alhier. Door wij ziging der veergelden, waardoor voor auto's, motors en rijwielen in 't vervolg ook be taald zal moeten worden, terwijl tevens uit de pachtcondities de minimumloonen zijn vervallen, is dit veer voor 't Rijk geen schadepost gebleven. Terwijl de laatste jaren naar verluidt, het Rijk f 32 000 moest toebetalen, wofdt door den nieuwen pachter thans aan 't Rijk f 2250 vergoed De oude pachter verschilde met den nieuwen pachter f 1200. Voor 't personeel, waar van er een reeds 33 jaar aan 't veer ver bonden is, mogen we hopen, dat het door den nieuwen pachter wordt overgenomen. Burgerlijke Stand. te Gameren, oplichting, 14 d. gev. Veroordeelde A. J. v. W. te Driel, het slachten van aan accijns onderworpen vee, voordat de verificatie is afgeloopen, f 100 of 5 d. h. W. v. E. te 's Hertogenbosch, vervoer van ongebanderolleerde tabak, niet gedekt door document, f 50 of 1 w. h. BUITENLAND. HEUSDEN. Getrouwd: A. v. Rijswijk, weduwn. van T. Stap en N. P. de Noo. WOUDRICHEM. Geboren: Dirkje Huibertje d. v. H. J. v. Gooi en N. S. Wilhelm. Getrouwd: IJ. v. Straten 24 j. en C. Struik 22 j. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. G*e boren: Lijntje Willemina d. v. A. v. d. Stelt en L. W. de Peuter Hendrik z. v. W. J. W. Ottevanger en A. v. d. Beek Levenloos kind van C. Verhoeven en D. L. v. d. Stelt. Getrouwd: A. D. v. d. Stelt 22 j. met M. E. v. d. Pijl 18 j. RECHTZAKEN. De Tielsche Rechtbank eischte tegen A. M. v. W., huisvrouw van W. v. W. te Nieuwaal, eenv, bel., f10 of 10 d. h. J. W. W. te Heerewaarden, beleediging van een ambtenaar, f 50 of 25 d. h. dezelfde wegens wederspannigheid, 3 w. gev. A. v. W. te Gameren, beschadiging, f50 of 50 d. h.J. v. W. te Gameren, beschadiging, 1 mnd. gev. F. v. T. te Gameren, idem, 1 mnd. T.S. E. de G. De Dixmude. Het Fransche luchtschip met een bemanning van 52 personen is zeer waar schijnlijk verongelukt. Het ministerie van marine uit Rome heeft bericht ontvangen, dat het lijk van den commandant van de Dixmude bij Girgenti op de Siciliaansche kust door visschers uit zee is opgehaald. Hoewel er tot dusver nog geen overblijfselen van de Zeppelin zelf gevonden zijn en ook geen verdere lijken geborgen zijn, mag men toch wel aannemen, dat het groote luchtschip met man en muis in de Middellandsche Zee vergaan is en dat de hoop, dat het in de Tunesische woestijn had kunnen landen ijdel is gebleken. De gezagvoerder van het Italiaanschestoomschip Port Messandretta dat van Bargasi naar Napels onderweg was, bericht, dat hij Zondagavond een draadloos verzoek om hulp heeft opgevangen van de Dixmude, die toen met een snel heid van 125 mijl per uur door den wind werd meegesleurd. Dit is vermoedelijk het laatste bericht, dat van het luchtschip is vernomen. Met commandant Du Plessis de Grenédan maakten nog 3 officieren deel uit van den étatmajor, terwijl de verdere bemanning 35 koppen telde. Bovendien waren er 11 officieren als passagiers aan boord, o.w. overste Yvon, de onderdirecteur voor de luchtvaart bij het departement van marine. Zij zullen wel allen den dood in de golven hebben gevonden. De Fransche kruiser Mulhouse en drie torpedobooten zijn naar de kust van Sicilië vertrokken om verdere nasporingen te doen, terwijl de Italiaansche regeering nog een torpedo- bootjager ter beschikking van de Fransche overheid heeft gesteld. In Frankrijk heerscht groote verslagenheid over het verlies van het luchtschip, welke in Italië gedeeld wordt. De Fransche Senaat heeft met algemeene steramen een motie aangenomen, waarbij hulde werd gebracht aan den heldenmoed van de bemanning van de Dixmude. Daarna las Colrat het sluitingsbesluit voor. Een Zomersche Kerstmi». De Vereen. Staten hebben dit jaar een warme Kerstmis gehad. Reeds verscheidene dagen heerscht daar een record-temperatuur en gemiddeld be droeg deze 50 gr. Fahrenheit. In New- York wees de thermometer Zaterdag zelfs 60 gr. Fahrenheit aan. In plaats van zich te kunnen overgeven aan het winter vermaak, eten de menschen aardbeien. De velden staan vol bloesems 1 Uit Ohio wordt gemeld, dat de krekeltjes het hoogste lied «zingen», en dat de viooltjes en andere bloemen de velden sieren. Het was een Kerstfeest, eenig in de geschiedenis, zonder sneeuw, ijs of vorst. Uit de verschillende provincies komen berichten van bloemen, die voor de tweede en derde maal in bloei staan. De aardbeien zijn heeilijk en worden in massa's gegeten en de steenkolen blijven in het hok, tot wanhoop der brandstoffen- handelaars. Vermindering der werkloosheid. De verslagen van nagenoeg elke industrie in Engeland wijzen op eene aanmerkelpke verbetering. Het grootste bewijs daarvan is, de afneming van het aantal werkloozen. Men had voorzeker vermeerdering der werkloosheid gedurende den winter ver wacht, zooals dit gewoorljjk geschiedt, maar sedert October is er in plaats daarvan eene aanzienlijke vermindering geweest. Het jongste verslag wijst op 1.137.000 werkloozen^ vergeleken bij het schrikwek kende totaal van 2.044.000, hetwelk in Juni 1921 bereikt werd. In de katoen industrie waren 36.000 personen meer werkzaam dan in Aug. j.l, en 800 meer mannen in den scheepsbouw. Een waanzinnige. Een waanzinnige te Coopermills (Maine V. S.), die tevergeefs getracht had zijn vrouw te bewegen weer met hem samen te komen wonen, heeft in een vlaag van woede zes lieden gedood. Eerst schoot hij zijn vrouw en haar beide zusters neer, daarop de vrouw van den schout fin diens zoon en ten slotte pleegde hij zelfmoord. Sneeuw. Er is opnieuw zooveel sneeuw gevallen te Frankfort dat het verkeer volslagen gestremd dreigt te worden. Dergelijke kolossale hoeveelheden sneeuw zijn sedert jaren in Zuid-Duitschland onbekend. Het treinverkeer is sterk gestoord. Als de dooi invalt zal Nederland wel met hoog water op den Rijn te kampen krijgen. —o Veerboot omgesloegen. Op de Main, nabij Wurzburg in Beieren, kwam dezer dagen een veerboot tusschen het kruiende ijs en sloeg om. Verschillende passagiers konden den oever bereiken, maar zes anderen zijn verdronken. Onze spoorwegen en de Belgische regeering. Naar ons ter oore kwam, hebben, toen in November 1918 de wapenstilstand was afgekondigd, onze spoorwegen materiaal en personeel ten dienste van de Belgische regeering gesteld, teneinde deze behulpzaam te zijn bij de reorganisatie van haar dienst. En naar wij ook vernemen, heeft de Belgische regeering tot heden nog altijd niet de rekening betaald, die haar voor de bewezen diensten is aangeboden. Een afschuwelijke moord. Donderdagmiddag half een heeft in de Laagstraat te Eindhoven een afschuwelijke moord plaats gehad. De bekende zandkoopman, hondenhande laar, de 65-jarige Willem Coppens uit de Laagstraat, heeft na een worsteling zijn 64 jarige vrouw, Catharina Peijnenburg, met een scherp voorwerp op het hoofd doodgeslagen. Inlevering van SPAARBOEKJES ter bijschiijving van rente, op MAANDAG 7 JANUARI 1924, van 25 u. nm. bij den KASSIER. Het Bestuur. zal op Woensdagen 9 en 23 een bruinen hond, luisterend naar 1 Jan. 1924, telkens n.m. 7 u. den naam «M1EL«. Tegen be-1 precies, ten kotfiehuize van A. van looning terug te bezorgen bij J. Delft le Heusden, t/v den heer BRUIJSTENS Jzn. te Hedikhuizen. \i' v\ D' Stroom' wegens vertrek, bij uizet en toeslag VEILEN Diens flink en soliede aan de Wittebroodstraat te Heusden groot 2 A. 35 c.A. m.g. Heusden, 1 Jan. 1924. „De Automaat", Heusden. Vertegen woord.J. PODDEWIJN. Mijn besten wensch op dezen dag aan vrienden en bekenden. Heusden, 1 Jan. 1924, H. Baaijens-Merkx. Café. Vaikensslagery. p.f. Heusden, 1 Jan. 1924. Heden ontvangen een prachtige sorteering SCHAATSEN, zoowel de goedkoope als fijnere soorten. Ook de bekende kunst schaatsen merk «NOOIT GE DACHT». Beleefd aanbevelend, HEUSDEN te Waalwijk zal PUBLIEK VERKOOPEN voor Jan Brug man s te Genderen A. aan zijn woonhuis op Don derdag 3 Januari 1924 des namiddags 3 uur precies, den ge- heelen inboedel, waaronder kasten, tafels, stoelen, spiegel, klok, potten, paruien, aardewerk, lamp, kruiwagen, hondenkar, hooi, brandhout, mesthoop enz. B. in het café «de Zwaan« van A. Kramer te Genderen des avonds 5 uur precies, het van verkooper te Genderen. Aanvaarding in eigen gebruik bij de betaling der koopsom. De toeslag van het huis zal plaats hebben op Donderdag 10 Jan. a.s. des avonds 5 uur in gemeld koffiehuis. L. J. BAX, Vrachtrijder Heusden's-Bosch. p.f. Heusden, 1 Jan. 1924. Met de intrede van het nieuwe jaar wensch ik al mijne begun stigers, zoowel binnen als buiten de stad, veel heil en zegen, en blyf mij tevens aanbevelen voor de levering van alle soorten Krui denierswaren, Steenkolen enz. M. BAX. Heusden, 1 Jan. 1924. L. P. BAX. Engstraat Heusden. Rijwielhandel en Reparatieinrichting i p.f. 1 Jan. 1924. G. J. Baaijens, Slager, Ridderstraat, p.f. Heusden, 1 Jan. 1924. Ondergeteekende, wenscht aan vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de stad een gelukkig nieuwjaar L. F. van Bladel-van Diem, in Koloniale Waren, Tabak, Sigaren .en Sigaretten. Handel in Land- en Tuinbouwzaden. Putterstraat Heusden. C. BOUMAN," Drietrompetterstraat, Heusden. Kruidenierswaren, Comestibles, p.f. 1 Jan. 1924. SCtUlTSEK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2