TE KOOP HITTEKAR 15 i Kunsttanden twee perceelen WEILAND, A. DE GRAAFF Geleyenheid tot Repareeren van Motoren en Rijwielen. Firma DOEDE1JNS-VISSER, Dankbetuiging- DRACHTIGE VARKENS. Bekwame Mandenmakers Diens huisje met erf VERHURING bij inschrijving GEVRAAGD VERPACHTING WEILAND Wyberf Tel. No. I - MEEUWEN. Telephoon No. 12 HEUSDEN. Notaris PAAP Notaris VAKGENOT Voorbarig. Vragen op rechtskundig gebied publiek verkoopen: Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Een Bietensnijder (nieuw), diverse restanten ijzerwaren en geëmailleerde ar tikelen, worden tegen zeer lagen prijs opgeruimd. Een partijtje gebruikte Heeren- en Damesrijwielen, voor elk aannemelijk bod. Een gebruikte Ornamentkachel, geheel compleet en in goeden staat, voor spotprijs. wel geregeld, zoodat er geleidelijk wordt afgeleverd, maar de prijzen blijven zeer stationair. Men besteedt voor het goede handelshooi tot f 18 per 500 K.Gvrij in de pers. 's Gravemoer. Voorgaande week her dacht de heer P. van der Dussen en zijne echtgenoote hun 25-jarige echtvereeniging. Wij wenschen dit paar en hun talrijken familiekring, dat zij eenmaal ook nog het gouden feest mogen vieren. Herpt. De heer Dirk van Diem, die op 26 November '23 vyftig jaar lid was van de schutterij «St. Catharina*, mocht deze week als blijk van sympathie van ge noemde vereeniging een mooie klok ontvan gen. Kerkwijk. Loop der bevolking dezer gemeente gedurende 1923. Aantal inwoners op 1 Januari 1923 1105, n.l. 570 m. en 535 vr. Vermeerderd door geboorte met 10 m. en 6 vr., door vestiging 8 m. en en 15 vr. Verminderd door overlyden met 2 m. en 4 vr., door vertrek met 14 m. en 20 vr., zoodat de gemeente vermeer derde met 4 m. en 1 vr. De totale be volking op 1 Januari 1924 bedroeg 1110 n.l. 574 m. en 536 vr., daarvan zijn 1093 Hervormden en 17 Gereformeerden, <2 Meeuwen. Naar wij vernemen Zal door een aantal kooplieden naast den auto busdienst «Alad*, een nieuwe N.V. worden opgericht, om een nieuwe autobusdienst in deze streek te organiseeren. Door eenige jongens werd alhier een koperdraad op het electrisch net ge worpen, waardoor verschillende aangeslote nen van het licht verstoken waren. De politie deed onmiddellijk onderzoek. De daders werden ontdekt en procesverbaal opgema v— De zangvereeniging «Volharding*, dameskoor te Babiloniënbroek, werd wegens gebrek aan leden opgeheven. Raamsdonksv;eer. Tot onderwijzeres werd aan de Ned. Herv. School alhier benoemd mej. van Dis van 's Gravenhage, die in het bezit is van acte Engelsch M.O. Marktbericht. Tarwe f 12 Hooi f 17 a 17.25; Haver f10; Erwten f24. Naar wij vernemen zal de R. K. Tooneelvereeniging Kunst na Arbeid* op voeren «Don Garica Marens.* Rijswijk. De gem. Zangvereen. «De Lofstem* en de muziekvereen. «Kunst en Vriendschap* alhier, directeur de heer A. W. v. d. Nat, hopen op Zaterdag 26 Jan. a.s. des avonds half zeven, eene openbare uitvoering te geven. Sprang. Onze dorpsgenoot P. A. van Vuren Pz. is geslaagd voor het examen afgenomen te Tilburg voor vereeniging van leeraren in de Handelswetenschappen. A.s. Vrijdag hopen de leiders met de leden der Ned. Herv. Knapen vereen. »Samuël« alhier, jaarfeest te vieren. A.s. Zaterdag hoopt de afdeeling Patrimonium* alhier in vergadering bijeen te komen. Naast verschillende zaken ver meld de agenda voorstel van het bestuur tot verhooging van contributie met het oog op eventueele aansluiting bij den Chr. besturenbond SprangCapelle. Bevolking Sprang-Capelle over 1923. Op 31 Dec. 1922 2570 m. 2425 vr. totaal 4995. Vermeerdering in 1923 door geboorten 68 m. 73 vr. totaal 141. vestiging 97 m. 113 vr. 210. Tot.verm. 165 m. 186 vr. 351. Vermindering in 1923 door overlyden 29 m. 27 vr. totaal 56. vertrek 133 m. 154 vr. 287. Tot. verm. 162 m. 181 vr. 343. Bevolking op 31 Dec. 1923 2573 m. 2430 vr. totaal 5003. Veen. Uitslag hardrijderij op schaatsen van Donderdag j.l., voor jongens van 1216 jaar. Ie pr., H. H. Jonker f 7 2e pr,, S. Timmermans Mzn., een paar schaatsen 3e pr., B. Vos, f 3 4e pr., M. Timmer mans Mzn., f 2. Op Donderdag 24 dezer, des n.m. half zeven, hoopt Ds. Kok uit Aagtekerke voor de Ger. Gem. alhier op te treden. Waalwijk. De raad besloot geen medewerking te verleenen tot oprichting van een Provincialen Bond van Brandweer organisaties. In bespreking kwam het advies van de gascommissie inzake het betoog van den heer Smolders ten aanzien van de voorge stelde wijziging van het tarief voor de levering van gas. Besloten werd het advies der commissie op te volgen. Na een half jaar zullen de uitkomsten van deze wijziging worden meegedeeld en zal men overwegen of verlaging van het aanvangstarief mogelijk is. Naar aanleiding van het besluit van Ged. Staten, tot vernietiging van het raadsbesluit van 27 Juli 1923, waarbij het verzoek van het departement Langstraat der Mij. tot Nut van het. Algemeen tot het beschikbaar stellen van een schoolge bouw, werd afgewezen, hadden B. en W. een uitvoerig praeadvies uitgebracht. Na eenige discussie werd besloten, onder verwijzing naar het onpartijdig oordeel van het rijksschooltoezicht, dat met genoemde school het onderwijs geen dienst wordt bewezen, adressante te verzoeken op haar verzoek terug te komen, en is besloten aan een adres van de Kamer van Koop handel voor de Langstraat om verbetering te verkrijgen van den keiweg Tilburg Waalwijk, adhaesie te betuigen. Het. comité dat zich heeft gevormd uit belasting-plichtigen, inzake navorderings belasting over 1921 in de voormalige ge meente Besoijen, heeft zich, nadat de ge meenteraad en ook thans Ged. Staten, op hunne requesten om intrekking van ge noemde belasting, afwijzend hebben be schikt, thans in laatste instantie, tot de koningin gewend met een uitvoerig adres, verzoekende te wilen bevorderen dat deze navorderings-belasting alsnog wordt inge trokken. Waspik. Op de paardenmoDStering, gehouden bij den Heer A. Pruissers alhier, werden 22 paarden aangevoerd. Slechts 1 werd verkocht. Bij flauwen handel zijn de prijzen dalende. Onze geachte dorpsgenoot, de heer Adr. Schenkels, slaagde voor zijn examen Engelsch Mercurius. Zondag brandde de smederij van den heer P. alhier af. Door het kracht dadig optreden der brandweer, die met de motorspuit spoedig aanwezig was, wist men het woonhuis te behouden. De in ventaris, de smederij, benevens een aantal fietsen, gingen verloren. Het huis bekwam veel waterschade. Door de firma Rijsdijk, scheeps bouwmeesters alhier, die tot heden slechts slooperswerk verrichtte, zal met nieuwbouw begonnen worden, waardoor aan meer handen werk zal verschaft worden. Een gelukkig verschijnsel. De Heer Koenen, Tuinbouwleeraar te Drunen, trad voor den «Jongen Boeren stand* als spreker op, met het onderwerp «Plantenziekten*. Hij gaf verschillende middelen aan de hand om die ziekten te bestrijden. Van de werf der N. V. Scheeps- bouwwerven v.h. P. A. Ruijtenberg alhier, werd met goed gevolg te water gelaten de motorboot Nelly 2«, groot 220 ton, voor rekening van den heer J. v. Oosten te Rotterdam. In het vaartuig wordt een »BoInes*motor geplaatst van 70 P. K. De kiel zal worden gelegd van een kanaalschip, groot 860 ton voor den heer J. H. Vermeeren te Raamsdonk. INGEZONDEN. (Buiten verantwoording der Redactie). Mijn heer de Redacteur, Tot mijn groote verwondering las ik in uw blad van j.l. Vrydag het bericht, dat ten mijne huize een volledige installatie tot het stoken van alcohol is ontdekt en iu beslag genomen. Uw berichtgever is toch wel een beetje te vlug geweest met zijn mededeelingen, of hij heeft willens en wetens opzettelijk een dergelijk praatje de wereld ingezonden, om mij te belasteren, want ik zou willen vragen, weet uw correspondent wel wat een stokery is en wat daarvoor noodig is. Men kan toch moeilijk wat huishoudelijke artikelen, die ten mynent aangetroffen zijn en in beslag genomen, als zoodanig beschouwen. Mij dunkt, ware het beter geweest, eerst de uitspraak der rechter eens af te wachten dan iemand op deze wyze publiek in een courant te vermelden. Uw correspondent kan dan ook bij mij honderd gulden in ontvangst nemen, als hij mij bewijst dat het in beslaggenomene een volledige installatie is en ook wanneer hy de kunst verstaat, met deze dingen alcohol te bereiden. Werkelijk dat is toch al te gek, naar myr.e meening. Ter gelegener tijd hoop ik op deze zaak terug te komen. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, Uw d.w.d. A. AMBROSIUS, Molenaar VEEN (bij Heusden). Noot van de Redactie. De correspondent blijft in zooverre bij zijn bericht, dat aan het toestel misschien ontbreekt een deksel, wat echter aan het geval niets af zou doen. 't Grasgewas, aan den buitenkant van een Haag, van een perceel dat eigendom is, en langs de prov. weg ligt. Behoort nu 't gras aan de provincie of aan den eigenaar? W. A. Het grasgewas van een perceel, hetwelk langs een provincialen weg ligt, behoort ook buiten de haag aan den eigenaar van het perceel. Natuurlijk nemen we hierbij aan dat de eigenaar zijn eigendomsrecht van het perceel, ook buiten de haag, kan bewijzen. Men denkt er wel aan, dat de leggers der provinciale wegen en voet paden niets bewijzen omtrent het recht van eigendom, zoodat men dit recht op eene andere wijze zal moeten kunnen aan- toonen. Een huismoeder overlijdt zonder testament met achterlating van. echtgenoot en drie kinderen. Hoeveel erft ieder en hoeveel successie moet betaald worden. De erfenis bedraagt ongeveer f20.000. B. X. Is een onbezoldigd rijksveldwachter jachtopziener gerechtigd in het veld katten dood te schieten. W. R. BINNENLAND. Schippersvrouw en 4 kinderen verdronken. Het sleepschip «Dato 10*, geladen met zand, met bestemming naar België, is op de Schelde nabij Bath door een zeeboot aangevaren en gezonken. De schipper werd gered. Zijn vrouw en vier kinderen zijn helaas verdronken. o Ontslag aangezegd. Aan een aantal hulpkommiezen der be lastingen op daggeld is, naar de «Ambte naar* meldt, tegen 1 Mei ontslag aan gezegd. o invoerrecht op koflie. Eenige keeren is reeds gemeld, dat een invoerrecht op koffie te wachten zou zijn. Naar de «Tel.* thans met zekerheid ver neemt is inderdaad binnenkort een wets ontwerp tot heffing van invoerrecht op koffie te wachten. Oct aantal vacatures in de Ned. Herv. Kerk. Het getal predikantsvacatures in de Ned. Herv. Kerk bedroeg op 1 Jan. 1924 in het geheel 247 tegen 246 op 1 Jan. 1923 en 255 op 5 Juli j.l. Verdeeld naar de provinciën waren vacant in Gelderland 32, Zuid-Holland 44, Noord- Holland 39, Zeeland 19, Utrecht 11, Fries land 28, Overijssel 14, Groningen 22, Noord-Brabant 17, Limburg 7 en Drenthe 14 plaatsen. In 1923 zyn 18 predikanten overleden, 13 emeritus geworden, 5 tot een anderen werkkring overgegaan. Opnieuw in dienst zyn getreden 11 pre dikanten, die emeritus waren of uit het buitenland zijn gekomen. Inbraak gepleegd. Zondagavond, toen de heer K. even zijn woning aan de Willemstraat te Slikkerveer verlaten had, is er bij hem ingebroken. Een bedrag van plm. f 2000 is gestolen. De politie heeft dadelijk een onderzoek in gesteld. Als sterk verdacht de inbraak gepleegd te hebben, zyn aangehouden M. v. D. en P. de J. aldaar. Bij het hoofd van een school in de Van Oldenbarneveltstraat te Rotterdam vervoegde zich Zaterdag een man, die beweerde voor het gemeente gasbedrijf te komen om de leiding na te zien, Men liet hem begaan en daarna vertrekken. Kort daarop kwam men tot de ontdekking, dat uit een kast een kistje met ongeveer f 4000 verdwenen was. Deer twist verwond. Te Hengelo ontstond een twist tusschen een woonwagenbewoner en een mastiek- dekker uit Enschedé, welke zoo hoog liep dat de mastiekdekker den woonwagenbe woner met een hamer op het hoofd sloeg, tengevolge waarvan deze levensgevaarlijk gewond werd. De woonwagenbewoner werd naar het ziekenhuis vervoerd en de mastjekdekker in arrest gesteld. Ernstig ongeval. Toen de rijksveldwachter Pikaar met zijn vrouw bij zijn vriend v. d. K. op de Oranjelaan te Leiden op bezoek was, vroeg deze hem, zijn revolver eens te mogen zien. De veldwachter voldeed aan dit verzoek hij ontlaadde de revolver, maar liet er abusievelyk één patroon inzitten, met het gevolg, dat bij de demonstratie de vrouw van den veldwachter een kogel in den buik kreeg. Zij is in hoogst ernstigen toestand naar het academisch ziekenhuis vervoerd. o Een geschenk van den Keizer van Japan- H. M. de Koningin heeft in particuliere audiëntie ontvangen den Japanschen gezant, die H. M. namens den keizer van Japan een geschenk kwam aanbieden in verband met het regeeringsjubilenm der koningin. Het geschenk bestaat uit twee zeer kostbare vazen. Hoog water. Men meldt uit Maastricht De Maas is in de laatste dagen weer veel gewasschen, zoodat zij hier en daar buiten hare oevers getreden is. In de laatste drio dagen bedroeg de was resp. 6491 en 38 centimeter, zoodat de peil schaal aan de Maasbrug thans 3.03 M. teekent gelijkstaande aan 45 04 N.A.P. Uit België wordt nog was geseind. ADVERTENTIEN. Geboren: FREDERIKA JOHANNA, dochter van P. Nolen en H. J. Nolen - Langedijk. Meeuwen, 19 Januari 1924. Aan alle milde gevers onzen hartelijke!) dank voor de steun aan be- hoeftigen in de gemeente Nederhemert. DE COMMISSIE. EEN SOL1EDE OP VEEREN. Te bevragen bij C. v. d. MOOREN, Gen der en. te Werkendam, zal DONDERDAG 31 JANUARI 1924, v.ra. 10 uur, in café Sprenger te Sleeuwijk, Betaaldag koopsom 1 Oct. 1924, mits 2 solide borgen stellende. Kosten 10 contant. GEVRAAGD, voor grauw werk, bij D. KOMAN te Werkendam. zal op DONDERDAGEN 31 JAN. en 14 FEBR. 1924, telkens nm. 1 u. precies, in café «de Zwaan* te Genderen, ten verzoeke van den heer P. Vos Jz., bij inzet en toeslag VEILEN: aan den Genderenschen Dijk te Genderen, groot 80 c.a. van WEILAND te ALMKERK gend. «de Oude Doorn*, groot 4.47.60 H.A. voor Mej. Wed. Ph. Uythoven, te Drongelen voor het seizoen 1924. Inschrijvingsbiljetten in te zenden uiterlijk tot 31 Januari 1924 des voorm, 11 uur ten kantore van Notaris A. SCHAAP te Waal wijk, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. zoo spoedig mogelijk, wegens ziekte der tegenwoordige, een Eind 114, b/d Waterpoort, 13iliyiz:e pry zen. behalve ZONDAGS. bij J. A. OCKERS, Meeuwen Pompveld bij Andel. BIJ INSCHRIJVING voor den tijd van één jaar of vier jaren van kadastraal Veen B 127128, groot totaal hectaren 4.22.30, tot nog toe in huur geweest van Wed. B. Kant. Inlichtingen by en inschrijvingen uiterlyk 1 Februari a.s. aan den heer OTTEN, postdirecteur Go- rinchem. Rookers voorkomt den on- aangenamen smaak in den mond door geregeld gebruik van de 75 jaren beproefde tflbhrthw Bij alle Apothekers en Dro gisten verkrijgbaar 45 en 80 Cts. Wacht U voor na maak en let op 't merk Gaba. Vanaf heden is het tarief DRUNEN-HEUSDEN f 2.— en 25 cent per K.M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs Aanbevelend: i" f.IS EXTRA KOOPJES!!! Luie AitriiMritltiii

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 3