Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No, 4370, Vrijdag 8 Fedruari UITVERKOOP, W. A. v. d. DONK der Firma W, A. v.d.Donk. 18—21 Februari Ziet onze étalage. Geen zicHtzendingen. ARKELSTRAAT 20-21 G O R C U M. Arkelstraat 2021 G0RCUM. HE.T LAATSTE. EN BELANGRIJKSTE DRAADL005-BERICHT 15) MAANDAG a v.- is pebr. a. s. AXMINSTER KARPETTEN vanaf f 29 - 3x4. BEHOORENDE BIJ HET DE EINDELOOZE TAAK VAN VROUWEN. Gemiddeld werkt een huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan nemen, is slechts een onderbreking van haar nooit eindigende taak. Dit is te be treuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zich urinestoornissen, zenuwachtigheid, prik kelbaarheid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendeneden zijden, loom heid, moedeloosheid, bloedarmoede. De vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tyd moet worden gevonden voor rust en voor ont spanning buitenhuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, water zucht, steenvorming, graveel, of^nier- en blaasontsteking. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstan dige leefwijze aan en vertrouw het her stellende werk aan Foster's Pillen toe. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT TE WAALWIJK Vervolg. In behandeling kwamen een dertigtal ingekomen stukken. Naar aanleiding van eene gelijke circu laire van de Dordtsche Kamer werd be sloten een rondschrijven te zenden aan de Besturen der binnen het district der Kamfer gelegen gemeenten, waarbij ge wezen wordt op de belemmering die ge legen is in het onnoodig ver uitstrekken der bebouwde kommen bij de vaststel ling van voorschriften voor de maximum- sneldheid. Ter sprake werd gebracht de circulaire van den Minister van Arbeid, waarbij de aandacht wordt gevestigd op de na latigheid van vele ingeschrevenen in het handelsregister om wijzigingen, op te geven. Door den Voorzitter werd mede gedeeld, dat reeds vroeger de aandacht van belanghebbenden bij afzonderlijke circulaire op de noodzakelijkheid van opgaaf der wijzigingen is gevestigd en gewezen is niet alleen op de mogelijk heid van strafrechterlijke vervolging, doch ook op de ernstige gevolgen die in het zakenverkeer uit de nalatigheid kunnen voortvloeien. De commissie voor het Handelregister zal deze aangelegenheid nader onder het oog zien. Naar aanleiding van een adres der Nijmeegsche Kamer inzake den arbeids tijd in de broodbakkerijen werd besloten, zoo mogelijk in samenwerking met an dere Noord-Brabantsche Kamers, pogin gen aan te wenden om te verkrijgen dat de arbeidsvoorschriften en die omtrent den broodverkoop worden gewijzigd. Met het oog op de gewestelijke toestanden werd een verbod van verkoop van versch brood vóór tien uur des morgens een zeer willekeurige belemmering van de vrije uitoefening van het bedrijf geacht, die misschien voor andere deelen den zin kan hebben, doch zeker in onze pro vincie eiken grond mist. Ten aanzien van de vraag, gesteld door de Zwolsche Kamer of het gewenscht kan zijn, dat door openbare bestuursor ganen bepalingen in het leven worden geroepen, waarbij cautiestelling voor een gedeelte der aannemingssom ten behoeve van onderaannemers verplichtend wordt gesteld en geheime cessie op de aanne mingssom wordt tegengegaan, waren de meeningen zeer verdeeld. Eenerzij ds achtte men voor een groep middenstan ders, waartoe als regel de onderaanne mers zullen behooren, meerder zekerheid wel gewenscht, hoewel men toch ook van oordeel was dat de regeling dezer aangelegenheid beter op zijn plaats is bij de betrokken vakverbonden, ander zijds zag men in dergelijk soort bepalin gen een Jbelemmering van de vrije in schrijving en eene bevoordeeling vaak van kapitaalkrachtige aannemers, waaruit slechts nadeel voor de besteders kan voortvloeien. Besloten werd de verschil lende inzichten ter kennis van de Zwol sche Kamer te brengen. Een verzoek van het Bureau voor uit vinders om een subsiduie van f 100. werd met het oog op de beperkte mid delen der Kamer afgewezen. Naar aanleiding van een schrijven van den Directeur van het Centrale Bureau voor de Statistiek waarbij de bezwaren zijn kenbaar gemaakt tegen de voldoe ning aan het verzoek der Kamer om in de Statistiek van in- en uitvoer voor wat betreft overleder ook te noteeren de maat in vierkante voet, werd besloten dat de Kamer zich opnieuw zal richten tot den Minister met bestrijding van de tegen inwilliging van het verzoek aan gevoerde bezwaren. Ook een verzoek van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer om een bij drage met het oog op de beperkte mid delen afgewezen. Bij de behandeling van het adres der Leidsche Kamer inzake de forensenbe lasting deed de Voorzitter mededeeling van het persbericht, dat de wijziging der wettelijke bepalingen ten aanzien dezer belasting bij het Departement in voor bereiding is. Niettemin besloot de Ka mer overeenkomstig het advies van het Bestuur als de meening der Kamer mede te deelen, dat de belasting in hoofdzaak behoort te worden opgelegd in de ge vallen, dat de vestiging elders wordt aangewend als middel om aan de belas ting in de gemeente waar men zijn be drijf heeft, te ontkomen. De Voorzitter deelt mede, dat het ver zoek van de Vereeniging Nederland in den Vreemde om toezending van propa- ganda-materiaal bereids is gepubliceerd. Op het afwijzend bericht van den Ne- derlandsche spoorwegen om verbetering te brengen in de verlichting van het spoorweg-emplacement te Raamsdonks- veer en andere stations der Langstraat, zal nader worden teruggekomen. Het adres der Haagsche Kamer strek kende om te komen tot wijziging der Handelsregisterwet in dien zin, dat ver laging der bijdragen voor het handels register wordt mogelijk gemaakt vond geen instemming. Van de 1161 bijdra gen zijn er 702 van f 2 50, 258 van f 5. 90 van f 10.53 van f 20.50 van f 30.7 van f 50.en 1 van f 100. Naar het oordeel der vergadering kan er dus geen sprake zijn van een druk- kenden last, waarvan sprake is in het adres der Haagsche Kamer. De vergadering sprak zich met alge- meene stemmen uit tegen verlaging. Op verzoek van het Centraal Norma lisatiebureau werd in beginsel besloten tot het toekennen van een jaarlijksche bijdrage, Tot steun aan de actie van het Week blad Middenkoers voor verlaging der Posttarieven werd besloten. Uit de ter tafel gebrachte correspon dentie tusschen het Bureau met de af- deeling Handel van het Departement van Arbeid, bleek, dat van een benadee ling van de Nederlandsche belangen bij het met Tsjecho-Slowaliije gesloten han delsverdrag, althans ten aanzien van leder en lederwaren, geen sprake is. Besloten werd toe te treden tot de vereeniging Binnenscheepsvaart-congres en werd tot afgevaardigde voor het eerst volgende congres aangewezen de heer van Dongen en tot plaatsvervanger de heer de Haan. Het verzoek van de vereen, het Neder landsche Wegencongres, om toe te treden als lid, werd afgewezen. Aan het adres der Nijmeegsche Kamer waarbij andermaal wordt aangedrongen op de vestiging van een. zeepostkantoor op de Harwichbooten, werd steun ver leend. Mededeeling werd gedaan van het adres, dat door de Kamer op verzoek van het lid G. van Loon aan de Regee ring is verzonden, waarbij de aandacht op de plannen der Belgische Regeering tot verhooging der invoertarieven voor Nederlandsch leder. Besloten werd steun te verleenen aan de Haarlemsche Kamer, waarbij gewezen wordt op de wenschelijkheid, dat de Kamers vooraf kunnen kennis nemen van het ontwerp handelsverdrag, dat volgens persberichten met de Vereenigde Staten van Noor-Amerika zal worden gesloten. Een overzicht werd gegeven van het aantal inzagen in het handelsregister, vsrgeleken met die der andere Kamers. Tegen de voorzetting van het door de Regeering gegarandeerde crediet aan de Handelskamer, waartegen in een adres der Middelburgsche Kamer bedenking werd gemaakt, wordt sterk opgekomen. De vergadering acht het een bedenkelijk verschijnsel, dat deze coöperatie nog steeds met verlies werkt en zij acht het verwerpelijk, dat deze instelling, die het vrije bedrijf afbreuk doet, met staats steun op de been wordt gehouden. Mededeeling werd gedaan van het ant woord der Gedep. Staten naar aanleiding van het verzoek der Kamer, om verbe tering van den weg WaalwijkTilburg. Door de Staten werd aangegeven, dat de kosten van verbetering zouden be dragen f300.000.Door het bestuur der Kamer is bereids geantwoord, dat bij verbetering van het wegdek ter u V Mj' \>x\- i .n is uw eerste gang Daar de Wij zijn thans bezig de voor bereidingen te treffen, om dit jaar wederom op grootsche wijze voor den dag te komen. Daar wij de vorige 2 jaren bij deze enorme drukten ruimten te kort zijn ge komen, hebben wij besloten voor deze 4 dagen onze le, 2e en 3e ETAGE geheel disponibel te stellen. Wij bieden U aan Belgische meubelen tegen lagen franken koers. DIVANS met mecaniquis f 22. 6 imitatie eiken stoelen, rug en zitting bekleed leerdoek f 29.—. Eiken buffeten, vanaf f 56.Dressoir buffetten zeer elegant eiken f 46. Verschillende complete en niet complete ameublementen. Queen Anna amenblement bestaande uit 2 armfanteuils 4 stoelen bekleeding velours f138.massief eiken. 2 Crapeauds 4 stoelen, massief eiken, gebloemd moquet f 120. STOELEN met gaatjes mat, in mahonie- of noten kleur, f 15.50 per zes. GEPOLITOERDE STROOMATSTOELEN (beperkte hoeveelheid) f 11.50 per zes. 400 coupons Vitrages Alovernets. Linoleum. Wollen, Katoenen en Gocosloopers. Axminster naturel. Tapis Beige velvet koehaar en bouclé karpetten. KINDERSTOELEN, KLAPWAGENS en VOUWWAGENS, de laatste vanaf f 7.50. In verband met de stijgingen die overal plaats vinden, en waarmede wjj geen rekening houden handhaven wij onze reclame aanbiedingen. Goederen niet behoorende tot dezen uitverkoop 10% korting. Magazijnen geopend tot 8 uur 's avonds- Oudste grootste en meest gesorteerde meubileerinrichting. Het adres der waarbij wordt te geenerlei bezwaar schaffing van de breedte van 2l/% M. waarmee kan worden volstaan, reeds een besparing is te ver krijgen van ruim f 100.000.terwijl bij verdeeling der uitgaaf over een tijdsbe stek van b.v. 5 jaren de lasten op de provinciale begrooting niet in die mate zullen drukken, afgescheiden van de perspectieven, die zich bij geleidelijke uitvoering nog openen voor verlaging van arbeidsloon en verlaging der mate- rialenprijzen. Aan de firma D. Y. Alta te Amsterdam wordt op haar «verzoek toestemming verleend tot het uitgeven van een han delsadresboek voor het district onzer Kamer. Tilburgsche Kamer, kennen gegeven, dat bestaat tegen de af- statistiek van voort brengingen verbruik, wordtaangehouden. Aan der Inspectie der Posterijen en Telegrafie te Dordrecht zal worden ge adviseerd, dat de inkrimping van de kantooruren voor het postkantoor te Raamsdonksveer, met het oog op de daardoor verkregen besparing niet al te groote bezwaren ontmoet, doch dat open stelling van het kantoor te Geertruiden- berg tusschen 1 en 2 uur wel wenschelijk wordt geacht, met het oog op de be zorging van geldzendingen tusschen de werktijden en de overweging, dat op dat uur toch een ambtenaar móet aan wezig zijn voor de verzorging van de post. Bij de behandeling van dit punt van de agende werd besloten, nog te ver zoeken de telefoonnetten van Raams- donksdorp en Raamsdonksveer als één plaatselijk net te beschouwen, evenzoo de netten te Made en te Drimmelen. Naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur van Loon op Zand- Kaatsheuvel, om steun te verleenen aan het verzoek van dat bestuur, om een zelfde toestand te verkrijgen ten aanzien van de netten te Kaatsheuvel en te Loon op Zand, deelde de Voorzitter mede, dat door het Bureau der Kamer reeds vroeger een verzoek van gelijke strekking is verzonden. Bij de mededeelingen, zeide de Voor zitter, naar aanleiding van een desbe treffende opmerking in de vorige ver gadering, dat uit verkregen inlichtingen is gebleken, dat onze trage rechtspraak niet is te wijten aan de rechterlijke colleges, doch veel meer aan de raads lieden der partijen. Rechtsmiddelen om die partijen aan te zetten tot spoed, hebben de rechterlijke colleges zoo goed als niet. Naar aanleiding daarvan werd besloten de wenschelijkheid te kennen gegeven, dat hierin verbetering wordt gebracht. Vervolgens geeft de Voorzitter een kort verslag van de samenkomst van de besturen der Noord-Brabantsche Kamers ter bespreking van de tarieven politiek van de P.N.E.M. De bijeen komst werd te 's-Hertogenbosch op 7 Nov. j.l. gehouden, waarna een bespreking heeft plaats gevonden met den Directeur van de P.N.E.M. Het spijt den Voor zitter te moeten mededeelen, dat dit onderhoud geen resultaat heeft opgeleverd en dat de toon, waarin het onderhoud van de zijde der P.N E.M.-Directie werd ge voerd, zoowel op hem als op de meeste der overige aanwezigen geen aangenamen indruk heeft gemaakt. Spr. stelt zich intusschen voor, met de besturen der andere Kamers te overleggen, welke stappen verder zouden kunnen worden overwogen. De leden der Kamer zal44 j. en A. Tabbers 37 j.H. A. WASPIK, over Januari. Geboren: Hendricus Cornells Josephus z. v. A. Th. de Wit en H. M. de Bont Gerardus Bernardus z. v. J. M. Snijders Lena Antonk d. v. P. J. de Rugteren C. Rekkers Marinus z. v. C. Heeren en J. Oerlemans Antonius Johannes z. v. A. M. Fijneman en A. Smits Martinus Cornelis i. v. M. J. P. de Zeeuw en A. C. Pols Govert Abraham z. v. A. van de Leij en J. M. van den Broek. Ondertrouwd: P. J. Emmers 23 j. en A. P. J. J. van der Vleuten 23 j. Gehuwd: J. H. Vervoort 26 j. en A. M. van Diemen 24 j. W. H. de Bont van een volledig verslag van de samenkomst en het onderhoud worden toegezonden Bij de rondvraag komt de heer Smits scherp op, tegen het besprokene op een onlangs gehouden vergadering van de Commissie van overleg voor de invoer- beiemmering van leder en schoenen, zooals dat is weergegeven in een verslag gepubliceerd is in de verschillende vak bladen voor de schoen- en lederindustrie en waarbij den Voorzitter dezer Kamer het verwijt wordt gemaakt, dat hij heeft geweigerd op voorstel van den Heer v. Loon door een adres bij de Regeering aan te dringen op invoerbelemmering van leder. Hij keurt de wijze van be handeling dezer aangelegenheid en de uitdrukkingen, die daarbij aan het adres van den Voorzitter der Kamer zijn ge richt, ten sterkste af. Na een langdurig debat waarbij door den Heer v. Loon wordt betoogd, dat deze aangelegenheid alleen thuis behoort bij de Commissie van Overleg, wordt in stemming gebracht de vraag, of de Voorzitter inderdaad dit heeft geweigerd. Aan de stemming nemen deel, de leden die ook in de vorige vergadering, waarin de kwestie is ontstaan, aanwezig waren, terwijl zich van medestemmen onthielden de Voorzitter en de Heer v. Loon, als betrokkenen. Met algemeene stemmen wordt be vestigd, dat van een weigering als hier voor bedoeld, geen sprake is geweest. D c vergadering werd daarna gesloten. Burgerlijke Stand. W OUD RICH EM. Geboren: Grieta Pieternella v. Tilburg en A. de d. v. C J. v. P. Lamberta Baaien. Getrouwd Borg 27 j. Overleden: P. C. weduwn. van A. Leanen. d, v. Man Pieternella Wijk en H. v. IJ. Verzijl 24 j. en G. Kentie 80 Dongen 33 j. en C. P. Berkelmaris 30 j. M. van Iersel 24 j. en D. de Rooij 21 j. Overleden: A. M. Verschuren 3 m. J. Kuijstens 63 j., echtg. v. P. Verschuren A, Ruijten 59 jweduwn. v. H. Langen- mansJ. de Ridder 69 j., weduwn. v. N. MetselaarL. L. M. Lafarre 27 j., echtg. v, J. A. Booijmans. DUSSEN, over Januari. Geboren: Wilhelmina d. v. A. de Waal en J. A. van Herwijnen Adriana An ton ia d. v. C. Leemans en E. van Veltho- ven Adrianus Marinus z. v .C. Stevens en T. VermuiJohannes Adrianus z. v. J. van Rooij en Th. M. van Rijn Wilhelmina Maria d. v. A. Huigen en L. Leeggan- gersJohanna Maria d. v. J. v. Erp en A. de Wil Louisa Adriana d. v. C. J. de Wit en A. M. van der Pluijm Adriana Antonia d. v. F. Hakkel en H. M. Meijers Willem z. v. J. de Peuter en A. Verhoe ven Petrus Johannes z. v. H. J. de Jong en J. C. de WitMaria Rosa d. v. Th. C. Hanegraaf en C. A. v. d. Pluijm Wil helmina d. v. W. A. v. d. Pluijm en M. de BotLevenloos kind v. M. Winterman en M. Nieuwenhuijzen, Overleden: A. van der Stelt 77 j., echtg. v. A. Nederveen C. A. de Gast 4 j.A. Vingerhoets 66 j. echtg. v. J. H. van EsA. P. J. de Wit 40 j. echt. v. A. van Erp P. J. de Jong 3 d.C. van Dongen 77 j., wed. van J. Hompurs. NEDERHEMERT, over Januari. Geboren: Antonie Diederik z. v. M. v. d. Vliet en J. M. van de Merwe, Gehuwd: G. Keijnemans 22 j. en A. Vos 24 j. Overleden: M. van Capel 74 j., wed. v. G. J. BragtA. de Weert 89 j., echtg. v. Joh. Schalk. ANDEL, over Januari. Geboren: Machiel z. v. J. Roubos en G. G. GrielaardJan z, v. Z. Bouman en jA. Kolijn. Kfcttwsblad de Firma W. A. v. d. Donk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5