Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. li. 4376. vrijdag 29 Februari DE CARNAVALSDAGEN prachtig strijkmuziek Wie houdt van „TOKO SUMATRA!" E. SCHOPENHOUER, „Toko Sumatra". GORINCHEM. Tel. 156. ten. J. ELEKAN 'S-HERMBOSCH. eenneicostuum r i Mantel Dl IJ, Overjas billijke prijzen, Ant. Remie Breestraal Ik Heusden. Kunsttanden ----- Depót =2 G. DOEDEIJNS in KOFFIE en BOTER met prachtige Cadeaux PRIMA EN BILLIJKE COMSUMPT1E. Depothouder J. SNIJDERS, Heusden. Zelfonderzoek. op- Yrajreii op rechtskundig gebied een goede Sigaar, Sigaret of Tabak, kome in Rookt de merken, wascana, PIANIST Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, BEHOORENDE BIJ HET Ontwaakt gij 's morgens met pijn in den rug Hebt gij donkere zwellingen onder de oogen Zijn de enkels en handen ge zwollen Is de urine bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loozing te vaak of te weinig Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer Doet uw rug zeer, als gij bukt of opstaat Hoedt u bijtijds laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen een nierziekte voorkomen spoedige behandeling is het eenige betrouw bare voorbehoedmiddel. Verwaarloozing kweekt al te dikwijls blaasontsteking, waterzucht, rheumatiek, steenvorming en urinezuur-vergiftiging. Hoewel Foster's Pillen zelfs bij deze latere verwikkelingen baten, is het ver standiger om dit speciaal niergeneesmiddel tot voorkoming van nierziekte te gebruiken. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Vervolg Raadsverslag "WASPIK. Nog komt aan de orde het aanschaffen van 70 M! grind tot wegverbetering. De Voorzitter heeft prijsopgave gevraagd by de heer Jansen te Geertruidenberg en by den heer Kerst alhier. Beide offerten waren nagenoeg eensluidend en bedragen f 4.35 per M', op den wal leveren k f 4.85. ^Afmetingen 4 bij 3. De grind was afkom stig van de boven-Maas tusscheri Cuijk en Gennep. B. en W. hebben over die aanschaffing in hunne vergadering gesproken en meen den, dat grind slecht werkt op macadam- wegen, en als dat zoo is, dan vonden zij beter fijn beslag te koopen en dan uit te stellen tot het najaar. De heer De Hond merkt op, als de grind direct verdwijnt, dan hebben we er niets aan. B. en W. adviseeren, met het oog op mogelijk droog weer, den weg voorloopig bij te werken. Macadam is op het oogen- blik verbazend duur, vooral door de hooge vrachten. Daarbij blijft hij vaak lang weg. De kosten worden geraamd op f 450. De Voorzitter vraagt, of de Raad goed vindt uit te stellen. De heer Pruissers acht uitstel niet noo- dig. Hij zegt, zooveel grind komt er niet De heer De Hond wijst op de hooge vrachten in 't najaar. De heer Rubbens is voor bijwerken, De Voorzitter stelt voor twee 40-ton- nen waggon macadam aan te schaffen. Indien het helpt, is het goed, merkt de heer de Hond op, anders is het wegge gooid geld. De heer Vloeimans zegt, dat het altijd helpt. De Voorzitter wil morgen reeds offerte vragen. De heer Verschuren zegtWij hebben gemeend, dat de grind goed ishy wil echter het gevoelen wel eens hooren van den heer J. Kamp, die ook lid van het polderbestuur is. De heer Kamp komt niet aan het woord, doch de heer Brokx merkt op, dat hij advies heeft gevraagd bij rijkopzichters uit Breda en bij Hamers te Waspik, die be weren, dat grind binnen enkele maanden weg is De kosten van macadam worden besproken. Na dat velen tegelijk gespro ken hebben, worden d6 kosten geschat op f 60 per 40 ton. De heer Brokx is voor aanschaffing van 3 waggons. De Voorzitter vraagt toestemming tot aanschaffing. Hij meent, dat hij te krijgen is bij de firma Palit te Bergen-op-Zoom. Wordt goedgekeurd. Een der leden merkt op, dat Hamers hier geen grind kan krijgen. Hij moet altijd naar Capelle. De Voorzitter wijst op de administratieve bezwaren, welke hier aan verbonden zijn. Bij rondvraag merkt de heer Brokx op, dat er spoedig 5 of 6 woningen leeg zullen staan. Als het voortgaat, staan ze binnen een jaar allemaal leeg. Hij vraagt ver mindering van hnur en deze van f 4 op f 3 per week terug te brengen. De heer van der Rijken vraagt, of 't geen tijd wordt er eens een bod op te krijgen. De Voorzitter zegt, dan krijgen we van 't rijk, dat thans f 4300 bijdraagt, niets. De heer van der Rijken heeft bij geruchte vernomen, dat een woning van den Staat is afgekeurd. Zou het lijk niet een paar woningen willen overnemen Het voorstel van den heer Brokx in stemming gebracht, wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Als datum van in gang wordt vastgesteld de eerste week van Maart. De heer Smits vraagt, of de Voorzitter al een advies gevraagd heeft bij den heer Blaokers te Raamsdoriksveer om tot ver mindering te komen der kosten van het Electrisch licht. De Voorzitter is het met den heer Smits volkomen eens, dat de heer Blankers een uitstekend deskundige is. Hij zegt, we mogen geen geld uitgeven, zonder dat het zijn nut heeft. Alle conferenties kunnen niet helpen, indien de menschen niet aan sluiten. De groote fout zit in de weinige aansluitingen. Als we Blankers vragen, komt hij met uitvoerige rapporten, en die kosten veel» geld. We moeten trachten aansluitingen te krijgen voor den werk nemer zijn echter de prijzen te hoog de menschen kunnen het niet betalen. Ge lukkig hebben we nog geen nadeelig saldo. Wil de Raad mij echter machtigen om mijnheer Blankers op te dragen eene be grooting te maken, dan wil ik dat gaarne doen. Zonder aansluitingen kunnen we echter niets bereiken. In andere gemeenten zitten ze met reu zenstroppen. De heer Smits heeft er geen voorstel van gemaakt om bij Blankers advies te vragen. De Voorzitter is bang voor de rekening van Blankers en wijst op de begrooting, vroeger door een ander gemaakt voor het dempen van een gedeelte der haven, waar voor later eene rekening inkwam van t 250. De heer De Hor d meent ook, dat het hem in de geringe aansluitingen zit. De Voorzitter vraagt of Smits er een voorstel van maakt tot het instellen van een onderzoek om een middel te vinden, het net meer rendable te maken. Deze maakt er een voorstel van', wat echter met op 4 na algemeene stemmen wordt ver worpen. De heer van der Rijken vra8gt, of er ook een afschrift te krijgen is van de ver ordening op de schoolgeldheffii g en de waterleiding. De Voorzitter meent, dat de leden die moeten hebben en zal deze beschikbaar stellen, als de schoolgeldheffing door Ged. Staten is goedgekeurd. De heer A. Kamp wijst op den slechten toestand der steenen brug bij Rebbens aan de Vrouwkensvaart. B en W. zullen een onderzoek instellen en de brug laten maken, indien dit noodig blijkt. Hierna wordt in besloten vergadering overgegaan tot bespreking steun aan werke- loozen. NIJVERHEID. Wij ontvingen van de Burgers E. N. R. rijwielenfabriek te Deventer een fraai uit- gevoerden prijscourant voor het zeizoen j 4924. Behalve een groote fabriek te Deventer, die reeds in 4870 is opgericht, heeft deze firma thans 2 fabrieken te Roermond, welke fabrieken voor belangstellenden steeds gaarne ter bezichtirig staan. De prijscourant bevat behalve de ver schillende bekende merken voor 4924 een nieuw rijwiel, model Superbe, dat op vele punten belangrijk in bouw verschilt met da gewone modellen en dat door zijn bouw misschien het meest elegante rywiel is, dat tot nu toe is gemaakt. Een ieder die een nieuw rijwiel wenscht aan te schaffen raadplege eerst dezen catalogus. In het geboorten register staat mijn fa milienaam met een Z, dit moet echter een S zijn. By de aangifte heeft mijn vader zijn naam met een Z geteekend, doch volgens zijn geboorte akte is dat met een S. Ik zag dit graag veranderd want mijn kinderen worden nu óók met Z geboekt. Op wie komen de kosten om dit zuiver te krijgen en tot wie moet ik mij daartoe wenden Is de ambtenaar van den Bur- gerlyken Stand niet verplicht de registers na te zien bij een geboorte-aangifte V. Z. Degeen die verbetering van eene akte van den Burgerlijken Stand in rechten wil doen bevelen, moet daartoe aan de recht bank, binnen welker rechtsgebied de registers zijn, een met redenen omkleed verzoek schrift indienen. Dit verzoekschrift kan men zelf indienen en het behoeft niet door een procureur te geschieden. Dit neemt echter niet weg dat het indienen door een procureur aanbeveling verdient om geen fouten in het verzoekschrift te maken. Wend U dus tot een advocaat-procureur. De kosten komen voor rekening van den verzoeker. Evenwel kat) een en ander gratis geschieden, indien U in de termen valt voor een bewijs van onvermogen, dat ter Secretarie te verkrijgen is. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand is verplicht eene geboorte-acte voor te lezen en na te kijken vóór hy laat onderteekenen en zelf onderteekent. Wie in het onderhavig geval de schuld van de fout in den naam draagt, is moeilyk uit te maken. Waar uw vader bij de aan gifte uwer geboorte zijn naam met een Z heeft geteekend is het niet onmogelijk dat hij zelf aan den ambtenaar van den Bur gerlijken Stand heeft verklaard dat de schrijfwijze van den naam met Z de juiste is. Ik heb een tijdje geleden een request gezonden aan Zijne Excelentie den Minister van Justitie te 's Hage over mishandeling in de Marechaussée-kazerne, waarvan ik buiten bewustzijn ben geweest. Hoe zal ik moeten handelen, indien ik geen ver volging krijg. Zou ik een advocaat kunnen vinden welke mij gratis helpt, daar ik finantieel geheel gerenueerd ben Jan van de Stroom Wittebroodstraat 47 Heusden. Het best is dat U den Heer Officier van Justitie over een en ander gaat spreken. Of U een advocaat zult kunnen vinden, die U gratis adviseert betwijfelen wij, maar U zoudt het kunnen probeeren. Mag een Notaris als hij een huis ver koopt, krachtens art. 4223 B. W., openlijk in een café zeggen hoeveel schuld een persoon heeft en dan nog er bij voegen dat nog meer zou volgen van die persoon, terwyl er van het gezegde niets bestaat. Eene verkoop krachtens art. 4223 B. W. geschiedt op verzoek van den eersten hypotheekhouder bij gebreke van aflossing der hoofdsom, of bij gebreke van betaling der verschuldigde renten. Of de hypotheek nemer meerder schulden heeft of niet heeft hiermede niets te maken. Wanneer nu een Notaris, ten wiens overstaan de ver koop plaats heeft, openlijk zegt hoeveel andere schuld de hypotheeknemer heeft en er bij voegt'dat er nog meerdere schuld vorderingen zullen volgen, terwijl dit alles onwaar is, dan kan die Notaris strafrechtelijk wegens smaad vervolgd worden, terwijl dan bovendien eene burgerlijke actie tot vergoeding der schade en tot betering van het nadeel in eer en goeden naam geleden, kan worden ingesteld. Mocht de Notaris evenwel klaarblijkelijk gehandeld hebben in het algemeen belang dan wordt het oogmerk om te beleedigen geacht niet aanwezig te zijn en is het instellen van eene straf- of burgerlijke aëtie zonder succes. Ingezonden voorwerpen BAZAR GROENE KRUIS, afdeeiing Meeuwen. 4e Opgave. Firma Bax, Woudrichem dubbel aam bord, 2 handdoekrekjes, nest schalen, 20 ratels. Firma van Houten, Weesp, 48 busjes cacao. Firma de Mol, Heusden, kinderspeelgoed, 3 cocosmatten, doos zeep, 4 dozyn karnemelkzeep, 42 klossen garen, 42 stuks band, doos odeur. Charles Schreu- deurs, Heusden, kapstok, 2 kussens. J. van Laarhoven, Heusden, rookstel, tegel, bon bonbakje. C. de Joode, Meeuwen, spreuk, schilderstukjes. F. de Joode, Meeuwen, schilderstukjes. P. Bax, Meeuwen, borstel op plank. C. Bax, Meeuwen, 2 ballen. Th. de Graaf, Meeuwen, broodschaaltje. Mej. Willigeriburg, Meenden, stel beelden. B. Ockers, Meeuwen, 2 muiltjes, waaier, 4 paar kinderhandschoentjes, borstelhanger. A. de Graaff, Meeuwen, doos zeep, een fïesch odeur. J, v. d. Assem, Meeuwen, een fïeschje odeur. Mej. Pruim, Heumen, kussen. R. Redeker, Heumen, badhand- schoen. Maatschappij Victoriabron, Am sterdam, 24 penhouders, 42 potlooden, 42 notitieboekjes, 26 spiegeltjes, 52 kinder- brillen. J. v. Tilburg, Meeuwen, doosje cacao. R. van Dijk, Meeuwen, 2 kleedjes. N. N,, Dussen, bloemenvaas, aschbakj<-s, bonbonbnange, snuisterijen. N. V. Eda, Heusden, een flesch slaolie. J. Roubos, Meeuwen, melkkannetje. W. van Dijk, Meeuwen, schilderstukje. H. Vos, Meeu wen, fantasieschortje. E Vos, Meeuwen, doos zeep, fleschje odeur. Firma Merkx, Heusden, 5 pond koffie. O. Vos, Meeuwen, peperkoek. N. V. Berteis' Oliefabrieken, Amsterdam, 5 droogvoederbakken, 5 zakjes a 5 K.G. C. E 400 eieilijsten, 400 lucifer- dooshulzen. Mevr. Kolf v. Bergeijk, Delft, 2 kleedjes. Firma Meijring, 's Bosch} koek jesschaaltje, 4 portemonaies, 3 zakspiegeltjes, Haarstel 3 postzegelzakjes, luciferzak je. Bijen- kot f, Koog aan de Za;in, 8 doosjes a 3 pakjes pudding, 50 spiegeltjes, 50 knip- plaatjes, Firma Mosman, 's Bosch, 2 mu ziekboeken. P. C. v. Herwaarden, Dord recht, 2 beelden. Gebr. Dobbelman, Nij megen, zending karnemelkzeep. Notaris van Buuren, Middelharnis, f 40.Mevr. van Buuren, Meeuwen, een theeblad. C. de Graaf, Meeuwen, een kussen. J. van Wessem, Arnhem, f 5.A. A. van Turn hout, 's Hage, f 5.J. van Tilburg, Meeuwen, een tegel. PLAATSELIJK NIEUWS. Beneden-Langstraat. De handel in hooi en stroo is kalm gestemd. Er wordt nog wel geregeld gekocht, maar de stem ming is toch flauw. Men besteedt voor het goede handelshooi f45 f46 en voor het stroo f9 a f40, alles per 500 K.G., vrij in de pers. Capelle. Tot Voorzitter en Secretaris der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in de gemeente Sprang-Cappelle zijn benoemd de heeren E. Colet en H. Dijk en voor de Commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Sprang Capelle zijn gekozen de heeren E. Colet en H. Dijk. Door den visscher A. R. alhier werd dezer dagen een otter gevangen, welk dier een lengte had van 4J Meter en een gewicht van ruim 24 pond. Voorwaar een buitenkansje voor genoemden visscher. Werkendam. Vorige week Woensdag had de ouderavond plaats in de openb. school te De Werken. Deze vergadering werd geopend door de WelEd. Heer Duijne hoofd der school, welke een lezing hield over de leerplichtwet. In de pauze konden de ouders het werk hunner kinderen be zichtigen. De genoodigden werden flink getracteerd. Vele ouders waren tegenwoor dig en keerden hoogst voldaan van deze gezellige avond huiswaarts. Tot gemachtigde bij het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk werd gekozen de heer D. P. Middelkoop. Waspik. De R. K. Werkliedenvereeni- ging hield hare feestvergadering in de Harmoniezaal. Eene tooneelvereeniging op gericht uit de leden, voerde op het dramas »De Vadervloek e en het blijspel»Een uurtje Wonderdokterc. Deze uitvoering was uitsluitend toegankelijk voor de leden en de kinderen van het patronaat. Of schoon de meeste spelers pas voor den eersten keer op de planken kwamen, kon men dadelijk merken,, dat er verschillende goede krachten onder waren. De uitvoe ring liep dan ook goed van stapel. Woudrichem Het Comité van actie tot behoud van het Postkantoor in deze gemeente had Vrijdagavond weder een ver gadering belegd, naar aanleiding van een in deze gemeente van het Hoofdbestuur der Posterijen ontvangen brief, waarin over de mogelijkheid tot opheffing van dit kantoor reeds werd gewaagd. De vergadering stond onder Voorzitter schap van den heer A. A. Giesberts. Ook Burgemeester en wethouders en verder vele vooraanstaande mannen uit onze ge meente, waren tegenwoordig. Met de besprekingen, die na de opening volgden viel af te leiden, dat men alge meen var» oordeel was, dat opheffing van het Postkantoor, voor de ingezetetenen, en vooral voor hen die handel drijven, veel schade kon veroorzaken, daar het hnn voor kwam, dat bij opheffing, inkrimping van den postdienst, zoodat bij de vergadering als by het bestellen, het onmiddellijk gevolg zal zijn. Besloten werd een krachtige actie te voeren, tot behoud van het kantoor, waar toe ook de medewerking zoowel van Ge meentebesturen als van alle bestaande or- ganisatie's werd ingeroepen. door het MILITAIR STRIJRJE uit Gorinchem Aanbevelend, OVERWELDIGERS, HERTOG VAN BRABANT, KNOCK OUT, enz. enz. Grooten voorraad in verschillende prijzen. Aanbevelend, ENGSTRAAT, Heusden. Te ontbieden voor Uitvoerin gen, Bruiloften begeleiding van Voordrachten etc. Belast zich met het vormen van Rechtskundig Adviseur, Havenstraat 5 Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT, ERFENIS- en HUURaange- legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. üiliyke Conditiën. komt dan bij Dames- en Heerenkleermakerij Bind 114, b/d Waterpoort, Billijke pryzen. behalve ZONDAGS. bestaande uitNikkelen Serviezen, Porceleinen Koffie- Thee- en Oiitbytserviezan alle losse onderdeelen apart verkrijgbaar, Boter- warmers, Alpaca Lepeltjes in étui, Schilderijen, Klokstellen, Brood trommels, enz., tegen inwisselen van bons. Cadeaulijst gratis verkrijgbaar by den ZIE ETALAGE. Jficnwsblad m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5