BEHOORENDE BIJ iET Vergadering no den raad der gemeente HEUSDEN, op Maandag 17 Maart, des avonds half acht, VoorzitterEdelAehtb. heer H. J, ran Eggelen, /Aanwezig zijn de heeren v. Everdingen, tie Moll, de Haan, Cox, Uhl en H, Ver- /hoeren, Afwezig de heer de Jongh wegens on gesteldheid, Te ruim half acht opent de Voorzitter de rergadering en worden de notulen der vergadering ran 7 December gelezen en onveranderd goedgekeurd. De notulen der feestrergadering, gehouden met het oog op het 40-jarig ambtsjubileum als Secre taris, van den EdelAehtb, heer H. J, van Eggelen, worden zonder lezing goedgekeurd, Ingekomen stukken a, Goedkeuringsbesluit van Ged, Staten, wijziging gem,-begroeting 1023, b, Kennisgeving van mej. Knoop, dat zij hare benoeming tot lid der Commissie voor het Lager Onderwijs aanneemt, c, Kennisgeving van deu heer fkkleben, dat hij zijn benoeming als lid der Regenten der Godshuizen aanneemt, d, Brief van Ged, Staten, waarin me- dedeeling wordt gedaan der goedkeuring gem.-begrooting 1024. e, Brieven Ged, Staten, goedkeuring door den Kroon, wijziging plaatse! Inkom stenbelasting, heffing keurloon en heffing schoolgeld, f, Verslag van den Directeur der Keuringsdienst over het dienstjaar 1923, g, Verslag Commissie tot wering van schoolverzuim 1923, h, Verslag correspondentschap arbeids bemiddeling 1923. i, Verslag der Volkhuisvesting 1923, j, Kennisgeving van de commissie tot wering voor schoolverzuim, dat het bestuur is samengesteld als volgtVoorzitter, J, H, Verhoeven; vice-Voorzitter, W, F, HdwigSecretaris, W, v, Wijnenvice- Secretaris, G, C, Carpaij. k, Motie van het gemeentebestuur van Woudrichem, inzake herziening der jaar wedden voor de gem.-ambtenaran en on derwijskosten voor kinderen, die in een andere gemeente Hooger onderwjjs genieten, Op voorstel van den Voorzitter worden de stukken a tot en met k voor kennis geving aangenomen. Rekening 1923 en begrooting 1924 der Godshuizen, Deze stukken zijn onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Uhl, Col en de Muil, De heer Uhl zegt namens de commissie, dat deze de rekening en begrooting heelt onderzocht en den raad adviseert deze goed te keuren, Op de vraag van den Voorzitter of nog iemand iets over dit punt dera genda in het midden heeft te brengen zegt de heet Cox, dat hij de rekening en begrooting heeft nagezien en heeft bemerkt dat de gelden die worden uitgekeerd voor ondersteuning niet gedekt zijn door kwitantie's, Spr, ban het niet goedkeuren, dat hier maar geheel op goed vertrouwen wordt gewerkt, Het gaat over een bedrag van 3 i 4 duizend gulden, die niet zijn te controleeren, Hij zou gaarne zien, dat zij, die steun ge nieten, telkens als zij een bedrag ontvan gen, daarvoor een kwitantie teekenden, In een omliggende plaats is het voorgeko men, dat iemand bij den Burgemeester om steun kwam en ten antwoord kreeg ije krijgt toch armengeldt. Toen deze per soon den Burgemeester verklaarde, nooit geen steun van het armbestuur te hebben out- vangen, kreeg hij ten antwoord vje staat toch op de lijsu Spr, zou daarom willen, dat in 't vervolg een kwitantie werd ge- teekend, om op die manier orde op zaken te brengen. De Voorzitter zal den wensch van den heer Coz ter kennis van het bestuur der Godshuizen brengen, Hierop worden rekening en begrooting der Godshuizen zonder hoofdelijke stemming go-dgekeurd. Vaststelling kohier der rioolbelasting 1924. B. en W, stellen voor dit kohier vast te stellen tot een bedrag van f 873,- De heer Col vraagt of bij de rioolbe lasting alle aanslagen gelijk zijn, betaalt men b,v, voor een groote villa evenveel als voor een kleine woning. De Voorzitter antwoordt, dat de aan slagen niet worden berekend naar de grootte der huizen, doch naar het aantal aanslui tingen op de riolen, Voor een privaat bedraagt de aansluiting 13, voor huis water f2. De heer Cox vindt het een onbillijke regeling, waartegen de Voorzitter inbrengt, dat de belasting wordt geheven volgens een genomen raadsbesluit, goedgekeurd door de Kroon, Cox, Vindt u het dan niet onbillijk, Voorzitter, Als u het onbillijk vindt, kunt u een voorstel indienen tot wijziging. Coz. Goed, dan maak ik er een voor stel van, Voorzitter, Wordt dit voorstel door een der heeren gesteund, zoo niet, dan kan het verder geen punt van bespreking uitmaken, Geen der heeren wenscht het voorstel te steunen, De heer de Haan vraagt, of de riool- putten niet beter schoongemaakt kunnen worden, Spr, geeft wel toe, dat het voor de riolen een slechten winter is geweest, doch thans is deze voorbij en kon er beter op worden gelet, Het riool in de Put- terstraat vanaf den heer Verhoeven tot aan de Herptsche straat is geheel verstopt en veroorzaakt veel last aan de bewoners daar, De Voorzitter zegt, dat het een akeligen winter is geweest voor de riolen en het moeilijk ging deze geregeld schoon te houden, Kwamen er echter klachten in, dan werd er direct naar gekeken. Spr. zegt toe, ten spoedigste een onderzoek naar het riool te zullen doen instellen, Hierop wordt het kohier der rioolbelasting met algemeene stemmen vastgesteld. Benoeming lid Commissie Lager Onder wijs. De Voorzitter zegt, dat de beer Van Ommeren als lid der Commissie is afge treden, omdat hij niet meer behoort tot de categorie waarvoor hij zitting had. B. en W, hebben op de aanbevelingslijst geplaatst de heeren M, Unl en H, Vos, De heer Uhl wordt met meerderheid van 5 stemmen gekozen, 1 stem was uitgebracht op den heer H, Vos. Op de vraag of de heer Uhl deze be noeming aanneemt antwoordt deze beves tigend, Verzoekschrift, H. Bouman aanleggen scheepshelling, B, en W. stellen voor onder de voor waarden die het Rijk stelt, de gevraagde vergunning te verleenen, onder dien ver stande dat de gemeente er in geen geval schade bij zal lijden en Bouman 6 ets, per M!, zal betalen. Op de vraag van den heer de Haan of deze vergunning wel aan de gemeente moet worden gevraagd en niet aan het Rijk, antwoordt de Voorzitter dat de grond rijkseigendom is, doch de gemeente daar over de beschikking heeft en adressant zich ook tot het Rijk moet wenden, geeft de gemeente echter geen permissie dan geeft het Rijk die ook niet, Met algemeene stemmen wordt hierop de gevraagde vergunning verleend. Verzoekschriften besturen Bijzondere Scholen om voorschot op de gemeentelijke vergoeding, Het voorstel van B. en W. om hetzelfde be drag als in '23 is toegestaan te verleenen wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Toen was de bijdrage bepaald op f 4,- per leerling. Verzoekschrift Comité Bakkerijtentoon stelling te 's-Bosch om toekenning eener medaille. Op voorstel van B. en W. wordt besloten afwijzend op het verzoek te be slissen, De Voorzitter zegt dat nog is inge komen een circulaire van het comité uit de vereeniging van Neder! gemeenten, waarin de gemeente wordt verzocht zich als lid op te geven, om op die manier tot de oprichting te geraken van een afdeeling Noordbrabant van de Ned, Brandweerver- eeniging. Voor deze gemeente zou de contributie hoogstens f 5.- per jaar be dragen. B. en W. stellen voor als lid toe te treden. De heer de Haan meent, dat hoewel het doel goed is, er in de circulaire nogal sprake is van factors en dat normalisatie der brandweermiddelen de bedoeling is, Alvorens het zoover is, zal er echter naar zijne meening een heelen tijd over heen gaan. De Voorzitter antwoordt, dat zoo de factors te hoog mochten blijken, men dan altijd nog kan zeggen, ik dank je, Men verbindt zich slechts voor één jaar, Spr, noemt het doel der vereeniging goed, b,v. wil men ook trachten tot een betere re geling te komen voor hulpverleening bjj brand in naburige gemeenten en deze onder vaste regelen brengen, Nu wordt verzocht om hulp te verleenen en blijken naderhand de kosten wat hoog te zijn, dan geeft dit dikwijls bezwaren. Hierom is het ook goed, dat men hierin eenige vastheid krjjgt. De heer de Moll is bevreesd, dat de kosten nogal wat hooger zullen worden. Als er een vergadering wordt gehouden, en een commissie moet die vergadering bijwonen, wie betaalt dan de kosten, Spr, ziet het groote nut niet in, De Voorzitter zegt dat in zoo'n geval alleen de Burgemeester met hoogstens den Ópper-brandmeester die vergadering zal bijwonen en het dus met de kosten wei zal afloopen, De heer Coz zag het geld liever be steedt voor een goede waterleiding en goede brandweermiddelen, Al die vereenigingen geven niets, is ze eenmaal opgericht, dan moet er een directeur komen, het is alleen maar om zichzelf te helpen, Spr, is het met de heeren de Haan en de Mol eens en vreest ook dat de kosten wel hooger zullen worden, was men er met die vijf gulden af, dan zou hij er voor kunnen stemmen. Bovendien al brandt hier al eens een krot meer af dan is dat nog zoo erg niet. 'al Het voorstel van B. en W, om als lid toe te treden hierop in stemming ge bracht wordt aangenomen met 5 'tegen 1 stem, De heer Coz, die wel voor wilde stemmen, onder beding dat de kosten niet hooger dan f 5 zullen bedragen, iets wat de Voorzitter niet kan accepteeren, stemde tegen, Verzoekschrift Directie Hol! Buurtspoor wegen om bijdrage in het ezploitatietekort 1922, der lijn Drunen—Heasden, Het tekort bedraagt volgens de Directie over mr he Land ran Heuste en the, lie üffraal en de Bmelerml l

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5