Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Ver waar- Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, 5\apeloos/ïe/c/ een LEERJONGEN voor het rijwielvak. voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. 7 VERLAAGDE PRIJZEN. Vragen op rechtskundig gebied GEVRAAGD Telefoon 715. loosde wonden, open beenen, snij-, brand en openwonden, fijt, likdoorns, wratten, enz. geneest de wereldberoemde Oprechte Wirisnmer Zalf. Verkrijgbaar bij Apoth, en Drog. Te Heusderi, J. N. W. Brugman, coif feur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn. Andel, J. 6. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothe kers Hoogstr. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsnm (Gron). PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Even buiten de Wijksche Poort sprong een hond voor een met snelle vaart rijdende motor, waarop gezeten waren v. S. en D., zoodat deze een vreeseiijke tuimeling maakten. Naar omstandigheden liep het ongeval nog al af, hoewel de be rijders ernstige kwetsuren opliepen. De heer W. van Wynen, onder wijzer, is na 41-jarigen diensttijd op ver zoek pensioen verleend terzake van licha melijke ongeschiktheid. Aalbnrg. Dinsdag a.s. hoopt de heer Van Leeuwen uit Dordrecht, des avonds om half zeven in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Ten nadeele van den landbouwer D. van Wjjk alhier, zijn door een hond een partij kippen doodgebeten. Aalst. Bij den landbouwer B. alhier, heeft een schaap 4 lammeren geworpen, welke allen zwart van kleur waren. Andel. Wegens plaatsgebrek raads- verslag in een volgend nummer. Capelle De te dezer plaatse bestaande naaivereeniging »Dorcas« heeft, na een ijverige wintercampagne, de vervaardigde kleedingstukken aan de behoeftge gezinnen uitgereikt. De avond der uitreiking is voor de vereeniging steeds een bijzonder gezellig samenzijn, want met voldoeing kan dan, hetgeen in den afgeloopen winter werd verricht, worden overzien. Wij willen ho pen, dat deze vereeniging nog langen tijd haar nuttigen arbeid in het belang der behoeftige gezinnen zal kunnen blijven verrichten. Onze gemengde zangvereeniging »Het Rozeknopje« zal dezen zomer deel nemen aan het te Geertruidenberg te hou den nationaal concours en wel in de hoogste afdeeling. Bij den landbouwer C. J. O. te dezer plaatste zijn onder het vee verschijn selen van mond- en klauwzeer geconstateerd. De betrekkelijke voorzorgsmaatregelen zijn genomen. De heer W. de Roon, onderwijzer 's Gravemoer, heeft zyne benoeming tot hoofd der O. L school te Vrijhoeve-Capelle aangenomen. De heer A. G. Zijlmans, ambtenaar ter Secrtarie alhier is in gelijke betrekking benoemd te Kampen. Dassen. Nader vernemen wij, dat de autobus-onderneming N.A.B.O. het traject 's Bosch, Drunen, Heusden, Drongelen, Dus- sen, Nieuwendijk, Sleeuwijk zal berijden met keurige wagens. 's Gravenmoer. Maandagavond hield de Tuin- en Landb.vereen, hare jaarver gadering, waarop door den Secretaris en den Penningmeester hunne jaarverslagen werden uitgebracht. De heeren J. P. v. Dongen en P. v. d. Dussen, respectievelijk aftredend Secretaris en Penningmeester, werden als zoodanig herkozen. Voorts werd de maandelijksche bestelling tan veevoeder opgenomen. Land van Alena. De prijs der melk is 16 Maart 1.1. door N.V'. Galak Cond Melk en Co. te Rotterdam verlaagd tot 8 ct. per Liter vaste prijs of 2,85 per procent vet. Oadendijk. Woensdagavond, omstreeks half acht werden de bewoners wederom opgeschrikt door de brandsignalen, waarop een ieder zich naar buiten spoedde. Er bleek een begin van brand te zijn uitgebroken in de groote landbouwschuur van de Gebr. van H. staande geheel langs den dijk. De brand was ontstaan onder de afplan- kingen en vond gretig voedsel naar boven. Daar het echter in zijn aanvang werd op gemerkt, wisten de eigenaars met behulp der buren, eer het vuur het stroo bereikt had, reeds te blusschen. Door dit kordaat optreden werd een ramp voorkomen, daar de schuur in een zeer dichte buurt staat. De leiding was spoedig in handen van den hoofdbrandmeester de heer B. van Hoven, terwijl ook Weth. Holster tegenwoordig was. Het valt op heden niet te zeggen, op welke wijze de brand is ontstaan, zoover bekend zyn de bewoners dien avond niet met een lantaarn in de schuur geweest. Wegens het heerschen vari de kinderziekte, »de boft, was de school deze week, slechts voor de helft bezet. De ziekte draagt geen kwaadaardig karakter. Raamsdonksveer. Tot Bestuurslid van de Waag-Gemeentebelang werd her kozen de heer D. Zijlmans T.Bz. Doordat de gelden op de Hanzebank waren geplaatst kan er geen dividend worden uitgekeerd. Tot afgevaardigde van wege de plaat selijke vereeniging het Groene Kruis naar de vergadering van de Prov. Vereeniging te Breda te houden a.s Woensdag werd aangewezen de heer C. Sneep. Het flinke huis bewoond door den heer H. Zijlmans werd gekocht voor f 4870 door den Jheer G. v. Aalst. Sprang. Door den Chr. Besturenbond »Sprang-Capelle« is adhesie betuigd aan het adres van den Chr. Besturenbond te Leerdam, om op spoedige uitvoering der sociale rechten aan te dringen. Veen. By het vee van den landbouwer V. alhier hebben zich gevallen van mond en klauwzeer voorgedaan. Deze week werd door de arbeiders een druk begin gemaakt met spitten. Het land leent zich nu beter voor deze werk zaamheden dan voor eenige dagen geleden. De werkloosheid voor de arbeidende klasse is nu grootendeels geweken. Waspik. Op de scheepsbouwwerven der N.V. v.h. P. en A. Ruijtenberg brak bij het boren een boorijzer, waarvan een stuk met geweld in het oog drong van den werkman R., die op enkele meters afstand stond. Terstond werd geneeskundige hulp ingeroepen. R. moest zich onder behan deling stellen van een oogarts te Breda. Deze week is de cursus voor het vervolgonderwijs a. d. R. K. bijzondere jon gensschool geëindigd. De lessen, gegeven door het hoofd der school, de heer A. Maas, werden van het begin tot het einde door ruim 25 leerlingen geregeld gevolgd, wel een bewijs, dat het werken van dezen ijverigen en verdienstelijken onderwijsman door ouders en leerlingen op hoogen prijs wordt gesteld. Op a.s. Dinsdag 25 Maart zal des avonds om 6 uur in de Harmoniezaal voor de leden der stoomzuivelfabriek een alge- meene vergadering worden gehouden. Aan de orde. 1. Rekening en verantwoording van den Penningmeester over 1923. 2. Verkiezing van een nieuwen com missaris in plaats van den heer D. Lank- huijzen, die benoemd is tot bestuurslid. De prijs van het hooi is dalende. Goed hooi wordt nog verkocht voor f 15 per 500 K.G. Werkendam. Maandagavond hield de Onderlinge Veeverzekering Werkendam en Omstrekenc in café v. d. Steenhoven hare gewone jaarvergadering. Nadat de Voorz. de heer Meier oe vergadering heeft geopend, leest de Secr. de heer v. d. Stelt de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Bij monde van den heer J. Kolfï brengt de commissie tot het nazien der rekening een zeer gunstig rapport uit. De Voorz. brengt daarop namens de vergadering, den secretaris zyn dank, voor het gehouden beheer en voor 4e correcte wijze waarop hij alles heeft behandeld. De Voorz. memoreert daarop het vol gende het ledental bleef vrywel gelijk, ingeschreven stonden 639 stuks runderen tot een bedrag van f 172480 en 232 paar den tot een bedrag van f 109695. Over genomen werden 6 runderen en 9 paarden, resp. tot een bedrag van f 1362 en f 2437.50 Het saldo bedroeg per 1 Jan. '24, van het veefonds f 3852.80 en van het paardenfonds f 1507.12. De Voorz constateert dat het fonds en financieel zeer gunstig voorstaat en hoopt dat 1924 wer- der een voordeelig jaar zal zyn. De aan de beurt van aftreding zijn de heeren J Meier, C. A. Koekkoek en C. Ippel Jz. worden met bijna algemeene stem men herkozen en nemen opnieuw zitting. Na de pauze volgt weder gratis ver loting waarbij pryzen werden behaald door H. Walraven, J. v. d. Giessen, C. A. Koekkoek, A. Kant, C. Ippel Jz. G. J. Wijnands, J. Kolfl, Ant. Colijn en P. Ippel Jz. Daar niemand bij de rondvraag meer het woord verlangt sluit de Voorz. onder dank voor de goede samenwerking, deze bijeenkomst. Zondag j.l. ontstond er brand op den zolder bij mej. de wed. C. Daar men het nogal spoedig bemerkte, kon men deze met behulp der buren met een 20 tal em mers water blusschen. Van mej. J. van D. is dezer dagen in den trein van Rotterdam naar Gorinchem een portemonaie ontrold met f 18 inhoud. Woensdagmorgen is de hoepelmaker A. Vos alhier van een schelf met hoepel spanen gevallen. De ongelukkige werd ernstig aan het hoofd verwond. De dokter vreesde voor lichte hersenschudding. Morgen (Zondag) hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden Dr. H, J Olthuis van Rotterdam. Dien dag zal een collecte worden gehouden ten behoeve van de noodlydende kerken in Frankrijk. De collecte j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden ten behoeve van de armen heeft f 120,opgebracht. Waalwijk. Wij vernamen dat de hoflogemakervknecht die eenigen tijd gele den by het spelen met een revolver een schot in den buik kreeg, als genezen uit het ziekenhuis is ontslagen. Liet de toe stand zich aanvankelijk ernstig aanzien, dank zij het jonge krachtige gestel, bleef hij behouden. De kogel kon echter niet worden verwyderd. Zijn wy goed ingelicht, dan ligt het in het voornemen van het Gemeente bestuur om in samenwerking met de Be- soyensche Woningbouwvereehiging binnen kort over te gaan tot beschouwing van de thans nog braak liggende bouwterreinen dier Vereeniging aan de Bssoyensche Steeg. Het zou in de bedoeling liggen zoowel eenige arbeiders-als middenstandswoningen te bouwen. Overspannen zenuwen 'unrusf en alle andere gevolgen vani OVERPRIKKELDE ZENUWEN! teen koker nUflHARDTól Zenuw-tabletten 75 ct Vraag vooral de echte voorzien van den naam MIJN HARDT. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte naar aanleiding van onderstaand, waarvoor bij voorbaat den dank van Uw abonné X. Heusden, Mrt '24. Uit het Raadsverslag dezer gemeente heb ik gezien, dat de Hol). Buurtspoor wegen weder een subsidie van f 800. wordt toegestaan in het exploitatietekort der lijn DrunenHeusden. Naar aanleiding daarvan zou ik even willen aanstippen, dat de heer Cox zich zeer terecht heeft uit gedrukt. Sprekende over de vuurproef had de heer Cox echter nog btter kunnen wijzen op de vergadering, die indertijd is gehouden onder Voorzitterschap van den WelEd.Gestr. Heer Mr. v. Ommeren in de Buiten-Sociteit, over het al of niet geven van subsidie. Door het pubiek is toen beslist, dat alleen subsidie zou worden gegeven als er een tram zou rijden 's morgens circa 6 uur, opdat er aansluiting zou zyn in elke richting. De beiastingpenningen der arbeiders belastingbetalers heeft het bestuur van den tram wei naar België gezonden of verrekend, doch de arbeiders die in Drunen of elders gingen werken, konden wel be talen, doch kregen geen tram. Wat verder de dienstregeling betreft, meen ik dat er slechts tweemaal per dag directe aansluiting is op een trein. De Voorzitter zegt, dat de gemeente zich nooit laat dwingen, doch d« arbeiden en middenstanders moeten zich wel laten dwingen om te betalen en loopen naar Drunen en elders. Thans gaan ongeveer 10 kinderen te Waalwijk werken, waarbij er zijn die eiken morgen naar Drunen moeten loopen en nogeens op die bewuste vergadering is toch pertinent vastgesteld, dat deze gelegenheid er zou komen en anders geen subsidie. Mede-arbeiders en middenstanders kun nen wij nu maar zoo tevreden zijn met het geven van een subsidie als hier besloten o Nederhemert, 17 Maart 1924. Mijnheer de Redacteur Ik vraag U een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Door ziekte verhinderd kon j I. Zondag Ds. Leemans uit Gameren, voor onze Herv. Gemeente niet optreden en werd zijn beurt waargenomen door Ds Oskam uit Hedsl. Een dominé, die een orthodoxe leer predikt, voor een enkeling misschien wel te zwaar, maar voor het meerendeel in onze gemeente zeer geliefd. Nu heeft deze Dominé veel last van zenuwen, doch niet zoo, dat men tijdens zijn prediking, of nog erger onder het ge bed daarom behoeft te lachen en dit niet een enkele maal maar tijdens den geheelen preek. Dit is hier Zondag gebeuid, niet door kwajongens, onverschilligen of misschien menschen die niet wel bij 't hoofd zijn, doch door verstandige, normale broe ders die den predikant tot aan den kansel begeleiden en deel uitmaken van het kerkbestuur. Mannen die denken een groot verstand te hebben, maar die zich tijdens de prediking hiernaar niet gedragen heb ben, en die voor vele aandachtige hoorders een ergernis waren. Is het niet bescha mend voor onze Herv. Gemeente dat zy zulke voorgangers heeft, die zelf niet weten, hoe zij zich gedragen moeten. Doch deuk niet lachers, dat gij den predikant bespot, maar God, en God laat zich niet bespotten want Hij zal den spotter doen verstommen. U mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. EEN OPMERKER. PREDIKBEURTEN 23 MAART. (Coll. Diac.Huis). Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. ds de Jong. Geref. Kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds de Bruin. ds Anker. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 ds de Jonge. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm 2.30 u. leesdienst. Raamsdonk. Meeuwen, nm. 2 u. ds Rijnenberg. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds Prins Pouderoijen. Zz. geen dienst.' Nieuwendijk, geen opgaaf. Raamsdonk(Vvm. 9 30 u. ds Ewolt. (D.), nm. 2 u. leesdienst. Geref. Kerk, vm, 9.30 u. en nm, 2.30 u. de Heer. Allaart, Cand. t. d. H. Dienst. Sleeuwijk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds Feijkes. Geref. Kerk, vm. 9,30 nm. 2 u. ds Beumee. (v.m. Bed. en nm. Dankz. H. A.) Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds Wolters. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. (nm. H. Doop) Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u leesdienst. ds Jonkers. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Olthuis van Rotterdam. Ger. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds André. Ger. Gem. vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds Bar tb. Als de pachter van een vischwater een groote akte heeft, mogen zijn zoons dan daarop visschen al is hij er zelf niet by, en op verschillende manieren, zooals b.v. fuiken lichten. G. T. Marktberichten GORINCHEM, 17 Maart. Op de vee markt waren aangevoerd 146 runderen, nuchtere kalveren, 83 overloopers, 541 biggen, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kallkoeien f 350 f450 melkkoeien f275 f350; kalf vaarzen f225 f300; guiste vaarzen f200f 250 pinken f125 f200; graskalveren f f nuchtere kalveren f 18 f 40, overloopers f 25f 40, biggen f 4 2 f 18 schapen f 4 lammeren f f 's BOSCH, 19 Maart. Op de markt van heden werden aangevoerd 1362 stuks, 401 stuks hoornvee, 700 biggen, 139 zeugen, 30 schapen en lammeren, 92 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 285 a f 395, kalfvaarzen f 245 a f 370, magere ossen en koeien f 165 a f 265, vette ossen en koeien le kw. 57g, 2e kw, 50 ct. p. p., pinken f115 f210, zeugen f 55 f90, biggen f 1 75 a f2.50 p. w. schapen f 20 a f 40, lammeren f af Aanvoer weinig, handel flauw. ZALTBOMMEL, 18 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 127 ^biggen, prys van #14 tot f20. 51000 eieren, prys p. st. 5 a 6 ct. 800 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl 15, boerenboter f 1.—- af 1.15 De Tweede Kamer heeft gisteren met 61 tegen 24 stemmen het amendement der Chr. Historische fractie tot opheffing van het 'gezantschap by den Paus ver worpen. ADVER.TBNTIEN. Heden overleed na een korte ongesteldheid ons ge liefd Zoontje, LEENDERT ARIE, in den jeugdigen leeftijd van bijna 9 maanden. Zijn diepbedroefde Ouders, CORNELIS VERSTEEG. A. VERSTEEG-de Waal. WIJK, 18 Maart 1924. Heden behaagde het den Heere tot onze diepe droef heid, na een langdurig, met stille onderwerping, gedragen smartelijk lijden, in de hope des Eeuwigen lever.s, uit ons midden weg te nemen, onze innige geliefde Dochter en Zuster Maria van der Stelt, in den nog jeudigen leeftijd van 19 jaar en 6 maanden. Schenke de Heere balsem in deze diep geslagen wonde en mocht Hij de roede verder opheffen en weg nemen. Jan van der Stelt. G. van der Stelt- Van den Assem. B. van der Stelt. D. van der Stelt. Jaantje van den Assem. Nieuwendijk, 20 Maart 1924. Brieven onder letter V aan het Bureau van dit Blad. Firma ALPH. HUPSCH BIJ APOTH. Eli DROGISTEN Heusden, nm. 5 u. ds Huijgens. Aalburgnm. 2 u. ds v. d. Berg. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Röth. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. Aalst, nm. ds de Bres. B'broek, vm. 9,30 u. ds Huijgens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Meijers. Doeveren, nm. 2 u. ds Luttervelt. Dussen, vm. 9,30 u. ds Luttervelt. Oenderen, geen opgaaf. s-Qravermoervm. 9,30 en nm. 2 u. Heesbeen, geen dienst. Loonschendijk, nm. 2 u. ds Ewolt van Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2u.dsdeWit. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr Tjalma. Wijk, vm. 9.30 u. ds Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 en nm 2.30 u.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2