Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Hb. 4382. üiïis 21 Maar! DROGISTERIJ L. COOPS VERLOREN JC. van Jtcrwaarden Zoon, De bewondering» van vakman en berijder: mvm Deveidèr^ (Burgen VRACHT-AUTO „Het Kasteel van Kerlor." Rijwiel=Reparatie«lnrichting L. P. BAX, Engstraat Heusden. E VERBANDWATTEN. VERBANDGAAS. VERBANDTROMMELS Ouderdom en Gezondheid. Gasthnisstr— hoek Haamraat, GO BI St. HEM. Engstraat 76, HEUSDEN. WI Agent voor Wijk bij HeusdenP. J. FURSTER. BEHOORENDE BIJ HET De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheumalische pijnen en last met de urine bij menschen op leeftijd want terwijl sommigen jong zijn op 80-jarigen leeftijd, zijn anderen oud als zij 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheids- wijsheid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding en zij zeggen »Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buiten sporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige rust.« Zoovelen verwaarloozen deze eenvoudige regels en worden bijgevolg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude Thenschen. Zij regelen de urinewegen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde personen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade ge volgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het gehoor tegen te gaan. Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). BUITENLAND. Gedidienstwaauziu. »Als een menschenofler hebben wij hem nederig den Heer aangebodene. Aldus bekenden echtgenoote en dochter voor de rechtbank te Fampa in Florida, waar zij wegens moord terecht stonden. De dochter vertelde den rechters, dat haar vader lam en ontzettend driftig was. Hij bezocht een specialist en werd iets beter. Haar moeder werd toen echter bevangen door de obsessie, dat de man de duivel was, die als een offer aan God moest worden aangeboden, teneinde zichzelf en haar dochter te redden. De man werd naar buiten gebracht en door het meisje op bevel van haar moeder zoolang geslagen tot hij den geesf gaf. Enkele weken geleden doodde eeri j >nge- man van 19 jaar, ook in Florida, zijn vader en moeder. Aan de autoriteiten verklaarde de jongen, dat hij, toen hij 10 jaar oud was, tegen den H. Geest had gezondigd en daarvoor als zoenoffer 'n jaar geleden zijn beide zusters had vermoord. Nu had hij ook zijn ouders geslachtofferd, daar hij dacht, dat niet eerder voldaan 13 Vóór hij de gang van het huis binnen sloop, wierp hij naar links en naar rechts den geniepig loerenden blik van den booswicht, die op 'tpunt staat, zijn slag te slaan. Hrj sloop binnen. Onwillekeurig bleef hij in de deur nog even naar het raam der derde ver dieping kijken, waarvoor zich het hoog- roode gelaat van Zéphyrine vertoonde. Zij bespiedt mij, dacht hij... Wat ziet ze er rood en opgezet uitZij heeft een hoofd als vuurAls ik me liet knippen, zou zij er ook aan moeten ge- loovenZe zou aan den haal kunnen gaan, maar door haar zwaarlijvigheid niet gauw genoeg uit de voeten komen. Na een korte aarzeling, herkreeg hij zijn brutaliteit. Hij was niet altijd even moedig om iets aan te pakken, maar als hij eenmaal iets ondernomen had, voerde hij het met groote koelbloedig heid uit. Bij de eerste verdieping zeide hij tot zichzelven Als dat schaap haar geld nu maar niet meegenomen heeft om het bij despaar bank te beleggen. Die eerlijke lui kunnen je dikwijls zoo bedotten. Bij de tweede verdieping mompelde hij Ik ben benieuwd of het bankjes van duizend zijn. Het was te ver om het Ondergeteekende beriehTby "deze, dat hij heeft* aangeschaft een ▼oor vervoer naar alle gewenschte plaatsen, tegen zeer concurreerende tarieven. Tevens is aan hetzelfde adres verbonden een en zijn verkrijgbaar alle gewenschte merken Rflwielen en onderdeelen aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, is uw geld NOOIT, indien U schoenen koopt bij Wij hebben steeds het nieuwste en het beste in voorraad tegen sterk concurreerende prijzen. Tevens verkrijgbaar alle aanverwante artikelen, zooais: Schoenctèmes, Veters, inlegzolen, enz enz. Ook spons- en steunzolen welke pijn en vermoeid heid voorkomen. Waf U niet in de étalage ziet, vindt U binnen. Maat- en reparatiewerk wordt door ons ving en sterk gemaakt en keurig afgewerkt. Aanbevelend, H. VAN HERWAARDEN A ZOON, Engstraat 76, HEUSDEN. f<inntin(fm»j «BDBH Het is Kaast niet te zeggen wiens genoegen grooter is, dat van dengene, die een Burgers E. N. R. koopt, of het plezier van den handelaardie haar levert Zelden heeft een handelaar zulke tevreden klanten en zelden is de bezitter van het rijwiel zoo ingenomen met zijn verstandig besluit De Burgers EL N. R. Superbe is mooi van buiten en degelijk van binnen. Het is het resultaat van een ruim 50 jarige ervaring op rijwielgebied en een product,waarvoor wij ten volle instaan. Daarom kunt ge Uw geld veilig beleggen in een Burgers E. N. R. Superbe. was, dan nadat de geheele familie was vermoord. sMsb.c Ernstig ongeluk. In de metaalfabriek van Stalybridge bij Manchester is een groot vliegwiel, met een doorsnede van circa 5 meter en een ge wicht van eenige tonnen uit elkaar gevlogen. De verwoesting was enorm. Het vliegwiel spreng in talloóze stukken. Een" stuk, dat meer dan 4000 K.G. woog, vloog over de rivier en doodde op een afstand van meer dan een kwart mijl een arbeider, die daar op het land werkte. Vier per sonen zijn gewond. liet uieuwe Amerikaanse lie luchtschip Het nieuwe Amerikaansche luchtschip, dat te Friedrichshafen voor de Amerikaan sche regeering gebouwd is, is thans in zoover gereed, dat de proefvluchten zyn begonnen. Vallen deze goed uit, dan zal het luchtschip vermoedelijk einde Mei een te onderscheiden. Als het bankjes van honderd zijn, zal ik het er maar mee moeten doen. Maar duivels, wat zou ik te keer gaan, als het maar muntjes van vijftig waren 1 Hij boog zich over de trapleuning, er kwam niemand van boven of van beneden. Hij had de valsche sleutel reeds in de hand. Hij stak hem in het slot en draaide hem zachtjes omde sleutel pakte. De scharnieren van de deur kraakten niet. Een oogenblik later stond de in breker op het portaal, dat naar Hélène's vertrek geleidde. Toen hij het laatste binnengeslopen was, kreeg hij dadelijk het gevoel van den vakman, die zijn beroepsbezigheden gaat uitoefenen. We zijn hier bij de vrouwelijke jeugd, mompelde hijwe moeten het werk handig en netjes doen en niet zooals al die knoeiers, die het vak onteeren. Hij keek in het vertrek rond. Met een gebaar van teleurstelling, mompelde hij Drommels, er is hier niet veel te halen Als je alles mee kon sleepen, dat zou nog de moeite waard zijn maar er zijn hier geen stukken van waarde om in je zaktesteken... Enfin, laten we eerst den aap zien te vinden, Hij had dadelijk de latafel in 't vizier gekregen. Daar moet het in zijn, mompelde hij. En werkelijk hield de arme Hélène er geen afgesloten bureau op na, want tot heden toe had zij niets bezeten, dat reis naar Amerika maken. Deze gaat via Frankrijk en de Azoren. Het schip is er op gebouwd een gewicht van 41000 K.G. te kunnen vervoeren, met inbegrip van brandstof. Voor de passagiers zijn 15 hutten aanwezig. Huis iugestort. Te Königshof bij Crefeld is een huis «an drie verdiepingen ingestort. De meeste bewoners werden onder de puinhopen be graven. Er zijn 3 menschen gedood en velen gewond. o- Cranaatoiitploffiiig. Te Beauvais (Frankrijk) heeft in een oud Engelsch kamp, dat als een dq ót voor granaten en oorlogsmunitie werd ge bruikt een hevige ontploffing plaats gehad. Door de warmte van de zon ontplofte een granaat van zwaar kaliber. Drie Fransche arbeiders werden gedood, vier ontkwamen wonderlijk. Een groot Spaansch offensief in IHarokko verwacht. Volgens de bladen te Madrid, is Spanje voornemens tegen midden-April een groot offensief in Marokko in te zetten. BINNENLAND He moord te Koekangerveld. De gearresteerde L. P. verdacht schul dig te zijn aan den drievoudigen moord, 15 jdiar geleden gepleegd in Koekanger veld blijft, r,a herhaaldelijk in verhoor te zijn geweest, steeds ontkennen schuldig te zijn, of ook maar iets van den moord af te weten. Gearresteerde blijft nog in hechtenis. Nederland en België. In zake de verzameling der Schelde heeft de franskiljonsche pers in België weer ge legenheid gevonden, eens ter dege van leer te trekken tegen de Nederlandsche regee- de begeerigheid van dieven had kunnen opwekken. De zevenhonderd vijftig francs lagen nog op dezelfde plaats, waar juffrouw de Penhoët ze geborgen had. Steeds ordelijk te werk gaande, wilde de „Slak'' met de eerste lade beginnen, ofschoon hij wel vermoedde, dat het geld lager zou zitten Hij had de hand reeds uitgestoken, toen hij plotseling de deur van het por taal hoorde opengaan. Zijn knieën knikten en hij zou geval len zijn, als hij zich niet aan een meu bel had vastgehouden. Een paar vrouwenstemmen weerklon ken op het trapportaal. Nou zit ik in de klembromde Eusèbe De kleine is teruggekomen Als ze nu maar alleen was, zou ik haar wel ruim baan laten maken maar ze zijn met haar tweeën. Hij had den angstigen blik van het opgejaagd roofdier, dat geen uitweg meer ziet. Met een gesmoorden vloek vluchtte hij onder het bed, ofschoon wel begrij pend, dat dit geen bijzonder veilige schuilplaats zou zijn De kamerdeur werd geopend. Het is hier niet erg licht, klonk een vrouwenstem. Dit is het grootste vertrek, mevrouw. Een dame, die de kamers kwam be zichtigen, had zich tot de strijkster ge wend en werd door deze rondgeleid. Juffrouw Rozen, die tegen een kleine vergoeding dezen dienst voor den huis heer verrichtte, had haar eigen bos sleu tels medegenomen, wetende, dat juffrouw de Penhoët uit was. Mag ik nu de keuken eens zien? De strijkster toonde haar alles met groote bereidwilligheid. De dame scheen nog niet te willen beslissenzij zeide, dat zij er eerst met haar man over zou spreken. De „Slak" hield zijn adem in. Ondanks zijn hachelijken toestand kon de scha vuit toch niet nalaten, bij zich zelf nog een spottende opmerking te maken. Hoor die twee nu eens kakelen Dat ratelt maar door Zouden ze dan nooit weggaan Het is een geluk, dat ik niet moet hoesten Anders zou ik me leelijk verraaien In werkelijkheid voelde hij zicheenigs- zins gerustgesteld, nu hij begreep, wat het bezoek beteekende. De twee vrouwen bleven nog eenige minuten in gesprek. De strijkster roem de de netheid van het huis en de rus tigheid der rue Saint-Donatien. Er wonen slechts hoogst fatsoenlijke menschen in deze straat, zeide zij. Schei toch uit, dacht de „Slak". En nou verwonderen de klanten zich nog, als de strijksters het goed te laat bren gen 1 Dat blijft maar doorratelen. Eindelijk begon de dief te herademen hij hoorde de vrouwen aanstalten maken om te vertrekken. Hij had zich niet vergist; de bezoek ster nam^afscheid. Nog een kort gesprek op het portaal, gevojgd door eenige woorden bij de geopende deur en toen hoorde de inbre ker den sleutel in het slot omdraaien. OefI zeide hij. uit zijn schuilhoek te ring, die natuurlijk de schuld draagt van de verzanding der Schelde I De aardolie bQ Corle. De directie van de My. tot het verrich ten van mijnbouwkundige werken te Heer len, die in 1923 concessie heeft gevraagd voor de ontginning van steenkolen en steen- zout te Winterswijk, binnen een door haar onder den naam »Alexander« aangeduid veld, heeft thans, meldt de »Tel.c, aan Gedeput. Staten van Gelderland voor het zelfde veld een aanvang ingezonden, om tevens concessie te ontvangen voor de ont ginning van aardolie en aardgas. Deze aanvraag is een onmiddellijk gevolg van de voor enkele weken door den Ryks Geolo- gischen Dienst gedane ontdekking van olie. —o Doer een motorfiets omvergereden. In de Groote Yisscherystraat te Rotter dam is A. Wiesema, uit de Sleephelling- straat, aengereden door een motorrijwiel. voorschijn komende en zijn verticale positie hernemendeik kom met den schrik vrijals het nu mijn spijsverte ring maar niet in de war gebracht heeft. Hij trok de bovenste lade naar zich toe. Zijn oogen fonkelden en hij uitte een kreet van voldoening. Daar lagen de bankbiljetten Uit plichtsgevoel doorsnuffelde hij ook de andere laden, maar vond er niets in. Kom sprak hij tot zich zelf, nou moet ik mij niet verlaten, ik heb het werk te netjes gedaan, om den boel te beder ven, laat die andere beunhazen het me zoo eens nadoen, ik ben er nog een van de oude school. Hij verliet het vertrek met hetzelfde gemak, waarmee hij het binnengekomen was. Als de jonge juffer merkt, dat ze be stolen is, bedacht hij wijsgeerig, zal ze bij de strijkster haar nood gaan klagen. En dan zal de verdenking natuurlijk vallen op de juffrouw, die de kamers isx komen bezichtigen. Hij liep kalm de trap af en stond weder op straat. Zéphyrine stond nog altijd voor het raam. Zij wierp hem een kushand toe. Maar de zegevierende glimlach van Eusèbe bestierf op zijne lippen. Mariana de Sainclair, zijn slachtoffer uit het bosch van Kerneis, die alleen door de tusschenkomst van Paul Vernier uit zijn klauwen gered was, stond plot seling voor hem en bleef hem een oogen blik aanstaren. Hij maakte zich ijlings uit de voeten, niet twijfelend of het meisje had hem Jtienwsblaii

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5