Een reuzensucces hebben FOTOKAARTEN Gllldfill Fotohandel en Atelier Coop B, Leenbank L B- PiMST! f 29.50 ANT. HEME, ÏT Schoonmaak-aanbieding. W. F. FURSTFR Z«. PU ROLPEpv GORINCHFM KORTFINDIJK 98 Telefoon 156. Tot aller tevredenheid voldoen deze aan de hoogste eischen der Moderne Fotografie. J. Th. Couwenberg. Wijk en Aalburg WEET GIJ LET OP WIJK BIJ HEUSDEN. Met een schedelbreuk is hij in het Zieken huis aan den Coolaingel ter verpleging op genomen. o Jubileum ran den heer Schaper. De heer Schaper, die Maandag zijn 25-j. jubileum als lid der Tweede Kamer vierde, werd Dinsdag door den voorzitter en vele leden der Tweede Kamer gelukgewenscht toen hy tijdens de behandeling van de suppletoire oorlogsbegrooting de vergader zaal binnenkwam. lea zeen ran minister ran Swaay deer electrischen streem gcdeed. Den minister ran Waterstaat, Prof. van Swaaj, heeft Dinsdag een droevige slag getroffen. Zyn te Apeldoorn wonende zoon, gehuwd en vader, ingenieur bij het Gel dersch Provinciaal Electrisch Bedrijf, was bezig met een electrische installatie en raakte daarbij met zijn potlood een relais aan. De stroom ging hem door het lichaam •n doodde hem op slag. De minister werd voorzichtig voorbereid. Uit Apeldoorn wordt hierover nog aan de aTel.c gemeld Het tragisch ongeval, den 28-jarigen electrotechnisch ingenieur, H. G. M. van Svraay, overkomen, gebeurde te kwart voor eenen bij het verrichten eener bezigheid aan een transformator in het transforma torenstation in de buurtschap Wormen. De heer Van Swaay raakte den transfor mator met de punt van een potlood aan, de stroom sloeg, zonder het hout te deren, door het grafiet met vlammen om het pot lood heen naar zijn hand, die geheel zwart werd. De hoed, de lorgnet en het potlood lagen in de nabyheid van het lijk. De heer Van Swaay laat een weduwe^ achter, die binnenkort haar tweede kindje verwacht. Dat de stroom duodelyk moest zyn is af te leiden uit het feit dat in het station een 50000 voltatroom in een 100.000 voltstroom kan worden omgezet. Onmiddellijk waren de zusters van het St. Luduina gesticht ter plaatsi aanwezig, terwijl kapelaan Hageman de weduwe, na haar op het ergste te hebben voorbereid, haar met den tragischen afloop bekend maakte. o SalarisverMlRtieriag. Ingediend is een wetsontwerp tot ver mindering van de salarissen van den vice- president en leden van den Raad van State, van de leden der rechterlijke en van die der militair-rechterlijke macht, met 10 pCt., ingaande 1 Mei a.s. ingediend om de begrooting van Buitenl. Zaken te verminderen met f 30.000. De bedoeling van dit amendement is het Nederlandsch gezantschap bij den Pauselijken Stoel op te heffen o De staking in de Rotterdamsche kavens. De Rotterdamsche havenstaking breidt zich hoe langer hoe meer uit. Ook bij Blauwhoeder.veem en de Standaard Trans port My. hebben de arbeiders het werk neergelegd, zoodat pl.m. 4000 haven arbeiders in het conflict betrokken zijn. Door de stakers is een commissie aan gewezen, bestaande uit 10 personen, van wie twee lid zijn van de Centralen Bond, twee van de R. K., twee van de Christ., twee van de Federatie-organistie en twee niet georganiseerd zijn. Op voorstel dezer commissie zullen de volgende eischen worden gesteld een dagloon van f 7 wederin voering van de 45 urige werkweek terug neming van uit de bedrijven uitgesloten haven-reservisten vrije aanneming aan de kantoren St. Jobsweg en Maashaven. o Verduistering door belasting-ambtenaren. Voor de Utrechtsche Rechtbank stonden terecht de oud gemeente-ontvanger te Amersfoort K v. d. B. en de 33-jarige ambtenaar ten kantore van den gemeente ontvanger te Amersfoort M. J B. B. Den eersten beklaagde was ten laste gelegd, dat hij tusschen de jaren 1921 en 1924 zich geldswaarden tot een totaal van f 6100 had toegeëigend, die hij ambts halve door inning van belastingplichtigen onder zich had, den tweeden beklaagde was verduistering ten laste gelegd. Eisch tegen v. d. B. 1 jaar en 3 mnd. en tegen B. 1 jaar gevangenisstraf. PLAATSELIJK NIEUWS. Almkerk. Tot Notabel bij de Herv. Gemeente alhier is gekozen de heer P. v. Drunen! Bom meier waard. Vergadering van het Gecombineerd College van Boromeler- waard boven den Meidijk van Dinsdag 18 Maart 1924 Voorzitter Dijkgraaf H. C. de Jongh. De vergadering wordt door den voorzitter geopend met een uitvoerige rede, waai in hij er allereerst op wyst ten volle bekend te zijn met het district, om er daarna een historisch overzicht van te geven en een hijzonder woord te richten tot allen met wie hij als dijkgraaf in aanraking zal komnn. Ingekomen o.m. Besluit van den polder Ammerzoden en Well, om aan Wed. C. Vos voor een tyd- vak van 20 jaar af te staan perceel polder- grond bij het Veer voor 't plaatsen van een weegbrug onder daarbij gestelde voor waarden. Besluit Hedel om wader in te hureri een gedeelte van het Gemeentehuis tegen een jaarlijksche vergoeding van f 250. Gewezen wordt op het leeg itaan van 't poldei huis en gevraagd of dit niet door den polder gebruikt kan worden. De voorzitter merkt op, dat het feitelijk is 't Veeaitshuis. Gehoopt wordt, dat dit weder verhuurd zal worden de baten zijn dan gunstiger voor den polder. De be palingen zijn verder van dien aard dat elk jaar de huur kan opgezegd worden. Besluit Zuilichem, om in verband met j den pensioenwet 1922 op de ambtenaren te verhalen 8J percent. Besluit Nederhemert om aan Johs. Bracht een perceel ondergrond, groot 99 c.A., waarop zyn woning is gebouwd, in eigen- j dom af te staan tegen betaling der kosten, zynde I 2. Komt aan de orde o.m. Aanbieding begrootirig van District en Stoomgemalen dienst 11-24'25. De voorzitter deelt mede, dat by deze begrooting de omslagen zijn geraamd voor District op f 4, Maasafdeeling f4 50, Waal- afdeoling f 6.50, vorig jaar waren ze res pectievelijk f4, f3 en f4. Tot commissie voor 't nazien dezer be grooting worden benoemd de heeren A. v. d. Graft, M. A. de Geus en J. v. Heeswyk plaatsvervangende leden C. W. de Geus en A. W. J. v. d. Horst. Conform hat rapport der commissie, belaat met het onderzoek der Dorpsrekaningen dienst 1922'23, wordt besloten ze alle goed te keuren, behalve die van Hedel en Bruchem, welke met een nota van aan merking ter verbetering zullen worden teruggezonden. Wordt voorgesteld om een bijdrage te geven voor een raam in het nieuwe Pro vinciehuis, welk raam door de verschillende polderdistricten zal worden aangeboden. De kosten van het raam zijn gesteld op f3000. Het District zal daarin bydragen 3 cent per H.A. Naar aanleiding van een opmerking van Hoofdgeërfde De Jongh zegt de voorzitter, dat bij niet voldoende deelneming van andere Districten het aanbieden van het raam natuurlijk niet plaats vindt. Dansen Naar wij vernemen, zal Maandag 24 Maart de nieuwe autobus- onderneming »N. A. B. O.* haar dienst beginnen, voorloopig met 2 autobussen. Nienwendijk. Onder het vee van den landbouwer A. van der Stelt Czn. op de hoeve Weltevreden* is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Op Zaterdag j.l. gaf het Nieuwen- dijksche mannenkoor onder leiding van den heer P. C. Koekkoek een uitvoering voor een stampvolle zaal. Zoowel de zang nummers als de voordrachten, werden keurig uitgevoerd, terwijl de orde in het lokaal niets te wenschen overliet. Een woord van dank aan den direetaur, die in zoo'n korten tijd de vereeniging op dit peil wist te brengen, is hier zeker wel op z'n plaats. Een amendement tot opheffing. De heeren Schokking c.s. (c. h.) hebben by de Tweede Kamer een amendement herkend en vreezende, dat zij hem zou aanwijzen aan een politie-agent, die juist de straat afkwam. Veiligheidshalve besloot de „Slak" eerst een eindje rond te loopen, alvorens zich weder naar het echtelijk verblijf te begeven. En dit plan voerde hij met groote voorzichtigheid uit Rentevergoeding voor inlagen 4# pCt. A. MICHAË1,, Kassier. In het bezit zynde van een ZEER VOORDEELIGE stalen-collectie, waaronder prach tige stoffen, ben ik in staat U een net afgewerkt costuum te leveren vanaf Aanbevelend, Dames- en Heeren-Kleermaker, Breestraat 74, HEUSDEN. dat de Sanguinose zulk een voortreffelyk middel is Voor allen die zwak en moede zijn die lus teloos en zonder energie die gedurig vermoeid zyn of lijden aan pijn in het hoofd, in den rug of de lenden die te moe zijn om te eten, of te zwak om te slapen, is de San- guinose een opwek kend en versterkend middel, waarvan de aitwerking nnel en verrassend is. Prijs per fle«ch met gebruiksaanwijzing f2. 6 ff. f 11.12 fl f 21. IVerkrygbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. wacht U voor hamaak. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, COUWENBERG'S IJZER HANDEL te Heasden stelt den prijs van KIPPENGAAS beneden elke concurrentie. 2" mazen 45 60 75 Per 100 M. 90 f8.05 100 10.27 120 12.25 150 14.— 15.56 18.66 23.33 180 c.M. hoog 28.— Bij afname van minstens een rol (50 M Gedeelten verhoogt den prijs met 10 pCt. PUNTDRAAD zeer billijk. Grooten voorraad HARMONICA-GAAS. Verder alle IJZERWAREN. Minzaam aanbevelend. Telefoon No. 4. Prachtcollectie behangselpapieren vanaf 12 cent per rol bijpassende randen vanaf 5 cent per band kastpapier enz. CoCOStapijt, eerste kwaliteit 70 85 en 100 cM. breed in da prjjs van f 1 20f 1.50 en f 1,75. China- en Japanmatten in alle kleuren en kwaliteiten, en afgepaste matten in alle maten. Tevens pluche kleedjes vanaf 95 cent. Vloerzeilen vanaf f 1.35 per el. Tafelzeilen en de bekende druivenblad talelkleeden. Verfwaren, L<akken en Vernissen. Glansverf in bussen van 1 K.G. slechts 90 cent. Beleefd aanbevelend, t-h. Per doos 30, 60, 90 Ct. Bij apoth. en drogisten VIII. De kerk Saint-Louis. Mariana had inderdaad haar belager herkend. Zij was door deze nieuwe ontmoeting met den booswicht zeer getroffen, want nooit zou zij het nachtelijk avontuur vergeten, waarin zij zulk een hachelijke rol had gespeeld. Intus8chen koesterde zij niet zulke booze voornemens ten opzichte van Eusèbe als deze haar had toegeschreven juffrouw de Sainclair had er op't oogen- blik geen belang bij, den booswicht te doen arresteeren. Het was Donderdag; juffrouw Jeanne Nerville had dien dag geen les. Haar mama had haar gezegd, dat zij van dezen rustdag gebruik moest maken om Mariana de stad eens te laten zien. Jeanne was bij dit voorstel van vreugde opgesprongen, daar zij een wandeling verreweg verkoos boven haar dagelijk- sche lessen. Zij had aan haar gouver nante gevraagd, of zij het plan goedvond •n deze had toestemmend geantwoord. Juffrouw de Sainclair was nog niet op de hoogte van de gebeurtenissen, die blijkbaar ln voorbereiding waren, maar zij had een onbestemd gevoel, dat er iets op til was. Haar nieuwsgierigheid was sterk ge prikkeld en een zekere ontstemming had zich van het mooie, verwende meisje meester gemaakt, dat niet gewoon was, dat men haar iets verborg Reeds dikwijls had Mariana den naam Kerlor door den notaris hooren uitspre ken en zy had goed opgemerkt, dat men bij haar komst dadelijk van gesprek veranderde; ongetwijfeld geschiedde dit uit kieschheid, opdat het meisje niet te zeer het kasteel zoude betreuren, dat zij pas had moeten verlaten Innerlijk was Mariana haar nieuwe meesteres voor dit bewijs van kieschheid zeer erkentelijk zij nam dit alles echter met een zekere luchthartige onverschil ligheid op, daar zij begreep niet lang in de notariswoning te zullen blijvenin- tusschen had de gouvernante met zekeren spijt moeten erkennen, dat zij zich ver giet had, toen zij meende, dat mevrouw Nerville haar al haar kleine geheinapjes zou toevertrouwen. Juffrouw de Sainclair wilde weten, wat er omging zij besloot dus zoo voor zichtig mogelijk haar jonge leerlinge uit te hooren, over wie zij meende reeds een zeker overwicht te hebben herkregen Jeanne was pas acht jaar oudzij was de dochter van een notaris en bij gevolg van nature achterhoudend, wat de zaken van haar papa betrofmaar evenals haar mama stelde zij zich voor die .stilzwijgendheid ruim schadeloos, zoodra andere zaken ter sprake kwamen. De gouvernante en haar leerling vin gen haar wandeling vroolijk aan. Vindt u goed, juffrouw, vroeg Jeanne, dat wij het plein van „la Tour d'Au- vergne" en de kerk Saint-Louis gaan bezoeken Zeker, mijn kind, antwoordde juffrouw de Sainclair. Of wilt u liever naar Recouvrance gaan Dat is de oude stad en daar staan nog van die schilderachtige ouder- wetsche huizen, die u wel interessant zult vinden. Van een er van heb ik in mijn album een schets gemaakt, die ik aan mijnheer Paul Vernier heb laten zien. De gouvernante schrikte op bij het hooren van dien naam, ofschoon zij den schijn aannam van hem niet te kennen. U weet wel, ging het jonge meisje voort, dien beeldhouwer, die ons soms bij onze teekenlessen helpthij woont j in het huis van onzen meester, den heer Kéraliè8hij is een zijner vrienden en komt dikwijls onze schetsen verbeteren. Zoo O, ja, zeide Mariana, alsof zij het zich nu flauw scheen te herinneren. Hij is erg lief en toegeeflijk voor ons, die mijnheer Paul Vernier We houden veel van hem. Werkelijk? Hij heeft u laatst nog gegroetHij kijkt u altijd sterk aan. Heb je dat zoo opgemerkt, Jeanne Had ik dat niet mogen doen, juffrouw vroeg het kind, alsof het vreesde iets verkeerds gedaan te hebben. De gouvernante antwoordde voorzich tigheidshalve nietzij was overigens over deze openhartige ontboezeming ha- rer leerling volstrekt niet ontsticht, daar xij begreep, dat ze allengs tot die ver trouwelijke mededeelingen kon leiden, welke zij het meisje ontlokken wilde. Ja, Mariana wist maar al te goed, dat Paul Vernier op haar verliefd was, of schoon zij hem nog niet gesproken had sinds het avontuur in het bosch. De jonge man trachtte haar te ont moeten en zij kon gemakkelijk raden, wat hij haar bekennen wilde. Op zekeren avond had Mariana, toen zij het gordijn van het raam harer ka mer ter zijde schoof, den beeldhouwer op straat zien staan, den blik naar haar venster gericht, gelijk een Spaansch stu dent uit Salamanca, die zijn schoone een serenade wilde brengen. De bewijzen van verliefdheid, ofschoon zij de eigenliefde van juffrouw de Sain clair streelden, lieten het hart van het meisje geheel koel. Wij zijn nu op weg naar Recouvrance, zeide Jeanne. Laten we daar dan eerst heengaan, antwoordde de gouvernante. De voorstad zag er werkelijk uit, zooals de kleine Jeanne ze beschreven had, met zulke sterk dalende en stijgende straten, dat een huis met vijl verdiepin gen, als men zich een eind hooger op in de straat bevond, slechts één verdie ping scheen te hebben. Hier is de rue Saint-Donatien, zeide jufirouw Nerville. Kijk, daar bij no. 10, zijn we met mama de jonge wees gaan bezoeken. Zeker een arme wees, die door je mama ondersteund wordt? Ze doet heel goed je reeds vroeg aan liefdadigheid te wennen. Jeanne antwoordde haastig: Neen, neen, u vergist uHet is een jonge dame van zeer goede familie. Dan heeft ze zeker tegenspoed gehad Ja, dat is «oo, maar ze behoort vol strekt niet tot die soort menschen, die u bedoelt. Papa is haar voogd. Jeanna vervolgde U weet niet, hoe mooi en lief jufirouw Hélène isPapa en mama zouden zoo gaarne een betrekking voor haar vinden. Werkelijk? Is het zulk een interes sant persoontje? Haar ouders hadden hun geheele ver mogen verloren, toen zij stierven. Is het niet ongelukkig, juffrouw Mariana, als men zijn vader en moeder moet missen Jeanne zweeg plotseling stilzij zag het oog der gouvernante vochtig worden. O, neem u mij niet kwalijk, zeide het meisje; u zijt mogelijk ook een wees? Ja, mijn kind. U bent toch niet boos, dat Neen, Jeanne, je hebt je medelijdend hart getoond. Daar behoef je je nooit voor te schamen. Mariana, wier nieuwsgierigheid in de hoogste mate geprikkeld was, vroeg verder En dat meisje, waarvan je spreekt, komt dat wel eens op bezoek bij je ouders W»rdi vtrvolgd.) KROON" r Pharm. Fabriek A. Mijnhardt - Zeist

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6