Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. in Amalfi (Italië) verschillende huizen in gestort, waardoor, naar tot dusver bekend, drie personen werden gedood. Een hotel staat op instorten. Het voorstadje Vettica is geheel verwoest Alle verbinding langs de landzijde is verbroken en men kan de plaats alleen nog van de zeezijde naderen. Te Vettica moet volgens herzeggen der vluchtelingen een honderdtal dooden te betreuren zijn. Verder is schade aangericht in het dorpje Pariano, waar twintig personen het slachtoffer van den orkaan zijn geworden. Poincaré heeft aan Millerand doen weten, dat hij de opdracht een nieuw kabinet te vormen aanvaardt, doch dat de oplossing der crisis nog eenigen tijd zal vorderen. BINNENLAND. Een schadepost Bij G. L., te Eysden hebben ratten 's nachts niet minder dan 278 kuikens welke machinaal waren uitgebroeid, dood gebeten. o Geen enkele reiziger in den trein Te Bergen op Zoom, meldt het «Vad.«, is j.l. Vrijdagavond een trein uit Vlissingen aangekomen, waarin geen enkele reiziger zat. Dit is* nog nooit voorgekomen sedert de spoorlyn VlissingenRoosendaal in ex ploitatie is. o Arbeid in bakkerijen Op de vragen van den heer Staalman betreffende het vefrichten van arbeid door alleenwerkende bakkerspatroons vóór 6 uur des morgens en veroordeeling van deze patroons deswege, antwoordt de Minister van Arbeid, dat een aanwijzing van ge meenten bedoeld in het le lid van artikel 38 der Arbeidswet 1919, waarin dus de alleenwerkende bakkerspatroons vóór 6 uur des morgens bakkersarbeid zou mogen verrichten, tot heden nog niet heeft plaats gehad. In alle gemeenten mogen dus alleen werkende bakkerspatroons, indien zy in het bezit zijn van een daartoe strekkende vergunning van den burgemeester, bakkers- arbeid verrichten vóór 6 uur voormiddags. Volgens de bij de Arbeidsinsbectie in gekomen opgaven zijn in totaal 61 alleen werkende bakkerspatroons sedert de in werkingtreding van de Arbeidswet 1919 veroordeeld wegens het vroeger aanvangen met den arbeid, by of krachtens die wet toegestaan, doch in geen enkel dier ge vallen is principale hechtenis opgelegd. Terugkomst van den Prins Hr. Ms. Heemskerk met den Prins aan boord "is Donderdagochtend te Hoek van Holland aangekomen. De Koningin, vergezeld van klein gevolg, heeft Haar echtgenoot bij aankomst aan den Hoek verwelkomd, waarna Koningin en. Prins per auto naar het landhuis «De Ruigen Hoek« te Scheveningen reden. De Staatscourant No. 62 bevat de acte van oprichting der N. V, «Ford's Motor Compagnie voor Nederlande«, welke te Rotterdam gevestigd is geworden. Het doel der vennootschap is de fabricage, het ver- koopen etc. van alle soorten waren, daar onder begrepen automobielen, tractors en andere motorrij- en voertuigen, vliegmachi nes, luchtschepen etc. —o— Bij de Belgische regeering moet het plan bestaan om den Belgischen loodsdienst te Vlissingen geleidelijk over te brengen naar Zeebrugge. Influenza en griep kan men het beste bestrijden door het ge bruik der Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Daartoe uitgenoodigd door de R. K. Debalingsclub St. Catharina al hier, hield Zondagavond de zeereerw. pater Jac. Zey uit Vught, voor een drie honderdtal toehoorders eene lezing met lichtbeelden over «Vondel's Altaergeheimenissen». De Voorzitter der Debatingclub, de heer N. Brouwers, opende deze bijeenkomst met eenige woorden van welkom. Daarna hield pater Zey een boeiende en leerzame lezing, op het doek met prach tige platen toegelicht. Voor en na de pauze werd door een viertal zangers on der leiding van den heer G. G. Carpay, op zeer treffende wijze een tweetal toe passelijke liederen gezongen, die op de piano werden begeleid door den heer Chr. Merx Jr. Een daverend en langdurig applaus volgde op de zeer mooie lezing van pater Zey. Deken Wouters dankte pater Zey uit naam der aanwezigen. Ged. Staten van Noordbrabant hebben tot de betrokken gem.besturen een schrijven gericht met verzoek om advies over de samenvoeging van de gemeenten Heusden, Herpt en Oudheusden. Het gedeelte van de gem. Oudheusden, genaamd Elshout, zou dan bij de gemeente Drunen worden gevoegd. Naar wij ver nemen is dit voorstel door de gemeentenaren van Herpt niet met veel instemming ontvangen en wil men daar trachten de zelfstandigheid van Herpt te behouden. Door de scherpschuttersvereeniging »St. Blasius» alhier zal op 20 en 21 April a.s. deelgenomen worden aan het nationaal concours te Nieuwkuijk ter gelegenheid van het 275-jarig bestaan dier vereeniging. Onze lezers worden er aan herin nerd, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag den Zomertijd wordt ingevoerd en het dus zaak is, om onaangename verras singen te voorkomen, dat men Zaterdag avond, voor men zich ter ruste begeeft, de klok een uur vooruit te zetten. Zitdagen van het Ontvangerskantoor der Directe belastingen te Heusden. Gemeente Genderen, Donderdag 10 en Vrydag 11 April van v.m. 9 tot 12 uur 's middags en van 1 tot 3 uur (Raadhuis). Gemeente Hedikhuizen, Woensdag 16 en Donderdag 17 April van v.m. 9 tot 12 uur 's middags en van 1 tot 3 uur n.m. (Raadhuis). Gemeente Oudheusden (Elshout), Dins dag 22 April van v.m. 9 tot 12 uur *8 middags en van 1 tot 3 uur n.m. (Raad huis.) Gemeente Veen, Maandag 7 en Dinsdag 8 April van v.m. 9 tot 12 uur's middags en n.m. van 1 tot 3 uur (Raadhuis.) Gemeente Wijk, Maandag 14 en Dins dag 15 April van v.m. 9 tot 12 uur 's middags en n.m. van 1 tot 3 uur (Raad huis.) Wij vestigen er de aandacht op, dat deze uren gesteld zijn volgens den Zomertijd. Almkerk. Dezer dagen had de heer J. B. alhier het ongeluk zoodanig met het hout snoeien in zijn been te hakken, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Naar wij vernemen is bij een landbouwer in deze gemeeete onder het vee 't mond- en klauwzeer uitgebroken. Op de j.l. gehouden Voorjaarsstie- renkeuring alhier werden 45 stuks aange voerd. Goedgekeurd werden die van O. Walraven, S. Lagrouw en A. Tolenaars te NieuwendijkH. M. Pruijssen en Wed. G. Verhoeven (2) te deWerken Jac. Heij- mans te B.-BroekB. C. Wynands te Eethen J. C. Verhoven, Wed. A. Bot (2), D. de Graaf, en Wed. L. v. d. Pluijm te Dussen G. Westerlaken te Giessen A. de Fijter en A. Vogelaar te AndelN. M. Kentie en A. M. Schaap te Woudrichem A. de Jong, C. de Bok, P. v. d. Wal, J. P. Dibbits en H. Lagrouw te Almkerk. Naar wy vernemen hoopt het fan farecorps «Nooit GedachU alhier in Aug. a.s. deel te nemen aan het groot nationaal concours voor harmonie- en fanfaregezel- schappen te Gorinchem. Aalburg. Woensdagavond ging de winkelier H. S. bij den kleermaker de G. een buurpraatje maken. Toen hij tegen zijn gewoonte om elf uur nog niet thuis was, werden de huis- genooten ongerust en ging men op onder zoek uit. De G. verklaarde dat S. om kwart over tienen reeds was vertrokken. Alles werd afgezocht, doch nergens was een spoor te ontdekken. Om circa twaalf uur vond een der familieleden hem dood nabij de achterdeur der woning liggen. Een hartverlamming schijnt een plot seling einde aan zijn leven te hebben ge maakt. Een ieder was onder den indruk van dit sterfgeval. Aalst. Voor een weischaar werd Woens dag bij de verpachting op den Zaaiwaard besteed gemiddeld f95 Het vorig jaar bedroeg dit f 105. Drongelen. Dinsdag had de Autobus- onderneming «N.A.B.O.» het ongeluk dat een autobus tegen de heining reed van den landbouwer Vos, een paar palen werden uit den grond meegesleurd, persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Elshont. Alhier is een musschengilde opgericht. Thans zyn 12 personen toe getreden. Het doel is verdelging van de overtollig voorkomende musschen. Gameren. De verpachtingen van hooi en weiland is hier ook in vollen gang. Over 't algemeen verwachtte men een sterke daling aangezien de hooipryzen den laatsten -tijd nogal gedaald zijn, doch de vermindering viel niet mee. Op de lande rijen van de Ned. Herv Kerk, Polder en particulieren is naar schatting van 15 tot 20 procent af. Als men in aanmerking neemt de prijzen van heden van f 12 f 15 per 500 kilo en nu nog tot f 20 per 500 kilo beloofd werd, ziet het er voor den pachter nog niet zoo rooskleurig uit. Met den aardappel- handel gaat het beter, deze worden voort durend geleverd tegen f 6.— k f 6.50 per H.L. D Nienwendijk. Onder het vee van den landbouwer A. v. d. Stelt Czn., op de hoeve Weltevreden», is mond- en klauw zeer uitgebroken. Zaterdag 24 Mrt hield het bestuur der Anti-Rev. Kiesvereen. met de leden dier vereeniging uit deWerken (Kille) een vergadering in het Instituut om te bespreken, of het wenschelijk en mogelijk was aldaar een afzonderlijke Kiesvereeniging op te richten. De opkomst was zeer slecht te noemen. De besprekingen hadden tot resultaat dat men beslist geen scheiding noodig achtte. Besloten werd sterk pro paganda te voeren en leden te werven. Bij de te Sleeuwijk gehouden aan besteding voor het verbeteren en op profiel brengen van een gedeelte van den Sleeuwijkschen dijk met bijkomende werken, werd ingeschreven als volgt C. v. Keekem, Hardingsveld f 2882. A. Monshouwer, deWerken - 2790. J. Elshout, Andel - 2425. H. v. Zon, Rijswijk - 2250.40 M.'v,<An^oay 1 deWerken (Kille) -1969. Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. Zaterdag werd door een zeker persoon na eenige woordenwisseling een schot gelost op den landbouwer J. B., wonende op den polder «Boerenverdriet», gem. Dussen, waarbij deze gewond werd aan zijn hand. Ook zijn vrouw en knecht werden getroffen, direct werd de politie er mee in kennis gesteld, die oogenblikkelijk den dader inrekende. Maandag werd hij gevankelijk overgebracht naar den Bosch, waar hij bekende. Enkele uren daarna werd hij weder in vrijheid gesteld. Oudendijk. De Gemengde Zangver. «Kunst na Arbeid», directeur de heer J. Spiering, hoopt op Zaterdag 29 Maart a.s., 's avonds 7 uur in de 2e openb. school, hare laatste uilvoering in dit seizoen te geven. In een vergadering van bietenver bouwers, gehouden Woensdagavond, werd in beginsel besloten tot oprichting van een afdeeling van den Z.H.-Bond van Bieten verbouwers en tevens in te gaan op het aanbod tot verkoop, dat deze week was ingekomen. Foederoijen. Op Zaterdag 5 April hoopt de Zangvereeniging «de Lofstem», directeur de heer A. W. v. d. Nat te Sleeuwijk, in de zaal van den heer J. A. v. Dalen, alhier een uitvoering te geven. Het programma, waarop een 13 tal zang nummers en dat door voordrachten zal worden afgewisseld, belooft een gezelligen avond. Raamsdonksveer. Een kind van den heer B. kwam bij een emmer met zeer warm water, trok dien om en bekwam brandwonden aan beentjes en onderlijfje. De heer v. d. H. klom met een emmer water op een ladder, viel er af en liep groote kneuzingen op aan duimen en aangezicht, terwijl de linkerarm zeer be zeerd is, zoo al niet gebroken. Tot instructeur van de Ryvereen. werd benoemd den heer v. d. Heuvel- Arendse. De collecte voor de Chr. Scholen bracht f 48 50 op. Sprang. J.l. Dinsdagmorgen werd vrouw B. toen zij op haar fiets veikeerd uitweek, door P. v. T. aangereden. In bewusteloozen toestand werd zij opgenomen. Vreesde men eerst het ergste, heden is haar toestand vooruitgaande. Zaterdagavond komt de afd. Patri monium in vergadering bijeen. De agenda vermeld de navolgende punten ter behandeling 1. Opening. 2. Notulen. 3. Behandeling ingekomen stukken. 4. Onderwerp «Sab- batsheiliging», 5. Voorstel nieuwe leden. 6. Varia. 7. Sluiting. Met het oog op haar vertrek naar elders, werden de kinderen der Chr. School alhier, door den heer C. v. Ingen onder wijzer en mej. M. Bokhout onderwijzeres, op verschillende versnaperingen onthaald, zoowel ouders als kinderen zien deze beide leerkrachten noode vertrekken. Sleenwijk. De op 22 Maart j.l. vast gestelde kiezerslijst bevat 1615 kiezers voor de Tweede Kamer, 1592 voor de Provin ciale Staten en 1560 voor den Gemeente raad. Bij Kon. beslnit van 19 Maart 1924 No. 43 zijn goedgekeurd de statuten der Vereeniging ter bevordering van de ver krijging van onroerend goed door landar beiders «Vlijt gedijt» gevestigd te de Wer ken en Sleeuwijk. Voor een groot aantal belangstel lenden hielden de Herv. Jongelings- en Knapenvereeniging «Gideon en Timotheus» Woensdagavond j.l. hunne jaarvergadering, onder leiding van Ds. J. Feijkes. Na ope ning door gebed en na 't zingen van Ps. 89 1 gaf de secretaris ons op alleszins verdienstelijke wyze een beeld van de toe stand en werkwyze der vereenigingen. De penningmeester bracht op zakelijke manier verslag uit van de financieele toestand, welke niet ongunstig genoemd kan worden. Het verdere van den avond werd op ge zellige wijze doorgebracht. Opstellen, voor drachten en samenspraken, alles uitstekend voorbereid en ingestudeerd, wisselden el kaar af en zoo spoedde de avond zich on gemerkt ten einde. Ook verschillende afgevaardigden van bevriende vereenigingen, waarvan er enkelen zelfs «langs zware wegen« herwaarts ge komen waren, boden hunne gelukwenschen aan. De Jongelings- en Knapenvereeniging kunnen met voldoening terugzien op dezen welgeslaagden avond. Moge het beide ver eenigingen vergund zijn nog vele, even prettige en even leerzame samenkomsten met hunne belangstellenden te houden. Sinds enkele dagen heerscht in onze gemeente op een tweetal plaatsen het zoo zeer gevreesde mond- en klauwzeer onder de beesten. Naar we vernemen is door de Oudercommissie der openbare school een ouderavond uitgeschreven tegen Vrydag- avond 4 April. Veen. Het bericht als zou bij den landbouwer V. het mond en klauwzeer zijn uitgebroken berustte op een vergissing. Thans heeft zich een geval voorgedaan bij het vee van den landbouwer T. De prijs der zoete melk is thans met 2 cent per liter verminderd, er wordt nu aan huis afgehaald 12 cent per liter besteed. Er wordt nog meer daling verwacht. Naar men verneemt is het fanfare corps «Wilhelmina» alhier, voornemens in de volgende maand een concert te geven. Waspik. In de stallen van C. v. H. en M. de Z. is mond en klauwzeer gecon stateerd. De noodige voorzorgsmaatregelen zijn genomen. De hier vertoevende Duitsche kin deren uit het Roergebied zijn gisteren naar hun vaderland teruggekeerd. Op de hier gehouden paardenmon- stering waren slechts 2 paarden aangevoerd. Verkocht geen. In de algemeene ledenvergadering van de Zuivelfabriek deed de penningm. rekening en verantwoording over 1923, welke onveranderd werd goedgekeurd. De heer W. Verschuren nam zijn ontslag als secretaris, doch blyft bestuurslid. Tot commissaris werd benoemd de heer G. Knaap. Wondrichem. Met ingang van 1 April '24 zal het Postkantoor van 12 uur en van 3,-6 uur voor den postdienst gesloten zijn. Door de damclub «Altena» alhier zal op Woensdagavond 2 April om 8 uur zomertijd in de zaal van den heer Wilhem een simultaan séance worden gegeven door de heeren Béneker en Vogelaar. Ieder wie het klassieke damspel lief is wordt uitge- genoodigd, hieraan deel te nemen. Het damspel, dat een spel van vernuft is geeft ons een aaneenschakeling van verrassende combinaties. Moge deze avond er toe bijdragen om damliefhebbers op te wekken zich in het spel meer en meer te verdiepen en te bekwamen. Laten we deze vereeniging niet teleur stellen en a.s. Woensdagavond als deel nemer of toeschouwer die Séance bijwonen, Liefst opgave voor deelname tot Dins dagavond bij den heer van Krieken alhier. Waalwijk. De heer Ant. van lersel alhier is benoemd tot secretaris der Ge zondheidscommissie, gezeteld te Waalwijk, in plaats van wylen den heer Th. de Surmont de Bas Smeele. Wijk en Aalburg. Dat de gemeente het afscheid van «de Post» van den heer N. v. d. Maaden dit niet zoo maar langs hare koude kleeren zou laten afloopen, stond wel vast. Eene commissie waarin Burgemeester, Predikant, de beide Hoofden der scholen en verschillende notabelen, heeft hem een blijvende herinnering aangeboden. Het was bekend, dat de Heer v. d. M. een zeer zeldzaam erfstuk bezat, n.l. een gouden horloge met ketting. Waarvan het horloge juist vóór zijn ontslag uit den militairen dienst in 1889 was vardwenen. De commissie nu stelde zich voor oogen, dit erfstuk weer zoo ver doenlijk te her stellen. Bij monde van Ds. Gobius du Sart werd hem namens de ingezetenen een kostbaar gouden horloge aangeboden, den ketting waardig. Op het binnenschild is gegra veerd het Wapen van Wijk met randschift N. v. d. Maaden Hz. 48901924. In zijn hartelijke en treffende toespraak me moreerde spreker o. m. «Door ontrouw verloren, door 34 jarige trouw herkregen" en wij wenschen U toe, dat deze tik ker nog langen tijd door U moge worde gedragen, doch zie ook met diepen ernst op dien, dat deze tikker nog zal gaan, als uw tikker stil gaat staan. Zoo heeft de commissie in een schoone uiting dien dag voor den heer v. d. M. tot een onver- getelijken gemaakt, ook voor zijn Echtge- noote die hem steeds ook voor «de Post» tot een hulpe was, en voor zijn nageslacht. Werkendam. Op een alhier gehouden vergadering, waarop vertegenwoordigd wa ren de Afd. Werkendam c.a. van N.V.Y., S.D.A P., Vrijz. Dem., Volksonderwijs en het Departement Werkendam der Maatsch, tot Nut van 't Algemeen, is een plaatselijke commissie van actie opgericht tegen de verslechtering van het onderwijs zooals door de Regeering is aangekondigd. Van elke Vereeniging nam 1 lid, van V. O. 2 leden zitting in dit comité van actie tegen de voortgezette verslechtering van het onder wijs. De Oudercomm. en Vrijh, Bond zal alsnog worden uitgenoodigd zich in het comité te doen vertegenwoordigen. Mej. H. A. Bos, seer, van V. O. belastte zich voorloopig met het secr. van het comité. Wegens te late ontvangst van het Raadsverslag, wordt dit in het volgend nummer opgenomen. Op 16 April a.s., 's avonds 8 uur zomertijd, zal in de Nutszaal een reclame voorstelling gegeven worden voor de «Blue Band boter». Door het Hoofdbest. der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen is aan het Dep. alhier een flinke subsidie voor de bibliotheek verleend. Het ligt in de bedoeling van het Bestuur de bibliotheek tegen den vol genden winter te reorganiseeren en groo- tendeels te vernieuwen. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Van 14 tot 28 Maart. Ondertrouwd: Evert Spierenburg 36 j. wonende te Schoten en Geertruida Arnoldus 31 j. alhier. Overleden: Krijntje Adriana An- driese 21 j.Johanna Antonia de Bont 88 j. DE WERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Adriana Maaike d. v. A. van der Schuit en C. Kallewaard Adriana Maria d. v. P. van der Stelt en W. Stout. Overleden: Lambertje Branderhorst 71 j. wed. van Dirk Scheffers. Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2