Koopt n Burgers E.N.R. Superbe. v Het mooie weer komt ®n gummistokken op los werd geslagen. De communisten wierpen een bom, waar door 8 menschen gewond werden. De schupo slaagde er tenslotte in de orde te hestellen. De staking bij de spoarwegen De toestand met betrekking tot de spoorwegstaking te Hamburg is verscherpt. Tot dusver zijn er meer dan 3000 arbei ders wegens weigeren van het verrichten van arbeid volgens den dienstrooster ont slagen. Een deel van de arbeiders is een sympathie-staking begonnen. Het trein verkeer kan worden gehandhaafd. Meer dan 700 man van de technische noodhulp zijn aangesteld. De aanneming van vracht goederen is stop gezet. Botsiig tusschen auto en trein Een auto-vrachtwagen van het vliegkamp Getave, (Spanje) die 25 soldaten vervoerde kwam by het oversteken van een overweg in botsing met een trein. Vier soldaten werden gedood en vyf gewond. o Iet hunrwetje in Engeland verworpen De Engelsche regeering heeft in het Lagerhuis een nederlaag geleden, doordat het voorstel inzake het huurwetje, waarvan de bedoeling was te bepalen, dat werk- loozen wegens wanbetaling der huur niet uit'lLun"woning kunnen worden gezet met 221 tegen 212 stemmen werd verworpen. Daar MacDonald de stemming niet als een vertrouwenskwestie beschouwt, zal de re- geering^nietf aftreden. levige regenval iu Brazilië Uit Rio de Janeiro (Brazilië) wordt ge meld,* dat daar in 5 uur tijd 24 c.M. regen is gevallen. Verscheidene menschen zijn verdronken en tal van huizen zijn in gestort, doordat de onderbodem wegspoelde. Uitsluiting bij de Ëugelsche werven De werfarbeiders te Southampton heb ben de voorwaarden der werkgevers ver worpen zoodat een uitsluiting bij de En gelsche werven onvermydelyk schijnt. Een slecht humeur, slapeloosheid en schele hoofdpyn worden vaak veroorzaakt door leverstoornissen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig overwinnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het genezen van galzucht, verstopping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijf tig versuikerde pillen f 0.65; in apothe ken en drogistzaken. BINNENLAND. lageluk «p eea staeiutrawler De stoomtrawler E. P. gemerkt IJ. M. 19, die al een dag of zeven op de Noord zee op vischvimgst uit was, was Donderdag 3 April j.l. op 58 graden 36 minuten Noorderbreedte en 20 graden 56 minuten Oosterlengte, toen in de machinekamer plotseling de deksel van de stoomketel sprong. Door deze explosie kwamen de stoom en het heete water de machinekamer binnen, tengevolge waarvan de tweede machinist Jacob Plugboer en de tremmer Cornells Vellekoop, beiden wonende te Velzeroord, zoo ernstig werden verbrand, dat zij op slag dood waren. De schipper en de stuurman, die tijdens de ontploffing toch niet, dat deze er op aandringen zou, daarom had zij den koetsier uit eigen beweging last gegeven er heen te rijden Carmen, riep juffrouw de Penhoët uit met een nieuwe uitbarsting van dank baarheid, ik weet niet, of ik je nog eens van nut zal kunnen wezen, maar je kunt mijn leven van mij verlangen en ik zal niet aarzelen het voor je te geven Juffrouw de Kerlor, zeide niets, maar zij ging uit het rijtuig en kocht daar in de buurt bloemen, aan den koetsier de zorg overlatend om die te betalen De weeze en Carmen traden daarna op het kerkhof Het witte graf, waarop de zon scheen, die er de schaduwen van een cypres op afteekende, was geheel aan het eind van een lange laan Men las er dit inschrift op Markies Henri de Penhoët. Marthe Gérard, Markiezin de Penhoët. Meer niets In deze drie regels lag de geheele liefdesroman besloten, dien wij hebben verhaald en ook het tragische einde dezer twee uitverkoren menschen, die op de aarde een dochter hadden achter gelaten, waardig om hun deugden voort te zetten Juffrouw de Kerlor wilde haar vriendin niet storenzii bad in stilte voor de zielerust der beide ongelukkigen Juffrouw den Penhoët was geknield haar tranen bevochtigden de aarde; zij op de »brug stonden, werden door den geweldigen luchtdruk in de lucht geslingerd, doch kwamen gelukkig zonder letsel te hebben bekomen, weer op het dek terecht. Zondagmorgen werd de trawler, waarop het ongeluk had plaats gehad door den Duitschen trawler, gemerkt O. M. 98, te IJmuiden binnengesleept. Aan boord heerschtte een diepe ver slagenheid wegens het treurig ongeval. o Verdrag tusschen dc Vereeiiigde Staten en Nederland Men meldt uit Londen Verwacht wordt, dat de Ver. Staten en Nederland binnen afzienbaren tijd een verdrag in zake deri alcoholsmokkelhandel zullen sluiten, geheel op gelijke grondslagen als dat hetwelk tusschen de Ver. Staten en Engeland is tot stand gekomen. o llauufacturendietsta! te Gowda De politie te Gouda is een belangrijken diefstal van manufacturen en dergelijke goederen op het spoor gekomen. De hoofddaders hadden zich in een complot "ereenigd, waardoor deze diefstallen jaren lang, zonder ontdekt te worden, konden geschieden. De hoofddaders zijn G. de G., expeditieknecht bij de firma C. J. Bruns, grossierderij in manufacturen de bode van Hazerswouge F. B. D. en J. v. d. B reeds twintig jaren lang knecht bij de firma Vroom en Dreesmann aldaar. G. de G. heeft zich vele jaren goederen van zijn patroon toegeëigend. d. B. was sinds eenigen tijd door den vrachtrijder in het complot betrokken. De vrachtrijder D. kocht voor luttele bedragen de gestolen goederen op en deed deze voor een koopje van de hand in Gouda en omliggende ge meenten, welke hij met zyn vrachtwagen bezocht. De politie heeft groote voorraden der gestolen goederen ten huize van den vracht rijder te Hazerswoude en bij kleinhande laars te Waddinxveen en Boskoop in beslag genomen. Ook te Gouda schijnen zich veel gegadigden voor deze koopjes te be vinden. Voor duizenden guldens zijn in den loop dar tijden op geraffineerde wijze verduisterd. Het drietal is naar het Huis van Be waring te Rotterdam overgbracht. Het is niet onwaarschijnlijk, dat er nog meer arrestaties zullen volgen. (Tel.) o ie salarissen der ryki»iiibt««aren Naar de »Tel.« verneemt is A aan gekondigde verlaging van de salarissen van de rijksambtenaren en van het overige rijkspersoneel voorloopig opgeschort. De eerste vermindering ad 5 pCt. zal niet vóór het najaar, vermoedelijk October a s., ingaan. Ëristigea braad Maandag is het dorpje Leende aan den spoorweg Eindhoven Weert door een zwaren brand geteisterd. Binnen een uur tijds werden niet minder dan vijf groote boerderyen in asch gelegd. Zes gezinnen zijn dakloos. In vryheid gesteld Men meldt uit Hilversum Het echtpaar v. d. B., dat eenigen tijd geleden gearresteerd werd, verdacht van poging tot moord of tot doodslag voor 10 sprak tot de dierbare afgestorvenzij vertelde hun de vreeselijkste angsten, die haar ziel had doorstaanzij vroeg hun of zij niet verkeerd had gedaan met te luisteren naar de welsprekende uitnoodiging van de zuster van Georges Carmen hielp haar de bloemen neer leggen Bij den uitgang van het kerkhof ge voelde Hélène zich zeer kalmde inner lijke vrede was weergekeerd bij haar over haar bekoorlijk gelaat lag een trek van zwaarmoedige reinheid Carmen zag deze verandering en zij rilde bij de gedachte, dat het morgen te laat zou zijn geweest om dit mooie kind te redden De jonge dames gingen weer in het rijtuig zitten Juffrouw de Kerlor zeide tot den koetsier Zet er nu maar wat haast achter, we houden nergens meer op Dat liet Toussaint zich geen tweemaal zeggen Hij verlangde om op het kasteel te komenhij had trek in een kan ciderhet was heel warm De paarden zetten zich in den draf Wij zullen ze maar laten draven en wij gaan eenige oogenblikken naar het huis van den notaris Nerville Twee uur na het bezoek van Hélène en Carmen kwam juffrouw De Sainclair met haar leerlinge terug O, mama, riep Jeanne uit, wat ziet u er tevreden uit Mevrouw Nerville omhelsde het meisje en antwoordde Je vader zal ook tevreden zijn, als ik jaar te Amsterdam gepleegd, is in vrijheid gesteld. 1 o De Staatsletery Nader deelt de Regeering mee, dat de Staatsloterij uit principieele overwegingen zal worden afgeschaft. De afschaffing zal echter geleidelijk geschieden. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste id res. Heusden. In ons vorig nummer deelden wij abusief mede, dat de tentoonstelling der teekenschool zou gehouden worden Zaterdagmiddag 5 April en Zondagmiddag 6 April. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, wordt deze tentoonstelling gehouden a.s. Zaterdagmiddag van 2 4 uur eri 57 uur en zal om 7 uur de prijsuitrei king geschieden. Naar men ons mededeelt heeft de heer C. de Kemp alhier bedankt voor het agentschap van den Raad van Arbeid en zal in zijn plaats treden de heer J. v. d. Wiel te Drunen, Van de werf der Firma De Haan Oerlemans alhier, liep heden met goed gevolg te water de stalen motorboot ge naamd «Noordster* gebouwd voor rekening van den Heer J. de Jonge te Groningen. De hoofdafmetingen van de boot zijn lengte 31.50 Meter, breed 5.40 Meter en hol 2.20 Meter. Het schip is gebouwd onder toezicht van de Scheepvaart-inspectie en krijgt certificaat voor de Wadvaaart. Het schip is volkomen zeewaardig, en wordt voorzien van Berkel hoogdrukmotor 66 P K. eveneens onder Scheepvaart-in spectie gebouwd. Het laadvermogen ba- draagt c.a. 210 Ton, terwijl het schip is ingericht naar de eischen des tijds. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een kanaalschip van 550 Ton, hetwelk wordt voorzien van Deutz ruwolie- motor. Bij de Ned, Herv. Kerk alhier is gekozen tot kerkvoogd de heer J. Zonne veld en tot Pres.-Notabel de heer A. J. Leerihouts. Zaterdag j.l. hield de Coöp. Vereen. »Voiksbelang« alhier de door haar aange kondigde Jaarvergadering in 'de zaal van den Heer Verheij. C.a. 8 uur opende de Voorz..de verga dering en heette de aanwezige leden wel kom en gaf den Secretaris gelegenheid voor het voorlezen der notulen van de vorige vergadering. Op de notulen werden hem het groote nieuws zal hebben mee gedeeld Meer was er niqt noodig, zooals men wel begrijpen kan, om Jeanne van nieuws gierigheid te doen branden en Mariana de wenkbrauwen te doen fondsen Wel, lieve moeder, als u zoo verheugd bent, dan moet ik het ook wezen, u moet me eens vertellen, wat er gebeurd is Mevrouw Nerville zag er volstrekt geen kwaad in om te spreken in tegen woordigheid der gouvernante, omdat het toch alle voldongen feiten betroffen, bovendien was zij zoo vol van het voor gevallene, dat zij moest spreken Zij vertelde dus het gebeurde Zij herhaalde de woorden van juffrouw de Penhoët en liet het portret zien met de vleien e opdracht Juffrouw de Sainclair beet zich de lippen ten bloedeer kwam een flikke ring in haar donkerblauwe oogen De notarisvrouw maakte zonder het te weten een nog bloedende wonde verder open Zij liet haar bet portret zien,-waar over zij niet genoeg kon uitweiden Is ze heel mooi vroeg mevrouw Nerville Heel mooiherhaalde juffrouw de Sainclair met opeengeklemde tanden De vrouw van den notaris vervolgde En ik verzeker u, dat dit portret van juffrouw de Penhoët volstrekt niet gefiatteerd is Overigens kunt gij er zelf over oordeelen, als gij naar Kerlor gaat heel gauw, denk ik Ja, mevrouw, stamelde JVIariana, als geen aanmerkingen gemaakt waarna deze werden goedgekeurd. Daarna schetste de Voorzitter den loop der vereeniging gedurende het jaar 1923, en deelde o. m. mede dat, niettegenstaande de Vereeniging nog steeds te kampen heeft met de. malaise, toch nog een overschot te boeken heeft van f 293 46 en straks voor gesteld zal worden hiervan 2 percent dividend uit te keeren. De omzet gedurende het jaar 1923 was f 159.40. Tevens deelde de voorzitter nog mede, dat de Coöperatie op een voordeelige wijze de beschikking heeft gekregen over een paard en wagen waardoor zij in de ge legenheid is de buitenwijken hiermede te bezoeken. De koeten verbonden aan het onderhoud hiervan zijn niet grooter dan de onkosten voor het onder houd van den hond etc. In den laatsten tijd moest er telker s een hond bij gehuurd worden daar het vervoer voor één hond niet uitvoerbaar was. Hierna deed de Penningmeester rekening en verantwoording waarop ook geen aan merkingen gemaakt werden. Nu werd overgegaan tot de verkiezing van Bestuursleden en een Comm. van toe zicht. Aan de beurt van aftreding waren de Heeren D. Roukema, J. van der Pol en J. B. Snijders. Nog weiden door de leden candidaat gesteld de Heeren A. Scholten en C. Wijnstekers. Na gehouden stem ming werden gekozen de Heeren D. Rou kema, J. v. d. Pol en A. Scholten. Als Comm. van toezicht werd herkozen de Heer W. C. Friedli. Deze Heeren nemen allen hunne benoeming aan. Thans kwamen de vaststelling van de balans over het afgeloopen boekjaar ter sprake. De Voorzitter zeide dat evenals vorige jaren de Accountant van de Handelskamer weder een uitvoering rapport heeft samen gesteld hetwelk alle reden tot tevredenheid geeft. Het rapport werd den opgekomen leden aangeboden voor het inzien hiervan Nadat het een en ander hierover gezegd was stelde de Voorz. namens het bestuur voor om 2 pCt. dividend uit te keeren, welk voorstel zonder discussie werd aangenomen Den leden werd gezegd dat de boekjes tot bijschrijving van het dividend in den loop der opvolgende week in den wh.kel der véreeniging ingediend moeten worden, er zal op a.s. Zaterdag van 4 tot 8 uur nam. gelegenheid gegeven worden tot het af halen van het dividend. Gekomen zijnde aan het punt rondvraag vroeg de Voorzitter of er nog iemand is die iets te zeggen of te vragen heeft. Hiervan werd geen gebruik gemaakt en sloot de Voorz. de bijeenkomst met de leden aan te moedigen om al hunne inkoopen bij de Coöp. te doen. Indien ieder lid dit doet kan het niet andera zyn of de ver eeniging moet tot grooter bloei komen en kan zij steeds de belangen harer leden bevorderendeze belangen zijn in hoofd zaak zuiver gewicht, en goede waren tegen billijken prijs. Beneden-Langstraat. Tengevolge van het aanhoudende schrale weder is er nog groote vraag naar hooi en stijgt dien tengevolge de prijs. Men besteedt voor het goede hooi van £18 tot f20 per 500 K.G. Bij de verpachtingen van weiland betaalt men aanzienlijk minder dan het vorig jaar, gemiddeld zelfs een derde gedeelte. De u het toestaat Wanneer je maar wilt Over een dag of acht? Goed Ik kan niet zeggen hoe geluk kig ik ben Meneer Nerville en ik hadden niet op zulk een gelukkige en snelle ontknooping durven hopen Juffrouw de Penhoët is onze genegen heid zoo waard Zij heeft al hare tegenspoeden met zulk een engelachtig geduld doorstaan 1 In haar ontwetendheid werd mevrouw Nerville meedoogenloos tegenover de onderwijzeres Ze vervolgde Ga eens na, juffrouw, welk een vreemde aaneenschakeling van feitenindien u niet van plan waart geweest om het kasteel Kerlor te verlaten, zou onze lieve Hélène er vandaag niet heengegaan zijn Ik heb dus een dubbele reden om daar over verheugd te zijn, want ik heb nu ook een toonbeeld van alle gouvernantes in mijn huis Wat zeg ik: een dub bele reden, neen, een driedubbele Ik mag mevrouw de Kerlor niet ver geten, die pu van Hélène de zorgen zal ontvangen, waarmee u haar omringde Mariana leed meer en meerhaar nagels groeven zich in de palmen van haar hand wat haar te dieper martelde, was dat ze moest zwijgen en zelfs goed keurend knikken op de uitingen van mevrouw Nerville Toen bracht mevrouw Nerville den laatsten slag toe aan juffrouw de Sainclair door te zeggen Juffrouw de Penhoët zal wel bevallen aan de gravinwat den heer Georges de Kerlor aangaat, hij heeft reeds met wei- en hooilanden liggen er echter nog dor en kaal bij en alle vee staat nog op stal. 's Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor zijn in de vorige maand be handeld 44 telegrammen, waarvan 23 verzonden en 21 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 425. Op de Rijkspostspaaarbank werden 19 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1986, terwijl 14 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f 1561,94. Gameren. Staatsblad no. 155 bevat het besluit van 22 Maart j.l. tot vernieti ging, wegens strijd met het algemeen be lang, van het besluit van den Raad der gemeeute Gameren van 2 Juui 1923, tot verlegging van den schoolkring voor de openbare lagere school te Nieuwaal, in die gemeente. Hedel. De op 22 Maart j.l. vastge stelde kiezersljjst vermeldt de namen van 873 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 859 voor de Prov. Staten en 843 voor den Gemeenteraad. Herpt- Bij den landbouwer M. de W. is dezer dagen uit het achterhuis een nog zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd. Het schijnt dat de rijwielen nog steeds goede afnemers hebben. Van de daders geen spoor. Nieuwendijk. Bij de jl. gehouden stierenkeuring te Aimkerk werd goedgekeurd de stier van den landbouwer P. A. Ver meulen alhier. Nederhemert. Door Kerkvoogden der Her». Kerk is de tuingrond behoorende bij de pastorie, bij het gemis van een eigen predikant, voor dezen zomer bij onder- handsche inschrijving verhuurd voor f37,65. Raamsdonksveer. Uit het Jaar verslag van het Varkensfonds blijkt, dat er een kassaldo is van f 1855,98. Het inleggeld blijft bepaald op f5; de contri butie voor ieder varken werd verlaagd van 50 op 40 cent. De uitkeoringen voor groote varkens zullen 30 ct. per pond bruto gewicht bedragen en voor biggen f 12. De aftredende bestuursleden, J. Joore, W. v. Raamsdonk, J. v. Schijndel en M. C. v. Suijlekom, werden allen her kozen. De Brugwachter Dolk liet ons een kuiken zien met 2 paar pooten en 2 paar vleugels. Jammer dat. het diertje slechts IJ uur heeft geleefd. MarktberichtVlugge handel in hooi, tot f 20 per 500 K.G. werd besteed. Tarwe f 12,25 a f 12,75; Haver f10 a f 10,50. Een paard van D. L, brak, op stal staande, een zijner pooten en moest worden afgemaakt. Wel «en flinke schadepost. Met den zaai van bieten is men reeds begonnen. Erwten en haver zitten in den grond en de aardappelen zijn vrijwel allen gepoot. Het zijpad van den weg Stadsweg naar het Dorp wordt tot «en goed rijwiel pad gemaakt. Bij de verpachting van weiland in de Kurenpolder werden hooge prijzen be steed, n.l. van f96 tot f106 per H.A. Sleenwijk. Zaterdag j.l. geraakte het tweejarig zoontje van v. A. spelenderwijs te veel lof over de jonge dame gesproken, om niet blij te zijn met haar komst op het kasteel Juffrouw de Sainclair onderdrukte een kreet van woede Men zou gezegd hebben, dat zij als bij instinct begreep, wat er zou plaats hebben in het kasteel, dat zij nooit had moeten verlaten Mevrouw Nerville legde de redenen bloot, die juffrouw de Penhoët hadden genoopt om onverwijld het aanbod van juffrouw de Kerlor aan te nemen, an natuurlijkerwijze kon de vrouw van den notaris den diefstal van de 750 francs niet vergeten Hoezeer ook vol van haar eigen ge dachten, herinnerde Mariana zich toch, dat zij de „Slak" had ontmoet voor het huis van Hélène, en dat trof haar Het uur, waarop volgens mevrouw Nerville de diefstal moest plaats gehad hebben, kon dezen zonderlinge samen loop van omstandigheden niet te niet doen Maar Mariana gaf zich weer geheel over aan de jaloezie, die haar verteerde Zij vroeg 'zichzelf af Is deze Hélène werkelijk zoo mooi, als het portret doet denken Is het mogelijk, dat zij geheel mijn plaats daar kan vervullen Ik zal het gauw weten Zij glimlachte en zocht zichzelf te overreden, dat zij het verloren terrein kon herwinnen Haar ijdelheid als jonge dame was aangetast. Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2