Stukloopen I Koolzaadielers GEVRAAGD Waarschuwing PH. VAM WIJK, DE R00IJ-B0URG0NJE Heeren- en n Kinderstroohoeden Jan van Well-v. Doormalen Nuthoenderpark „ALTEN A" Prima waar. Rieele bediening. Billijke prijzen. Zoo juist ontvangen prachtige stoffen jSaselaar, tfmmer$oden Dames Arnold jtoycr'j 's-Kertogenboscb. K. de Dreu Mzn. Goedkoopste uurwerkmagazijn. Solied atelier voor het reparee- ren van alle soorten uurwerken onder langdurige garantie. speciaal (orsettnagazijn PUROL hulp in huishouding iï.lZ. Landbouwers. Hoogstraat B 653, G0R1NCHEM. WAALWIJK. - 2.50 - 5.90 Douwe Egberts Tabak, Koffie en Thee. Niemeijers Ster Tabak en alle binnen- eu buiteniandsche Sigaretten. AALBURG (N Br.) Broedeieren,Eendagskuikens,Fokhanen, Jonge Hennen, Wit Leghorn, Patrijs Leghorn, Wit Wijandotte, Bronskl.-Mamor-Kalkoenen. voor Dames- en Heerencostuums. beste kwaliteiten, tegen de laagste prijzen in KERKSTRAAT 49 - 2.00 - 8.00 Het adres voor Door eene vergissing in de bereke ning van het timmerwerk is het huis met schuur en stalling van den heer J. Koks onderhandsch aanbesteed aan den heer A. Roovers alhier voor f 3850. Met inbegrip van het metselwerk, aannemer H. van Don gen te Raamsdonksveer, bedraagt de totale aannerningssom f 7430. Bij den Zaterdag gehouden wed vlucht uit Mons (B.) van «Nog Snellere was de uitslag als volgt(Gelost was on bekend) le prys P. de Bont 12 u. 36m.20s. 2e P. de Graauw 12 u. 36 m. 28 s. 3e P. Roovers 1 u. 35 s. 4e P. Roovers 1 u. 5 m. 32 s. Deze week zal hier begonnen wor den met het collecteeren voor den herbouw van het Groot-Seminarie te Haaren. De jaarlijksche kerkcollecte komt hierdoor te vervallen. Zaterdagavond gaf de Harmonie voor dezen zomer haar eerste concert op de kiosk voor het raadhuis. Er was veel publiek. Wijk c.a. Op initiatief van den Heer K. v. d. Velden heeft op 12 Mei j.l. ten zijnen huize een bespreking plaats gehad, op welke manier men het best zou kunnen slagen, om alhier en te Veen een afdeeling van het «Groene Kruis* op te richten. Op deze voorloopige bijeenkomst waren vertegenwoordigd de heeren: H. v. Doveren. B. de Waal en^B. Krop. Mede was ver tegenwoordigd de heer C. Nieuwkoop uit Drongelen, bestuurslid van het «Groene Kruis* afdeeling Eethen. De heer Nieuwkoop, die zijn beste krachten aan het «Groene Kruis* geeft en met liefde daarvoor werkzaam is, heeft op deze bijeenkomst alle gegevens ver strekt, welke in 't belang zijn, om hier een afdeeling tot stand te brengen. Naar aanleiding hiervan, heeft een op 16 Mei j.l. bijeenkomst van meerdere ge- noodigden plaats gehad in het raadhuis te Wijk c.a., waar de heer Nieuwkoop door bovengenoemden wederom was uitge- noodigd en waar, door hem op heldere wjjze nogmaals het doel en nut van het «Groene Kruis« werd uiteengezet, waarna alle aanwezigen ten volle overtuigd waren van de noodzakelijkheid om een afd. van het «Groene Kruis* op te richten. Hierna werden de statuten van de afd. Eethen door den heer H, v. Doveren voor gelezen en door alle aanwezigen onver anderd overgenomen. Verder werd besloten dat alle aanwezigen in het voorloopig be stuur zouden plaats nemen en alsvorens men tot verkiezing van een definitief bestuur zou overgaan, men nog enkele personen zou uitnoodigen uit het naburige dorp Veen, Een woord van dank aan den heer Nieuwkoop is hier zeker wel op zijn plaats, daar het hem geen moeite te veel was, om deze afdeeling tot stand te brengen. Ook een woord van dank aan den heer K. v. d. Velden, mag zeker wel worden geuit, voor het leggen van den eersten steen, om daar verder op te kunnen voort bouwen om deze afd. van het «Groene Kruis« te kunnen voltooien. Op een nader te bepalen dag zal een openbare vergadering worden gehouden, waar een hoofdbestuurslid van het Alge- meene Groene Kruis zal worden uitge- noodigd, die het doel en de werking van het «Groene Kruis* met lichtbeelden nader zal aantoonen. Moge het voorloopig bestuur geen moeite te veel zyn, om alle gezinnen aan te sporen om als lid tot deze vereeniging toe te treden. Helpt dus allen mede, deze zoo noodige en nuttige instelling op te bouwen, opdat men aan vele personen kan verschaffen, wat hun tot op heden nog ontbreekt. Tydens het onweder dat in de laatste dagen boven deze gemeente los barstte, sloeg den bliksem verscheidene malen op het electrisch net, zonder even wel materieele schade te veroorzaken. Ook vernielde de bliksem een paar boomen bij de woning van A. L. v. Rijswijk in de Wijksche steeg. Donderdagavond j.l. is alhier een Varkensverzekering opgericht. Voor hen die zich nog als lid wenschen op te geven, bestaat daartoe gelegenheid bij den heer B. Krop alhier tot 1 Juni. Door het zich niet herkiesbaar stellen als bestuurslid van het Waterschap de polder van Wijk, door de heerenJ. Duijzer, J. van Doveren van Andel en L. Pullen, zal op Vrijdag 30 Mei een stemming voor deze vacature plaats hebben. Onder het vee, grazende op het Wijkerzand, heeft zich een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. Het nieuwe postkantoor alhier zal gevestigd worden in de leegstaande woning bij C. Poorter. De voorbereidende maat regelen tot verlegging van telefoonlijnen en kabel worden reeds getroffen. Bij den koopman J. Vos in 'de Heistraat alhier zijn twee varkens gestorven aan de vlekziekte. BINNENLAND. Zware pakhuisbrand Te Rotterdam beeft 'n zware brand ge woed in het chemicaliën-pakhuis van de firma A. W. van den Berg aan de Hoofd- steeg. Het pand brandde geheel uit. Het blusschingswerk ging moeilijk verscheiden brandweerlieden liepen'daarbij verwondin gen op. Tragisch ongeval De wielrenner C. H. van Dam uit '8 Hage kwam op den Leidschen straatweg aldaar te vallen juist op het moment, dat de auto van den Haagschen bankier Capa- dose kwam aanrijden. Een der wielen reed over Van Dam heen, die daardoor zoo ernstig werd verwond, dat hij korten tijd daarna overleed. jfiitobus gekanteld Te Ubbergeo kantelde een autobus waar in 22 meisjes en eenige heeren uit Eind hoven, die een pleizierreisje maakten, wa ren gezeten. Vrijwel allen liepen lichte verwondingen op. De rijksmiddelen De rijksmiddelen hebben in April circa f 3b,4 millioen opgebracht, of bijna f IJ millioen minder dan verleden jaar. Vooral de inkomstenbelasting bleef sterk ten ach ter. Sedert 1 Januari j.l. hebben de in komsten uit de gewone bronnen f 134,4 millioen bedragen, zijnde nagenoeg f 1\ millioen minder dan in 1923. Moordaanslag Zekere J. F. uit Hansweert had eenigen tijd omgang gehad met de 19-jarige v. d. M. uit Schiedam, totdat deze omgang was verbroken door het meisje. Toen zij zich Zaterdagmiddag naar de woning van haar zuster aan de Nieuwe Haven begaf, werd mej. v. d. M. door J. F., die haar reeds geruimen tijd gevolgd had, aangesproken. Het meisje wenschte hem niet te woord te staan. Daarop heeft J. F. een revolver getrokken en vier schoten op het meisje gelost, waarvan één haar trof. De man is door de politie te Schiedam in arrest gesteld. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis vervoerd haar toestand is redelijk. liet drama te Wjcben De «Tel.* verneemt uit Arnhem. Tegen alle drie de verdachten in zake den dub belen moord te Wychen is thans rechts ingang verleend. Het verleden der gearresteerden is voor geen van drieën gunstig. Van Munster, die nog steeds hardnekkig blijft ontkennen, heewel thans ook Piet de verklaringen van Kees van den Broek vol ledig heeft onderschreven, is 12 maal ver oordeeld en bracht in totaal reeds 10 jaren in de gevangenis door. Ook de gebroeders Van den Broek hebben eenige veroordee lingen achter den rug. Aatebus gekanteld Zondagmiddag gebeurde in den Holle- weg onder Berg en Dal een auto-ongeval, dat nog al tamelijk goed afliep. Een autobus, komende uit de richting Nijmegen kwam door nog onbekende oor zaak te kantelen. Van de vijf en twintig inzittenden werden negen personen min of meer ernstig gewond. Bernard Ivreers geridderd De musicus Bernard Zweers is ter ge legenheid van zijn 70sten verjaardag be noemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. 309e Geboortedag Paulus Potter De commissie voor het Waaggebouw- Museum te Enkhuizen heeft besloten het initiatief te nemen voor plannen tot her denking van den ,300sten geboortedag van den beroemden schilder Paulus Potter, die den 20en November 1625 aldaar werd geboren. o Herdenking ran de Eerste Vredesconferentie Zaterdagmiddag heeft in de Ridderzaal te 's Gravenhage de herdenking plaats ge had van het bijeenkomen van de Eerste Vredesconferentie in 1899. Het initiatief tot deze herdenking was genomen door de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. o Nederland en België Bij K. B. zijn benoemd tot gedelegeer den van Nederland in de Nederlandsch- Belgische commissie tot opstelling van een ontwerp voor een met België te sluiten verdrag tot regeling van de rechtelijke be voegdheid van het gezag en de uitvoering van rechtelijke uitspraken en beslissingen van scheidsleiden en authentieke akten de heeren mr. B C. J. Loder, president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, lid van de staatscommissie voor Internationale Privaatrechtprof. mr. J. Ph. Suyling, hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht, lid van de staatscommissie voor Intertionale Privaatrecht, en mr. J. Kosters raadsheer in den Hoogen Raad der Neder landen, lid van de Staatscommissie voor het Internationale Privaatrecht. Aangereden De motorrijder A. K„ jur. student te Leiden, is Vrijdagavond tusschen Ede en Arnhem met groote vaart tegen een vracht wagen gereden. Hij was terstond dood. Door den bliksem getroffen Door het inslaan van den bliksem is de woning van den klompenmaker J. H. te Hengelo in brand geraakt. Bovendien wer den door den bliksem getroffen H. voor noemd, zijn vrouw en zijn moeder. Laatst genoemde kon zich met moeite naar de deur sleepen om deze te ontsluiten. Het eerste wat ze tot de voor het huis staande buren zei, aldus de «Tel.* Was «Jan is al dood*, hetgeen inderdaad waar bleek te zijn. De jonge vrouw is aan de eene helft van haar lichaam verlamd. Al het vee is, evenals de geheele in boedel verbrand. Alles was slechts laag verzekerd. Heden overleed tengevolge van een noodlottig ongeval, onze trouwe Vriend Izaak Schouten, in den ouderdom van ruim 25 jaren. Zijne nagedachtenis zal steeds bij ons in eere blijven. Zijn Vrienden M. v. Duist. Chr. v. Rijswijk. A. Klop. A. Verwijs. Andel, 49 Mei 1924. De ondergeteekende betuigt zijn *lank; aan de Onder linge Veeverzekering - Maat schappij „ALMELO" voor de prompte algeheele en spoedige uitbetaling van zijn onteigende koe en beveelt deze Maat schappij bij een ieder aan. Agent J. v. d. POL te Oudheusden. A. v. d. POL te Oudheusden. Eenv. juffrouw, ruim 50 jaar z.z.g.g. als van klein gezin, tegen kleine vergoeding, maar goede be handeling. Brieven No. 200 Bureau dezer Courant. voor 1925 aan hooge vaste prijzen op contract. Om verzekerd te zijn van een flink gewas, is spoedige opgave gewenscht, (binnen 14 dagen). Door te laat planten schieten de kooien niet in 't zaad. Inlichtingen over prijzen en teeltwijze worden U gratis verstrekt zonder eenige ver binding. Voorts nog af te gevenPuik kiemende zaden van Mangelworte- len en Voederbieten, Wortelen (stomppuntige), Koolrapen (blauw kop), Herfstrapen, Wikken en Mais. GEVRAAGD Restanten bruine en witte Boonen en Erwten. Beleefd aanbevelend, 's Heerhendrikskinderendijk 63. Tel. 203 Goes. VERTEGENWOORDIGER voor Almkerk en omstreken G. SCHOUTEN. Almkerk Doorn C 38. DE GEZONDHEIDSCOMMISSIE gezeteld te HEUSDEN, waarschuwt tegen liet gebruik van onge kookte melk, zulks met het oog op het heerschen van besmettelijke ziekten onder het vee. Om zeker te zijn, dat de melk voor het gebruik onscha delijk is, is het niet voldoende, dat ze onmiddellijk na het koken wordt afgenomen, maar moet ze enkele minuten kokende blijven. HEUSDEN, 19 Mei 1924. Prachtige hangklok met slagwerk f 15.00 Nikkelen Heerenhorloges vanaf Prima wekkers Zilveren Dameshorloges Zilveren Heerenhorloges OPGERICHT SEDERT 1880. Speciale grossier in Levering uitsluitend tegen fabrieksprijzen met de grootste kortingen. BELEEFD AANBEVELEND. IS Grootestraat 89 - WAALWIJK. Steeds sta ilc nog met mijn toom W-Leghorn op de Nijm.-Legwedstrijd No. 2 met slechts 5 hennen. P.S. Ziehier wat mijne afnertiers mij schrijven. Mijnheer, 's Gravenhage 30-4-1924. Met deze wil ik u even mededeelen, dat ik de kuikens in zeer goede orde heb ontvangen. Het strekt uw hoenderpark tot eer, om zulke goede te leveren, te meer daar ik zoo dikwyls ben bedrogen met kuikens en kippenhoewel het mjj te voren al was gezegd (door een keurmeester) om gerust bij uwe tokkery te bestellen. En nu kan en zal ik mjjne vrienden uw hoenderpark met gerustheid aanbevelen. Met de meeste Hoogachting, N.B. Orgineel schrijven ter inzage w.g. W. DE BOER. Hoewel de prijzen der stoffen steeds stijgende zijn, kunnen wij wegens vroegtijdig inkoopen te doen, onze oude pryzen blijven handhaven. Uitsluitend Maatwerk. Prijzen der Costuums vanaf 30 tot 65 gulden. Aanbevelend, Dames- en Heeren-KIeermakerij. bij Uw nieuwe japon behoort een goed PASSEND CORSET. Dit vindt U in de 2^ en doortapen dep huid en scbnjnende plekken Gebruik Verkrijqb bij Apoth en Drogisten.. 1 De Gezondheidscommissie voornoemd H. PRINSEN, Voorzitter. H. J. VAN EGGELEN, Secretaris. J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 3