Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 1 - e oline f 29.50 ANT. REM IE, Gebrs. VERHEES, Zelfonderzoek» Vragen op rechtskundig gebied V\ -Domigschuim £2)e zeep der wi/zett! BEHOORENDE BIJ HET Ontwaakt gij 's morgens met pijn in den rug Hebt gij donkere zwellingen onder de oogen Zijn de enkels en han den gezwollen^ 13 de urine bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loo- zing te vaak of te weinig Zijn uw le dematen beverig en rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer Doet uw rug zeer, als gij bukt of opstaat Hoedt u bijtijds laat Foster's Rugpijn Nierenpillen een nierziekte voorkomen spoedige behandeling is het eenige be trouwbare voorbehoedmiddel. Verwaarloozing kweekt al te dikwijls blaasontsteking, waterzucht, rheumatiek, steenvorming en urinezuur-vergiftiging. Iloewel Foster's Pillen zelfs bij deze latere verwikkelingen baten, is het verstandiger om dit speciaal niergeneesmiddel tot voor koming van nierziekte te gebruiken. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken fl.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Mag een houder eener eendenkooi de hulp inroepen van een onbezoldigd Rijks veldwachter, die in het bezit is van een buitengewone machtiging schadelijke vogels te schieten om reden die vogels de eieren en jonge eenden weg halen. C. H. De eigenaar of houder eener eendenkooi mag voor het dooden van niet-beschermde vogels, die schadelijk zijn voor landbouw, tuinbouw of visscherij, gerust de hulp in roepen van een onbezoldigd'rijksveldwachter, mits deze maar in het bezit is eener ver gunning van den burgemeester der gemeente, waarin de grond of het water is gelegen, en deze vergunning een geldigheidsduur vermeldt, alsmede de gronden en wateren aanwijst, waarvoor zij is verleend. Ook moet de onbezoldigd rijksveldwachter, die zjjn hulp verleent, in het bezit zijn eener schriftelijke toestemming van den eigenaar of houder. Als niet beschermde vogels, schadelijk voor landbouw, tuinbouw of visscherij, worden aangemeikt: de schollevaar, de blauwe reiger, de sperwer, het smelleken, de woudduif, de kraai, de ekster, de vlaamsche gaai, de huismusch en de ring- musch. In de plaats onzer inwoning wordt met varkens druk gehald, zelfs zijn er personen die na Nieuwjaar 1924 reeds 3 4 4 keer uitgehald hebben, zoodat wij als slagers geen kans hebben zelf te slachten, in al dien tijd. Wat toch hoogst onbillijk is Nu is mijn vraag le. Mogen «geen slagers® ook hallen 2e. Zoo niet, wat dient dan gedaan om dat euvel te onderdrukken. L. V. Burgerlijke Stand. DE WERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Adriana Alberta d. v. B. van Eeten en A. E. KolfFijke Hendrika d. v. L. A. van Roosmalen en A. van de WerkenJacoba Hermina d. v. W. A. Roeland en H. van de NadortMaria d. v. D. A. Groeneveld en T. Konings. Getrouwd: C. D. Kooijmans 29 j. met L. A. van der Stelt 24 j. Overleden: A. J. van der Heijden 7. m. WOUDRICHEM. Geboren: Johanna d. v. M. v. Pelt en A. VerdugtAdriaan z. v. W. Bouw man en G, Kamp Hendrika Johanna Ja coba d. v. D. G. de Graaff en M. J. Wil helm. Ondertrouwd: J. van Vugt 33j. en A. Daim 33 j. Getrouwd; J. J. Sanders 26 j. en A. den Tek 23 j,J. van Straten 22 j. en L. van Straten 21 j. Overleden: J. Spronk 81 j., wedn. van J. J. Ottevanger G. Baks 54 j., wed. v. H. Kant., eerder wed. v, H. Metzke te zeep voor elk doel Was UIA *lfc: De Zeep die thans overal opgang maakt, bij oud en jong, bij rijk en arm, is Hermit Soap. Ge berkent de Zeep aan het mooie roode pakje en den bijzonder handigen vorm. Het doet er niet toe voor welk doel ge Hermit Soap gebruikt, ge zult er altijd tevreden over zijn. De speciale samenstelling en de edele grondstoffen geven Hermit Soap die wonderlijke waschkracht en het donzige schuim. Hierdoor wordt het gebruik van Hermit Soap een waar genoegen, hetgeen wordt verhoogd door den zachten geur. Uw winkelier heeft Hermit Soap a I2V2 cent per pakje. J Naphtaline fijn, Naphtaline bollen. Napthaline blokken. Het voordeelig8t by Orthenstraat Vughtersfraat 's BOSCH. Vraagt ons MOTPAPIER, helpt afdoende tegen mot. In het bezit zijnde van esn ZEER VOORDEELIGE stalen-collectie, waaronder prach tige stoffen, ben ik in staat U een net afgewerkt costuum te leveren vanaf Aanbevelend, Dames- en Heeren-Kleermaker, Breestraat 74, HEUSDEN. C. Broekhuizen 3 jJ. C. Swennen 65 j., wed. v. C. A. Wierkcx. VEEN. Over de maand Apjil. Geboren: Cornelia Hermina d. van I. Jiskoot en E. P. Vos. Getrouwd: C. Sack 21 j. en G. Verbeek 19 j.A. Duister 20 j. en A. Vos 19 j. Overleden: H. J. Schreuders 41 j., echtgen. v. J. Colijn. PLAATSELIJK NIEUWS. Andel. Dinsdag 20 Mei hield de Werk lieden-vereen. H. E. hare jaarvergadering. De Voorzitter opende de verg. en gaf zijn leedwezen te kennen dat er zoo weinig animo onder de leden is, in het bijzonder heden avond. Hij herdacht nog de oprich ting der Vereen, en wat ze in die zeven jaren heeft meegemaakt, en kon trots alles de leden mededeelen dat de Vereen. H. E. nog in gunstige conditie verkeert. Ook dit jaar heeft de Vereen, geleden aan ledental deels uit ongemotiveerde redenen en deels geroyeerd wegens het riet na komen der verplichtingen. Spr. betreurt den achteruitgang van het ledental, daar de Vereen, zooveel nut afwerpt, wat met bewjjzen kan aangetoond worden. Spr. verheugt zich dat de Vereen, geen enkel lid heeft te betreuren, door den dood ont nomen. Hij hoopt dat de Vereen, het nieuwe levensjaar met nieuwen moed mag beginnen en dat elk lid daaraan zijn aan deel zal doen. Uit het verslag van den Penningmeester bleek dat de Vereen, dit jaar heeft uitge keerd aan ziekengeld f 288.58 en de Vereen, nog een batig saldo heeft te boeken. Het verslag van de Secr. gaf aan, dat het vergaderingsbezoek over het algemeen goed is geweest uitgenomen hedenavond. Het benoemen van een bode bracht heel wat discussie te weeg, daar vele leden slecht tevreden waren over dan ouden bode. Besloten werd nu een bode te benoemen voor een heel jaar. Aangezien G. Sterrenburg hiervoor de laagste inschrijver was werd hem het bodeschap gegund. De aftredende leden werden met alge- meene stemmen herkozen. In de twee vacatures werd met meer derheid van stemmen gekozen G. Roschat en J. v. Rijswijk, die hun benoeming aan namen. Voor het nazien van de boeken werden aangewezen de heeren O. Verhoeven en Ant. Naaijen met de mededeeling spoedig de boeken met de bevindingen terug te bezorgen. Niets meer aan de orde sloot de Voorz. met een toepasselijk woord de vergadering. BUITENLAND. De Ku-hiui Elan In verband met het doodschieten van Glen [Young, een Ku-Klux Klan-leider en zijn vrouw, toen zy nabij Marion (Illinois) reden, heeft een bijzondere Ku Kiux Klan- afvaardiging den anti Ku Kiux Klan-man Scheliher gedood. Een groote brand Een groote brand heeft in een opslag plaats te Valenciennes ruim 1 millioen K.G. graan verloren doen gaan. De schade wordt op 5 millioen francs geschat. 0 Granaat ontploft In het militaire kamp bij Charlons is, naar uit Reims wordt gemeld Zaterdagmid dag een Duitsche granaat ontploft. Een Fransche soldaat werd op slag gedood. Vijf andere militairen werden min of meer ernstig gewond. Ontploffing aan boord Terwijl de Fransche torpedoboot «Mar gin® Vrijdagmiddag in de golf van Juan oefende, deed zich een ontploffing voor in de machinekamer. Een machinist werd zwaar gewond. De eerste machinist en een kwartiermeester kregen slechts lichte kneuzingen. 0 Vliegtuig gevallen Te Chartres, (Eure et Loire), is een Fransch Militair vliegtuig van een hoogte van 200 meter neergestort en in de Loire gevallen. De vlieger liep lichte verwon dingen op. Ontploffing in een brouwery Vrijdagavond heeft zich een geweldige ontploffing voorgedaan in de brouwerij »Marly« te Neder-over-Heembeek bij Brus sel. De machinekamer en eenige andere lokalen werden gedeeltelijk vernield. De schade wordt geraamd op honderd dui zenden francs. Het geweld der ontploffing was zoo groot dat allerlei materiaal op den openbaren weg werd geslingerd. Het is een wonder dat geen dooden zijn te betreuren. Een stoker, die zich in de nabijheid bevond, werd verscheidene meters ver weg geslingerd en liep kwetsuren op. Steiger ingestort Te Torquay, in het Engelsche graafschap Devon, bevonden zich Zaterdag 6 werk lieden op een 15 meter hoogen steiger. Plotseling schoof een der steunbalken op zy en de steiger stortte in. De werk lieden werden allen ernstig gewond. Van drie hunner is de toestand hopeloos. 0 Scheepsramp Uit Tokio wordt gemeld, dat het Ja- pansche stoomschip «Kayty Maroe® in het zicht van Cheshil is vergaan. Heel de bemanning, waarvan men de sterkte niet precies kent, is in de golven omgekomen. Het schip dat werd gebouwd in 1918 had een tonnemaat van 6071 ton bruto en 4421 ton netto. 0 Een imd, die op styn vader schoot Te Luik verscheen voor het Assizenhof eon jongen, die op zyn vader had gescho ten 4 schoten in het wilde weg Tijdens het voor-arrest schijnt de jonge Closquet zich voorbeeldig te hebben gedra gen en oprecht berouw te hebben betoond. Alle getuigen verklaarden, dat vader Closquet een knap vakman en een geroemd werker was, doch iemand van toomlooze drift als zelfbeheersching hem in den steek laat. Vader en zoon kregen onmin, moeder en dochters werkten niet kalmeerend, en toen raakte de jonge Closquet zijn hoofd nog meer kwijt dan de oude Nu stond vader Closquet te huilen: «Heusch edelachtbare jury, ik ga net zoo lief den bak in als dat ik weten moet dat m'n jongen d'r in zitIk heb zoo'n spjjt We hebben geen leven meer als we den jongen moeten missen IHad ik hem maar niet uitgescholden I® Vaderen zoon legden de handen in elkaar verge ven en vergeten Toen hield de advocaat van den jongen Closquet een hartroerend pleidooi. En vrij spraak volgde tot uitbundige voldoening van de propvolle zaal. De doodende straal Ook in Rusland schijnt iets van een «doodende straal® te zijn uitgevonden. Naar vernomen wordt uit Moskou, zou den de jongste oorlogszuchtige verklaringen van Trotzky betrekking hebben gehad op een electro-magnetische uitvinding van den ingenieur Grammatsjikof, die beweert, door middel van zijn uitvinding, vliegmachines in de lucht te kunnen vernietigen. Reeds in de maanden Juni en Juii v. j. werden ten dien opzichte door hem goedgeslaagde proefnemingen gedaan. Onlangs werden in 't Podoninsky vlieg kamp nabij Moskou op groote schaal proe ven genomen, welke zoo perfect siaagden, dat de revolutionaire militaire raad in samenwerking met het politieke bureau van sovjet-Rusland hebben besloten de noo- dige credieten toe te staan aan een bij zondere commissie voor de oprichting van een voldoend aantal stations op de gevaar lijkste plaatsen van Rusland, om deze tegen vliegeraanvallen te beschermen. Op grond van deze feiten wordt ook verklaard, waarom op 26 Maart j.l. Ro- senholz op de sovjet-conferentie mededeelde, dat de bouw van een groote luchtvloot voor Rusland overbodig gaat worden. Droogte in Frankrijk In sommige streken in het Zuiden van Frankryk bedreigt droogte den wijnbouw. In Rousillon vooral is geen water meer in de rivieren, de bronnen zijn opgedroogd. De bisschop van Perpignan heeft aan de geestelijken en de geloovigen in zijn bis dom voorgeschreven te bidden om regenval. Oproer in Albanië Volgens een blad te Belgrado is in Albanië nu een werkelijke burgeroorlog uitgebroken. In het gebied van Skoetarie heerscht oproer. De Malissoren en andere noor delijke Albaneesche stammen hebben hun hulptroepen ter beschikking gesteld van den opstandelingenleider Redzep Salja. Een samenzwering van de officieren liga is aan het licht gekomen. De regeerings- troepen zijn opnieuw verslagen. De burgeroorlog zou eveneens in het zuiden van Velona uitgebroken zyn, waar de separatisten in samenwerking met den officierenbond een aanval op de regeering te Tirana voorbereiden. Botsingen van een plaatselijk karakter zyn in het gebied van Arbaffen voorgekomen. De eenige hoop is nog gevestigd op de actie van den oud-president Achmed Zogu, die in het gebied Matja een tegenweer organiseert. Twee Engelsche zendelingen vermoord Volgens te Hongkong ontvangen berichten, zijn in het binnenland van China twee Engelsche zendelingen vermoord, terwijl anderen in gevaar moeten verkeeren. Een politieke moord In een bosch bij Berljjn is, naar uit Berlijn aan het «Hbld.® wordt gemeld, het lijk gevonden van een 16-jarigen jongeman, die doodgeschoten was. Op de borst van het lijk was een kaartje bevestigd, waarop geschreven stond «Dood aan de facisten. Het Uitvoerend Comité van de Communis tische Partij. Opgeknapt 26.4 24®. Aan den achterkant van het kaartje stond een Ijjst van 12 namen van leden van den Bismarckbond onder het opschrift «Zwarte lijst®. Onder deze namen bevond zich ook die van den vermoorde, waarachter een kruisje was aangebracht. De jongeman nam in den Bismarckbond een vooraan staande plaats in en men vermoedt der halve, hier met een politieken moord te doen te hebben. Hevige stormen in Amerika Een nader bericht uit Missisippi meldt, dat er 35 dooden en 70 gewonden zyn ten gevolge van de hevige stormen, die daar gewoed hebben. Kimwsblad n uo2. mn 30 m rmnf p ca PROFITEERT!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5