4 is HET adres om U te laten fotografeeren A EIND B 119 GORINCHEM Dloofzillen PUROL C. DE KEMP. ZIET JU (T.h. J. Cf. QOITIALS) Engstraat HEÜSDEN. I) B. en W. en de wethouder aan mijn rechterhand begint ook al te twijfelen. v. d. Beek. Ik begin niet te twijfe len, ik spreek alleen uit voorzichtigheid. Volgens mijne meening schuilt er veel voordeel in een eigen beheer. Met het oog op het technisch beheer wil ik echter de voorzichtigheid betrachten, opdat wij geen misstappen zullen doen. v. Buuren. Is ook bekend wat het beheer heeft gekost bij de P.N.E.M,? Voorzitter. Ik meen van f950,per jaar. Ik zou nu persoonlijk willen voor stellen, aangezien het voorstel van B, en W. op deze wijze wordt ontvangen, eerst te informeeren in een paar na burige gemeenten, om dan in een vol gende vergadering met een beter toege licht voorstel te komen. We kunnen dan eerst eens in Andel informeeren, hoe men het in Wijk denkt op te knappen en zoo noodig ook in Almkerk. v. Buuren. Hoeveel tijd is er nog voor de opzegging, ik zou in ieder geval vast besluiten om het contract op te zeggen. Voorzitter. Opzegging moet geschie den voor 31 Dec. 1924. v. Buuren. Dan hebben we ook nog plentie tijd. Hierop wordt het voorstel van B. en W. aangehouden tot een volgende ver gadering. De Voorzitter zegt thans nog een punt op de agenda te hebben, dat volgens zijne gewoonte anders eerst behandeld wordt, doch thans omdat de heer v. Buu ren nog niet aanwezig was, is uitgesteld tot het laatste n.l. de notulen. Op zijn vraag of een der heeren soms aanmer kingen heeft op deze notulen, zegt de heer Smits dat in de notulen staat aan gegeven, dat hij tegen het voorstel heeft gestemd om de gemeente in 2 stemdistric- ten te verdoelen, dat dit echter niet juist is, aangezien hij heeft voorgestemd. De opmerking wordt juist bevonden en de noodige verandering aangebracht. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Schans naar de leermiddelen der openbare school te Genderen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het Hoofd der school uit Drongelen reeds morgen persoonlijk een onderzoek zal instellen, wat hij van deze leermid delen kan gebruiken. Weth. Branderhorst zegt, dat in de raadsvergadering van November '23 is gesproken over het verhaal der pen sioenbijdragen der gem.ambtenaren tot heden is daarover geen besluit genomen. Spr. zag dit gaarne behandeld. Voorzitter. Toen is het besluit ge nomen en heeft de heer v. Buuren op zich genomen een onderzoekin te stellen en tot heden heb ik daarvan niets ge- Wie weet hoeverre deze zou gaan, in dien mevrouw de Kerlor de arme wees terugstiet in de ellende, waaruit Carmen haar had gered Ondanks haar bittere opgewondenheid, gevoelde de gravin niet den treurigen moed om, zonder steun, zonder hulp, zonder bron van inkomsten, weer van zich te duwen het kind, dat God haar scheen te hebben gezonden, en dat, streng genomen, geen enkele fout had begaan. Lang bleef de gravin zitten in haar eenzaamheid. Meer dan eens bracht zij haar hand naar het voorhoofd, alsof zij daar iets wilde wegwisschen. Op haar groote opwinding volgde een groote neerslachtigheidalsof er een vreeselijke last op haar drukte. Zij schelde, Mélanie verscheen Waarschuw jufirouw Carmen even, dat ik niet aan tafel zal komen en dat ik niemand wil ontvangen. De kamenier toonde een ernstige on gerustheid; zij was een zeer toegewijde dienstbode. Zij vroeg zachtkens Is mevrouw niet goed? Mevrouw de gravin maakte een kort gebaar. Kom, Mélanie, doe wat ik je zeg, en vooral voeg er niets bij Daarna moet je komen om mij te helpen ontkleeden. Ik gehoorzaam, mevrouw, maar Ik gevoel me zeer vermoeid Kwel je maar niet Ga De kamenier kon niet anders dan buigen. Carmen en Hélène spraken met elkaar als twee zusterszij zaten in het kleine salon en wachtten, dat men haar kwam melden, dat er gedekt was. Zij gaven er zich geen rekenschap van hoe Iaat het was, anders zouden zij begrijpen, dat er iets gaande was op het kasteel, want daar ging alles prompt toe en nu verliep het etensuur zonder dat men de dames riep. Zij spraken over het aangename uit stapje, dat zij gedaan hadden met Georges. Hélène gevoelde zich onuitsprekelijk gelukkig, want zij had het hart van Georges tegen het hare voelen kloppen. Carmen, eerst een beetje somber, dwong zich tot vroolijkheid, zij wilde de vreugde deelen van haar broeder en van haar, die zij zoo dikwijls haar zuster noemde. Juffrouw de Kerlor brandde van ver langen om van de lippen van Hélène een dier zoete geheimen te hooren, welke de harten der jonge meisjes in verrukking brengen. Hélène raadde wel, wat er omging in het hart van haar vriendin, en zij zou aan deze gaarne het zoete geheim hebben onthuld, indien zij zich niet de belofte had afgelegd, het te bewaren in het diepst van heur hart. Welk een dag 1 riep juffrouw de Kerlor uit. Ik hoop, dat het je niet spijt eens mijn raad gevolgd te hebben. Neen, mijn beste Carmen Maar hoord. v. Buuren. De heeren, die mij in lichtingen beloofden, blijven mij deze ook schuldig. Wij schijnen geheel onder de ambtenaarswereld te zitten, die doen elkaar geen kwaad. Ik heb geïnformeerd bij een wetsgeleerde, die mij beloofde inlichtingen te geven, bij een vrijzinnig ambtenaar en bij een anti-revolutionnair, maar allemaal niets, zoo collegiaal zijn die heeren. Voorzitter. Daarmee ben ik het eens. v. d. Beek. Hoe was ook weer precies het voorstel Ik meen, dat de heer v. Buuren zou onderzoeken of verhaal mogelijk is, genoemde heer dacht dat dit op eenige gronden kon. Smits. Door de nieuwe gemeente, v. Buuren. Alle ambtenaren zijn op dit gebied zoo zoet als suiker. Of wij al een eed afleggen de belangen der gemeente naar ons beste weten te be hartigen, Ged. Staten storen zich niets aan dezen eed. Al gaat het slechts over j een aller onnoozelst eindje weg in een achterbuurt van Genderen, worden wij aan handen en voeten gebonden door Ged. Staten. v. d. Beek. Het spreekwoord is pro- beeren is het naaste, laat ons probeeren 8V2 pCt. te verhalen. Branderhorst. Ik zou beproeven een aftrek van 372 pCt. te krijgen met te rugwerkende kracht. Voorzitter. Tot welk jaar? Branderhorst. Zoo ver als 't kan. v. Buuren. Ik ben het met v. d. Beek eens om 8V2 pCt. te verhalen. v. d. Beek. Ik kijk raar op dat Wet houder Branderhorst met dit voorstel komt, ik had zeker gedacht dat hij ook wel voor het verhalen van 873 pCt. zou zijn. Branderhorst. Dat krijgen wij toch niet goedgekeurd. v. d. Beek. Dat is de vraag niet. De gemeente heeft den plicht te bezuinigen. Voorzitter. Ik ben het daarmede eens, bij de zondebokken moet men het maar halen, het zijn enkel de ambtenaren die geplukt kunnen worden. v. d. Beek. De belastingbetalers moe ten ook betalen, deze worden al geplukt. Voorzitter. In haast alle gemeenten hoort men trouwens hetzelfde. Gelukkig dat Ged. Staten daaraan niet meedoen. Ik wil over mij zeiven en mijn eigen salaris niet spreken, doch het salaris van den secretaris is geen cent te hoog in verband met de tegenwoordige om standigheden en de verantwoordelijkheid. Al wat men van dit salaris af doet is te veel. Als de secretaris met gelijke maat wil meten als de raad, dan moet er een ambtenaar bijkomen, want hij kan het alleen niet af. Dan wordt er over de salarissen der veldwachters ge- Zij deelde Carmen het bericht mee en keerde toen naar haar meesteres terug. sproken, welke salarissen altijd lager zijn geweest dan Ged. Staten voorstelden, doch de eerste aanval moet maar weer op de salarissen der veldwachters, daar kan nog wel wat af. Voor mij persoon lijk zal ik er verder niet te veel meer over zeggen was ik geen belangheb bende, dan zou ik er misschien meer op doorgaan. Ik acht voor deze gemeente nog geen reden aanwezig om de salaris sen der ambtenaren te verlagen en nu zeg ik er niets meer over. Wie wenscht het woord? Branderhorst. Ik wil voorstellen 373 pCt. te korten. Voorzitter. Wie ondersteunt dit voor stel v. d. Beek. Als ik me niet vergis, is dit voorstel vroeger al eens in stem ming geweest. Voorzitter. Én afgestemd. v. d. Beek. Als niemand der heeren het voorstel van den heer Branderhorst wenscht te steunen of een ander voorstel heeft, dan wil ik het steunen. Dit voorstel, hierop in stemming ge bracht, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Branderhorst en Smits. Voorzitter. Nu het voorstel van den heer v. Buuren, om 87s pCt. te verhalen. Wie ondersteunt dat? De heeer v. d. Beek verklaart zich hiertoe bereid. Dit voorstel, hierop in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren v. d. Schans en Smits. Voorzitter. Wanneer moet dit in werking treden? v. d. Beek. 1 Januari 1925. v. Buuren. Volgens mij 1 Januari 1924. Voorzitter. Wie wil het voorstel van den heer v, d. Beek ondersteunen De heer Smits verklaart zich daartoe bereid. Dit voorstel hierop in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Branderhorst, v. d. Heuvel en v. Buuren. De heer v. d. Schans vraagt, hoe of het met de aansluiting van het licht staat voor de Polder van Eethen. De Voorzitter verklaart, hierop geen antwoord te kunnen geven en sluit de vergadering. 'Verhrijqb. bij Apolh enDroqislenl GOEDKOOPST ADRES voor Goud- en Zilverwerken, benevens uurwerken. Wekkers k f4.75. Eigen reparatie inrichting, Ziet mijne etalage met -prijzen. Marktberichten. ik smeek je, wees edelmoedig en her inner mij nooit aan dat noodlottige oogenblik in mijn leven. Hélène dacht terug aan dat oogenblik. Zij bepeinsde, dat als Carmen voor eenige weken een dag later bij haar was gekomen, zij een doode gevonden zou hebben. Hélène hernam Je hebt niets aan je moeder gezegd Carmen viel haar in de rede Neen Alleen Georges weet, wat er gebeurd is. Je had er hem zelfs niets van moeten zeggen. Ik ben niet van je meening. Georges en ik hadden besloten, dat jij op het kasteel zoudt komenwij hebben te zamen een uitgewerkt plan gevolgdik moest aan mijn broeder alle mogelijke inlichtingen verschaffen, die hij mij heeft gevraagd en die hij het recht had te eischen. Hélène zeide, bevende van ontroering, tot zichzelf, dat de heer de Kerlor in haar tegenwoordigheid zich wel altijd had gewacht om dezen treurigen dag te berde te brengenmaar wie weet, of hij bij zichzelf haar niet veroordeelde, haar verweet, geen moed te bezitten. Carmen vervolgde Ik weet heel goed, dat Georges nooit onbescheiden zal zijn hij heeft je daarvoor te lief. Juffrouw de Kerlor liet er op volgen, eenigszins bitter en somber O, wat moet het een geluk zijn te beminnen I Hélène kon niet nalaten te glimlachen. 's BOSCH, 4 Juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 2169 stuks. 800 stuks hoornvee, 4081 biggen, 62 zeugen, 105 schapen en lammeren, 121 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 295 a f 445, kalfvaairzen f 275 af 425, magere ossen en koeien f 180 a f 300, vette ossen en koeien le kw. 62£, 2e kw. 52£ ct. p. p., pinken f140 a f210, zeugen f60 f95, biggen fl.50 k fl.75p.w, schapen f 25 k f 50, lammeren f 10 a f 24. Aanvoer redelijk. Handel stug. ROTTERDAM, 3 Juni. Aanvoer 158 paarden, 2 veulens, 1412 magere en 710 vette runderen, 326 vette kalveren, graskalveren, 861 nuchtere kalveren, 165 schapen of lammeren, 262 biggen, 12 bokken of geiten, 1734 varkens. Koeien f 0.40 a f 0.65 Ossen f 0.55 a f 0.65 stieren f 0.50 a f 0.57a; kalveren f 0.57a a f 0.82a, alles per kilo. Melkkoeien f350 a f510, kalfkoeien f 380 a f 500, stieren f 200 a f 530, pinken f170 a f230, graskalveren f a fvaarzen f270 a f 325, werkpaar den f 250 a f 425, slachtpaarden f 100 a f245, hitten f450 a f300, veulens f 100 a f170, biggen f 7 a f 43, varkens f 17 a f 28, slachtkal veren f 20 af 25, fokkai veren f20 a f 40. De KotterdaniKrhe eierreiling Op de in ons Veiiingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, warden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.35f 7\95 Eendeieren f 5.70f 6.35 Aanvoer 245000 stuks, ZALTBOMMEL, 3 Juni. Op da heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 237 biggen, prijs van f6 tot f 12. 74000 eieren, prijs p. st. 5£ a 6| ct. 880 K.G. boter, prijs per half K.G roomboter f 1.10, boerenboter f l.lö af 1.00. GORINCHEM, 2 Juni. Op de vee markt waren aangevoerd 282 runderen, 9 nuchtere kalveren, 56 overlocipers, 841 biggen, 9 schapen, 304 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 325f425 melkkoeien f 300f 350 kalfvaarzen f 275f 350 guiste vaarzen f f pinken f 200 f 250 graskalveren f f nuchtere kalveren f 20f 35, overloopers f 20f 40, biggen f 8 f 16 schapen f 25—f 35 lammeren f 15-f25. UTRECHT, 2 Juni. Aan de heden gehouden paardenmarkt waren 750 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen beliepen voor Weeldepaarden f 500 -f650 Werkpaarden f300—f450 Oude paarden f150f250; 1-jarige veulens f 125— 200 2-jarige veulens f 200 —400; Hitten f150-350. Handel gedrukt. BUITENLAND. Wolkbreuk boren Boedapest Maandagmiddag is, naar een Wolfï-tele- gram uit Boedapest meldt, boven die stad een wolkbreuk losgebarsten, vergezeld van een hevigen storm. Tengevolge hiervan ontstond er storing in het tramverkeer en werden verscheidene electrische leidingen vernield, Massa's water, die van de bergen stroom den, drongen in de lager gelegen woning gedeelten binnen meer dan 100 kelders zijn ondergeloopen. Er had een groot aantal ongevallen plaats. Sprinkhanenplaag Uit Cannes (Frankryk) wordt gemeld, dat verschillende plaatsen in de Zee-Alpen door sprinkhanen geteisterd worden. In de ge meente Mandelieu hebben de insekten in het byzonder huisgehouden en groote scha de aan het gewas toegebracht. o Doodeiyke parachute-sprong Nilt Vogt, civiel-ingenieur, een zoon van den Noorschen gezant te Londen, deed Zondag een doodelyken sprong met een parachute uit een watervliegtuig. De pa rachute werkte niet vlug genoeg en Vogt viel van ean hoogte van 150 M. in zee. Een motorboot vond 's avonds zijn iyk. Hy was door den val op het water ge dood. Vogt had vroeger met goed succes parachute-sprongen gedaan. Be burgeroorlog in Hexico geëindigd Uit Mexico (stad) wordt gemeld, dat de regeering aldaar heeft meegedeeld, dat met Bepaald was het den heer de Saint- Hyrieix nog niet gelukt om het hart van haar vriendin heftiger te doen slaan. I Indien mevrouw de Kerlor opnieuw Hélène ondervroeg over dit onderwerp, zou deze haar kunnen antwoorden, dat Carmen nog niet heel veel van den diplomaat hield. Jufirouw de Kerlor nam de handen harer vriendin in de hare en riep uit Maar antwoord dan toch Er is iets, dat mij doet vermoeden, dat je minder onwetend bent, dan je wilt schijnen. Hélène zou zeker niet zoo stilzwijgend zijn geweest als haar vriendin het deed voorkomen, maar zij zou haar geluk misschien aan deze hebben geopenbaard, indien Mélanie niet was komen mede- deelen aan de dames, wat haar gelast- was door mevrouw de Kerlor. Carmen's glimlach verdween dadelijk en Hélène werd zeer ongerust. Wat kan er gebeurd zijn? vroeg juf frouw de Kerlor zichzelf af. Mijn moeder zag er zeer opgewonden uit, toen zij tot Georges zeide, dat zij hem wilde spreken Ik zal mijn broeder onmiddellijk vragen. Tanguy deelde haar mee, dat de jonge graaf was uitgegaan. Wat beteekende dat? Carmen kwam terug bij Hélène, in de hoop, dat deze, van haar kant, iets zou hebben vernomenmaar de beide meisjes konden zich slechts aan gissingen overgeven, ter prooi aan droevige voor gevoelens. Werd het geluk van dit huis bedreigd Zie je, mompelde Hélène, wij waren te blij. Carmen riep uit Mijn moeder is ziek, ik ben er zeker van W'aarom houdt zij anders hare deur gesloten Mélanie mag niets zeggen, ik heb wel bemerkt, hoe zij in de war was. Hélène, hoewel zij de ongerustheid van Carmen deelde, deed echter haar best om haar vriendin gerust te stellen. De heer de Kerlor zou niet zijn weg gegaan, indien je vermoedens juist waren. Er moet toch wat buitengewoons zijn gebeurd, lieve Hélène. Misschien 1 Je weet, wat dokter La Roche ons de laatste maal, toen hij moeder een bezoek bracht, heeft gezegd J a. Hij is bang voor een hartkwaal. Laten we God bidden, dat de dokter zich bedriegt. Toen George hem ging halen, voordat je hier waart, beval de dokter ons aan om mama nooit tegen te spreken of verdriet te doen. Welnu, het is je niet moeilijk gevallen, dat te laten. Ach, waarom is Georges er niet zeide Carmen bedroefd. En waar is hij hernam Hélène. Zij keksn elkander met grooten angst aan. Men sliep dien nacht weinig op Kerlor. (Wordt vtrvolgd.) bii wielrijders,Schrijnende en smel lende plekken. Verbrande of ver schroeid e huid doorde zon Gebruik -0-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 10