Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres loéd PROFITEERT VAN DEZE GELEGENHEID. IS en BLIJFT TOCH HET VOORDEELIGSTE ADRES OOK VOOR Firma JOH. DE MOL, Speciaal adres voor Werkmansgoederen. vreest geen EXAMEN Mouseline nieuwste dessins vanaf 49 Wol japonstoffen 130 cM, breed (nu) 195 Pracht wol mouseline zuiver wol (inkleuren) 115 Satin stof moderne patronen (100 breed) 135 Pompadour crépé (100 breed) 105 Pracht ruiten streep stofjes Motting streep (het nieuwste) Noppé frotté (in kleuren) Pracht wol stoffen (100 breed) Geborduurde voile stof (wol) 49 44 55 160 55 Courante Manufacturen, Heeren Confectie, Heeren Modeartikelen, Overhem den met boord 225, reuzen sorteering in strikjes en boorden vanaf 35 cent voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. Manchesterbroeken 3.95 Pilobroeken (prima) 4.75 Blauwe jassen (kleurecht) 2.95 Blauwe Boezeroenen 1.55 aan het einde van het jaar, want aan al zijn arbeid die hij er aan heeft besteed aan fruitboomen enz. enz. heeft hij niets. Besloten wordt door den Raad het ge vraagde bedrag toe te staan. 3. Erfdienstbaarheid Ansems. In 1897, den 29sten December is door de gemeente Dussen onder burgemees ter v. Honserwijk in erfdienstbaarheid ge geven aati den heer Ansems een gedeelte van de Molenka en Gantelrivier a f 2. per M2. Door de werkzaamheden door de gemeente nu aan die plaats gedaan komt dat contract te vervallen. De hoer Ansems betaalt daaraan f 80,en is dan ook van de overeenkomst af. Wordt aangenomen. 4. Vernieuwing en begrooting brug Nieuwesteeg. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat de buizen 10 Meter lengte bedragen en de middelyn 50 cM. Het werk zal in totaal kosten f 750. De Zuid-Holiandsche Polder zal voor f 50 zegge vijftig gulden in de kosten tegemoet komen. Voorzitter. Ja, Heeren, de Z.H.P. heeft ons zeer teleurgesteld daarom dacht het B. en W. goed om dit onderwerp nog eens ter tafel te brengen. M. v. d. Piuijm. Het besluit is toch genomen en het is een noodzakelijk werk. Voorzitter. Zeker, v. d. Pluijm, maar de Polder moest er ook de helft aan be talen en dat is nu niet het geval. L. v. Drunen. Voorzitter, is een raming niet veel te hoog G. v. d. Koppel. Voor een f 50.— buizen, t 100.aan grondwerk en dan de betonschoeiïng, 't is f 200 te hoog. Voorzitter. Ja, ik geloof ook wel dat de begrooting te hoog is. L. v. Drunen. 't Is maar de raming, Voorzitter, wordt het werk publiek aanbe steed, dan kunnen we nog zien met de gunning Voorzitter. Ja zeker. L. v. Drunen. Hoeveel komt de schoeiing boven den beganen grond, 75 c.M. is 't niet Dat is te laag G. v. d. Koppel. Kijk, het wordt een heele breedte. L. v. Drunen. Net iets om over heen te duikelen afijn een kwestie van uitvoe ring van het werk. F. Hermans. Is dat werk voor den Zuid-Holl, Polder of hoa zit dat nn. Voorzitter. We haddden gedacht van de gemeente de helft en de Z.H.P. de helft. F. Hermans. Den vorigen keer is tot het werk besloten, het zou mij spijten als het nu niet doorging. Voorzitter. Dat is ook onsz eggen niet, maar we wilden den Raad maar weer eens hooren in deze zaak, want het waterschap de Zuid-Holl. Polder is zedelijk verplicht dat ze in de kosten voor de helft bijdraagt. Maar we zullen stemmen of het werk doorgaat of niet. Uitslag stemming 3 tegen en 7 voor uitvoering van het werk. 5. Vaststelling suppletoir kohier Hon denbelasting. De Voorzitter deelt mede, dat de begroo ting van dit kohier volgens aangifte opge maakt, f132 is. 6. Vaststelling Rekening en begrooting Burg. Armbestuur. De Rekening 1923 luidt als volgtOntvangsten f 994,16. Uitgift f 963,35. Batig saldo van f30,81. Begrooting voor 1924 als volgtOnt vangsten en uitgaaf f. 983.07. Beiden worden door den Raad goedgekeurd. (Vervolg in het volgend nummer). vinnen, negenoogen, steenpuisten, oude- en verwaarloosde wonden, brand- sny- en steekwonden enz. geneest de wereldbe roemde Oprechte Winsnmer Zalf. Gen. Agent, j. C. DE VRIES, Winsnm (Gron.) Verkrijgbaar bij Apoth. Drog. en vele winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn, Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers Hoogstr. F LA ATS E LIJ K NIEUW 8. Hensden. Zondag 29 Juni, om 10 uur, hoopt voor de Lutersche gemeente op te treden Ds. Dr. H. J. Toxopeus uit Breda. Raadsvergadering te Heusden op Maandag 30 Juni, nm. half acht. 1. Notulen. 2. Mededeeling ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid der Com missie tot wering van schoolverzuim ter vervanging van den heer W. v. Wynen. 4. Verzoek van de hulpkeurmeester om verhooging van jaarwedde met voor stel van B. en W. 5. Voorstel van B. en W. tot onbe woonbaarverklaring van de woning Wijk no. 98. 6. Vaststelling Van het vermenigvuldi- gingscijfer voor de gemeentelyke in komstenbelasting dienst 1924/25. 7. Verzoek van het Bestuur van de R. K. Hoogere Handelsschool te Waalwyk om subsidie. 8. Wijziging gem. begrooting dienst '23. Almkerk. Onze vroegere dorpsgenoot. de WelEd. Heer Ds. J. H. A. Bosch, Geref. predikant te Nyverdal, heeft als zoodanig bedankt naar de Geref. Kerk te Workum. De colleecte, gehouden voor den gewapenden diernSt, bracht op ruim f 45. J.l. Maandagavond gingen A. Nelsen en P. Tamerius alhier een bad nemen in de »Alm«, (terwijl geen van beiden konden zwemmen). Nadat zij een oogenblik in 't water waren geweest verkeerde eerstge noemde in levensgevaar en verdween in de diepte. Stellig zou N. verdronken zijn, indien niet P. v. Helden zich ge kleed te water had begeven en den dren keling, die reeds bewusteloos was, op 't droge wist te brengen. Geneeskundige hulp moest spoedig worden ingeroepen. Door toepassing van kunstmatige adem haling kwam hij weer by. Een woord van dank aan den kranigen redder is hier zeker- niet misplaatst. A.s. Zaterdag 28 Juni hoopt den heer A. J. Molegraaf alhier een kruideniers- en groentenwinkel te openen. (Zie advertentie.) Aalst. By de verhuring van het hooigras op den uiterwaard »de Neschc, gelegen onder Poederoijen, was de prys naar verwachting hooger en was de op brengst circa f 2000.meer dan het vorige jaar. Capelle. De in deze gemeente gehou den collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht 19.33J. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. Verhoeven, benoemd de heer A. Mayers. Door het overlijden van den heer J. J. Rosenbrand is een vacature ontstaan in het' bestuur van de school met den Bijbel aan den Loonschendijk'. Onze dorpsgenoot, E. P. Spierings, behaalde bij het te 's Bosch gehouden examen het Hanze-dipl ma. Drunen. Veiling van 24 Juni 1924. Aardbeien 7 28 cent per K.G. Kersen 42 Kruisbessen 12,-122 Erwten 20 Peulen 1\— 10J i Tuinboonen 3J5 Aardappelen 1216 Spitskool 3J4J stuk Veiling van 26 Juni 1924. Aardbeien 7—25 cent per K.G. Kersen 3049 Kruisbessen 12 Erwten 18 Peulen 3|6 Tuinboonen 9J Postelyn 8|—9 Bloemkool 4J 14J stuk Peen 24 10 bos. Dussen. De xProv. Noordbr. 's Bossche Ct.t meldt Het kasteel te Dussen is verkocht voor f 17000 aan L. C. Suringa uit Koudekerken. Wy vernemen, dat de aankoopprijs met inbegrip der kosten op ongeveer f 20.000 komt. Het kasteel zal niet worden gesloopt. Het zal bewoond worden door een zuster van den kooper, eene alleenwonende dame, thans verblyvende te Maarsen. Zondag reed een motorrijder met een meisje op de duo tegen een boom, zoodat den band door den schok sprong en de boom flink ontveld werd. Beiden bekwamen letsel. De bestuurder was ge wond aan de knie en het meisje moet het bed houden. De motor is per kar ver voerd. Eethen. By de op j.l. Woensdag gehouden trekking der witte loten zijn de prijzen gevallen op de volgende nummers 413, 219, 177, 4, 261, 25, 346,379, 475, 302, 479, 388, 48, 42. 462, 242, 50, 371, 31, 228, 470, 406, 444, 401, 92, 194, 40, 395, 137, 102, 13, 107, 487, 176, 433, 402,378,118,212,217, 336, 282, 18, 448, 68, 95, 450, 438, 165, 52, 411, 153, 56, 36, 232, 315, 46, 146. De pryzen kunnen, op vertoon van het lot, afgehaald worden in de school te Eethen op Woensdag 2 Juli a.s. van 6 7 uur O. T. Hedikhuizen. In de Donderdagavond gehouden Raadsvergadering ontstond na het lezen der notulen en de behandeling der ingekomen stukken een heftige discussie tusschen den Voorzitter en den heer Dobbelsteen, waarin zich meerdere leden mengden, over punt 2 der agenda vaan gehouden voorstel tot verkoop van grond aan particulieren en voor het postkantoor.* De Voorzitter legde den heer Dobbel steen het zwijgen op en aangezien deze, daaraan niet wenschte te voldoen, schorste hij de vergadering tot heden Vrijdagmorgen negen uur. Op de publieke tribune werd de woordenwisseling, waarin zich ook iemand uit het publiek mengde, voortgezet. De vergadering van heclen kon wegens onvoltalligheid van den Raad niet doorgaan. Plaatsgebrek noopt ons het volledig verslag tot een volgend nummer uit te stellen. Nienwendijk A.s. Zaterdag zal door de Coöp. Aankoopvereen. alhier worden aanbesteed het ophoogen van den loswal. De aardappelen worden hier schaarsch, nog goede aardappelen worden dan ook verkocht voor f 7.53 per mud. Het nieuwe gewas staat vrij goed, reeds deze week werden de nieuwe aardappelen 60 cent per vijfkop 'verkochtook de pluk der aardbeien is in vollen gang, de opbrengst is schitterend te noemen. De prijs be vraagt 18 tot 20 cent per pond. Oudendijk. Tot weger aan de weeg brug is aangesteld de heer Vogelenzang alhier. Raamsdonksveer. Mej. A. v. d* Kolk viel in de bijna volle haven. Door toegeschoten hulp kon zy na enkele po gingen op het droge gebracht worden. Leerlingen der Fraterschool maakten onder leiding van hun personeel een best geslaagd uitstapje per boot naar den Hoek van Holland. Het echtpaar H. Zijlmans-van Gils vierde onder veel blyken van belangstelling zijn veertigjarig huwelijksfeest. Sprang. Onder no. 1 is den caféhou der J. Klis alhier bij de telefoon aange sloten. Naar we vernemen zal het café van Caam ook aansluiten. Mogelijk dat, nu er één schaap over den dam is, er meerdere zullen volgen. J.l. Maandag kwam de Ger. Zendings- vereen. in 7de jaarvergadering byeen. Na opening door den voorzitter, het uit brengen der verschillende verslagen werd door J. Frings als onderwerp ter bespre king ingeleid »Der Roeping getrouw*. Veen. De prys der nieuwe aardappelen is de laatste dagen omlaag gegaan. Er wordt thans besteed voor Schoolmeesters van f 7.00 tot f 7.50 per H.L. Deze week werd een begin gemaakt met den pluk der kruisbessen. De voor raad valt tegen, er wordt door commis- sionnairs besteed 12 ct. per K.G. Woudrichem. Veiling van 25 Juni namiddags half drie. Aangevoerd 20 manden aardappelen. Pryzen Schoolmeesters f8.70f9.per II,L. Blauwpitten f 8.90—f 9. De uitbetaling zal plaats hebben eiken Zaterdagavond van 7 tot 9 uur Z.T. in café Wed. Bergeijk. Waspik. Bij den Zondag 22 Juni door »Nog Sneller* gehouden wedvlucht uit Toury, werden de prijzen behaald als volgt le prys A. de Hond 2 u. 17 m. 45 s. 2e P. de Graauw 2 18 7 Onze geachte dorpsgenoote, mej* Rijs, onderwijzeres aan de Christelijke School is in gelijke betrekking benoemd te Wa- geningen. Ofschoon het fruit in den bloeityd veel beloofde, zal de oogst niet meevallen. Appels vooral zijn er weinig peren geven meer hoop op een tamelijken oogst. Ook hier worden reeds nieuwe aard appelen gerooid. Kwaliteit en qoantiteit vallen mee. De prijs is gedaald tot 22 cent per K.G. LMUHHARDT'S Zenuw-fableffer maken U kalm en houden U rushg.lerwijl Uw geest helder blijft Werkendam. Woensdag j.l. maakte de Geref. Meisjesvereeniging »Dient den Heerec alhier een fietstocht door het Land van Altena. Hoogst voldaan keerden allen des avonds om ongeveer 10 uur huiswaarts. Voor een te beroepen leeraar bij de Geref. Gemeente alhier is het volgend tweetal opgemaakt Ds, W. den Hengst van Leiden en Ds. II. Kieviet van Veenen- daal. Onze vroegere dorpsgenoot, Ds. J. D. Barht, deed Zondag j.l. zyn intrede in de Chr. Geref. Kerk te Alphen a. d. Rijn, met een predikatie naar aanleiding van Hand. 8 vers 5, na vooraf bevestigd te zijn door Ds. J. L. de Vries van Rijnsburg. Het kerkgebouw was stampvol. Het varkensvleesch is in deze ge meente 10 cent per K.G. afgeslagen. Heden, (Zaterdag) zal de corfbalclub xStormvogels« alhier, te Gorinchem een match houden tegen de corfbalclub der H. B. S. Wijk. Deze week vond F. van H., chauffeur der autobusdienst »De Onderne ming*, in zijn wagen een portefeuille in houdende f 200, welke later bleek afkom stig te zijn van een reiziger uit Sliedrecht. By terugbezorging door den eerlijken vinder ontving deze nog geen bedankje. Wel een bewijs van dankbaarheid. Waalwijk. Het groot festival voor Harmonie- en Fanfaregezelschappen, Man nen- en Gemengde Koren, uitgeschreven door de Harmonie St. Crispijri, outspannings- vereeniging der R.K. Werkliedenvereniging, ter gelegenheid van haar 12|-jarig bestaan heeft Zondag plaats gehad. Zaterdagavond had de officieele opening daarvan plaats door den EdelAchtb. heer MooneD, burgemeester alhier, nadat vooraf door den heer A. v. Liempt, voorzitter van Waalwijks' Belang, de nieuwe kiosk in gebruik was gesteld, In zyn openingsrede wees de burgemeester op de groote beteekenis en kracht die van de beoefening der muziekkunst uitgaat. In tegenwoordigheid van zeer vele genoodigden en belangstellenden isdeWaal- wijksche Zweminrichting door den heer Burgemeester officieel geopend. In zijn openingsrede wees hij op het groote nut van zwemsport en sprak de hoop uit dat steeds door velen van deze hoogst nuttige inrichting gebruik zal wor den gemaakt. In navolging van vele andere ge meenten heeft het Dag. Bestuur onzer ge meente een autobus-keuiing ingesteld en tot technisch ambtenaar daarvoor aange wezen den heer Jac. Plevier, directeur van de Lichtbedrijven alhier. Firma ALPH. HUPSCH bij Apolh endr°A^^ Speciale aanbieding [aponstoffen. Firma Joh. de Mol, Heusden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2