Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres CONCERT voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. - VERLAAGDE PRIJZEN. VREEST GEE2N EXAMEN Telefoon 715. een postkantoor overhouden. Handhaven de betreffende lui hunne aanvragen en hoeveel zijn er Voorzitter. Dat kan ik niet zeggen voor het verkocht wordt. Dobbelsteen. Er dient in ieder geval in gestipuleerd te worden, dat het alleen verkocht wordt als bouwgrond. v. Hemert. En ook dat er binnen zeke ren tijd op gebouwd moet worden. Voorzitter. Er zijn vijf aanvragen, hoe wilt IJ het inklaeden Dobbelsteen. Ik meen dat het terrein 70 meter lang is, ik zou er vijf perceelen van maken. v. Hemert. En dan dwars over. Voorzitter. Best, en dan de prijs die zult U ook wel weten. Secretaris. Dit kan toch niet in een openbare vergadering besproken worden. v. Engelen. Het perceel ligt in het centrum, ik zou er een flinken prijs voor vaststellen. v. d. Brand. Het mag wel f 10.000 per bunder zijn. Voorzitter. Het dient zeker duurder te zijn. v. Hemert. Het worden waarschijnlijk weer belastingbetalers voor de gemeente, ik zou daarom niet hooger gaan dan f 1 per M2, dan brengt het zeker toch nog veel meer als thans het geval is, wij krij gen op deze manier ook nieuwe belasting betalers. Voorzitter. Ik zou het publiek brengen. v. d. Brand. Onder bepaling, dat het niet niet minder dan f 1 per M2 wordt ver kocht. v. Engelen. Hoe moet heel de zaak opgeveild worden, in 5 perceelen. Zou het niet beter zijn de helft. Voorzitter. Beter was heelemaal niet te verkoopen. v. Engelen. Dat was natuurlijk beter, doch er blijft dan nog een tuin bij de school. v. Vréde. Er komen nu 5 woningen op. Het is belachelijk f 150 huur voor zoo'n groot heerenhuis. Het voorstel, om het perceel grond te verkoopen in 5 perceelen voor bouwgrond, onder bepaling dat deze niet minder dan f 1 per M2. mag opbrengen, wordt hierop aangenomen met vier tegen een stem. De heer van Engelen stemde tegen, de overige heeren voor. (Slot in het volgend nummer). Het blijkt mij, dat de Voorzitter mijn persoon aanzag als de correspondent van «De Telegraaf« en ik alzoo de inzender was van het stukje in het Avondblad van Vrijdag 27 Juni, en zijn woorden bij het begin der vergadering dan ook hoofdzake lijk tot mij gericht waren. Ik verklaar hierbij echter nadrukkelijk dat ik geen correspondent van de «Telegraaf® ben en bedoelde inzending dan ook niet van mij was. Tevens is gebleken dat de uitdruk king van »bandiet«, door iemand is gebe zigd, nadat de vergadering reeds was ge schorst. De Verslaggever [nunrtARDT'5 Zenuw-fableffer maken Ukalm en houden U rushg.lerwijl Uwgeesf helder blijfï BEKENDMAKING DE VOORZITTER VAN HET HOOFD STEMBUREAU in de gemeente HEUSDEN brengt, ingevolge art. 18a der Gemeente wet ter openbare kennis, dat op Maandag 7 Juli 1924, des voormiddags 11 uur ten stadhuize eene openbare zitting van het Hoofdstembureau zal worden gehouden, ter benoeming van een opvolger in de plaats, opengevallen in den Gemeenteraad alhier, door de ontslag-name van den Heer C. J. de Jongh. Heusden, 2 Juli 1924. De Voorzitter van het Hoofdstembureau voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. FAILLISSEMENTEN Hendrikus de Kort te Hedikhuizen. Rech- ter-coramissaris Mr. Vliegenthart, Curator Mr. J. H. F. Jansen te 's Bosch. PLAATSELIJK NIEUWS. te geven door de Fanfare der H. Familie te Heusden, Directeur de heer W. van Helvoirt te Nieuwkuijk, op de muziektent op Zondag 6 Juli a.s. des avonds 7 u. (Z.T.) Programma 1. Koningin Wilhelmina, Marsch. 2. Sur Les Montagues, Fantaisie. 3. Petite Ouverture. 4. Tirailleurraarsch. Pauze. 5. Marsche des Gravroches. 6. Mignonnette, Ouverture. 7. La Reconnaissance, Fantaisie. 8. Nelly, Valse de concert. 9. Finale. Hensden. Door de ontslagname als lid van den Raad door den heer Chr. de Jongh komt als zijn opvolger aan de beurt de heer F. H. Verhoeven, oud-lid van ge» noemden Raad. Het hoofdstembureau zal op Maandag 7 Juli zitting houden om over de toelating te beslissen. Onze muziekvereeniging «de Heus- densche Harmonie® is uitgenoodigd op Zaterdag 5 Juli a.s. des avonds van 810 uur (bij gunstig weder) een Concert te geven in den theetuin by den heer O. van de Werken, op het Eiland-Nederhemert. Voor de liefhebbers van het biljart spel, bestaal op Zaterdag 5 en Zondag 6 Juli de gelegenheid zich in het hótel «Het Wapen van Amsterdam® alhier te meten met de prof. op de biljart, G. de Regt. De beste spelers van hier en uit den om trek geeft hij op 600 carombols een voor gift van 400. Woensdagmiddag werden de kinde ren der R. K. scholen en bewaarschool, die deelgenomen hadden aan den plechtigen optocht der H. Kindsheid op j.l. Zondag, feestelijk onthaald in het R. K. Patronaats gebouw. Almkerk. Den heer A. de Ridder, thans agent van politie te Tilburg, is be noemd tot Rijksveldwachter te Nieuwendijk (gem. Almkerk.) A.s. Zaterdag, 's avonds 7 uur, hoopt de Herv. Schoolvereeniging alhier een algemeene ledenvergadering te houden in de zaal van den heer C. Dekker alhier. t Naar wij vernemen is door het bestuur van het waterschap «polder den Duik besloten om de thans bestaande «Achtkantmolenc met de daarin bevindende machineriën voor afbraak te verkoopen en een gebouw op te richten met elec. motor voor bemaling van bovengenoemden polder. Drnnen. Veiling 2 Juli 1924. Erwten 18 18® cent per K.G. Aardbeien 9 27 Frambozen 32 Roode bessen 34 43 Witte 9 21 Tuinbooner. Peulen Kersen Krombekken 7| 5|9| 28 35 18 20 Veiling 3 Juli 1924. Erwten 16 cent per K.G. Aardbeien 1135 Aardbeien voor export 33£ 19 43 13g21 7|— 9f 5g—9 5|—14j stuk. Amazone Madame Matót Kersen Roode bessen Witte bessen Tuinboonen Bloemkool Capelle. Dezer dagen heeft de heer A. Rijken Wzn. alhier met gunstig gevolg zijn examen voor scheikundig ingenieur af gelegd. De heer C. V. te Loonschendyk heeft bedankt als bestuurslid der Chr. school aldaar. Gedurende de maand Juni werd op de Rijkspostspaarbank in het hulpppost- kantoor alhier ingelegd f 2069,78 en terugbetaald f2688,92. Der aantal in lagen bedroeg 34, dat der terugbetalingen 17. Er werden 61 telegrammen behandeld, waarvan 26 verzonden en 35 ontvangen, terwijl 218 telefoongesprekken werden ge voerd, waaronder 23celgesprekken, benevens 1 telefoonoproepbericht De heer G. d. R. alhier, behaalde by het dezer dagen gehouden examen het eind-diploma Hoogere Handelsschool met 5-jarigen cursus. Tot ons leedwezen moeten we mededeelen, dat de heer A. v. Beek, kantoorhouder op het hulppostkantoor alhier ons binnen korten tyd zal verlaten en zich elders gaat vestigen, Hoe noode wij dezen yverigen, bekwamen en hulpvaardigen ambtenaar zien vertrekken, nochthans hopen we dat het hem gegeven worde nog ver scheidene jaren te genieten van de zoo zeer verdiende rust. De heer A. Maijers heeft bedankt voor zijne benoeming tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk. Herpt Bij het Zondag gehouden koning- schieten vanwege de handboogschutterij «Ons Genoegen® gevestigd in het café van den heer L. v. d. Griendt mocht het Piet Fitters gelukken h^t koningschap te ver werven met 131 punten in 40 pylen. Zeer ten ongerieve van de hooi- rijdende menschen heeft de Rijkswaterstaat de groote pont aan het Beersche veer uit geleend aan het Keizersveer te Geertrui- denberg waardoor al het hooi met de kleine pont overgevaren moet worden wat voor sommige boeren nog wel eens storend werkt. Meenwen. De heer Joh. v. Buuren alhier, slaagde dezer dagen voor het eind examen Gymnasium te 's Gravenhage. De kersenboomgaard van mevrouw de Wed. Verhagen mag zich dit jaar in een bijzonder druk bezoek verheugen. Van heinde en ver komen de liefhebbers per auto, motorfiets en andere vervoermiddelen om na eenig verwijlen in de lommerrijke gaarden met sappige vruchten beladen huiswaarts te keereri. Jammer dat den bezoekers nog niet wat meer attractie kan worden geboden, al was het maar een muziekconcert iederen avond. Dit zou reeds bijdragen om velen iets langer in deze gemeente te doen vertoeven. Nieuwendijk. Zondag werd door Ds. de Bruijn bekend gemaakt dat nog f 10 gecollecteerd was voor de Pinkstercollecte, de totale Pirikstercollecte bedroeg thans f 535,01. Zaterdag werd door den heer C. Colyn Czn. een portemonnaie met f 225 verloren. Zekere C. D. en van H. waren de gelukkigen, die deze portemonnaie vonden ter belooniug ontvingen zy f 2.50. Maaudagmiddag werd door de coöp. aakoopvereen, aanbesteed het ophoogen der loswal ingeschreven werd als volgt M. v. Anrooy f 372, W. v. d. Pluijm f 356, Zeilmans f 348, A. Ouwerkerk f 324, H. Prins f 319.50, P. v. Breugel f 292, C. Prinse f 274.34, A. v. Steen f 260. Het werk werd aan den laagsten inschryvers gegund. Zondagmorgen omstreeks halftien was het zoontje van G B spoorloos verdwenen direct begaf men zich overal heen om te zoeken, nergens kon men de kleine vinden. Aan het ergste werd gedachtdoch tot groote blijdschap der ouders werd het kind om half twaalf terug bezorgd door mejuff. H. d. H., het werd aan de Kil ontdekt, een half uur van zyn woning vandaan. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C, v. Mastrigt thans korporaal bij de politie troepen groep Gorinchem, legde met goed gevolg examen af voor sergent wachtmees ter te Den Haag. fl Deze week was de landbouwers knecht L. d. G. werkzaam met een maai- machine bespannen met 2 paarden op de weide van den heer J. D. en moest eenige werkzaamheden aan de machine ver richten, wsarbij de nog 2 jonge paarden die in wei liepen het de bespannen paar den zeer lastig maakten. Dit liep zoover, dat de paarden gepannen voor de machine in den sloot terecht kwamen. Gelukkig bleef de machine nog op het droge zoodat geen ongelukken gebeurden. - Deze week zag men de 88 jarige Wed. M. S. met een zeis maaien. Het scherpen der zeis door haar gedaan was uitstekend. Donderdag by het terugkomen van het melken der koeien, schrok het paard van den landbouwer A. v. d. S. Czn. ge spannen voor een rolwagen, zoodat hij iq een sloot terecht kwam. Pl.m. 80 L. meid ging verloren. Na eenige moeite werd paark en wagen op het droge gebracht en kon de reis worden voortgezet. Oudendijk. Voor rekening van het Uitv. Comité werd Zaterdagavond in café Wilhelm, door den heer Honcoop te Veen een aanbesteding gehouden voor het in orde brengen voor het festivalterrein en het aan leggen van electrische geleidingen enz. De inschrijving voor het timmerwerk had tweeledig plaats: le het materiaal wordt geleverd door den aannemer, doch is na afloop van het festival, het eigendom van het Uitv. Comité' 2e het materiaal is na afloop weder het eigendom van den aannemer. Uitslag timmerwerk A. Tankens, Andel I f 540 IJ. van Gooi, Woudrichem I f 653 «Ilf 455 D. de Graaf Joh. de Joode I f 655 I f 595 II f 490 I f 630 A. van Wijk Verlichting D. J. van Eerden, Werkendam f 135 C. van Breugel, f 230 Het timmerwerk is niet gegund, de aan leg verlichting is gegund aan den laagsten inschryver. Raamsdonksveer. Gedurende de maand Juni werd aan het Postkantoor al hier en de daaronder ressorteerende' hulp postkantoor ingelegd f 13693, 36 en terug betaald f 16206.98. By den Prov. Vertegenwoordiger, de heer C. Sneep, kwam in de maand Juni f 18 in voor de Duitsch-Oostenryksche Onderwijzers. De kinderen der R. K. Meisjes school maakten een uitstapje naar Nijmegan en de Heilige-Landstichting die der Herv school op 't Dorp naar Arnhem en om geving. De regenval in de maand Juni be droeg slechts 25 mill. Mej. J. v. Dongen slaagde te Schijn del voor de acte Lager Onderwijs. Gedurende de maand Juni passeerden in het geheel 1476 vaartuigen met een gczamenlijken inhoud van 144019 ton de Rol brug. Sleenwijk. De firma Ph. v. d. Giezen Zn. alhier was voor f 5.72 per 100 K.G. kleiaardappelen, laagste inschrijvers voor de levering van aardappelen ten behoeve van de seldatenmenage's in het garnizoen 's Bosch over het tydvak 1 Aug.-31 Oct. '24 Raming der benoodigde hoeveelheid 20.000 K.G. Veen. Voor ds Schoolmeesters werd deze week door de kooplieden besteed van f 6 00 tot f 6.50 en gaan dus de prijzen naar beneden. Door de Fruitkoopersvereen. alhier is met den beurtschipper Aaldijk uit Streef kerk weer contract gemaakt betreflende hun fruitvervoer voor dit seizoen naar Rotterdam. Werkendam. Heden (Zaterdag) zal de Korfbalclub der H. B. S. van Gorinchem een match houden tegen de Korfbalclub «Stormvogels® alhier. De Meisjesvereen. »Mirjam« der Ned. Herv. Kerk alhier zal op Woensdag 9 Juli een reisje maken naar Rotterdam. Tevens zal zij den bondsdag aldaar bijwo nen. Maandagavond kwam F. Hakkers te vallen met zijn knie op de rand van een stoep. Hij liep hierdoor zulk een ernstige wond op, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op Dinsdag 8 Juli a.s. zullen de leerlingen der twee hoogste klassen van de Herv. Chr. School alhier, onder leiding der onderwijzers een plezierreisje maken naar Scheveningen. Heden (Zaterdag) zal de postdui ven vereeniging «Wilhelmina® alhier een wedvlucht houden van uit Lage Zwaluwe uitsluitend met jonge duiven. Wijk. In een tweetal gezinnen alhier heeft zich een geval van de besmet telijke ziekte roodvonk voorgedaan. Waspik. In den loop der volgende week zullen de jongens der R. K. Jongens school een boottochtje maken naar Rotter dam. Het nuttige wordt zoodoende weer aan het aangename gepaard. In een drietal auto's bezochten de leden der R. K. werkliedenvereeniging de H. Landstichting, welke op allen een machtigen indruk maakte. Allen waren dan ook vol lof over deze grootsche stich ting. De prijzen der nieuwe aardappelen dalen snel. Men besteedt nog, naar gelang van kwaliteit 40 50 cent per 5 L. Woudrichem. Bij de viering van het 5-jarig bestaan van «Woudrichemsch Fan farecorps®, sprak de voorzitter in zyn openingsrede woorden van waardeering die het gezelschap van de burgerij mocht onder vinden. Nu dit Corps, ten bate van on- en min vermogende kinderen, (met het oog op het a.s. schoolreisje) een muzikale wandeling met collecte door de gemeente maakte past het ons thans wederkeerig een woord van dank te betuigen aan onze Muziekvereni ging. Met de verbouwing van de muziektent is men thans gereed en is zij opnieuw op de Hoogstraat geplaatst. Niet lang zal zij daar echter rust vinden, daar zij spoedig zal verplaatst worden naar het Festival- terrein op Oudendijk. In de Dinsdagavond gehouden leden vergadering van Volksonderwijs werd na behandeling der ingekomen stukken, reke ning en verantwoording gedaan door den penningmeester. Het batig saldo bedraagt f 522 50. De aftredende bestuursleden werden by acclamatie herkozen. Dit jaar zal geen afge vaardigde worden gezonden naar de Algem. Vergadering. In den a.s. winter zal de afdeeling een spreker uitnoodigen, Veiling van Dinsdag 1 Juli, aange voerd 471 manden. Blauwpitten 6.00f 6 50 per H.L. Schoolmeesters 4.50f 7.00 Poters 3g4, ct. per KG. Woensdag 2 Juli, aangevoerd 178 manden. Blauwpitten 6.70 f 7.10 per H.L. Schoolmeesters 5.20f 6.10 Poters 3|4J ct. per K.G. PREDIKBEURTEN. 6 JULI (Zomertijd). (Coll. Bew.school) Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. uit Dubbeldam. Aalst, vm. ds Prins van Poederoijen. Almkerkvm. 10,30 en nm. 7 u. ds Rötb Geref. Kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. en nm. 7 u. ds de Jong. ds Meyers Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Dussenvm. 10,30 u. ds Luttervelt Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 3 u. leesdienst Doeverennm. 3 u. dr Tjalma. ds Anker. Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds de Jonge Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. uit Dubbeldam. Loonschendijk, vm. 9,30 u. ds Woltbers uit Sprang. Meeuwen, nm. 3 u. ds Gobius du Sart. Ger. Kerk, nm. 7 u. ds v. d. Meulen van 's Bosch. Nederhemert, Zz. vm. 10,30 u. ds Leenmans van Gameren. Nz. geen dienst Nieuwendijk, Geref. Kerk, vm. 10,30 en nm. 6,30 u. ds de Bruijn. Raamsdonk(D.vm. 9,30 u. ds Ewoldt. (V.), nm. 6 u. ds Ewoldt. Geref. Kerk, vm, 9.30 u. en nm. 5 u. prof. Bouman uit Kampen. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Feijkes Geref. Kerk, vm. 9,30 ds Beumee en nm. 2 u. leesdienst. Ger. Gem. vm. 10,30 en nm. 3 u. ppcrli finflt ds Jonkers Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds Kalkman. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds André Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. de heer Schothorst van Lunteren. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst BINNENLAND. Jaceb Israël de Baan vermoerd Te Amsterdam is uit Jeruzalem bericht ontvangen, dat de schrijver Jacob Israël de Haan, die in Palestina vertoeft, is vermoord. Firma ALPH. HUPSCH ASct bj Apolhen 3\\ Heusden,nm. 5 u. ds Huijgens Aalburgvm. 10,30 u. de heer v. d. Kolf! B'broeknm. 3 u. ds v. d. Berg. Capelle, vm. 9,30 u, en nm 2,30 u. Eethen, geen dienst. 'a~Gravenmoer, vm. 9.30 nm. 2,30 u. Genderen, geen opgaaf. Herpt, vm. 10 u. ds. Huijgens. Heesbeen, nm. 3 u. de heer v. d. Kolff Sprang, geen opgaaf. Veen, vm. 10,30 u. dr Tjalma, Wijk, vm. 10,30 ds Gobius du Sart. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2,30 u.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2