Tweede Blad 10.4412. ïüafi 4 Juli Jan Geertzen voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. „Het Kasteel van Kerlor." Firma JOH. DE MOL, Prachtsorteering stoffen. J SLEEUWIJK-'s BOSCH Ruime auto- garage's ER ZIJN TWEE MANIEREN om uit te maken, of gij zwakke nieren hebt. Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke kenteekenen, en ten tweede door urineonderzoek. Als rugpijn, voortdurend terugkeerende hoofdpijn, of zenuwachtigheid, vermoeid heid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt, let dan op uw urine. Sla acht op verschijnselen als de volgende te veelvuldige of te weinige aan drang tot urineeren, te groote of te kleine hoeveelheden, te donkere of te lichte kleur, branderig en pijnlijk gevoel bij de loozing, onaangename reuk. zanderig, gruisachtig of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken té wijten zijn, maar als de verschijnselen blijven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaarloozing kan noodlottig worden. Foster's Rugpyn Nieren Pillen verbete ren en regelen de urine, helpen en ver sterken zwakke nieren en verdrijven zoo doende rugpijn, duizeligheid, rheumatische pijnen, zenuwachtigheid en andere gevolgen van nierkwalen. Zij hebben duizende nier lijders voor goed genezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). RECHTZAKEN. ARR.-RECHTBANK 's BOSCH. MishandelingA. A. V., Dussen, 4 m. gev.straf. HuisvredebreukJ. v. d. S. Heusden, uitgesteld tot 11 Sept.C. B., id. id. KANTONGERECHT TE ZALTBOMMEL. Uitspraak strafv. op 19 en 24 Juni. A. P. V. ZaltbommelM. V., Z'bommel, f3 of 3d.; A. H. v. L, idem. f 2 of 1 w. t. Motorverord. Zaltbommel J. H. F. te Nieuwaal, f 10 of 10 d. h. BurengeruchtJ. H. v. H,, Kerkwijk, f 5 of 2 w. t. VisscherijwetJ. L., D, J. v. d. L., beiden te Zuilichem, ieder f20 of f10 d. InvaliditeitswetII. d. B., Brakel, vrijspr. Arbeidswet 1919 W. v. H., Hedel, 4 X f0 50 of 4 X 1 d. h.J. J. v. W., Z'chem, f 15 of 15 d. h.K. H., idem, 4 X f 2 of 4 X 2 d. h. en 4 X f2 of 4 X 2 d. h. en 3 X f3 of 3 X 3 d. h. en 3 X f*3 of 3 X 3 d. h. A. C. v. V., idem, f 1 of 1 d. h.H. v. V„ idem, 2 X I 3 of 2 X 3 d. h.C. v. d. L., Nieuwaal, f2 of 2 d. h. TrekhondenwetG. V„ Gameren, f 3 of 3 d. h. A. P. V. Kerkwijk H. G. v. L., Del wijnen, f 5 of 5 d. h. Rijnvaartpoiitieregl.C. v. T., Wijk en Aalburg, f 5 of 5 d. h. Mot r- en Rijw.regl. M. D., Z'bommel, fl of 1 d. h.W. v. L., L. v. M., M. V., allen te Nieuwaal, A. v. d. L., Brakel, P. v. H., Z'chem, C. N., Andel, M. v. H., Arnmerzoden, allen f 3 of 3 d. h. Openb. dronkenschap G. v. W., Zalt bommel, I 3 of 3 tl. h. Kantongerecht te Hensden 43 Juffrouw de Penhoët. Jal Je hebt het geraden, lief kind 1 Mariana wierp haar meesteres zulk een woesten blik toe, dat deze er door zou zijn getroffen, indien zij meer gelet had op haar. Welnu, vervolgde mevrouw Nerville, die wachtte op de gelukwenschen van Mariana, meent u ook niet, dat mijn man en ik dit huwelijk tot stand hebben gebracht? Ach, hoe gelukkig ben ik I Welk een goede ingeving was het van ons om juffrouw de Kerlor en juffrouw de Penhoët tot elkaar te brengen. Dat alles is ons werk Mariana was als versuft; haar wilde en woeste haat zou zich hebben lucht gegeven, indien de onverwachte mede- deeling haar niet had verlamd. Hoe 1 Na den brief van mevrouw Gui- devinec, na de ontmoeting van Georges, ging dit hatelijk huwelijk toch nog door De gravin had dus toegegeven aan den wil van haar zoon I Het was zeker, dat Carmen de mede plichtige van Hélène was. Mariana ver- wenschte beiden in stilte zij zou beiden met haar wraak vervolgen, zij zou haar te zamen verpletteren. Mevrouw Nerville hernam U kunt de verloofden geluk wenschen. Uitspraak van 20 Juni. WarenwetP. H., Dussen, f 75 of 1 maand hechtenis. ArbeidswetG. S., W'chem, 9 X f 1 of 9 X 1 d. J. B., W'dam, f2 of ld.; T. T., Andel, 4 X fl of 4 X 1 d. 455 Sr.: G. V., W'chem, f10 of 5 d. VisscherijwetN. K., DeWerken, f 3 of 2 d. verb, verkl.A. K., W'dam, f5 of 3 d. -f- f 10 of 5 d. verb, verkl.; J. V., Noordscharwoude, f20 of 10 d. Trekhondenwet: J. WM Rijswijk, f2 of 1 d. P. D. W., Wijk, f 2 of 1 d. f 1 of 1 d. f 2 of 1 d. 10 of 5 d. Springstierenregl. J. V., Dussen, 2 X f3 of 2 X 2 d.; H. S., Veen, C. I., D. R. en H. v. B W'dam, J. K. v. A,, G. J. v. H. en J. R., Dussen, J. K. v. A. en P. L. K., A'kerk, allen f 3 of 2 d. Max.snelheid Almkerk, A. H. G., A'dam, W. H. B., Utrecht, J. H. H., Breda, ieder f5 of 3 d. J. W. J. en H. P. M. C., Breda, f 10 of 5 d. LeerplichtD. de R., Veen en W. S., A'kerk, f 1 of 1 d. J. W., Heusden, f 5 of 3 d. Wet openb. midd. v. vervoerA. P. E., Gies8en, f 15 of 10 d. Prov. Wegenregl.B. H., Genderen, f3 of 2 d. Motor- en ryw.regl,R. d. W., Hellou, H. W. J. M. S., Kaatsheuvel, J. v. L., W'dam, f5 of 3 d.P. A. S., A'dam, f40 of 20 d. f5 of 3 d.P. L. v. W., Genderen, f3 of 2 d. Motor- en Ryw.wetB. N., Wijk, f3 of 2 d.J. K., DeWerken, f 5 of 2 d. Pol.verord.G. P., W'dam, f3 of 2 d. 426 Sr. G. P., W'dam, f 10 of 5 d. 431 Sr.G. P., W'dam, f5 of 3 d. 453 Sr.: J. v. B., Herpt, flOoföd. P. d. H Gouda, f15 of 3 w.E. A. K., Arnhem en A. S., Assen, f 15 of 30 d. J. v. d. P., Heusden, 3 d. h. Rijw. z. belJ. Z., Veen, f 2 of 1 d. Ryw. z. licht: Alle overtr. f3 of 2 d. KLEERMAKERIJ NAAR MAAT. Costuums naar maat vanaf 27.00 STALEN OP AANVRAAG. Marktberichten. 's BOSCH, 2 Juli. Op de markt van heden werden aangevoerd 1305 stuks. 486 stuks hoornvee, 681 biggen, 16 zeugen, 27 schapen en lammeren, 95 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien Ik zal meer doen, mevrouw, antwoord de Mariana, die nog den moed vond om te glimlachen en die de oogen neersloeg om niet te laten merken, hoe de gloed haar verteerde. Ik zal hen zelf mijn gelukwenschen brengen, als u me dat toestaat. Wel zeker, mijn beste; u kunt met mr. Nerville gaan, u kunt van ons rij tuig gebruik maken. Mariana had een grove beleediging op de lippen, maar zij had de kracht om zich in te houden en stelde zich tevre den met de tanden op elkaar te drukken. Het was niet de eerste maal, dat de notarisvrouw tot haar sprak als tot een bediende. Gelukkig, aan dezen belache- lijken toestand zou welhaast een einde komen. Het werd tijd ook, haar geduld raakte uitgeput. Paul Vernier was op tijd gekomen. Dat was overigens zijn eenig verdienste, meende het ondankbare meisje. Zij hernam met een gewilde blijdschap U kunt niet gelooven, mevrouw Ner ville, hoeveel genoegen mij de tijding doet, die u mij daar meedeelt. Ik houd zooveel van mijn neef Kerlor, hij is zulk een edelmoedig, oprecht man I Overigens heb ik van u vernomen, hoe ongelukkig juffrouw de Penhoët is ge weest. En ik heb voor dit jonge meisje, die een wees is, evenals ik, de leven digste sympathie. Toen mijn neef mij vóór mijn vertrek, deelgenoot maakte van plannen heb ik God gesmeekt om de liefde van den jongen man te be schermen. Mijn gebeden zijn niet tevergeefsch geweest. f280 a f445, kalfvaarzen f270 a f380, magere ossen en koeien f 180 A f 290, vette ossen en koeien. 4 e kw. 62J, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f430 f210, zeugen f 60 a f 100, biggen fl.50 4 fl.75p.w. schapen f25 a f 40, lammeren f 12 a f 22. Aanvoer kort. Handel flauw. De Rotterdamche eierreiiing. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.60f 8.55 Eendeieren f 5.90f 6.65 Aanvoer 195000 stuks. ZALTBOMMEL, 1 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 107 biggen, prijs van f6 tot f 11 49000 eieren, prijs p. st. 6£ a ct. 780 K.G. boter, prijs per half K,G. roomboter fl,17j, boerenb. fl.25af GORINCHEM, 30 Juni. Op de vee- markt waren aangevoerd 126 runderen, 7 nuchtere kalveren, 93 overloopers, 561 biggen, schapen, 14 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 300f 400 melkkoeien f 225f 350 kalfvaarzen f 225f 350 guiste vaarzen f180f240; pinken f120 f 150 graskalveren f f nuchtere kalveren f 20f 30, overloopers f 20f 30, biggen f 6 f 12 schapen f f lammeren f 15—-f24. ROTTERDAM, 1 Juli. Aanvoer 193 paarden, 10 veulens, 691 magere en 642 vette runderen, 179 vette kalveren, 70 graskalveren, 494 nuchtere kalveren, 140 schapen of lammeren, 149 biggen, 10 bokken of geiten, 1246 varkens. Koeien f 0.45 a f 0.65 Ossen f 0.52 a f 0.62gstieren f 0.48 a f 0.56kalveren f 0.62J a f 0.82|, alles per kilo. Melkkoeien f 350 a f 500, kalfkoeien f380 a f490, stieren f170 a f550, pinken f420 a f200, graskaiveren f65 a f100, vaarzen f220 a f 310, werkpaar den f200 a f300, slachtpaarden f 100 a f180, hitten f150 a f300, veulens f70 a flOO, biggen f7 a f 13, varkens f16 a f25, slachtkalveren f 18 a f 23, fokkal- veren f 20 a f 35. BINNENLAND. Belust op avonturen De politie te Soesterberg werd gewaar schuwd, dat een 16-jarig jongmensch zich op de heide had te slapen gelegd, na eerst hier en daar ruiten te hebben ingeworpen. Ook had hij met een revolver gedreigd. Inderdaad vond de politie het jongmensch in een deken gewikkeld nabij Huis ter Heide, naast hem lag een groot broodmes. De agent nam hem mee naar het arres tanten-lokaal en nam hem een verhoor af. Hij deelte mee, v. d. P. te heeten en tot de sRoode Foxpartyte behooren. Hij voelde zich *vrijbuiter« en het was zijn bedoeling de «padvinderijtegen te werken. De jongen is naar 's Gravenhage, waar hij thuis behoort, overgebracht. Verdronken Maandagmiddag is een 14-jarig meisje W. v. Es in de diepe kolk »de Waa« te Hattem bij het schoonmaken van plannen verdronken. Haar moeder, die het ongeval zag, was niet in staat haar te redden, doordat het meisje oogenblikkelijk zonk. De notaris vrouw, steeds met een blij den glimlach op de lippen, schudde het hoofd. Neen maar, hernam zij, let eens op den schakel der gebeurtenissen. In dien u gebleven waart op het kasteel, zou juffrouw de Penhoët niet trouwen met den heer de Kerlor. Het is de Voorzienigheid, die u hierheen voerde. Misschien, zeide Mariana, buiten zich zelf. Zeker, want als u niet naar mij waart gevlucht, zouden de heer de Kerlor en mijn zuster niet de reis naar Brest heb ben gedaan om te trachten u terug te brengen naar het kasteel. Mijn man zou niet over juffrouw de Penhoët hebben gesproken, en ik zou broeder en zuster niet naar Recouvrance hebben gebracht. Dat alles is waar, mompelde juffrouw de Sainclair. Haar gramschap richtte zich nu tegen haar zelf. Op het oogenblik, dat zij de haven ging binnenzeillen, had zij allerlei zotte dingen gedaan. Met een beetje geduld, veel beleid en vernuftige voorbereidingen was Georges misschien in de val goloopen, die het jonge meisje voor hem zette. De tegenstand van Carmen telde niet die van de gravin zou wel kunnen wor den overwonnendeze had nu zelfs toe gegeven, zooveel te eerder zou het nog doen, indien het een juffrouw de Sain clair gold, onbesproken van gedrag even als haar ouders, een jonge dame, over wie de gravin voogdes wan, en die zij bijna liefhad als een harer iinderen. Een drama Er heeft zich in een perceel aan het Louise de Collignyplein te Den Haag een vreeselijk drama afgespeeld. Een aldaar wonend heer heeft door zelfmoord getracht een einde aan zijn leven te maken, waartoe hy een dosis vergif had ingenomen. De dosis was echter zóó groot, aldus de «M.s.b.c dat het lichaam door een inwendige ontploffing uit elkaar gereten is. o Dubbde moordaanslag In de Reguliersdwarsstraat te Amster dam is een dubbele moordaanslag gepleegd. Een man stak met een dolkmes een vrouw met wie hij vroeger verkeering had en daarna een anderen man tot wien de ze vrouw in verhouding stond. De vrouw werd levensgevaarlijk in den hals gewond, de man vrij ernstig aan pols en hals. De dader, achtervolgd door een broer van het vrouwelijk slachtoffer, vluchtte door een ruit van een huis in de Geelvinksteeg, doch werd later op het dak door de po litie gearresteerd. De dader was ook vrij ernstig gewond. Ooedeiyke ongevallen In haar woning aan de Lange Baan- straat te Rotterdam is de 70-jarige A. C. P. door een duizeling bevangen, en van de trap gevallen. De oude vrouw bekwam een schebelbreuk, men vervoerde haar naar het groote ziekenhuis. Daar bleek ze bij aankomst reeds aan de gevolgen te zijn overleden. Te Thorn is een 60-jarige vrouw be kneld geraakt tusschen een vrachtauto en een muur en doodgedrukt. B(jua de heele hand afgehakt Men meldt aan de »Zw. Ct,«. Een vier- en een twee-jarig zoontje van den landbouwer Olde Rikkert te Lemselo hadden een muisje gevangen en wilden het diertje met een bijl den genadeslag geven. Ongelukkiger wyze sloeg de oud ste daarby zyn broertje een groot deel van diens handje bijna geheel af, zoodat een deel van de handpalm en drie vingers geamputeerd moesten worden. o Branden Te Heesch bij Oss is de woning der wed. C. S., bewoond door M. A., afge brand. Het vee is gered. Een hond kwam in de vlammen om. Te Wychen zijn afgebrand de wonin gen van den smid J. B. en het woonhuis van den heer Tb. de W. op den Volen- dries. Oorzaak onbekend. De schade wordt ten deele door verzekering gedekt. o Ingenieur-onderwijzer 1 Bij een der examens voor onderwijzer is dezer dagen iemand geslaagd, die te Delft het ingenieursdiploma heeft behaald. Dames, past op uw harenI Een 16-jarig dochtertje van mej. P.» uit de Groenesteinstraat te Den Haag is in de 's Gravenzandelaan aangesproken door een heer, die haar vertelde, dat zij op last van haar moeder met hem mede moest gaan naar een barbier om het haar te laten afknippen. Nadat het haar inderdaad was afgeknipt heeft de man zich met het haar Mariana gevoelde, dat het slachtoffer was van een boos noodloot. Overigens, zeide zij tot zich zelf, maak ik geen deel uit van een vervloekt ge slacht? Al de mijnen zijn neergeveld door het lot, terwijl de Kerlor's in alle opzichten begunstigd zijn. Maar ik ben er nog, ik zal het evenwicht her stellen. Ik zal de Sainclair's wreken en mij zelf! Mevrouw Nerville, voortgaande met haar gedachten uit te spreken deed de woede van het jonge meisje nog rijzen. Zij vervolgde Maar daar komt mij juist in den zin, dat u bruidsjuffer gaat worden. Dat komt u van rechtswege toe. O, welk een voorrecht I De lippen van Mariana werden opeen- gedrukt zij gevoelde, dat ze een uiterste poging moest doen om haar toorn te beheerschen, maar zij spande al haar krachten in en overwon. Mevrouw, zeide zij met zwakke stem, u zult mij wel willen toestaan, u een nieuws mede te deelen, dat u zeker niet hadt verwacht. Mevrouw Nerville keek belangstellend naar de gouvernante, wat zij tot nog toe niet aandachtig had gedaan. De notarisvrouw werd getroffen door de verandering in de trekken van het gelaat der jonge dame, Deze had zich weten te beheerschen, had haar zenuwen gedwongen om kalm te blijven, om te gehoorzamen aan haar wil, maar haar gelaat droeg niettemin de sporen van den hevigen innerlijken strijd. Bezoek van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 'S BOSCH. Tel. Interc. 436 fj' Station N.A.B.O. aldus het verhaal van het kind uit de voeten gemaakt. o De belasting op rijwielen Woensdag is afgekondigd Staatsblad 306 bevattende de wet van den 20sten Juni 1924, tot heffing eener belasting op rij wielen. PLAATSELIJK NIEUWS. Dassen. Donderdag 26 Juni maakte de Jongedochtersvereeniging «Draagt elkan ders lasteneen plezierreisje naar 's Bosch en »Den IJzeren Man« per autobus «Alack. Volgens verklaringen der tochtgenooten is de reis uitstekend geslaagd. Allen waren hoogst voldaan. Den WelEd. Heer Mosterd van Rotterdam is benoemd als onderwijzer aan de Bijzondere school alhier. Eethen. De netto-opbrengst van den in Mei j.l. gehouden Bazaar ten bate van het Groene Kruis alhier is f 2209.50. Nu de Commissie aan het einde van haar taak gekomen is, is het ons een be hoefte, onzen oprechten dank te betuigen aan allen, die op eenigerlei wijze er toe hebben medegewerkt, om dit schitterend resultaat te bereiken. In het bijzonder komt een woord van dank en hulde toe aan het dames-comité, dat tijd nog moeite gespaard heeft en vooral met de inrichting van den Bazaar, die, volgens verklaring van deskundigen, schitterend was, getoond heeft, dat het ten volle voor zijn moeilijke taak berekend was. Met trots mag het comité dan ook op zijn arbeid terugzien, het mag de voldoening smaken, zijn doe), iets bij te dragen tot steun van het werk onder de zieken, volkomen bereikt te hebben. 's Gravemoer. In de vorige maand zijn door het hulp-telegraafkantoor alhier behandeld 39 telegrammen, waarvan 14 verzonden en 25 ontvangen. Het aantai telefonische gesprekken be droeg 192. Op de Rijkspostspaarbank werden 15 inlagen gedaan tot een bedrag van f 2873.70 terwijl 30 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f3101,77. Wat ziet u er ontroerd uit, zeide me vrouw Nerville verbaasd. Juffrouw Stainclair maakte van dit oogenblik gebruik, zij bedwong nog eens weer haar wrok, haar woede. Zij zeide met een beschaamden glim lach U zult, hoop ik, bet mij niet ten kwade duiden, dat ik zoo lang gewacht heb u deelgenoot te maken van mijn geluk, totdat ik vast besloten was. De notarisvrouw zette groote oogen op. Maar spreek dan toch, lieve juffrouw. Is het zoo ernstig? Ja, mevrouw, want het geldt een hu welijk. Mevrouw Nerville bleef een oogenblik verrast staan. Hoe U ook vroeg ze toen. Ik ook 1 Wel, welEn met wien Met mijnheer Paul Vernier, den jon gen beeldhouwer, wiens talent algemeen wordt erkend. Hij heeft mij gevraagd zijn vrouw te worden. Zijn familie is niet zoo voornaam als de mijne, maar hij heeft een roemrijke toekomst voor zich. Ik heb hem aangenomen. Ik hoop, dat uit den hemel mijn voor vaderen glimlachend zullen neerzien op deze vereeniging, die aan de moderne eischen voldoet en die de aristocratie van den naam zal verbinden met die van het genie. Mevrouw Nerville hief de handen ten hemel. Twee huwelijken 1 riep zij uit. En twee voorname huwelijken! Ik zal geen tijd hebben om naar mijn naaister te gaan. behoorende bij het Nieuwsblad 3D

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5