Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres CONCERT voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. De beichbranden aan de Amerlkaauiehe Westkuit Er woeden geweldige boschbranden langs de kust van den Stillen Oceaan in de Ver. Staten en Britsch Columbia, welke reeds voor millioenen dollars schade hebben aan gericht. Men maakt zich zeer ongerust over het lot van de menschen die wonen in de streek, welke de brand teistert. Van tal van nederzettingen in de staten Washington en Idaho is men zonder be richt. De regen vergemakkelijkt thans de bestrijding van het vuur. Reuter seint uit San Francisco Alle lieden uit de streken van den boschbrand, over wier lot men in ongerustheid ver keerde, zijn thans klaarblykelyk terecht. 9e brand te lessiaa De Italiaansche regeering heeft 25 mil- lioen lire beschikbaar gesteld voor het bouwen van woningen voor hen, die bij de brand te Messina dakloos zijn geworden. De politie heeft verscheidene personen gearresteerd, die het op straat opgestapelde huisraad hadden gestolen. vier heeren en drie dames, werden uit den wagen geslingerd. Een der heeren werd op slag gedood, terwyl de anderen, die zwaar werden gewond, des nachts aan hun verwondingen zyn bezweken. De dames twaraen er met lichte verwondingen van af. Een nieuwe bandietenbende in actie Reuter seint uit Peking De »Toe-feic, die klaarblykelyk benden afgedankte soldaten en onverantwoordelijke individuen zijn, nemen, naar gemeld wordt, voortdurend in aantal toe en vergrooten hun werkzaamheid in de provincie Anhoei, waar h,un aantal thans enkele duizenden bedraagt. De regeering heeft als tegen maatregel versterkingstroepen uitgezonden. De »Toe-feic hebben verscheidene buiten- landsche zendelingen gevangen genomen, in de hoop zich op deze wyze te vrywaren tegen een bombardement. De batik van China is geplunderd en verscheidene ryke lieden beroofd. Spaansche verlieten in larekke De val van Tetoean te wachten. De »Matin« meldt uit Oudjda De Rif bewoners hebben de Spaansche stellingen bij Sjesjoean en Oued-Lau aangevallen en omsingeld. Zy maakten daarbij 200 ge vangenen, en bemachtigden een grooten voorraad munitie. Talrijke stammen hebben hun onderwerping aan Abd-EI-Krim aan geboden. De Spanjaarden hebben den post Oued- Lau ontruimd. De val van Tetoean is te wachten. De boschbranden in Anerlka Een ernstige toestand. De boschbranden ir? Amerika woeden ongehinderd voort vanaf de kusten der Stille Zuidzee in Noordelyke richting naar Oregon en Britsch Columbia, in Westelyke naar Washington en in Zuidelyke naar Mexico. Uit Centraal Washington worden niet minder dan 25 haarden gemeld. Het aantal slachtoffers is daar grooter dan elders. Duizenden zyn opgeroepen om het vuur tegen te houden. De autoriteiten achten den toestand zeer ernstig. Greete braad bij Stettin. 38 woningen in de asch gelegd. Naar de bladen uit Stettin melden is door tot nu toe onbekende oorzaak, brand ontstaan in een boerenhofstede in het dorp Granzow, nabij Kammin. Door den sterken noordwesten wind greep het vuur snel om zich heen met het gevolg, dat in korten yd 12 gehuchten met 38 woningen zyn afgebrand. Menschenlevens zyn gelukkig niet te betreuren. (Wolff). Een trearlg verjaardagsfeest. Vier doofstommen vierden Zondagavond in een Berlijnsch café den verjaardag van een hunner. Niemand dacht nog er over naar huis te gaan, toen de zoon van den caféhouder het gezelschap beduidde, dat het sluitingstijd was. Zyn gebaren werden door de doofstommen zeker niet begrepeneen der gasten althans ging den jongeman te lyf. De herbergier snelde zijn zoon te hulp en schreeuwde dat men zyn zoon met rust moest laten. Niemand verstond natuurlyk zijn woorden. De jarige doofstomme greep den jongeman by de keeltoen nam de herbergier een mes en stak er den aanvaller mee, die onmiddellijk dood was. Zyn kameraden be gonnen met stoelen en glazen te slaan naar den herbergier en zyn zoon, die zich met messen verdedigden. Buren, die toesnelden, konden de vechtenden niet scheiden. De heele inboedel van het café ging reddeloos verloren. Ook werd nog een doofstomme door den zoon van den herbergier dood gestoken. De politie herstelde de rust. Twee zwaargewonden werden naar het ziekenhuis gebracht, terwyl de herbergier en zijn zoon door de politie werden ge hoord. BINNENLAND. Een Amerikaansch burger in de C. v. fi. Op de Londensche conferentie is van Amerikaansche zijde verklaard, dat de V. S, geen bezwaar hebben tegen het zitting nemen van een Amerikaansch burger in de C. v. H. ter behandeling van een in- gebreke blijven van Duitschland. De opstand in Iraiilië Een verder oprukken der rebellen gemeld Passagiers van een uit Brazilië komenc Italiaansche stoomboot verhalen, dat de toestand te Sao Paulo ernstig is. Een vooraanstaand Zuid-Amerikaan heeft verklaard, dat de rebellen niet alleen niet terugtrekken, doch dagelyks verder rukken. Hun aantal zou 20.000 bedragen de civiele hulptroepen niet meegerekend. De rebellen, die volkomen meester zyn van Sao Paulo, dat door een driemanschap wordt bestuurd, kunnen ieder moment dat zij zulks willen, ook Santos innamen, dat zeer slecht verdedigd is en waar een zeer groot aantal aanhangers van de rebellen is gevestigd. Volgens berichten uit China zouden by de overstroomingen duizenden personen zijn omgekomen. De stad Kalgan werd gedeel telijk verwoest. Auta-engeluk Zaterdagavond j.l. is naby Walblingen een uit Stuttgart komende automobiel over den kop geslagen. De zeven inzittenden, Kind verbrand Het vyf-jarig kind van den landbouwer Clement is Dinsdag bij den brand te Budel omgekomen. Brand te Apeldeern Woensdagmiddag is in een der houten noodwoningen van een gemeentelijk nood- woning-complex aan de Elizabeth-laan te Apeldoorn brand uitgebroken. In een omme zien stond de dubbele woning in brand en het vuur deelde zich spoedig mede aan een tweede dubbele woning. Men vreesde dat het heele complex van een paar honderd woningen in de vlammen zou opgaan, maar de wind was gunstig en juist een week geleden was de waterleiding in den weg gelegd, zoodat de brandweer met kracht kon optreden. Ze slaagde er in, den brand te beperken tot de beide dubbele woningen waarin gevestigd waren de gezinnen van J. Denekamp, A. ten Hoven en C. Piek, terwyl in één daarvan ook gevestigd was de barmhartigheidspost van het Ned. Leger des Heils. De woningen met inboedels zyn geheel opgebrand. Twee geiten en een aantal kippen zyn in de vlammen omgekomen. Een duizend pond hooi werd mede een prooi van het vuur. De bewoners staan van alles beroofd aan den dyk. Ia een Kiezelkail bedelven Dinsdagavond waren de gebrs. van D. uit Leijenbroek in een kiezelkuil in den Kollenberg te Sittard werkzaam, toen plot seling een massa grond kwam afzakken waaronder beiden werden bedolven. Een hunner, de jongste 15 jaar oud, geraakte geheel onder de massa steen en grond, de ander slechts gedeeltelijk. Deze werd allereerst bevryd waarna ook de tweede bewusteloos onder den grond werd vandaan gehaald. Het bleek dat de bostkas was ingedrukt. Per politie-brancard is de ongelukkige huis waarts vervoerd. Zijn toestand is levens gevaarlijk. De rijksmiddelen De ryksmiddelen hebben over de af- geloopen maand f 1.16 millioen minder op gebracht dan over Juni 4923 over het eerste halfjaar van dit jaar f 9.66 millioen minder dan over die periode van het vo rige jaar. o Een schietpartij 'a de Jerdaan te Amsterdam Ruim twee jaar geleden woonde in de Laurierstraat een echtpaar, waarvan de man dikwijls zijn vrouw mishandelde. Aan dien toestand werd voorloopig een einde gemaakt, doordat de man, na een vonnis, werd opgezonden naar het krank zinnigengesticht aan den Dolder. Eenigen tijd geleden is hy daar ontslagen en maakt het zyn vrouw, die scheiden wil, steeds lastig. Hij wil van haar geld hebben en komt daarvoor telkens aan zijn vroegere woning, waar nu een ander gezin woont en waar juffrouw De Vries commensale is. By de twisten die by dergetyke bezoeken ontstaan, wordt de vrouw bygestaan door de buren. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 4 uur kwam de man weer in de Laurierstraat. Hy sloeg een plankje, dat in de voordeur was gespykerd, inplaats van een ruit, weg en wist daardoor de straatdeur open te maken. Op de eerste verdieping gekomen, trachtte hij de woning binnen te gaan. De be woners waren, evenals de buren, wakker geworden. De bewoonster was met haar kindje al op het balcon gevlucht. De buren van twee en drie hoog waren op het portaal van twee hoog. Ook beneden aan de straatdeur waren van de overzyde buren komen aanloopen en men sommeerde den man heen te gaan. Reeds stond een emmer water gereed om als aanvalswapen te dienen, toen plotseling het overhalen van een haan van een revolver werd ge hoord. De bewoners boven weken uit en daarop klonk een schot. De kogel door boorde de trapleuning. Meteen daarop klonk een tweede schot dat naar beneden werd afgevuurd, de kogel beschadigde de voordeur en schampte een jongen aan den arm. Intusschen was de politie op het gerucht afgekomen. Deze rekende den verraoedelyken dader in. By fouilleering werd een kleine revolver op hem gevonden. By het verhoor heeft hij verklaard niet te hebben geschoten. Er is tweemaal op hem geschoten en toen heeft hy de revolver, die weggeworpen werd, opgeraapt en by zich gestoken. De politie meent echter, dat van deze bewering niets waar is. Door toevallige omstandig heden is geen van de talryke aanwezigen door kogels getroffen. De twistlustige man zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. I, W. J. Iel f Op 67-jarigen leeftijd is te Ginneken overleden de heer H. W. J. Mol, oud-lid van Ged. Staten dezer provincie en ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Van 4896 tot Juni 1924 had de heer Mol zitting in het college van Ged. Staten. Waarschuwing De Brigade-Commandant der Kon. Ma- rechaussée te Kaatsheuvel waarschuwt een ieder alvorens in relatie te treden met personen, die zich uitgeven als ver tegenwoordigers der Spaar- en Voorschot bank aNeerlandia», gevestigd te Dordrecht, by hem inlichtingen omtrent die bank (welke niet bestaat) in te winnen. De Opperwachtmeester, w.g. G. A. E. P1ETERSE, Andere bladen worden verzocht deze waarschuwing over te nemen. Deer een ante doodgereden Toen de IJsco-venter J. Swinkels van de Oisterwyksche kermis naar huis terug keerde, werd hy even voor de grensschei ding van de gemeente Tilburg en Berkel c.a., nabij café de K. aangereden door de auto van de brouwery van Roessel op Korvel. De eene burrie van zyn wagen drong door de carburateur van de auto, terwyl de andere als het ware de borstkas doorboorde. Na een paar zuchten te heb ben geslaakt gaf de ongelukkige den geest. Hy was ongehuwd en 43 jaar oud, o 9e Bakkersarbeid De Hooge Raad van Arbeid, vergade rende onder leiding van Minister Aalberse, heeft vastgesteld zyn advies omtrent het voorontwerp tot wijziging van de bepa lingen der Arbeidswet betreffende den arbeid in brood bakkerijen. Met 23 tegen 9 steramen achtte de Raad het, in afwijking van het voorontwerp, niet gewenscht het verbod van nachtarbeid voor den broodbakkerspatroon uit de Ar beidswet te doen vervallen. Eveneens had de Raad met 46 tegen 43 stemmen be zwaar tegen het denkbeeld om voortaan in alle broodbakkerijen toe te staan 's mor gens 5 uur met den gewonen bakkers- arbeid te beginnen. Grote brand Een hevige brand heeft de fabrieken der NV. Groothandel en Stoomzagerij De Hoop by Gouda in de asch gelegd. De brand ontstond te middernacht en woedde den geheelen nacht door. Er viel aan blusschen niet te denken. De geheele fabriek werd een prooi der vlammen. De schade bedraagt ongeveer f 100.000 welke door verzekering gedekt wordt, —o Bet Amerikaansche eskader te Amsterdam Dinsdag zijn de officieren, adelborsten en bemanning van het Amerikaansche es kader, dat op het oogertblik on3 land be zoekt, de gasten geweest van het Amster- damsche gemeentebestuur. De commandant van het eskader vice- admiraal Maccully heeft ten stadhuize een officieel bezoek gebracht aan den waarne- menden bnrgemeester den heer Wibaut. Daarna begaf de admiraal, vergezeld door zyn officieren, zich naar de Nieuwe Kerk op den Dam. Daar werd door den ad miraal een prachtige krans op de graftombe van Michiel Adrz. de Ruyter gelegd, waarbij de commandant in enkele woorden de beteekenis van de oudheid schetste. Daarna werd een bezoek gebracht aan het Koninklyk Paleis. PLAATSELIJK NIEUWS™ te geven door de sHeusdensche Harmonie», (direeteur de Heer Joh. van Berkel te Ammerzoden), op de muziektent alhier, op Zaterdag 19 Juli a.s., 's avonds 8 uur (Z T.). Programma: 1. Le Concours de Montluel, Pas redoublé. 2. La Plébéienno, Fantaisie. 3. Lente's Ontwaken, Ouverture. 5. Le Drapeau de Voraux, Marsch. Pauze. 5. Schelde Vry, Pas redoublé. 6. Ouverture Joyeuse, (lustspiel ouverture) de Keler Béid. 7. l'Arméniene, Fantaisie. 8. Le Famenois, Marsch. 9. Finale. Hensden. In de bijeenkomst van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim is gekozen tot Secretaris (vac, v. Wynen) de heer G, G. Carpay en tot loco-secretaris de heer A. J. Leenhouts. Andel. Woensdagmiddag had hier een ongeval plaats, dat betrekkelyk nog goed is afgeloopen. De heer S. uit Gorinchem kwam op een motorfiets uit de richting Gorinchem. De vrouw van A. v. d. Vliet den motorrijder ziende wou haar kind nog voor dat deze passeerde in veiligheid bren gen met 't gevolg dat vrouw v. d. V. tegen de motorfiets opliep. Meester R die juist van de tegenovergestelde richting kwam zag het onheil en wilde nog wat meer ruimte overlaten, maar doordat de motorryder de kleine zoo in het oog had kon hij niet voorkomen dat de heer R. van den dyk tuimelde. Vrouw v. d. Vliet beliep zware ontvellingen en de heer R. een zeer been, zoodat hij niet meer loopen kon. Naar men beweert treft den heer S. geen schuld. De muziekvereeniging sAndel's Fan fare» zal naar wy vernemen deelnemen aan het concours te Meteren op 5 en 6 Sept. De vereening zal uitkomen in de afd. Uitmuntenheid met twee vrye num mers en wel sFivenza» van G. Allier en aPoème de France» van L. Reijnand. Almkerk. Toen dezer dagen de heeren J. K. en Jac. R. elkander per fiets aan reden, had eerstgenoemde het ongeluk zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. A.s. Zaterdagmiddag zal alhier op het plein der openbare school aan de Voorsteeg door de byzondere vrijwillige Landstorm een schietwedstrijd worden gehouden, waarbij pryzen zullen worden toegekend. Toen de landbouwer C. P. v. H. alhier zijn losloopende stier in 't weiland wilde vastzetten werd hij door dezen aan gevallen en vrij ernstig aan het hoofd ge wond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Aalburg. Woensdag 23 Juli, des avonds om half zeven (ouden tijd), hoopt de heer van Leeuwen uit Dordrecht in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Capelle. De heer W. Tr. J.z., die zijn opleiding genoot by den heer H. V. O., slaagde dezer dagen voor het toelatings examen der Normaalschool te 's Bosch. Hjj is de eenige persoon uit deze ge meente, die slaagde. Naar men ons mededeelt zal de pastorie bij de Ned. Herv. kerk a.d. Loon- schendijk geheel worden verbouwd. Het ontwerp daartoe zal worden gemaakt door den heer J. M., bouwkundige te Sprang- Capelle. Dranen. Veiling 15 Juli 4924. Erwten 13 cent per K.G. Aardbeien 10—32 Frambozen 26} 27 Zwarte bessen 37 Roode bessen 18} -18® Witte 9 Tuinbooner. 2—5 Boonen 18—32} Duitsche boonen Princesse boonen Appelen Peren Peulen 4}—11 Kersen 50 r Bloemkool 2}—10} stuk Roode kool 11} Witte kool Savoye Spitskool 4 Veiling 47 Juli 1924. Erwten 16 cent per K.G. Aardbeien 13-32 Frambozen 34 Zwarte bessen 35 -362 Roode bessen 12}-16} Witte bessen Tuinboonen 3} Sn ij boonen Duitsche boonen Princesse boonen Diverse boonen 9}—38 Appelen 13-25} Peren 8}11} Peulen 2}-7} Kersen 15—36 Bloemkool 2}9} stuk. Roode kool Witte kool Savoye kool Spitskool 4 Dranen. Het zal de meeste land* en tuinbouwers in onze streek bekend zyn, dat de veilingvereeniging 9de Langstraat» midden September een tentoonstelling houdt in groenten en fruit. Reeds het vorig jaar was daartoe besloten, doch kon toen niet doorgaan wegens het weinige fruit. Dit jaar is echter definitief tot de tentoonstelling besloten, die eenvoudig maar leerzaam zal worden ingericht. Pryzen zullen worden toegekend voor de schoonste en meest volledige inzending groenten, roode, witte, savoye, spruitkool, voor de mooitste inzending knol-, bol- en wortel gewassen, boonen, appel- en perensoorten op naam, steenvruchten enz., alle groenten en fruit, die de tyd van het jaar geeft. Getracht zal worden de tentoonstelling nog leerzamer te maken door wetenschappelijke inzendingen, waartoe reeds hoogstaande personen hnnne medewerking hebben toe gezegd. Het bestuur zal bestaan uit het bestuur der veiling 9de Langstraat». A. v. d. Wiel voorzitter der veiling, L. Pynenburg directeur der veiling, de EdelAchtb. Heer v. Liempt, ZEerw. Heer Willems-v. Halder, v. Engelen, v. Wyk, Mostermans, v. Loon, Langerwerf, bestuursleden der veiling en Gijsraans oud-bestuurslid. Aan het bestuur wordt toegevoegd de heer van Rooy, land en tuinbouwonderwyzer als secretaris. Het eere-comité zal bestaan uitZEerw. Heer Goossens, pastoor Drunen, WelEd. Heer v. Huiten, oud-burgemeester Drunen, EdelAchtb. Heeren Loeff burgemeester Drunen, v. Liempt Burgemeester Elshout, Firma ALPH. HUPSCH zelfs de grootste en i donkersteverd wijnen j door één potSPKUTOL V erkrijgbaar bij alle drogisten] 9 9 9 j> 9 9 9 9 9 9 i 9 9 i 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 i 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2