Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. NO. MG. ïvijdag 18 Juli Smetten De werkelijke oorzaak van pijnlijke gewrichten BEHOORENDE BIJ HET De Rstterdamche eimetling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren f 6 35f8.35 Eendeieren f 6.60f 7 30 Aanvoer 215000 stuks. GORINCHEM, 44 Juli. Op de vee- markt waren aangevoerd 200 runderen, 4 nuchtere kalveren, 246 overloopers, 687 biggen, schapen, lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f325f400 melkkoeien f 225 f 350 kalfvaarzen f225f325; guiste vaarzen f480f240; pinken f f graskalveren f f nuchtere kalveren f 20f 35, overloopers f 48—f 30, biggen f 7f45; schapen f f lammeren f f Rheumatiek is de bekende naam voor pyn in de gewrichten, den rug, de lede maten en vrijwel alle lichaamsdeelen. De als rheumatiek bekende pijn is in werkelijk heid te wyten aan overtollig urinezuur in het bloed, door zwakte der nieren veroor zaakt, hetgeen voorkomen had kunnen worden door bytijds Foster's Rugpyn Nieren Pillen te gebruiken, Het overtollig urinezuur vormt scherpe kristallen, die zich afzetten in de spieren gewrichten en zenuwen, en langs de wanden der aderen. Bij beweging van een spier of zenuw, waarin zich urinezuur^ristallen hebben afgezet, ondervindt men scherpe, hevige, verschietende pyn. Na verloop van tyd vormen zich ontstoken zwellingen, Rheumatische pijnen in de dijstreek noemt men ischias, in den rugspieren spit, enz Zoodra gij rheumatische pijn bespeurt een onaangenaaih of verlamd gevoel in den rug of gy last kiijgt van urine- kwalen, is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften af te voeren, die rheumatiek, ischias, zertuwpynen, water zuchtige zwellingen, rugpijn, niergruis, enz veroorzaken. Reeds meer dan 50 jaren worden Foster's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogistza ken A f4.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Marktberichten 's BOSCH, 46 Juli. Op de markt van heden werden aangevoerd 4694 stuks. 643 stuks hoornvee, 897 biggen, 55 zeugen, 42 schapen en lammeren, 87 kalveren. De pryzen waren als volgtKalfkoeien f275 a f415, kalfvaarzen f265 k f 375, magere ossen en koeien f 180 f 285, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52J ct. p. p., pinken f430 k f210, zeugen f 65 f 110, biggen f 4.25 k li .50 p. w. schapen f 25 f 40, lammeren f 45 a f 25. Aanvoer redelijk. Handel traag. ZALTBOMMEL, 45 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 449 biggen, prys van f 8 tot f 44. 47000 eieren, prijs p. st. 6J a 7 ct. 760 K.G. boter, prijs per half K G. roomboter fl 32|, a fl.25 boerenb.f 1.40 ROTTERDAM, 15 Juli. Aanvoer 249 paarden, 22 veulens, 719 magere en 693 vette runderen, 180 vette kalveren, 157 graskalveren, 323 nuchtere kalveren, 233 schapen of lammeren, 178 biggen, 1 bokken of geiten, 31 varkens. Koeien f 0.42J a f 0.62JOssen f 0.50 a f 0.59 stieren f 0.42j a f 0 52Jkal vei en f 0.65 a f 0.87J, alles per kilo. Melkkoeien f 330 a f 475, kalfkoeien f370 a f470, stieren f170 a f475, pinken f120 a f200, graskalveren f65 a f 100, vaarzen f220 a f300, werkpaar den f200 a f300, slachtpaarden f 100 a f160, hitten f200 a f300, veulens f70 a f 100, biggen f7 a f 44, varkens f 18 a f36, slachtkalveren f 18 a f 23, fokkal veren f 20 a f 30 Relletje* te Amsterdan Maandag heeft in den omtrek van de Muiderpoort te Amsterdam een schermutse ling plaats gehad tusschen communisten, /die hun pas uit het hui8 van bewaring te Hengelo ontslagen partijgenooten Bromraert en Van 't Reve van het Centraal Station ïadden afgehaald, en de politie. De com munisten hadden van dat afhalen een straatbetoOging gemaakt, waarvoor zij geen vergunning van den burgemeester hadden daarom verbood de politie het zingen en had zij hen reeds eenmaal met getrokken sabel uiteengejaagd op het Muntplein. By iet Jonas Daniël Meyerplein zijn de be- toogers echter weer bijeen gekomen en al zingend verder getrokken in de richting Vluiderpoort. Toen hier een inspecteur met eenige agenten hen opnieuw sommeerde het zingen te staken, antwoordden zij met steenworpen en namen zij een zeer drei gende houding aan. Drie agenten werden door steenen licht gewond. Zij maakten gebruik van de vuurwapenen, waarop de opdringende communisten de vlucht namen. Ook een van dezen is verwond. Burgerlijke Stand. 's GRAVENMOER. Geboren: Maria Everdina, d. van C. Rutters en G. J. Mouthaan Daniël, z. van M. Koert en L. B. v. Lohuizen. Overleden: Maria van Loon, 74 j., wed. D. van Loon. POEDEROIJEN, over Juni Geboren: Arie Cornelis, z. van P. v. Wijk en M. v. d. Velden Aai tje Christina, d. van A. Fukkink en C. M. v. d. Laar Arie, z. v. M. v. d. Laar en G. R. Staat. Baks Mathijs, z. v. D. Bok en J. kloven, barsten, winterhanden en -voeten dauw-, baard- en ringworm, enz. enz. geneest men met de wereldberoemde Oprechte Winsumer Zalf. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Wlnsum (Gron.) Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia BoumanVeen, Wed J. Vos Bzn.Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers Hoogstraat. BINNENLAND. •verreden Een 8-jarige jongen, Hausen genaamd viel in de Boschstraat te Maastricht van een vrachtwagen en werd door een anderen wagen overreden. Na korten tijd overleec hij aan de verwondingen. FEUILLETON. De jonge man wilde zijn vreugde be tuigen over deze bekentenis en sloeg den arm om haar middel, maar zijn „Het Kasteel van Kerlor.™uw weerde hem paling af. 1 Zij zag, op een pad links, een troep ruiters naderen Mevrouw Vernier herkende allereers 47 Eenige dagen verliepen in dit landelijk Georges de Kerlor, die op een prachtig zwart paard zatnaast hem reed Hélène de Penhoët, die met losheid een bruinen telganger bestuurde. Carmen op een schimmel en de heer de Saint Hyrieix op een bruinen hengs zag men op eenige meters afstand. Wat verder weg volgde een pikeur de heeren en dames, en achter hem een lakei, rechtopzittend in den zadel. Mariana werd boos op dit gezicht Het verschil van deze voorname prach met haar burgerlijk leven, maakte haar beschaamd en woedend tegelijk. Zij hoopte eerst, dat men haar en Paul Vernier niet zou bemerken. Zij bedroog zich echter, Carmen had, met haar doordringenden blik, haar reeds van verre herkend. Juffrouw de Kerlor gaf haar paard de sporen om haar metgezellen vooruit te komen en zoo aan de complimenten van den heer Hyrieix te ontsnappen. Deze laatste kwam tegenwoordig dik wijls op het kasteel der Kerlor's, hij gevoelde, dat de gravin op zijn hand wasen zonder zich duidelijk te ver klaren, had hij toch reeds teweeg ge bracht, dat een groote toenadering kwam tusschen hem en de lieden van het kasteel. huisje, waar de jonggetrouwden hun wittebroodsweken doorbrachten. Paul Vernier, blind evenals allejonge echtgenooten die hun vrouwen aanbidden, leefde in een voortdurend geluk. Niets scheen zijn hooge vreugde te kunnen verminderen. Wij moeten hierbij voegen, dat mevrouw Vernier geheel tot zich zelf was gekomen, bedaard was geworden, en had begrepen, dat zij, vóór alles, aan Paul althans de illusie van haar geluk moest geven. Zij beantwoordde zijn liefkoozingen om hem ten volle te doen gelooven, dat hij weer bemind werd, oprecht be mind. Dien dag hadden zij besloten om de plek in het bosch op te zoeken, waar Paul Vernier Mariana had ontrukt aan de handen van de Slak en Zephyrine. Na het diner waren zij op weg gegaan. Paul besprak het tooneel van toen. Hij wees de plek aan, waar de overval had plaats gehad, de plaats, waar de dief en zijn gezellin zich hadden be vonden. Mariana fluisterde Ik ben niet meer boos op deze boos wichten, door hen hebben wij elkander gevonden. Aangehouden De Amsterdamsche politie heeft een kantoorbediende aangehouden, die verdacht wordt f 1100 ten nadeele van een bank te hebben verduisterd. De man, die reeds elf jaar aldaar werkzaam was, moest cou pens verzilveren, maar droeg slechs een klein gedeelte af. De kindertoelage gehandhaafd Naar de Tel. heeft vernomen zal bij de herziening van de salarissen van het Rijks personeel de toekenning van kindertoelage in den tegenwoordigen vorm gehandhaafc blijven. —o Per fiets door een spiegelruit Een dame, die gisteren per rijwiel de Zeestraat te Zand voort afreed en de Halte straat in wilde rijden, raakte het stuur over haar rijwiel kwijt. Met volle vaart vloog zij door de groote spiegelruit van de étalage van den winkel der firma Snatlager De wielrijdster werd ernstig aan gelaat onderlip, vingers van de linkerhand en aan den linkerarm verwond. Al jong in de sorgeu Te Hoensbroek zijn deze week twee paartjes in ondertrouw, waarvan de brui den resp. 16 en 17 jaren tellen. Overvloed van sollicitanten Verleden najaar was er aan de bijzondere school te Echtenerpolder (Fr.) geen onder wijzeres te krijgen en bleef'het hoofd alleen Thans hebben zich voor die betrekking 80 sollicitanten aangemeld. Inwisseling zilverbons. De in 1922 buiten omloop gestelde zilverbons kunnen alsnog tot en met 3 December 1924 worden ingewisseld ten kantore van het agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam By de postkantoren worden ze niet meer in betaling aangenomen. Vit een paal gevallen Te Nuth bij Heerlen is de seinwerker bij de Ned. Spoorwegen, Smeets uit Heerlen bij het verstellen van seinen uit een paa gevallen en in hopeloozen toestand naar zijn woning vervoerd. Vergiftigd suikergoed Zondagmiddag werd te Veenendaal een 4-tal kinderen, resp. 10, 8, 5 en 3 jaar, zeer ernstig ongesteld, zoodat geneeskundige ïulp moest worden ingeroepen. Het bleek, dat de kinderen vergiftigd waren door het gebruik van suikergoed, dat in een winkeltje aldaar verkocht werd. )e politie nam het snoepgoed in beslag. AfsckuwelQke dood Aan den Anreeperweg te Assen is het ijk van D. P. gevonden. De man is in de jenever gestikt. Toen hij het laatste café verliot, verkeerde hij sterk onder den invloed van sterken drank en toch nam tiy nog 8 maatjes jenever mee. flroote brand Men meldt uit Breda Dinsdagavond 11 uur is in het naburige Wagenberg brand ontstaan in een pand in de kom van het dorp. In korten tyd stonden niet minder dan zeven woningen en een paar schuren, alle met riet bedekt, in lichte laaie. De ont zettende vuurgloed was ver in den omtrek te zien. Militaire der veldartillerie, die in de buurt oefeningen hielden, hielpen krachtig bij het blusschingswerk. De Bredasche motorspuit kon bij gebrek aan water geen hulp verleenen. De ruïne in het dorp is groot. Verze kering dekt de schade. Maandagnacht is te Budel de groote boerderij van den landbouwer H. Clement tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. Een groot deel van het vee kwam in de vlam men om. Een 5-jarig kind van C. werd zoodanig door de vlammen verwond, dat men voor zijn leven vreest. Verdrtiken Maandagmorgen werd uit het Noord Hollandsch Kanaal het lyk opgehaald van den 57-jarigen schippersknecht J. Pool die in dienst was by de firma Nol en Visser te Alkmaar. De man is Zondag nacht bij het aan boord gaan waarschynlyk van de loopplank gegleden. Zyn horloge wees half twee aan. Carmen te winnen, al was het eerst ook maar een vriendschappelij ke genegenhek Maar heel hard vorderde hij daarin nog nietin den regel spotte Carmen een beetje met hem. Carmen kende overigens geen grooter genoegen dan haar moeder niet te be droeven. Als de heer de Saint Hyrieix zijn ge wone dettigheid aflegde, en zich te buiten ging in alledaagsche soms sentimenteele gesprekken, dan keek Carmen niet naar hem, zij lette er alleen op, of haar moe der tevreden was over haar. Als een volleerd diplomaat, een man wien het niet aan schranderheid ontbrak, deed Firmin de St. Hyrieix zijn best om partij te trekken van dezen toestand Hij hastte zich echter niet, langzaam maar zeker volgde hij den loop der ge beurtenissen. Hij ontwikkelde een merkwaardige bekwaamheid om, zonder onbeleefd te zijn, zich te laten uitnoodigen tot deel neming aan de tochten der jongelieden. In één opzicht viel hem dat gemak kelijk, als goede buur nl./want zijn land goed grensde aan dat van de Kerlor's. Dezen dag had hij Georges en Hélène ontmoet, toen ze reeds waren uitgegaan. De verloofden gevoelden voor Saint- Hyrieix, die zoo eenzaam leefde op zijn landgoed, het medelijden van gelukkige menschen, die zouden willen, dat de geheele wereld om hen heen even ge lukkig was als zij zeiven. Hélène, meer terughoudend, sinds de gravin haar over haar plannen had on- By het zwemmen in *de Komt voor de suikerfabriek te Halfweg verdronk Maandagavond de 16 jarige J. Assman. Dinsdagnacht om 2 uur is de 21-jarige matroos H. Schlönz, uit Altona, bij het aan boord gaan van het in de Maashaven te Rotterdam liggende s.s. »Baldur« uit een roeiboot gevallen en verdronken. Na eenigen tyd is zijn lijk met een dreg op gehaald, waarna het naar de Algemeege Begraafplaats in Crooswijk is overgebracht In de haven van Zaandam is Maandag nacht om 12 uur een roeibootje, waarin 8 personen vat» de bemanning van het aldaar aangekomen Noorsche houtschi iSkardc, omgeslagen. Drie jongemannen verdwenen in de diepte en verdronken de vijf andere leden van de bemanning wisten zwemmende den wal te bereiken. De lijken van de 3 slachtoffers zyn op gehaald. Te Maastricht is Dinsdagavond de heer i. W. by het baden verdronken. Dinsdagmiddag is te Hellevoetsluis bij het zwemmen het 13-jarig eenig zoontje van den heer Knop verdronken. o Afgeklemd Men meldt uit Breda Dinsdagavond om half elf geraakte een arbeider Stappershoefs, arbeider van de S^odorl. Spoorwegen by het lossen van een waggon bij de vrachtgoederenlools met zijn voet beklemd tusschen een zwaar stuk ijzer. Verschillende teenen werden afge- demd. De man is per brancard naar het gnatius-ziekenhuis vervoerd. o firatte heidebrand. Maandag is op de terreinen van het staats- joschbeheer in de gemeente Ede, achter de bosschen van dr. G. A. Kröller, 50 60 H.A. heide afgebrand. Toen men den heidebrand byna meester was, werd opnieuw irand gezien in een aangrenzend bosch opgaand dennenhoutongeveer 10 H.A. bosch werd mede een prooi van het vuur. In verband met de plaats, midden in het Bosch, waar de tweede braud begon nen is, wordt aan kwaadwilligheid gedacht. Naar de oorzaak van de beide branden wordt een uitvoerig en streng onderzoek ingesteld. Botsing tusschen twee auto's. Dinsdagnacht omstreeks half één kwam een auto, bestuurd door T. F. D„ den hol van de Schiebrug te Rotterdam afrijden, terwijl van den Stationsweg een andere auto, bestuurd door A. F., naderde. Ver moedelijk doordat de chauffeurs elkander niet goed begrepen, ontstond er een botsing, waarbij twee inzittenden van den auto van A. F., de gebroeders B. en J. Cohen, resp. oud 35 en 39 jaar en wonende in de Hugo de Groot straat, ernstige hoofdwonden en een lichte hersenschudding bekwamen. Beiden werden in het Ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Beide chauffeurs bekwamen verder lichte verwondingen, welke ter plaatse werden verbonden. De auto's waren vry ernstig beschadigd aan voorwielen, treeplanken, etc., terwyl ver schillende ruiten waren gebroken. Ongeluk by het aftnlgen van een baggermolen. Maandagmiddag geraakten in de haven van de Arnhemsche Stoomsleephelling Maatschappij te Arnhem bij het aftuigen van een baggermolen, vier emmers in benedenwaartsche richting aan het rollen, met het gevolg dat de gehuwde werkman L. Jansen, met de emmers tusschen de ladder door te water geraakte. Gedurende den val was hij reeds dood, het hoofd werd door een der emmers verbrijzeld. Een tweede werkman liep lichte kwets uren op. De 107-jarige Nederlandsehe kolonist in Znid-Afrika overleden. In den ouderdom van 107 jaar is te Johannesburg overleden Johan Zeitsman, de laatste overlevende Nederlandsehe kolonist in Zuid-Afrika, die in 1836 aan den grooten trek heeft deelgenomen. Hy heeft meegevochten in den veldslag van de Bloedende Rivier en in bijna alle oorlogen tegen de kaffers. Hy is twee maal getrouwd geweest en had 4 zonen en 14 dochters. Hij trachtte de genegenheid van derhouden, had niets gezegd, maar Geor ges had den diplomaat uitgenoodigd om een rij toertje te maken Saint-Hyrieix had die uitnoodiging met groot genoe gen aangenomen. Carmen had deelgenomen aan den rijtoer om twee redenenvooreerst om dat zij de geliefden niet aan zich zei kon overlaten, ten tweede omdat Saint Hyrieix haar zou bezighouden, geduren de de lange uren van den middag. In allen gevalle was juffrouw de Ker lor een te welopgevoede dame om wij zigingen te verlangen in een plan, da haar broeder had vastgesteld. Zij zou zich wreken op den deftigen buurman, die haar kwelde met zijn com plimenten. Paul Vernier, deed, toen hij juffrouw de Kerlor zag naderen, eenige stappen vooruit. Mariana, bedrogen in haar hoop, niet gezien te worden, begreep nu, dat een ontmoeting met het viertal niet kon worden vermeden. Zij wist een glimlach op haar gelaat te brengen en zeide op een gemaakt blijden toon, als of zij verrast was Carmen I Meneer de Kerlor Georges en Hélène kwamen nader, de heer de Hyrieix, die geen al te best ruiter was, galoppeerde achteraan. De pikeur hield zijn paard midden op den weg staande. Wat ben ik blij, je terug te zien riep mevrouw Vernier uit met groote betui ging van vriendschap. De kunstenaar van zijn kant groette met de grootste hartelijkheid. Mariana hernam U komt onze hut eens bezoeken Wij zullen trachten u een zweem van een ontbijt aan te bieden, waarvan u de bescheidenheid zult vergeven Dat is een idee, riep Carmen uit. Is het ver? Neen, hernam mevrouw Vernier, ziet u maar links. Ziet u dat kleine spitse dak, met lei gedekt? Ja. Het is in dit behoorlijk nest, in 't groén verborgen, waar Paul en ik ons geluk voor alle jaloersche oogen hebben willen verbergen. Hemel, riep juffrouw de Kerlor uit, wat ben jij dichterlijk geworden. De beeldhouwer voegde zijn uitnoodi ging bij die zijner vrouw. De Saint-Hyrieix scheen te vinden, dat aan deze uitnodiging wel een weinig plechtigheid ontbrak, ze was niet in be hoorlijken vorm. Ook was hij niet voor gesteld aan den heer Vernier. Maar hij wachtte zich undertusschen wel eenige tegenwerpingen te maken van het oogen- blik af, dat Carmen gesproken had. Georges en Hél éne, die met huu har ten vol zeete droomen geloofden aan de idylle, Mariana schilderde, waren ver rukt. De ruiters wendden zich naar het kleine huisje, verborgen onder het blader dak, een bewonderenswaardige wijkplaats voor gelukkige jonhgehuwden. Georges gaf een teeken aan den pikeur. Iedereen sprong uit het zadel. De bedienden belasten zich met het vasthouden van de teugels. In den tuin geurden liefelijk de bloe- Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5