Bekendmaking, f B. VISSER, j(. van Herwaarden Zoon, Volksdrogisterij. F. Schreuder Zonen Firma Th. van Wijck, WAALWIJK, wegens verbouwing. Firma Th. van Wijck. Tol. 131. Bijbels en Kerkboeken Kunsttanden Smette PU ROL De Gezondhelüscommisslg, DRUKWERK Telefoon 23, HEUSDEN. VERLOREN F. Schreuder Zonen IJ. HEUSDEN. Verlangt U NET en toch GOEDKOOP bestelt dit dan bij de Firma Genoemde inrichting is gevestigd in de Autogarage van het Hotel „Het Wapen van Amsterdam." Ingang BURCHTPLEIN Engstraat 76, HEUSDEN. BEDDEN in alle soorten. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Botermarkt Rijwielbela«ting. Vanaf Woensdag 16 Juli zyn aan de post- en hulpkantoren rijwielmerken ver krijgbaar, die van Rykswege tegen be taling van f3.worden afgeven. Het belastingmerk dat zichtbaar aan de Gets moet worden bevestigd, is geldig voor een bepaald jaar, het eerste tot 31 December 4924. Het aantal rijwielen in Nederland is geraamd op een millioen of één rywiel op 7 ingezetenen. De totale opbrengst is begroot op 3.000.000. Geen rijwiel mag op den openbaren weg worden bereden zonder geldig be- lastingmerk. Wordt op den openbaren weg een rywiel aangetroffen, dat niet voorzien is van een geldig belastingmerk, dan wordt de berijder gestraft met minstens f5 en hoogstens f 25 boete. Hij, die een rywiel berydt, voorzien van een akosteloos belastingmerk* wordt, wanneer blykt, dat dit merk niet aan hem is uitgegeven, gestraft met minstens f 10 en hoogstens f 100 boete. De geldboeten zijn verhaalbaar, ook op het rywiel, onverschillig wiens eigendom het rywiel is. Elk rywiel, waarmede een overtreding is geschied, kan onmiddelyk in beslag worden genomen en dit beslag wordt des- verlangd opgeheven wanneer voor de maximum boete, dus f 25 of f 100, zeker heid is gesteld. De ambtenaren der invoerrechten en accynzen en der ryks- en gemeentepolitie hebben het recht elk rijwiel, dat zy op den openbaren weg aantreffen, te onder zoeken. Wordt het bereden, dan kunnen zij, desnoods met geweld, den beryder tot stilstand dwingen. Er worden kosteloos belastingmerken uitgereikt, niet door de postkantoren, maar vermoedelyk door de inspecteurs der directe belastingen, voor rywielen, uitsluitend te berijden door hoofden van gezinnen, die voor hun beroep of bedryf een rywiel noodig hebben en niet in de Rijksbelasting op het inkomen, voor het »loopende« belastingjaar, zijn of worden aangeslagen. Wil men in aanmerking komen voor een kosteloos belastingmerk, dan moet men zyn hoofd van een gezin, een rywiel noodig hebben voor zyn beroep of bedryf en geen f 800 inkomen, of althans na aftrek voor kinderen geen f 800 inkomen hebben. Geen belastingmerken worden vereischt voor kinderrywielen waarvan de wielen met andere banden dan luchtbanden zyn be kleed, mits de omtrek der banden niet grooter is dan vijf centimeter driewielige rywielen, kennelyk bestemd voor het gebruik van gebrekkige personen dienstrijwielen der Land- of Zeemacht, Posterijen, TelegraGe, Telefonie, Ryks- of Gemeente-politie, mits bereden door de betrokken beambten of ambtenaren vin uniform*. Een rijwiel waarop of waaraan een hulpmotor is aangebracht, wordt in het vervolg niet meer als motorrijwiel be schouwd en behoeft ook slechts van een rijwielmerk van f3 voorzien te zyn en daarvoor zooals voorheen ook geen f 6 plus opcenten gem.belasting meer betaald te worden, men, en gonsden de vlinders om de struiken. Het was er zeer bekoorlijk, Paul Vernier nam met groote gemak kelijkheid de honneurs waar, terwijl Mariana, geholpen door de oude dienst bode, een ontbijt klaar zette op een tafel. Een groot gedeelte van de beneden verdieping was door den beeldhouwer herschapen in een atelier. Hij was bezig aan een bacchante, waarvan de trekken ontleend waren aan het gelaat van zijn vrouw. Het andere gedeelte diende tot eetzaal. Er waren twee kamers op de eerste verdieping, elegant eenvoudig gemeubeld de zolder was zeer groot. Van de eerste verdieping had men een uitgestrekt gezicht over de ruime zee. Toen men het huisje gezien had, en men onder geleide van Paul Vernier terugkeerde van boven, stond het ontbijt gereed. Druiven, peren,jaardbeien, uitmuntende room, dat alles was gediend op porse leinen borden met levendige kleuren. Er was versche appelwijn, van den nie- wen oogst. De dienstmeid bracht koeken op, zoo als men ze alleen in Bretagne vindt. Men ging aan tafel. Carmen en Hélène verklaarden, dat zij nooit zulken heerlijken room had geproefd. De heeren vinden de vruchten uitste kend. Bij elk compliment scheen mevrouw Vernier verrukt. Maar inwendig was zij ervan overtuigd, dat haar rijke gasten alleen zoo spreken uit beleefdheid. „Keppie-duikelea" aaar lartellle Wy lezen in de buitenl&ndsche bladen, dat de ondernemende Amsterdammer, die op zich genomen had, al duikelend over zyn hoofd Marseille te bereiken, daar inder daad ia aangekomen. Hoe lang hy over dien weg heeft gedaan en of hy erg dui zelig is geworden van dezen 4100 K.M. langen weg, vermeldt het bericht niet. o Een sluitende Staatsbegroting raar 1925 De Haagsche rrdacteur van de »Msb.« meldt bezig met het ontwerpen van de Staats- begrooting voor 4925. Deze begrootings- arbeid is altyd een moeilijk werk maar vooral dit jaar, nu de Regeering er alles op zet om met een sluitend budget voor den dag te komen. Herhaaldelijk moeten posten Op de departementen is men thans druk weer opnieuw worden bekeken, om te zien, of er nog niet wat af zou kannen, om de begrootiog sluitend te maken. Tot op het oogenblik heeft men nog hoop daarin te zullen slagen. o Hiermede bericht ik het geachte publiek van Heusden en Omstreken, dat ik mij uit de firma DOEDEIJNS VISSER heb onttrokken, en vanaf heden voor eigen reke ning een Auto-Verhnni inrichting annex Motor- en Rijwiel handel heb opgericht. Minzaam aanfikvelend is uw geld NOOIT, indien U schoenen koopt by Wy hebben steeds het nieuwste en het beste in roorraad tegen sterk concnrreerende prijzen. Tevens verkrygbaar alle aanverwante artikelen, zooals Schoencrêmes, Veters, inlegzolen, enz. enz. Ook spons- en steunzolen welke pijn en vermoeid heid voorkomen. Waf U niet in de étalage ziet, vindt U binnen. Maat- en réparatiewerk wordt door ons ving en sterk gemaakt en keurig afgewerkt. Aanbevelend, H. VAN HERWAARDEN ZOON, Engstraat 76, HEUSDEN. 5 pet. korting. 5 pet. korting. Langendijk B 131 hoek Bornsteeg Gorinchem. Albine Schoenwit (niet geel wordend) per pak 8 cent. Kleederverf Vossenkop (waechecht) per Dubbel pak 40 cent. Zwaluwlucifers per pak 45 ct. Slaolie per liter 400 Nootmuscaat per ons 25 Witte Peper per ons 45 Closetpapier 40 42-44-45 Kastranden per 42 stuks 47 Zeeppoeder Holl. Waschvrouw 43 Glycerinezeep per pond 46 Kristalsoda±400%p. pond 3 Amoniakzeep per stuk 48 Brandspiritus per flesch 25 Muizentarwe per ons 45 ct. Creolin per liter 40 Napthaline per pond Vliegenvangers, reuzen- plakkers, met punaise, 3 voor Melksuiker per ons Arrowroot per ons Bloem v. zwavel per pond 42 Talcpoeder per pond 40 Zuiveringszout per pond 40 De Witt's Nierpillen 440 240 Shampoon 7J-40 45-20 Tandenborstels 40 25-30 35 20 40 25 45 Sunlightzeep per pak 40 Straatbezems 35 37J 50 enz. Nector Essence voor Limonade, Boldoot Eau de Cologne per flesch en per maat. AanbevelendJ. BONN EMAIJERS. Vraagt steeds Uw bondeze geeft U 5 korting. Het van ouds bekende adres voor BEDDEN, MATRASSEN en MEUBELEN is Botermarkt O, 104 HEUSDEN. GROOTE VOORRAAD Concurreerende prijzen. Soliede waren. EIKEN SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN. GESCHILDERDE SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN. SALON-AMEUBLEMENTEN. HUISKAMER-AMEUBLEMENTEN. KANTOOR-AMEUBLEMENTEN. Ryke keuze in Eiken Buffeten, Eiken Schrijfbureaux, Bureaufauteuils, Tafels en Tafeltjes, Wandkasten, Hoedenhangers, Kapstokken, Thee- kasten, Spiegels en Schilderijen. Voorts: Kinderwagens Kinderstoelen Looprekken. Groote voorraad STOELEN (minstens 50 soorten). Ongeschilderde Keukentafels, in diverse maten. Hospitaaldoek. Leerdoek. Spiegelkoord. Wollen dekens (alleen echt Leidsche), Satinet- en Moltondekens. Matrassen in alle soorten en maten. Vulmaterialen als Veeren, Kapok, Paardenhaar, Crin-Vègetal, Zeegras enz. per pond. Geschilderde Ledikanten, Waschtafels, Nachtkasten, Tafels, Linnen en Penantkasten. Alle soorten kleine Menbelen. Botermarkt O, 104. HEUSDEN. DER Met de stoffeeringsartlkelen, beelden, schilde rijen wordt op denzelfden voet voortgegaan. Deze week worden de meubelen geprijsd. Aanbevelend, in verschillende pryzen voorhanden in den boekhandel van de Firma L. J VEERMAN, Botermarkt, HEUSDEN. Eind 114, b/d Waterpoort, 13illijlse pryzen. behalve ZONDAGS. [Verkriflb. bij dpolh. en'firotjisfën gezeteld te Heusden, ontvangt klachten over onderwerpen de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen Zij is samengesteld als volgt: H. PRINSEN te Haarsteeg, Voorzitter, W. C. STAL te Heusden. Dr. A. J. O VERBOSCH te Almkerk. P. J. VAN GRIETHUIJZEN te Werkendam, A. VAN DE WIEL te Drunen, W. F. HILWIG te Heusden. F, II. RIJ PST RA te Woudrichem, H.J. VAN EGGELEN te Heusden. Secretaris. Zij meende een spotachtigen glimlach te zien om den mond van Carmen, die daaraan in de verste verte niet dacht, en zij had een gevoel, alsof juffrouw de Penhoët met haar spotte. Daarom zeide zij U zult mij moeten verontschuldigen, waarde gasten, dat ik u niet het prach tig porselein en het schitterend kristal van Kerlor kan voorzetten. Maar. Georges en Hélène hoorden maar half deze woordenin hun liefde vonden zij dit bekoorlijk hutje heerlijk en stelden zij zich voor, dat ze hier samen leefden. Carmen, die misschien het best nog de huichelarij harer bloedverwante kon hebben bemerkt, gevoelde zich zeer me lancholiek. Zij dacht bij zichzelf, dat zij heel graag zou hebben gewild, dat kapitein Robert d'Alboize de plaats innam, die, dankzij zijn diplomatieke maatregelen, nu de Saint-Hyrieix bezet hield. Van het eerste oogenblik af, dat zij Robert d'Alboize terugzag, had Carmen zich verbeeld, dat zij een vriend terug vond, van wien zij maar tijdelijk was gescheiden. Hij was echter weer vertrokken, maar ditmaal had hij beloofd om spoedig terug te komen. Hij zou er zijn op den dag van het huwelijk van Georges en Hélène. Waarom was hij nu gaan zwerven langs de kusten van Bretagne Hij zou het hier nu zoo mooi hebben gehad in deze hut, waar Mariana en haar man de genoegens der wittebroodsweken smaakten, waar Georges de Kerlor en binnen enkele dagen hun hetzelfde ge luk te beurt zou vallen. Carmen zuchtte zij verlangde, dat het ook haar beurt zou worden voor het geluk. Alleen de heer Saint-Hyrieix, die zich niet op zijn gemak gevoelde, bleef even stijf. Hij luisterde naar de verontschul digingen van Mariana en zeide op be schermenden toon O, op het land moet men niet al te veeleischend zijn I Mevrouw Vernier werd boos, indien zij het had durven wagen, zou zij den diplomaat een woord hebben toegevoegd, dat hem vreemd zou doen opkijken. Paul Vernier, met zijn openhartig ka rakter, hetwelk altijd maar op een uit- noodiging wachtte om zich te openbaren, straalde van opgetogenheid, toen hij be merkte, dat zijne gasten het zoo goed beviel in de kleine hut, waar zij, schoon niet schitterend, toch hartelijk werden onthaald. Mariana, altijd glimlachend, ondanks al het hetgeen er in haar omging, deed of ze het te druk had met de bediening. Zij bood vruchten, koek en room aan, beknorde zacht haar echtgenoot, als hij de glazen leeg liet staan. Zij bemerkte, dat de karaffen leeg waren, en er een in elke hand nemende, en ondanks de tegenspartelingen van Paul, die zich naar den kelder wilde begeven, was zij het, die er zich mee belastte ze te vullen. Georges en Hélène waren opgestaan, terwijl Carmen en Saint-Hyrieix met den I lippen Bij mij. Hoe durven hadden Hélène de Penhoët er aan dachten, dat beeldhouwer een onderhoud over kunst deze zag hem met een glimlach van ver rukking aan, Hun hart was vol liefde, zij gevoelde een onuitsprekelijk gelukdeze stilte onder de hoornen bracht hen in verruk king. Mevrouw Vernier moet wel gelukkig wezen, zeide Hélène. Inderdaad, hernam Georges, zij be woont hier een hoekje van een aardsch paradijs. De jongelieden schijnen veel van el kaar te houden. Ja, hier heerscht het stille, het ver borgen geluk, dat met de slagen van het noodlot spot. Weldra zullen wij op onze beurt zeer gelukkig zijn. Ja, mijn lieve Georges. Wij ook, wij zullen jaloersche blikken trotseeren. Wij ook, wij zullen elkaar aanbidden. Maar hoe zullen we doen om elkaar nog meer lief te hebben? Dat zal moeilijk gaan, zuchtte juffrouw de Penhoët. Maar ik geloof toch, dat het ons zal gelukken, ik voor mij al thans, ik moet u eiken dag meer bemin nen dan den vorigen. Georges drukte haar ]aan zijn borst. Op dit oogenblik kwam Mariana weer uit den kelder de beide verliefden had den haar niet bemerktzij verborg zich achter een grooten olm en zulk een hef tige toorn steeg in haar op, dat het weinig had gescheeld, of de karaffen in haar hand waren gevallen. Zij zeide tusschen haar samengenepen ze het wa gen."'t Is ongelooflijk! En haar schitterende oogen bleven gevestigd op het paar, dat zich omstren geld hield. Mariana, die reeds al haar geestkracht noodig had gehad nu deze beiden onder haar dak waren, voelde, dat zij nu zou bezwijken. Nooit, sedert zij de vrouw van Paul Vernier was, had zij zoozeer begrepen, dat haar leven verwoest was. Een ge voel van grooten haat van wraakzucht steeg in haar op. Gelukkig voor haar vervolgden de verliefden hun wandeling. Mariana had nu den tijd om tot zich zelf te komen, en toen zij in het huisje trad, deed zij het met de meest moge lijke bevalligheid en koelbloedigheid. Georges en Hélène traden weldra weer binnen. In hun oogen kon men nog de goddelijke geestdrift hunner zielen lezen. Een warme teederheid ging uit van hen. Mijn waarde meneer Vernier, zeide Georges op een warmen toon, wij weten niet, hoe wij u genoeg zullen bedanken voor uw onthaal. Wendt u, zeide de van genoegenstra- lende schilder, tot mijn vrouw. Dat is waar, vervolgde Georges, het is mijn nichtje, dat deze gelukwenschen verdientzij zal ze dan ook willen aan nemen. Wordt vervolgd.) a stukloopen en schrijnen der huid, verbrande hufa door de Zon,shjk<Jeloopen voelen.Gebruik L.J.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6