Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Firma JOH. DE MOL, theekopje, Speciaal adres voor Werkmansgoederen. CONCERT voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. genezen, zooals de Heer G. KOOLMA te Ulrum [Gr.], ons verklaarde. Telefoon 715. Manehesterbroeken 4.25 Pilobroeken (prima) 4.75 Blauwe jassen (kleurecht) 2.95 Blauwe Boezeroenen 1.55 dellijk per ziekenauto van het Roode Kruis naar het ziekenhuis te Noordgouwe ver voerd kort na aankomst is hij overleden. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. o De salarisverlagingen Men verneemt, dat de salarissen van de ministers, hoofden van departementen van algemeen bestuur, met ingang van 4 Jan. 1925 op f 15.000 per jaar (vroeger f18.000) zullen worden gebracht. De sa larissen der secretarissen-generaal der depar tementen zullen met f 500 worden verlaagd. De salarissen der ambtenaren met den rang van administrateur blijven ongewijzigd. Twee jengens verdronken Tusschen steigers 8 en 9 aan de De Ruyferkade Amsterdam is, volgens ver klaring van een 6-jarigen jongen, zijn 4-jarig broertje te water gevallen en verdronken. Dreggen had geen resultaat. In het Noordzeekanaal is by het zwemmen een 10-jarige jongen vermoedelijk verdronken, terwijl zijn 11-jarig broertje door een schip per met behulp van zyn vlet gered is. Dreggen naar den vermiste had geen resultaat. Winterdienst Ned. Spoorwegen De winterdienst op de Nederlandsche Spoor wegen zal 5 October in werking treden. Yan den toren gevallen Bij den aanbouw van den toren te Swal- men is de leidekker Schefïer uit Venray gevallen en dood opgenomen. Door den bliksem gedood Te Burgerbrug, gemeente Zijpe, is de vrouw van D. in haar woning door den bliksem gedood. —o Aan brandwonden overleden Het driejarig kind van den landbouwer Nijmeyer, te Enter, is in een pot met kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Gevaarlek speelgoed Het kind van den arbeider K., te Run- schoten, verwondde zich met een schaar ernstig aan het oog. Het jongetje is aan de gevolgen overleden. o Drie vingers afgekneld De werkman Gibbon, wonende Bosch- weg te Gouda, kwam in de fabriek van den heer Vergunst, waar hy werkzaam is, met zijn rechterhand tusschen een z.g. exenterpers, drie vingers werden Gibbon afgekneld. Een gezwel ter grootte van een werd in 3 dagen radicaal Gezwellen, steenpuisten, bloedvin nen, negenoogen, snij- en brandwon den, baard-, ring- en dauwworm, zwerende borsten, open beenen ge nezen volkomen en vlug door de Oprechte Winsnmer Zalf. Alleen echt wanneer ieder bus voor zien is van ome handtcekeningi J.C. DE YRIES. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gron.) Verkrijgbaar p. bus A 75 cent en fl.35 bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn.Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers,Hoogstraat. De bevolking van Noerd-Brabaut Blijkens het verschenen Provinciaal Bjj- blad, bedroeg de bevolking der Provincie Noord-Brabant op 1 Januari 1924 779,865 inwoners, zijnde 16847 meer dan op 1 Januari van het vorig jaar. De 25 meest bevolkte gemeenten zyn Tilburg 67738 Eindhoven 55513 's-Hertogenbosch 40998 Breda 30400 Helmond 20843Roosendaal 20398 Bergen op Zoom 19583Oosterhout 14394 Princenhage 13872; Oss 12246; Boxtel 10258 Ginneken 10036 Loon op Zand 9598 Steenbergen 9345 Waalwyk 9169 Etten 9007 Deurne 8944 Zevenbergen 8807 Vught 8615Dongen 8047 Teteringen 7545Uden 7186Veghel 7169 Schijndel 7166 Raamsdonk 7084. PLAATSELIJK NIEUWS. te geven door de Fanfare der H. Familie van Heusden, Directeur, de Heer W. van Heivoort te Nieuwkuijk, op de Muziektent op Zondag 3 Augustus des avonds 8 uur. Programma. 1. Honneur aux Second, Pas Redoublé. 2. La Fète Triomphale, Fantaisie. 3. Mignonnette, Ouverture. 4. Festival Marsch. Pauze. 5. Neèrlands Vreugd, Nat. Volksmarsch. 6. La Speransa, Fantaisie. 7. Voix Romaines, Valse de Concert. 8. Finale. Hensden. Het concert door de ïHeus- densche Harmonie*dat wegens omstan digheden moest worden uitgesteld, zal nu plaats hebben op Zaterdag 2 Aug. des avonds half acht. Op 30 Juli j.l. werd alhier een keuring gehouden tot toekenning van het Militair Certificaat 1925 aan fokmerriën. Aangeboden werden 23 merriën. Op deze keuringen wordt de uitslag niet defi nitief vastgesteld. Eerst na afloop van alle keuringen in de verschillende Provinciën wordt vastgesteld door de M. C. commissie, aan welke merriën het M. C. wordt toe gekend. Da eigenaars dezer merriën ontvangen daarvan bericht voor het dekseizoen. Het M. C. wordt telkens voor den duur ven één jaar toegekend. Voorloopig wer den goedgekeurd De driejarige bruine »Hinigra« van W. Rooseboom te Nederhemert, de 9-jarige bruine »Calie« van A. van Loon te Del- wijnen, de 40 jarige vos »Billy« van den- zelfden, de 6 jarige »Ena« van C. van Koijk te Genderen, de 10-jarige bruine «Berendina* van Gebr. den Treffer te Kerkwyk, de 8-jarige koperbruine »Def- tige I* van dezelfden, de 20-jarige bruine »Rosac van Jac. Buijs te Herpt, de 3- jarige vos van J. de Waal te Wyk, de 6-jarige bruine van B. Nieuwkoop te Wijk, de 5-jarige bruine >Gamonde« van W. G. J. Branderhorst te Eethen, de 11-jarige zwarte »Arosa« van A. W. Verhoeven te Herpt. Mede werd aangeboden de hengst »Gre- gulus« van O. van de Werken te Neder hemert. De beslissing omtrent dezen hengst zal ook eerst later worden genomen. Donderdag slaagden te Breda voor het Mulo-diploma A, de leerlingen der MULO-schoolDina v. d. Pol alhier, Bastiana Kuijpers te Nederhemert, B. A. v. d. Pol te Wykvoor diploma B, de leerling Harry v. d. Pol alhier. Een mooi succes voor onze MULO-school. Woensdagmiddag half drie vloog een vliegmachine van de Kon. Ned. Lucht vaart My. van Nederland en Koloniën, af- deeling foto technischen dienst te Rotterdam twee malen zeer laag over onze stad. Er werden foto's genomen van de scheepswerf van de firma de Haan en Oerlemans. Aalburg en Heesbeen. Tot Predikant der Ned. Herv. Gem. alhier, is beroepen Ds. Kruyt te Nieuwe Tonge. Aalburg. In het gezin van C. B. is thans het derde geval van Roodvonk ge constateerd. Gelukkig is de ziekte van geen kwaadaardigen aard. Almkerk. Woensdag 30 Juli j.l. had alhier de keuring plaats voor het Militair Certificaat 1925 van fokmerriën. Van de 36 aangebodene werden de vol gende 20 voorloopig goedgekeurd: de 12- jarige lichtbruine »Sara« van B. D. van Tienhoven te Haarlem, de 5-jarige »Gie- neke* van W. H. A. Millenaar v. Her- wynen te Babiloniënbroek, de 8-jarige »Di- vina* van G. H. Straver Jz. te Babiioniën- broek, de 6-jarige donkerbruine »Fienata* van denzelfden, de 9-jarige »Corrie XII« van A. de Lorm te Andel, de 5 jarige >Giba« van denzelfden, de 3-jarige »Ir- binac van A. de Jong Cz. te Almkerk, de 13-jarige donkerbruine »Zon I* van den zelfden, de 4-jarige vos »Helinine« van denzelfden, de 8-jarige bruine »Darzina Ic van J. M. Blanker8 te Almkerk, de 5- jarige xGhorka I* van denzelfden, de 3- jarige »Iwoniac van denzelfden, de 3-jarige donkerbruine »Iroza« van A. v. d. Stelt te Nieuwendyk, de 9-jarige lichtbruine >Clemma I* van J. W. Dibbits te Andel, de 4-jarige lichte vos sHubbina I* van T. v. Breugel te Almkerk, de 3-jarige zwarte van A. Straver Wz. te Babiloniënbroek, de zwarte >van B. D. van Tienhoven te Haarlem, de 9-jarige «Corsette I« van W. Straver Az. te Babiloniënbroek, de 4-jarige zwarte >Honga« van Wed. C. Leemans te Werkendam, de 10-jarige zwarte van C' Groeneveld te Dussen. Op de j.l. 30 Juli gehouden M. C. Keuring alhier, werd het certificaat toege kend aan de paarden van de heeren Gebr. Blankers, A. de Jong en T. v. Breugel. Capelle. Bij de j.l. Zaterdag gehouden aanbesteding voor de vernieuwing der haven- beschoeiïng te Labbegat werd ais volgt ingeschreven A. en M. Visser, Papendrecht f10817. A. Dikkenboom, Utrecht - 9770. J. v, d. Heuvel, Made 9190. C. Michael, Vryh. Capelle - 8875. Th. Blijleven8, Made - 8095. A. A. de Graauw, Waspik - 7975. C. Verwater, Made - 7943. M. v. Gils, Oosterhout - 7875. De gunning werd aangehouden. By de j.l. gehouden inschrijving voor het verfwerk der Ned. Herv. Kerk te Sprang werd dit opgedragen aan de wed. J. J. v. d. Waals en Zonen alhier. By het te Breda gehouden examen behaalde onze dorpsgenoot P. van der Linde h6t M.U.L.O. diploma. J.l. Donderdag maakten de kinderen der hoogste klassen van de O. L. School in de Nieuwstraat alhier onder leiding van het onderwyzend personeel een schoolreisje naar Amsterdam. De echtgenoote van den heer A. Hoefnagel aan de Hoogevaart alhier kwam bij haar werkzaamheden dermate te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen, die constateerde, dat een rib gebroken was. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. Kerst, onderwijzer aan een M.U.L.O. school te Delft, werd ook dit jaar weder aangezocht zitting te nemen in de examen commissie voor M.U.L.O. en wel te Breda en den Haag. Werd vorige week door ons na mens den betrokken kerkeraad medege deeld, dat Ds. Montfrans te Sommelsdijk een beroep had ontvangen naar de Ned, Herv. gemeente aan den Loonschendjjk, thans echter wordt op verzoek van ge noemd college medegedeeld, dat deze be roeping wegens onvoorziene omstandigheden niet door kon gaan. Dussen. Dezer dagen had 't zoontje van den heer H. T. alhier, (terwijl hij achter op de fiets wilde stappen) het on geluk met zijn hand tusschen 't achterwiel bekneld te raken, met 't gevolg dat hij een hevig bloedende wond opliep. J.l. Zaterdag had het kind van den heer A. v. d. S. aan den Rijksstraatweg het ongeluk, in een onbewaakt oogenblik onder een fiets te geraken, met 't gevolg dat de kleine zich flink bezeerde. Drunen. Veiling 29 Juli 1924. Kruisbessen 716 cent per K.G. Erwten 8—22 Aardbeien 28 Frambozen 32 Zwarte bessen 33 Roode bessen 928 Witte bessen Tuinboonen 2—4 Snij 22 Wagenaars Duitsche boonen Princesse boonen 2526» Diverse boonen Appelen Peren Morellen Janbazen Sjalotten Kersen 3|—25 1|16 7—15 15 i Bloemkool Roode kool Witte kool Savoye kool Spitskool Komkommers Perziken Augurken 8—12 4— 5J li—4 11 25—60 i t stuk. 100 st. Genderen. De prijzen der vette varkens zyn bij levendigen handel stijgende. Men besteed momenteel 32J 33 ct. per pond, levend gewicht. Nederhemert. Zaterdagavond gaf het fanfarecorps »Oefening en Uitspanning* uit Wijk in den theetuin van den heer O. v. d. Werken alhier een welgeslaagd con cert. Het talrijk opgekomen publiek heeft zeer genoten van de mooie muziek. Naar wij vernemen zal Zaterdagavond de gunstig bekende fanfare ^Volharding* uit Kerkwijk een concert geven. Oudendijk. Verbetering. In het verslag aRingrijderij te Oudendijk* stond opgegeven als pryswinner voor versierde rijtuigen, de heer Van Drunen en dame, dit moet zyn de heer H. Ottevanger en dame. Vorige week Donderdag hield de Bond van Muziek- en Zanggezelschapen in 't Land van Heusden en Altena en de Bommelerwaard haar aangekondigd festival. De opening had plaats door den Eere- Voorzitter, de heer P. Verhagen, in tegen woordigheid van Eere-Comité, Uitv. Comité, Voorzitter van den Bond en verschillende Voorzitters en Directeuren van de aange sloten vereenigingen. Nadat allen zich in de muziektent hadden vereenigd, sprak de Eere-Voorzitter een woord van welkom, wees er op, dat dit festival reeds het 5e jaarfeest van den Bond was, en wenschte het Hoofdbestuur daarmede geluk. Hij meende dan ook dat zoo'n samenkomst, waar elke vereen, tracht iets moois voort te brengen, zeer nuttig werkt om het gehalte van muziek en zang te verbeteren. Als oud-voorstander van de kunst, citeert hij dan ook 't volgende »AI wat goed en braaf is zingt, Zingen is de lust van 't leven. 't Zij de blyde landjeugd springt, Of de grysaard zit te beven. Alles zingt en kweelt zyn lied, Slechts de boozen zingen niet. Na nog de beste wenschen te hebben uitgesproken voor het welslagen van het festival, besluit hy onder daverend applaus de feestrede. Nadat nog de eere-wijn is rondgediend, speelde de muziekvereen. ïKunst na Strijd*, als feestvierende vereen., de eerste drie nummers, waarna om beurten door Muziek- of Zangvereen. de muziekkoepel wordt betreden en tracht men, zy het dan ook niet om prijzen, 't beste te geven wat mogelyk is. Tot slotnummer van deze feesten kwam 't Bondslied, woorden en muziek van J. Spierings, thans voor de verschillende Zang- vereen. met »Kunst na Stryd* door hem gederigeerd. Opgewekt klonk over 't veld Hier vereenigd, vast omsloten Door den hechten vriendschapsband Voelen wij ons bondgenooten, Niet gedeeld door rang of stand. De heer Spiering had veel succes met dit nummer en werd door het Uitvoerend Comité daarmede gelukgewenscht. Ook het verdere van den avond zou zeker goed geslaagd zyn, zoo niet onweers- huien, gepaard met veel regen, de vele bezoekers naar huis dreef. Ondanks de vele regens, slaagde het vuurwerk, geleverd door de firma de Kat te Leiden, byzonder goed. Ook de verlichting, aangelegd door de firma v. Eeden te Werkendam, voldeed in alle opzichten. De politie uit Woudrichem, die het verkeer regelde en toezicht hield, had geen moeilyke taak, daar alles zeer ordelijk toe De door het Uitv. Comité uitgeloofde pryzen, voor elke 200ste bezoeker(ster), vielen ten deel aan J. Kant Azn., Rijswijk, inktstel. Cbr. v. Ryswyk, W'chem, portemonnaie met inhoud. B. v. Vugt, Biesbosch, taschje. Joh. Kamp, Sleeuwijk, vruchtenschaal. De prijzen werden in dank door hen in ontvangst genomen. Nu het festival weder tot het verleden behoort, dankt het Uitv. Comité allen, die hieraan medegewerkt hebben, tot het wel slagen van dit feest en de goede orde op het terrein hebben weten te bewaren. Sprang. Mej. Groenendijk, onderwij zeres aan de Chr. School alhier, slaagde te Eindhoven voor 't examen nuttige hand werken. Maandag en Dinsdag maakte de Geref. Knapenvereeniging sSamuëk alhier een uitstapje naar Rotterdam. Een bezoek werd gebracht aan het Museum, Dierentuin, de drukkerij der Uitgevers-My. »Libertas« en een boottocht werd gemaakt door de havens. Hoogst voldaan keerde den jongens huis waarts. De Ned. Herv. knapenvereeniging bezocht onderleiding van de heeren Timmer mans en v. Drongelen j.l. Dinsdag te Amsterdam het Rijksmuseum en de Artis met den trein van 40.15 arriveerden deze knapen te Waalwijk. In jolige stemming keerde men huiswaarts. Sleenwijk. By besluit van Ged. Staten zyn vooigoed vrijgesteld van den Dienstplicht de ingeschrevenen B. de Bok C. B. v. Drunen C. den Haan J. Kant M. H. de KeizerS. O. MeerburgG. G. v. d. NötC. Oldenburg; P. v. Pelt; G. Pruissen en W. Vroegh. Wijk. Den 4den October zal het fanfare corps fOefening en Uitspanning* alhier 20 jaar bestaan. Naar wy vernemen denkt de vereeniging dit feit eenigzins feestelijk te herdenken en wel door op dien dag een humoristenwedstrijd te organiseeren. De uitnoodigingen hiertoe zyn reeds ver zonden. Verder zal het 20-jarig bestaan by genoegzame deelname worden gevierd, door het houden van een Nationaal Concours voor harmonie en fanfaregezelschappen op Hemelsvaartdag of Pinksteren 1925. Verschillende eerste ingezetenen der gemeente hebben zich reeds bereid ver klaard zitting te nemen in de te vormen comité'8, terwijl reeds meerdere pryzen zijn toegezegd. De landbouwer M. v. Bergeijk kwam Donderdagmorgen tot de onaangename ont dekking dat een vet gemest kalf dood in het hok lag. Nog steeds neemt het mond- en klauwzeer in onze gemeente een grootere omvang aan. Ook vele varkens zyn reeds aan deze ziekte lijdende. Naar wy vernemen, hebben de leden der Commissie, die advies heeft uit te bren gen over de voorgestelde vereeniging van gemeenten, allen hunne betooeming aange nomen. De zwaarbeladen vrachtauto van den boterhandelaar E. v. B. alhier, zakte met een wiel door den zolder van zijn pakhuis. Gelukkig bleef de auto op een balk hangen en liep het ongeval daardoor goed af. Werkendam. Naar wij uit goede bron vernemen heeft Mejuffrouw J. W. Rensen alhier het voornemen om tegen 1 Januari 1925 ontslag te vragen als hoofd der ge meentelijke bewaarschool. Mejuffrouw Rensen heeft die functie ge durende 42 jaren op bijzonder verdienste lijke wijze waargenomen en door hare vele goede karaktereigenschappen heeft zij zich de achting en genegenheid der Werken dammers in ruime mate weten te verwer ven. Als bewaarschool-onderwyzeres ken merkte zij zich door bijzondere hoedanig heden, terwijl zij als mensch door haar vriendelyk en voorkomend optreden de harten van oud en jong, van ryk en arm voor zich wist te winnen. Met groot leed wezen zal dan ook het bericht van Juf frouw Rensen's voornemen vernomen wor den, niet slechts door de inwoners van Werkendam, maar ook door hare vele oud leerlingen daar buiten. Immers zijn Juffrouw Rensen en Wer- kendam's bewaarschool één en die school is moeilijk denkbaar zonder haar tegen woordig hoofd. En dat nu de naam van Juffrouw Rensen in het eerstvolgend kalen derjaar niet meer aan de bewaarschool zal zijn verbonden, zal stellig velen weemoedig stemmen. Op het 29 Juli gehoudén examen te Rotterdam voor Nuttige handwerken slaagde met lof Mej. C. Bogers alhier. Het Oranjefeest ter herdenking van de verjaardag van H. M. de Koningin zal alhier gehouden worden op Woensdag 3 September. Firma ALPH. HUPSCH v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2