DROGISTERIJ L. GOOPS INSECTENPOEDEL INSECTENPOEDERSPUITEN. Bijbels en Kerkboeken GORINCHEM Arkelstraat A 490. 4'2 "o Deposito's Effecten Coupons. Groothandel in Reiziger Komt li op aanvraag gaarne Men. Bamberger Rattendood Firma SCHOON HEUSDEN. OPGERICHT 1816. VRAAGT PRIJSCOURANT Fabriek van Bedden, Matrassen, CHARLES SCH Telegram-adres KEUNEN. Telefoon Interc. No. 8. Alle soorten prima belegen WIJNEN, LIKEUREN en GEDISTILLEERD, aan scherp concurreerende prijzen Per pak 40 cent. ontvangst der cliëntèle, voor het afleveren van het werk en tevens voor het verkoo- pen van fotoartikelen. Onmiddellijk achter den winkel is een keurige ontvangkamer, waar weer allerlei fotografisch werk in verschillende procédé s geëxposeerd wordt. Het atelier vormde echter een beziens waardigheid, want daarmee zou men zelfs in een wereldstad geen slecht figuur maken. Het atelier beslaat uit een mooie ruimte en bevat alles, wat men voor een goed be drijf wenschen kan, een keurig modern toestel met uitnemende lenzen, een groote sorteering practische en smaakvolle atelier meubelen, mooie achtergronden, kortom, alles in de puntjes. Na hier enkele oogenblikken te hebben rondgekeken, begaven we ons ook naar de werkkamer, die zich bevond in het sous terrein van het huis, een zeer practische plaats voor een fotografische werkplaats, omdat de temperatuur er bijna steeds ge lijkmatig is en men weinig hinder heeft van warme zomertemperatuur en koude in den winter. De overige vertrekken toonden duidelijk, dat wy op bezoek waren bij iemand, die het vak met liefde en kennis van zaken beoefent. Voor het vergrooten vonden wy aanwezig een uitnemende verticale ver- grootingsinrichting, waarmee de heer De Jong zijn talrijke vergrootingen zelf ver vaardigt, op welken tak van werk hij zich dan ook by voorkeur toelegt. Raamsdonkveer. Door den Raad dezer gemeente werd besloten de keur- loonen van vee en vleesch in den kring Raamdonk niet te verlagen. Aan het Bestuur der Bijz. Herv. School zal de gevraagde medewerking verleend worden inzake aanschaffing van schoolban ken ten behoeve van de M.U.L.O. De gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der L O.-wet werd vastgesteld als volgtvoor de Dorpsche scholen f 10.07 per leerling en voor die der lagere scholen op 't Veer f 7.25; voor die der M.IJ.L O. scholen f 15.83! per leerling. De voordracht tot Zetter der Rijksdirecte belastingen werd opgemaakt als volgt lo. D. Lankhuizen. 2. J. B. Zijlmans. 2o. J. P. v. Dongen Torman. 2. P. Broeders. Het ruimen van privaten zal niet van gemeentewege geschieden, terwijl voor het ophalen van vuil geen belasting zal worden geheven. Aangezien de kosten te groot zoude zijn, zal geen zweminrichting in deze gemeente ingesteld worden. De opbrengst voor de Generale-kas bedraagt alhier f 32.64. P. v. d. Linde te Capelle en P. de Rooij Kz. beiden leerling van de Herv. M.U.L.O. op 't Veer, slaagde voor het Diploma A. MULO.-examen. Daardoor slaag den al de zes candidaten dier school. Een prachtig succes. Bij den heer Sneep, Prov. Verte genwoordiger, kwam gedurende de maand Juli f 17.25 in voor de Duitsch-Oosten- rijksche Onderwijzers. Veen. Ds. Roelofse uit Zeist hoopt Zondag 10 Augustus a.s. des voorm. half tien en des namid, half zeven O.T. voor de Ger. Gem. op te treden. Marktberichten. 's BOSCH, 30 Juli. Op de markt van heden werden aangevoerd 1730 stuks, 682 stuks hoornvee, 888 biggen, 32 zeugen, 36 schapen en lammeren, 92 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f280 k f425, kalfvaarzen f270 a f 380, magere ossen en koeien f 185 a f 290, vette ossen en koeien le kw. 62J, 2e kw. 52, ct. p. p., pinken f140 a f210, zeugen f 50 f90, biggen fl.25 k f 1.50 p. w. schapen f 25 f 40, lammeren f 15 a f 25. Aanvoer matig. Handel lui pryshoudend, ZALTBOMMEL, 29 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 158 biggen, prys van f6 tot f 12. 42000 eieren, prys p. st. 6| a 7J ct. 780 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter f4.32j, boerenb. f 1.30 a f4.45. De Rotterdawsehf eierveiling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.90f8.65 Eendeieren f 6.45f 7.40 Aanvoer 211000 stuks. GORINCHEM, 28 Juli. Op de vee markt waren aangevoerd 250 runderen, 6 nuchtere kalveren, 254 overloopers, 725 biggen, schapen, lammeren en 2 geiten of bokken. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 300f450 melkkoeien f200f350; kalfvaarzen f275f350; guiste vaarzen f180f240; pinken f160 f240; graskalveren f50f80 nuchtere kalveren f 28 f 35, overloopers f 18f 32, biggen f 7f 15 schapen f f lammeren f f ROTTERDAM, 29 Juli. Aanvoer 147 paarden, 19 veulens, 863 magere en 687 vette runderen, 180 vette kalveren, 240 graskalveren, 282 nuchtere kalveren, 240 schapen of lammeren, 127 biggen, 7 bokken of geiten, 27 varkens. Koeien f 0.42! a f 0.62!Ossen f 0.52 a f 0.59 stieren f 0.42J a f 0 53kalveren f0.70 a f 0.87!, alles per kilo. Melkkoeien f 360 a f 480, kalfkoeien f380 a f475, stieren f190 a f490, pinken f130 a f215, graskalveren f70 a f 110, vaarzen f230 a f305, werkpaar den f200 a f350, slachtpaarden f 100 a f200, hitten f170 a f300, veulens f60 a f90, biggen f7 a f 14, varkens f 17 a f30, slachtkalveren f20 a f 25, fokkal veren f 20 a f 30. («asthuisstr.—hoek f laarstraat, GOIUNCHEM in verschillende pryzen voorhanden in den boekhandel van de Firuia L. J. VEERMAN, Botermarkt, HECSDEN- Onschadelijk voor huisdieren. GORINQQEM. Aan verlaagde prtyzen. DegelQk en soiled. Levert SPRINGVEERENMATRASSEN in alle maten en kwaliteiten, van ouds bekend, altijd gefabriceerd, ook om zoo te beslapen. KAPOK-matrassen, degelijk en solied gemaakt. SPIRAAL-matrassen, goed vertint met veeren. Ook verkrijgbaar in bedstede in alle maten. Veeren- en kapokbedden, in alle soorten en kwaliteiten verkrygbaar. Alle vulling voor bedden en matrassen, per pond verkryg baar, zooals veeren vanaf 60 ets. per pond. Kapok, Paardehaar, Creu-Vegetal, Alpengras, Zeegras enz. Verschillende kwaliteiten Damast, Stórs-linnen, Veeren en Kapok Tijk, Overtrek en Jutte, alsook onze bekende Stroomatrassen. De echte Leidsche Wollen Dekens, in alle prijzen. Creton-, Satinet-, en Molton Dekens en witte Spreijen. Hospitaaldoek en Leerdoek in verschillende pryzen. als: Eiken Buffetten, Linnenkasten, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Theekasten, Piede-Stalle, Kapstokken, Parapluibakken, Werkmandjes, enz. Geschilderde Kasten in alle maten, Tafels, geschilderd vanaf f 5.90, Waschtafels, Nachtkastjes, Huiskamer stoelen, vanaf f 2.50. Groote keuze. Clubfauteuils. Groote sorteering in eiken en andere soort Spiegels. Alle soorten SCHILDERIJEN, LANDSCHAPPEN, flink formaat, f 5 30 per paar. Prachtige Schilderstukken. Geschilderde Ledikanten vanaf 8.50, 2-persoon, geheel vervaardigd van goed hout. Vloerbelegging, als: VLOERZEIL, COCOS, LOOPERS, MATTEN, CH1NAMATTEN, ook per el. Tapis Beige en Koehaarkarpetten, met bybe- hoorende Matjes en Kleedjes. Het steeds goedkoopste Magazijn. Minzaam aanbevelend, Wijksche poort no 2. EEDSDEN". Kapitein Alboize zou zich ongetwijfeld minder gehaast toonen om Carmen het hof te maken, indien hij wist, dat binnen enkele dagen juffrouw de Kerlor zal heb ben opgehouden een goede partij te zijn Mevrouw Vernier stelde thans haar gave van opmerking ten dienste van een bespieding van Carmen en Robert. In het eerst te midden van zoo drukke be zigheden, had zij geen acht geslagen op de ontmoeting der beide jonge lieden, maar de herinnering aan de bijzonder heden was langzamerhand weer bij haar opgekomen. Zij herinnerde zich weer de buitenge wone opgewondenheid, waarmee Carmen indertijd verteld had van het feest in de Russische ambassade. Mariana wist, dat haar nicht heel spoedig in geestdrift kwam, maar Car men had gedurende langer dan een week gesproken over kapitein d'Aiboize, over zijn geestige gesprekken, over zijn talent als danser. Mariana had den spot gedreven met deze extase, en er was geen sprake meer geweest van Robert, tot op het oogen- blik, dat Georges, in het begin van dit verhaal, er toe gekomen was om den naam van den officier uit te spreken. Dat alles stond nog heel vaag mevrouw Vernier voor den geest, maar zij begon zich allengs volkomen alles te herinne ren, hoe meer zij er over nadacht, en zij ging alles na, want er kon altijd iets zijn, dat haar voordeel aanbracht. „Chi lo sa" zeide zij in 't Italiaansch Ja, wie weet het? Toen Robert d'Aiboize dien morgen te Brest was aangekomen, had hij zich naar Kernéïs begeven, waar hij Mariana en Paul de handen drukte. Hij had over Carmen gesproken. Er waren trouwens de meest achterdochtige gedachten van mevrouw Vernier noodig om achter de woorden van den officier geheime bedoelingen te zoekenmaar zij was niettemin getroffen door de on- gewoze geestdrift, waarmee Robert uit weidde over de schoonheid en voornaam heid van Carmen. Zij had ook gedurende de plechtigheid haar aandacht gewijd aan de jongelieden, in de zeldzame oogenblikken, waarin de betovering verbroken was, die Georges en Hélène op haar uitoefenden. Zij keek opnieuw Carmen en Robert aan, zij waren met hun beiden, dicht bij het balcon en schenen alles rondom zich te vergeten. Er scheen reeds iets tusschen hen te bestaande sympathie begon te komen, daaraan viel niet te twijfelen, Carmen met haar beslist optreden en Robert, die haar niet ontweek; zij waren juist voor elkaar geschapen. Mevrouw Vernier zou er heel wat voor gegeven hebben, indien zij het gesprek had kunnen afluisteren tusschen die beidenongelukkig voor haar, was het hier heel iets anders dan Ronan-Guinec te bespiedenhier was het niet voldoende over den schouder van een ander een brief te lezen. Maar als het haar niet was toegestaan te hooren, wat er gezegd werd, het was haar niet verboden gevolgtrekkingen te maken. Zij zag een uitdrukking van treurig heid heenglijden over de gezichten van Carmen de Kerlor en Robert d'Aiboize. Was dat niet reeds iets om er een onderstelling uit op te bouwen Carmen en Robert hadden elkander met vreugde weer ontmoet. Sinds zij elkaar hadden weergezien bij de bruiloft van Mariana, scheen het hun toe, dat het lot hen er toe noopte om vriendschap te sluiten. In 't eerst had Carmen een gevoel on dervonden van kapitein d'Aiboize, als haar broeder ook koesterde. De officier had een manier om iemands sympathie te winnen, die onweerstaan baar was. Vooral Carmen onderging den invloed daarvan. Wij weten, in welke stemming zij zich dikwijls bevond, sedert zij de liefde van Georges en Hélène had vernomen. Zij had in haar binnenste een groot en innig gevoel waargenomen, zoodat zij zich afvroeg, wat het toch wel was, dat haar geheel veranderde. Haar hart scheen open te gaan, even als een bloem die ontluikt, een onweer staanbare behoefte om lief te hebben drong zich aan haar op. Onwillekeurig had ze, toen zij den heer d'Aiboize in de kerk van den H. Lode wijk te Brest zag, bij het huwelijk van Mariana, haar hart heftiger voelen kloppen. Voor een oogenblik maar, toen werd zij weer kalm, de reden harer ontroering schoof zij op de verrassing. Toen Robert op een uitnoodiging van Georges, Carmen kwam begroeten, ge voelde zij alleen een zeer levendige te vredenheid, meenend dat zij opnieuw zou dansen met den officier. Eerst den volgenden dag toen zij weer op het kasteel kwam, werd zij zeer na denkend. Zij geloofde, dat ze zich zeer ongelukkig zou hebben gevoeld, indien de heer d'Aiboize niet had beloofd om het hu welijk van Georges bij te wonen. Vervolgens dacht zij, eiken dag op nieuw, aan Robert, zich met een won derlijke nauwkeurigheid de gesprekken herinnerend, die zij te Parijs en te Brest hadden gehouden. Ja, bepaald, zij zou een groote vreugde ondervinden, als zij hem terug zag. Dit was alles wat ze zich zeiven wilde bekennen. Zij weigerde nog om de in nigheid van haar gevoelens te peilen. Dat was onnoodig, doch was bovendien gevaarlijk en het zou ook nog het ge noegen verminderen, waarmee zij de hand van den officier opnieuw zou drukken. Robert van zijn kant was zeer onder den indruk gekomen van de bevalligheid van het jonge meisje. Zijn herinneringen aan het bal van het Russische gezant schap waren nauwkeuriger dan die van Carmen, ofschoon hij nooit had durven verwachten, dat het toeval hem nog eens in aanraking zou brengen met dit ver rukkelijk kind. Hij bewaarde in zijn hart voor haar een oneindig gevoel van innigheid. De avond, waarop zij hem was ver schenen, bleef in zijn herinneringen een der gelukkigste van zijn leven. Weldra hadden de eischen van zijn beroep hem geheel in beslag genomen en hij verbood zich zelf om aan een jong meisje te denken, dat hij waar- j schijnlijk nooit zou terugzien. Toen hij Georges de Kerlor te Brest had ontmoet, voelde hij zich in eens gelukkig. Ik zal juffrouw Carmen weer ont moeten, had het in zijn binnenste ge klonken als een jubeltoon. De omstandigheden hadden hem deze groote voldoening verschaft. Hij ook had zich angstig afgevraagd, of het lot zoo wreed zou wezen, dat ook deze tweede ontmoeting geen gevolg zou hebben. De uitnoodiging van Georges had den officier gerust gesteld. Hij was heengegaan om de kusten van Bretange te onderzoeken, hij wilde zijn plicht doen en aan zijn chefs de mededeelingen verschaffen, die dezen verlangden, maar de gedachten aan Carmen volgden hem overal. Hij begon tegen zich zelf in opstand te komen, zijn geweten verbood hem zich te laten meeslepen door illusies. Maar met groote verbazing merkte hij op, dat hij voor den eersten keer niet meer meester over zich zelf was, dat hij werd meegesleept door een ge heimzinnige macht. Keunen-jYialittgré WIJNEN LIKEURSTOKERIJ. De Fin Mes Sciireuder II Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6