schade aan een ruitje. De Voorzitter zegt dat B. en W. er zijn wezen kijken maar vonden het bedrag van f 10 wel wat te hoog. De zaak zal in der minne geschikt worden. De heer Holster zou gordijnen in de Bewaarschool voor de ramen willen hebben, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de stalen er al voor uitgekozen zijn. De heer de Boom informeert hoe of het staat met het dempen van de sloot op het Slik. Deze sloot moet gelijk met die achter de woning van Dr. Bresier e.a. gedempt worden. Een vraag van den heer de Boom over het veer alhier zal in gesloten vergade ring besproken worden. De heer Baggerman vraagt hoe of het komt dat de jachtakten hier f 7.50 goed- kooper zijn dan op andere plaatsen. Als er nu 20 jachtakten uitgereikt worden, beteekent dat een inkomsten van 20 maal drie rijksnaalders minder. De Voorzitter merkt op dat de Raad dan de leges van te voren vast had moe- tes stellen, maar is niet voor het heffen van leges daar er ook nogal broodjagers bij zijn. De heer Baggerman is er voor een ver ordening om leges te heffen, te maken. B. en W. zullen overwegen of er ook termen voor zijn. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter deze vergadering en gaat de Raad over in geheime zitting. "binnenland. Noodlottig ongeval. Te Bellingwolde is de vrouw van Hendrik Klok by ongeluk door een geweerschot getroffen. Zij is aan de gevolgen overleden. o Koninklijke belangstelling in de watersport. De Koningin komt Zaterdag 30 Augustus des morgens te 9.50 uit Apeldoorn in Amsterdam aan het Centr. Station aan en zal zich dan dadelijk begeven aan boord van de ledenboot der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging ter bijwoning van de zeil en motorboot-wedstrijden, die dien dag op het buiten-IJ en de Zuiderzee zullen worden gehouden. Kind verbrand. Bij den pakhuisknecht J. V. te Someren by Eindhoven is een 1 |-jarig kind in een ketel kokend varkenseten gevallen, waarbij het brandwonden bekwam, aan de gevolgen, waarvan het is overleden. Arrestatie Te Kempen heeft de politie twee Neder landers gearresteerd, die twee meisjes uit Dusseldorp en Horst-Emscher bij zich hadden, die ze naar Nederland wilden brengen, onder voorspiegeling van een goede betrekking. Bliksem ingeslagen Bij het hevig on weder dat woedde boven IJmuiden, is de bliksem ingeslagen in de overdekte tribune op het terrein van de voetbalclub Stormvogels. De tribune brandde tot den grond af. Alleen de zij tribunes bleven gepaard. De schade wordt door verzekering gedekt. Zaterdagmiddag is teHoogeveen de bliksem geslogen in het huis, bewoond door R. Hij zou met haar afwachten tot er nadere berichten kwamen omtrent het telegram in de courant van Brest. Had Hélène niet dadelijk gezegd, dat hij verdere mededeelingen moest afwachten Of was haar overtuiging nu reeds gevestigd, na de korte verklaringen, die Georges haar had gegeven. De jonge gravin de Kerlor riep uit Zullen wij kalm de zaak onder de oogen zien en haar aannemen, hoe wan hopig zij ook wezen moge Het is niet mogelijk I viel de heer de Kerlor haar in de rede. Ik hoop, dat je alles zult doen, wat je kunt, opdat mama niet onverwachts de ramp verneme. Je hebt gelijk. Carmen moet met al de voorzichtig heid die zij kan gebruiken, de gravin de geruchten mededeelen, die er loopen. Zou het niet beter zijn om te wachten, totdat ik bericht heb ontvangen op de telegrammen, die ik naar Parijs zal zenden Bedenk, mijn vriend, dat mama zal vragen de couranten te lezen, die uit Parijs zullen binnen eenige uren hier zijn Bovendien leest mevrouw de Kerlor altijd de Dépêche voor't ontbijt. Dat alles is waar, hernam Georges. Opnieuw overmande hem de toorn hij riep uit: O, die ellendeling 1 Indien hij ons werkelijk heeft bedrogen, is hij de grootste ellendeling die er leeft. Je wilt dus niet gelooven aan een samenloop van omstandigheden, waarvan de ongelukkige het slachtoffer is ge- Klooster, aan de Schutstreek. Huis en daarachter gelegen boerderij brandden ge heel af. Het vee liep in de weide. Veel hooi en eenig zaad werden een prooi der vlammen. Het huis was niet verzekerd, de boerderij, het hooi enz. wel. De bliksem is geslagen in de toren der Herv. Kerk te Heveskes, in Groningen. Een groot gedeelte der leibedekking werd weggevaagd en verbrijzeld. Brand is niet ontstaan. Voor drie jaar werd dezelfde toren op gelijke wijze getroffen. o In een autogarage te Rotterdam zijn bewusteloos gevonden de autobusonder nemer K. en de machinist J. B., die door het inademen van koolmonoxyde buiten kennis waren geraakt. Eerst na veel moeite is een dokter er in geslaagd, bij beiden het leven weder op te wekken. De moderne moordenaar Op den spoorweg-overweg nabij Hoog halen is Maandag een paard en wagen door een uit Groningen komenden D-trein gegrepen en vermorzeld. De landbouwers Koerts en Koning uit Zwiggelte werden beiden gedood. Het paard en een der slachtoffers werden bijna een kilometer ver medegesleurd. Schip verongelukt Vijf personen verdronken. In de nabijheid van Duisburg geraakte een scheepje op den Rijn van een sleep los, waarbij het door den stroom tegen een voor anker liggend vaartuig aandreef. De botsing was zoo hevig, dat het scheepje middendoor brak, zoodat het binnen enkele seconden zonk. De Nederlandsche schipper, zijn vrouw en 3 kinderen, die zich tijdens het ongeval in de kajuit bevonden, zijn hierbij omge komen. Zwaar verwond Vrijdagmiddag is te Schoonhoven een ongeluk gebeurd. De gebroeders Maatkamp uit Rotterdam hadden de fruitveiling aldaar bezocht en wilden met den trein van 3 u. 22 m. weer huiswaarts keeren. De trein was reeds in beweging, toen zij toch pro beerden op het achterbalcon van den laat- sten personenwagen te springen. J. Maat kamp sprong mis en werd door den goe derenwagen over het linkerbeen gereden, dat berieden de knie verbrijzeld werd. Ook aan het rechterbeen en het hoofd werd hij verwond. Na verbonden te zijn, is M. per auto naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Auti-militalristeu met revolvers Zaterdagmorgen had, naar de »Crt.« meldt, ten huize van den heer Hof te Terwispel een betreurenswaardig ongeluk plaats. Daar vertoefden twee anti-militai- ristische sprekers, die Zondag te Wijntje terp het woord zouden voeren. Eén van hen bezat een browning en verklaarde de werking aan den ander. Toen deze laatste, de heer Blaauw, onderwijzer te Schoten, het geladen wapen over zou nemen, ging het schot af. De kogel trof hem in het onderlijf. Eenige uren later is hij over leden. o worden O, wat ben jij goed, Hélène I Jij hebt nog medelijden Ik ik vergeef nooit 1 Hij was zoo opgewonden, zijn oogen schitterden zoo vreeselijk, dat de jonge vrouw hem beangst en bedroefd aankeek. Zij zeide daarna op zachten toon Carmen heeft hetzelfde karakter als jij, ik vrees nu, dat zij niet koelbloedig genoeg zal zijn om dit treurig nieuws aan de gravin mee te deelen. Maar wie zal er zich dan mee belasten vroeg Georges, die overigens zijn vrouw gelijk scheen te geven. Jij, antwoordde Hélène op eenvoudigen toon. Er lag een glans van erkentelijkheid in de oogen van den heer de Kerlor. Ik, Hélène Ja, mijn vriend Dadelijk Ik heb u met leedwezen meer belang zien hechten aan mijn eerste indrukken, dan die waard zijn Je gelooft niet aan de schuld, aan de oneerlijkheid van Ronan-Guinec Ik heb bewijzen noodig, voordat ik mij uit Ik kan niet zoo gemakkelijk aannemen, dat deze man, dien gij waardig geoordeeld hebt uw vriend te zijn, zóó uw genegenheid zou hebben beloond. Je bent de edelmoedigheid zelf! Toch schijnt het vrij duidelijk, dat er iets heel ernstigs is gebeurd Dit bericht kan niet verzonnen zijn. Dan is Jacques schuldig 1 Dat weten we nog nietl Het een of ander moet waar wezen. Waarom altijd zoo het uiterste te nemen, mijn vriend? Prnimen «rervUed De pluk van groene pruimen, tonne- boers, is in het Westland buitengewoon overvloedig. De vruchten haDgen in tros sen aan de boomen en de takken breken dikwijls door den last. In 5 dagen wer den op de groote veilingen te Naaldwijk 35.000 kisten van 25 K.G. verkocht tegen 12 A 13 ct. per K.G. De pruimen worden meest naar het buitenland verzonden. Een dergelijke pruimenvloed komt ongeveer eens in de acht jaren voor. In 1917 was de oogst ook verbazingwekkend. o De malversaties te leist De drie verdachten van de malversaties aan de Boaz-Bank te Zeist zijn naar Utrecht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Een der gearresteerden, zekere Z. uit Ysselmuiden, wordt er van verdacht de verduisterde gelden gebruikt te hebben voor het oprichten van een drukkerij in zijn woonplaats. Voorts zou hij verschil lende personen hebben opgelicht. De justitie heeft de boeken en beschei den van de drukkerij in beslag genomen. Inbraken te Leende Zaterdagnacht hadden verschillende in braken plaats in het vreedzame stille dorpje Leende. Bij van Dijk werden verschillende dingen gestolen evenals bij andere inwoners, terwijl de dieven, toen ze reeds het raad huis waren ingebroken en aldaar verjaagd werden op de vlucht geslagen zyn. Om trent hetgeen juist gestolen werd ontbre ken nog gegevens. De politie heeft de zaak in handen. Noodlottige aanrijding Tusschen Monster en 's Gravenzande zijn twee sleeperswagens, waarvan de een den andrr wilde passeeren, tegen elkan der gereden, meldt het »Vad«. De voorste wagen, die aangereden werd, kwam in een sloot terecht en de voerman is verdronken. o Auto verbrand Op weg van Maastricht naar Dusseldorp is te Juelich een vrachtauto van de firma N. Fissette uit Maastricht, geladen met 70 vaten boter, door onvoorzichtigheid van den chauffeur bij het vullen van den benzine tank geheel verbrand. Van de 70 vaten konden er slechts 20 worden gered. De schade bedraagt 8 a 9 duizend guiden en is niet door verzekering gedekt. Burgerlijke Stana, HEUSDEN. Overleden: Jacobus Boerdam, 85 j., wedn. van A. H. Beukers. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Peter z. v. G. Hoeke en T. KantJacob z. v. F. van Breugel en P. BranderhorstAtida, d. v. J. F. Ouwerkerk en A. Versteeg. Getrouwd: C. v. d. Meyden, 24 j., met J. v. d. Heuvel, 22 j. Overleden: Teunis Schaddelee, 79 jaar, wedn. van D. van Vark. O, ja, ik neem geen verzachtende om standigheden aan Een man, die be schuldigt wordt, is onschuldig of mis dadig Indien hij het laatste is, behoort hij gestraft te worden. Zijn toorn nam weer de overheid, ondanks alle pogingen, die Hélène deed om hem onder haar weldoenden invloed te brengen. Deze opwinding vervulde Hélène met droefheid, zij voorzag, dat daaruit droe vige conflicten konden voorkomen in haar leven. En Georges was toch zoo goed, zoo edel. In elk geval zou zij haar echtgenoot verzoeken niet zoo spoedig toe te geven aan zijn gramschap. De jonge mevrouw de Kerlor vervolgde Ziehier wat ik tegen onze moeder zal zeggenZekere leelijke geruchten, uw vermogen rakende, maken uw zoon on gerust Niets bewijst nog dat er een ramp op handen is Indien er even wel rekening moet worden gehouden met een groot geldverlies, wil Georges dat u er niet onder zult lijden. Niets in uw leven mag veranderd worden, u moet uw goede werken kunnen voort zetten Hij en wij zijn jong en wij beminnen elkaar meer dan alles Wij zullen van den arbeid vragen wat wij noodig hebben om te leven En wat mij betreft, voor mij heeft het maar weinig verdienste, hem te volgen, want hij heeft mij getrouwd, terwijl ik arm was, en mijn vader, markies de Penhoët, heeft zich evenmin ooit door het nood lot laten terneder slaan. (Wordt vervolgd). BEKENDMAKING De BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 4925 voor deze gemeente zal plaats hebben op het Gemeentehuis op Zaterdag den 6 September 1924 des voor middags te 9.45 uur. Heusden, Augustus 4924. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. In de vestibule van het postkantoor is aangetroffen een wandelstok. De eigenaar vervoege zich ter secretarie dezer gemeente. Op de gehouden vergadering der St. Vincentiusvereeniging is tot president gekozen, wegens ontslagname van den heer C. J. de Jongh, de heer L. de Mol, alhier. In de heden Dinsdagavond gehouden vergadering van de Oranjevereeniging waren volgens de presentielijst 33 leden aan wezig. Het bestuur werd met een 7-tal leden aangevuld, terwijl werd besloten een Oranjefeest te organiseeren op Zaterdag 6 September. In het volgend nummer hopen wij hierop nader terug te komen. Maandagavond vergaderde de R.K. Kiesvereeniging in het Patronaat alhier. Het doel dier bijeenkomst was om door enkele candidaatstelling een dubbelen ge meenteraad gekozen te krijgen met het oog op de vereeniging der gemeenten Herpt en een gedeelte van Oudheusden met Heusden. Het doel om de kosten van een verkiezing te voorkomen en niet meer can- didaten te stellen dan er leden verlangd werden was uitstekend, doch de manier waarop dit zou geschieden vond geen al- geheelen bijval. Het bestuur wilde de machtiging hebben om hunne voorgedragen candidaten gekozen te zien en by aldien deze hun benoeming niet aannamen dat ze dan de macht hadden om zelf een anderen candidaat te stellen. Om nu ieder het recht te geven een of meer candidaten naar voren te brengen zal op Dinsdag 2 September in bovenge noemd gebouw weder een vergadering worden belegd. Bij het onweder van Zaterdagmiddag sloeg de bliksem op den schoorsteen van het Diaconessenhuis en vernielde eenige pannen van het dak zonder brand te ver oorzaken. Ook in de woning van den heer de W. sloeg de bliksem op de telefoon en verliet de woning weder zonder onheil te veroorzaken. Het ligt in de bedoeling om te geraken tot een compromis, en aldus de leden voor den z g. »dubbelen Raad«, die gekozen moet worden met het oog op de eventueele annexatie onzer gemeente met Oud-Heusden en Herpt c.a. bij enkele candidaatstelling aangewezen te krijgen. De trekking van de luiermand-ver loting welke ten bate van de vereeniging »Het Groene Kruis« gehouden wordt, zal in het openbaar plaats hebben op Donder dag 28 Augustus nam. 3 uur in het ma gazijn der vereeniging (Pelserstraat). Met het oog op een te vormen commissie, die advies heeft uit te brengen over de voorgestelde vereeniging van de gemeente Herpt en Oudheusden met Heus den, zal op Vrijdagavond door de Protest. Kiesvereeniging een vergadering worden gehouden. (Zie advertentie.) Almkerk. Het Mannenkoor »Excelsior« alhier behaalde op 't groot Nationaal Con cours voor Fanfare en Harmonie, Gem. en Mannenkoren te Geertruiden berg den 2den prys in de 2de afdeeling. Beneden Langstraat. De voortdu rende regens zijn niet bevorderlijk voor de kwaliteit der aardappelen, terwijl vooral op de iaage velden de quantiteit intermate slinkt door het groote aantal rotte of zieke knollen. Een en ander is van sterken invloed reeds op den marktprijs en kan men reeds voor eigenheimers f 4 a f 4.50 per H.L. noteeren. Dassen. Het fanfarecorps »Wilhelmina« alhier behaalde op 't Concours te Geer- truidenberg den 2den prijs in de 2de af deeling. 's Gravenmoer. Het fanfarecorps »Euterpe« behaalde Maandag op het Na tionaal Muziekconcours te Geertruidenberg de eerste prijs in de 2e afd. met 354 punten voorts bracht men mede de eere- prijs, een directeursprijs en het gouden kruis voor het hoogste aantal punten. Het kan haast niet mooier. Genderen. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen de heer W. Seinen, cand. te Hoogeveen. Nienwendijk. Het fanfarecorps iCrescendoc alhier behaalde op 't Concours te Geertruidenberg j.l. Maandag in de Hoogste Eere-afdeeling een 3ie prijs. Oudendijk. Mej. M. E. Mes, onder wijzeres aan de Openb. school alhier, slaagde de vorige week te Breda voor de hoofdacte L. O. Ondhensden. Door den heer Opper wachtmeester der Marechaussée en den onbezoldigde rijksveldwachter B. d. M. werd een drietal jagers bekeurd, die zonder ver lof jagende waren op de gronden der Gods huizen. Drie fonkelnieuwe geweren wer den in beslag genomen en tevens proces verbaal opgemaakt wegens jagen na zons opgang. Sprang. Onze dorpsgenoot de heer J. W. Nieuwenhuizen slaagde j.l. Donderdag te Breda voor het examen hoofdacte L.O. Terwijl de heer V. zijn fiets even onbeheerd liet staan werd het belastings plaatje gestolen. Een mindere aangename ontdekking. Veen. De ziekte onder de varkens be gint zich aanmerkelijk uit te breiden. Bij den landbouwer v. d. V. stierven een 4- tal flinke biggen. Ook de arbeider de F. verloor een zwaar slachtvarken. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering der Oranjevereeniging werd het programma vastgesteld voor het te houden Kinderfeest op 34 Aug. a.s. De Muziek vereniging »Wilhelmina« en Zangvereen. »T.O.G.I.D.O.« zullen beide hunne mede werking verleenen om de kinderen een aangenamen dag te bereiden. 's Avonds zal van 6 —7 uur een concert worden gegeven nabij het Schoolplein. Wijk. Zaterdagmiddag had alhier na bij het veer eene aanrijding plaats met een motor- en fiestryder. Door een verkeerd uitwijken vloog de motor tegen den muur op bij de Wed. B. De rijders zelf tuimelden tegen den grond doch brachten het er betrekkelijk goed af, doch de motor was zoodanig ge havend, dat de reis niet vervolgd kon wor den. De motorrijder, een persoon uit Rotter dam diende een klacht bij de politie in tegen den landbouwer v. W., welke ge negen was de schade te vergoeden, Woudrichem. Fruitveiling van 22 Aug. Suikerperen I 6-62 ct. II 2—4 Diamantperen 640 Jutteperen 4446 t Dirkperen 3 5 Keswickappelen I 4246 II 4—9 Zoete appelen I 8—9 j> Ander soorten 67 Kroetappelen 33£ Alles per K.G. Aardappelveiling van 25 Aug. Door het ongunstige weer bedroeg de aanvoer slechts 25 H.L. Blauwe Eigenheimers 3.00 f 3.40 Gele Eigenheimers 2.70f 2.80 Alles per H.L. Werkendam. De loting van de inge schrevenen uit deze gemeente der lichting 4925 zal plaats hebben te Woudrichem op Vrijdag 5 Sept. a.s. om 40.45 uur voormiddags ten Gemeentehuize. Op het Maandag j.l. te Geertrui denberg gehouden concours voor Muziek- vereen. behaalde de muziekvereen. >Con- cordiaa alhier den 2en prijs in de 3e af deeling. Zaterdag j.l. hield de postduiven- vereen. »Wilhelmina« een vlucht van uit Roosendaal. Los gelaten 2.30 uur. Aankomst 4 pr. J. Doesburg 3 u. 58 m. 59 s. 2 pr. C. v. d. Straate 3 u. 58 m. 59 s. 3 pr. J. Doesburg 3 u. 59 m. 34 s. 4 pr. G. Visser 4 u. 4 ra. 49 s. 5 pr. J. Doesburg 4 u. 8 m. 33 s. 6 pr. G. Visser 4 u. 40 m. 5 s. 7 pr. C. Sach 4 u. 40 m. 55 s. 8 pr. G. Visser 4 u. 42 m. 49 s. 9 pr. G. Visser 4 u. 42 m. 49 s. 40 pr. W. Paans 4 u. 44 m. 3 s. 44 pr. G. Visser 4 u. 44 m. 45 s. 42 pr. F. v. Dortmond 4 u. 44 m. 38 s. 43 pr. J. Zwets 4 u. 45 m. 32 s. 44 pr. J. Zwets 4 u. 45 m. 32 s. 45 pr. P. v. Elselingen 4 u. 47 m. 7 s. 46 pr. F. v. Dortmond 4 u. 47 m. 36 s. 47 pr. G. Visser 4 u. 47 m. 50 s. 48 pr. C. v. d. Straate 4 u. 20 m. 45 s. Waspik. Op het te Geertruidenberg gehouden concours, behaalde de Waspiksche Harmonie de 4e prijs in de 4e afdeeling met 50 punten boven het vereischte getal, voorwaar een schitterend succes. Bewusteloos gevonden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2