Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Lotus-tijdschrift voor de jeugd. Vragen op rechtskundig gebied Telefoon 715. Voor het uitbreken van den wereldoorlog verscheen er bij de N. V. Ant, Jurgens Margarinefabrieken te Oss een tijdschrift voor de jeugd, onder den algemeen beken den naam van »Kees de Soliste. De ouderen herinneren zich nog wel het aardige tijd schrift met zijn keurige illustraties en mooie, leerzame verhalen en versjes. De oorlog was oorzaak dat de firma Jurgens de uitgaaf van dit tijdschrift moest staken. Zij komt thans met het voor de jeugd verblijdende bericht, dat de kinderen weder in de gelegenheid zullen worden gesteld hun vroeger zoo bemind tijdschriftje gere geld te ontvangen. Inplaats van zooals vroeger by de Solo »de Soliste werd gegeven, wordt thans by de »Lotus* margarine het tydschrift voor de jeugd »Lotus« verstrekt. Wat moet men doen om het tydschrift geregeld te ontvangen In het eerste nummer zet »Kees« dat op duidelijke wijze uiteen. Als moeder geregeld hij haren kruidenier de »Lotus« margarine koopt, die uitmunt door heerlijken smaak en goede hoedanigheden op boter ham en by het bakken en braden, dan kan iedere 14 dagen bij dien kruidenier het tijdschrift van 16 pagina's inhoud met mooie plaatjes en verhalen in ontvangst worden genomen en verkrijgt men op die manier een gratis abonnement. Bovendien wordt voorloopig in ieder pakje Lotus een verassing gevoegd, n.l. een reep cho colade. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Bij het gehouden examen politiediploma van den Alg. Ned. Politie bond te 's-Hage, slaagde o.m. de heer Lammers, Kon. marechaussee by de brigade alhier. Aalburg. Woensdagavond a.s. om half zeven (O. T') hoopt de heer Van Leeuwen uit Dordrecht in de Ned, Herv. Kerk alhier op te treden. Almkerk. J.l. Zondag werd in de Geref. Kerk alhier een gift van f 100 gecollecteerd, respectievelijk f 50 voor den armen en f50 voor de kerk. J.l. Maandag sloegen twee paarden gespannen voor een boerenwagen van den heer S. alhier, bestuurd door diens knecht J. I. in het bouwland op hol, een der paarden kwam in de sloot terecht, terwyl S. onder de wagen kwam en zich aan zijn schouder bezeerde. Aan de Chr. School alhier is benoemd de heer R. Faber uit Gorinchem. Capelle. Onder leiding van de heereri E. Colet en Adr. Verheijden maakten de werkende leden der Gemengde Zang- vereeniging x>'t Rozeknopje« j.l. Woensdag een plezierreis naar Arnhem en omstreken, waar o.m. een bezoek werd gebracht aan Bronbeek, het Openlucht Museum en Sons- beek. Hoogst voldaan keerde het gezel schap met den laatsten trein huiswaarts. Onze vroegere predikant Ds. J. II. van Paddenburg, thans te Elspeet, ontving een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Dinteloord. Drunen. Zaterdag was het de laatste dag van den wedstrijd voor de leden der Bez. Vrijw. Landstorm, die gehouden werd op de baan te Nieuwkuik, waarby een talrijk publiek tegenwoordig was. Omstreeks 5 uur was de wedstrijd geëindigd en trok men naar het Jongenspatronaat, alwaar door den Voorzitter met een kort woord de prijzen werden uitgereikt. De prijzen zijn Allen geoefend. lste pr., L. de Wit, 79 p.2de pr., J. de Kruif, 79 p. 3e pr., C. v. Wezel, 78 p.4e pr., L. Brok, 78 p.5e pr., H. v. Spijk, 77 p.6e pr., Th. de Haan, 72 p.7e pr., C. Cales, 71 p.8e pr., J. Smits, 69 p.9e pr., A. Smits, 68 p. 10e pr., G. de Gouw, 68 p.; lie pr., H. de Gouw, 66 p.12e pr., J. v. Son, 64 p.; 13e pr., J. v. Wezel, 62 p.; 14e pr., A. v. d. Wiel, 62 p.; 15e pr., M. Pijnenburg, 61 p. Allen ongeoefend. 16e pr., H. v. Huiten, 72 p.; 17e pr., A. v. Spijk, 67 p.; 18e pr., W. de Vaan, 66 p.19e pr., T. Peters, 60 p.20e pr., C. v. Rooij, 30 p. Geluksprijzen door Th. de Wit en L. Krol. Met een woord van dank werd dit feest gesloten. Op de tuinbouwtentoonstelling hield de heer Giersbergen uit Wageningen een leerzame en interressante causerie over de bijenteelt, waarin spr. wees op het groote nut der bijen voor den fruit-en ooftteelt en ieder dan ook aanspoorde de byenteelt te bevorderen. Zondag werd de tentoonstelling door een zeer talrijk publiek bezocht, met fietsen en auto's was men van heinde en verre opgekomen om een kijkje te nemen. Ook des Maandags was er veel publiek om alles te bezichtigen. Deze tentoonstelling heeft het goede doen zien wat in deze streek wordt gevonden in de fruitteelt en tevens verschillende kleinere tekortkomingen aangetoond. Allen die tot de totstand koming en tot het welslagen dezer ten toonstelling hebben meegewerkt, komt zeer zeker een woord van lof toe. Maandag trokken uit deze en om liggende gemeenten een groot getal pel grims naar Kevelaar. Ook de fanfare uit den Elshout maakte weer de reis mede. Dit gezelschap heeft reeds 25 jaren achter een de bedevaart opgeluisterd en werd naar aanleiding van dit feit gehuldigd. Voor trouwe vereering werden door den Hoogeerw. Heer Deken Wouters niet min der dan 3 gouden en 5 zilveren medailles uitgereikt. 's Gravenmoer. Dinsdag hield de raad dezer gemeente eene openbare ver gadering, waarin de rekening over 1923 overeenkomstig het rapport der commissie van onderzoek werd vastgesteld, terwyl tevens de begrooting over 1925 werd aan geboden en in handen gesteld eener com missie voor onderzoek. Herpt. Zondagen 7 en 14 September hield de burgerwacht alhier haar jaarlijksch prijsschieten. Bij de prijsuitreiking memoreerde de commandant het vijfjarig bestaan der bur gerwacht en schetste daarbij ook dat ge durende haar vijfjarig bestaan nog nimmer zoo'n felle stryd met zoo'n groot aantal punten op de vrye baan was geschoten. De uitslag vrije baan was le prys Aug. Ritico 58 2e pr. J. M. Buijs 57, 56 3e pr. Adr. v. Sprang 57 4e pr. Adr. Verhoeven, 56, 55, 55, 54,5e pr. W. Kuijs, 56, 55, 55, 53 6e pr. Chr. van Herpt, 56, 55, 54, 4 X 52. Kampioen was Adr. Verhoeven met 55 punten. De uitslag der personeele prijzen was le pr. Chr. van Herpt met 106 p.2e pr. J. M. Buijs met 103 p.3e pr. A. Verhoeven met 103 p.4e pr. A. de Kort met 93 p.5e pr. Th. v. Bokhoven met 93 p.6e pr. Joh. v. Sprang met 92 p. 7e pr. W. Kuijs met 91 p.8e pr. Ant. v. Korven met 91 p. 9e pr. Corn, de Kort met 89 p. 10e pr. Aug. Ritico met 89 p.; lie pr. H. Kuijs met 88 p.; 12e pr. Louis v. Sprang met 88 p. 13e pr. Ad. Buijs met 88 p. 14e pr. H. van den Broek met 87 p. Meeuwen. De uitslag van het Concours Hippique op j.l. Donderdag gehouden, is als volgt le afdeeling M. C. merriën 1924, onder den man voorgereden, nadat zy alzoo een afstand van 15 K.M. in anderhalf uur hebben afgelegd. le prijs f 50.de bruine witvoet Darzina I van J. M Biankers te Almkerk, berijder de eigenaar. 2e prijs f 40.de bruine Gea van Gebr. Oerlemans van der Schans te Dron- gelen, berijder J. A. van der Schans. 3e prys f 30.de vos Gienetje van denzelfden, berijder B. Wynbelt. Prijzen van f20.de vos Aranka van H. Smits te Waspik, berijder A. Smits de donkerbruine Divina van G. H. Straver te Babiloniënbroek, berijder de heer Snoek de bruine Gukje van D. van Buuren te Meeuwen, beryder A. D. van Buuren de zwarte Giba van A. de Lorrn te Andel, berijder G. de Lorm de schimmel Fel- frodie van D. van Buuren te Meeuwen, berijdster Mej. J. van Buurende vos Floralia van J. v. d. Heuvel te Genderen, beryder J, v. d. Heuvel Jz.de zwarte Batonia van G. Millenaar te Andel, be rijder D, Millenaar de zwarte N. N. van A. Straver Wz. te Babiloniënbroek, be rijder J. Straver Azn. De medailles voor de beste ruiters wer den toegekend aan de heeren A. D. van Buuren te Meeuwen en J. Straver Azn. te Babiloniënbroek. He Afdeeling. Aangespannen M. C. Merriën, die de af- standsrit in de Ie afdeeling hebben medegeloopen. le Prys f25,de bruine Divina van G. H. Straver te Babiloniënbroek. 2e prys f 15,de bruine witvoet Dardina I van J. M. Biankers te Almkerk. 6 prijzen van f10,toegekend aan: 3e, bruine Sara van A. A. van Vugt te Dussen. 4e, de vos Aranka van H. Smits te Waspik. 5e, de vos Gienetje van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Dron- gelen. 6e, de bruine Gukje van D. van Buuren te Meeuwen. 7e, de bruine Gea van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen en 8e, de zwarte Dot van dezelfden. Ille Afd. Ringrijden voor paren, (prijzen kunstvoorwerpen) le pr. mej. G. Schar ff en de heer J. M. Biankers te Almkerk 2e pr. mej. A. A. v. d. Schans te Eethen en de heer D. A. v. d. Schans te Drongelen 3e pr. mej. J. v. Buuren te Meeuwen en de heer D. Millenaar te Andel4e pr. mej. Dekker te Sleeuwyk en de heer Vogelaar te Andel 5e pr. mej. de Graaf! en de heer de Graaf! te Dussen 6e pr. mej. D. van Bruchem en de heer B. de Haan te Drongelen 7e pr. mej. G. van Bruchem en de heer B. de Haan te Drongelen. Nederhemert. Onze fanfare vCon- cordia* hoopt a.s. Zaterdag bij gunstig weer een concert te geven op het school plein. Aanvang 7 uur. 9 Nienwendijk. In den tuin van me- juff. de wed. H. Groeneveld staat een appelboom (Voks Pamona) voor den 2en maal in vollen bloei, aangezien de weers gesteldheid niet gunstig is, kon men dit als een zeldzaamheid beschouwen. Na een boodschap te hebben ge daan in een winkel alhier, bemerkte M. v. H. dat zijn fietsplaatje ontvreemd was, al hoewel het er op gesoldeerd was, werd de diefstal toch nog gedaan, aangezien velen dachten dat zulks buitengesloten was. Met hSt rooien der late aardappelen is een begin gemaakt. De opbrengst is tamely k goed; doch aangezien er een aan tal rotten bij zyr», wordt de opbrengst aan merkelijk veiminderd. De kleinhandelprijs zal steeds hoog blijven. Oudhettsden. Met algemeene stemmen besloot de raad in zijn vergadering van 17 Sept., ongunstig te adviseeren over de voorgestelde vereeniging van de gemeente Elshout met Drunen en Oudheusden met Heusden en Herpt, Sprang. Naar wij vernemen zal Ds. de Jonge, predikant by de Geref. Kerk alhier, Zondag 18 October afscheid van de gemeente nemen. Vlijmen. Bij Kon. besluit is benoemd tot Notaris te Geertruidenberg de heer P. J. P. van Mol, candidaat-notaris alhier. Veen. De uitslag van de gehouden loting voor de ingeschrevenen der dienst plicht lichting 1925 is als volgt: 1 C. den Dekker, 2 G. Kamerman, 3 J. A. den Dekker, 4 D. G. Vos, 5 T. van Rys- wijk, 6 T. T. Jonker, 7 J. Vos, 8 J. van Pinxteren, 9 N. 't Lam, 10 G. L. van Helden. Ds. De Blois uit Vlaardingen hoopt Woensdag 24 Sept. a.s. des n.m. half zeven O. T. voor de Ger. Gem. op te treden. Bij K. B. van 9 Aug. j.l. Nr. 11 is goedkeuring verleend aan het Raads besluit van 30 Mei 1924, waarby het heffirigsperceritage der plaatselyke Inkom stenbelasting voor het belastingjaar 4924- '25 is bepaald op 5. Met het rooien der Bravo-aardap- pelen werd reeds een begin gemaakt. De kwaliteit ervan laat niets te wenschen over. Ook het beschot valt mee, terwijl van ziekte weinig wordt opgemerkt. Prijzen der Eigenheimers zijn van f3 tot f 3.50 per H.L. Hierin vertoont zich de ziekte nog al niet in ruime mate. Wijk. Zooals bekend denkt de muziek- vereeniging xOefening en Uitspanning* alhier, begin October haar 20-jarig bestaan te herdenken. Naar wij vernemen hoopt de vereeniging dit feit op eenigszins fees telijke wijze te vieren. Op Woensdag 1 October zal zij een feestuitvoering geven, uitsluitend toegankelyk voor hare donateurs en verdere genoodigden, terwijl op Zaterdag 4 October een Humoristenwedstrijd ge houden zal worden en waarvoor zich reeds een 10-tal van de beste humoristen hebben doen inschryven. Door het waterschap »de Polder van Wyk* is tegen Vrydag 26 Sept. een spoedeischende vergadering belegd om ad vies uit te brengen inzake het rapport nopens de oprichting van het Noorder afwateringskanaal. In een hevige mate heerschen in deze gemeente de mazelen. Deze week kwamen op een dag in de school te Wijk 150 verzuimen voor. De ziekte is tot heden niet van ernstigen aard. Waspik. Met het rooien der winter aardappelen is men druk bezig. Sommige soorten, zooals Eigenheimers, zijn zoo goed als uit den grond. Met latere soorten, zooals Roode Star, moet men nog beginnen. Het beschot valt mee en het aantal rotte is niet zoo groot als men verwacht had. Ofschoon er nog geen vaste markt is spreekt men reeds dat deze f 3.50 per H L. zal bedragen. De handel in hooi wordt nog steeds le vendiger. Jammer, dat zoo vele boeren kort na den hooitijd voor f 14 k f 16 per 500 K.G. verkocht hebben. Men spreekt nu reeds van f25 per 500 K.G. Mej. M. Offergeit zal niet heden, zooals ten onrechte gemeld werd, doch met 1 Nov. a.s. hier als wijkverpleegster in functie treden. Werkendam. Heden (Zaterdag) zal de postduivenvereniging »Wilhelmina« alhier deelnemen aan de nationale wedvlucht vanuit Courselles-Motte (Fr.) Als troostprijs bij het verloten van de sprei der Chr. Meisjesvereen. »Mirjam«, de Jongelingsvereen. »Maranatha« en de knapen vereen. Benjamin* van de Ned. Herv. Kerk, is een prachtig gebreid kussen beschikbaar gesteld. Onze dorpsgenooten de heeren Paans en A. v. d. Wiel slaagden voor commies bij de directe belastingen. Als standplaats werden hun respectievelijk aangewezen Roermond en Breda. Zaltbommel. Zaterdagmiddag hielden de Anti-Revolutionairen in de Bommeler- waard een partijdag in het Nutsgebouw, als inzet voor den komenden verkiezings strijd. Sprekers waren Colijn en prof. dr. H. Visscher, terwijl de bijeenkomst werd geleid door ds. Prins uit Poederoijen. Als minister Colijn het podium betreedt, wordt door de aanwezigen gezongen Psalm 134: Dat 's Heeren zegen op U daal', daarna wordt gezongen Psalm 68 8 en gelezen Mattheus 7 24, waarna ds. Prins een inleidende rede houdt. De rede van minister Colijn werd met een langdurig applaus beloond. De volgende telegrammen worden ver zonden H. M. de Koningin, Den Heag. De Anti-Revolutionairen in de Bomnoe- lerwaard, vereenigd in partijdag en opge wekt om schouder aan schouder te staan voor de geestelijke belangen van land en volk, bidden Uwe Majesteit en Haar Huis den zegen des Almachtigen toe en smeeker. Hem, Oranje en Nederland te bewaren onder Zijne hoede. ZEvc. Idenburg, Den Haag. De A.-R. in de Bornmelerwaard, in partijdag vergaderd en door het bezielend woord van hun leider opgewekt om schou der aan schouder te staan voor de geeste lijke en stoffelyke belangen van land en volk en tot toewijding aan de Anti-Revo lutionaire beginselen, bidden U Gods zegen toe en smeeken Hem Uw kracht te be waren voor den arbeid, die op Uwe schou ders is gelegd. Na de pauze hield prof. dr. Visscher een rede. Ds. Prins dankte de sprekers waar na de aanwezigen Psalm 70 het laatst vers zongen. Kan een toeziende voogd de moeder voogdes van minderjarige kinderen dwingen tot boedelscheiding over te gaan A. v. E. Wanneer de boedelscheiding gewenscht is en zich hier dus het geval voordoet dat de belangen der minderjarigen met die van de moeder-voogdes in strijd zijn, is de toe ziende voogd verplicht voor de kinderen op te treden en in deze boedelscheiding te vorderen. Art. 428 van het Burgerlyk Wetboek zegt bovendien »De toeziende voogd is op straffe van vergoeding van kosten, schade en interessen verplicht toe te zien dat de voogd aan zijne verplichting voldoet door het stellen van zekerheid, of door dezelve, zoo daartoe termen zijn, aan te vullen overeenkomstig art. 390 en volgende van dezen titel, mits gaders dat de gestelde hypotheek behoor lijk wordt ingeschreven. Hij is insgelijks en op dezelfde straffe gehouden den voogd te noodzaken tot het maken van inventaris of boedelbeschrijving in alle de nalatenschappen, welke aan den minderjarige zyn opgekomen." Wat is het juiste verschil tusschen di recte en indirecte belastingen W. K. Volgens de leer der Staathuishoudkunde wordt eene belasting onder de directe ge rangschikt, wanneer zij rechtstreeks aan de schatkist betaald wordt door de perso nen, die de wetgever heeft willen treffen en onder de indirecte, als de druk, dien zy uitoefenen, door den belastingschuldige op anderen kan worden overgebrachtzy uit wier beurs bij slot van rekening deze laatste belasting wordt betaald zijn alzoo in den regel niet de aangeslagenen. Plaatst men zich op een staatsrechtelijk standpunt, dan worden onder directe be lastingen begrepen de belastingen waaran kohieren of lijsten van belastinschuldigen kunnen worden opgemaakt, hetgeen met de indirecte belastingen niet het geval kan zijn. De wet rekent tot directe belastingen de Grondbelasting, de Inkomstenbelasting enz., terwijl tot de indirecte belastingen worden gerekend het Zegelrecht, het Suc cessierecht enz. PREDIKBEURTEN. 21 SEPTEMBER (Zomertijd). (Coll. Bew.school) Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. (Doopsbed.) Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 3 u. leesdienst. Doeverennm. 3 u. ds v. d. Berg. Oenderen, nm. 2 u. ds Rijnenberg. }a-Oravenmoer, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Anksr Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds de Jonge. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Herpt, vm. 10 u. ds. Huijgens. Ger. Kerk, vm. 10,30 en nm. 7 u. Nederhemert, Nz. nm. 3 u. ds Prins. Zz. geen dienst. Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 10,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds de Bruijn. Raamsdonk(V9.30 u. ds Ewoldt. D2 30 u. leesdienst. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5 u. ds Laarman van Klundert. Evangelisatie Geertruidenberg, vm. 10 en nm. 6 u. ds Tonsbeek van Kethel. Sprang, vm. 9,30 u. ds Wolthers. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. ds de Jonge en nm. 2.30 u. leesdienst. Geref. Kerk, vm. 9 u, en nm. 2 u. ds Beumee. (vm. Bed. H. A nm. Bed, en Dankz, H. A.) Ger. Gem., vm. 10,30 en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 10,30 u. ds Gobius du Sart. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. ds Jonkers. Werkendamvm. 10 u. ds Kalkman en nm. 6 u. ds Feijkes van Sl'wijk. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u ds Andrée. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Eenige weken geleden vertoefde ik in de stad uwer inwoning en las ik daar een der nummers van uw blad, waarin o.m. een ingezonden voorkwam van »Een lief hebber van zindelijk brood*, waarin de bakkers in uwe stad en omgeving geducht werden aan de kaak gesteld als de onzin- delijkste menschen, die er bestonden en Firma ALPH.HUPSCH Heusden, nm. 5 u. ds Huijgens. Aalburgvra. 10,30 u. ds Rijnenberg. Aalst, vm. ds Stipriaan Luisius. Almkerk, vm. 10,30 en nm. 7 u. ds Röth. Geref. Kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds de Jong. Wbroek, nm. 3 u. ds Gobius du Sart. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds Meijers. Dussen, vm. 10 u. ds Luttervelt. Heesbeen, geen dienst. Loonschendijkvm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2,30 u. ds Wolthers, Sprang. Meeuwen, nm. 3 u. dr Tjalma. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds Feijkes. Veen, vm. 10,30 u. dr Tjalma.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2