COUPONS Costuums vanaf f 24,50. Firma JOH. DE MOL. Spit in den rug wrijven met Akker's K/oosterbalsem voor kleeding naar maat Drogisterij Wij bieden U aan nog een partij voordeelige tegen uiterst lage prijzen kansen, om als hoofd geplaatst te worden, in niet geringe mate dalen. Van de beslissing van den Minister ging Brune in beroep bij de Kroon, doch by Kon. Besluit is thans overwogen, dat de aangevoerde bezwaren niet klemmend ge noeg zijn om het niet aanvaarden der- aangeboden betrekking te rechtvaardigen en is het beroep ongegrond verklaard. Meisje in braiul Maandag was men in de keuken der familie v. Z. te Roosendaal, in een pannetje op de kachel terpetijn aan het koken. Terwijl de 16-jarige dochter nabij de kachel stond, werd de keukendeur open gedaan, warrdoor de vlam in den terpetijn sloeg. De kleeren van het meisje vatte hierop vlam. Zij vluchtte naar buiten, waar een voorbijganger het vuur doofde. Inmiddels had het meisje aan borst, hoofd en armen reeds ernstige brandwonden opgeloopen. De inmiddels ontboden ge neesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Federatie-Ëxnmeii (Mereurius-DIploma) De Practijk-Examens der Federatie van Handels- en Kantoorbedienden-Vereenigingen in Nederland zullen gehouden worden voor Handelscorrespondentie op 2 en 3 Decem ber voor Boekhouden op 17 en 18 Decem ber in de plaatsen in het prospectus ge noemd. Dit prospectus is gratis verkrijg baar aan de bekende adressen en bij den Administrateur der Federatie, Dirk Dake, Azaleastraat 20, Den Haag. De inschrijving sluit voor Handelscorres pondentie op 4 Nov., voor Boekhouden op 17 November. o f 1200 Verduisterd In het politiebureau aan den Oppert te Rotterdam is de 32-jarige J. L. R. in be waring gesteld, verdacht van verduistering van f 1200 ten nadeele van een firma in het centrum der stad. De poststempelreclame Het kort geding voor den president van de Haagsche Rechtbank inzake de actie tegen den Staat over de reclame voor Blue Band in de poststempels, zal Maandag a.s. worden gehouden. Het uiteengeslagen rlot Van het balkenvlot, dat door de sleep boot »Leendert Johannes* naar Ilarlingen werd gesleept, en de vorige week ter hoogte van Enkhuizen bij stormweer los sloeg, zijn thans 1177 balken geborgen. Er zyn nog 68 balken zoek. Het vlot had een waarde van circa f 100.000. o Een belangrijke schenking De heer A. C. R. Dreesmann te Bus- sum, die dezer dagen zijn 70sten verjaar dag vierde, heeft bij deze gelegenheid de Majella-stichting te Bussum een geheel modern ingerichte zieken-vervoerauto ter waarde van f 40.000 ten geschenke ge geven. —O Hinder aangevraagd Blijkens de gestelde ingediende Begrooting 1925 wordt voor hoofdstuk II Kabinet der Koningin f 111.100 minder aangevraagd. o Ernstige vechtpartij Twee woonwagenbewoners, zekere v. V. en v. d. B, te Bussum, hadden reeds ge- ruimen tyd ruzie. Dinsdagmorgen om 7 uur ontmoeten zij elkaar en ze raakte toen zoo hevig slaags, dat v. d. B. aan v. V. een slag met een hard voorwerp toediende, zoodanig dat v. V.'s linkeroog ernstig werd verwond, terwijl zijn neus werd verbrijzeld. In bewusteloozen toestand werd v. V. naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand is niet zonder levensgevaar. De dader v. d. B. is gearresteerd. o De Duitsche dienstmeisjes Nu de trek van Duitsche dienstboden naar Holland en omgekeerd van Holland naar Duitschland blijft aanhouden, hebben de Duitsche Vereeniging voor inwendige zending en de Hollandsche Vereeniging tot bescherming van meisjes besloten om den in 1922 begonnen voorzorgsdienst aan de grens uit te breiden. In de grensplaatsen Oldenzaal, Bentheim, Elten en Emmerik worden gelegenheden geopend waar door trekkende meisjes liet noodige tijdelijk onderkomen en voorlichting op hun reis kunnen ontvangen om aan de gevaren te ontkomen, welke aan het alleen reizen van meisjes verbonden zijn. Door de tram gedood By het verlaten van een café aan de Kipstraat te Rotterdam wilde de 27-jarige tuinier K. Luchtenburg, wonende Bosch- weg 89, onder het ryden op een motor wagen van lijn 5 springen. Hij gleed uit, bleef aan de treeplank hangen en werd een eindweegs meegesleurd, toen hij moest loslaten, met het noodlottig gevolg, dat hij onder de wielen van den bijwagen geraakte, die hem de beide beenen onder de knie afreden. Nadat met veel moeite de bijwagen was gelicht, kon men den man er onder uit halen en naar liet Zie kenhuis vervoeren, waar hij kort na aan komst overleed. Weersgesteldheid en spiering Men meldt nit Huisen De koude weersgesteldheid is toch niet allemaal schadede Zuiderzee-spiering, 't wintervischje bij uitnemendheid, vertoont zich al vroeg en in flinken getale op de vangstplaatsen van het Zuiderbekken. Sommige kustplaatsen hebben al een weekomzet van pl.m. 10.000 pondde prijs is zonder export voor de binnenland- sche consumptie laag25 cents per pond in het begin dezer maand is o.a. uit Volendam (Westwal) het vischje ge ëxporteerd naar de Parijsche vischmarkt thans hebben ook van den Zuidwal de bekende blikverzendingen naar Brussel Ostende plaats. De dubbele meerd te Wycheu Cornelis van den Broek en Jacobus van Munster, de beide beklaagden in de af schuwelijke moordzaak te Wychen, hebben terechtgestaan voor de Arrondissements- Rechtbank te Arnhem. De moord, die in den nacht van 4 op 5 Mei j.l. is geopleegd, zal zeker nog in ieders herinnering liggen en zal het onge twijfeld niet meer noodig zijn om de om standigheden, waaronder deze misdaad plaats had, nog uitvoerig op te halen. Buren vonden op den morgen vaa den vijfden Mei den 75-jarigen Willem Willems en zijn 68-jarige zuste^Geertruida Willems dood, met verbrijzelden schedel, in hun huisje in de buurtschap Woezik. Het justitieel onderzoek werd met groote voortvarendheid aangevangen en leidde al zeer spoedig tot een goed spoor, toen wer den aangehouden de gebroeders Kees en Piet van den Broek en later den zwerven den koopman Van Munster, die o.m. ver oordeeld was wegen moordaanslag op zijn broer. In het Huis van Bewaring heeft Cor nelis van den broek een volledige beken tenis afgelegd en medegedeeld, dat hij met Van Munster de woning van Willems was binnengedrongen, terwijl zyn broer Piet buiten bleef wachten en zich niet met de zaak inliet. Van Munster zou toen met een houten hamer broer en zuster de hersenen hebben ingeslagen. Tengevolge van deze verklaringen is Piet van den Broek op vrye voeten gesteld. Van Munster bleef alle schuld ontken nen en ook thane houdt hy nog vol, niet schuldig te zijn. De eisch luidt tegen Van Munster levens lang en tegen C. van den Broek 7 jaar gevangenisstraf. Door een dakter gearresteerd Uit de auto van dr. Krijger nit Bussum, staande op de Roelofslaan te Huizen, stal een onbekend individu de tasch met instru menten dr. K. -gewaarschuwd zette den dief, die een groot mes in de hand had en daarmee de tasch opensneed, na, wist met behulp van een voorbijganger hem te arresteeron en aan de politie uit te leveren. De dader bleek te zijn de Amsterdammer J. de V., die reeds 7 8 jaar gevangenisstraf achter den rug heeft. Nogmaals een waarschuwing aan bezitters van vruchtboomen. Reeds meermalen werd door den Plan- tenziektenknndigen Dienst gewaarschuwd tegen rondtrekkende personen, die eige naars van vruchtboomen aanbieden hunne boomen door bespuiting of op andere wyze tegen ziekten of schadelyke insecten te behandelen. Herhaaldelijk werd geconstateerd, dat door zulke lieden op volkomen ondeugde lijke wijze en met waardelooze middelen werd gewerkt, dikwijls ook op een ten eenenmale ongeschikt tijdstip. HEUSDEN. Chemisch bereid TAFELWATER, VICTORIAWATER - DRACHENQUELLE. Hij had zijn vrouw aanbevolen, om niets te verzuimen teneinde de koningin van het feest te zijn. De verwaandheid en ijdelheid van Firmin maakten Carmen niet boos met een ironischen glimlach hoorde zij de woorden van haar heer en meester aan, die wilde, dat zij het meest zou schit teren, als zij den kapitein zou terugzien. Toch was zij een weinig ongerust. De Saint-Hyrieix had onder de personen, die hij had genoemd als degenen, welke zij de eer zouden hebben te zien, geen melding gemaakt van den militairen attaché. Had hij den heer d'Alboize vergeten, den vriend der Kerlor's, of was deze niet te Stockholm op het oogenblik Zij gevoelde zich treurig gestemd. In dien zij in deze stad moest vertoeven zopder kapitein d'Alboize er te ontmoe ten, zou Carmen zich bitter haar eerste gevoel van vreugde verwijten. In het begin der soiree gevoelde de jonge dame zich niet meer gerustgesteld, ondanks het vleiend succes, verkregen door haar schoonheid en elegantie. Mevrouw de Saint-Hyrieix was zeer omringd en werd zeer gecomplimenteerd, ofschoon zij zich bevond op een partij, waar gewoonlijk de grootste koelheid en terughoudendheid heerschte. Zij gevoelde zich slechts op haar ge mak te midden dezer diplomaten, en deze wereld van verborgenheid en ver veling. Het vooruitzicht daarin haar leven te slijten, lokte haar niet zeer aan. Evenwel toonde zij niet haar innigste Thans is in de buurt van Beverwijk weder zoo iemand aan het werk geweest deze persoon bood aan de boomen van vangbanden te voorzien. Gezien nog van het feit, dat het voor vangbanden thans te Iaat i9, (wel be gint de tijd voor het aanleggen van lijm- banden te naderen), heeft deze persoon de menschen, die op het aanbod ingingen, op 8chaamtelooze wijze bedrogen, daar zijn banden bestonden niteen reepje crêpe cleosei papier I 11 Hiervoor bracht deze oplichter 20 cis per boom in rekening I Bovendien beeft hy ook nog boornen be spoten slaagde erin, blijkens een aan den Dienst overgelegde door hem afgegeven nota op deze wijze een goedgeloovige voor en Spie*"- verrekkingen Kunt gij U nauwelijks verroeren van de pijn? Waarom laat gij U toch zoo onnoodig kwellen? Gij kunt die pijn direct verdrijven en U afdoend genezen. Laat U helpt snel l een bedrag vau f 12.af te zetteu hoogstwaarschijnlijk zijn meerdere personen de dupe geworden van dezen bedrieger. De Plantenziektenkundige Dienst waar schuwt met klem tegen alle aanbiedingen om boomen tegen plantenziekten of schade lijke dieren te behandelen, die gedaan wor den door onbekende, rondreizende personen wil men eventueel op zulke aanbiedingen ingaan, dan raadplege men eerst den Plan- tenziektenkundigen Dienst te Wageningen of een der bij dien Dienst werkzame ambte naren. Voor den Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, het plaatsvervangend Hoofd, T. SCHOEVERS. gevoelens, zij was zeer voorkomend en bracht al de leden van het gezantschap onder haar bekoring, zoowel als de vreemdelingen, die genoodigd waren. Plotseling begonnen de oogen van Carmen te ^schitteren, haar hart begon hevig te kloppen, over haar gelaat vloog een schittering van groote vreugde. Robert d'Alboize trad binnen. De markies de Birague ontving den kapitein met een buitengewone harte lijkheid. Kom dan toch, mijn beste kapitein. Ik zal u voorstellen aan een paar nieuw aangekomenen in Stockholm, landslieden van ons. Eensklaps stond Robert d'Alboize te genover Carmen en de Saint-Hyrieix. De officier verbleekte, zoozeer voelde hij zich ontroerd. Een oogenblik vergat hij, waar hij was. Zijn blik op Carmen gevestigd, was zoo vol teederheid, dat de jonge vrouw eveneens bewogen werd. De donkere oogen van Robert spraken een onweerstaanbaar welsprekende taal zij vertolkten de gewaarwordingen in zijn binnenste bij het ontmoeten der vriendin, die hij voor altijd verloren geloofde en aan wie hij nooit ophield te denken, dag noch nacht. De markies de Birague stelde hem voor. Mevrouw de Saint-Hyrieix De heer de Saint-Hyrieix Het gelaat van Robert werd nog blee- ker, maar geen spier in zijn gelaat be woog zich. Hij wist, dat Carmen getrouwd was, PLAATSELIJK NIEUWS. Aalst. De veermansknecht d. B. had f zich Maandag bij het optillen van een boot I zoodanig benadeeld, dat geneeskundige hulp hiervoor werd ingeroepen. Land van Altena. Het is vrywel zeker dat met ingang van Maandag a.s. de industriemelk met 4 cent per Liter wordt verhoogd. Oudendijk. Door de landbouwvereen. aSamenwerking* werd dezer dagen aan gekocht 200.000 pond roggestroo 42.50 per 4000 pond franco v. d. wal. Het stroo wordt geleverd uit de Peel. Mede is reeds door de leden besteld eenige par tijtjes voederartikelen en een flinke quantum superfosfaat op voorjaarslevering. Sleenwijk. Ter gelegenheid van haar 70sten verjaardag werd Donderdag mej. f Henrisie, als lid van de dameskrans »Dor- i cas* door genoemde vereeniging gehuldigd. De jubilaresse was zoo ontroerd dat ze te midden van al deze bewijzen van vriend schap in de Consistoriekamer flauw viel. Spoedig werd ze weer bygebracht en was in staat haar cadeau onder tranen van dankbaarheid in ontvangst te nemen. Vrijdagmiddag werd in 't café van de wed. Kooi een bedrag van f 8.50 uit de lade ontvreemd, terwijl ze even afwezig was. De vermoedelijke daders zyn twee individuen die hier rondzworven. Veen. In de woning van den arbeider K. heeft zich een geval van Roodvonk voorgedaan. Met den handel in het fruit gaat het slecht en men verneemt van de koop lieden, dat het bijna geen waarde heeft. Voor beste peren is weinig vraag in de steden. Naar men verneemt wordt voor knolperen, waarvan de voorraad ruim is, slechts een gulden per H.L. besteed. De prijs der zoete melk is deze week door de landbouwers weer met 2 cent per Liter verhoogd. Ook het tarwe brood is met 2 cent omhoog gegaan. Woudrichem. Aan een groot gevaar ontsnapt I Bij het laten zinken van eenf cementen waterreservoir aan de nieuw gebouwde Altena's hoeve* alhier, schoot deze door het uitschieten van het takelhout, J plotseling wel een Meter naar beneden. De knecht, zekere v. V., vertoefde op dat moment nog in den put, om de laatste uitgravingen te doen en had nog juist ge^' noeg diepte om zich te bergen. Was het gevaarte nog verder doorgeschoten, onge twijfeld zou hij verpletterd zyn geworden. Voor rekening van de Land- en Tuinbouwvereen. »Land van Altena« alhier is aangekocht pl.m. 200.000 K.G. Duitsche steenkolen. De levering is opgedragen aan den handelaar P. W. v. Andel te Gorinchem. Fruitveiling van 47 Sept. 4924. Oranje reinetten 6-7£ cent per K.G. Keswick Codlin 5—40 Fransche schyvers 4-5* Grofzuur 3—6 Valappelen 2-3J Knolperen 3—4 Maagdeperen 7 Williams 7-9 i> Stoofperen 3-5 Aardappelveiling van 47 September. De Wets f 2.90 per H.L. Red Star f 2.80 hij had een brief van Georges ontvan gen, die hem dat meedeeldemaar bij zich zelf had hij gedacht, dat hij haar nooit zou terugzien, ofschoon hij haar ook nooit zou vergeten. Birague vervolgde Kar Robert d'Alboize, die van Christiania terug gekomen is, juist op tijd om deze soiree bij te wonen. Meneer d'Alboize, zeide de Saint-Hy rieix op zeer hartelijken toon, ik ver beeldde me, waarom weet ik eigenlijk niet, dat gij naar Frankrijk teruggekeerd waart. Ah, de heeren kennen elkander, zei de markies de Birague. Dan zult u met zoo veel te meer genoegen elkander ont moeten. De gastheer verwijderde zich. Men had den president van den Zweedschen Raad aangediend. Firmin en Robert drukten elkander de hand. Carmen strekte de hare naai den officier uit, die ze heftig drukte. Het is zonderling, hernam de echtge noot, wie had me dan toch gezegd, dat u niet meer hier waart? Hij dacht daarover na. Carmen en Robert zagen elkander aan. De ontroering van den jongen man duurde voort; de jonge vrouw keek hem met een weemoedigen onderworpen blik aan. Firmin, wreef zich met de hand over het voorhoofd en dacht verder na, Wordt vervolgd). in de hoofdstad van Zweden aankwa men. Het was de 15de Juni. Twee maan den lang duurde reeds het huwelijks reisje. m Carmen vond deze stad, zoo schilder achtig gebouwd op haar zeven eilanden in het bekoorlijke Miilarmeer, vreemd en dichterlijk. Het Venetië van het Noorden is om ringd door een kring van rotsen, bos- schen en heuvelen. Zij is doorsneden met kanalen, die aan de atmosfeer daar een buitengewone frischheid en zacht heid geven. De stad ziet er telkens anders uit, als men haar. van een ander punt bekijkt. Haar pleinen versierd met standbeelden van koningen, haar fraaie monumenten, haar grootsche kerken be koren het oog. Carmen vond de Djugarden bowonde- renswaardig dat is de voornaamste wan delplaats der stad. Zij vond er veel overeenkomst in met het Bois de Bou logne bij Parijs, maar de Djugarden is liever, gezelliger. De golven van het Miilarmeer bespoelen haar, en in die golven werpt de zon tintelingen van licht, terwijl de groene boomen van de bosschen er in weerkaatst worden. Het paar was afgestapt in het Grand Hotel, tegenover het koninklijk Paleis, zeer dicht bij het Fransch gezantschaps- hotel. Carmen gaf zich geheel over aan het gevoel harer eerste indrukkenzij ge voelde zich een geheel ander. Het zien van een hond herinnerde haar plotseling aan Christiern, den groo- ten Zweedschen hazenwindhond, die met haar door den omtrek van Kerlor had gedwaald. In het brein van de jonge vrouw had een zonderlinge verandering plaats, zoo iets als een afwezigheid van het geheu gen, waarover zij zich ten hoogste ver blijdde. Zij verbeeldde zich weer in Frankrijk in Bretagne te zijnhet was niet de Oostzee, die zij hoorde ruischen, het, was de Atlantische Oceaan, die op eenige schreden van haar klotste. Zij had Kerlor niet verlaten, zij was nog altijd daar, het jonge meisje, dat dwaalde door de bosschen. Nog had geen koude wind de bloemen harer illusies gebroken. Den dag na haar aankomst te Stock holm was er juist een soiree bij de Fransche ambassade. De Saint-Hyrieix had zijn tijd niet verloren. Hij was onmiddelijk een bezoek gaan brengen aan den heer de Birague en hij had zich langen tijd onderhouden met dezen man, die door geduld en hardnekkigheid zich een plaats had ver overd in diplomatieke kringen. Briague. die het den heer de Saint- Hyrieix dank weet, dat deze zich tot hem had gewend en hem in staat had gesteld, een opkomende ster te ontdek ken, wilde gaarne den diplomaat van dienst zijn en zou hem wel als plaats vervanger aanwijzen, als hij zelf eens een ministersporteteulle kon machtig worden. Natuurlijk had de Saint-Hyrieix een uitnoodiging ontvangen voor de soiree. A. VrIuiiM Dit heerlijk verwarmende wrijfmiddel dringt tot diep onder de huid door en verdrijft snel de ziektestoffen, welke zich hebben vastgezet. Werkt daarom onovertroffen bij rheumatiek, jicht, stramheid, stijve nek en spierpijnen. Per groote pot van 20 gram 50 et. Alom verkrijgbaar. Potten v. 50 gr. f 1100 gr. f 1.75 nog voordeeliger X»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6