I Tweede Blad voor het Land brHeusden en Altena, de Langstraat de Bommelerwaard. Hazen Flacons, Geel Etiket COUPONS Cosfuunis vanaf f 24,50. G. DE KEMP. Elke lepel helpt Firma JOH. DE MOL, Het Kasteel van Kerlor." Firma JOH. DE MOL. 436. Vrijüao 26 SeplEiEf Wij vestigen er de dacht op, dat Foster's TpijnN ieren Pillen thans sluitend verkocht wor- a in rpakt in iet zwarten opdruk. Weigert alle andere ver- akkingen. Mc ciellan Co. London. I7 Wij bieden U aan nog een partij voordeelige voor kleeding naar maat tegen uiterst lage prijzen Engstraat HEUSDEN. Speciaal adres voor Werkmansgoederen. BEHOORENDE BIJ HET BINNENLAND Yerdronkon '9 Bellingwolde is de 84 jarige weduwe Louis in een waterput gevallen en ronken. tfabij de kunstzijdefabriek in de rivier Mark«, onder de gemeente Princen- L is het lyk opgehaald van den 47- (gen v. D., gewoond hebbende te Breda. i. D. laat een vrouw met 10 kinderen iter. Zekere P. de J., die als matroos voer an boord van de ïConcordia 45« is op ien Ryn onder Oosterbeek over boord geslagen. De kapitein deed de boot onmiddellyk stoppen, doch men slaagde er niet in om den man te redden. Het lyk is nog niet gevonden. Een taai beestje Een melkkoe van den landbouwer A. d. B., te Schijndel, werd ongeveer een r geleden ziekelyk en bleef sindsdien rtsukkelen. Een maand geleden onge- kreeg de koe echter een gezwel onder buik. De dierenarts, dr. Bloem uit hel, werd geraadpleegd. Deze was FEU LUIT» V Mevrouw de Saint-Hyrieix glimlachte 1 zeide tk deel uw meening, waarom dan ^mer U noemt louter goede hoe jiigheden van den heer d'Alboize op. Goede hoedanigheden I Ziehier weer, pe vrouwen er over denken. Het n integendeel fouten in den eigenaar gen toestand van den jongen man. betreur het voor hem, hij scheen als kier een groote toekomst te hebben. XXXVI. De nacht van St. Jan. Carmen hield niet op aan Robert d'Al- Jjoize te denken. Zij^ had hem teruggevonden, dapper, edelmoedig, zooals hij was op den dag, toen zij van elkander afscheid hadden genomen te Kerlor, toen zij nog de kracht had om te glimlachen ondanks de smart, die in haar hart heerschte. Was het der jonge vrouw verboden om den goeden jongen te bewonderen? Kon zij nie* 'Ie innigste vriendschap voor hen koesteren? Gevaar had zij daarbij niet te duch ten, want zij verwierp met verontwaar diging het denkbeeld, dat zij ooit die van oordeel, dat het dier een scherp voor werp moest hebben ingeslikt. Het gezwel werd met zalf bewerkt en dezer dagen kwam de punt van eer. mes te voorschyn. Opnieuw werd dr. Bloem geroepen, die met veel moeite uit het ge zwel een broodmes van 42g c.M. lengte haalde, waarvan het ongeveer 3 c.M. breede lemmet geheel verroest was, terwijl het heft gaaf was gebleven. De koe is thans weer gezond en geeft de normale melkgift. Opheffing kantongerechten De vereeniging van griffiers en substituut griffiers by de kantongerechten in Neder land heeft aan de Tweede Kamer verzocht, de door de regeering aangeboden wetsont werpen tot het brengen van wijziging in het rechtsgebied en de zetels van kanton gerechten niet aan te nemen, althans niet in die mate als door de regeering is voor gesteld. Indien de Kamer opheffing van kantongerechten noodig oordeelt, deze op heffing tot een zoo klein mogelijk aantal dier gerechten te beperken bij eventueele opheffing van welk aantal ook, deze ge paard te doen gaan met herziening van de classificatie van die kantongerechten en de salarieering van de betrokken rechterlijke ambtenaren en in geen geval in de wet als verplichting vast te leggen het z.g. uitstervingssysteem. Brandkast geforceerd Een of meer inbrekers hebben zich door opensluiting toegang verschaft tot een particuliere woning aan de Nassaukade te Amsterdam. In een kast vonden ze den sleutel van de brandkast. Deze laatste openen was dus een vrij gemakkelijk werk en de buit bedroeg f3240. Een valsch rl)vielbelastingmerk Na een uitgebreid onderzoek is door een kommies der directe belastingen, in samenwerking met de politie te Soes- terberg, in 't vliegkamp aldaar een militair aangehouden die gebruik maakte van een valsch rywielbelastingmerk, met het doel dit als echt te gebruiken. Na een langdurig verhoor bekende de man het belastingmerk te hebben ver vaardigd in de Rijkswerkplaats der Lucht- vaartafdeeling aldaar by welke afdeeling hij werkzaam was. Hy is ter beschikking gesteld van den commandant der Lucht- vaartafdeeling. Diefstal rail 40.000 briksteenen De politie te Heerlen heeft aangehouden zekere S. verdacht van diefstal van 40 000 briksteenen op een werk waar hij toezicht had. Hij had deze steenen verkocht aan reine vriendschap zou ontwijden door van haar plichten af te wijken. Robert kwam op het vastgestelde uur. De echtgenoote en de officier deden een lange wandeling door de stad. Zij be zichtigden de monumenten het konink lijk museum voor schilderijen en beeld houwwerk de hoofdkerk, die de graf tomben der koningen van Zweden be vatte, zij zagen het „kasteel", het fort met tallooze kanonnen gewapend. De Saint-Hyrieix met de hooge mee ning, die hij van zichzelf koesterde, ver wonderde zich over nietshij scheen zelfs alles beter te weten dan d'Alboize, die nochtans een diepe studie had ge maakt van de bezienswaardigheden der stad. De diplomaat was gelukkig, dat hij leefde, dat hij vrij uit kon ademhalen, dat hij zich kon toonen aan de Scandi navische bevolking, welke wel verrukt moest zijn, zulk een fenix binnen haar muren te bezitten. Schier elk oogenblik gaf hij blijk van zijn welwillende belangeloosheid door den heer d'Alboize te verzoeken zijn arm aan Carmen te bieden. Men ging zeer laat uiteen, na het pro gramma voor den volgenden dag te heb ben geregeld. Den volgenden dag ontbeet men te Hasselbachen, in een paviljoen bij de Diergaarde; dat was een heerlijk uurtje. Robert d'Alboize bracht steeds weer het gesprek op Kerlor hij gevoelde zich gelukkig zich de uren te herinneren, die hij daar had doorgebracht met het jonge meisje. Carmen deelde den officier mee, GOEDKOOPST ADRES voor Goud- en Zilverwerken, benevens uurwerken. Wekkers k li.75. Eigen reparatie-inrichting, Ziet mijne etalage met prijzen. den aannemer H., die als verdacht van heling mede is aangehouden. Ongeveer 25.000 briksteenen zijn bij genoemden H. teruggevonden. (Tel.) Tragisch «Bgeral Een paard, gespannen voor een wagen en bestuurd door den 49-jarigen Kramer, is onder Wirdum (Fr.) in het land op hol geslagen. Even later vonden een paar arbeiders het lijk van den jongeman in het land liggen. Autobus verbrand Onder de gemeente Moergestel is de Tilburg8che autobus van den ondernemer Pikazo, toen na een benzine-vulling door onverklaarbare oorzaak de vlam uit de tank sloeg, geheel afgebrand. Gelukkig bevonden zich geen menschen in de autobus, zoodat geen persoonlijke ongelukken te betreuren zyn. Mooie gift Een lid van de Ned. Herv. Gemeente te Zeist heeft f 20.000 geschonken voor den voorgenomen bouw van een tweede Ned. Herv. Kerk aldaar. Een oude moordzaak De Ilaagsche politie heeft 4 Schevenin- gers gearresteerd in verband met den ver- moedelijken roofmoord, 6 jaar geleden ge pleegd op den 69-jarigen Gerrit van den Oever, gewoond hebbende aan de Nieuwe Laantjes te Scheveningen. Uoodeiyk mijnongeluk De arbeider S., uit Nieuwenhagen, ge raakte op de myn Oranje-Nassau te Schaes- berg bekneld tusschen een liftkooi, zoodat de dood onmiddellijk intrad. De man was gehuwd en laat een vrouw en vier kinderen achter. o Drama op de Zuidezee Maandagmiddag is in den storm op de Zuiderzee ongeveer 40 K.M. ten Wes ten van Urk een schip vergaan, waarbij twee kinderen zijn verdronken. De Twee Gebroeders, schipper L. van der Kolk, van Amsterdam, is tijdens den plotseling opge komen storm omgeslagen en gezonken. De schipper en zyn vrouw en drie kin dereu konden zich in een roeiboot redden. Een zesjarig jongetje en een meisje van 4 jaar, die beiden in de roef waren, kon den niet meer van boord worden gehaald en verdronken. De schipper en zyn vrouw en de drie kinderen zijn later door schip per Elzinga uit Zwartsluis opgepikt en al daar binnengebracht. Tragisch Het kindje van de familie O., te Raalte, zou in de R. K. kerk worden gedoopt. Op weg naar de kerk kreeg de vrouw, die het kindje droeg, een toeval en viel. Aan de gevolgen van dien val ia het kindje overleden. Deer den bliksem gedeed De 46-jarige Wester te Grouw is Maandagavond door den bliksem gedood. o Ecu auto met zeven personen ever den kep geslagen In de gemeente Naarden is een auto mobiel, waarin zich zeven personen be vonden, over den kop geslagen door een defect aan de vooras. Twee inzittenden werden zwaar ge wond en moesten dadelijk per auto naar Amsterdam worden gebracht. Een derde gekwetste werd een boerderij binnenge dragen en later naar Amsterdam ver voerd. om Uw ontstoken keel te verzachten en die afmattende hoestprikkel weg te nemen Akker's Abdijsiroop dankt haar snel werkende geneeskrachtige eigenschappen aan de kruiden extracten in haar samenstelling. Stilt als bij tooverslag de hevigste hoestbuien en verruimt de borst! Akker's Abdijsiroop dat Georges en Hélène zich gereed maak ten om naar Bretagne terug te keeren. De gravin Georges de Kerlor zou wel dra moeder wordenmen wilde gaarne, dat de stamhouder ter wereld kwam op het voorvaderlijk kasteel. Met haar gewone openhartigheid ver telde mevrouw de Saint-Hyrieix aan Robert, wat er gebeurd was tengevolge van het bankroet der „Krediet-Bank van het Westen". Het vermogen der familie was zeer bedreigd. Evenwel had men de verlie zen tot de helft teruggebrachtde bank had toch nog 50 pCt. uitgekeerd. Georges en Carmen hadden gewild, dat hun moeder in geen enkel opzicht de gevolgen zoude ondervinden van den geleden slag. Carmen met haar gewone dankbaar heid, deed ten volle recht aan de be langloosheid van den heer Saint-Hyrieix. De jonge vrouw wilde hiermede niet aan den heer d'Alboize duidelijk maken, waarom zij Firmin had getrouwd, maar zij meende haar dankbaarheid aan dezen te moeten uitdrukken. Zij zeide verder Mijn broeder* wilde naar het buiten land vertrekken. Ge weet, hoe hij altijd verlangd heeft om groote reizen te doen. Maar dan zou onze moeder alleen zijn gebleven mijn schoonzuster heeft daarom aan Georges gevraagd om zijn vertrek uit te stellen, ten minste totdat wij terug waren Wat nu niet lang meer zal duren, zeide de Saint-Hyrieix. Hij zette een veelbeteekenend gezicht PLAATSELIJK NIEUWS. Bommelerwaard. Verslag van het Gecombineerd College van Bommelerwaard boven den Meidijk van 23 Sept. 4924. Ingekomen bericht van Ged. Staten, houdende goedkeuring van begrooting District en Stoomgemalen en navolgende geërfdendagsbesluiten Hedel, verleening van gratificatie aan veldwachters en subsidie aan geiter.lokkery Ammerzoden en Well, verleening van gratificatie aan rijksveldwacht Nederhemert, verleenen toelage aan dekstier Zaltbommel, gratificatie aan rijksveld wacht en goedkeuring van verleende gra tificatie aan Van Horssen Delwijnen, tot verhuring van het pol derhuis en hief trotsch het hoofd op. Evenwel bewijst niets, dat wij op onze beurt in Frankrijk zullen blijven. Vandaag of morgen kan ik door de re geering met een belangrijke zending be last worden. Carmen bleef kalm zitten, maar haar blik, gericht op Robert, drukte maar al te duidelijk uit, dat zij al de gebeurte nissen, ook de meest treurige, onder worpen moest aannemen. De Saint-Hyrieix vervolgde met eenig leedwezen Dat zou wel pijnlijk wezen voor de arme gravin de Kerlor, die geen harer kinderen meer bij zich zou hebben maar zoo is het leven nu eenmaal. Rijkdom verhindert niet, dat men soms gedwongen wordt door de noodzakelijk heid Ik beb mij aan mijn land ge geven. U zult dat begrijpen, mijnheer d'Alboize, want u dient insgelijks Frank rijk. Over het gelaat der jonge vrouw vloog een schaduw, zij dacht aan haar moe der zij zag deze verlaten, ouder worden, droevig, ziek, in doodsgevaar, misschien zonder een enkel harer kinderen bij zich. Zij antwoordde, alsof zij haar eigen overwegingen wilde uitdrukken In den toestand van Hélène kan men niet reizen. Dat is waar, hernam de Saint-Hyrieix. De ophanden zijnde komst van mijn neefje of nichtje zal voor het oogenblik een einde maken aan de vermoeiende pelgrimstochten, die mijn schoonbroer op het oog heeft. Robert gaf als zijn meening te kennen Zuilichem, verleenea ?an gratificatie aan den polderbode en van een toelage aan Van Veen voor het houden van een dekstier. Op 't besluit van den polder Bruchem om van de opbrengst van het verkochte huisje ad f4700 af te nemen een bedrag van f 4200 en dit te besteden voor ver harding van den weg, het restant ad f 500 te beleggen in Ned. Staatsschuld wordt door Ged. Staten bezwaar ge maakt en goedkeuring onthouden, met opmerking, dat voor wegverharding een tijdelijke leening kan worden aangegaan. Bericht van het besluit heeft het polder bestuur ontvangen. Besluit Ammerzoden tot in gebruik geven van grond voor het plaatsen van een weegbrug. Besluit Gameren tot verkoop grond aan Spiering. Besluit Aalst tot verkoop grond aan A. v. d. Maas. Goedgekeurd. Ingekomen navolgende polderbesluiten Bruchem, om het geheele bedrag ad f1700 te beleggen in staatsschuld; Rossum, tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ad f 1000 voor aanleg klinker pad. Zuilichem, tot aangaan tijdelijke geld leening ad f 4500 Hedel, Ammerzoden en Well om in koop in pensioenfonds niet op de ambte naren te verhalen, doch door den polder te doen betalen Zuilichem, om aan L. v. d. Linden een perceeltje land te verhuren voor f 25 per jaar, van 4 Jan. '25 tot ultimo December 1934; Gameren, tot verkoop van 50 stuks hoornen Nieuwaal, tot verkoop van een per ceeltje grond voor f 80 aan A. v. d. Neyden en van een perceeltje grond aan A. v. Hees Pz. voor f 44,25. De voorzitter deelt mede, dat op ver zoek aan G. M. v. Stigt, machinist, en M. Baks, onder-machinist, met ingang van 4 September 1924 eervol ontslag is verleend. Dat door den Dykstoel tot ma chinist is benoemd Van de Laar, terwyl 't in de bedoeling ligt in de betrekking van onder-machinist zoowel by Maas- als Waalafdeeling niet te voorzien. Wanneer noodig, zal voor 's nachts een losse kracht worden aangesteld, tegen een belooning van f 4 per nacht. In ronde cyfers geeft deze regeling, zoo zij door kan gaan, eene besparing van f 2500 en wel f 4500 te Nederhemert en f4000 te Aalst. De Dijkstoel stelt voor, om de belooning voor den nieuwen michinist vast te stellen op f 936 per jaar plus vrij wonen, vuur, licht en gebruik van pl.m. 90 Are byliggend land den pensioensgrondslag te stellen op f 4467 Na eenige bespreking en toelichting aldus besloten. Sluiting. Manehesterbroeken 4.25 Pilobroeken (prima) 4.75 Blauwe jassen (kleurecht) 2.95 Blauwe Boezeroenen 1.55 Daarna moet men wachten, totdat het kind wat grooter is, Ja, mompelde Carmen, dat stelt me weer wat gerust. Mijn beste, hernam de Saint-Hyrieix, je moét je hoofdje niet zoo afmartelen met zulke onderstellingen. Of* dit oogenblik zijn we volmaakt gelukkig. Ik weet niets, dat meer verrukkelijk is dan te ontbijten onder de hoornen van de Diergaarde. Ik ben u dankbaar, dat u mij dat onvergetelijk genoegen hebt gegeven. Carmen drukte haar lippen opeen. Zij herdacht het ontbijt in de kleine landelijke woning van deu beeldhouwer Kerneis. Deze herinnering aan het verledene riep een bitterheid in haar hart, ofschoon zij al haar kracht inspande om zich daardoor niet te laten meeslepen. Alsof Robert kon raden, wat er op dit oogenblik omging in de ziel van Carmen, begon hij over Paul Vernier te spreken. Wat wordt er van hem, dien Miehel- Angelo vroeg Firmin, op den eenigs- zins spottenden toon, waarmee een groot politiek man spreekt over een kunste naar. Robert had juist een brief van Paul ontvangen in het begin der maand. De heer en mevrouw Vernier bewoon den een huis bij het Observatorium. De beeldhouwer had een zeer groot atelier, waar hij met koortsachtige haast werkte aan een meesterstuk voor het volgende jaar. Hij wilde meedingen naar een, medaille in het salon. Zijn stoffelijk bestaan was verzekerd, dettwsblatl Overal p. koker £1.50 f2.75 £4,50 De groote flac. zijn voordeeliger!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5