Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adre Jan Geertzen, voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Ruime auto- garage's Telefoon 715. üe vergeten zwerver. De advocaat-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam heeft vrijspraak gevraagd tegen den politie-agent W. Huisman, den beklaagde in de bekende zaak van den vergeten zwerver in het politiebureau te Baarn. 30-jarig bestaan muziekkorps tioulmy en Baar te 's Hertogenboseh Het bekende Kon. Muziekkorps der Kon. Ned. Sigarenfabriek van Eug, Goulmy en Baar herdacht, gelijk gemeld, dezer dagen zijn 30 jarig bestaan. Te dier gelegenheid is het korps Zondag op grootsche wijze door de Bossche burgerij gehuldigd. Er had zich een huldigingscomité gevormd onder voorzitterschap van den heer W. F. Suyling, terwijl daarnaast een eere-comité was samengesteld. Het jubileerende korps werd door een aantal vereenigingen, waaronder ook mu ziekgenootschappen, aan de fabrieksgebou wen afgehaald en in stoet naar het stad huis geleid, waar in de raadszaal de mu zikanten, vergezeld door de heeren Goulmy en Baar en Joh. Wierts, directeur van het korps, door den burgemeester werden toe gesproken. De heer Eugène Goulmy sprak een har telijk dankwoord voor deze waardeerende woorden. Na deze officieele ontvangst werd op 't bordes van het stadhuis nog het woord gevoerd door den oud-burgemeester Jhr. P. van der Does de Willebois, die even eens zijn groote waardeering uitte. CC1' de heer Suyling, voorzitter van het huldigingscomité, hield een toespraak, waar in hij het muziekkorps namens de Bossche burgerij gelukwenschte met het jubileum. Daarna bood de heer Suyling het korps namens de burgerij een geschenk onder couvert aan. De verschillende redevoeringen werden per loudspeaker over de markt hoorbaar gemaakt. Vervolgens defileerden de verschillen» de vereenigingen voor het jubileerende korps dat 's avonds een groot avondfeest bereid werd. Lijmbanden om Vrachtboomen. De aandacht van belanghebbenden wordt hierbij wederom gevestigd op het aanleggen van lijmbanden, dat thans moet geschieden. Deze banden dienen om de vrouwelijke wintervlinders, die geen vleugels bezitten, en die dus loopende de takken moeten be reiken om daar hare eieren te leggen, het opkruipen tegen den stam te beletten. Daar alleen de vrouwelijke winter vlinders geen vleugels bezitten, kan deze bestrijdingsmethode alleen tegen deze vlin dersoort worden toegepast. De rupsen, die uit de wintervlinder- eieren te voorschijn komen, zyn de zgn. trekmaden, die vooral aan kersen- en appel- boomen, maar ook aan andere vruchtboo men zeer schadelijk kunnen worden door het aanvreten der jonge vruchten en door het vernielen der bladeren. In alle boomgaarden en tuinen, waar in het afgeloopen voorjaar de trekmaden zyn waargenomen, diensten lymbanden om de stammen der boomen te worden aange legd. In mededeeling No. 3 van den Plan- tenziektenkundigen Dienst is de» wyze van uitvoering nauwkeurig beschreven. Daar het resultaat, dat men bereiken zal, zeer afhankelijk is van de kwaliteit (langen duur van de kleefkracht) der ge bruikte lijm, bepale men zich tot de aan schaffing van een der goede handelsoorten. Inlichtingen hierover worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzame ambtenaren van dezen Dienst. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. In den nacht van Za terdag op Zondag neemt de Zomer tijd een einde. Men zij er das op bedacht voor men te raste gaat de nnrwerken een nar terag te zetten. Woensdagavond overleed in het Diaconessenhuis alhier onze oudste stadge noot A. Kieboom in den ouderdom van 400 jaar en 9 maanden. Donderdagavond reed een motor rijder uit Dussen op de groote brug. On geveer op het midden der brug vloog zijn lantaarn stuk en doordat hij plotseling in het duister reed kwam hij in volle vaart tegen de leuning van de brug. Het ongeval liep betrekkelijk goed af. Met ontvelde hand en been werd hij per auto naar huis gebracht, terwyl de motorfiets, die eenigs- zins beschadigd was per vrachtauto werd vervoerd. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September 1924 ingetegd f 13714.08 en terugbetaald f 13470.45. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9566. De in deze Gemeente gehouden collecte ten bate van »Het Roode Kruist heeft f 42.00 opgebracht. Aalst, Het 3»jarig zoontje van B. alhier kwam Woensdagmorgen al spelende bij zijn moeder van den zolder te vallen. Het ventje kwam terecht op een ijzeren voorwerp en ontving daardoor zulk eene hoofdwonde, dat de hulp van Dr. Schmitz te Veen moest worden ingeroepen. Almkerk. De leerling H. A. Lagrouw alhier, slaagde voor de eerste klasse der Rijksnormaallessen te Gorinchem. Capelle. Bij de dezer dagen door de vereeniging D.V.W. gehouden wedvlucht met postduiven vanuit Bordeaux behaalde een der duiven van C. v. Tilbórgh met het hoogst aantal punten het kampioenschap (Koningschap) over het seizoen 1924. Naar men ons mededeelt zal de Kerkeraad der Ger. gem. alhier in de ko mende vacature het beroepingswerk zelf standig verrichten en niet meer in com binatie met de Geref. gem. te Sprang. De afd. Sprang-Capelle van Volks onderwijs zal op de a.s. Zaterdag en Zondag te houden aigemeene vergadering van Volksonderwijs vertegenwoordigd worden door de heeren G. A. S. de Bas en J. Michael. Deze vergadering wordt gehouden te Utrecht. De heer D. Spierings heeft zyn benoeming tot kerkvoogd der Ned. Herv. gem. aan den Loonschendijk aangenomen, zoodat deze reeds langen tijd hangende vacature eindelyk vervuld is. Voorwaar een uitkomst voor genoemde gemeente. Land van Altena. De pryzen der aardappelen zyn nog steeds stijgende. Be steedde men voor een paar weken voor Bravo's f 4.00 per H.L., thans betaalt men reeds gaarne f 5.00 p. H.L. Ook voor Roode Star wordt meer dan f 3.00 p. H.L. betaald. Nieuwendijk. De ziekte onder de varkens begint de laatste dagen zich nogal uit te breiden. Er zijn wel enkele aan de ziekte bezweken, doch over het geheel loopt met het sterven nog al af. 't Is te hopen dat de ziekte tot stilstand komt, want om in dezen duren tijd een slacht- varken te moeten missen, zou voor velen niet meevallen, temeer daar door de houders van een schamel loontje het voeder gekocht moet worden. Vorige week werd in verschillende couranten gemeld dat door een twist C. v. d. S., A. d. B. een lichte woud toe bracht aan het hoofd, naar we uit be trouwbare bron vernemen, werd door C. v. d. S. zonder eenige woordewisseling A. de B. met een stuk ijzer op het hoofd geslagen, waardoor een wond ontstond. Precesverbaal werd opgemaakt. Door het prachtig weder komen op 't oogenblik vele werkkrachten tekort, de aardappelen staan nog meest in den grond, terwyl voor de eerste levering der bieten ook een druk begin is gemaakt. Door het slechte weder der laatste tyd, vallen vele werkzaamheden te zamen. De gehouden aanbesteding voor de Coöp. Zuikerfabriek te Zevenbergen om de bieten scheep te doen, welke gebracht worden op de loswal der Coöp. Aankoop- vereeniging was de laagsten inschrijver C. Heijstek Czn. en voor de gentelbrug M. van Anrooy Lzn. De heer J. Schouten lid der Tweede Kamer hoopt binnenkort voor de A. R. Kiesvereeniging op te treden. Het onder werp zal nader worden bekend gemaakt. Vrydag 19 Sept. herdacht de heer M. v. d. Stelt en Adriana de Rooij hun 50-jarige echtvereeniging. De krasse oude luidjes ontbrak het dien dag niet aan ge- lukwenschen. Des avonds bracht de Fanfare »Crescendo« een serenade. Den 26 Sept. herdacht de heer W. Wijnans en Geerdina van Marsbergen den dag waarop zij voor 40 jaren door den band des huwelijks werden verbonden, ook voor hen was de belangstelling zeer grootvan verschillende zijden werden gelukwenschen ontvangen zoo dat dezen dag ook niet ongemerkt is voorbij gegaan. Oadheasden. J.l. Donderdag werd in hooger beroep voor de Rechtbank te 's Her togenbosch behandeld de eerste zaak van den landbouwer N. van Bers te Elshout, die om dezelfde overtreding reeds eenige dagvaardingen ten zijnen laste heeft, waar van hij ook hooger beroep heeft aange- teekend. Verdediger was Mr. Witlox uit Den Bosch. Voor het kantongerecht te Heusden was opgetreden voor den beklaagde de gewezen klerk Meijer te Oadheusden, die ook steeds er op gewezen had om de behandeling van de zaak te verdagen tot in deze een civiel rechterlijke uitspraak was verkregen. De officier verzocht de behandeling dezer zaak te verdagen tot de civiel rechterlijke uitspraak zal zijn gedaan. Volgens deze uitspraak zal de gemeente een proces van eigendomsrecht tegenover N.* van Bers moeten beginnen. Waar zal het einde zijn Raamsdonksveer Voor de Georga niseerde guldenscollecte werd door den heer L, P. Duhbelman ongeveer 60 gulden op gehaald. Gedurende de Septembermaand pas seerden 1698 op- en afvarende vaartuigen met een gezamenlyken inhoud van 162082 ton de Rolbrug. Gedurende de maand Sept. werd aan het Rykspostkantoor R.'veer en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren ingelegd f 11593.15 en terugbetaald f 15801 60. Rijswijk. Onze dorpsgenoot F. A v. Heukelom werd toegelaten tot de eerste klasse der Rijksnormaallessen te Gorinchem. Sprang. Gedurende de maand Sep tember werd aan het hulppostkantoc-r alhier op 's R.P.S. belegd f 3102.22 en terug betaald f 10.210. Bij het aanleggen van een kanaal voor de centrale verwarming in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier werden nog ver schillende skeletten opgegraven. Naar men ons van bevoegde zijden mededeelt heeft de kerkeraad der Ger. kerk van Vrijhoeve-'s Grevelduin-Capelle de combinatie, inzake het beroepen van een predikant, met de Ger. kerk alhier ver broken, waardoor beide kerken thans indien mogelijk zelfstandig een predi kant zullen beroepen. Veen. Onze dorpsgenoot B. Vos werd toegelaten tot de 2de klasse der Rijksnor maallessen te Gorinchem. De collecte gehouden ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis heeft in deze gemeente f 15.71 opgebracht. De melk is hier weer met 2 ct. per liter verhoogd, terwijl het tarwebrood 4, en het wittebrood 2 ct. in prys geslegen zyn. De hertsellirigen aan den toren, waarvan de spits gedeeltelyk zal worden vernieuwd, zijn reeds aangevangen. Ook zal een bliksemafleider worden aangebracht. De laatste dagen houdt alhier een commissie zich bezig om de inwoners te bewegen aan te sluiten bij de pas opge richte afdeeling van het Groene Kruis voor Wijk, Aalburg en Veen. Naar we ver nemen wordt hiermee groot succes bereikt en zullen behoudens enkele uitzonderingen alle gezinnen zich wel als lid van genoemde vereeniging laten inschrijven. Het schijnt dus wel dat het nuttige van deze instelling op prijs wordt gesteld. Woadrichem. Daar de steenkolen aangekocht voor de leden der Land- en Tuinbouwvereen. »Land van Altena« waar van de levering was opgedragen aan den heer P. van Andel te Gorinchem, wegens niet voldoende grofheid zijn afgekeurd is de levering bij een hernieuwde inschrijving opgedragen aan den heer T. Cornet te Werkendam. De Raad stelde in zyn vergadering van Vrijdag 1.1. een nieuwe regeling vast voor het vervolgonderwijs. Leerlingen zullen, volgens dit besluit, worden toegelaten tot den leeftyd van 22 jaren. Het lesgeld voor het personeel zal f 1.00 per uur bedragen. Tot onderwij zers zyn benoemd aan de le Openb. School de heeren Versteinen en de Jager en mej. Sterrenburg en aan de 2de Openb. School, de heer Huizer. Fruitveiling van 1 October. Schijvers 40—15 per K.G. Zoete appelen 6—10 Starappelen (val) 79 Zure appelen 25 Soldat Laboreurperen 1012 Doornperen 1012 t Knolperen 2 5J Stoofperen IJ3 Werkendam. Hoewel a.s. Zaterdag de tyd wordt verzet zullen de godsdienst oefeningen in de Ned. Herv. kerk alhier blijven aanvangen v.m. te 10 en's avonds te 6 uur. De gelukkige winnaar van de prijs voor den ballonnenwedstrijd is de jonge heer E. Leuw alhier. Diens ballonnetje vas gevonden te Mid- delkerke Sur Mer (België), gelegen in de nabyheid van de in den oorlogstyd zoo vaak genoemde rivier de IJzer. Van 19 ballonnetjes zijn de kaartjes teruggezonden, van eenige plaatsen in Ne derland en drie uit België. Vrydag 26 Sept. trad voor een stampvolle zaal in het gebouw der Chr. Jongel.-vereen. »Andreas« op, ds. P. Zandt, Ned. Herv. Predikant te Delft. Nadat deze bijeenkomst met gebed was geopend, werd tot tekst gekozen Matt. 5 6. Spr, verdeelde deze tekst in 3 punten le. uiteenzetting wat hongeren en dorsten naar gerechtigheid is 2. Wat is zaligheid 3. Waarin bestaat die verzadiging Ernstige woorden werden in verband met het onderwerp tot de aandachtige hoorders gesproken en spr. spoorde aan tot zelf onderzoek, of wij die honger en dorst naar gerechtigheid hebben. Deze honger en dorst ontsluiten ons de toegang tot den hemel. Christus zelf heeft gezegd »Zalig zijn, zalig zyn zij indien het waarachtige dorst en honger is.« Maandag j.l. brandde de boerderij van J. v. d. Wiel geheel af. Alles kon gered worden, behalve een 3 tal konijnen, die in de vlammen omkwamen. Het Dep. Werkendam der Mij. lot Nut van 't Algemeen zal Woensdag 8 Oct. de buitengewoon mooie »Lentefilm«, van de filmfabriek Polygoon te Haarlem doen toonen. Daar het een der beste fdmen is op dit gebied verzuime niemand deze te gaan zien. Bij genoegzame belangstelling zal 's mid dags een kindervoorstelling worden geh u- den, ongetwyfeld is het ook voor de kin deren een zeer aantrekkelijke en leerzame film. Ieder zorge zoo spoedig mogelyk een kaart te bekomen, daar slechts 200 kaar ten worden uitgegeven. Dat het Dep. v. h. Nut alhier geheel met zijn tijd meegaat is wel deze week gebleken, Door middel van een radio in stallatie dat door de firma Glaudeman uit Gorinchem aan het Dep. was afgestaan werd het. debat tusschen het Vrijzinnig Demoratisch le Kamerlid Professor van Emden pro, en Oud-Generaal Snijders con tra, over de ontwapening, dat in de groote zaal van den Dierentuin te den Haag werd gehouden, weergegeven. De uitdeeling van de boeken van de Nutsbibliotheek, welke gewoonlijk den len Maandag in October aanvangt, zal, doordat de catalogus nog niet geheel is afgedrukt, Maandag 13 Oct. plaats hebben. De uitdeeling der .boeken geschiedt van 67 uur namiddags. Zaltbommel. Woensdag herdacht de heer J. G. C. P, Peerbolte, dat hij 40 jaar geleden zijn vaste aanstelling verkreeg als klokkenist in deze gemeente. Zes tijde lijke dienstjaren gingen vooraf. Te zamen dus een niet alledaagsche prestatie. De wijsjes van het carillon bij heel- en half slag verkondigen dagelijks den bekwamen musicus en wie op Dinsdag door Zaltbom- mel's straten gaat, kan genieten van de leutige deuntjes, die deze voortreffelijke beiaardier over de stad laat klinken. Ook als organist heeft de heer Peerbolte in die lange jaren een welverdienden naam weten te verwerven. (V. D BUITENLAND. Een dappere ariateur Toen er heden iets haperde aan de vliegmachine, die van Londen naar parijs vloog, klom de mechanicien op den vleugel, toen de machine met volle snelheid 1000 voet boven den grond vloog. In zijn volle lengte lag hij 45 minuten op den vleugel en hield de uiteinden van den gebro^-r? buis bij elkander, totdat op het Lympne- vliegland geland kon worden. Noodlottige «laling Tijdens een vliegfeest ter eere van Pel- letier rt'Oisy is Zondag te Toulouse op het vliegveld een ernstig ongeluk gebeurd. De parachiitiste Liliane Darcy sprong van een vliegtuig, doch haar valscherm bleef gesloten. Eerst toen zij 10 meter van den grond was verwijderd, ontplooide, het valscherm. Te laatDe vrouw vi te pletter. PREDIKBEURTEN 5 OCTOBER. Geref. Kerk, vin. 9,30 leesdienst nrn. 6 u. ds de Jonge, Vrijh.Capelle. Aalbuiynm. 6 u. de heer v. d. Kol Aalstvm. ds Leenmans. Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 2 u. leesdienst. Doeveren, nm. 2 u. ds v. d. Berg. Gravenmoervm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Anker. Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds de Jonge. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Qiessen, nm 2 u. ds de Wit, Uitwijk. (Doopsbed.) en nm. 2 u. dr. Tjalma. Loonschendijk, vm. 9,30 u. ds Mülhnickel Waalwijk. Meeuwen, geen opgaaf. Ger. Kerk, vm. 9,30 leesdienst en en nm. 6 u. de heer Delleman, Theol. Cand. 's-Bosch. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds Smit uit Zaltbommel. Zz. geen dienst. vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Bruijn, Raamsdonk{V9.30 u. ds Ewoldt. 2 30 u. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer de Jong, Cand. t. d. H. D. Evangelisatie Geertruidenberg, vm. 9,40 u. ds Hoogenraad, Breda. Rijswijk, geen dienst. ds Beumee. veen, vm. 9,30 u. dr Tjalma. Ger. Gem., vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds Gobius du Sart. Woudricliem, nm. 2 u. ds Feijkes van Sleeuwijk. (Doopsbed.) ds Kalkman. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u ds Andrée, Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Dinsdagavond 7 u. ds Kerste van Ierseke. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds de Vries van Hilligersberg. Nutszaalnm. 6 u. ds. de Kat Angelino van Gorinchem. Donderdagavond 7 u. ds Groen van Zwijndrecht. üezoek van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEÜWIJK-'s BOSCH Firma ALPH.HUPSCH Hemdennm. 5 u. ds v. d. Vlugt Almkerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Röt Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Jong. B'brock, geen opgaaf. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Meijers Dussen, vm. 10 u. ds Luttervelt. Herpt, geen dienst. Heesbeen, vm. 9,30 u. de heer v. d. Kolff Nieuwendijk Geref. Kerk, Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds Wolthers. Ger. Kerk, vm. 9,30 ds de Jonge en nm. 2,30 u. leesdienst. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Feijkes. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Waspik, geen opgaaf. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2