Tweede Blad üo. UW Vrijdag Ik October Glazen Flacons, Geel Etiket Foster-Mc Clellan Co. London. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Laat U niet meer kwellen door spierpijn, stramheid, rhevmatiek. Spit in den rug Wrijf die pijn dadelijk weg met Akker's Kloosterbalsem DAMRUBRIEK. DE KLEEDINO Wij vestigen er de aandacht op, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen thans uitsluitend verkocht wor den in verpakt in met zwarten opdruk Weigert alle andere ver pakkingen. BINNENLAND. Een warme ontvangst Toen zekere F. met zijn vrouw en schoonzuster Zondagavond naar huis terug keerden, werden zij op den Ven weg onder Brunssum door twee met een zakdoek voor hun gezicht gebonden mannen ieder met een knuppel gewapend, staande gehouden en bedreigd. F. sprong echter direct op één hunner toe en gaf hem een aantal vuist slagen, zoodat de andere gemaskerde het noodig oordeelde zijn vriend te helpen. De vrouw van F. hield dien man echter flink vast, zoodat hij niet veel kon uit richten. Toen F. den eersten aanrander op de vlucht had gejaagd, ging hij op den andere toe, doch deze koos de wijste partij eri ging er, met achterlating van zyn pet ook van door. De aanranders liepen echter in de armen van een paar surveilleerende veldwachters, die heen arresteerden en in verzekerde bewaring stelden. Het bleken te zijn zekere P. v. H. en H. .1. S beiden uit Brunssum. o Een gevaarlijke schop Bij een voetbalwedstrijd te Velsen kreeg een Amsterdamsche jongen een schop tegen het lichaam. Hij is aan de gevolgen over leden. o Een ernstige vechtpartij Ter gelegenheid van de kermis te Rijen, ontstond tusschen twee personen een vecht partij, waarbij het mes werd gebruikt. Twee politiemannen, die de vechtenden wilden scheiden, werden door een der bel hamels, zekeren H. v. W. aangevallen, waarbij een der politieambtenaren met een mes een gapende wonde in de borst werd toegebracht en wel zóó diep, dat een long werd geraakt. Zijn collega, die den woesteling daarop wilde arresteeren. werd eveneens door de zen verwond, door een steek in het oor, die tot in den nek doordrong. Met versterkte politiemacht is het eenigen tijd later gelukt Van W. in ziju woning te arresteeren. Hoed doorieefd De jachtopziener Weiten te Vlierden, die in het jachtveld aldaar een tweetal wildstroopers achterna zat, werd daarbij door een hunner met een schot hagel in den hoed geschoten. Het hoofddeksel was als doorzeefd van hagelkorrels. De jacht opziener had echter geen letsel bekomen. Het tweetal wist te ontkomen zonder te worden herkend. Rfjwielditf en gros De politie te Zutphen heeft aan de ju stitie overgeleverd E. uit Enschedé die zich heeft schuldig gemaakt aan rijwieldiefstal len. Het onderzoek bracht aan -het licht, dat hij de geheele omgeving onveilig heeft gemaakt. Te Lochem, Voren, Gorssel, De venter, Diepenveen, Epe en andere plaatsen uit de omgeving wist hij zich 40 a 50 rijwielen toe te eigenen. Een aantal kon den nog worden opgespoord, waarbij bleek dat vele fietsen waren «omgebouwde. Vergiftiging door snoepgoed De 43 jarige Albertus Baon en zijn 2|- jarig zusje Louise uit de Clemensstraat te Rotterdam zijn Maandag na het eten van snoepgoed onwel geworden. Dr. W. v. Ros sen, wiens hulp werd ingeroepen, consta teerde darmcatarrh, doch achtte vergifti ging niet uitgesloten. De voorraad snoep goed is bij den betrokken winkelier in de Clemensstraat in beslag genomen en over gebracht naar het bureau van den Keu ringsdienst. o Van woudreus tot lucifer In de voorheen zoo boschrijke buurtschip Aschbroek onder Budel worden niet minder dan 900 zware Canada-populieren voor de Emdhovensche lucifersfabrieken geveild. o Aan de gevolgen overleden Een 71-jarige man, die plotseling van achter een boom te voorschijn kwam ge raakte op de Weteringschans te Amster dam onder een motorwagen van de tram. Zwaar gewond werd hij per ambulance- auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Hier is hij spoedig overleden. Naar getuigen verkla ren, treft den wagenbestuurder geen schuld. o Een zonderling geval Dinsdagmiddag werd door een voorbij ganger op den Tilburgscheweg nabij Dorst een auto aangetroffen, welke gedeeltelijk was vernield. In de auto bevonden zich een heer en een dame, die rustig lagen te slapen. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak 17 October. Arbeidswet en art. 437 Sr. G. K., W'dam, 3 X f 2 of 3X1 d en f3 of 2d. VisscherijwetJ. H. V., Bergen op Zoom, f 4 of 4 d. v. v. Rykswegenregl, J. K., DeWerken, en H. H W'chem, ieder f 3 of 2 d. Politie-verd. A'kerk J. J. d. P. A'keik, fl of 4 d. Idem Hedikhuizen H. G., Emmert, f 4 of 4 d. 458 S-.: G. M. d. B., Wijk c. a.,f3 of 2 d. Prov. Wegenregl. J. S., Haarsteeg, f 10 of 5 d. H. B., Eelhen, f5 of 3 >1. J. M., Aalburg, f3 of 2 d. 459 Sr. J. N., A'keik, f 3 of 2 d. Binnenvaartregl. T. J. M., W'chem, f 3 of 2 d. Wet opei.b. middelen van vervoer A. d. G., Meeuwen, f 3 of 2 d. Motor- en Rijwielregl. M. v. H. Go- rinchem, f 3 of 2 d. L. M. S., Terneuzen, K. M., Wijk c. a., I. A. B.,'s Gravenhage, J. F. H., Tiel, G. W. J. H. D., Koude- kerke, T. S., Jaarsveld, ieder f5 of 3 d. 427 Sr.: J. V, Veen, f 5 of 3 d. 434 Sr.W. H. v. d. L., Haarsteeg, f 5 of 3 d. 453 Sr.: C. J. L., W'dam, f5 of 3d. Idem 4e herh. G. W., W'chem, f 15 of 10 d. Ryw. z. lichtJ. C. O., Sleeuwyk en C. M. H., Veen, ieder f 3 of 2 d. Rijw. z. bel T. M. K., Eethen, f 2 of 4 d. 461 Sr.P. V., Elshout, f 5 of 3 d. Contradictoire vonnissen reeds gemeld de overtredingen van maximum-snelheid te Alrokerk, alle 3 weken uitgesteld. Redacteur: M. J. L. BÉNEKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. KLASSE A. Probleem no. 2 (Auteurs Springer en De Jongh) De stand was Zwart2, 7, 8, 9, 40, 18, 49, 36. Wit: 25, 34, 38. 39,41,43,44,46. De oplossing is Wit: 25-20, 46—44, 20-44, Zwart: 36X47, 47X49, 49X46. Wit: 14X5 en wint. De combinatie op de lange lijn in dit probleem is zeer geestig. Zwart verliest altijd, want de witte schijf is altijd vóór de zwarte op de lange lijn, zoodat Zwart zijn dam verliest en de Witte dam ge makkelijk beide zwarte schijven tegenhoudt. Geudeke, (voorzitter der plaatselijke ver- eeniging) een inleiding voorgelezen welke opgesteld was door Vrieed Buchner, maar die door ziekte afwezig was. Een gedachte- Goede oplossingen van dit probleem f wisseling volgde op deze inleiding ontvangen van de heeren C. Redert en H. Vogelaar le AndelP. v. Krieken, P Wilhelm, G. de d. Voort allen te Joode, J. Kuipers, P. v. Woudrichem. Als 5e probleem geven wij een klein eindspelletje. Voor hen, die nog nimmer een eindspel oplosten, diene 't volgende Wit aan zet zijnde moet zóó zetten dat Zwart gedwongen spel krijgt. Veronderstelt wordt natuurlijk dat Zwart ook de beste zetten doet. Wit moet echter zóó spelen, dat Zwart niets anders rest dan de partij te verliezen. De eindspelen hebben groote waarde, daar ze aan 't practisch spel zijn ontleend. Onderstaand eindspel werd ge speeld in een partij, waarin de heer Kleute uit Den Haag Wit had. Hoe won hij Probleem no. 5. (2e wedstrijd-probleem. Stand Zwart(1 schijf en 4 dam) op 5 en dam op 37. Wit: (3 schijven en 1 dam) op: 44, 15, 47 en dam op 10. Wit begint en wint. Oplossingen worden ingewacht tot 4 November a.s. KLASSE B. Nu het derde voorbeeld van den «kaat- singslag*. Dit is weer wat ingewikkelder dan de beide voorgaande. Daarom ook weer zooveel te gevaarlijker en te meer kans voor degenen, die met dit gevaar onbekend zyn, er in te loopen I Alle schijven weer op 't bord. Wit Zwart 1) 33-28 48—23 2) 39—33 42—48 3) 3329 hiermede neemt Wit de 3kettingstelling* in Op 't gevaar van deze stel ling komen we later terug. 17 21 4) 31 - 27 7—42 5) 38 - 33 (de stelling 47 6) 4338 wordt sier kei)20 ->25 Een foutzet. Wit trekt hiervan partij door 7) 17 - 22 1 48X27 8) 29X18 12X23 (Op 43X22 .laat Wit 28X26) 9) 34—30 25X34 40) 40X48 43X22 11) 28X26 en wint een schijf! Daarbij nog 't gevaar dat schijf 27 van Zwart loopt. Volgende week weer een moeilijker Tracht nu ondeistaand viaagstukje eens op te lossen I Probleem no. 6). (telt niet mee in den wedstrijd) Stand Zwart (7 schijven) op: 8, 9, 13, 16, 19; 26. 29. Wit (7 schyven) op; 22, 25, 27, 37, 39, 43, 47. Oplossingen worden ingewacht tot 4 Nov. a.s. PLAATSELIJK NIEUWs7 Almkerk. jl. Maandag had een kind v. d. Heer v. W. alhier het ongeluk zoo danig van een stoel te vallen, dat genees kundige hulp noodzakelijk was. De Roode Kruis collecte te Nieu wendijk (gem. Almkerk) heeft opgebracht de som van ruim f 31. Onder voorzitterschap van Ds. J. F. Röt, voorzitter van 't Hoofdbestuur san beide Jongelingsvereen. «Eben Haëzer* en «S^pouël* werd jl. Woensdagavond eene gecombineerde vergadering gehouden in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier. Na 't zingen van Psalm 19:1 en 2 en 't lezen van Psalm 8, werd door den Voorzitter de vergadering met gebed ge opend en de aanwezige een welkom had toegeroepen. Hierna werd door Vriend Nadat gepauseerd was, werd een opstel ten besten gegeven getiteld «Groot door ootmoed* door Vriend Kamp van Ippelschen- dyk. Ook op dit onderwerp volgde eene bespreking. Ten slotte werd door den voorzitter der plaatselijke vereeniging, Vriend Geudeke, een voordracht gegeven welke getiteld was «Broederliefde*, die ook zeer in den smaak viel. Nadat van de rond vraag door enkele personen gebruik was gemaakt, werd deze vergadering na 't zingen van Gezang 44:4, door Ds. Röt met dankzegging gesloten. Ammerzoden. Als een niet alledaag- sche gebeurtenis kunnen wij mededeelen dat dezer dagen de boeren-arbeider A. P, te Ammerzoden, ongeveer 84 jaren oud. des smorgens reeds vroegtijdig naar het veld trok, om bieten te gaan rooien, welke hij niet per dag maar, per opper vlakte had aangenomen (om zoodoende, en dit is juist het eigenaardige van het geval) zijn arbeidsprestatie zoo hoog moge lijk op te voeren en aldus verzekerd te zijn van een grooter dageoon. Drnnen. Veiling van 21 October 4924. Goud Reinetten 4248 cent per K.G. Oranje Belltfleurs Pippeling Ossenkoppen Lemoen appelen Sterappelen Kafappelen Koekappelen William Duchesse Beurré Clairfeeau Soldat Laboureur Beurré Napoleon Brederode Pondsperen St. Re mie Giezer Wildeman Noten Spruitjes Juin Witte Kool Roode 45-21 5-13 42—16 14-20 49 - 30 46—24 42-14 41—16 48-30 14—24 8—14 8—11 6-9 4—8 4- 6 2—6- 50—52 15—27 6-40 2-5| 400 K.G. stuk 2—6 Savoije 14 Prey 4822 bos. Seldery 911 's Gravemoer. Op verzoek van de Chr. Jongelingsvereeniging was Dinsdag avond de welbekende Transvaalschrijver L. Penning uit Utrecht overgekomen om in de Geref. Kerk alhier voor een aan dachtig, flink gehoor te spreken over de toestanden in Zuid-Afrika en het Boerenvolk. Vertellender wijze wist de geachte Spr. den geheelen avond uitermate te boeien, terwijl aan het slot door ds. de Jonge nog eenige vragen werden gesteld, die door den heer Penning nog op de hem eig#>n aardige wijze weiden beantwoord. Volgende week Donderdagavond 7 uui zal Ds. Bydemast van Dslftshaven in het kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente alhier eene lezing houden voor de Chr. Jongelingsvereeniging. Raamsdonksveer. Met goed gevolg liep van stapel van de werf der firma D. P. v. Suilekom een voor Hollandsche rekening gebouwde stalen motorboot, groot 120 ton. De besteller BI. zakte onder het bestellen plotseling bewusteloos in elkaar. Gelukkig gaat het nu goed met hem. De schoolier A. viel van een paard en bekwam daarbij een hersenschudding. Sleeuwijk. Onze vroegere dorpsge noot, den heer H. A. v. d. Giessen, thans onderwijzer te Wageningen, staat te Am sterdam voor gelyke betrekking no. 4 op de voordracht. Voor de levering van steenkolen voor de kerken en scholen alhier waren de heeren G. Bras en K. Boksman de laagste inschryvers. Woudrichem. Voor de godsdienst oefening der Vrijz. Herv. Gem te Werkendam waarin hoopt voor te gaan Ds. de Kat Angelino uit Gorinchem, zal Zondagavond a.s. van hier de autobus Van Gooi half zes vanaf Vissersdyk vertrekken. is een onderwerp, waarvoor al onze leze ressen zich zonder uitzondering interesseeren. Daarom stellen wij tegen den uiterst geringen prijs van f 0.95 per kwartaal van zes nummers verkrijgbaar HET N1ELWK MODEBLAD (24e jaargang), dat een algeheele vernieu wing heeft ondergaan, en thans de rykste keuze geeft van de laatste modellen, waar bij aan kinderkleeding en lingerien een beduidende plaats is ingeruimd. Ook buiten het eigenlijke seizoen blijft Het Nie«we Modeblad altijd interessant. Het brengt immer de nieuwste modesnufjes, geeft af beeldingen van gelegenheidskleeding, als bruidstoiletten, van babykleeding en uit zetten, terwijl aan de dameshandwerken en de techniek daarvan vele bladzijden worden gewijd. Extra voor de nieuwe Abonné's Degenen, die zich vanaf 1 October voor minstens een kwartaal abonneeren en ten bewijze daarvan een postwissel van 95 cents zenden aan de administratie dezer courant, ontvangen GRATIS Een extra lingerie-nummer, hoofdzakelijk gewijd aan dames- en kinder ondergoed, waarin een groot aantal modeL len, waarvan gratis geknipte patronen worden verstrekt. GRATIS Recht op deelname aan een hoogst interessanten hoed-mwedstrijd, waar aan 100 prachtprijzen zijn verbonden, o.a. een inzinkbareTR APNAAIMACHINE GRATIS een abonnement gedurende een half kwartaal op het Geïllustreerd St-iuersblad, Nederland's meest populair, humoristisch weekblad. GRATIS Een overdruk van een boeiend verhaal óf De Erfgename van Dannewalde óf E6n Geheimzinnige verdwijning. Wil omgaand Uw postwissel zenden aan de Administratie dezer courant en vermeld daarop: Voor abonnement Modeblad, als mede de titel van den roman, welken men wensebt. Zij, die onze courant per post ontvan gen, kunnen het Modeblad ook uitsluitend per post betrekken. De prijs bedraagt dan f 1.25 per kwartaal. DE UITGEVERS. het heerlijk verwar mende wrijfmiddel dat direct een behaaglijke verlichting geeft en af doend geneest. BUITENLAND. De opstandige beweging Zooals gemeld, hebben de laatste dagen in Portugal in verband met revolutionnaire propaganda, arrestaties plaats gehad. Onder de gearresteerden bevinden zich Jao da Rosa, directeur van de commercieele asso ciaties te Lissabon alsmede een aanval van de meeste vooraanstaande kooplieden. Zij worden allen beschuldigd van op ruiing, na de opening der associaties om alle markten, winkels en warenhuizen in Portugal te doen sluiten als protest de nieuwe belasting. Gendarmes openden het vuur op de op roerlingen, toen [de stakende kooplieden in gevecht kwamen met winkeliers, die de beweging iet steunden. De belasting, die onlangs ingevoerd werd op gebottelde wijnen en parfium was aanleiding tot dit verzet. Een massameeting van 3000 kooplieden te Lissabon publiceerde op 10 October een proclamatie, waarin verklaard werd, dat de regeering de belangen van het land verwaarloosde en ongeregeldheden provo ceerde. De unie van economische belangen, waar in de kooplieden en fabrieken georgani seerd zijn, heeft een commissie gevormd, die thans met alle andere ontevreden ele menten in geheel Portugal voeling houdt. behoorende bij het Nieuwsblad j) wmmmmmBBBzxsamBOMumBÊtmmmm Per groote pot van 20 gram 50 ct Alom verkrijgbaar I Potten v. 50 gr. f 1.— 100 gr. f 1.75 nog voordeeliger.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5