WILT GIJ THANS WARM GEKLEED GAAN KOOPT DAN J/T Prima Ochtendvoer Het staat vast, IN HOEDEN WILHELM M IN PETTEN pr* ZIET ONZE ETALAGES Extra voordeelige aanbieding van parapluies Verhuren van Doopgoed. by afslag in het openbaar verkoQpen GEBRS. BISCIIOFF, G0RÏME1. iflyM met mooie Cadeaux, J. SNIJDERS HEUSDEN. het voordeeligst in prijs zijn. Reparatieinrichting van goud en zilver Gelegenheid voor 't maken en vervormen van Dames- en Kinderhoeden. WÊMz Spreker zou daar een stok voor willen steken. De heer Donker zegt, verleden winter als de lichten in de kerk aan waren, men bijna niet kon zien om te lezen. De Voorzitter zal deze aangelegenheid ter bevoegder plaatse bespreken. Bij de gebruikelijke rondvraag stelt de heer Van Leeuwen voor, het meubi lair van de Raadszaal aan te vullen met eenige aschbakjes, terwijl er de beer Snoek ook graag de sigaren er bij zou hebben. De heer Verschoor wenscht nog meer toezicht op het houden van honden. Spreker vermoedt, dat er belastingont duiking is en zou graag een lijstje ont vangen van de aangegeven honden. Hierna sluit de Voorzitter deze open bare vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente DTJSSEN, op Zaterdag 25 October j.l. voormiddags 10 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Snijders. Afwezig de heeren: Leemans en v. d. Koppel. Na voorlezing der notulen worden deze onveranderd vastgesteld. De Voorzitter zegt, feitelijk een aan merking op de notulen te kunnen maken, daar over de opmerking van den heer Hermans betreffende de klacht van Prins (in de vorige vergadering gedaan) over het veergeld der schoolkinderen, niets is weergegevendit is echter met opzet er uit gelaten, daar het niet hoort in de raad. Spreker heeft deze zaak nog eens onderzocht, waaruit gebleken is, dat aan Prins f 10,56 voor 1923 aan veergeld is uitbetaald, hoewel voor 1924 nog niets, daar de gemeente toch niet vooruit be talen kan. Wanneer de menschen weer met dergelijke praatjes komen, geeft spr. in overweging hun naar hem te willen zenden. Aan de orde zijn thans ingekomen stukken De Voorzitter deelt medé, dat hij de klacht van Berm, in de vorige vergade ring geuit, als zouden de verschillende klassen op school van mijnheer Michaël op verschillende tijdstippen uitgaan, te hebben onderzocht, het antwoord van den heer Michaël is, dat volgens het leerplan er enkele klassen een half uur later uitgaan, doch alleen meisjes, daar deze in nuttige handwerken onderwijs krijgen. Volgens spr. moeten de meisjes in overeenstemming met het schooltoe zicht onderricht in nuttige handwerken gegeven worden. Verzoek van den heer J. Wijtvliet, kantoorhouder, om voor zijn kantoor de (antaarn die voor de woning van Klaassen staat, te verplaatsen voor zijn kantoor. Een schrijven van het Ministerie van Arbeid, als antwoord op een schrijven van B. en W,, die dit College had mede gedeeld, dat men ingaande 1 Januari niet meer aan de Rijkswerkloozenkas zou betalen, daar hier weinig georgani seerde arbeiders zijn De Minister zou het zeer op prijs stellen, dat deze zaak nog eens onder de oogen wordt gezien, en geeft in overweging de arbeiders aan te moedigen zich te organiseeren. De Voorzitter wil de raad hier eens over hooren. 't Vorige jaar heeft de gemeente f 557,05 moeten bijdragen, ter wijl er slechts f457,24 ontvangen is. De heer Hermans is er sterk voor om bij het fonds te blijven. De heer v. d. Pluim zegt, nu betalen wij voor andere gemeenten, en dat moet niet. De heer Hermans zegt, dat de arbeiders, wanneer zij willen trekken zich moeten organiseren. Spr. zegt, wie dat nu niet wil, moet ook maar niet geholpen worden. De Voorzitter zegt men kan ze toch niet laten verhongeren, als ze niet aan gesloten zijn, en wij moeten rekening houden met hen die een groot huisgezin hebben en de contributie niet kunnen betalen. De heer Hermans is er voor dat de arbeider voor zich zelf zorgt, door zich te organiseeren. De Voorzitter zegt, de meening te zijn toegedaan, dat het in 't belang der ge meente is, wanneer de arbeiders zich organiseeren, en stelt voor de Minister te zullen melden, dat wij niet uit het fonds treden. De heer Middelkoop zegt, wanneer de contributie niet hooger is dan 20 cent, dan kan dat wel. De heer zegt, wanneer alle arbei ders zich organiseeren weet het spreker wel, dan zullen er vele werkloozen blij ven, en dan zullen ze er wel uithalen wat er te halen is. Na nog eenige discussie wordt met algemeene stemmen besloten bij het fonds te blijven. Besloten wordt hierna voor de school in Wijk A, de noodige schoolbanken aan te koopen. Alsmede wordt besloten aan de R. K. politieschool een jaar lij ksche bijdrage van f 10,te verleenen, en indien een veldwachter alhier voor examen slaagt, hem dan in eens een gratificatie van f50,toe te staan. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren v. d. Steen, Bons, Boender, Van Gooi en Jongbloed. Om gezondheidsredenen vraagt het Hoofd der School de heer Broeders, sedert 1 Juni 1891 in tunctie, ingaande 1 Jan uari a.s. eervol ontslag als zoodanig. De Voorzitter zegt, dat de heer Broe ders zijn betrekking boven alle lof heeft vervuld, en ziet hem evenals alle ge meentenaren noode heengaan. Spreker stelt voor hem het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen, met dank voor de bewezen diensten. Wethouder Van Steen gaat hier ten volle met mede, en wenscht hem een langdurige welverdiende rust toe. Het eervol ontslag wordt verleend. De Voorzitter deelt nog mede, dat hij zoo welwillend is, tijdens de vacature als Hoofd te fungeeren. De Voorzitter zegt, dat door den heer Hermans in een vorige vergadering is gevraagd om plaatsing van een lantaarn voor het liefdegesticht te Dussen (Hank). De heer Van Drunen heeft toen opgemerkt, dat het eigen terrein nog niet eens verlicht was, welk bij onderzoek onjuist bleek De lantaarn op het terrein verlicht echter niet de daarvoor gelegen brug. Met 'toog op de vergaderingen, daar 's avonds gehouden is het plaatsen van een lantaarn noodzakelijk. De pastoor is een goede afnemer en voor een goede klant moet toch wat worden gedaan. De heer Van Dijk vind het plaatsen van een lantaarn bij den „Vonder" in den Hoek zeer noodig, daar is volgens Spreker zeer veel passage. De Voorzitter zegt, dat voor het bedrijf aldaar geen medewerking is verkregen, bovendien kan men bij iederen „Von der" geen lantaarn plaatsen. De heer Van Dijk erkent dat er geen medewerking is geweest, doch de men schen moeten ook genoeg*mee betalen in de kosten voor de verlichting. Alle belastingbetalers moeten in het tekort bij betalen of ze licht hebben of niet. Ook de heer Van Drunen acht het plaatsen van een lantaarn bij hem in de buurt noodzakelijk. De Voorzitter heeft echter hier geen bezwaar tegen, en zal daar waar men nog niet de maximum stroom verbruikt, op die plaatsen een lantaarn doen aan brengen. De heer v. d. Pluim vraagt of het Prov. Reglement geldt voor alle wegen. De Voorzitter antwoordt hierop be vestigend en vermoedt dat de heer v. d. Pluim deze vraag stelt in verband met het schrappen der wielen. Spreker heeft de politie order gegeven hier speciaal op te letten. De heer Barm vraagt of het al meer besproken geschil van de ouders der kinderen die de school in wijk A zouden kunnen bezoeken, niet in het reine is te brengen, de gemeente geeft jaarlijks f 400 aan een andere school waar kin deren uit Dussenpolder school gaan. Het was volgens spreker een heele be zuiniging als alle kinderen aldaar de school bezochten. De Voorzitter zegt dat ze kunnen re kenen op hunne medewerking. Hierna wordt de vergadering gesloten. BINNENLAND. Vergunning tot Let schieten van 4 schadelijke gedierte De Commissaris der Koningin in Gelder land heeft den burgemeesters in zijn gewest medegedeeld, dat het hem niet wenschelijk voorkomt, dat gemeente- en rijksveldwach ters in het bezit worden gesteld van eene verguuning tot het scbieten van schadelijk gedierte, omdat hem dit naar zijne mee ning te veel van hunne ambtsbezigheden afhoudt en hem in ongewenschte verhou ding tegenover ingezetenen plaatst. o Vermist Een pensionhoudster te Zandvoort ver miste een gouden horloge, eenige gouden ringen met diamanten en tafelzilver. Zij deed hiervan aangifte bij de politie en d« recherche wist al heel spoedig de vermiste voorwerpen op te sporen in de Bank van Leening te Haarlem. Daar waren ze ge bracht door een dame, die daar geen on bekende was, zoodat, een volledigen be schrijving kon worden gegeven. Bij het verder onderzoek bleek, dat de beleenster der voorwerpen in het pension vertoefde. Het onderzoek wordt voortgezet. Afgebrand Door het kantelen van een pot vet, die op het vuur stond, is brand ontstaan in de woning van J. Veldhuizen te Zeven hoven. Het huis brandde geheel at. Door onbekende oorzaak ontstond brand in een der hooibergen, staande bij de boerderij van J. Zwakenberg op Voorst bij Zwolle. Boerderij en veestallen brandden tol den grond toe af. De levende have werd ge red. Alles was zeer laag verzekerd voor f f5.000. Verdronken Uit het water aan de Leeghwaterkade te Den Haag is het lijk opgehaald van een 8-jarigen jongen uit de Koningstraat, die vermoedelijk spelender wijze te water is geraakt. o Doodeiykc ral Het zes-jarig zoontje van den heer C. Teske te Voorschoten, dat in den loop der 1 vorige week uit een hooischelf was geval len, is aan de gevolgen overleden. Het College van Regenten der Godshuizen van Heusden, zal op VRIJDAG 7 NOVEMBER 1924, n.m. 2 uur, in «Het Wapen van Amsterdam® bij Van Strien te Heusden, A. 2 96.40 H.A. Het 4-jarig Waardenhout in het Mannenlatid onder Oud- Heusden, Noora-Oost. Eerste perceel links. B. 0.20.00 H.A. Het 5-jarig Waardenhout in het Mannenland, het boschje vóór den Omloop gelegen achter het perceel A. C. 1.10.90 H.A. Het 3 jarig Waardenhout ge legen in de Beemden onder Eethen, perc. Oost, D. 1 02 50 H A. Het 3 jarig hout gelegen in de B-emden onder E°Oien peicee! W^t. De koopers worden in de gele genheid gesteld de benoodigde stekken te leveren. Met het hakken kan dadelijk na de gunning begonnen worden. Vóór 1 Febr. 1925 rr.oet alles gehakt, en voor 1 Maart 1925 moetalles geruimd zijn. Wat op 1 April 1925 nog in het perceel aanwezig is, vervalt aan den verkooper Nadere inlichtingen verstrekt de Opzichter N. KUIPERS te Heusden en tevens voor een SOLIDE WINTERJAS OP JEKKER den LAAGSTEN PRIJS betalen U koopt bij ons degelijke eigengemaakte kleeding voor zeldzaam lage prijzen. Heeren Ulsters Heeren Jekkers Heeren Pantalons Jongens Ulsters Jongens Jekkers Wollen Tricotpakjes Wollen Truien vanaf f 4 75 f 4.25 f 1.75 f 2.25 f 1.75 f 1.95 f 0.95 Gorcums grootste en goedkoopste Speciaalhuis voor solide Heeren», Jongeheeren» en Kinderkleeding. Met het oog op 't verkregen succes van het Depót in koffie en boter, zijn wij door dezelfde firma in staat gesteld ook in Depót te krijgen in zakjes van 2| kilo a, 85 cent per zakje. De cadeaulijst staat op ieder zakje vermeld en zal steeds uitgebreid worden. Vraagt Uwen Leverancier Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr-, Gulèmborg dat de prima (Hopsoorten en hoest artikelen uit de goedl^óope winkels van 's Hertogenbosch, niet alleen afdoende helpen, maar tevens voorheen A. SENS ZOON, Lingerieën. Jaegerondergoederen. Prima onderjurken in jaeger en flanel, rokken en pantalon gemoltonneerd en jaeger. Directoires. Wit katoen, geel katoen. Witte molton, Wol en sajet. Baby artikelen in glansgaren en wol. Shwals met bijhoorende mutsen. Wolle n damësvesten. Jumpers en kinderkleedjes. Heeren- en Jongens-truien. Kinderpakjes. Studentenmutsjes. „IN DE PARADIJSVOGEL" P 0 0 R'SMOSTER D ii—inniinii i y Gebrs. Verhees,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 10