Derde Blad m. REM, A. Verschuur-Baert s-HEETOGENBOSCH Nieuwste decors - Laagste prijzen. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. no. uu. vrijöao 31 October Heden Ontvangen Bestel spoedig Schapenmarkt 1-3 ENOELSCHE SERVIEZEN. Speciale aanbieding van Eenige Prijzen DAM RUBRIEK. gSKg&Si^&gi BiaEisra&ra Aardewerk tafelservies 24 deelig vanaf f 8.50 47 -16.25 Porselein v 24 - 23.50 - 69.50 theeservies 16 - 4.50 ontbijtservies 19 -10 75 SIS BEHOORENDE BIJ HET Redacteur: M. J. L. BÉNEKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Wij maken verschillende oplossers van problemen er opmerkzaan op, dat zij hunne oplossingen per briefkaart kunnen inzenden. De tijd van inzending is zóó gekozen, dat zij de problemen vari 2 weken tegelijk kunnen inzenden. B.v. met de oplossing" van probleem no. 5 [vorig nummer] hebt U tijd tot 4 Nov. Wanneer U probleem 7 dus vóór den eersten Maandag n& het verschijnen van dit nummer oplost en direct inzendt, kunnen beide problemen op één kaart vermeld worden. Ook kunnen meer dere oplossers op één kaart inzenden, mits persoonlijk onderteekend. Dit met het oog op de portokosten. o KLASSE A. Probleem no. 3 [eerste wedstr. probleem] AuteurK. C. de Jonge. De stand was Zwart 2, 5, 12, 13, 19, 22, 23, 29. Wit 15, 16, 30, 31, 34, 38, 40, 48. De oplossing is Wit 15-10, 38—33, 48-43, Zwart 5X14, 29X38,^38X49, Wit 31—27, 27X7, 16X7. Zwart 49X24. 2X11. Een eenvoudig probleem. De ontleding, hoewel niet onaardig, ligt toch niet diep. Goede oplossingen ontvangen van de •heeren Chr. A. J. van Herpt te Herpt, A. de Graag te Heusden, H. Meiresonne te Genderen, H. Vogelaar en C Redert te Andel, P. van Krieken, P. v. d. Voort, G. de Joode, P. van Andel, P. Wilhelm allen te Woudrichem. Probleem no. 7. [derde wedstr. probleem] nieuwe collectie Winterstoffen uw WINTERJASSEN, MANTELS of COSTUUMS Spoedige bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend. Dames- en Heerenkleermakervj, Breestraat 74, HEUSDEN. Op^wlor^jierzoBk^zal^bl^Jjidero^JO^JU^J^E^jMedenm^ Meer dan 50000 kippenhouders zijn enthousiast over Cleveland's Eggsmeal en Cleveland's Opfokvoeder en de eenvoudige automatische droogvoodering. in de gratis door ons uitgegeven 200.000 Oranje Jubileum Droogvoederbakken en Xuikendroogvoederbakjes en vertellen hun vrienden gaarne, waardoor de droogvoodering bijna algemeen is geworden en wat zij als den grootsten vooruitgang der kippen- houderij beschouwen. Het zijn de schitterende eigenschappen van C. E. en C. 0. (bevatten do A en B Vitaminenen van den Jubileum Droogvoederbak en Kuikendroogvoederbakje waarmede met minder moeite en veel minder voederkosten, gezonde sterke Kuikens zijn opgefokt en de grootste Bierproductie is verkregen, ook in den ruitijd en in den winter. Wegens verhoogde grondstoiprijzen is de prijs thans f 10.50 per 50 K. G. incl. zak franco naaste spoorstation of over één veer. Men lette op Loodje merk ..BF.RTELS" en ons kaartje aan iederen zak, dit beschermt U tegen minderwaardige producten. Gelieve bij Uw Leverancier te bestellen en wanneer daar niet verkrijgbaar, tegen inzending postwissel aan de fabriek. N.V. BERTELS' OLIEFABRIEKEN AMSTERDAM TELEFOON 51908, 51909. KLASSE B. Alle schijven op Wit Zwart 1] 33-28,18—23, .2] 39-33,12-18, 3] 44-39, 7—12, 4] 31 26,1721, 5] 26X17, 11X22, 6] 28X17, 12X21, 7] 36—31,20-25, t bord I Wit Zwart 8] 31 - 27,14-20 9] 50-44,20—24? 10] 27—22 18X27 11] 34-30, 25X34 12] 40X18, 13X22 13] 33 - 29, 24X33 14] 39X26 en wint. Schijf 27 is ook onhoudbaar voor Zwart. Probleem no. 4. De oplossing is: Wit 37-31, 18-12, 30—24, Zwart 36X27, 7X29, 29X20. Wit 25X43 en wint op tempo. Goede oplossingen ontvangen van de heeren H. Meiresonne te Genderen, H. Vogelaar en C. Redert te Andel, Chr. A. J. van Ilerpt te Herpt, A. de Graag te Heusden. W ybertabletten - Menthapastilles Salmiakpastilles Abdijsiroop Purol Kloosterbalsem Le vertraan. DROGISTERIJ HEUSDEN, Wittebroodstr. 52. J De stand der cijfers is Zwart [5 sch. en 1 dam] op 10, 13, 14, 21, 33 en dam op 16. Wit [9 schijven] op 22, 23, 24, 27, 30, 32, 37, 42 en 44. Oplossingen worden ingewacht tot 11 Nov. a.s. Openbare vergadering van den Raad der gemeente ALM KERK, op Woensdag 29 October 1924, nam. 2 uur. Voorzitter: EdelAchtb Heer J. W. Egberts, Burgemeester. Secretaris: WelEd Heer C. J. v. d. Wiel. Afwezig Wethouder Ottevanger, wegens ongesteldheid. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goed gekeurd De Voorzitter deelt mede, dat geene ingekomen stukken ter behandeling zijn en stelt voor, aanstonds met de behan deling der gem -begrooting 1925 aan te vangen, en een bespreking te openen. De heer Koekkoek begint met te zeg gen, dat hij zich niet kan vereenigen met de uitgetrokken post groot f1500 voor watervoorzieningfonds. Spreker zegt, men kan moeilijk sparen wanneer men zelf geld moet leenen tegen een groot percentage. De Voorzitter zegt, dat de Raad zich over deze aangelegenheid kan uitspreken. Het is sprekers bedoeling te sparen, daar de drinkwatervoorziening allertreurigst is in deze Gemeente. De heer Koekkoek zegt, dat het geen zin heeft te sparen als men nog schuld heeft. De Voorzitter zegt, dat het zijne be doeling is, ieder jaar een kleinigheid voor bovengenoemd fonds af te zonderen. De heer Verschoor kan 't belang hier van niet inzien. De heer Donker zegt, ook een enkel woord over de begrooting te willen spre ken, o. a over den vleeschkeuringsdienst. Spreker vindt het keurloon te hoog, b v. f 6 voor een beest en f 3 voor een varken. Spreker maakt ook bezwaar, wat betreft de f500 toelage van den keurmeester, boven zijn salaris van f2500, wanneer de kas zulks niet toelaat. Spreker is ook voor vermindering der lichtprijs en tevens vermindering der salarissen der ambtenaren. De Voorzitter zegt, eerst af te werken wat betreft den post vleeschkeurings dienst. De heer De Jong, het woord verkrij gende, brengt in 't midden, dat hij door een bezoek van den keurmeester ten zijnen huize, doordat de Burgemeester niet tegenwoordig was, op de hoogte is gesteld van zijne dagelijksche te ver richte werkzaamheden. Spreker leest hierna voor, welken dienst door den keurmeester wordt gepresteerd, waaruit blijkt, dat deze een drukke werkkring heeft, wat betreft de keuringen. De heer Donker zegt dat het niet te doen is om den heer Koopmans te tref fen, doch het keurloon te .verminderen. De Voorzitter zegt, dat zal in overleg met andere gemeenten geregeld moeten worden. Spreker zegt dat het een zeer zware dienst is welken den keurmeester heeft te verrichten en zich heel goed kan voorstellen dat door dezen 27 A 30 gulden per week wordt verreden. (Deze laatste genoemde gegevens waren ook door den heer De Jong verstrekt.) De heer Snoek zegt, dat de keurmees- ster ook dierenarts is, en dus tegelijk deze praktijk uitoefent. De heer De Jong zegt dat de opmer king van den heer Snoek niet geheel juist is, daar in Dussen en Nieuwendijk ook praktijk uitgeoefend wordt door den veearts van Raamsdonksveer. De Voorzitter zal deze zaak (wat het keurloon betreft) aanhangig maken bij de commissie. De Voorzitter wenscht hierna eene beslissing aangaande de post f 1500, drinkwatervoorziening. De heer Snoek zegt, als de gemeente zonder schuld was, dan zou het beter gaan, maar nu voelt er spreker niets voor. De heer Van Leeuwen zegt, dat wan neer de gezondheidscommissie zich met de vele wantoestanden op 't gebied van watervoorziening inliet, dan zou dit van zeer ingrijpenden aard worden. De Voorzitter zegt, dat, indien deze post gehandhaafd wordt, het nageslacht toch altijd kan zeggen, dat er iets voor de watervoorziening is gedaan. De Raad besluit hierna deze post niet te handhaven. Hierna wordt door den Voorzitter ter sprake gebracht, wat betreft de post voor de Gezinsverpleging groot f 300, De heer De Jong merkt op dat reeds 2 jaren deze subsidie is genoten, en dat nu daarvoor nog geen aanvrage is inge komen. Spreker denkt dat ze het niet noodig hebben. De heer Snoek zegt, het niet aanvra gen van subsidie is een verzuim van den-Secr., het is wel degelijk noodig, daar er dit jaar een tekort is Als de gemeente bijdraagt evenals de Diaconie dan worden de armlastigen gelholpen. Hierna wordt besloten dezen post te handhaven. De Voorzitter stelt thans aan de orde de salarisregeiing der ambtenaren. De heer Donker zegt, dat van regee- ringswege overal wordt bezuinigd. Spr. zou daarom Ged Staten daarop willen wijzen, om tot verlaging der salarissen te komen. De Voorzitter zegt dat van regeerings- wege wordt gestreeft naar een sluitende begrooting, maar hier is geen klagen. De heer Verschoor zegt, het is toch altijd een stap in de goede richting. De Voorzitter zegt, wanneer U mijn heer Donker dit voorstelt, dan moet U motieven hebben. De heer Verschoor acht dat de sala rissen te hoog staan, en dat zal ook wel het motief zijn van mijnheer Donker. De Voorzitter zegt, ik zal er mij zelf uitschakelen uit de ambtenaren, maar de Secretaris die in de mobilisatie hier werkzaamheden heeft verricht welke op andere plaatsen door 2 personen werden gedaan en deze gemeenten zelfs nu nog zuchten onder den druk der distributie regeling. Een ambtenaar die dag en nacht heeft gewerkt, zou spreker er bui ten willen stellen, als besloten wordt over salarisvermindering, dit Ged. Staten te schrijven. De heer Van Leeuwen vraagt hoe of het staat met andere gemeenten. De Voorzitter zegt, hier is steeds be zuinigd. De heer v. d. Meijden zegt, wij zullen hier maar van afstappen. De salaris- regeling blijft onveranderd. Vervolgens stelt de heer Donker voor om de 100 opcenten op de vermogens belasting terug te brengen op 50. De Voorzitter zegt, wij moeten voor zichtig zijn met onze raming. De heer Koekoek zegt, wanneer de belasting wordt verlaagd, moet dit over de geheele lini gaan; niet over één groep, de begrooting is hier sluitend De heer Koekoek zegt dat hij de mee ning van den heer De Jong niet kan deelen en stelt als voorbeeld wanneer iemand die uit vermogen t 2000,in komen heeft, en een ander f2000, salaris geniet en beide personen vroegen om de hand der dochter van mijnheer De Jong, zijn toestemming toch eerder zou geven aan hem, die het vermogen bezit, dan voor diegenen die f 2000. salaris verdiend. Spreker zegt nogmaals wanneer er belastingverlaging plaats had, dit over de geheele gemeente moet plaats hebben, wanneer de opcenten van de vermogensbelasting worden terugge bracht op 50, dan worden de nering doenden en de arbeidersklasse getroffen en dat mag niet. De heer v. d. Wal is er voor te mid delen en te bepalen op 75 k 80 opcenten. De heer Donker zegt niet voor belas tingverlaging te zijn, maar dat het toch een beetje evenredig wordt, nu loopt dit toch maar over enkele personenen daar nu toch de post voor watervoor ziening van de begrooting gaat, is Spr. er voor het te brengen op 50 opcenten. De heer Snoek steunt het voorstel van den heer Donker, terwijl de heer v. d. Stelt de mindere man in deze niet wil treffenSpreker zegt, wij zullen het maar laten zoo His en de 100 op centen er maar oplaten. De Voorzitter zegt, dat vermindering van de opcenten hem ook onbillijk voor komt. Spreker zegt, het moet gehaald worden waar het zit Met 6 voor en 4 stemmen tegen wordt besloten, de 100 opcenten vermogens belasting te laten. Hierna wordt de begrooting door den Raad vastgesteld. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor, het contract met de P.N E.M., 't welk eindigt op 31 Dec. 1924, op te zeggen. Spreker heeft eene vergadering met amb- genooten gehad te Woudrichem, waar deze zaak ter sprake is gebracht, doch i kan over deze vergadering weinig zeggen en de zaak niet vooruit loopen. De heer Snoek informeert, of op die vergadering deskundige waren, daar over het geheel Burgemeesters geen handels mannen zijn. De Voorzitter deelt nog mede, dat eene bespreking met de P.N.E.M alsnog zal gehouden worden. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen Namens B en W. stelt de Voorzitter voor, de krachtafname met 5 cent per K. W. te verhoogen. l)e heer Snoek vindt dit kinderachtig. De heer v. d Wal vindt het zelfs erg kinderachtig, eerst te verlagen en nu weer te verhoogen. De heer Koekkoek geeft de voorkeur de lichtprijs 5 cent te verminderen en de kracht 5 cent per K. W. te verhoogen. De heer De Jong zegt, dat is heele- maal mis. De heer Koekkoek zegt, het niet mis te hebben, maar dat de verhouding niet in orde is De heer v. d Wal stelt voor, gesteund door den heer Snoek, om den prijs te laten zoo het is, welk voorstel wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. De heer Snoek heeft klachten verno men uit Almkerk, dat het licht des avonds als de motors gebruikt worden, zeer slecht isaan den Nieuwendijk wordt er geen hinder van vernomen. V V V V V V U V V V f Kiettwsblad Men verkreeg 190—248 eieren en eerie winst van f 6.tot I 9.per kip per jaar. De eenvoudige droogvoeder-methode is op den Droogvoederbak afgedrukt. Een foutzet o A. MEIJRING Tentoonstelling

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 9