Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres HUID WONDJES voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. on Ivel I i n genon tstoken huid en brandwonden, genezen vaak moeilijk. Ernstige mishandeling Een leerling uit de klasse van den heer Post, onderwyzer te Weespercarspel, had thuis verteld, dat de meester hem geslagen had, wat door den onderwijzer ten stelligste wordt ontkend. De vader daarover in drift ontstoken, begaf zich Vrijdagmorgen, terwijl de onderwijzer surveilleerde, op het school plein, smeet hem op den grond en sloeg hem zoo, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Proces-verbaal is opgemaakt. o Op de St. Huberts-beestenmarkt te Gorinchem waren aangevoerd 3420 stuks (vorig jaar 2721) De prijzen waren als volgt Zware kalf koeien f350f490 Melkkoeien f280—f350 Kalfvaarzen f260f340 Guiste Vaarzen f 200f 250 Graskalveren f 50 f 125 2|-jarige Ossen f 250f 300 Ij-jarige Ossen f150— f200 Handel levendig, vooral in kalf koeien en jong vee. Veel buitenlandsche koop lieden, voornamelijk Belgen. o Kotorongeluk Zaterdagmiddag is de zoon van den directeur van den gemeentelijken genees kundigen dienst te Utrecht, dr. S. K., op den Biltschen Straatweg, nabij het buiten Beerschoten, met zijn motor tegen een boom gereden. Een zoon van den rector van het gymnasium, die achterop zat, zoomede de bestuurder werden van de machine geslingerd en ernstig gewond. Dr. Lette uit De Bilt, verleende genees kundige hulp, waarna de gewonden naar de Rijksklienieken werden vervoerd, waar K.. de zoon van den rector is overleden. S. K. heeft een arm gebroken en inwen dige kneuzingen gekregen. Hij wist zich niets meer van het ongeval te herinneren. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De Biltsche politie heeft de motor in beslag genomen. De oorzaak van het ongeval is vermoe delijk dat de bestuurder te hard gereden heeft bij het maken van een bocht om een defecten vrachtauto, die op den weg stond. Een jeugdige dierenbende De politie te Groningen heeft de hand gelegd op een dievenbende, bestaande uit jongens van 7 tot 13 jaren, die sedert den zomer allerlei diefstallen had gepleegd op straat en in winkels. o Vermist Sedert verleden week Dinsdag is te waarvan de witte wijn het hoofdbestand deel vormde, had Rose krachtiger ge kozen. Zij voegde bij haar koffie steeds een sterke dosis cognac. Des morgens als zij zich teneergeslagen gevoelde, nam zij, zooals wij hebben gezien, haar toevlucht tot rum. Des avonds maakte zij zich een grogje gereed, om niet te hoesten, zooals zij zeide. De arme vrouw verbeeldde zich, dat zij er beter door werd, terwijl haar tijdelijke opwekking gevolgd werd door een te dieper neerslachtigheid. Zij was overtuigd haar gezondheid te rug te winnen, terwijl zij die juist ver woestte. Zij had aan den geneesheer verteld, hoe zij zich verzorgde, deze haalde de schouders op met een onbegrijpelijk ge baar. ..HiJ beschouwde haar reeds als een zijner zieken, aan wie men niets kan weigeren. In 't eerst evenwel had hij krachtig geprotesteerd en getracht haar te doen begrijpen, hoe zij op die wijze de uitwerking der medicijnen te met deed, die hij voorschreef. De kaartlegster had het hoofd geschud. De geneesheer was niet teruggekomen. In de volkswijk, waar hij zijn prak tijk uitoefende was het niet de eerste maal, dat hij zulke afdwalingen ont moette. Hij bedroefde er zich zelfs niet meer over, wijl dit toch niet hielp. Rose Fouilloux, zich de gebeurtenissen van den dag weer voor den geest halend, verwijlde met haar gedachten lang bij de vrouw uit de Rue Vicq-d' Aryz, die j Steenwijk de 49-jarige dochter van J. de V. spoorloos verdwenen. Tijdens de kermis- drukte aldaar bevond zij zich des avonds op een anti-kermis-vergadering. Van deze vergadering is zij niet weer in de ouderlijke woning teruggekeerd. Alle nasporingen van de familie en de politie bleven zonder resultaat. o Nederland en België Baron van Voorst tot Voorst over de ontvangst in België. De Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, mr. A. baron van Voorst tot Voorst, heeft, zooals men weet, de vorige week Zondag by de plechtigheden te Gent als byzonder gezant van Koningin Wilhel- mina den Koning der Belgen begroet. Baron van Voorst tot Voorst heeft daar omtrent in een onderhoud met een redacteur van de «Prov. Noordbr. en 's-Hertogenb. Crt.« o.a. meegedeeld Zoowel de ontvangst die mij ten deel viel, als het onderhoud met den Koning en de Belgische en vreemde gezagdragers droeg een buitengewoon vriendschappelijk karakter. In alle opzichten werd de ver tegenwoordiger van Nederland begroet met een hartelyke voorkomendheid, die mij zeer getroffen heeft. Ik ben overtuigd, dat de vriendelijkheden my bewezen, niet enkel Hare Majesteit, maar het heele Nederlandsche volk golden. Toen ik 's ochtends kwart over negen mij van mijn taak kweet en den Koning namens Hare Majesteit begroette in het gouverne mentsgebouw van Oost-Vlaanderen, toonde Koning Albert aanstonds zijn ingenomen heid met de vriendelijke oplettendheid van Koningin Wilhelmina. Het zijn niet enkel de vorstenhuizen, die door goede vriendschap verbonden zyn, zei Koning Albert maar ook beide volkeren. Het vei heugde Z. M., dat zoovele vriendschapsbetrekkingen tusschen beide landen onderhouden worden dat in Brussel en andere steden bloeiende Nederlandsche kolonies leven en dat jaarlyks zoovele duizenden Nederlanders het mooie Belgische land bereizen en doorkruisen. Vooral ver heugde de Koning zich over het bezoek van jonge Nederlanders, die tochten maken door de Ardennen en zoo ook de verderaf liggende deelen van België leeren kennen. Herhaaldelijk vroeg de Koning mij, om H. M. Wilhelmina te bedanken en ten overvloede zou hij zelf na zijn terugkeer aanstonds telegrafisch zijn ingenomenheid betuigen met de Nederlandsche uiting van welgezindheid en vriendschap. Het onder houd duurde een half uur en was werkelijk een genoegen voor mij. o Koninklijk bezoek Maandagmiddag met den trein van 12 uur 42 is H. M. de Koningin met klein gevolg te Amsterdam aangekomen. H M. werd ontvangen door burgemeester De Vlagt. Van 't Station werd dadelijk 'n bezoek ge bracht aan de tentoonstellingszalen van de firma A. Mak, aan het Rokin. H. M. werd daar ontvangen door de haar was komen raadplegen over een kleinen zieken knaap. Schoppen-yijf was een leelijk voor teeken. Rose schudde zachtkens het hoofd. Zij was ook moeder I Zij huiverde eventjes en zuchtte. Zou het lot van Claudinet niet het zelfde zijn als van den kleinen onbe kende V De kaarten waren, nog op de tafel blijven liggen zij nam ze onbewust ter hand en schudde ze. De verleiding kwam over haar om het lot van Claudinet te leeren kennen. Maar zij bedacht zich en wierp de kaarten weg. Sedert zij daarmee het lot had voor speld van Francois Champagne, had Rose gezworen om nooit weer voor zich of een der haren de kaarten te doen spreken. Zij had er een afschrik van, ofschoon zij toch steeds voor haar de blinde tolken van een verborgen lot bleven. Neen, neen, zeide zij, ik wil niet ik wil niet weten, wat er geschreven staat. Zij beproefde het spel kaarten in de lade te leggen. De kaarten brandden haar in de handen; het leek haar toe, of de zonderlinge figuren er op leefden zij verbeeldde zich, dat hun oogen schit terden, dat hun lippen zich openden om het orakel uit te spreken. Maar desondanks liet Rose Fouilloux zich niet verleiden door de aanvechting. Zij liet de kaarten niet spreken. firmanten Mr. J. B. de la Faille en den heer S. J. Mak van Waay. Door Mr. de la Faille werd de Konin gin rondgeleid langs de doeken van ver schillende meesters. In 't bijzonder werden bezichtigd de schilderijen van J. Toorop. Het bezoek duurde ongeveer een half uur. Daarna begaf Hare Majesteit zich naar 't Kon. Paleis. Om 2 uur werd uit gereden naar het paleis voor Volksvlyt, waar de bloemententoonstelling werd be zocht. De 9aas overstroomt Limburg De Maas is in 'n paar dagen kolossaal gestegen. De dorpen Limmel en Beugen en 'n gedeelte van Borgharen staan onder water. Voor duizenden guldens zijn ver loren. In het Bonsterveld, Amby, Meers- serweg en omgeving brengen de menschen het vee in veiligheid. De peilschaal aan de Maasbrug teekent 4 37 M. Men vreest dat de was nog aanhoudt. Geestelyke en lichamelijke kracht volgen na tydelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden en helpt de lever om ge zond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huis middel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand October 4924 ingelegd f47814.02, terugbetaald f 48697.43. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9580. Zaterdagavond had alhier in het café de «Gouden Leeuw* de aangekondigde Duettisten-Wedstrijd plaats, uitgeschreven door de «Heusdensche Harmonie,* onder ontzaglijk groote belangstelling. De zaal was tot in alle hoeken gevuld en naar schatting waren een 300-tal bezoekers aanwezig. Nadat de heer A. Hogetoren de aanwezigen, duellisten, juiy en pianist had welkom geheeten, nam de wedstrijd een aanvang en gaven de verschillende duettisten hunne voordrachten ten beste. De prijzen werden behaald doorDuo Damme, Breda, eerste prys en 2e publieks prijs KuijsDidden, HerptWaalwijk, tweede prijs en 4 e publieksprijsVan WordragenVan Hemeit, Ammerzoden derde prijs. De avond was voor, de Har monie een schitterend succes. Na afloop van den Wedstrijd sloot een gezellig ba! dezen avond en keerden allen zeer voldaan huiswaarts. Moge de «Heusdensche Har monie* ons op meer zulke avonden ver gasten I Maandagmiddag om ruim 2 uur had in tegenwoordigheid van eenige be langstellende dames en heeren, waaronder wij opmerkten de EdelAchtb. Heeren van Eggelen, Burgemeester dezer gemeente en v. Liempt, Burgemeester der gemeente Oudheusden, de plechtige opening plaats van de nieuwe begraafplaats der Ned. Herv. gemeente van Heusden, onder Oudheusden. Den WelEd.Gestr. Heer Mr. C. W. van Ommeren, president-Kerkvoogd, hield hierby een korte rede, waarin hij in de allereer ste plaats de groote behoefte aan een nieuwe begraafplaats voor de Herv. gem. liet uitkomen en herdacht wijlen den heer S. Verhagen, de schenker van het terrein, waarop het kerkhof is gesticht. Ook Ds. Huijgens sprak een korte rede uit, waarna de heer de Jongh Verhagen bij den ingang van het kerkhof twee boomen plantte. Hierna maakte het gezelschap een rond wandeling over het kerkhof. Allen hadden niets dan lof over den fraaien aanleg. Aan het slot bracht de heer van Ommeren dank aan den ontwerper van den aanleg, de heer A. J. Leenhouts uit Heusden en de uit voerders de heeren Sintruijen. die dan ook alle eer hebben van hun werk. Aalburg. Donderdagavond zal in het veerhuis alhier een lezing worden gehouden over «Bemesting,door den WelEd. Heer H. Visser uit Utrecht. Wij achten het overbodig op het groote nut van deze lezing te wijzen, ieder landbouwer zal daarvan zelf wel overtuigd zijn. Men zie achterstaande advertentie. Beneden-Lasgstraai. Nu er voor de winterprovisie wordt ingeslagen, is er goede vraag naar aardappelen. Men besteedt momenteel voor eigenheimers f 4 25 a f 4.50, roode star f 4,75 a f 5.en bavo's f 5.50 a f 6.per H.L. De prij zen zijn nog stijgende. Capelle. In de plaats van P. v. d. Schans, die tot gemeentehode benoemd is, is tot hulpbesteller by de posterijen te dezer plaatse aangesteld de heer J. Kraak. De Korfbalclub Juliana behaalde j.l. Zondag wegens niet opkomen van H. B. S. uit den Bosch te Tilburg den sport parkbeker. De heev A. J. Verhoeven is be noemd tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur te dezer plaatse. Dossen. A.s. Donderdag 6 Nov. zal voor de leden der Ned. Herv. Gem. alhier, gelegenheid zijn tot 't betalen der kerke lijke H. O. A.s. Donderdagavond 6 uur hoopt Ds. Lutterveld in de Ned. Herv. kerk al hier, dankuur te houden voor 't gewas, terwyl dan tevens een collecte zal gehou den worden voor de kerk. 's Gravenmoer. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor alhier, behandeld 74 telegrammen, waarvan 18 verzonden en 56 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg .-276. Op de Rijkspostspaarbank werden 44 inlagen gedaan tot een bedrag van f 778.15, terwijl 20 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f 4263.10, Aanstaande Donderdagavond zal Ds. F. Anker de gemeente voorgaan in eene dankure voor het gewas. Genderen. Als bewijs dat de Coöpe ratieve Stoomzuivelfabriek «Op hoop ven Zegen* alhier een zeer concureerende prys betaald voor de melk kan worden gemeld dat in het tijdvak van 6 Oct.18 Oct. werd betaald 4 20 cent per pCt. vet of gemid deld f 13 65 per 100 L. In het tijdvak van 30 Sept.41 Oct. werd door de Zuivelfabriek «Bommeler- waard* uitbetaald de eene week 4 ets. en de tweede week 4.20 ets. per pCt. vet. Gemiddeld is dit dus 4,40 ets. per pCt. vet. Dit zou dus, aangenomen dat, het ge middeld vetgehalte gelijk stond, een ver schil opleveren van 72 cent per 400 L. of bijna 8/4 ceut per L. Daarbij komt nog dat in het vorige tijd vak door «Op hoop van Zegen* werd uit betaald 4.20 ets per pCt. vet en door «Bommelerwaard* 4 ets per pCt. vet. Herpt. De vorige week kwamen op het stadhuis te Heusden bijeen de inge nieur van den Rijkswaterstaat de heer N. van Spanje uit Breda, de technisch ambte naar de heer Nieuwland uit Waalwijk, de burgemeester van Herpt, de voorzitter van den polder van Bern, teneinde een bespre king te houden over den toestand aan het Bern8che veer ontstaan door een beperkte dienstregeling aldaar. Naar wij vernemen zal dit onderhoud tot eenig gunstig resultaat leiden. «Hsgn,* Hedel. In den loop van den morgen had op de paardenmarkt alhier een ernstg ongeluk plaats. Een 20-jarige boer, Van Zeeland uit Oerle, liep op de markt langs de paarden en kreeg plotseling van een der dieren een hevigen trap tegen de borst. De ongelukkige zakte bewusteloos ineen. De dokter, die onmiddellyk ter plaatse was, constateerde, dat de toestand zeer zorg wekkend was. Ook geestelijke hulp was aanstonds aan wezig. De zwaar gewonde is per auto naar huis gevoerd. Nieowendijk. Vrijdagavond gaf de fanfare «Crescendo* alhier eene uitvoering in het Instituutlokaal. De verschillende nummers van het goed verzorgde programma werden onder leiding van den directeur de heer O. Walraven op uitstekende wijze ten gehoore gebracht. De vertolking der nummers gaf blijk, dat de leiding in goede handen berust en dat door de werkende leden flink gestudeerd wordt. Op verzoek der vereen, was de heer en mevrouw Knijff van Gorinchem en Duo Vos alhier uitgenoodigd dezen avond op te luisteren. De heer $n mevrouw Knijff wisten het publiek in een vroolijke stemming te brengen, doch het Duo Vos werkte hiertoe vooral mee, zij wisten de lachlust bij velen op te wekken. Het opgekomen publiek heeft een recht gezelligen avond gehad, zoodat ieder hoogst voldaan huiswaarts keerde. Rossam. Door de wasberichten uit Keulen verontrust, werd besloten om de suikerbieten, die op den bol gestort waren, des Zondagsmiddags in het schip te kruien, teneinde wegstrooming te voorkomen. Spoedig waren 45 man aan het werk voor een uurloon waarvoor men z'n Zon dagsrust gaarne opofferde. Raamsdonksveer. Gedurende Octo ber passeerden 2581 vaartuigen met een totaal inhoud van 488623 ton de Rolbrug. Van landouwer P. B. stierf plot seling een paard. Het kadaver moest wor den begraven. Tot Bestnursleden van de Veever zekering «De Eendrach,* werden gekozen de heeren G. H. de Wit, F. v. de Pluijm en J. B. Zijlmans. Sprang. De heer J. van Beek werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur al hier herkozen. Onze vroegere dorpsgenoot mej. Maria Vos behealde in het Gemeentezieken huis te 's Hage het diploma voor alge meen ziekenverpleging. Bij politieverordening is vastgesteld dat de caféhouders verplicht worden hun café's Zondag des voormiddags van 912 uur gesloten te houden. In de vorige week is in de zaal van den Chr. Volksbond een «Damclub* opgericht, verdeeld in een eerste en tweede tiental. Bij den wedstrijd van het 1ste tiental werd door P. Pruijssers de 1ste door H. Brouwers de 2de en B. Spierings de 3de prys behaald en bij den wedstrijd van het 2de tiental 4ste prijs Ant. de Jong Azn 2de prijs A. Versteeg en 3de prijs A. Versteeg Azn. Volgens art. 401 der lagere onder wijswet 1920 werd de "vergoeding voorde bijzondere school alhier door den raad vastgesteld op f 8,92 per leerling. Het totaal bedrag is f 2246.16. Veen. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur brak brand uit in de mandenfabriek van den Heer G. Verbeek waarin tevens een sigarenfabriek ie gevestigd. Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was en onmiddelijk water gaf, viel aan blusschen niet meer te denken. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het geheele gebouw (hetwelk met riet gedekt was) in een oogwenk in lichtelaaie stond. De opper- brandmeester, de heer A. Vos had inmid dels telefonisch om hulp gevraagd uit Wijk. Eenige oogenblikken later arriveerde de Wyksche brandweer per auto zoodat het vuur nu van twee kanten bestreden werd. Om 11 uur was het gevaar voor uitbrei ding geweken. Eenig huisraad kon wor den gered. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade, Aan het moedig optreden van het publiek en de ormiddellijke hulp uit Wijk, is het te danken, dat de belendende gebouwen be houden bleven. Wegens plaatsgebrek moet het raadsverslag tot het volgend nummer blijven liggen. Werkendam. Donderdagavond 6 Nov. zal de Harmonie «Concordiaeen concert geven in de Nutszaal. Het welbekende Duo Knijff uit Gorinchem zal dien avond zijn medewerking verleenen. Op Woensdag 42 Nov. a.s. om 7 uur zal in de oude Chr. School alhier een vergadering worden gehouden door de Chr. Jongel.-vereen, van den Ring «Altena*. De navolgende punten komen op de agenda voor 1. Opening door den Voorzitter. 2. Lezing notulen en jaarverslag. 3. Jaarverslag Penningmeester. 4. Bijbelbespr. over Gen. 6:1-8; 7:12-23; 8:1, 18-22; 9:1-17; inl. de afd. «Samuel*, lpp.dijk. Pauze. 5. Verkiezing Voorzitter en Secretaris [volgens art. 7a] 6. Opstel get. «De Voorbede*, inl. de afd. «Gideon* te Sleeuwijk. 7. Verklaring over Pred.' 1:9-11, door den Secretaris. Firma ALPH. HUPSCH (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2