Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Elke lepel helpt Abdijsiroop 1 Spoor of Boot GOOCHEM. 1.60 Bezoekt onze Magazijnen, Langendijk B 192,193,194, Gorinchem. H Grootste Voorraad. Ulsters Winterjekkers Kinderjasjes Broeken vanaf f tot in de beste kwaliteiten. Grootste en Goedkoopste Kleedinghuis voor eiken stand en leeftijd. voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. om Uw ontstoken keel te verzachten en die afmattende hoestprikkel weg te nemen ReisKosten per Anion, 4 10 - 1.95 Telefoon 715. Akker's Abdijsiroop dankt haar snel werkende geneeskrachtige eigenschappen aan de kruiden extracten in haar samenstelling. Stilt als bij tooverslag de hevigste hoestbuien en verruimt de borst I Akker's telt in 't Huis van Afgevaardigden en Senaat. Daar indertijd door de 48 Ameri- kaansche staten 435 afgevaardigden en 96 senatoren zijn verkozen, komen wij tot het bovenvermelde cyfer van 435 96 531 kiesmannen. Het is nu noodig dat, zal een candidaat worden verkozen, hij de helft der stemmen, vermeerderd met één, op zich ziet vereenigd. De toekomstige president moet dus minstens 266 stemmen behalen. Nu er ditmaal drie candidaten zijn, bestond er in principe kans, dat geen der candidaten de meerderheid behaalt. Coolidge heeft echter* in bet kiescollege verreweg de meerderheid van stemmen op zich vereenigd, zoodat geen herstemming behoeft plasts te hebben. Dit beteekent dus een bestendiging der tot dusver door Amerika gevoerde binnen- en buitenlandsche politiek met ingeno menheid mag de verkiezing van generaal Dawes tot vicepresident worden vermeld, hij toch is de vader van het rapport, waardoor de kwestie der schadeloosstelling op redelyker grondslagen werd geplaatst. De nieuwe Amerikaansche Senaat zal bestaan uit 48 republikeinen, 43 demo craten en 4 progressisten. Ook in het nieuwe Huis der afgevaar digden schijnt de meerderheid der regeering verzekerd. De volksstemming gaf aam president Mariana, misschien kwam dat door het sombere weer, was zeer zenuwachtig zij wierp haar boek weg. Daar zij huiverig was, ging zij naar den haard en strekte haar kleine voetjes naar het vuur uit; daarna verzonk zij. geheel in gedachten. Er kwam een harde, koude glans in haar oogen haar lippen werden op el kander gedrukt. Zij dacht na over wat er sedert een jaar was gebeurd. De herinnering daar aan scheen haar juist niet te verrukken. Paul Vernier trad binnen, op de tee- nen loopende, om zijn vrouw te verrassen. Het gelukte hemzacht zijn armen op de leuning van den fauteuil leggende, kuste hij zijn mooi vrouwtje. Mariana keerde zich heftig om. Je hebt mij verschrikt gemaakt, zeide zij. Zul je dan nooit deze kwajongens streken afleeren, die nog herinneren aan je leven op de school voor Schoone Kunsten Wees niet zoo boos, vrouwtje, antwoord de Paul met iets hartstochtelijks in zijn stem. Zij stond op en schudde haar kanten mouw. Zie eens, zeide zij droogjes, dat is plei- zierig Je hebt mij bemorst met pleister. Paul Vernier was gekleed in zijn werkpak, een groote witte blouse met een lederen ceintuur. Hij was even uit zijn werk geloopen om zijn vrouw een kus te geven eenige korrels gips waren op de japon van Ma riana gevallen. Wordt vervolgd). Coolidge waarschijnlijk een meerderheid van ruim 40 millioen stemmen boven den democratischen candidaat Davis en van 14 millioen boven den progressist La Folette. De laatste zitting van het Labour-kabinet is gewijd geweest aan het onderzoek naar da echtheid van den brief van Zinovjef. Dit onderzoek heeft echter tot geen enkel resultaat geleid, waarop besloten werd, de stukken in handen te stellen der nieuwe regeering, die kan er dan mee doen wat zij wil. En toen heeft Ramsay Macdonald de ministerieele zegels bij zich gestoken en zich naar den koning begeven op Buc kingham Palace, om het ontslag van het ministerie in te dienen, Na een uurtje met Ramsay gesproken te hebben, nam de koning het ontslag aan en ontbood Baldwin bij zich, om een nieuw ministerie in elkaar te zetten. Deze nam het aanbod aan en verzekeide dat hij zijri ministerie irt de grocte lijnen reeds klaar had en dat hij hoopte aan het eind van de week geheel er mee te zu'len gereed zijn. Baldwin wordt dus weer eens heer en meester in de Downirigstreet. BINNENLAND Överstroomingen. 6 NOVEMBER, De berichten uit het buitenland over het afwateringsgebied der groote tivieren luiden wat geruststellender en er kan wor den aangenomen, dat in Limburg de ergste onheilen achter den rug zijn. Vanwege het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut werd medegedeeld, dat in Midden- Europa de regenval steik is verminderd. Alleen München en Dijon melden nog 40 en 8 m.M. Deze legen komt echter hoofd zakelijk den Donau en de Rhóne ten goede. Voorzoover kan worden nagegaan, viel in het gebied van den Rijn en Maas geen regen van beteekenis. Bij Maastricht is de Maas gevallen, de was in den Rijn bij Keulen verminderde sterk en deze zal waar schijnlijk heden in een val veranderen. De weersomstandigheden in Midden-Europa wijzen op aanhouden van het droger weer- type. De Beersche Overlaat is gistermorgen in werking getreden. Van Den Bosch uit worden waterstaats- ingenieurs gezonden naar de bedreigde punten, waar zy de dijkbesturen van tech nische voorlichtingen dienen. Hier wordt onder leiding van den chef van den staf voor Noord-Brabant de toestand van uur tot uur geobserveerd. Hier kent men geen oogenblik rust zoolang bet water niet aan merkelijk gezakt is, want, zooals de hoofd ingenieur-directeur voor Brabant, de heer G. L, de Gelder, aan de Tel. verzekerde, zoolang het water zoo buitensporig hoog staat als nu, is er in deze streken voort durend gevaar en moet men blyven op passen voor dijkdoorbraken, voor het ont staan van wellen, van wrakke plekken in de dijken enz. De dijkbesturen ontwik kelen in deze dagen een zeer groote acti viteit. Alle dijkposten zijn bezet. Overal wordt langs de rivieren gepatrouilleerd en gecontroleerd. In plaatsen als Ravesteyn, Grave, Oyen, enz. wordt het toezicht thar.s uitgeoefend door Ambtenaren, ingenieurs van den Rijkswaterstaat. Het in-werking-treden van den Beersche Overlaat brengt zelf geen belangrijke schade voor de boeren mee. Men kan dit dagen lang zien aankomen en, hoewel dit feit thans geschiedt op een veel vroeger datum dan gewoonlijk en het water buitengewoon hoog staat, heeft men tijdig alle voorzorgen kunnen nemen. De heer De Gelder is van meening, dat men, voor wat Noord-Brabant betreft, voor ongeveer denzelfden toestand staat als in 1920 en hierbij dient in het oog gehouden, dat in 1920 de waterstand zoo hoog was, als hij in de laatste 50 jaren niet ge weest is. Het zal wel eenige dagen duren, voor dat de traversee van de Beersche Maas geheel overstroomd is. Een enkele blik op de overstroomde landen zegt echter reeds, dat dit jaar door de vroege komst van het hooge water de schade, toegebracht aan de nog te velde staande gewassen buitensporig groot is. In en om Roermond is eveneens veel schade aaogericht. In het gehucht Hatenboer staat het water een halven meter, op sommige plaatsen nog meer, in de huizen. Het vee plast tot de knieën in het water. In het gehucht De Weerd stroomt het water hier en daar door de ramen naar vöfjiï |v - ëjgSjfc. naar WIJ VERGOEDEN aan iederen kooper, die boven 'n bedrag van f 15. aan Kleeding koopt, de Spoor of Boot (Heen en terug) (Ingaande ZATERDAG 8 NOV. toten met WOENS DAG 31 DEC.) Site 45 55 •V 7 V W f X mi** AM;" binnen. De bewoners, die hun huisraad naar de eerste verdieping hebben getrans porteerd, willen hun huizen niet verlaten. De communicatie met deze gehuchten is zoo goed als verbroken. De peilschaal te Roermond wees gister middag een stand aan van 19.97 -f" N.A.P. Na den laatsten was van 34 cM. is er thans neiging tot val. Te Maasbommel langs den Maaskant zijn partijen suikerbieten ter waarde van duizenden guldens verloren gegaan. De gemeenten stroomafwaarts krijgen het nu ook te kwaad met den natten vyand. Te Doesburg beginnen de weiden rond de stad blank te staan. Op vele steenfabrieken langs de Waal wordt dag en nacht gewerkt om de ruwe steenen of de suikerbieten te bergen. In den Prins Willempolder by Tiel loopen 2 millioen steenen kans waardeloos rte worden. Te Arnhem staat de loskade onder. Van de lantaarns zijn alleen nog maar de koppen te zien. Bij de Oude Kraan stroomt het water naar de pakhuizen. Achter Cuyk staan alle weilanden en tuingronden blank. Het verkeer met Limburg is verbroken. De volgende ver keersstremmingen zijn gemeld Grave Veerstraat overstroomd, veerpont opgebroken. Overtocht per motorboot en veerpont naar brouwerij. ZaltbommelVeerweg overstroomd, veer pont buiten dienst, overtocht met stoomboot en groote pont. HedelOvertocht weder over schipbrug. Tenslotte doet de hooge waterstand zijn invloed gelden aan de Mallegatsluis te Gouda. Daar te Vreeswijk het schutten hoogst bezwaarlijk of in het geheel niet mogelijk is nemen de schippers de route naar A'dam via Rotterdam. Dientengevolge neemt de scheepvaart door IJsel en Gouwe zoodanige afmetingen aan, dat het nu reeds voorkomt dat sommige schepen die geen recht op voorschutting hebben, meer dan een etmaal op schutting door de Mallegatsluis moeten wachten. Overreden en gedood Gistermiddag is te Oudeschoot het 10 jarig zoontje van R. Heida uit Nieuwe- schoot, dat uit school kwam, door een anto uit Twello overreden en op slag gedood. De chauffeur remde uit alle macht, toen hy het knaapje plotseling voor zijn wagen zag, doch kon het ongeluk niet meer voor komen. Auto ongelukken Bij Speckholz is Maandagavond de heer K. met zyn motorrijwiel tegen een vracht auto opgebotst. De heer K. werd van zyn motor geslingerd en moest in beden- kelijken toestand naar het hospitaal te Specholz worden overgebracht. Het motor rijwiel is vernield. Te Overveen is een motorrijwiel met den heer Heemstra, commissaris v. politie van Bloemendaal als bestuurder, tegen een automobiel van den heer Wust uit Zand- voort opgereden. De heer Heemstra is bewusteloos naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Door Soest reed een auto van den heer De G. uit Deventer, toen een achterband sprong. De bestuurder raakte zijn stuur kwijt en de auto botste tegen een boom. De heer G. werd er uitgeslingerd, doch kwam met den schrik en een onbeduidende verwonding aan zijn pols vry. De auto was totaal vernield. Te Muiden is Maandagavond om half 10 een auto bij het passeeren tegen een wagen gereden. Een van de op den wagen zittende personen werd er afgeslingerd en bleef bewusteloos liggen. Hij bleek een ernstige hoofdwonde te hebben en werd per zelfde auto naar zyn woning te Muiden vervoerd .4 0 Een bewustelooie chauffeur Een eigenaardig ongeluk is deze week gebeurd te Spekholzerheide. De bestuurder van een vrachtauto geraakte plotseling bewusteloos en de wagen, die een geringe vaart had, reed een stoep op en tegen een muur naast de marechaussekazerne, zonder veel schade te veroorzaken. De raarech. haalden den bewusteloozen man van het voertuig na eenige uren kwam hij bij en kon zyn rit vervolgen. Liefhebbers genoeg Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de Christelijke dorpsschool te Dinxperloo hebben zich 70 soliitanten aan gemeld. Het vorige jaar meldde zich bij een vacature slechts 1 sollicitante aan. Ernstig ongeval te Alkmaar Maandag had de 45-jarige opperman G. Teeling, werkzaam aan de verbouwing van de R. K. Zusterschool te Alkmaar bij het wegsleepen van een steiger het onge luk van een hoogte van 1| M. te vallen. Doordat hij een deel van den steiger op zich kreeg was zijn toestand zoo ernstig, dat hij naar het stadsziekenhuis moest worden vervoerd. Er wordt voor zijn leven gevreesd. De Tabaksaccijns aangenomen De Tweede Kamer heeft met 56 tegen 22 stemmen de verhooging van den Tabaks- accyns aangenomen. 0 Verdronken Te Leur onder de gemeente Wychen is het tweejarig kind van P. Verwey in een waschkuip verdronken. Door een auto overreden. Maandagmorgen stak een bejaard man te Amsterdam nabij de Deniël Stalpertstr. de Ferdinand Bolstraat over zonder dat hij zich behoorlijk verge wiste of de ryweg vrij was. Plotseling werd hij aangereden door een zware vrachtauto van een glasfabriek. De bestuurder remde terstond doch de ge blokkeerde wielen gleden over het natte asfalt door. In levensgevaarlijken toestand werd het slachtoffer per arabulange van den Geneeskundigen Dienst naar het Binne- gasthuis vervoerd, waar hij 's avonds aan de verwondingen is bezweken. Ongelukken by de laas-Waal-kanaal werken Er wordt met grooten spoed gewerkt aan de totstandkoming van het Maas Waalkanaal. Ongelukken zijn ook hier niet zeldzaam. De laatste paar dagen noteerden wij er weer drie te Overasselt en te Weert. Een man kreeg een lierzwengel tegen het been dat brak. Een werkman uit Overasselt, zekere P. N. kreeg den bak van een electr. betonwagen tegen het hoofd. Hij viel van Firma ALPH. HUPSCH Overal p. .50 f 2,75 f 4.50 De groote flac. zijn voordeellger! reizen per Autobus, _.y Bergeijk Stufkens. ..»VC VVV V; >iV' V.T •- '.''4 y.r",v;

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2